Deining in raad over personeelsvoordracht VEILING SEPTER TIEL G.S. achter plan voor kunstijsbaan Utrecht BW werd koploper in Cl-afdeiing Vete tussen dominee en schoolhoofd in Achterberg beslecht Leuk zijn Ledenvergadering VZC in het teken van de toekomst In geheime zitting Vrijdag weer vergadering Arnhemse schaak kampioenschappen starten 15 februari Subsidie van f 150.000,- Schietuitslagen bij „Willem Teil" Veiling Resteren N.V.V. VROUWENBOND KEEK TERUG OP 1068 Meer verdienen betekent ook vaak: nieuwe lasten. Uw ziektekosten bijvoorbeeld. Instuif won van Overberg Schoolconcert in „Irene" ANAB ledental groeide in 1968 Raadslid wacht reacties af Veilig Verkeer- cursus beëindigd Middenstanders komen bijeen Benoeming Zo(o) Stilstaande auto geramd Jaarvergadering NCVB Rhenen KNBB-competitie district Veenendaal Carnaval op kunstijs masseri Onderverdee1, BURGERLIJKE STAND BURGERLIJKE STAND KESTEREN MARKTEN Na brief ouder-commissie COUPON Meer weten Vraag DONDERDAG 6 FEBRUARI 1969 RESTEREN Naar eerst nu pas bekend geworden is, is vrijdagavond tijdens een besloten zitting van de gemeenteraad in Resteren nogal wat deining ontstaan rond de benoeming van een gemeentewerkman-voorman. Geheel in tegenstelling tot de gewoonte heeft de raad een voordracht vhn burgemeester en wethouders genegeerd. Er heerste nogal wat verontwaardiging over het feit, dat het college slechts één kandidaat uit vijftien sollicitanten had voorgedragen. OVERBERG In het kader van de tafeltennisvijfkamp tussen de bezoekers van „de Instuif" te Veenendaal en de jongens van kamp Overberg werd dins dagavond de tweede wedstrijd gespeeld. De achterstand die de jongens uit Veenendaal in de eerste wedstrijd had den opgelopen inspireerde de gasten kennelijk tot een grotere prestatie. De Veenendalers zegevierden met 292 pun ten tegen 229 voor Overberg. Gerekend over de tot dusver gespeelde wedstrij den staat de Veenendaalse ploeg nog met 189 punten achter. Voor Overberg kwamen uit: Jan Budding, Wijnand Hal, Aart v.d. Pest, Hans Middehoven, Martin Terschegget, Henk v. Dijk, Mar tin Bos, Hans van Doorn, Gert Kroes- bergen, Adrie Mulder, Jan Willem v.d. Bovepkamp, Hennie Binsbergen, Piet Binsbergen, Kees v. Dijk, Wim v. Ca- pelle, Albert v.d. Wijngaard, Rinus Boekei, Anton Emo, Ben Kuypers, Mar tin Wolfrat, Marinus Willems, Feike Walsweer, Bob Kramer, Ton Andeweg, Hugo Thieme, Wim Albrecht, Johnny de Graaf, Toon Visser, Simon de Wit en David Tegelaar. RHENEN In gebouw „Irene" wordt vrijdag 7 februari weer een schoolconcert gegeven. Christel Adelaar en Charles Fulton worden aan de pia no begeleid door Rob Kreefeld. Zij bren gen een programma van liederen en balladen. De concerttijden zijn van 14- 15 uur voor de leerlingen van de streek- huishoudschool en de Chr. „Berg- school" en van 15.15-16.15 uur voor de leerlingen van de streekschool van l.a.v.o. en de openbare Wilhelmina- school. KESTEREN De prijzen van de aan gevoerde produkten aan de veiling te Kesteren waren als volgt: Goudreinet: I 65/75 65-66, 75/85 68-79, 85'95 63-68; II 65/75 58-62, 75/85 64-67, 85/95 62-58. Laxton's Superbe: II 60 65 18-23, 65/70 25-33, 70/75 31-44, 75/80 36-47, 80/85 40-47. Jonathan: II 60 65 16-22, 65/70 21-38, 70/75 31-43, 75/80 29-41. Golden Delicious: II 60/65 20-24, 65/70 25-36, 70/75 31-53, 75 '80 34-57. LombartscalvillcII 65 75 28, 75/85 32, 70/80 48. 80/90 39. Brederodes: II 50/60 10-19, 60/70 25-28, 70/80 26-34. Winterjannen: I 45 55 15-20, 55'65 22-31. Conference: I 55/60 21, 60/70 30-31. Gieser Wildeman: I 50 60 40-49, 60 70 70. Prijzen genoteerd in centen per kg. SCHERPENZEEL Woensdagavond hield in hotel Boszicht de Algemene Ne derlandse Agrarische Bedrijfsbond af deling Scherpenzeel haar jaarvergade ring. In zijn openingswoord kon de voorzitter de heer W. v. Dam behalve de district-bestuurder de heer Van der Meulen uit Arnhem ook nog een be hoorlijk aantal leden welkom heten. Het gaat goed met de ANAB afdeling Scherpenzeel. Men had het Afgelopen jaar een behoorlijke ledenwinst ge boekt. In het boekjaar 1968 was het le dental toegenomen van 60 tot 70 perso nen. De aftredende bestuursleden de heren Oosterbeek en Harskamp werden herkozen. In de plaats van de heer L. v. Maanen die wegens zijn leeftijd niet meer herkiesbaar was werd gekozen de heer G. Veldhuizen. Hierna kreeg de districtsbestuurder de heer Vermeulen het woord. Hij gaf een uiteenzetting over de gang van zaken bij de loonon derhandelingen. Men eiste werktijdver korting en een loonsverhoging van 6 pet. en in de bosbouw een verhoging van de diplomatoeslag van 10 pet. Na de korte uiteenzetting ontstond er een zeer uitvoerige bespreking die voor de aanwezigen zeer leerzaam was. In zijn dankwoord kon voorzitter Van Dam dan ook terecht op een zeer geslaagde vergadering terug zien. Een lid van de raad deelde mee, dat van de vijftien sollicitanten slechts twee personen voor een nader gesprek met het college waren uitgenodigd. Van deze twee personen heeft zich er één voor de raadsvergadering, waarin de benoeming zou plaatsvinden, terug getrokken. Het college had de heer E. de Wit uit Rhenen voorgedragen, maar uit de raad werd een nieuwe kandidaat naar voren geschoven, namelijk de heer K. Schaap uit Opheusden. Na een stem ming bleek, dat de heer Schaap 9 stemmen had gekregen en de heer De Wit slechts 3. Behoudens medische keuring treedt de heer Schaap in dienst van de gemeente Kesteren. De gemeenteraad van Kesteren komt vrijdagavond voor een tussen tijdse raadsvergadering bijeen. Op de agenda staat de benoeming van een hoofd voor de openbare lagere school, die op korte termijn in Opheusden zal worden gebouwd. De inspecteur van het lager onderwas gaat met de vol gende voordracht van het college ak koord: 1. J. Annevelink uit Alkmaar; 2. L. H. Vonke uit Arnhem. De raads vergadering begint om acht uur en dus niet zoals gewoonlijk om half acht. RHENEN Geboren: Jan, zv J. van de Scheur en H. W. van Laar; Hermione Barbara, dv H. J. Kleer en F. J. H. Milder; Rients Petrus, zv T. R. Terpstra en A. S. Sloot; Jeanette Alice, dv F. T. van Tuil en J. A. van Wijk; Jeanette Wijnanda, dv J. van den Brink en W. H. van de Vendel; Pe- tronellus Catharinus, zv W. Gaas beek en J. P. Middelhoven; Patrick, zv P. J. N. Nijhuis en P. H. G. Bloe mendal. Ondertrouwd: Peter van Mourik, 19 j. en Liesje Lodder, 19 j.; Jan Willem Hommersom, 22 j. en Anna Petronella van Doorn, 21 j. Gehuwd: Teunis van Verseveld, 22 j. en Cornelia Pleijler, 21 j. Overleden: Hendrika Robbertsen, 80 j.; Sijbertus van Soest, 73 j.; Melis Buitenhuis, 81 j.; Gerard van Voskui len, 64 j.; Gerardus Evert Vereist, 47 j.; Neelis Stabij, 73 j. Ingekomen: J. W. H. G. v. Schuppen, met gezin van Duitsland; J. Meyano Cabrera van Spanje; R. R. Nienhuis van Coevorden; M. Croes van Den Haag; D. M. Boumer Bakkiou van Ma rokko; H. Abud van Marokko; E. H. Visch van Rotterdam; T. A. de Boer van Wassenaar; M. R. Benycchau van Nijmegen; A. Manar van Marokko; H. C. P. M. Boons van Wageningen; C. G. Braak van Amsterdam; H. D. Muller met gezin van USA. Vertrokken: H. Struijk naar Harder wijk; G. J. M. Kuipers naar Echteld B. Haagsma naar Wageningen; J. G. E. v. Leeuwen met gezin naar Wijk bij Duurstede; D. Klomp met gezin naar Haarlem; H. Bootsma naar Kesteren; J. R. de Jong naar Epe; S. v. Soest met gezin naar Veenendaal; Baabbou ALi Abderrazak naar Amsterdam; H. Siemens met gezin naar Haren; D. A. Jansen met gezin naar Eindhoven; J. W. v. Bameveld met gezin naar Ame- rongen; J. v. Laar met gezin naar Leus den; M. M. A. Saidi, naar Ede; A. J. Koevoets naar Gennep; M. L. M. van Dommelen naar Frankrijk; W. J. Dol- derman naar 's-Hertogenbosch; M. Be- nahmed naar Veenendaal; G. F. Prang met gezin naar Rotterdam. RHENEN Na de gemeenteraads vergadering van afgelopen dinsdag avond, die was aangevraagd door de fracties van de Vrije Partij, de WD en de Boerenpartij, waarin verschillende raadsleden elkaar fiks de oren hebben gewassen, verklaarde desgevraagd de liberale fractieleider A. Jansen gister avond niet bereid te zijn commentaar te leveren op de gebeurtenissen in de raad. De heer Jansen verklaarde: „Ik wacht liever eerst de reacties af. voor dat ik journalisten te woord sta". Veilbericht van de Tielse veiling Septer van woensdag 5 februari 1969. Opgave na klasse mm maat Appelen: Golden Delicious k.l x Golden Delicious k.2 Goudreinette k.l x Goudreinette k.2 Jonathan k.l x Jonathan k.2 Jasappel Laxtons Superb k.2 Lombartscalville k.2 65/70 60/65 55/60 1 75/op 70/75 59—65 43—45 38—42 28—36 63—69 50—68 58—62 56—61 50—52 52—54 43—45 35—42 32—37 27—31 39—57 25—30 42—54 41—51 36—40 21—40 35_42 41—43 29—35 Kroet per 100 kg zuur 7,40. rood 5,90. Fabrieksfruit per 100 kg blank 9,20; rood 8,10. Peren: Conference k.l 3032 Conference k.2 2830 2628 2022 x Brederode 15—35 1317 Winter jan 1026 St. Remv 15—18 912 Gieserwildeman 1153 Doyenne du Comm. k.l 6669 7174 6264 Beurre Alex. Lucas k.2 1921 Legipont k.l 2224 IJsbouten 714 Perenkroet per 100 kg 3,00. Groenten: Boerenkool 67—60, spruiten 5062, spruiten geschoond 7982, uien 1618, prei 3665 1840, sav<4>iekool 2633. x hoofdaanvoer Alles in centen per kg tenzij anders vermeld. SCHERPENZEEL Evenals vorig jaar is er door de vereniging Veilig Verkeer weer een cursus georganiseerd. De docent was de opperwachtmeester van de Rijkspolitie te Scherpenzeel, de heer Hietbrink. Er deden er in de Hole- voetschool 14 examen, waarvan er 13 slaagden. De diploma's zullen worden uitgereikt op de jaarvergadering van de vereniging op maandag 17 februari in de „Hertog van Gelre". Burgemeester mr. C. P. Hoytema van Konijnenburg zal na het zakelijke gedeelte de diplo ma's uitreiken. RHENEN De Rhenense Midden stands Centrale houdt dinsdag 11 fe bruari in hotel „De koning van Dene marken" de jaarlijkse algemene leden vergadering. Op de agenda staan de gebruikelijke punten, alsmede de te organiseren eier- zoekwedstrijd tegen Pasen met daar aan verbonden een winkelweekaptie van veertien dagen. Geboren: Jacobus, z.v. H. van IJme- ren en A. van Kruistum te Opheusden; Jan Dirk, z.v. M. C. Roelofsen en J. G. Tijssen te Opheusden. Ondertrouwd: H. van Ingen en H. M. van Kleef; R. van Noort en A. H. van der Garde. SCHERPENZEEL Het bestuur van de scholengemeenschap Scherpenzeel, Woudenberg en Renswoude. heeft aan de chr. Mavo aan de Holevoetlaan weer een tweetal nieuwe leerkrachten be noemd. Het zijn de heer Tukker uit Bleskensgraaf (Z.H.) in tijdelijke dienst en de heer Westrate tot leraar Mavo. Hij is thans werkzaam in dezelfde func tie in Raamsdonkveer. SCHERPENZEEL, 5 februari '69 Eiermarkt: Aanvoer ca. 850.000 stuks. Prijzen: kippeëieren f 12.00 - f 13.00; henneëieren f9.00 - f 11.50 alles per 100 stuks. Handel goed. Varkensmarkt: Aanvoer 123 biggen. Prijzen f 80 - f 90 per stuk. Handel matig. VEENENDAAL Het open schaak kampioenschap van Arnhem, waarvoor iedereen kan inschrijven, wordt dit jaar van 17 februari tot en met 19 mei gehouden. Het jeugdschaakkampioen- schap is gepland in de periode van 15 februari tot en met 17 mei. De titelstrijd wordt georganiseerd door de schaakvereniging ASV, GOVA en Koningsloper. Bij de senioren wordt de titel verdedigd door de Didammer W. H. van Wessel. De jeugdschakers spelen op de za terdagmiddagen, terwijl de senioren die spelen in een hoofdklasse, eerste klasse en een tweede klasse op maandagavond hun duels uitvechten. Laatstgenoemde groep speelt in de West-kantine op de 12e verdieping van het Girogebouw aan de Velperweg in Arnhem en de jeugd schaakt in „De Coehoorn" in de Gelderse hoofdstad. Telefonische inlichtingen over deelne ming enz. kan men krijgen bij de heer M. J. van Eden, telefoon (08300)-54468. RHENEN Een 75-jarige da me uit Slijk-Ewijk (Gld.) sc.hr eef aan de directie van Ouwehands Dierenpark: ,,lk heb twee Ameri kaanse eekhoorntjes, u weet wel van die leuke piepkleine springer tjes met bruine streepjes. Helaas kan ik ze niet langer houden. En daar ik niet wil hebben dat ze ver handeld worden zoek ik een pret tig tehuis. Kunt u ze niet onder brengen in uw dierentuin, dan zijn ze bovendien niet zo eenzaam meer." De heer Ouwehand jr. ging op pad. Het bleek hem dat de dame in kwestie niet alleen eekhoorntjes had weg te geven. Want hij kwam thuis met in één en hetzelfde korf je de volgende collectie: twee Amerikaanse eekhoorntjes, een kikker, een pad, twee hagedissen en... een hazelworm! VEENENDAAL Toen de Veenen daal. Laatstgenoemde automobilist woensdagmorgen op de Nieuweweg voorgesorteerd stond om de oprit van Rijksweg 12 op te rijden werd zijn wa gen aan de achterzijde aangereden door de auto van W. M. uit Veenen daal. Laatstgenoemde automobilist verklaarde tegenover de politie dat hij niet tijdig de stilstaande wagen had opgemerkt. Beide auto's kregen scha de. Persoonlijke ongelukken deden zich niet voor. RHENEN Dinsdag 11 februari houdt de afdeling Rhenen van de Ned. Chr. Vrouwen Bond de jaarlijkse alge mene ledenvergadering. De bijeen komst wordt belegd in gebouw „Irene". Er zal onder andere een dia-serie over „De Hoge Veluwe" worden ver toond door de heer Hoffmans uit Ede. SCHERPENZEEL Dihsdagavond hield de vrouwenbond van het NVV af deling Scherpenzeel haar jaarvergade ring in het verenigingsgebouw aan de Molenweg. De presidente mevrouw Schoonhoven de Bree leidde de verga dering. Zij was verheugd dat er direct met de aanvang van het nieuwe jaar weer een nieuw lid kon worden verwel komd. Uit de jaarverslagen kon men horen dat het de afdeling in het afge lopen jaar goed was gegaan. Op deze 5e jaarvergadering kon men constate ren dat na een eerst wat aarzelend be gin de groei zich had voortgezet. Het laatste jaar groeide de afdeling van 32 tot 35 leden. De collectebusjes voor het TBC-fonds en Zonnestraal, die worden beheerd door mevr. Rietberg-van Velzen hadden opgebracht f 89,34. De aftredende bestuursleden mevr. Schoonhoven-de Bree en mevr. Met horst-Vlaanderen werden herkozen. Hierna werden nog een paar kaarten verloot voor de feestavond van het ge west West-Veluwe van de ANAB. Na het zakelijke gedeelte werd de avond besloten met een spelletje bingo. UTRECHT Gedeputeerde Staten van Utrecht stellen de Provinciale Staten voor de Stichting Kunstijsbaan Utrecht een subsidie te verlenen van 150.000 gulden als tegemoetkoming in de kosten van een kunstijsbaan Utrecht-Noord. G.S. stellen bovendien voor gedurende 25 jaar een jaarlijkse subsidie toe te kennen ten bedrage van de rente van een af te lossen geldlening van f 500.000,-. De totale kosten van de aan te leggen 400-meter kunstijsbaan met toeschou wersaccommodatie en een overdekte accommodatie (ijshal) voor kunstrijden en ijshockey zijn geraamd op f 5.750.000,-. De Stichting Kunstijsbaan Utrecht stelt zich voor de helft van dit bedrag tegen marktrente als een langlopende lening aan te gaan. Het resterende be drag zal, hetzij renteloos, hetzij fonds perdu, beschikbaar moeten komen uit burgerij en bedrijfsleven en vanwege provincie en de gemeente Utrecht. De plannen voor een kunstijsbaan in Utrecht zijn in een beslissend stadium gekomen. In een onlangs gehouden be spreking tussen het stichtingsbestuur en vertegenwoordigers van het gemeente bestuur, Gedeputeerde Staten en de NSF, is naar de mening van het stich tingsbestuur de financiële basis gelegd, die nodig is om verder aan de plannen te kunnen werken. Volgens Gedeputeerde Staten van Utrecht is de aan te leggen kunstijs baan van grote betekenis voor de gehe le provincie. Burgemeester en wethou ders van Utrecht hebben zich onder meer bereid verklaard te bevorderen dat het benodigde terrein (plm. 7 ha.) gelegen nabij het fort „De Klop" tegen een geringe canon in erfpacht aan de stichting wordt uitgegeven, terwijl zij een voorsttel van de raad tot een be perkte subsidiëring van rentekosten van een geldlening overwegen. In dit ver band dient ook te worden vermeld dat de Nederlandse Sport Federatie in be ginsel een aanzienlijke bijdrage a fonds perdu heeft toegezegd. De provinciale adviescommissie voor lichamelijke opvoeding schaart zich in een advies achter de plannen, zoals die door de Stichting Kunstijsbaan Utrecht zijn ontwikkeld. Weliswaar acht de commissie voor wat betreft de pro vinciale bijdrage een aanzienlijk hoger VEENENDAAL Door een overwinning van Driehoek op Morgenster met de hoogst mogelijke cijfers (70) Ls Morgenster van de eerste naar de derde plaats verhuisd in de Cl-klasse van de KNBB-competitie distr. \eenendaal. De eerste plaats wordt nu bezet door B.V.V. dat met 61 van de Hertog won, en de tweede is voor Excelsior, welke ploeg een 70 overwinning behaalde op B.H.S. In de tweede klasse steeg Driehoek 2 enkele plaatsen door een overwinning op B.V.V. 2. In klasse 4 poule I verloor koploper Driehoek 5 met 72 van CBV, terwijl concurrent BW zegevierde, zodat de voorsprong nu nog maar gering is, nl. 3 punten. In de 2e poule wonnen de drie kampioenskandidaten: Driehoek 3, CBV AMERONGEN De leden van de Amerongse schietvereniging „Willem Teil" behaalden in hun onderlinge schietwedstrijden deze week de volgen de resultaten: H. den Uijl 95. J. de Greef 95, A. de Haas 92, W. H. Drost 90. R. E. Labruy- ère 89, W. Berkhof 89, R. Brinkman 85, J. Pakvis 81 en H. Mol 77 punten. AMERONGEN Aan de vete tussen het schoolhoofd, de heer I. R. de Groot en dominee J. van der Haar in Achterberg lijkt een einde te zijn gekomen. De predikant heeft het schoolhoofd voor zijn gedrag excuses aangeboden. Een en ander schijnt te zijn gebeurd op aandringen van de kerkeraad. De oudercom missie van de o.l.-school in Achterberg heeft aan dit kerkelijk college een brief geschreven, waarin de predikant zijn gedrag tegenover het schoolhoofd ernstig wordt kwalijk genomen. Ds. Van der Haar weigerde enkele ADVERTENTIE Salarisverhoging is fijn natuurlijk. Maar als je daarmee uit het zieken fonds moet, zijn de nieuwe risico's té groot om zelf te dragen. En al hoopt iedereen dat u en uw gezin levenslang gezond blijven, u gaat u toch verzekeren. Dat betekent dat u straks een contract voor jaren gaat ondertekenen. Het beste wat 0 kunt krijgen. Daarom wilden we u even wijzen op onze vereniging. De DEL. De DEL is er niet om winst te maken. Deel nemers in de DEL zijn dus verzekerd van de gunstigst mogelijke tarieven en condities. Misschien goed dat u dat even weet. geheel vrijblijvend informatie over de I DEL-voorzieningen voor ziekte. Naam Adret Plaats Tel. inzenden aan „Draagt Elkanders Lasten" Fluitersstraat 24 Veenendaal Of opbellen 08385-12801 weken geleden catechisatielessen op de school in Achterberg te verzorgen, om dat er films zouden zijn vertoond en toneel was gespeeld. De predikant stel de de hoofdonderwijzer niet van zijn verzuim op de hoogte. Toen de heer De Groot zich telefonisch met de predi kant in verbinding stelde om te infor meren naar de reden van diens afwezig heid, gooide de dominee de hoorn op de haak. De handelwijze van ds. Van der Haar wekte grote verontwaardiging bij de oude commissie. Er werd 'n broef ge schreven aan de kerkeraad, waarin de houding van de predikant werd veroor deeld. Op deze eerste brief kwam geen antwoord. Nadat de dominee in 't kerk- orgaan „Valleiklanken" had gereageerd kwam de affaire in de publiciteit. De oudercommissie schreef opnieuw een brief aan de kerkeraad en beschul digde ds. Van der Haar ervan aanlei ding te hebben gegeven tot de publi- katies. Kort na de verzending van de ze tweede brief heeft de predikant zijn excuses aan het schoolhoofd aangebo den. DEN BOSCH Zaterdagavond 8 fe bruari is er op de kunstijsbaan ih Den Bosch een gekostumeerd carnaval met medewerking van de carnavalsgroep De Scheefschaatsers met de Raad van Elf en hun dansmariekes. Ook zal prins Carnaval aanwezig zijn. Deze avond zal muzikaal begeleid wor den door de boerenkapel De Rare Schut ters. i Als attractie zullen er die avond prij zen zijn verboden aan de origineelste kostuums. 1 en Zeldenrust 3, zodat aan kop weinig veranderde. In de driebandencompetitie wordt de lijst aangevoerd door Zeldenrust A dat slechts 7 verliespunten heeft en hier door duidelijk bovenaan staat. Bij ZeU denrust A speelde P. Hensen een zeer goede partij met een gemiddelde van 0.675. Eerens van Driehoek 1 maakte in een partij in de C 1 klasse indruk door zijn 220 caramboles in 11 beurten te scoren. De standen in de verschillende klassen zijn nu als volgt: c 1: BW 10 52 18 Excelsior 10 47 23 Morgenster 10 46 24 Driehoek 10 34 36 BHS 10 30 40 Zeldenrust 9 27 36 Schans 9 20 43 Hertog 10 17 53 c 2/3: Centrum 1 9 53 28 Zeldenrust 2 9 53 28 Excelsior 3 9 45 36 Morgenster 2 8 40 32 Excelsior 2 9 40 41 Driehoek 2 9 37 44 BW 2 9 27 54 Rode Hert 1 6 12 42 c 4 (poule 1): Driehoek 5 10 55 35 CBV 2 10 52 38 BW 3 10 52 38 Excelsior 4 10 50 40 Centrum 2 10 47 43 Rode Hert 2 10 46 44 Driehoek 6 10 30 60 Duurstede 1 10 28 62 c 4 (poule II): Morgenster 3 9 53 28 Driehoek 3 9 46 35 CBV 1 8 44 28 Excelsior 5 9 42 48 BW 4 8 40 32 Zeldenrust 3 9 30 51 Driehoek 4 9 24 57 Driebanden: Zeldenrust A 5 28 7 Schans 5 24 11 Hertog B 5 23 12 Morgenster 5 21 14 Rode Hert 5 16 19 Zeldenrust B 5 13 22 Hertog A 5 9 26 Driehoek 5 6 29 bedrag gewenst dan door G.S. is voor gesteld. doch het provinciale college is van mening dat de voorgestelde bijdra ge, gelet op het totaal van taken en fi nanciële mogelijkheden van de provin cie het maximum vormt van wat voor dit object kan worden gesteld. Plaatsing geschiedt buiten verantwoordelijkheid van da redactie Mijne heren, Hierbij willen toij de Sportplinter in de uitgave van „De Vallei" van 27-1-69 memoreren, die ons als be stuur van de vv GVVV op bijzonder onaangename wijze heeft getroffen. Schrijver van deze sportsplinter heeft op arrogante wijze „leuk" willen zijn met een voor GVVV belangrijk feit als de aanstaande trainers wisse ling. Indien het geschrevene nauwkeurig wordt geanalyseerd, dan is het duide lijk dat er maar 2 mogelijkheden zijn. Het reeds eerdergenoemde, dus het leuk zijn, wat wij dan ook aannemen, of hij bedoelt het serieus, wat dan ge zien de laatste alinea, bepaald zeer zeker een miskleunbetekent. Als wij eerst de serieuze feiten van deze splinter bekijken, dan wordt er gesteld, dat er bij de KNVB reeds meermalen klachten zijn binnengeko men over het te ruwe spel van VVOG. In het officiële orgaan van de KNVB hebben wij zowel vorig jaar als dit jaar nog geen enkele mededeling hier over kunnen lezen.... of wij hebben natuurlijk niet goed gelezen. Met dit harde spel wordt dan de nieuwe trainer van GVVV, de heer Baams, in het geding gebracht. Het doet ons al lezend voorkomen, dat trainer Baams het keiharde en onspor tieve spel bij VVOG ingevoerd zou hebben. Opmerkelijk is dan het feit, dat trai ner Baams momenteel de zaterdag voetballers van VVOG al sinds een jaar niet meer onder zijn hoede heeft. De huidige trainer van VVOG is de bekende ex-DOS voetballer L. Koole. Wij moeten echter opmerken, dat ook ten tijde van trainer Baams VVOG beslist geen kinderachtige ploeg was dat heeft GVVV vorig seizoen aan den lijve ondervonden. De Harderwijkers hebben echter door de jaren heen altijd een stevigpar tijtje weggegeven. Echter wat in deze splinter wel het zwaarst op GVVV's maag ligt, is wel het feit, dat er geïnsinueerd wordt, dat nu trainer Baams het volgend sei zoen bij GVVV komt, GVVV ook het harde, onsportieve en op de rand van het toelaatbare spel gaat spelen. Reeds nu wordt het bestuur van GVVV van diverse zijden benaderd met deze opmerkingen. Willen wij verder de laatste alinea aan een onderzoek onderwerpen, dan verdriet het ons, dat onze huidige trai ner, de heer Aarsman, aan een der gelijk flauw grapje bloot staat. Het is zonder meer kwalijk dat er gesteld wordt, dat de heer Aarsman, die goed werk bij GVVV heeft verricht, alleen bij GVVV zou zijn om de sfeer en ge zelligheid. Wij vinden dat voor de per soon van de heer Aarsman zonder meer blamerend en veroordelen dit dan ook sterk. Als wij het geheel van deze splin ter als een „grap" gaan bezien dan komt er bij ons een vreemde smaak in de mond. NASCHRIFT VAN DE REDACTIE: Nadat er in één van onze edities een ar tikel werd gepubliceerd over het vroeg tijdige ontslag van oefenmeester Aars man, deed in kringen van lokale voet balenthousiasten een verhaaltje de ron de, dat wjj in de rubriek „Sportsplin- ters" nog eens aanhaalden. Dat gebeurde zonder verdere bijbedoe lingen en zónder afbreuk te willen doen aan de capaciteiten van de Arnhemse oefenmeester. (In het artikel over z(jn ontslag kwam o.i. voldoende tot uitdruk king dat w(j hieraan niet twijfelen). De mensen die het geruchtje hebben doen ontstaan, hebben wellicht de pre tentie gehad „leuk te zijn", óns leek het verhaaltje leuk genoeg om het de lezers niet te onthouden. Wij kunnen ons ten slotte niet aan de indruk onttrekken, dat GVVV wel érg veel deduceert uit het kleine splin tertje VEENENDAAL De door VZC be legde algemene ledenvergadering in hotel „De Korenbeurs" stond vrijwel geheel in het teken van de toekomst van de vereniging. In zijn openings woord benadrukte voorzitter R. J. Sipkema de snelle vlucht van de ver eniging met haar jeugd door de ope ning van het Valleibad. Er staat VZC ongetwijfeld een zeer druk seizoen te wachten en vooral van de jeugd wordt veel verwacht. Uit al le verslagen en discussie, bleek, dat men op de goede weg is. In het bestuur werden enkele nieuwe leden gekozen. Mevr. A. de Kievit- Knipmeyer en de heer H. van Schup pen stelden zich niet meer herkiesbaar, waarvoor mej. I. van de Bosch en de heer J. van Manen werden gekozen. De heer W. J. H. van der Meer werd herkozen, terwijl de heer J. van der Veen niet aftredend was. De heer R. J. Sipkema werd herkozen als voorzitter. De technische commissie kreeg een geheel ander aanzien. Deze commis sie werd onderverdeeld in twee licha men: de zwem- en polocommissie. In de waterpolocommissie werden benoemd de heren E. van den Dikken- berg, H. Uri en W. J. H. van der Meer, terwijl de zwemcommissie wordt gevormd door de heer H. Uri en de dames R. van der Horst, C. Derks, J. Imbos en A. van Ginkel. Op deze wijze hoopt men de grote toe loop van de jeugd beter te kunnen op vangen. Hierdoor is tevens de water- poloafdeling geheel los komen te staan van de zwemmerij. Na de benoeming van de diverse andere commissies werd overgegaan tot de rondvraag, waarin veel opbou wende kritiek werd geuit. De kleine groep van stemgerechtigde leden was er duidelijk van doordrongen, dat de huidige gang van zaken binnen de ver eniging uitstekend was en dat men moest doorgaan het accent te leggen to de jeugd. Er staan weer diverse andere plannen op stapel op het ge- '-><! van waterpolo- en zwemtraining, die binnenkort ten uitvoer zullen wor sen gebracht.

De Vallei | 1969 | | pagina 5