MEERDERHEID VAN RAAD: Oppositie mag gemeente niet langer in opspraak brengen met ongefundeerde kritiek Raadsleden wasten eikaars oren RTTV klopte STV-Climax met miniem verschil (6-4) CORRESPONDENTE Daan Kromhout studentenkampioen van Nederland Nestor Verhoef versloeg Vermeer Niet begrepen Lekenpraat Vragen Verstandiger Blokj esspel Brulboei Achter BOXAL Dammen Dammen WOENSDAG 5 FEBRUARI 1969 RHENEN In feite had de gemeenteraadsvergadering van gisteravond, die was aangevraagd door de fracties van de Vrije Partij, de VVD en de Boerenpartij, niets om het lijf. De scherpe aanvallen die de heer M. v. d. Berg (Vrije Partij) vorige week door middel van een perscon ferentie had gespuid op allerlei toestanden op en rond de Bantuinschool werden door iedereen weggewuifd, met op de achtergrond een rapport van de inspecteur van het la ger onderwijs, die als deskundige niets op deze school had aan te merken en verder adhesiebetuigingen van ouder- c om miss ie en bond van onderwijzend personeel met het beleid van B. en W. en de wethouder van onderwijs mr. J. Deen. In een geheime zitting kreeg de heer Van den Berg gelegenheid van de voorzitter, burgemeester mr. I.. Bosch ridder van Rosenthal, aanvallen te lanceren op met name te noemen leerkrachten. Aanvankelijk verklaarde de heer Van den Berg in zijn persconferentie dat niet te zul len nemen, maar toen de deuren werden gesloten verliet niemand de raadzaal. De vragen van de liberaal A. Jan sen over het zwemwater van het instructiebad ..Lijster- berg" konden aan de hand van deskundige laboratorium- rapporten allemaal worden weerlegd. Verschillende raadsleden hekelden de manier waarop de heer Jansen telkens weer met vragen op de proppen komt. Zij adviseerden hem in eerste instantie bij onduidelijkhe den te rade gaan bij B. en W. of de gemeentesecretaris. Wethouder Van Lienden tenslotte bracht in het midden dat de raad in alle rust moet kunnen regeren. „Er ging eens een vrouw naar de dokter", aldus de wethouder, „die meende ziek te zijn. Zij liet zich onderzoeken. Maar de dokter zei, mevrouw U mankeert niets. LT hebt alleen maar rust nodig. Waarop de vrouw antwoordde: kijkt u dan eens naar mijn tong dokter. Die heeft óók rust nodig, me vrouw, zei de dokter. Wat hier allemaal is gebeurd is een raad onwaardig", aldus de slotconclusie van wethou der Van Lienden. Desgevraagd kreeg eerst de heer A. Jansen (VVD) het woord voor een motie van orde. Hij verklaarde niets te hebben tegen de persoon en de mense lijke waardigheid van de wethouder mr. J. Deen. „Mocht dat eventueel door klinken in mijn betoog, dat zou dat uit sluitend tegen de wethoudersfunctie kunnen zijn". Hij sloeg de intelligentie van de wet houder zeer hoog aan. Maar hij voegde er onmiddellijk aan toe, dat bij een zeer hoog intelligentiequotiënt onverantwoor de beslissingen niet uitgesloten mogen worden geacht. Politiek gezien verklaar de de heer Jansen met deze wethouder van openbare werken en onderwijs be slist niet ongelukkig te zijn. „Ik ver klaar dat mijn fractie met deze wethou der bij de verkiezingen in 1970 er aan voorbij denkt te kunnen gaan, dat mijn fractie met stemmenverlies rekening behoeft te gaan houden." Maar in het belang van de gemeen te Rhenen vond spreker het toch wel beter, dat de wethouder zijn zetel ter beschikking zou stellen. „Wij zullen met deze wethouder nooit een rustig beleid kunnen krijgen in onze gemeente. Ik ben het met de heer Van Donse laar eens toen hij zei, dat de wethou der nog geen drie maanden vooruit kan kijken. De heer Deen is als wethouder van openbare werken niet geslaagd. En of hij als wethouder van onderwijs zal slagen, daar begin ik nu reeds een groot vraagteken bij te plaatsen". De heer Jansen schoof alle onrust van de laat ste jaren op de verantwoordelijkheid van wethouder Deen en hij kon zich niet voorstellen, dat er nog fracties zijn die het beleid van de wethouder nog kunnen blijven steunen. Hierop kwam de motie van de heer Jansen, die als volgt luidde: „De ge meenteraad van Rhenen op 4 februari 1969 in vergadering bijeen spreekt dui delijk zijn afkeuring uit over het beleid van de wethouder van openbare werken en onderwys. De gemeenteraad van Rhenen is er zieh van bewust dat de wethouder van openbare werken en on derwijs deze motie naast neer kan leg gen en laat het aan de wethouder zelf over of hij al dan niet bereid is om zijn consequenties te trekken". De heer Jansen verzocht hierop de wethouder zich van stemming te ont houden en voor de stemming de verga derzaal te verlaten. Hij wenste schor sing van de vergadering om de fracties gelegenheid te geven voor nader beraad. „Ik dacht dat u onder meer tot dege nen behoorde die een raadsvergadering hadden gevraagd over de ontwikkelin gen rond de Bantuinschool", aldus de burgemeester, „maar ik heb er tot nog toe niets van gemerkt!" ..En ik wil niet schorsen, maar onmiddellijk antwoor den", riep wethouder Deen. „Er is al zo vaak gevraagd om open baarheid", zei de heer Griffioen (ARP), „ik heb aan schorsing helemaal geen behoefte". „En ik denk er niet aan de verga derzaal te verlaten", dupliceerde de heer Deen. „Het wordt bedenkelijk", aldus de heer Van Donselaar, „dat er gevraagd wordt om een vergadering over de Bantuinschool en dat er heel wat anders op tafel komt". Toen de zaak in stemming werd ge bracht was iedereen tegen, behalve de VVD. Vrije Partij en Boerenpartij. De heer Deen onthield zich van stemming. Even voor de stemming verklaarde de heer Jansen nog dat zijn hele opzet was geweest niet tot een motie van wantrouwen te komen, maar zijn motie van afkeuring haalde al even min de streep. Dhr. Griffioen (ARP) had liever, Er moest tijdens de raadsvergadering een schoolbord gehanteerd worden om de raadsleden te overtuigen. ven aan van dc oudercommissie, die zich volledig achter het hoofd en de leer krachten stelden, van hoofd en leer krachten, die zich aangetast voelden door de uitlatingen van dhr. v.d. Berg in de pers in hun beroepseer, van de leerkrachten van 't Wageningse Lyceum, die veel waardering hadden voor de Bantuinschool en de opleiding aan die school, alsmede een uitspraak van de inspecteur van het lager onderwijs, die zelfs wethouder Deen een compliment had gemaakt voor het feit, dat hij en dat was tot nog toe nog maar zeer spo radisch voorgekomen in den lande kans had gezien een urgentieverklaring los te peuteren van de minister om een nieuwe Bantuinschool te kunnen gaan bouwen. moeten vermaken met blokken of puz zels. Hij noemde dit fnuikend voor het onderwijs. „Nogmaals, meneer Van Dijk, we moeten niet afgaan op lekenpraat, maar op de mededelingen van de in specteur", aldus de burgemeester. „Wij met z'n allen hebben er geen kijk op". „Dan had u ook niet moeten komen aan dragen met de brief van de oudercom missie". was het antwoord van de heer van Dijk, „of zijn dat soms geen leken", ken". „Al het rumoer dat er in de raad ont staat, moet ik op de raad terugspelen", was vervolgens de conclusie van de bur gemeester. „Wanneer u als raadslid meent dat er iets niet klopt, dan moet u aankloppen bij B. en W. Een gesprek met het college is de aangewezen weg". Die mening werd niet gedeeld door de heer Jansen. De heer Van Donselaar zag de ster al schitteren, dat voor elk wissewasje de raad bij elkaar moest komen. ..Dan hadden we dagwerk", riep hij. Hij noemde het onderwerp van deze verga dering levensgevaarlijk voor de school in kwestie. „U moet met feiten komen", herhaal de de burgemeester, „wanneer u het niet eens is met het beleid, maar nu is het allemaal een slag in de lucht. „We maken op deze manier de zaak kapot", zei de heer Van Donselaar. „De heer Van den Berg is raadslid, maar tevens vader van één van de kinderen die erbij betrokken zijn. Het gevaar be staat dat hij onwillekeurig de zaak gaat vermengen en dat hij zijn vader schap in de raad doorspeelt". Hierbij haakte de heer Van Donselaar ook in op de bewering van de heer Van den Berg. dat hij (van Donselaar) de motie van wantrouwen tegen de heer Deen zou steunen, als v.d. Berg beloof de vóór de grondtransactie met Rutgers te stemmen. „Ik word van koehandel heiticht. maar ik heb het nooit gezegd", aldus Van Donselaar. „Gij zult niet liegen", was het enige commentaar dat de heer Van den Berg op de aanval van Van Donselaar gaf. „Een journalist heeft Van den Berg 's nachts nog uit zijn bed gebeld, om te vragen of zijn bewering wel juist was, zelfs die kon er niet in geloven", aldus Van Donselaar. „De raad moet nu zelf maar oordelen. En dat hij wet houder Deen „sloper" noemt van de Bantuinschool, daarvoor zou ik de wet houder een pluim willen geven, want we hebben met z'n allen gevochten om zo gauw mogelijk een nieuwe school er voor in de plaats te krijgen". De heer Van Donselaar verweet de heer Van den Berg voorts te hebben ge zegd: „Al gaat de hele school eraan, dan is het nóg een mooie verkiezings stunt. Nou, meneer Van den Berg, dan gun ik u die stemmen". Van Donselaar verklaarde beslist niet door dik en dun te gaan wanneer het een wethouder betreft. „Die moet zijn werk goed doen, anders hoort hij van CHU- zijde heus wel iets. We maken echter allemaal fouten en de fouten die mr. Deen heeft gemaakt zijn voor de CHU beslist nog niet van dien aard dat hij moet vallen als wethouder". De Bautuinschool i»i Rhenen werd tijdens de raadsvergadering van alle blaam gezuiverd. Weth. VAN LIENDEN onwaardig (CH) het onderwijs niet ten goede komt. Van Donselaar had vroeger ook in een dergelijke klas gezeten. „Nu be grijp ik waarom ik iets achter ben gekomen", zei hij. Je wil me toch niet vertellen, dat er nu wel wat van je terecht is gekomen, schamperde de heer E. P. van Dijk. De wethouder van onderwijs begon met vast te stellen, dat tot zijn leedwezen on gefundeerd het onderwijzend personeel een blaam is opgelegd. Verder kwam hij niet. De heer Van den Berg kwam er tussen. „De heer Deen mag wel de hele avond het woord voeren, ik vraag me af, waarom ik dat niet mag. Ik zal na de verklaring van de wethouder met namen komen van dat onderwijzend personeel". De voorzitter hamerde daarna zowel de wethouder als de heer Van den Berg af. Hij beschouwde de hele zaak als af gedaan en ging over tot het behande len van de vragen van de heer Jansen over het zwemwater in het Lijsterberg- bad. Uit de antwoorden bleek, dat de hele zaak over dreigend gevaar voor de volksgezondheid kon worden weerlegd aan de hand van deskundige rapporten. „Maar ik heb ook niet beweerd, dat het water schadelijk was, ik heb alleen maar vragen gesteld", zei dhr. Jansen. „U moest zich dood schamen", riep A. JANSEN (VVD) verstandiger J. VAN DONSELAAR (CH) brulboei O dat de motie Van den Berg de vorige keer in de raad was behandeld. „Ik kan me indenken dat de heer Van den Berg de vergadertechniek nog niet beheerst, maar dan vraag ik we wel af waarom zijn fractiegenoot E. P. van Dijk hem niet is bijgevallen. Dat heeft mij ten zeerste verbaasd." De heer Van Donselaar (CHU) had eens gelezen, dat de heer Lodder (BP) de heer Deen had gekwalificeerd als een prima wethouder. „Ik vraag me af wat er allemaal wel gebeurd is, nu de heer Lodder als een blad aan de boom is omgedraaid". De voorzitter hamerde intussen door op het onderwerp waarover de verga dering was aangevraagd. De heer Jansen (WD) gaf een ver klaring. „Eén leerkracht is uitgescha keld, ik had het verstandiger gevonden dat de wethouder van onderwijs tevo ren met een nota was gekomen. Wij ho ren het nu allemaal via, via. De publi caties in de pers hadden voorkomen kunnen worden. Ik begrijp dat de heer Van den Berg de zaak in het emotione le vlak heeft getrokken, maar alles is terug te brengen tot het beleid van de wethouder. Bovendien heeft de voorzit ter dhr. Van den Berg de vorige keer de mond gesnoerd toen hij het woord vroeg over de zaak. Het was de taak van de voorzitter geweest de heer v.d. Berg de vergadertechniek bij te bren gen. Dat heeft hij verzuimd". „Mijn raak is het reglement van orde te handhaven", antwoordde de burge meester, die daarop het initiatief over nam en aan de hand van een levens groot schoolbord uiteen ging zetten, hoe veel leerlingen de Bantuinschool had moeten hebben om de zesde leerkracht te kunnen behouden. Daaruit bleek dat de school 9 leerlingen tekort kwam al lang vóórdat er leerlingen waren over geplaatst naar de Halschool. Uit het wegvallen van de zesde leer kracht is weer voortgevloeid, dat klas 3 moest worden ontbonden en dat de leerlingen deels in de tweede en deels in de vierde klas moesten worden ge plaatst, om daar de leerstof van de der de klas te krijgen. Vervolgens haalde de voorzitter brie- De heer M. v.d. Berg (Vrije Partij), het raadslid dat met zijn persconferen tie al dit stof heeft doen opwaaien, wil de namen noemen van onderwijzend pe- soneel, dat naar zijn mening niet voor de onderwijstaak berekend is. De voor zitter verbood hem dit, maar wilde hem daartoe wel gelegenheid geven in een geheime zitting. „En toch wil ik er op wijzen", aldus v.d. Berg, „dat er op de school in kwes tie kinderen naar een leeg lokaal worden gestuurd om daar met blokjes te gaan spelen. Dat was tot afgelopen vrijdag avond nog het geval. Dan wordt er toch niet geleerd. En nu wil ik wel eens een antwoord". „Wij hebben met z'n allen geen ken nis van zaken van het onderwijs", was het antwoord van de voorzitter. „We moeten varen op het kompas van de in specteur, dat moet ook de wethouder van onderwijs doen". „Maar eerst hebt u mij wel namen ge noemd", aldus de heer v.d. Berg, „maar u wilt nu de eer aan uzelf houden". „Och," aldus de voorzitter, „op ieder mens is wel wat aan te merken, maar de woorden van de inspecteur zijn voor mij voldoende waarborg, dat er aan de ze school goed gewerkt wordt". Naar aanleiding van desbetreffende vragen van de heer E. P. van Dijk (Vrije Partij) over het weghalen van kinderen uit de Waalbuurt naar de Hal- school, waardoor de Bantuinschool een lager leerlingenaantal kreeg, antwoord de wethouder Deen daar wel by stil ge staan te hebben. Hij vond het in bet be lang van de kinderen en de gezinnen dat deze overplaatsing werd toegestaan, hetgeen ook volgens de verordening mo gelijk was. „En al waren de kinderen van de Waalbuurt niet van de school wegge haald. dan nóg was er een leerkracht verloren gegaan", interrumpeerde de voorzitter. Wethouder Deen had nog gespecu leerd op een schaalverdeling, maar de minister was daartoe (nog) niet over gegaan. „Ik had graag gezien dat de heer Jansen zijn partijgenoten in de kamer had opgewarmd, maar het was de VVD-fractie in die kamer, die de zaak heeft afgestemd...!", aldus de wethou der. De heer Van Dijk onderschreef nog maals de woorden van de heer v.d. Berg, dat zeker 4 tot 6 kinderen aan hun Ook de heer Jansen moest het ontgel den. „Het is bij het besturen van een gemeente net als bij de grote vaart. Je hebt altijd een brulboei nodig, maar als het hier nog maar 'n klein beetje waait dan begint de heer Jansen al te brullen om er gek van te worden", aldus de CHU'er. De heer Glasbergen (PvdA) drukte er zijn spijt over uit dat de heer Van den Berg In een persconferentie zo'n blaam op de gemeente had geworpen. „Hij behoort het reglement van orde te kennen. Verder heeft hij een smet ge worpen op het personeel van de school. Ook heeft hij Van Donselaar in een slecht daglicht gesteld. Het is een ern stig vergrijp persoonlijke belangen te vermengen met partijbelangen. Ik kan geen woorden vinden voor het gedrag van de heer Van den Berg. Aan de heer Jansen zou ik willen vra gen wanneer komt hij nu eens met een nota. Hij spreekt steeds over bezuini gen, maar wat doet hij in feite. In fei te jaagt hij de gemeente op hoge kos ten met. steeds maar weer allerlei vra gen te stellen. Het gemeentepersoneel is steeds maar weer voor Jansen in touw en moet het normale werk laten lig gen". „Ik zal er maar niet veel meer over zeggen", antwoordde Jansen. „Ik geloof, dat u er wijs aan doet," aldus de voorzitter. De heer Van den Berg viel de heer Glasbergen aan, omdat hij hem eigen belang had verweten. „Ik wil dat die woorden worden teruggenomen", aldus Van den Berg. „Dan had u uw eigen kind niet moe ten noemen tijdens de perconferentie", antwoordde Glasbergen, die niets terug nam. De mededeling dat wethouder Deen ge zegd zou hebben: „laat Van den Berg zijn kind maar naar de Halschool stu ren", werd door de wethouder van de hand gewezen. De heer Van Dijk bleef erbij, dat de kinderen van de opgeheven derde klas gedupeerd zijn en blijven. De voorzit ter gaf ten dele toe, omdat men nu in een gecombineerde klas werkt, hetgeen Boxal/VeenendaaJ N.V. behoort tot de Boxalgroep met o.a. bedrijven in Zwitserland, Frankrijk en Duitsland. De Boxalgroep is een onderdeel van het Zwitserse wereldconcern "Schweizerische Aluminium AG." (Alusuisse) te Zurich. Boxed vervaardigt aluminium verpakkingen, o.m. bussen voor de levensmiddelenindustrie en spuitbussen voor cosmeticainsecticidenetc. Voor ons bedryf te Veenendaal vragen wy een die zal worden belast met de buitenlandse correspondentie Onze gedachten gaan uit naar een kan didate die de Duitse taal in woord en geschrift beheerst. Een behoorlijke kennis van de Franse taal strekt tot aanbeveling. Wij achten derhalve een middelbare of gelijkwaardige opleiding, alsmede de diploma's typen en steno een vereiste voor deze functie. Na gebleken geschiktheid kunnen wij een goede salariëring in het vooruitzicht stellen. Alleen z(j die menen aan de gestelde eisen te kunnen voldoen, gelieven hun sollicitaties schriftelijk of telefonisch te richten aan BOXAL VEENENDAAL N.V. afdeling Personeelszaken. Ons adres is Rozenstraat 19 te Veenen daal, ons telefoonnr. is 08385 -19014. wethouder Deen, „u hebt de hele ge meente in diskrediet gebracht en vele ingezetenen ervan weerhouden te gaan zwemmen". De heer Van Donselaar stelde zich achter de wethouder op. „De heer Jan sen moest eerst zijn eigen water maar eens gaan onderzoeken", riep hij uit. De heer Griffioen was ook bang dat de vragen van Jansen veel schade aan de zaak hadden toegebracht. Een kwaad gerucht hou je niet tegen, was zijn mening. En dat terwijl we zoveel moeite hebben gedaan het bad te krij gen en de eerste gemeente waren in de hele omtrek, „Ik hoop dat heel Rhenen van het bad gebruik zal blijven maken en dat men ervan uit zal gaan dat er in de politiek, hoe ernstig ik die ook opvat, wel eens meer wat wordt gezegd dat kant noch wal raakt", aldus Griffioen. De voorzitter gaf de nieuwe badmees ter een fikse pluim voor zijn uitsteken de werk. De heer Van Gesink legde de vinger op het telkens weer in diskrediet brengen van 't gemeentepersoneel door dhr. Jansen. „Hij moet maar eens wat voorzichtiger worden", meende Van Gesink. „Laat hem liever naar 't col lege lopen, dan in het openbaar te drei nen". Nadat wethouder Van Lienden het laatste vermanende woord had gespro ken, ging de raad hierna in geheime vergadering over en behoorde de zo veelste rel tot het verleden, zonder dat er ook maar iets nieuws uit voorkwam RHENEN RTTV heeft afgelopen week een prima prestatie geleverd door het sterker geachte Stv. Climax 2 met 6—4 te verslaan. Het heeft hier mee twee bijzonder waardevolle pun ten bemachtigd in de felle competitie wedstrijd om de twee eerste plaatsen, die recht geven op promotiewedstrij den voor de landelijke overgangsklas se. D. v. Breenen bleef ook deze wed strijd ongeslagen en daar E. Doorn kamp ook in prima vorm was en twee maal won en met v. Breenen ook het dubbel, was de overwinning een feit. Jammer was, dat R. v. d. Brink, die met een inzinking te kampen had, niet tot winst kon komen. D. v. Breenen begon met winst op W. Bos, al moest hij wel een game afstaan. De cijfers waren 21-13, 20-22 en 21-11. R. v. d. Brink was volgens verwachting niet opgewassen tegen C. v. Dam en ver loor met 18-21 en 12-21. Hierna liep E. Doornkamp echter over T. v. d. Weerd heen. Door z'n bijzonder harde smashes die deze avond keer op keer lukten, kon hij gemakkelijk in 2 games winnen 21-6 en 21-14. Ook het dubbel dat E. Doornkamp en D. v. Breenen speelden was deze avond prima. Zij wonnen dan ook vrij gemakkelijk in 2 games van C. v. Dam en W. Bos met 21-15 en 21-14. R. v. d. Brink kon ver volgens lang niet tegen W. Bos op, ge tuige de cijfers waarmee hij verloor, nJ. 10-21 en 11-21. Daar D. v. Breenen echter vrij gemakkelijk van T. v. d. Weerd won, die deze avond niet erg op dreef was, n.l. met 21-14 en 21-11 nam RTTV weer een voorsprong (42). C. v. Dam verkleinde echter de achter stand tot 43 door met bekeken spel E. Doornkamp te verslaan. Hoewel er wel winstkansen inzaten voor E. Doornkamp kwam hij net iets te kort voor de overwinning. Deze ging nu naar C. v. Dam met 14-21, 21-18 en 16-21. R. v. d. Brink kon vervolgens niet verhinderen dat T. v. d. Weerd de stand weer gelijk bracht, al was de ne derlaag op het kantje af, n.l. 17-21 en 20-22. E. Doornkamp wist er na veel spanning in zijn partij tegen W. Bos 54 voor RTTV van te maken. Na met 19-16 achter gestaan te hebben won hij de eerste game toch nog met 21-19 en al ging de tweede game ver loren met 14-21. De derde won hij toch weer met 21-18. Tenslotte wist D. v. Breenen ook zijn derde partij te win nen en wel van C. v. Dam in twee games met de cijfers 21-15 en 21-14 daardoor z'n team de volle winst bezor gend. Deze overwinning was hoewel verrassend, toch wel verdiend te noe men. Tevens was het een stap in de goede richting. Deze week moet RTTV ook weer thuis tegen Boemerang I spelen, ook een kandidaat voor de eer ste twee plaatsen in deze promotie- groep. De uitslag van deze wedstrijd zal ook wel niet ver van een gelijk spel af zijn. De uitslagen van de overige teams zijn als volgt: Oldra 2-RTTV 2 6—4. Een teleurstellend resultaat daar C. Lieftink alleen al drie punten verza melde, door ongeslagen te blijven deze avond. W. de Grootmulder won 1 x doch J. Engelaar stelde teleur door geen enkele partij te winnen. RTTV 3-Shot I 6—4. Deze tweede overwinning van team 3 was ook zonder meer uitstekend te noemen. H. v. d. Broek was weer de grote man met 3 overwinningen. O. Meyer en J. Notermans brachten het elk tot een overwinning terwijl ook het dubbel werd gewonnen. DNW 1-RTTV 4 4—6. H. Huntelerslag was uitstekend op dreef met zijn drie overwinningen. A. Udo en O. Weyssenfeld wonnen beiden 1 x en het dubbel bracht ook hier het 6e punt. SKF 1-RTTV 5 2—8. Ook dit team bleef op het goede pad met deze ruime overwinning. C. Hunte lerslag bleef ook nu weer ongeslagen terwijl B. Middel en W. Roseboom bei den 2 x wonnen. Ook het dubbel lever- de RTTV winst op. RTTV 6-Swift 2 3—7 H. v. Nw. Amerongen leverde een goede prestatie door 2 overwinningen. E. v. Heer won 1 x, terwijl G. v. d. Wetering zonder winstpartij bleef. SKF 2-RT;TV 7 3—7 J. de Bode was hier de uitblinker met z'n 3 overwinningen. J. Nieuwen- huis won 2 x en A. Nüd 1 x. Ook het dubbel werd gewonnen. RTTV 5-St. v. Climax 6 19 Mevr. N. Mulder en mevr. A. v. Breenen moesten 3 nederlagen slikken terwijl het mevr. T. Notermans lukte de eer te redden en zij dus 1 partij won. Junioren: RTTV b-RTTV a 2—8 R. ter Burg wem van het A team 3 x, evenals invaller J. Bos, terwijl R. v. Appeldoorn het tot 2 overwinningen bracht. Van team B kwam alleen H. Houth tot 1 overwinning. L. v. Zanten en H. v. Ree bleven zonder winst. Wel werd het dubbel door team B gewon nen. VEENENDAAL De Wageninger Daan Kromhout, lid van de plaatselijke damvereniging „WSDV", heeft in Nij megen het toernooi om het Nederlandse studentenkampioenschap gewonnen. De Leidenaar Ong werd in dit kam pioenschap tweede en de Amsterdam mer Jurg werd derde. Dit studenten kampioenschap werd door Kromhout op zeer fraaie wijze behaald. Hij bleef zelfs ongeslagen. In de voorronden van dit studenten kampioenschap kwamen de Wageningse studenten B. Hamersma, N. Asmoredjo (beiden lid van „WSDV") en J. Sahtoe (Caïssa) net iets te kort om tot in de finale door te dringen. Het was dit jaar een zeer sterk bezet toernooi, dat in zijn geheel te Nijmegen is gespeeld. VEENENDAAL Deze week wer den in ,,'t Trefpunt" een zestal partij en gespeeld voor de onderlinge compe titie: A. Keijman D. van Leeuwen 20; E. de Kleuver M. van Stemp- voort 20; J. Vermeer H. Verhoef 02; W. v.d. Hor H. v.d. Brandhof 02; J. Th. J. Tollenaar W. de Kleu ver 20; A. G. Gazenbeek N. Val kenburg 02. De nestor van VDC, Verhoef, wist in het eindspel de sterke Vermeer, die veel beter stond, door een slim opgezette combinatie te misleiden en van het bord te vegen! Ook verrassend was het ver lies van W. de Kleuver tegen de goed spelende Tollenaar, temeer omdat De Kleuver eerst een stuk voorkwam, maar zich later door een valletje liet verlei den nog een stuk winst te nemen, wat uiteindelijk tot verlies leidde. H. v.d. Brandhof boekte nu zijn acht ste overwinning en staat onbedreigd aan de kop. Ter vergelijking volgt hier nog de kop van de ranglijst, waarbij moet worden opgemerkt, dat enkele spe lers (b.v. v.d. Vliert) nog te weinig par tijen speelden om hierin te worden op genomen. I. H. v.d. Brandhof 16 pnt. uit 8 part.; 2. A. Kal ter 15 pnt. uit 10 part.; 3. W. v.d. Hor 13 pnt. uit 10 part.; 4. W. de Kleuver 12 pnt. uit 9 part.; 5. G. van Rotterdam 12 pnt. uit 12 part.; 6. J. Ver meer 10 pnt. uit 8 part.; 7. A. Keijman 10 pnt. uit 8 part.

De Vallei | 1969 | | pagina 5