Taakverdeling BenW Barneveld Al KI U arnhem Jeugdraad Barneveld vergaderde Verkoop van woningen Aankoop i.v.m. bestemmingsplan Barneveld wil VVV-werk meer subsidiëren Verkoop van bouwterreinen Michaël-legioen wijst Alfrink op „gevaarlijke situatie Directeur van Keuringsdienst neemt ontslag Hogere vergoeding voor senatoren AKU - Beeldhouwersstraat AKU - Kleefse Waard Centraal Research Instituut Ciago - Westervoortsedijk Wij kunnen 3 goede elektriciens een zelfstandige functie aan bieden. In enkele hulp-afdelingen en laboratoria zijn vacatures waar voor een technische basisop leiding nodig is. Een verdere opleiding wordt binnen onze bedrijven gegeven. Er is verder plaats voor een instrumentmaker, die zijn basis opleiding heeft voltooid en ervaring heeft. Aan de verpakking, opslag en verzending van onze produkten besteden wij veel aandacht. Voor dit werk vragen wij ervaren magazijnpersoneel en jongeren. Ook is een functie vacant voor een ervaren personenwagen chauffeur In dagdienst en ploegendienst is werk voorhanden in onze huishoudelijke diensten Voor enkele mensen is er gelegenheid opgeleid te worden tot textielverven In een groot aantal produktie- afdelingen zijn of komen vaca tures. Hier wordt gewerkt in 2-, 3- of 4-ploegendienst Er is plaats voor één opgeleide bedieningsvakman Ook roepen wij sollicitanten op voor de opleiding tot bedienings vakman. Als IJ belangstelling hebt en jonger bent dan 35 jaar, geven wij U graag méér inlichtingen. U kunt persoonlijk komen: iedere werkdag van 9.00 - 12.00 uur en op maandagavond van 18.30 - 20.00 uur op het bedrijf aan de Kleefse Waard, Westervoortsedijk - Arnhem. Ook kunt U onderstaande bon aan ons toesturen. Ook voor meisjes tot 25 jaar zijn functies beschikbaar. Bijvoorbeeld in de textiellaboratoria, doppenafdelingen en huishoudelijke diensten. JOVD voor vrije verkoop van pornografie MAANDAG 10 FEBRUARI 1969 BARNEVELD B. en W. van Bar neveld delen de raad mede in de raads vergadering, die donderdagavond wordt gehouden, dat onderling de taakverde ling van het college van B. en W. in verband met de vervanging van weth. Zandbergen door weth. J. Klomp als volgt is samengesteld: Burgemeester van Diepeningen Openbare orde en veiligheid; financiën, personeel; verdeling woonruimte; ruim telijke ordening en bouwbeleid. Weth. A. H. Nes: Sociale Zaken en Woningbedrijf. Weth. D. Rebel: Markten en Cultuur en Sportzaken. Weth. H. H. Knoop: Openbare Wer ken, Eigendommen en Grondbedrijf. Weth. J. Klomp: Onderwijs en Keu- ringdienst van vee en vlees. In plaats van de heer Klomp moet •en ander raadslid worden benoemd in verschillende commissies n.l. die van openbare werken, het slachthuis, straf verordening, georganiseerd overleg en vrijetijdsbesteding. B. en W. stellen voor hiervoor één van het dubbeltal H. v.d. Glind en R. Witteveen te benoemen. In enkele vacatures ontstaan door het bedanken van de heer E. Zandbergen stellen B. en W. voor de nieuwe weth. van onderwijs, de heer J. Klomp te benoemen inzake zaken op onderwijs gebied met uitzondering van de ver tegenwoordiging in het Algemeen Be stuur van de Bestuursschool Gelder land. Voorgesteld hierin te voorzien door de benoeming van de gemeentesecreta ris, de heer B. C. Lokker. BARNEVELD Voor de uitvoering van het bestemmingsplan van Barne veld stellen B. en W. voor de volgende woningen en gronden aan te kopen: Van de heer J. de Pater de woning gemerkt Torenstraat 6 voor een be drag van f 19.800,-. Uit deze aankoop blijkt, dat het in de bedoeling ligt de gehele Torenstraat aan te kopen voor uitbreiding van het parkeerterrein bij hotel „De Roskam". Reeds eerder werden woningen aan de Torenstraat voor dit doel aangekocht. Van mevr. M. de Boer-van Kooten de dubbele woning Wilhelminastraat 30 en 32 voor een bedrag van f 22.500,-. Van mevr. A. Bredenoord een per ceel grond met een daarop staande schuur aan het Stationsplein voor een bedrag van f 82.640,-. Van de heer J. van Drie zijn boerde rij ter grootte van 3430 m2 met woning en bedrijfsgebouwen voor f 117.468,-. Het pand ligt aan de Amersfoortse- straat. Van de heer A. van Harten het naast voorgenoemde pand liggen de perceel grond met woning voor f 100.934,-. Van de heer W. H. Schim mel een perceel grond met een daarop staand kippenhok aan de Plantagelaan te Barneveld voor een bedrag van f 55.925,-, en tenslotte voor de uitvoe ring van het bestemmingsplan Voort huizen de boerderij van de heer G. de Vries, Schoonengweg 3 te Voorthuizen. De grond heeft een oppervlakte van 3.13.80 ha. Op deze grond staat een woning en verschillénde bedrijfsgebou wen. Overeengekomen is een prijs van f 178.755,-. BARNEVELD Onder leiding van de heer A. v.d. Glind kwam de jeugd- gemeenteraad vrijdagavond in open bare vergadering bijeen in de zaal van café restaurant „Centraal". De voor zitter deelde bij de aanvang van de vergadering mede, dat de heer J. Steur van de Boerenpartij wegens drukke werkzaamheden moest bedan ken. Zijn plaats wordt ingenomen door de heer C. G. van Maanen. De heer J. Wilgenburg maakte een politieke om zwaai door mede te delen, dat hij hoe wel staande op de lijst van de PSP overgestapt is naar Gemeentebelangen, zulks in de plaats van de heer L. H. Breur. De commissie voor het overdekte in- structiebad was nog niet klaar met haar rapport, zodat dit uitgesteld werd tot de volgende vergadering. In de va cature van de heer J. Steur moest een nieuw lid worden gekozen in het be stuur. Het voorstel van het bestuur was, hiervoor te benoemen de heer H. Geurts, evenals de heer Steur lid van de Boerenpartij. Verschillende leden konden zich hiermee niet direct vereni gen en vroegen schorsing van de ver gadering. Na de schorsing werd beslo ten deze verkiezing aan te houden tot de volgende vergadering. Een voorstel om te trachten B. en W. meer bij het werk van de jeugd- gemeenteraad te betrekken door bv. inlichtingen over de portefeuilleverde ling werd aangenomen.. Eveneens was een positief geluid om informatief steeds in contact te komen met B. en W. Een voorstel van de heer Geurts om éénmaal per jaar met de gewone raad te vergaderen zal het bestuur nader overwegen. Een voorstel van de heer Wilgenburg om woningen te bou wen voor alleenwonenden met als mo tief „doorstroming" werd verworpen. Algemene beschouwingen werden ge houden door de heren Geurts (BP), Van Ginkel (CH), Broere (Gem. Bel.) en Van Tilburg (PvdA). Hierop volgde een breedvoerige discussie. Het voor stel van een minderheid in het bestuur om nogmaals de wethoudersverkiezing te bespreken werd na ampele bespre king van de agenda afgevoerd. BARNEVELD B. en W. stellen de middenstandswoningen gelegen aan de Van Hogendorplaan en de Dr. Kuyper- laan te verkopen als volgt: De woning Van Hogendorplaan 14 aan de heer K. Bijkerk voor f 36.255,-. De woning Dr. Kuyperlaan 7 aan de heer mr. A. J. v.d. Linden voor f 33.370,-. De woning Van Hogendorplaan 4 aan de heer W. van Schaik voor f 37.744,-. De woning Van Hogendorplaan 16 aan de heer A. C. van Amersfoort voor f 36.255. Alle kopers bewonen de woning nu reeds. De AKU biedt goede mogelijkheden in vele verschillende functies technische functies algemene functies produktie functies V'ï tv- i Wilt U mij inlichten over technische functies algemene functies produktie-functies Ik heb wel/geen interesse voor ploegendienst Naam Straat Woonplaats Leeftijd Ongehuwd/gehuwd in AC 10-2 De ingevulde bon in open envelop met postzegel van 12 cent verzenden aan AKU - Westervoortsedijk - Arnhem. BARNEVELD B. en W. van Bar neveld stellen de gemeenteraad voor een hogere bijdrage te leveren aan het werk van de WV's. Sinds 1955 be draagt het gemeentelijk subsidie aan de plaatselijke WV's f 2.500 per jaar. Met het oog op de sindsdien plaats ge had hebbende loon- en prijsstijgingen is het alleszins redelijk dit subsidie te herzien. Het college stelt de raad resume rend het volgende voor: 1. Een vaste bijdrage van f 3.750 per jaar te verle nen aan de plaatselijke WV's; 2. Een bijdrage gelijk aan 25 procent van de contributie-opbrengst van de plaatse lijke WV's beschikbaar te stellen met een maximum van f 5.000,-; 3. Op de onder 2 bedoelde bijdrage wordt be rekend naar de huidige bijdragen in mindering gebracht voor de VVV- Voorthuizen f 320, VW Barneveld f 240. VW Garderen f 160; WV Stroe-Koot- wijk f 80, indien de bijdrage aan de streek VW Noord en West Vel uwe niet wordt voldaan.; 4. Het subsidie be doeld onder 1 en 2 wordt beschikbaar gesteld aan de Contact-commissie der WV's in Barneveld; 5. Ten behoeve van de Streek VW-Noord en West-Ve- luwe wordt een jaarlijkse bijdrage ver leend van f 1000,-. BARNEVELD B. en W. stellen de raad voor de volgende bouwterreinen te verkopen: Aan de heer T. J. Tho massen te Barneveld een perceel bouw terrein aan de Mr. Troelstralaan te Barneveld voor f 25.000,-. Aan de Algemene Garage en Automo biel Mij. te Amsterdam een perceel grond ter grootte van 3530 m2 gelegen op het industrieterrein aan de Marconi straat te Barneveld voor f 114.725,-. Aan de bouwonderneming C. Bakker te Huizen een perceel bouwterrein voor de bouw van 4 woningen aan de Roe- lenengweg te Voorthuizen voor f 53.500,- Aan de NVMH van Dasselaar te Amersfoort een perceel bouwterrein voor de bouw van 4 woningen aan de Roelenengweg te Voorthuizen voor f 48.000,-. Aan de heren W. van Essen te Koot wijkerbroek en G. Bonenberg te Voort- huizen een perceel bouwterrein voor een dubbele woning voor f 11.500,-. 55 UTRECHT Het Michaël-legioen, de conservatieve stroming binnen de rooms-katholieke kerk in Nederland, heeft kardinaal Alfrink „met klem" gewezen op de gevaarlijke situatie waarin de rooms-katholieke kerk in Nederland op het ogenblik verkeert. „Nu de revolte is doorgebroken door het werk van de zogeheten studenten pastores in Amsterdam is het gevolg daarvan een uitholling van de wezen lijke fundamenten van de geloofs- en zedenleer. De vrijzinnige tendensen zijn nu zelfs tot in de nieuwe kate- chismus doorgedrongen en deze moet dan ook ongetrokken en volledig her schreven worden. Het is de hoogste tijd om stappen te ondernemen voor het behoud van de Nederlandse kerk provincie. Dan zou tevens de heilige trouw aan Rome weer eens duidelijk tot uiting komen", aldus de brief aan kardinaal Alfrink. Het Michaël-legioen is zaterdag in Utrecht bijeen geweest om te praten over het onlangs in Noordwijkerhout gehouden pastoraal concilie. BARNEVELD Ongeveer een half jaar geleden werd de heer P. Huchs- horn, tot die tijd praktiserend veearts U Barneveld benoemd tot directeur van de keuringsdienst van slachtdieren en van vlees, tevens belast met het toe zicht op de markten. Bij schrijven van 24 januari 1969 heeft de heer Huchshorn thans ge vraagd om hem uiterlijk per 1 mei 1969 Een wriemelende hoop spelers in de sneeuw tijdens een rugbywed strijd tussen Den Haag en het Engelse Market Racing and Louth. ontslag te willen verlenen uit genoem de betrekking. B. en W. stellen voor dit ontslag eervol te verlenen en sollicitan ten op te roepen voor deze vacature. DEN HAAG De reiskostenvergoe ding voor de 75 leden van de Eerste Kamer wordt met vijfhonderd gulden verhoogd tot 3.500 gulden per jaar. Mi nister Beernink (Binnenlandse Zaken) heeft daartoe bjj de Tweede Kamer een wetsontwerp ingediend. De minister wil ook de vergoeding voor overige kosten als verblijf, tele foon en vakliteratuur met 250 gld. per jaar verhogen tot 1.750 gulden. Nu de schadeloosstelling voor de le den van de Tweede Kamer onlangs is gewijzigd, moeten ook wijzigingen wor den aangebracht in de sinds 1 januari 1965 geldende vergoedingen voor Eer ste-Kamerleden, zegt de minister in zijn memorie van toelichting. In het wetsvoorstel is ook het presen tiegeld verhoogd. Afhankelijk van de afstand tussen woonplaats en het Bin nenhof wordt voorgesteld de bedragen te brengen op 42,50, 57,50, 70,en 80,gulden. De overnachtingsvergoe ding wordt dan vijf gulden hoger (46 gulden) en de' reisdagenvergoeding schuift naar 42.50 gulden. BREDA De onafhankelijk liberale „Jongeren Organisatie Vrijheid en De mocratie" heeft tijdens een vergade ring dit weekend in Breda een resolu tie aanvaard, waarin wordt gepleit voor een vrije verkoop van voorbe hoedsmiddelen en pornografie. In de resolutie „sexualiteit en politiek" wordt voorts aangedrongen op gelijkstelling van heterofielen en homofielen en op legalisering van abortus. Wat de binnenlandse politiek betreft waren de liberale jongeren verder o.a. van mening dat de Tweede Kamer een kabinetsformateur moet voordragen en dat Nederlanders op hun achttiende jaar recht hebben op het actief kies recht en op hun 21ste op het passief kiesrecht.

De Vallei | 1969 | | pagina 10