ADO draait redelijk mee in de top maar heeft het financieel toch moeilijk Prognose betaald voetbal Amateurclub „Het Gooi" heeft zware financiële problemen Gehandicapt SKF1 kon niet aan een nederlaag ontkomen KNVB strafte spelers Merkel nu ook in onmin met Volkert Stadion-directeur Mellegers gaat, maL werd niet ontslagen W.K. SCHAATSEN OP TELEVISIE NTS-programma over Benfica als prof met zege op Bengtson MANAGER EDDY HARTMAN: „OVERHEID DOET NIETS" Verwaarloosd Huur Beker Verlies Kritiek SC Gooiland wijst alle beschuldigingen van de hand GOEDE TIJDEN OP 500 EN 1500 METER Eriles kwam naar voren „Betaald voetbal hield zijn woord niet Trainingsdagen Dames Deelnemers aan titelstrijd 47/1 Tafeltenniscompetitie in de Gelderse Vallei Verpletterd Drama rr DONDERDAG 6 FEBRUARI 1969 DEN HAAG Met een gemiddeld aantal van vijftienduizend betalende be zoekers per thuiswedstrijd lijkt ADO een vrij welvarende semiprofclub. Al thans: financieel veel gezonder dan menige betalende vereniging, want ADO is wat bezoekerstal betreft in het milieu der achttien eredivisieclubs een goede vierde achter Feijenoord, Ajax en Twente. De prestaties dienen bovendien te worden beschouwd als niet onverdienstelijk: tijdens de laatste vijf seizoenen eindigden de Hagenaars driemaal op de derde en twee keer op de vierde plaats. In de afgelopen zeven jaar bereikten zij bo vendien vijf keer de finale om de KNVB-beker. Maar toch: zelfs topclub ADO heeft grote moeite de eindjes aan elkaar te kno pen. Ze besteedt met drie trainers in dienst indrukwekkend veel zorg aan opleiding en coaching van de jeugd vanaf tien jaar. Mede omdat aan aan koop van gerijpte talenten tegen de vaak afschuwelijk hoge transferbedragen niet kan worden gedacht. Met de heer E. Hartman, manager van een betalende topclub, die er alleen „door zorgvuldige budgettering en zuinigheid" elk seizoen in slaagt ongeveer quitte te spelen, wisselden wij van gedachten. Pratend over de financiële aspecten van het betaalde voetbal komt mana ger Hartman tot deze uitspraak: „Iemand heeft eens beweerd, dat bij de nadering van de vierdaagse werk week sport de belangrijkste bijzaak ter wereld is geworden. Daar sta ik hele maal achter, maar er schijnen nogal wat mensen te zijn, die er anders over denken. Waarom bijvoorbeeld kunnen allerlei culturele instellingen jaarlijks op forse subsisies rekenen, terwijl de sport wordt vergeten?" „Ik ben het er helemaal mee eens, dat voor de cultuur grote bedragen uit overheidsgelden beschikbaar komen. Aan de andere kant vraag je je dan wel af, waarom met name het betaalde voetbal, waaraan honderdduizenden mensen passieve recreatie te danken hebben, meestal wordt genegeerd. Het blijft een gekke zaak, dat uitgerekend circus en voetbal; die beide veel men sen plegen te trekken, het zonder sub sidie moeten zien klaar te spelen." ADO, dat naast zijn 29 contractspe-' Iers nog zeven mensen in dienst heeft, krijgt van het bedrijfsleven geen enke le steun en de financiële medewerking van de gemeente kan worden verwaar loosd op een begroting, die sluit met ongeveer 866.000 gulden. Anderzijds stort deze semiprofclub wel jaarlijks zo'n 150.000 gulden in de gemeentekas via de zwaar drukkende vermakelijkheidsbelasting, die 16 2/3 procent bedraagt. Hartman: „We hebben weieens een balletje opgegooid om van die verma kelijkheidsbelasting af te komen, maar dat schijnt onmogelijk. Voor de bioscopen wordt ze het volgend jaar afge schaft en deskundigen hebben laten we ten, dat iets dergelijks over een jaar of tien met het betaalde voetbal ook zal gebeuren, maar dan komt er wel weer een andere vorm van belasting, dacht ik zo. In elk geval hebben we de grootste moeite ons hoofd boven water te houden, hoewel we bijna een miljoe nenbedrijf zijn. Van reservering, die broodnodig is, kan vrijwel niets komen. En wat is een ton, als je over reserve ring praat? Als het slecht weer is ko men er gauw zo'n tien- a vijftiendui zend bezoekers minder en dat scheelt je al veel meer dan vijftienduizend gul den." ADO heeft intussen tijdens zijn speur tocht naar ruimer financiële middelen een lichtpunt ontdekt. Hartman: „De opstallen op ons terrein zijn eigendom. Per jaar betalen we daarvoor aan on derhoud 150.000 gulden. Die proberen we nu te verkopen aan de gemeente, waarna we dus huur zullen moeten gaan betalen. We hebben berekend dat het ons ongeveer zeventigduizend gul den per jaar kan gaan schelen." De strijd om de KNVB-beker, zeer hoog gewaardeerd door de Haagse voet balleiders, heeft ADO lang geleden al ontdekt als mogelijke inkomstenbron. Omdat daaraan aventuele deelneming aan het toernooi om de Europese beker voor bekerwinnaars aan vastzit. Die voorkeur is gebaseerd op gevoel voor realiteit, zoals blijkt uit Hart- mans betoog: „Omdat het er niet naar uitziet, dat wij voorlopig dure aanko pen kunnen doen moet je aan het be gin van de competitie wel vaststellen, dat gezien de concurrentie van bloeien de clubs als Ajax en Feijenoord onze kans op het kampioenschap niet groter is dan tien procent. In het toernooi om de KNVB-beker kunnen wij behoorlijk meespelen. Maar financieel aantrekke lijk wordt het pas als je dat Europese toernooi haalt. En dat is ons, hoewel we de laatste zeven jaar vijf keer de finale bereikten,'maar één keer ge lukt." Dat gebeurde in het afgelopen sei zoen. Manager Hartman belicht de ont hullende financiële achtergrond: „We speelden toen volgens poule-indeling met Holland Sport, Fortuna Vlaardin- gen en Xerxes/DHC. We startten met afgrijselijk slecht weer. De eerste te genstander was Xerxes/DHC, die we met 61 versloegen. Maar er zaten tweeduizend mensen op de tribune, ter wijl de spelers contractueel recht had den op driehonderd gulden. Die eerste wedstrijd leverde zodoende al een ver lies op van vierduizend gulden." Toen ADO zijn poule had gewonnen vertoonde de balans ee tekort van vijfduizend gulden. En om een lange lijdensweg kort te maken: toen ADO na de zege op Ajax (21) in de eind strijd „de grootste teleurstelling, er kwamen maar twaalfduizend toeschou wers en de premies waren intussen op gelopen tot 750 gulden" het Europe se toernooi had bereikt was het verlies gestegen tot vijftienduizend gulden." De duels met Graz leverden de Ha genaars ongeveer achtduizend gulden op, waarna de wedstrijd tegen het at tractieve FC Köln pas leidde tot winst. Het batig saldo bedroeg tenslotte vijf tigduizend gulden. „Waarschijnlijk net voldoende", verzucht Hartman, „om de verliezen van dit seizoen goed te ma ken." Enige kritiek heeft hij nog wel op de opzet van de nationale bekerstrijd. „Ik EDDY HARTMAN ben er van overtuigd, dat de loting voor dit seizoen helemaal eerlijk is ge gaan, maar ik vind het onverstandig om zoiets te doen tijdens een bestuurs vergadering. Waarom maken ze er, zo als in het buitenland, niet een mooie televisieshow van. Compleet met beken de artiesten. Op die manier maak je de KNVB-beker misschien eindelijk eens populair. En ik vind het helemaal on begrijpelijk, dat de KNVB de deelne mer aan Europa Cup II niet dezelfde faciliteiten geeft die terecht verleend worden aan de ploeg in het toernooi van de landskampioenen. Toen wij op 12 november thuis tegen FC Köln moes ten spelen stond er voor 10 november de wedstrijd ADO - Blauw Wit voor de KNVB-beker op het programma. Wij wilden die wedstrijd natuurlijk uitstel len, maar de KNVB vond dat we het onderling maar eens moesten worden. Dat is tenslotte gebeurd, maar u mag best weten, dat wij daarvoor Blauw Wit hebben moeten betalen. Volkomen logisch natuurlijk dat Blauw Wit daar geld voor vroeg, want voetbal is een za kelijke affaire geworden. Maar wel heel vreemd, dat de KNVB onze wed strijd niet verschoof. Het gevolg was nu, dat we op 27 no vember de dag van Bulgarije Ne derland speelden. Resultaat: vier duizend mensen in het Zuiderpark." Zo mikte ADO een welvarende club, zoals de buitenstaander geneigd is te veronderstellen noodgedwongen vooral op de KNVB-beker. In de tot na denken stemmende wetenschap dat al leen het winnen daarvan enig financieel profijt kan opleveren. Manager Hartman: „Voor dit sei zoen zijn de vooruitzichten niet gunsti ger. De eerste wedstrijd voor de KNVB- beker heeft ons al verlies opgeleverd." ROTTERDAM De strafcommis- sie van de Koninklijke Nederlandse Voetbalbond (KNVB) heeft enkele spe lers in het betaalde voetbal voor een paar weken naast de lijnen gezet. Witzand van DOS werd geschorst voor twee wedstrijden wegens ruw spel in de wedstrijd tegen Sparta. De DFC-er Jonde werd voor drie wed strijden geschorst wegens het opzette lijk ten val brengen van een tegen stander in de wedstrijd DFC Eind hoven. Weijers van Eindhoven die in de ontmoeting met DFC herhaaldelijk opmerkingen maakte over de leiding, werd eveneens voor drie wedstrijden buitenspel gezt. Een schorsing van één wedstrijd en een geldboete van honderd gulden kreeg Reekers van Zwolse Boys die in de wedstrijd Heerënveen Zwolse Boys aanmerkingen op de leiding had gemaakt. Zijn clubgenoot Gardasevic, die in dezelfde ontmoeting een drei gende houding tegenover een speler van Heerenveen aannam, werd een voorwaardelijke schorsing opgelegd van één wedstrijd met één jaar proef tijd en een geldboete van 150 gulden. Hofstra van Heerenveen kreeg een geldboet. van 75 gulden wegens wan gedrag in het duel met Zwolse Boys. NEURENBERG Na Zvezdan Ce- binac heeft trainer Max Merkel van FC Nürnberg ook zijn andere buiten speler, Georg Volkert, verboden op de training te komen. De linksbuiten had zaterdag in de voetbalwedstrijd tegen Hannover de eerste helft gespeeld met 381/» graad koorts. De trainer van de Westduitse landskampioen, die op dit moment op de laatste plaats in de Bundesliga staat, kon het vertrek van Volkert, die hij verving door Beer, billijken. Onaanvaardbaar voor Merkel was ech ter dat zijn „zieke" 23-jarige interna tional zaterdagavond wél ging dansen. Toen Merkel dit bekend werd nam hij onmiddellijk maatregelen. Volkert kon naar huis gaan en zal zich bin nenkort voor zijn gedrag te verant woorden hebben. In afwachting van de beslissing van het bestuur zal Merkel Volkert in geen geval opstellen voor de belangrijke wedstrijd zaterdag tegen FC Kaiserslautern. EREDIVISIE: AJaxDOS 1 Fort./Sitt.Volendam3 SpartaHolland Sport1 NAC—Telstar3 Grv AheadFC Twente.3 GVAV—Feijenoord2 ADO—MVVi1 AZ '67—DWS3 PSV—NEC1 EERSTE DIVISIE: Blauw WitEindhoven1 RCHHelmond Sport3 DFC—SC Cambuur 2 VitesseVeendam3 HeraclesWageningen1 FC Den BoschRBC1 SW—HVC3 HaarlemVolewijckers1 ElinkwijkWillem II3 TWEEDE DIVISIE: Roda JC—ZFC1 Fortuna VI.EDO1 ExcelsiorHDVS1 NOAD—AGOVV 1 PECZwolse Boys3 SC DrenteGraafschap3 HeerenveenFC WV1 GooilandLimburgia3 VeloxBaronie1 De wedstrijden met ervoor komen voor op het totoformulier voor a.s. zondag. JAN BOLS hersteld HILVERSUM Naar aanleiding van publikaties, waarin gesugge reerd wordt, dat de stichting SC Gooiland aansprakelijk zou zijn voor de schuldenlast van de ama teurvereniging Het Gooi (het gaat om een bedrag van ongeveer tach tigduizend gulden) wenst het be stuur van genoemde semi-profclub enkele punten duidelijk te stellen. 1. De personen, die het initiatief namen om het betaalde voetbal in Hilversum voort te zetten, hebben Het Gooi in 1965 gered van een dreigend faillisement. Zelfs kon Het Gooi zijn verplichtingen tegen over die contractspelers niet nako men. Gooiland heeft het bedrag, dat daarmee was gemoeid (onge veer dertienduizend gulden) en en kele direct opeisbare schulden voor zijn' rekening genomen. Er is nim mer sprake van geweest, dat Gooi land de schuld van Het Gooi zou overnemen, hoewel het Gooiland- bestuur zich wel moreel verplicht heeft gevoeld iets aan die schulden last te gaan doen. 2. Het bestuur van Gooiland heeft verschillende voorstellen aan Het Gooi gedaan. Men kreeg van ver schillende schuldeisers medewer king en door persoonlijke bijdragen van bestuurders kon destijds de schuld van tachtigduizend gulden, waarvoor Het Gooi aansprakelijk was, worden teruggebracht tot on geveer vijftienduizend gulden. Het Gooi weigerde echter om zelf ook maar één bijdrage te leveren. 3. Het bestuur stelt, dat niiet de schuldenlast van de FC Hilversum is betaald. De FC Hilversum is al leen uitgekocht, want het had geen schulden (een uitspraak door de voorzitter mr. J. Lobsteijn gedaan tijdens de vergadering, waarop de FC Hilversum besloot naar de ama teurs terug te keren) en is met zes tigduizend gulden in kas terugge- gekeerd naar het amateurvoetbal. 4. Hoe weinig Gooiland ten slotte verantwoordelijk is voor de schul den van Het Gooi blijkt uit een schrijven van de voetbalbond van 31 januari 1969, waarin de bond laat weten geen aanleiding te zien om stappen, ook niet tegen de stich ting, .te ondernemen. Een uitspraak waarmee het stichtingsbestuur van SC Gooiland het volkomen eens is. Jan Bols is de gevolgen van de griep te boven DA VOS Jan Bols is weer hele maal terug. Met tijden van 41,6 sec (0,3 boven zijn persoonlijk record) en 2.05,5 (1,3 sec. sneller dan ooit) op respectievelijk de 500 en 1500 meter bewees de Hoogevener gisteren in Davos, dait hij de gevolgen van de griep, die zich voor het eerst openbaarde tij dens de schaats-landmwedstrijd tegen Noorwegen ruim twee weken geleden, te boven is gekomen. „Jan moest in het begin steeds vre selijk hoesten na afloop van een rit. Daar heeft hij nu weinig last meer van", zie een opgeluchte coach Leen Pfrommer na afloop van de wedstrij den. „Hij is nu ook sneller hersteld na een zware race. Het hoesten is er nog wel, maar lang zo erg niet meer". De omstandigheden waren gisteren iets gunstiger dan een dag tevoren, maar het vroor niet meer zo hard (een graad of vijf tegen ongeveer tien graden onder nul op dinsdag.) Jan Bols was niet de enige, die zich door het meer gunstige weer liet in spireren. Arie Eriks, die na de wed strijden om het Nederlandse kampi oenschap een blauwe maandag uit de kernploeg werd gelaten, kwam sterk naar voren met. een persoonlijk re cord van 2.07,0 op de 1500 meter. „Arie rijdt op het ogenblik verrassend goed. Dinsdag verbeterde hij zijn re cord op de 2000 meter van 4.29,5 tot 4.20,9. Dat is niet gering", aldus Pfrom mer, die voor de vijfde plaats in de ploeg voor het wereldkampioenschap (Verkerk, Schenk, Bols en Nottet zijn zekeren) waarschijnlijk zal moeten kie zen tussen Eddy Verheijen en Eriks. De rossige Noordhollander bezette in het eindklassement van de drie kamp (met Zimmerman als enige ster ke niet-Nederlander) achter Verkerk maar voor Bols de tweede plaats. Ver heijen en Nottet moesten op de twee- HILVERSUM De amateurvoetbal vereniging Het Gooi zit in de knoei. De Hilversumse club heeft een schuld van meer dan f 80.000 boven het hoofd hangen. Een schuld, die drie jaar ge leden, toen Het Gooi splitste in de ama teurvereniging Het Gooi en de Stich ting Goonland, volgens een bestuursbe- paling van de Koninklijke Nederland se Voetbalbond (KNVB) door de Stich ting Gooiland had moeten worden over genomen. Drie jaar lang is de zaak sle pende gehouden. De amateurs van Het Gooi stellen: Wij hebben destijds in goed vertrou wen een gentlemans-agreement met de leden van het stichtingsbestuur geslo ten. In het stichtingsbestuur zitten nu twee leden, die destijds deel uitmaak ten van het bestuur van Het Gooi, die voor terugkeer naar het amateurisme, en van de schuldemregeling op de hoog te waren. „Het is op een knullige wij ze afgewerkt", aldus voorzitter De Mol van Het Gooi. Er staat niets op papier. Wij waren nooit tot een splitsing overgegaan als de toezegging dat wij schuldvrij in het amateurvoetbal zouden komen er niet was geweest. Door ons zijn 45 spelers aan Gooiland afgestaan. Het halve trainingscomplex mag Gooiland gebrui ken. Het kreeg het recht het hoofdveld te bespelen. Ook via de KNVB is door ons niets bereikt. Er is wel een com missie ingesteld, die vaststelde, dat 21 van de 45 spelers een contract gekre gen hadden. Hun marktwaarde zou dus minimaal 21 x 3000 is 63.000 bedragen. Enkele tussenvoorstellen werden ook door Gooiland van de hand gewezen. „De Amrobank klopt nu bij ons aan voor f 45.000. Op deze wijze zakken wij steeds verder in het moeras." In een uitermate knap betoog zette de heer De Mol de verdere gang van zaken uiteen. Duidelijk stelde hij dat Gooiland vele malen was benaderd om een oplossing te vinden waarbij Het Gooi zeker bereid was geweest ook wa ter in de wijn te doen. „Tegen mr. Lobstein, onze adviseur, heb ik gezegd, verschaf mij een bijl en ik hak de koppen. Daarbij weet ik mij gesteund door de hele vereniging". Aldus de heer De Mol. Het Gooi is thans in zee gegaan met de landelijke bond van amateurvereni gingen. Mocht deze vereniging geen resultaat boeken dan zal als volgende stap via de rechter de KNVB worden aangesproken om tot uitvoering van de bestuursbepaling te komen. In laatste instantie wil men Gooiland aanspreken. „Wij willen zeker het be taalde voetbal in Hilversum niet on mogelijk maken door beslag te laten leggen", aldus de heer De Mol Pikante bijzonderheid: Janny van van der Veen, trainer van Gooiland, heeft juist deze week zijn ontslag aan geboden. de dag een versnelling terugschake len. „Zij voelden zich niet erg lekker en daarom heb ik ze maar het consig ne „kalm-aan" gegeven", zei Pfrom mer daarover. „Als je een paar dagen in de bergen bent voel je je op een gegeven moment wat moe en ellendig en dat duurt een dag, of twee, drie Het zijn de gewone aanpassingsmoei lijkheden. Volgens dokter Lap is het niets verontrustends". Vandaag en morgen zijn voor de heren-kernploeg trainingsdagen. Men bereidt zich dan voor op de laatste se lectiewedstrijden voor het wereldkam pioenschap. Zaterdag wordt in Davos de 500 meter en 3000 meter gereden en zondag volgen de 1500 en de 5000 meter. Vooral voor Verheijen en Eriks worden het spannende uren. Zondag avond, als Pfrommer de laatste tijden weet, volgt het devies van de coach aan de voorzitter van de technische commissie Van der Ven van de vijf rijders die Nederland in Deventer zul len vertegenwoordigen. De negentienjarige Oostduitse Ruth Schleiermacher, tijdens het wereld kampioenschap verdienstelijk vierde, slaagde er niet voor de tweede maal binnen vierentwintig uur in een we reldrecord in haar bezit te krijgen. Het scheelde slechts 0,2 sec. Op de 1000 meter vestigde zij met 1.31,2 wel een nieuw baanrecord. Het wereldre cord staat op naam van Stien Kaiser met 1.31.0. Net als in Grenoble werd de eerste jaarsstudente in de rechten Elly van de Brom tweede (1.32,1). An Schut bracht haar persoonlijke record op 1.32,4 en plaatste zich voor Stien Kai ser (1.32,7). Op de drie kilometer bracht de Apeldoornse het als enige rijdster tot een tijd onder de vijf minu ten (4.58,9). AMSTERDAM De directeur van het Olympisch Stadion de heer J. H. Mellegers zal waarschijnlijk binnenkort zijn functie neerleggen. Hem wordt ver moedelijk een functie aangeboden bij de Amstel-brouwerijen. Er is geen spra ke van dat de stadion-directeur ontslag is aangezegd. Een aantal aandeelhou ders tracht de heer Mellegers als sta dion-directeur te handhaven. De laatste maanden zijn er nogal wat problemen geweest rond het be leid, dat in het Olympisch Stadion ge voerd wordt. De heer Mellegers had sinds enige tijd als begeleider van zijn werk de heer J. C. Tetzner, gede legeerd commissaris van het Olym pisch Stadion, toegewezen gekregen. De gang van zaken met het stadion, waaruit nu ook DWS dreigt te verdwij nen en waar geen interlandwedstrijden worden gespeeld dit seizoen, bleef ech ter onbevredigend. Daarom zou de heer Mellegers er de voorkeur aan geven zijn directeurschap neer te leggen. De heer Mellegers wilde gisteren geen commentaar meer geven op de geruchten die er de ronde doen. De heer Tetzner deelde echter mee, dat het ze ker is dat de stadion-directeur ver dwijnt en dat hi van de zijde van het stadion alle medewerking krijgt die voor een snelle afwerking van de zaken noodzakelijk is. De heer Tetzner was ervan overtuigd, dat er bij de Amstel- brouwerijen intensief gezocht wordt naar een nieuwe functie voor de heer Mellegers, ook al werd dit door woord voerders van de brouwerij tegenge sproken. HILVERSUM De strijd om het wereldkampioenschap schaatsen voor heren, 15 en 16 februari in Deventer, komt uitgebreid op de televisie. De rechtstreekse reportages beginnen za terdag om 14.05 op Nderland I en ein digen om ongeveer 17.40 uur. In het programma Scala (19.03-19.30) komt dq NTS op Nederland II nog op de ti telstrijd terug. Zondag begint het programma 13.00 op Nederland I. Die uitzending, die wordt onderbroken voor het NTS- weekjournaal en voor vaste program mapunten als de verrrekijker, open baar Kunstbezit en de voetbaluitsla gen, duurt tot ongeveer half zes. HILVERSUM Dinsdagavond 11 februari zendt de NTS van tien uur tot tien voor half elf via Nederland II in kleur een gefilmd programma uit dat Herman Kuiphof en Martijn Linden- berg in Lissabon maakten over Benfi ca, de volgende tegenstander van Ajax in de strijd om de Europese voet balbeker voor landskampioenen. DEN HAAG De deelnemers aan het Nederlandse biljartkampioenschap ereklasse 47/1, dat van 27 februari tot 3 maart in Noordwijk wordt gehouden, zijn Scholte, Vultink, Wijnen, Rooden- burg, Sundguest, Van Leur, Van Nij- natten en Bessems. VEENENDAAL ln de proraotiegroep derde klasse van de tateltenniscom-1 ai i J L J. J petitie in de Gelderse Vallei kreeg SKF I een 8—2 nederlaag te slikken van UKKGr uGDUlGGrOG RTTV 5. Door het niet meespelen van J. v. d. Berg kon SKF I niet aan ver- lies ontkomen. Deze zware nederlaag is een streep door de rekening van SKF I. j STV-Climax 4 deed haar reputatie eer aan en stuurde KEV 3 met een 82 nederlaag naar Renkum terug. Invaller H. v. Veluw won voor STV-Climax i driemaal evenals J. v. d. Brink. C. v. Hall kwam 2 maal tot winst. Het duel RTTV 6 - Swift 2 eindigde in een 73 overwinning voor Swift. Al le spelers van Swift, Keen, v.d. Werf horst en Frederiks, wonnen tweemaal. Ook het dubbelspel was voor Swift. RTTV 5 leidt nu met 4 punten uit 2 we strijden, op de voet gevolgd door STV- Climax 4 en Swift 2. In de degradatie groep verloor SKF 2 voor de tweede maal nu tegen de „oudjes" van RTTV 7 (37). Schimmel- penninck I boekte een benauwde over winning met 64 op RTC 3, dat ver sterkt was met J. v. Laar. Toch kon deze speler, ondanks zijn overwinnin gen, RTC 3 niet aan de overwinning helpen. De derde wedstrijc" in deze •oule ging tussen KEV 4 en Shot 3. Dit ieverde de tweede overwinning op voor KEV 4 en tevens de tweede nederlaag voor Shot 3. L. Roseboom (KEV 4) was de grote man. Ook deze wedstrijd bleek deze speler onverslaanbaar. Smaling won 2x voor KEV EN Elands lx. Bij Shot zorgden v. Vliet (2x) en Holle man (1 x) voor de punten. De uitein delijke uitslag was 73 voor KEV 4, dat nu met 4 punten uit twee wedstrij den samen aan de kop gaat met Schim- melpenninck I, dat eveneens 4 ppnten vergaarde. SKF 2 en Shot 3 sluiten de rij met geen enkel winstpunt. In de promotie- groep 4e klasse ging maar een wed strijd door, namelijk RTTV 8 - STV Cli max 6 (19). RTTV 8, zwaar gehandi capt door het niet meer beschikbaar zijn van G. v.d. Wetering, werd door BTV-Climax 6 verpletterd. Alleen me vrouw Notermans kwam lx tot winst tegen Bosschaert. N. Mulder en me vrouw Breemen kwamen niet tot winst. K. Vos en A. Roelofsen wonnen beide 3x en Bosschaert 2x. A. Roelofsen pres teerde het om een der dames op nul te laten staan. De beide andere wedstrijden in deze poule, STV Climax 5 - Ritac 2 en WSTC 1 - KEV 6 gingen wegens ziektegeval len niet door, zodat deze duels naar een latere datum worden verschoven. In de degradatiegroep 4D5 boekte RTC 4 zijn eerste zege op het niet slecht spelende SKF 4 (46). Snijder (RTC) won 3x en v. Voorst 2x, v.d. Meulen RTC kon, te gen de verwachting in, niet tot winst komen. Bij SKF 4 zorgden mevrouw Tollenaar (1 x), Budding (2x) en Slot boom (lx) voor de punten. RTC 5 - Schimmelpenninck 2 werd een drama. Daar RTC 5 met 2 onrecht matige spelers uitkwam werd de uitslag 73 veranderd in een 28 eindstand. Dit geval heeft zonder twijfel vele an dere consequenties. De match Shot 4 - STV Climax 8 werd een puntenverde ling (55). Invaller E. Vos jr. won 3x voor STV Climax. Verwey en Rohde (Shot) moesten bei den in deze speler hun meerdere erken nen evenals Van De Zwaluw (Shot), die slechts lx tot winst kwam. In 4D6 boekte STV Climax 9 een zeer verrassende overwinning op SKF 3 (73). In de eerste helft werd beide keren verloren van SKF 3. Weer won E. Vos jr. 3x. Ook Hendriks (STV Cli max) won driemaal en Kruidhof kwam niet tot winst. SKF 5 boekte zijn eerste overwinning in de competitie. Dat ging ten koste van nieuweling WSTC 2 (82). Deze zege van SKF zou erop kunnen duiden dat Kalee en Hoogendonck hun inzinking te boven zijn. PHILADELPHIA Tom Okker heeft woensdagavond in Philadelphia zijn profdebuut gemaakt met een gemakke lijke zege over de Zweedse amateur Ove Bengtson. In de eerste ronde van het open tennistoernooi op overdekte banen in Philadelphia won de Haarlem mer met 6-3, 6-3. In de eerste set bouw de de Nederlandse kampioen, wiens ge varieerde spel zeer door het publiek werd gewaardeerd, een voorsprong van 5-1 op. Ook in de tweede set startte Ok ker overtuigend. Via 30 werd het 4I, waarna Bengtson pas enig tegenspel kon bieden. De als eerste geplaatste Australië Rod Laver boekte een duidelijke overwin ning op de Fransman Pierre Barthes. De cijfers waren: 6-3, 6-1. De Tsjech Jan Kodes zorgde op de openingsdag voor een grote verrassing. Hij schakelde de Amerikaanse kam pioen Arthur Ashe, die vorig jaar Tom Okker van de titel afhield, uit met 6-4, 4-6, 6-2. Charles Passarell, afkomstig uit Porto Rico, versloeg voorts de Australiër Roy Emerson, als achtste geplaatst, met 6-3, 6-2. De voornaamste uitslagen van de eer ste dag van het toernooi, waarin wordt gestreden om 30.000 dollar (bijna 110.000 gulden) aan prijzengeld, zijn verder: Newcombe (Austr.) - Curtis (GB) 6-2, 5-7, 6-2; Rosewall (Austr) - Nastase (Roem) 6-1, 6-4; Taylor (GB)-Lutz (VS) 6-3, 6-3; Riessen (VS) - Spear (Zd. Afr) 6-2, 6-2; Pilic (Zd. SI.) - Franulovic (Zd. SI.) 6-4, 3-6, 6-4; Ruchholz (VS) - Fitz- gibbon (VS) 6-4, 14-12; Roche (Austr) - Segura (Equador) 6-4, 6-2; Gonzales (VS) - Torben Ulrich (Den) 6-3, 3-6, 6-2; Gimeno (Sp) - McManus (VS) 4-6, 6-3, 6-0; Moore (Zd Afr.) - Ralston (VS) 6-4, 7-4.

De Vallei | 1969 | | pagina 15