DE VALLEI O.C.B.-bestuur biedt gebouw Oudste inwoner van Veenendaal overleden te koop aan voor 75 mille Eindstrijd om persoonlijk damkampioenschap van Gelderland spitst zich toe Bejaardenwerk naar S.I.Bdienstencentrum BOUW SUPERMARKT START AL IN MAART Diensten in kantorenflat? Fa. Engelage springt netjes om met vuil Neem nu een abonnement op verongelukt Kleurvogel- vereniging blijft bestaan Belt u dan even a.u.b. vr,3o3u!; 11079 3328 VALLEI? Rijwielen naar politiebureau Gevonden Raad vergadert Hoog percentage geslaagden voor EHBO-diploma VEENENDAAL Na een stilzwijgen van enkele maan den rond het nieuwe koopcentrum Veenendaalziet het er thans naar uitdat de uitbouw van het bestaande win kelbestand in zuidoostelijke richting gaat starten. Niet alleen de grondtransacties met mr. J. Wildeboer, die don derdagavond in de raad zullen worden behandeldwijzen in die richting maar nog concreter zijn de plannen om volgende maand recht tegenover het raadhuis te starten met de bouw van een grote Albert Heijn-supermarkt gekoppeld aan 11 dagwinkels. Ook krijgt de raad een voorstel te behandelen tot aankoop van het O.C.B.- gebouw aan de Sandbrinkstraat voor het „zachte" prijsje van f 75.000,—. Vijf jaar Aankoop Rode Kruis Dienstencentrum Stichting WOENSDAG 5 FEBRUARI 1969 voor Veenendaal 17.30 uur 10550 't Zaterd. v. 16.30-17.30 u. Voor Rhenen Nwe Veenendaalseweg 159 BON INVULLENPOSTEN (zonder postzegel)EN KLAAR Naam Adres Woonplaats per week ad0,97 abonneert zich op DE VALLEI per maand ad 4,15 per kwartaal ad 12,35 (Doorhalen wat niet wordt gewenst) Deze bon uitknippen en in open enveloppe verzenden. Wij betalen de port. U behoeft geen postzegel te plakken, indien als volgt wordt geadresseerd Dagblad De Vallei, Antwoordnummer 8, VEENENDAAL De Vallei wordt nog op de dag van uitgifte bezorgd in Veenendaal - De Klomp - Ederveen - Renswoude - Scherpenzeel - Overberg - Amerongen - Leersum - Eist - Kesteren - Opheusden - Rhenen - Achterberg. Het ontspanningswerk voor de be- jaarden gaat mettertijd verhuizen naar het dienstencentrum van de S.I.B. Ge heel rechts op de foto het Rode Kruis- gebouw, dat ook zal moeten verdwij nen voor het koopcentrum Veenen- Dit h•ordt de oostelijke gevel van de A.H.-supermarkt. In dit project de in oppervlakte op een na grootste in Nederland van dit grootwinkelbe drijf is tevens opgenomen de bouw van elf dagwinkels. ADVERTENTIE Het was nog tijdens de ambtsperiode van burgemeester mr. dr. J. Hazen berg, dat het winkelcentrum Tuin straat werd herdoopt in koopcentrum Veenendaal. Bij die gelegenheid werd een maquette onthuld, die sinds die tijd t® pronk staat in de hal van het raadhuis. Daarna is het nieuwe koop centrum geruime tijd uit het nieuws geweest. Uit de raadsvoorstellen voor donder dagavond blijkt evenwel, dat men ach ter de schermen niet heeft stil gezeten In het reeds eerder deze week gepu bliceerde raadsvoorstel om ter verwe zenlijking van de plannen grondtrans acties aan te gaan met de geestelijke vader van het nieuwe koopcentrum, mr. J. Wildeboer, blijkt dat er druk is onderhandeld. Ook hebben inmiddels circa dertig Veenendaalse middenstanders belang stelling getoond voor het stichten van •en filiaal in het nieuwe koopcentrum. Dat het gemeentebestuur haast wil maken met het geven van gestalte aan de plannen en er ook niet op ge brand is dit over zeer lange termijn uit te smeren blijkt uit de optiebepa ling, die met mr. Wildeboer is over eengekomen. Daarin wordt een ter mijn genoemd van vijf jaar, die het hele koopcentrum omvatten met uit zondering van de percelen ten zuiden van de J. G. Sandbrinkstraat, de ge projecteerde kantorenflat ten noorden van deze straat en de percelen Hoofd straat 40, 42 en 44. De AH-supermarkt waarvoor dus in maart de eerste spade in de grond ge stoken zal worden beslaat een totale oppervlakte van ruim 1900 vierkante meter. Aanvankelijk was aangekondigd, dat Veenendaal met dit AH-filiaal de groot ste supermarkt van dit grootwinkelbe drijf binnen zijn grenzen zou krijgen. De tijd heeft de feiten evenwel achter haald omdat in de Brabantse gemeen te Etten-Leur een nog grotere AH-su- permarkt uit de grond zal komen. De bouw van de supermarkt in het nieu we koopcentrum is gesitueerd recht tegenover het raadhuis, waar ook de entree zal komen. Het ligt in de be doeling de supermarkt in het najaar van 1969 in gebruik te nemen. Behalve het voorstel over de grond- transacties die de weg moeten effe nen voor de bouw van de supermarkt ACHTERBERG Op de Maatsteeg in Achterberg ter hoogte van De Dijk, is maandagavond de 20-jarige motor rijder H. van Egdom uit Wageningen op een uit de richting Grebbe komen de bestelauto gebotst Van E. werd zwaar gewond per tmbulance naar het Julianaziekenhuis overgebracht, waar hij enkele uren later overleed. Hij was ongehuwd. Volgens ooggetuigen reed de veron gelukte motorrijder met een te grote snelheid. Hij heeft met zijn linker schouder de voorkant van de bestel auto geraakt, verloor de macht over het stuur en is vervolgens tegen een langs de kant van de weg staande boom geslagen. Het motorrijwiel was volkomen ver nield. De bestelwagen, bestuurd door de heer P. O., eveneens uit Wageningen, liep schade op aan de voorzijde. De heer O kreeg van schrik een zware shock. ELST In de rijwielstalling van het Juliana-ziekenhuis werden twee dames rijwielen aangetroffen, die daar onge veer twee weken onbeheerd hebben gestaan. De fietsen zijn inmiddels in beslag genomen. Inlichtingen hierover worden verstrekt door de Rijkspolitie te Het. is er te elfder ure nog een voorstel bijgekomen met betrekking tot het nieuwe winkelcentrum. De gemeente Veenendaal heeft na melijk met de Stichting Ontspan ningscentrum Bejaarden overeen stemming bereikt over de aankoop van het OCB-gebouw aan de J. G. Sandbrinkstraat. De Stichting is be reid het gebouw aan de gemeente over te dragen voor een prijs van f 75.000,- onder voorwaarde, dat zij het gebouw gratis kan blijven ge bruiken totdat de gemeente dit moet laten afbreken ten dienste van het nieuwe winkelcentrum. Op de plaats van het OCB-gebouw is gedeeltelijk bebouwing en gedeelte lijk parkeerruimte gepland. Zoals be kend, zal in het gehele project plaats ruimte zijn voor het stallen van circa duizend auto's. Ingewijden zijn van mening, dat de gemeente met de Stichting OCB een voordelige transactie kan afsluiten. Dit blijkt overigens ook uit het voor stel waarin het college van B. en W. aan de raad schrijven: „Wij willen niet nalaten onze bijzondere waarde ring uit te spreken voor de van ge noemde stichting ontvangen medewer king om tot overeenstemming omtrent de betrokken aankoop te geraken." Verder blijkt uit het voorstel dat van gemeentewege ook onderhande lingen zijn aangeknoopt met het be stuur van de plaatselijke afdeling van het Rode Kruis dat onder een dak met het OCB-gebouw is gehuis vest. Het college verwacht, dat ook met deze instantie spoedig overeen stemming zal worden bereikt inzake de aankoop van het pand. Ook in dit opzicht worden geen voet angels en klemmen verwacht, want naar het Rode Kruis bestuurslid, de heer H. M. Zilstra, gisteren mede deelde, heeft de afdeling in feite zit ten wachten totdat de gemeente met het OCB-bestuur tot een akkoord zou komen. „Ik geloof beslist niet dat on derhandelingen tussen ons en het Vee nendaalse gemeentebestuur moeilijk heden zullen opleveren", aldus dit be stuurslid. „Wij hebben de gemeente nodig en de gemeente een instelling als het Rode Kruis en met dit als ba sis moeten de onderhandelingen vlot slagen". Ten aanzien van de voortzetting van het OCB-werk in de toekomst deelde de penningmeester beheerder van de Stichting Ontspanningscentrum be jaarden, de heer E. C. Diepeveen mee, dat het Stichtingsbestuur eind vorige week tijdens een bestuursvergadering tot de slotsom is gekomen te stoppen met het OCB-werk, althans onder de supervisie van het bestuur in de huidi ge samenstelling. Het ontspanningswerk voor de be jaarden zal namelijk worden onderge bracht in het dienstencentrum van de Stichting Interkerkelijk Bejaardenwerk dat momenteel wordt gebouwd aan de Kerkewijk en „de Sterke Arm" tege lijk met 240 bejaardenflats. Deze mogelijkheid en de reeds lang bestaande prettige samenwerking die de Stichting OCB onderhield met het Veenendaalse gemeentebestuur heb ben als grondslag gediend voor het vlotte verloop van de onderhandelin gen met betrekking tot de verkoop van het OCB-gebouw aan de gemeen te. Naar de grote promotor van de SIB, ds. A. Vroegindeweij mededeelde, ligt het in de bedoeling het dienstencen trum in een aparte Stichting onder te brengen, waarin ook vertegenwoordi gers van het thans in functie zijnde OCB-bestuur zullen worden opgeno men. Met betrekking tot de bezetting van de in het plan opgenomen kantoren flat gaan er stemmen op. voor dit ge bouw bedrijven of instellingen aan te zoeken in de dienstensector om nog meer dan tot dusver het totale Vee nendaalse bedrjjfspakket rijker te schakeren. VEENENDAAL De uitslagen van de jJ. zaterdag 1 februari te Arnhem in De Coehoorn gespeelde partijen in de finale van het persoonlijk damkam pioenschap van Gelderland waren als volgt: Hoofdklasse: Derk KleinrensinkA. v. Aalten 11 Henk KleinrensinkB. Hamers ma 11 M. MeeuwissenH. de Groot 02 T. v. BeekJ. Edink 02 Th. BraamJ. Bruggink 20 J. GeurtsJ. Wevers 02 le klasse: M. J. v. d. Peppel-A. W. A. Janssen 02 G. J. BartenR. Fintelman 11 M. S. JasJ. v. Beem 11 Jeugd: J. FluitW. Borgers 11 G. GeurtsW. v. d. Berg jr. 11 A. Janssen v. DoornG. Mütter 11 D. JasC. Jurriëns 02 B. SmeenkG. v. Kampen 11 H. MeursW. Rougoor (uitgest. wegens ziekte). De standen luiden nu: Hoofdklasse: 1. J. Edink (DVH-Huissen) 128 2. A. v. Aalten (DVH-Huissen) 10—8 3. H. Kleinrensink (WSDV-Wag). 10—8 4. T. v. Beek (BVD-B'kom) 9—8 5. Th. Braam (DVH-Huissen) 98 6. H. de Groot (DCA-A'doorn) 88 7. D. Kleinrensink (WSDV-Wag.) 8—8 8. J. Geurts (NOAD-Nijmegen) 78 9. J. Wevers (ADC-Aalten) 7—8 10. B. Hamersma (WSDV-Wag.) 6—8 11. M. Meeuwissen (DVA-Arnh.) 68 12. J. Bruggink (VADAC-Varssev.) 4—8 le klasse: 1. M. J. v. d. Peppel (WSDV-Wag.) 8—6 2. P. Ronner (DVA-Arnhem) 86 3. A. W. A. Janssen (Slagv.-Wamel) 86 4. J. v. Beem (ZDV-Zutphen) 87 5. G. J. Barten (NOAD-Nijmegen) 67 6. B. Berkelder (DSO-Sinderen) 56 7. M. S. Jas (DVA-Arnhem) 5—7 8. R. Fintelman (Slagv.-Wamel) 47 Jeugd: 1. G. Geurts (DCL-Lent) 15—9 2. B. Smeenk (DCR-Ruurlo) 128 3. C. Jurriëns (DIO-Eibergen) 110 4. W. v. d. Berg jr. (VRD-R'kum) 109 5. W. Borgers (BDV, B'kom) 99 6. H. Meurs (ZDV-Zutphen) 8—8 7. A. Janssen v. Doorn (WSDV-Wag.) 7—7 8. G. v. Kampen (DVD-D'chem) 79 9. G. Mütter (UDC-Ulft) 7—9 10. J. Fluit (Kroonschijf-Ede) 69 11. W. Rougoor (DCL-Lochem) 5—7 12. D. Jas (DVA-Arnhem) 5—9 Zaterdagmiddag 8 februari (aanvang twee uur) wordt te Arnhem in De Coe hoorn voor deze Gelderse damfinale het volgend programma afgewerkt: Hoofdklasse: A. v. AaltenJ. Geurts H. de GrootJ. Edink B. HamersmaJ. Bruggink D. KleinrensinkTh. Braam H. KleinrensinkT. v. Beek M. MeeuwissenJ. Wevers le klasse: M. J. v. d. PeppelP. Ronner A. W. A. JanssenB. Berkelder VEENENDAAL De vuilnisstortplaats aan de Emmikhuizerberg is In feite ver plaatst naar het terrein van het transportbedrijf van de heer F. Engelage aan de Middelbuurtseweg. Dat dit niet letterlijk op te vatten Is, daarvan getuigt de situatie zoals die thans bestaat aan de Middelbuurtseweg want nergens vindt men daar grote hopen afval en bijgevolg zijn er ook geen grote horden op een lekker hapje beluste vogels te vinden, die op en boven het terrein rondscharrelen zoals die aan de Emmikhuizerberg altijd vielen waar te nemen. De heer Engelage en zijn mensen springen netjes om met het vuil. Alles wordt in grote bakken ge stort en vervolgens naar de nieuwe vuilnisstortplaats in Maarbergen afgevoerd. Door het sluiten van de vuilnisstort plaats op Emmikhuizen is het voor particulieren niet meer mogelijk zelf grotere hoeveelheden vuil weg te wer ken. Vroeger was iedereen daartoe in de gelegenheid op Emmikhuizen, maar dat is in Maarsbergen niet mo gelijk. Slechts enkele ondernemers hebben behalve de deelnemende ge meentes een concessie. Tot die con- sessiehouders behoort de firma Enge lage. De heer F. Engelage heeft reeds en kele jaren een vuilcontainerbedrijf. Hij verhuurt containers, die nu op zijn terrein worden overgestort in gro- Het vuil uit de containers wordt op de loswal overgestort in 14-tons ver gaarbakken die naar Maarsbergen worden vervoerd. te bakken met een capaciteit van veertien ton. De ondernemer heeft op zijn terrein voor dat doel een grote loswal laten aanleggen. Op het ogenblik is er gele genheid een dergelijke monsterbak langszij de loswal te plaatsen, maar het fundament is al gestort voor de plaatsing van een tweede exemplaar. De heer Engelage vraagt een vergoe ding van drie gulden per kubieke me ter huisvuil. Voor zand en puin gelden andere tarieven. Wanneer de 14-tons bakken vol zijn hijst een trekker voorzien van een spe ciale constructie de bak op het chas sis waarna het vuil naar Maarsber gen kan worden overgebracht. Naar ons van de zijde dit bedrijf werd verzekerd kan tegen het huidige tarief worden gewerkt door de sterke mechanisatie, die is toegepast en die een aanzienlijke besparing geeft op manuren. ELST Een aantal leden van de voormalige Elster Kleurvogelvereniging heeft gisteravond in café Sportlust een vergadering gehouden met als hoofd thema het al of niet opnieuw oprichten van de vereniging. De zestien aanwezigen waren allen van mening, dat de vereniging nu koste wat kost moest blijven bestaan. Er is inmiddels een voltallig bestuur gekozen. Dinsdag 18 februari komt het bestuur opnieuw in vergadering bijeen. Imitatie lederen jongensjas en zwar te gebreide muts. Inlichtingen Rijks politie te Eist. VEENENDAAL Tijdens de open bare vergadering van de raad der ge meente Veenendaal op donderdag 6 fe bruari zal de volgende agenda worden afgewerkt. Opening; notulen; ingekomen stuk ken; voorstel van burgemeestr en wet houders tot benoeming van een lid van het algemeen bestuur van de Provin ciale Utrechtse Welstands Commissie; alsvoren tot wijziging van de verorde ning begrafenisrechten; alsvoren tot wijziging van een besluit tot in gebruik geven van voor openbare dienst bestem de gemeentegrond; alvorens tot aankoop en ontpachting van grond in de Dra gonder; alsvoren tot aankoop van de per celen Gelderland 14 en 16; alsvoren tot aankoop van het O.C.B.-gebouw met bij behorende grond aan de J.G. Sandbrink straat; alsvoren tot verkoop van bunga lowterreinen in De Salamander; alsvo ren tot verkoop van bouwterreinen in De Engelenburg; alsvoren inzake grond- transacties in het Koopcentrum Veenen daal; alsvoren tot het verlenen van eer vol ontslag aan de heer J. A. van der Does, hoofd van de openbare lagere school „Dokter Heksterschool" alhier; preadvies van burgemeester en wethou ders inzake een verzoek van het bestuur van de Salvatorschool om medewerking ingevolge art. 72 der lager-onderwijs- wet 1920 voor de bouw van een 7e les lokaal met een ruimte voor toiletten en kapstokhaken, alsmede voor de bouw van een overblijflokaal; alsvoren naar aanleiding van verzoeken van de bestu ren der bijzondere kleuterscholen om een voorschot op de extra-vergoeding, bedoeld in art. 73, derde lid, der kleu teronderwijswet over het vijfjarig tijd vak van 1961 t/m 1965; voorstel van burgemeester en wethouders inzake een door de Stichting Jeugdwerk „De In stuif" te stichten tweede jeugdgebouw; alsvoren tot het toekennen van subsidie in de kosten van gezinsverzorging aan de Stichting Katholiek Instituut voor Maatschappelijk Werk voor de Utrecht se Heuvelrug; alsvoren tot het verlenen van een krediet voor de aankoop van plantmateriaal t.b.v. de kwekerij; als voren tot wijziging van de gemeentebe groting, de begroting van de dienst van gemeentewerken en de begroting van het grondbedrijf voor het dienstjaar 1967; alsvoren tot wijziging van de ge meentebegroting voor het dienstjaar 1968; alsvoren tot wijziging van de ge meentebegroting en van de begrotingen van de takken van dienst voor het dienstjaar 1969; sluiting. VEENENDAAL Op maandag S februari is de oudste inwoner van Veenendaal, de heer C. Roelofsen. op 98-jarige leeftijd overleden. De heer Roelofsen zou op 26 april 99 jaar ge worden zijn. De oudste inwoner van Veenendaal woonde in de Patrimo niumlaan. Zijn begrafenis vindt vrij dag plaats op de algemene begraaf plaats in Veenendaal. SCHERPENZEEL Dat er 29 van dertig cursisten slaagden voor bet di ploma EHBO is voor de afdeling Scher penzeel van het Rode Kruis een zeer groot succes te noemen. Er waren totaal 31 kandidaten van wie er een wegens de beruchte griep niet aanwezig kon zijn. Het is zeker een succes te noemen voor de Scherpenzeel- se arts W. C. v. Vulpen die voor het theoretische gedeelte als docent optrad en de wijkzuster Hubée die het prak tische gedeelte verzorgde. Het examen werd maandagavond af genomen in het verenigingsgebouw ach ter de Ned. Herv. Kerk door W. H. Manger arts in Leusbroek. Van de afdeling Scherpenzeel van het Rode Kruis kregen alle geslaagden het bekende EHBO-insigne. Aan het einde van de avond werd door mej. J. ten Broek en mevr. L. M. v. Velzen- Blanken aan de beide docenten en me vrouw v. Vulpen een attentie aangebo den. Gezien het grote succes van deze cursus gaat het Rode Kruis maandag avond 10 februari verder met een nieu we cursus. De geslaagden waren: A. Bakker, D. A. Barten, G. M. Bom-Kuiper, D. Bos. H. J. ten Broek, J. ten Broek, J. C. v. Bruggen, C. Cozijnsen-Aarsen, P. den Daas, M. v.d. Geijs, E. Harde man, N. v.d. Have, H. Huizing, F. H. J. Huibers, mej. H. Lam, J. Verkerk-ter Maaten, J. Renes, J. Reijersen, H. v. Santen, mej. C. Schuur, E. v. het Spijker, J. M. v. Velzen-Blanken, J. Ver- meulen-Sukkel, mej. M. v.d. Vliert, H. Wesseling-Pas, B. C. v.d. Wetering, Th. A. Zegers, C Veenhof en mej. T. v. Wessel.

De Vallei | 1969 | | pagina 3