Dienstencentrum voor de bejaarden neemt werk van stichting O.C.B. over Incompleet Candia '66 kan zich revancheren op DEV Vrijspraak voor rijden „onder invloed van medicijn" Spanning stijgt ten top in district Veenendaal Belangrijk duel voor Opheusden Kunstijsbaan in Nijmegen onofficieel geopend VOETBALPROGRAMMA Bekendmaking Koploper v. Beek verloor verrassend O.CB. BRACHT IN VEENENDAAL T BEJAARDENWERK OP GANG WIJ LATEN DE BEJAARDE GEENDAG INDESTEEK Mogelijkheden Trots Oproep reünisten 7 December-div. Bedankt voor beroep Oudste inwoonster van Renswoude overleden VVV programma opgeschort Geslaagd RK Unitas moet nog wachten op de titel; rustiger wedstrijd voor Oranje-Wit? Afdeling Utrecht Veenendaal-JSV KNBB-biljartcompetitie 4 kanshebbers Snoepreis voor echtpaar J. W. Veldhuizen Lezing met dia's over narcotica Uitslagen Afdeling Utrecht Jaarvergadering „Pred. 12 la" en „Samuel" Wachten Afd. Nijmegen Dammen ZATERDAG 8 FEBRUARI 1969 VEENENDAAL „De Stichting Ontspannings Centrum Bejaarden heeft in Veenendaal het bejaarden- werk op gang gebracht. De oprich ting van de stichting heeft in onze gemeente iets wakker geschud. Voor die tijd werd er aan het bejaarden- werk weinig of niets gedaan en moesten de bejaarden zichzelf maar zien te vermaken. Dat vermaak moest hoofdzakelijk op straat wor den gezocht. De Stichting OCB heeft daarin verandering gebracht". Aan het woord is de heer E. C. Die- peveen, penningmeester van de stichting en beheerder van 't OCB- gebouw, die in 1956 als raadslid voor de ARP, samen met zijn frac tiegenoot, de heer S. Kroesbergen, het initiatief nam om in Veenendaal te starten met bejaardenwerk. Het plan van de ARP-fractie sloeg aan en de eersten, die het ondersteun den waren de heren G. G. de Ruy ter, voorzitter van de stichting, en de toenmalige districtsbestuurder van Unitas, de heer G. J. Vundering. „Wij hadden al geruime tijd met de gedachte rondgelopen iets voor de bejaarden te doen. Dagelijks zag je veel oude mensen doelloos langs de weg slenteren en wij vonden, dat voor deze mensen iets moest worden ondernomen. Toen onze plannen wat meer gestalte hadden gekregen, zeg den velen ons steun toe. Verschil lende plaatselijke verenigingen lie ten zich afvaardigen in het stich tingsbestuur, dat hierdoor geen stem pel ging dragen van een politieke of godsdienstige groepering. De stichting was er voor alle Veenen- daalse bejaarden", vertelt de heer Diepeveen. In de beginperiode van de OCB werden de bejaardenmiddagen be legd in een tweetal lokalen van ge bouw „Eltheto", maar al direct tij dens de eerste bijeenkomst van het stichtingsbestuur werd het plan ge opperd om een eigen gebouw te rea liseren. Nog geen jaar later kon met de bouw van 't huidige OCB-gebouw worden begonnen, dank zij een aan trekkelijke hypothecaire lening, die door de plaatselijke afdeling van „Unitas" werd aangeboden. Toen het gebouw gereed was kon het be jaardenwerk in Veenendaal pas echt beginnen. Dagelijks werden bejaar denmiddagen gehouden, waarvoor enorm veel belangstelling bestond, evenals voor de regelmatig georga niseerde ontspanningsmiddagen. Na twaalf jaar bejaardenwerk is de OCB in Veenendaal moeilijk meer weg te denken. Toch zal de stichting op korte termijn worden geliqui deerd, omdat een dienstencentrum voor bejaarden wordt gesticht naast de 240 bejaardenflats van de Stich ting Interkerkelijk Bejaardenwerk, die aan de Kerkewijk en de Sterke Arm worden gebouwd. „Zo'n dienstencentrum biedt veel meer mogelijkheden op het gebied van bejaardenwerk", vertelt de voorzitter van de stichting OCB, de heer G. G. de Ruyter. „Onze stich ting wil daarvoor graag het veld ruimen: Trouwens, de beide centra zouden te dicht bij elkaar liggen om geen concurrentiesfeer te scheppen", legt de voorzitter uit. vDe heer De Ruyter legt er de nadruk op, dat ook het dienstencentrum geen stempel zal dragen. „Het is een algemene instelling, gelijk aan de stichting OCB, bestemd voor bejaarden van alle gezindten en overtuigingen. Het dienstencen trum staat dan ook helemaal los van de Stichting Interkerkelijk Bejaar denwerk. Het huidige stichtingsbe stuur van het OCB zal zijn vertegen woordigd in het bestuur van het dienstencentrum". De vorming van een dienstencen trum komt voor de stichting OCB op het juiste ogenblik. Het OCB-ge bouw moet namelijk wijken voor het nieuwe Veenendaalse winkelcentrum Dezer dagen besloot de Veenendaal se gementeraad het gebouw van de stichting aan te kopen voor het bedrag van 75.000 gulden. „Ook als het gebouw niet zou moeten worden gesloopt, was de stichting OCB op geheven. Wat dat betreft vormen de gemeentelijke plannen dus geen hin derpaal voor het bejaardenwerk", verduidelijkt de heer Diepeveen. Wanneer het OCB-gebouw zal wor den gesloopt is nog niet bekend. Het dienstencentrum zal waarschijn lijk over ruim een jaar gereed zijn. „Tot het ogenblik waarop het OCB gebouw zal worden gesloopt zullen de bejaardenmiddagen er normaal in plaatsvinden. Maar ook na de sloop, als het dienstencentrum dan nog niet klaar mocht zijn, wordt het OCB-werk normaal voortgezet. In het laatste geval zal worden uitge zien naar een tijdelijk onderkomen. Wij laten de bejaarden beslist geen dag in de steek, zolang het diensten centrum nog niet gereed is. Vanaf dat ogenblik behoort de stichting OCB tot het verleden", besluit de heer Diepeveen, die met trots terug kijkt op de resultaten van de stich ting in de afgelopen jaren. De heer E. C. Diepeveen, pen ningmeester van de Stichting Ont- spannigscentrum Bejaarden (OCB) EDE Er zijn plannen in voorberei ding om in mei een grote reünie te hou den van oud-militairen, die in de perio de 19461949 in Indonesië hebben ge diend en deel hebben uitgemaakt van de „7-December"-divisie. B'ij de voorbereidingen is inmiddels gebleken, dat het aantal aanmeldingen voor dit evenement nog betrekkelijk klein is. Het organiserend comité wijt dat aan de omstandigheid, dat men he laas niet meer beschikt over de nodige adressen. Daarom verzoeken de organi satoren van de reünie aan geïnteresseer den die destijds als dienstplichtig mili tair in Indonesië hebben gediend, zich alsnog voor deze bijeenkomst, die ge zien de publikaties van de laatste tijd ongetwijfeld een actueel karakter zal krijgen, op te geven. Dat kan geschieden bij de secretaris van het organisatiecomité, de heer J. H. G. de Kru'if, Buitenzorglaan 25 te Ede, telefoon 0838010289. De reünie zal worden gehouden in de Willem de Zwijger-kazerne te Wezep. EDERVEEN Ds. P. Alblas uit Hardinxveld heeft voor het beroep dat de Ned. Herv. kerkeraad te Ederveen op hem had uitgebracht in verband met de komende vacature wegens het ver trek van ds. J. C. de Bie, bedankt RENSWOUDE De oudste inwoon ster van Renswoude mevrouw E. Dirk- sen-Van den Brink is donderdag in haar woning aan de Dorpsstraat overleden. Zij bereikte de leeftijd van 95 jaar. Opoe (Els) Dirksen was een bekende figuur in het dorpsleven van Renswou de ondanks het feit, dat zij de laatste jaren door ouderdomsgebreken niet meer op straat verscheen. Haar stoffe lijk overschot wordt dinsdagmiddag op de algemene begraafplaats ter aarde be steld. RHENEN In verband met ziekte van excursieleider Adriaan P. de Kleu- ver zullen de voor februari 1969 aange kondigde excursies van VVV-Rhenen geen doorgang vinden. VEENENDAAL In het Julianazie- kenhuis te Veenendaal zijn geslaagd voor de aantekening kraamverpleging de zusters: J. H. Berlang, G. Besselink en J. van Tricht. 3e klasse D-West 1: UltrajectumHolland AmsvordeDonar Candia '66—DEV CDN-WY VriendenschaarVictoria BaarnZeist 4e klasse H-West 1: VeenendaalJSV Zwaluwen VooruitFortitudo SaestumKDS SVF—Utrecht VreeswijkEMS Stichtse BoysDe Meern le klasse A: MidlandiaKampong EMM—BDC Roda '46Scherpenzeel MinervaHoogland Veense BoysAmf. Boys le klasse B: MSV '19W. b. Duurstede PVCVoorwaarts DVSAUtr. Boys Patria—DWSV BrederodesSCH 2e klasse B: Oranje-WitRivierwijkers BarneveldDVSU De MeeuwenVSK Olympia '25Maarssen 3e klasse B: SVMMHDS 't GoyDorestad ARNHEM Onder invloed van alco hol althans onder invloed van zenuw tabletten een auto besturen over de Parallelweg in Veenendaal. Deze wat ongebruikelijke formulering gebruikte Arnhemse officier van justitie mr. J. H. G. Boekraad gisteren voor de dagvaar ding tegen de 35-jarige D. V. uit Reste ren, die in een periode dat hij veel ze nuwtabletten slikte met zijn vrachtauto tegen een geparkeerde auto opbotste zonder dat daar een aanwijsbare reden voor was. „Dit moet een ernstige waar schuwing zijn voor al degenen die dit soor,t medicamenten gebruiken. Behalve alcohol is ook een kalmerend middel gevaarlijk in het verkeer", zo luidde de VEENENDAAL Met nog drie wedstrijden te spelen is de spanning in de verschillende klassen van de KNBB-biljartcompetitie, district Veenendaal, ten top gestegen. Dit is vooral het geval in de Cl- en C4-poule II. In de Cl-klasse blijven koplopers Morgenster uit Eist en BW uit Veenendaal elkaar op de voet volgen. Beide teams wachten op een misstapje van de ander om dan onmiddellijk het kanipioenschp te veroveren. In de C 4-klasse poule II zijn nog 4 kanshebbers. „Morgenster" 3 is lijst aanvoerder, op de voet gevolgd door het in het begin van de competitie on derschatte „CBV" uit Cothen, dat de laatste wedstrijden steeds met grote cijfers won. In de C 2/3-klasse verloor lijstaan voerder „Centrum" uit Langbroek met VEENENDAAL Op kosten van het Singer-concern gaat het echtpaar Veld huizen - Wilhelminastraat 53 - in april een 8-daagse vakantie houden in het zonnige Tunesië. Met de verkoop van naaimachines en wasautomaten van voornoemd merk heert deze Veenendaal se middenstander in 1968 de hoogste om zet in Nederland bereikt. Ook in 1967 bereikte hij eenzelfde resultaat, waar mee men een vakantie aan de Costa Bra va won. Op 12 april vertrekt het echtpaar per vliegtuig naar hun droom- vakantieplaats. VEENENDAAL Op uitnodiging van de Ned. Christen Vrouwenbond afdeling Zuid, zal de heer F. Huisman, adjudant van de Kon. Marechaussee uit Apel doorn een referaat houden over gebruik en misbruik van verdovende middelen. Deze lezing, die zal worden verduide lijkt met lichtbeelden wordt gehouden in gebouw „Trefpunt". VEENENDAAL Burgemeester en wethouders van Veenendaal maken be kend: dat de spreekuren van de bur gemeester en de wethouders niet meer worden gehouden op woensdagmorgen van 11.00 tot 12.00 uur, maar op woens dagmorgen van 9.00 tot 10.00 uur in het raadhuis. Het spreekuur van wethouder E. C. Diepeveen op maandgavond blijft van 7.00 tot 8.00 uur. B. en W. voornoemd, De secretaris, Van Manen". De burgemeester, P. Bode. WAM93dn we heen? VEENENDAAL EN OMGEVING Zaterdag 8 februari 1969 BIOSCOPEN Luxor Theater Veenendaal, za. 19.00 u. en zo. 15.00 u. „James Bond 007, Casion Royale". Za. 21.15 u., zo. en ma. 19.30 u. „De kus van het ge vaar". Bio, Rhenen za. én zo. 20.00 uur „Terug uit de hel". Zo. 14.30 uur „Dik Trom en het circus". De Ruif (Nieuweweg Veenendaal) 20 u. Dan sen. Renswoude: Rehoboth. 20 uur Dansen. Renswoude: Rehoboth 20 u. Toneelgezelschap „T.I.P" met „Een dolle boel om de voetbalpool". TENTOONSTELLINGEN Streekmuseum Rhenen. Van ma. 27 jan. t.m. za. 15 febr. Expositie van werken van Rob Benoist, kunst fotograaf uit Broek in Waterland. Dagelijks geopend van 11-12.30 en 1 17 uur. Zo. en wo. gesloten. UTRECHT Zaterdag 8 februari Stadsschouwburg: (Lucas Bol werk) 20 uur De Nederlandse Come- die met „De Spaanse Brabander". Caveau (onder, hotel Smits) 20.30 uur Muzevalcabaret met „Dwars tegen de draad". Zondag 9 februari Stadsschouwburg; (Lucas Bol werk) De Nederlandse Comedie met „Alles voor de tuin". Maandag 10 februari Geertekerk (Geerte Bolwerk) 20.15 uur Elektronisch Concert m.m.v. Dick Raaijmakers, Will Eisma, Pe ter Schat en Rainier Rhien. ma. t m wo. Irenehal, Veemarktplein IJsfrica, Vakbeurs Unie van IJsbe- reiders en patates fritesbakkers (ma. en di. 10-22 u„ wo. 10-18 uur). Dinsdag 11 februari Stadsschouwburg: (Lucas Bol werk) 20 uur Int. Concert Directie Ernst Krauss met blijspel van An nie M. G. Schmidt „En ik dan". Stu diokelder (Oudegracht 156) 21 uur Cabaret „Dan gaan we samen" met Joris Schiks en Sjef van Roosmalen. Woensdag 12 februari Stadsschouwburg: (Lucas Bol werk) 20 uur „Twee onschuldige en gelen", een komedie van Erich Eber- maijer naar de gegevens van Char les M. Wakefield m.m.v. Enny Mols de Leeuwe, Lilly Bouwmeester en vele anderen. BIOSCOPEN Voorst, werkdagen 14.30, 18.45, 21.00 uur. Zo. 14.15, 16.30, 18.45 en 21 uur. Camera, Oudegracht 156. „Het wonder van de liefde deel II De Lief despartner". City, Voorstraat 89 „De dagen van het geweld". Palace, Vre- denburg dag. 12.30, 14.30, 16.30 en 18.45 uur (doorlopend) en 21.00 za. en zo. 18.45 en 21 uur. „Syrtaki, ero tiek zonder masker". Filmac, Vre- denburg za. en zo. 14.30 en 16.30 uur „De kleine kolonel Olympia, Am sterdamsestraatweg 350 dag. 18.45 en 21 uur wo. tevens 14.30 uur, zo. 14.15, 16.30, 18.45 en 21 uur do/zo „De wraak van de pistolenrots", ma/ wo „Spionage-centrum Marakesh". Rembrandt, Oudegracht 73 dag. 14.30, 18.45 en 21.15 uur, zo. 13.45, 16.15, 18.45 en 21.15 uur Geprolon geerd „The Graduate". Scala, Pot terstraat 16: 14.15 en 20.00 uur dag. en zo. Peyton Place, zo. 10.30 uur „The Glenn Miller Story". Studio, Oudegracht 154, dag. 14.45, 19.00 en 21.15 uur; zo. 14.30, 16.45, 19.00 en 21.15 uur. Geprolongeerd „De grote stilte". Vreeburg, Vredenburg 8a (aanvangstijden als in de aanhef) „James Bond contra Dr. No". Nacht voorstellingen: Camera, Oudegracht 156, vr. en za. 23.15 uur „Le Week- End". Palace, Vredenburg 29, vr. en za. 23.30 „The War-Wagon". Vree burg, Vredenburg 8a, vr. en za. 23.15 uur Geprolongeerd „De man van Rio". ARNHEM Zaterdag 8 februari Stadsschouwburg 20 uur Toneel groep Theater met „Venus op Mars". Zondag 9 februari Theater aan de Rijn 20.30 uur To neelgroep Theater met „Eris". Dinsdag 11 februari Stadsschouwburg: Nederlandse Co medie „De Spaanse Brabander". Woensdag 12 februari Stadsschouwburg: Nederlandse Comedie „Alles voor de tuin". Donderdag 13 februari Stadsschouwburg: 20 uur Hoofd stad Operette „Die Czardasfürstin". Muziek van Emmerich Kalman. Mu sis Sacrum: 20 uur Concert o.l.v. Carl von Garaguly. BIOSCOPEN Voorst, zo. en werkdagen 14.30, 18.45 en 21.00 uur. Rembrandt, Vel- perplein „Het wonder van de lief de". Luxor, Willemsplein „Ongerem de driften". Palace, Bakkerstraat do. t/m za. „Vier voor Texas" zo. t/m wo. „De Zeehavik". Saskia, Looierstraat. „De bruid gaat in 't zwart". Studio A, Lange Wal voorst. 18.45 en 21.15 uur „Engel der lief de". Za.. zo. en wo. 14.30 uur „Lau rel en Hardy in Wonderland". 7-2 van „Exelsior 2", en raakte hier door de le plaats kwijt aan „Zelden- rust" 2 uit Eist. Door verlies van „Excelsior" 3 te gen „Driehoek" 2 uit Rhenen zijn de kansen voor Excelsior verkeken. In deze wedstrijd speelde M. v. Vee nendaal van „Driehoek" een zeer goede partij, door zijn tegenstander te ver slaan met een gemiddelde van 4.50. De ze speler wist ook zijn partijen die hij deze week als reserve van het eerste team moest spelen, te winnen. In de C 4-klasse poule I won koplo per „Driehoek" 5 van medetitelkandi daat „B.V.V.", waardoor zijn kans op het kampioenschap weer groter werd. In deze derby RhenenVeenendaal viel bij „Driehoek" vooral het spel op van C. Lodder, die zich in zijn spel even jeugdig toonde als zijn teamgeno ten met wie hij in leeftijd nogal ver schilt. De verdere uitslagen in de verschil lende klassen zijn: C I: B.H.S. - Hertog 5-2, B.V.V. - Zeldenrust 7-0, Schans - Driehoek 3-4, Morgenster - Excelsior 7-0. C 2/3: Excelsior 2 - Centrum I 4-5, Driehoek 2 - Excelsior 3 6-3. C 4 poule I: Driehoek 5 - B.V.V. 3 7- 2, Excelsior 4 - Duurstede I 7-2, Cen trum 2 - C.B.V. 2 2-7. C 4 poule II: Driehoek 3 - Excelsior 5 2-7, C.B.V. I - Zeldenrust 3 7-2. OPIIEUSDEN Voor Dpheusden 1 staal morgen een belangrijke thuiswed strijd op het programma, het duel te gen het Maasbommelse DBV. Deze ploeg staat met Opheusden onderaan. Opheusden heeft pas 2 punten behaald, terwijl DBV op 7 staat. Opheusden moet wat van deze achterstand inlopen, want een nederlaag tegen een der medegega digde voor degradatie gaat dubbel tel len. De thuisclub moet in staat worden ge acht om DBV een nederlaag toe te brengen, wanneer de voorwaartsen de kansen beter benutten. Opheusden komt een afwerker te kort en krijgt steeds kleine nederlagen te incasseren. De an dere wedstrijd in deze afdeling wordt in Winssen gespeeld, waar RODA de strijd aanbindt met Millingen. Beide ploegen verkeren in de middenmoot. VEENENDAAL Candia '66 ontmoet morgen op zijn terrein in Rhenen het Doornse DEV, de ploeg waartegen in het eerste competitietreffen een nogal on gelukkige 10 nederlaag werd geleden. De Rhencnaren waren in deze wedstrijd nagenoeg 90 minuten in de aanval, maar een onverwachte uitval van de thuisclub velde het vonnis over de ploeg van Te Kulve. DEV heeft een punt meer verzameld dan Candia, dat gezien het thuisvoordeel, morgen favoriet is voor de overwinning. Ondanks het feit, dat Jaap Mol wordt gemist wegens schorsing, gaan de gastheren zich vrijwel zeker revancheren op DEV. Een definitieve opstelling van Candia '66 is nog niet bekend. G. Heikamp, J. Henzen en Jé Sukkel. Scherpenzeel gaat in de eerste klasse A naar Hamersveld om daar de wa pens op te nemen tegen Roda '46 de hekkesluiter in deze afdeling met drie punten uit elf duels. Scherpenzeel, mid denmoter met zes winstpunten meer, heeft de beste kansen op de zege. In welke opstelling Scherpenzeel uit komt is niet bekend. DVSA, iets teruggezakt in de eerste klasse B door de nederlaag tegen SCH, krijgt morgen op De Burgwal bezoek van Utrechtse Boys, een moeilijke op ponent van de Amerongers. Indien de DVSA-ploeg niet al te uit bundig feestviert vandaag bij de ope ning van het nieuwe clubhuis, moet zij in de Domstad-bewoners minstens een puntenverdeling kunnen afdwingen. Het team van de gastheren is als volgt geformeerd: doel: Van Brenk; achter: Geurtsen, Breeschoten, Van de Pol, B. Drost; midden: J. Buys, J. van Esterik; voor: J. Veenhof, E. van Vie- gen, C. van Ommeren en J. Burgers. Oranje-Wit was vorige week in win nende positie niet in de gelegenheid om de wilde wedstrijd tegen het Bar- neveldse Maluku Muda uit te spelen wegens een beenbreuk van één der El- stenaren. Hopelijk verloopt het duel dat Oranje- Wit morgen in Eist tegen Rivierwijkers speelt wat sportiever en vooral rustiger, want wat zich in de slotfase van de wedstrijd tegen de Ambonezenploeg uit Barneveld voltrok, had weinig of niets meer met de voetbalsport te maken. Rivierwijkers heeft slechts een rela tief kleine achterstand op koploper Barneveld en nog volop kans op het kampioenschap. Het lijkt ons niet waarschijnlijk dat de Elster formatie Rivierwijkers van een overwinning kan afhouden. Op het Salamander-sportpark bindt Veenendaal, momenteel vierde op de ranglijst van de vierde klasse H-West 1 met een achterstand van negen pun ten op koploper Stichtse Boys, dat ech ter twee matches meer heeft gespeeld morgen de strijd aan met JSV uit Jut- phaas. De gasten zijn vrijwel gelijk waardige tegenstanders en staan met een wedstrijd minder gespeeld net on der Veenendaal geklasseerd. In de uitwedstrijd leed Veenendaal een 20 nederlaag en of de ploeg kans 'ziet om morgen wraak te nemen, valt te betwijfelen, want de teleurstellende frontlinie van de Veenendalers is nog steeds niet compleet. Derksen kan we gens zijn schorsing nog niet meespe len. Een gelijk spel ligt het meest voor de hand. De opstelling van Veenendaal luidt: doel: A. Blankespoor; achter: C. Hen zen, C. Gerritsen, A. Schans, D. van Dijk; midden: H. van de Bovenkamp, H. Stuyvernberg; voor: St. Rebergen, mening dat V. moet hebben geweten motivering van de officier. Hij was van dat de tabletten een versuffende uitwer king hebben. De politierechter, mr. W. van Houten, vroeg de man of zijn arts hem nooit had verteld dat alcohol en kalmerende middelen elkaar bijten. „Hij had het nooit daarover gehad", al dus V. „U heeft ook nooit gemerkt dat u slaperig werd van die tabletten?" Ook daarvan was geen sprake volgens V. In de eerste maanden van het vorig jaar leidde de verdachte een druk be zet leven. Van 's morgens vroeg tot 's avonds laat was hij in touw voor zijn zaak. Toen hij op de fatale avond in maart na ruim een uur bezig te zijn ge weest zijn vrachtwagen te laden weg reed had hij naast zes zenuwtabletten een enkel glas pils gedronken. „Ik zal me in de breedte van de wagen heb ben vergist", was zijn verklaring. „Het was al een tijd geleden dat ik er in had gereden". „Hier worden we geconfron teerd met het jachtige en nerveuze le ven van onze maatschappij", decla meerde de officier van justitie in zijn requisitoir. „En dan menen we na het gebruik van medicijnen toch nog te kunnen gaan rijden". Omdat de ver dachte inmiddels een - groot deel van zijn zaak van de hand heeft gedaan om wat rustiger te kunnen werken en het nu ook zonder tabletten stelt vond mr. Noekraad een straf van 250 gulden en zes maanden ontzegging genoeg. Raads man mr. E. Huber vond het bewijs van de officier maar zwakjes. „Een bekend deskundige heeft gezegd dat een kal merend middel samen met alcohol even tueel tot een verminderde rijvaardig heid kan leiden, het hoeft niet zo te zijn. Ik begrijp niet waarom voor zo'n begrijpelijke fout een dergelijke straf moet worden opgelegd". „Bij zo'n over vermoeidheid is het te willekeurig om de alcohol of de pillen aansprakelijk te stellen", oordeelde de politierechter Hij sprak V. vrij van het rijden onder invloed van alcohol of medicijn. Wel kreeg de man een boete van 250 gul den opgelegd omdat hij na de aanrij ding wds doorgereden. SCHERPENZEEL Ter gelegenheid van het 87-jarig bestaan wordt door de Christeli j ke J ongel'ings verenigi ng „Pred. 12 la" en de jongensclub „Sa muel" een feestavond gehouden in ge bouw Filalethes achter de Ned. Herv. Kerk te Scherpenzeel. De bijeenkomst vindt plaats op zaterdag 15 februari. Het programma zal door de leden van de beide verenigingen worden verzorgd. R. K. Unitas komt morgen opnieuw niet in het veld voor een competitie wedstrijd in de derde klasse B. Concurrent SVMM speelt wel. De ploeg uit Maarn die Unitas al zolang van het kampioenschap heeft afgehou den, verlengt deze periode morgen nog eens even, want zelfs wanneer SVMM in de thuiswedstrijd tegen het Leersum- se HDS ten onder gaat en dat ver wacht volstrekt niemand dan nog kunnen de Veenendalers de kampioens- vlag niet hijsen. Het blijft voorlopig wachten voor de Zuppelii-elf. Van HDS-zijde is geen opstelling ont vangen. EDERVEEN Deze week kwamen de leden van damclub DCE weer bij een in het Groene-Kruisgebouw voor de voortzetting van de onderlinge compe titie. B. v. Beek, leider in het klassement, verloor verrassend van G. v. Heerdt, Beek was niet erg op dreef en maakte enkele blunders, waardoor hij 2 schij ven achter kwam te staan. In het eind spel kwam hij goed terug en het leek nog een remise te worden, maar door een foutieve berekening moest hij bei de punten aan v. Heerdt laten. St. Vierwinden profiteerde van de misstap van v. Beek. Doordat hijzelf de partij tegen J. Freels met ruim ver schil won, staat hij samen met v. Beek met een gelijk aantal punten op de eerste plaats van de ranglijst. De spannendste partij van de avond was tussen G. J. v.d. Dikkenberg en J. Boeve. De match leek op een remise uit te draaien, maar dat pakte anders uit. v.d. Dikkenberg wist door meer tempo de partij in zijn voordeel te beslissen. De meest verrassende uitslag leverde de partij tussen T. Middelman en T. Hevel op die in een remise eindigde. T. Hevel stond duidelijk op winst, maar maakte een kapitale blunder in het eindspel. J. de Koning toonde zich in het eindspel duidelijk sterker dan G. Hazeleger, wat hem twee kostbare pun ten opleverde. G. Vlastuin won van D. v. Heerdt met veel moeite. W. Veldhui zen won volgens de verwachting van W. de Koning. VEENENDAAL Vanmorgen om half tien is in Nijmegen de prachtige kunstijsbaan aan de Heijendaalseweg onofficieel geopend. Vele schaatslief hebbers uit Nijmegen en verre omgeving hebben de baan van 60 bij 30 meter in gebruik genomen. Ter gelegenheid van deze onofficiële opening spelen de ijshockeyers van Rotter dam vanmiddag een wedstrijd tegen Düsseldorf. De liefhebbers van de schaatssport uit Veenendaal en met name de gehele Betuwe zyn dus vanaf heden niet meer aangewezen op de Deventer baan, want het Is duidelijk dat de nieuwe, uitstekend verlichte baan in Njjmegen een importante streekfunctie gaat vervullen. De openingstijden vanaf maandag zjjn als volgt Zaterdag en zondag: 9.3012.00 uur, 13.3016.00 uur en 20.0022.30 uur. Maandag, woensdag en vrijdag 13.3016.00 uur, 16.3019.00 uur en 20.0022.30 u. Dinsdag en donderdag 13.30 tot 16.00 uur en 20.0022.30 uur. De toegangsprijzen (steeds voor 2!/t uur) zyn vastgesteld op f 1,voor kinderen en f 1,50 voor volwassenen. De zogenaamde tien-rittenkaarten kosten voor kinderen f 7,50, terwjjl dit bedrag voor volwassenen vijf gulden hoger ligt (f 12,50). Toeschouwers moeten een bedrag van f 0,50 betalen, eveneens voor 2l/t uur. Bö wedstrijden ligt dat bedrag uiteraard hoger. v.

De Vallei | 1969 | | pagina 3