Winst in laatste set verspeeld Splinters Tweede en derde uitgave SKF kampioen Eclatante zege voor VZC-heren op Neptunus-reserves: 5-11 Gillian Perrin klopt Imre Rietveld Spannende judomatches in sportschool v. d. Velde STV-Climax kansloos tegen Tilburgs Irene Geringe deelneming aan 3e puzzel wandeltocht Renswoude was de meerdere van Advendo (3-1) Sayo behield titel in vedergewicht Competitie-uitslagen in volleybaltop George Mol in Almelo snelste Bessems vervanger Van Scholte in titelstrijd neo-kader Smiths Acifit heeft amateurploeg van zestien renners Mladost Zagreb behield Europese waterpolobeker BONI DWONG PANTERS-FORMATIE OPNIEUW TOT PUNTENVERDELING KOPPOSITIE VOOR v. d. DIKKENBERG C.S. Open badmintonkampioenschappen Storende fout 9-1 nederlaag van Veenendalers Weinig geluk Reserves Figurant Ondergang Microkorfbal Plannen om serie te beëindigen Doelpuntenfestijn Schakelwerk MAANDAG 10 FEBRUARI 1969 VEENENDAAL Zaterdagmiddag trot de herenploeg van Panters in de zaal aan de Tuinstraat Boni uit Utrecht tegenover zich, waartegen destijds in Utrecht teleurstellend met 2-2 gelijk was gespeeld. Ook nu kwam Boni zeer goed voor de dag. Panters moest de eer in de eerste set al aan Boni laten, maar daarna wonnen de Veenendalers twee sets met J5-1 en 15-9 en de ploeg had toen duidelijk overwicht verkregen. In de laatste set echter kwam Boni weer fel terug. Bij de Veenendalers klopte het totaal niet meer en Boni won deze set, waardoor wederom de punten wer den verdeeld (2-2). In de eerste set brachten beide ploe gen om beurten prachtige aanvallen en de verdedigingen hadden de henden vol aan hard ingeslagen ballen. Boni werkte iets effectiever af, want na een 8-10 en 10-13 voorsprong finishte het met 10-15 en stond op 0-1. In de tweede set kwamen de Veenen dalers echter fanatiek terug. Er kwam een lange serie aanvallen die alle in punten resulteerden. Vooral veteraan Roel Sipkema was in deze fase van de strijd (en ook in de derde set) de grote afmaker en hij sloeg grote gaten in de defensie van Boni. Boni werd gedegra deerd tot figurant en keek tegen een hopeloze achterstand van 13-0 aan. Het kon nog wel één punt scoren, maar Pan ters maakte deze set uit met 15-1 (1-1). In de derde set heeft Boni er alles aan gedaan om deze smadelijke setne derlaag te doen vergeten, maar het kon niet verhinderen, dat Panters sterker bleef. Dick Bovenschen serveerde soms keihard en ook zijn set-ups waren deze middag goed verzorgd. Panters liep weg naar 5-1, maar nadat Boni de stand had genivelleerd begonnen beide ploe gen aan een hard gevecht. Panters bleef door bekeken spel aan het net gevaar lijker en bij de stand 11-9 liep het weer weg. Het werd 13-11, doch het duurde lange tijd voordat Panters de resterende twee punten had gescoord (15-11) en op 2-1 stond. In de vierde e* laatste set was de vaart eruit in de Veenendaalse forma tie, Men volstond met wat plaatsballen, die door Boni alle werden opgevangen en in aanvallen werden omgezet. Dit werd de ondergang voor Panters. De verdediging greep herhaaldelijk mis, waardoor Boni steeds meer uitliep. Panters vocht terug tot 7-10, maar aan het net zag men geen kans ge vaarlijke aanvallen te lanceren. Boni onderstreepte zijn opgaande vorm door in deze laatste set hoege naamd niets meer weg te geven en vocht zich heel fraai naar een 9-15 set overwinning, waardoor de punten wer den verdeeld. Heren 2 trok in De Bilt tegen CGSI 2 met 3-1 aan het kortste eind. CGSI 2 won de laatste set maar heel krap. He ren 3 speelde thuis tegen DPC 4 en won met 3-1. De resterende wedstrijden wer den afgelast doordat veel tegenstanders van Panters nog met griep kampen. Steeds meer is er de laatste maanden kritiek te horen over de prestaties van DOVO. Daarbij valt het accent voornamelijk op de mentale Instelling van het DOVO-team. Zelfs de huidige voorzitter van deze club, de heer Borg, is kennelijk niet tevreden. Nu ex-praeses P. Hiensch bereid ge vonden is om als mentale trainer te gaan fungeren, hoopt men bij DOVO wat meeT spirit en enthousiasme in het elftal te brengen. Of de heer Hiensch daarin zal slagen moet worden afge wacht, maar in elk geval lijkt het geen overbodige maatregel Beter laat dan nooit, heeft de KNVB kort geleden gedacht. De voetbalbond is namelijk teruggekomen op een besluit van enkele jaren ge leden om een aantal jubileumgeschen ken te schrappen van de lijst voor dergelijke evenementen. Veertigjarige clubs krijgen nu als nog de bondsvlag aangeboden. Zoals alles gaat ook dit volgens een strak aangehouden programma op een lang van tevoren vastgesteld tijdstip gebeuren. Het in 1927 opgerichte ,,Veenendaal" zal medio juni van dit jaar de KNVB- vlag ontvangen vanwege het 40-jarig bestaan in 1967 VEENENDAAL Twee teams van de Veenendaalse korfbalvereniging SKF zijn zaterdag kampioen geworden in hun afdelingen in de microkorfbal- competitie, die wordt verspeeld in de Utrechtse Bemhardhal. Het derde achttal werd kampioen na de drie wed strijden die het zaterdag speelde, ter wijl SKF 2 zonder zelf te spelen de titel greep. De concurrenten van deze ploeg maakten elkaar kansloos in een ont moeting. Het vierde achttal van SKF won drie wedstrijden, terwijl de vijfde editie tot verrassing van velen ten onder ging in haar drie duels. Het eerste team verspeelde ook alle kansen op een kampioenschap door met 3-2 te verliezen van de grote titelkan didaat RDZ 1. Het werd een van beide partijen slecht gespeelde wedstrijd. In de Veenendaalse ploeg werd de gebles seerde Wout van Dijk node gemist. De A-aspiranten van de Veenendaalse club eindigden als eerste in hun poule van de jeugdcompetitie. Boni scoort wederom een punt via de gevaarlijkste aanvaller van de Utrechtse ploeg. VEENENDAAL De derde winter- puzzeltocht, die zaterdagmiddag werd gehouden, heeft aanzienlijk minder belangstelling opgeleverd dan de twee voorgaande wandelmarsen. Deze keer was het Slotemaker de Brulneplein het purot van vertrek. Hoewel de weers omstandigheden uiterst gunstig waren verschenen er belangrijk minder deel nemers aan de start bij de CNS II- school. Het parcours liep door de omgeving van Veenendaal-Zuid. De rustplaats, halverwege de wandelmars, was het plein aan de Klaas Katerstraat, waar weer warme chocolademelk werd ge serveerd. Volgens een der organisato ren van de winter-puzzeltochten, de heer J. H. Krüger, zal het deze keer wel de laatste maal zijn dat er puzzel- tochten worden georganiseerd nu er een duidelijke teruggang van deelneming valt waar te nemen. Vooral van de zij de van DEOS was er slechts een zeer geringe belangstelling en men denkt er dan ook sterk over om de serie te be ëindigden. De laatste mars van het wintersei zoen is vastgesteld op 1 maart. Het startbureau is dan gevestigd in de kan tine van de SKF-kogellagerfabrieken aan de Groeneveldselaan. Daar zal ook de prijsuitreiking plaatshebben voor de deelnemers aan ten minste drie wandel- marsen. VEENENDAAL De herenformatie van VZC heeft in het Sportfondsenbad in Amersfoort voor een verrassing gezorgd. Een zestal weken geleden moest het in het Valleibad de tot nog toe enige nederlaag incasseren van Neptunus 2, maar ditmaal versloegen de Veenendalers de thuisclub. Met de rust stonden de ploegen nog gelijk (11), maar in de tweede helft vielen er niet minder dan 14 doelpunten, waarvan er tien op de rekening van VZC kwamen. Hierdoor werd de strijd met 511 door VZC gewonnen, dat thans de ranglijst van zijn poule in de wintercompetitie verrassend aanvoert. Neptunus 2 trad ditmaal niet aan met de „oude rotten", maar met het offi ciële tweede team. VZC had in de eer ste helft de handen vol aan deze ploeg. Evert van den Dikkenberg scoorde een van zijn bekende doelpunten uit een scrimmage voor het doel van de Amers- foorters (0-1). Neptunus trachtte met snelle aapvallen, waaraan de hele ploeg deelnam, de VZC-defensie te verschal ken, maar werd steeds weer geconfron teerd met een soliede mandekking. Henk van der Meer kon door een blessure het VZC-doel niet verdedigen en Cel Slotboom, reeds vele weken geplaagd door blessures, moest voor deze gele genheid de zware taak op zich nemen. Hij deed het voortreffelijk. Vlak voor het einde van de eerste helft moest de VZC-goalie echter zwichten voor een keihard schot van Neptunus (1-1). RENSWOUDE Daar de KNVB dit weekeind alle competitie-voetbal had afgelast en de terreinen in Renswoude en Ederveen vrij goed bespeelbaar wa ren, besloten deze verenigingen eikaars krachten te meten in een oefenwed- wedstrijd. De eerste-elftalspelers kwa men in Renswoude tegen elkaar uit en de 2e editie speelde in Ederveen. Adven do 1 dat in de 3e klas koploper is moest 't hoofd buigen tegen Renswoude (3-1). Ook de reserves boekten een 2-1-zege op Advendo. Reeds in de 3e minuut moest de Advendo-goalie de gang naar het net maken toen J. Veldhuizen na een goede actie raak schoot (10). De Advendo-ploeg kwam gemakkelijk naast Renswoude toen Koetsier zijn eigen keeper verraste door verkeerd te rug te spelen (1-1). Ondanks een groot veldoverwicht van Renswoude bleef deze stand tot rust gehandhaafd. Na de hervatting een over alle lenies superieur Renswoude, dat het in de voorhoede echter te mooi wilde doen. Hierdoor kon de Advendo-defensie steeds op tijd ingrijpen en in laatste in stantie bleek de Advendo-keeper een struikelblok. Toen echter een van zijn verdedigers verkeerd terugspeelde was hij kansloos (21). Even later werd het 3.1 door B. Veldhuizen die met een goed schot de Advendo-keeper het na kijken gaf. Ondanks een groot veldover wicht van de thuisclub bleef het' bij de ze stand. In Ederveen ontmoetten de reserves van beide clubs elkaar.Voor rust was het een aantrekkelijke partij voetbal waarin van weinig krachtsverschil spra ke was. Nadat v. Buuren na rust enkele malen rakelings naast had geschoten ging Renswoude weer over tot te kort spel en vooral middenveldspelers v. 't Foort en v. Leeuwen wilden te vaak een tegenstander te veel passeren. Tot een kwartier voor tijd M. v. Buuren de bal op maat voortrok en de nog geen meter voor doel staande P, v. Houten moeite loos scoorde (01). Bij een volgende aanval werd het door v. Buuren 02. Advendo kwam nog even terug toen uit een corner de eerste Ederveense treffer werd gescoord (1-2). Scheids rechter v. Beek had het de laatste mi nuten even moeilijk toen v. Houten te zwaar de Adyendo-doelman belaagde en een supnorter zich met de leiding ging bemoeien. Na de pauze werd het een doelpunten- fes'tijn. Evert van deen Dikkenberg en Wim van der Meer werden om beur ten voor het doel van Neptunus gelan ceerd en de doelpunten kwamen nu met de regelmaat van de klok. Achter el kaar stoomde VZC door naar een 1-8 voorsprong. De Veenendaalse stormrammen wa ren niet meer te bedwingen en de ach terhoede van Neptunus moiest haar heil zoeken in veel overtredingen, waarna juist weer uit slimme plaatsballen de doelpunten vielen. Neptunus kon nog viermaal het doel van VZC vinden, maar ondertussen toog VZC steeds weer snel in de aanval. Massaal stevende men op de Neptunus-veste af en achter- speler Leeman, die herhaaldelijk mee oprukte, zag zelfs kans tot tweemaal toe met goed gerichte schoten de Nep- tunus-goalie het nakijken tegeven. Na de 1-8 voorsprong was het voor VZC zaak door goed positiekiezen en plaatsballen het spel in handen te hou den. Uit drie van de Veenendaalse atta ques, zagen Evert van den Dikkenberg en Wiim van der Meer, veelal na nuttig schakelwerk van de jonge Bos, kans doelpunten te maken. VZC liep daar door weg met elf doelpunten, waarte gen Neptunus 2 er in totaal slechts vijf kon stellen. De eclatante 5-11 overwin ning werd daardoor een feit. Hiermee nam VZC wraak op Neptunus voor de destijds geleden nederlaag in het Vallei- bad (4-6). HAARLEM Imre Nielsen-Rietveld heeft de finales van de 23e open Nederland se badmintonkampioenschappen niet meegemaakt. Toen de achttienjarige Gillian Perrin de beker ontving uit handen van bondsvoorzitter Valken, gaf bovenin het restaurant Knud Age Nielsen, korzelig geworden door het vele vragen, te kennen, dat ztfn echtgenote de middag van de finale thuis bü haar ouders was gebleven. Ziek? Boos? Helemaal duidelijk werd het niet. Wel, dat Imre nogal wat moeite had over de teleurstelling van de 's morgens verloren halve finale heen te komen. Het wedstrydcomité had met een verzaligde blik naar een nog recent verleden en gestaafd door berichten van nieuwe successen (Imre werd vorige week kam pioene van Denemarken) de vroegere houdster van de Nederlandse titel in alle drie de onderdelen eerste geplaatst. Ze bereikte echter geen enkele finale. In het damesenkelspel bracht zij het nog het verst: de halve eindstrijd door onder meer de zestienjarige Nederland se jeugdkampioene Joke van Beusekom te verslaan (11-8, 11-2). Maar zaterdag avond zette haar rechterhand, die zij een week eerder had verstuikt, deerlijk op. Voor de aanvang van de finale van de Deense kampioenschappen had ze een pijnstillende injectie gekregen. Ditmaal probeerde zij het zonder. Het ging niet. Maar dat was niet de enige oorzaak van Imres nederlaag (1-11, 11-4, 3-11) tegen de vier jaar jongere Britse kam pioene Gillian Perrin. Per slot van re kening verloor ze ook in de Uber Cup van dezelfde speelster. Gillian Perrin, een opvallend hoog op de benen staand meisje met een blonde paardestaart, heeft twee wapens: een hoge lob, ge volgd door een afgepaste drop. Er is tempo nodig om haar spel te ontrege len. Dat besefte Imre onvoldoende. In de eindstrijd beging de Duitse Marie- Louise Wacherow dezelfde fout (3-11, 11-5, 0-11). De Nederlandse kampioene Agnes Geene verscheen in het geheel niet op de baan. Precies volgens de richtlijnen van de aanschrijving meldde zij zich zaterdagmiddag om drie uur bij de wedstrijdleiding. Op dat moment was haar tegenstandster, Gillian Perrin, al twee ronden verder. Agnes had om elf uur moeten spelen. Een bijzonder sto rende fout van de wedstrijdleiding, die helaas niet meer ongedaan kon worden gemaakt. De succesjes van de overige Nederlandse deelnemers beperkten zich tot de dubbelspelen, al behaalde de na tionale kampioen Herman Leydelmeyer een verdienstelijke overwinning op de Duitser Maywald. In het damesdubbelspel bereikten de zusjes Margo en Lily ter Metz de halve finales door een overwinning op de Europese kampioenen Margaret Boxall en Sue Whetnall. Margo ter Metz had echter direct een verontschuldigdende toelichting: Sue Whetnall was niet fit naar Nederland gekomen. Met Herman Leidelmeyer kwam Lily ter Metz ook tot aan de halve-finales van het ge mengd-dubbelspel. Het Duinwijckse tweetal versloeg onder meer het Deen se dubbel Imre Nielsen-Hansen (15-13, 15-5). Erland Kops slaagde er niet in ,voor de derde achtereenvolgende maal het heren-enkelspel te winnen. Op 31-jarige leeftijd bleek de gebaarde Deen juist zoveel aan reactiesnelheid te hebben de vlijmende smashes van de katachti- ingeboet, dat hij kwetsbaar was voor ge snelle Oon Chong Hau (12-15, 4-15). In de eindstrijd van het heren-dubbel liet Kops zien, welk een weergaloos speler hij eenmaal is geweest en eigen lijk nog is als hij niet te zwaar onder druk wordt gezet. Hij nam driekwart van de velddekking voor zijn rekening TOKIO De Japanner Shozo Saijo heeft zondag in Tokio zijn wereldtitel in het vedergewicht (WBA-versie) met succes verdedigd tegen zijn uitdager Pedro Gomez uit Venezuela. Saijo ze gevierde na vijftien ronden duidelijk' op punten. Het was de eerste maal, dat de 22-jarige Japanner de titel, die hij vorig jaar september op de Ameri kaan Paul Rojas veroverde, verdedig de. VEENENDAAL In Sportschool Van der Velde zijn zaterdag spannen de onderlinge judowedstrijden gehou den. 's Middags streed de jeugd van Veenendaal en Scherpenzeel om de hoogste eer, terwijl 's avonds de senio ren aantraden. Bij de jeugd nam Scherpendeel met twee teams deel, tegen Veenendaal zes, en de oudere judoka's waren onderge bracht in vijf ploegen, waarvan een uit Scherpenzeel. De opzet van de jeugdwedstrijden was om de jongere sportlieden meer met de wedstrijdsfeer te laten kennismaken en een mentaliteit kweken, die er sterk op georiënteerd is om de plaats in een team te veroveren. Vooral de matches tussen de Veenendaalse en Scherpenzeelse teams werden gekenmerkt door een grote spanning. TILBURG Hoewel men wist dat Irene een zeer sterke tegenstander zou zijn is de 9—1 nederlaag die STV-Climax afgelopen zaterdag in Tilburg leed toch zeer teleurstellend. Vooral Vermeer blijft nog steeds onder de verwachtin gen. 3 nederlagen van deze speler had niemand verwacht. Ook Vos kon, on danks een prachtige wedstrijd tegen de sterkste speler van Irene, v. Unen, niet tot winst koihen. Van Wely wist de eer voor STV-Climax te redden door een overwinning op v. Lieshout. Vermeer starte tegen Weyenberg niet slecht. Hij verloor de eerste game met 21/8 maar wist in de tweede game een 18/13 achterstand in een 18/19 voorsprong om te zetten om, door pech achtervolgd, nog met 22/20 te verliezen. Tegen v. Unen was Vermeer met 21/13 en 21/7 volledig kansloos en ook v. Lieshout was in 3 games te sterk voor hem (27/21, 21/16 en 21/19). Vos speelde tegen v. Unen de mooiste partij van de wedstrijd maar, zoals de cijfers uitwijzen, was de Tilburgse speler toch duidelijk sterker (21/15 en 21/14). Tegen v. Lieshout speelde Vos met wei nig geluk en verloor met 2 maal 21/18. Tegen de uitgekookte verdediging van Weyenberg had de Veenendaler weinig verweer (21/13 en 21/17). Van Welg scoor de tegen v. Lieshout het enige winst punt. De Irene-speler had geen ant woord op de goed lukkende looping drives van z'n opponent. Van Wely verloor door een nerveus gespeelde derde game wat onnodig van Weyenberg (21/19, 12/21 en 21/18). In een van beide kanten zeer goed gespeeld dubbelspel verloren Vermeer en v. Wei; met tweemaal het k^inst mogelijke ve. schil (23/21 en 21/19. Eindstand 91. In verband met de wereldkampioen schappen schaatsen staan er voor zater dag geen wedstrijden op het programma. Het tweede team van STV-Climax leed in Nijmegen tegen Flamingo's z'n tweede nederlaag. Bos leverde met twee overwinningen de beste prestatie. Van Dam kon slechts eenmaal tot winst ko men, terwijl v.d. Weerd met 3 neder lagen teleurstelde. In deze afdeling val len nogal wat verrassingen te noteren. Flamingo's verloor eerder van RRTC 2 uit Ravenstein dat op z'n beurt van STV-Climax al een 9-1 nederlaag te in casseren had gekregen. Het Rhenense RTTV leed bij Boemerang z'n tweede nederlaag. Donderdag gaan de Veenendalers bij dit laatste team op bezoek en om de kans op promotie niet op losse schroe ven te zetten moet hier zeker worden gewonnen. Het derde team blijft het uitstekend doen Nu werd RTTV 4 in eigen huis met 0-10 verpletterd. Van Eist en De Kleuver bevestigden hun goede vorm door zelfs geen game af te staan en een weer volledig van zijn griep herstelde v. Beek deed hier weinig voor onder. Hij erloor slechts één game en wel van Veisenfeld. Vanavond ontvangt dit team bezoek van het Arnhemse Semper- Avanti. Bij de senioren werd gestreden om een zo sterk mogelijke teamsamenstelling te verkrijgen van de eerste uitgave, die in de zware competitie van Midden-Neder land uitkomt en verder om lagere teams in de gelegenheid te stellen veelvuldiger wedstrijden te spelen. In deze spannende ontmoetingen viel met name op, dat Scherpenzeel 'n sterk team had weten te formeren. Ie team2e team: Anton Baars Alfred Boers 0-10; Henk Stuyvenberg Hans v. Manen 0-0; Theo v. Wijnbergen Wim Esseveld 10-0; Rinie Kleyer Gijs Anbeek 10-0; Wout van Barne- veldNico v. Bruchem 0-7. Uitslag: 20-17. 3e team (Scherpenzeel)4e team: W. JansenW. v. Manen 10-0; P. v. Ren- kumJ. v. Viegen 0-0; H. v. Engelen- hoveR. Top 7-0; J. GeitenbeekJ. Sep- ter 0-5; P. v.d. WielT. v.d. Haar 10-0. Uitslag: 27-5. Ie team5e team: A. ter BaarsJ. v. Barneveld 10-0; H. StuyvenbergG. v. Burken 10-0; T. v. WijnbergenH. W. v. BarneveldD. v. Dijk 10-0; Uitslag: 50-5. Verdere uitslagen: team 4team 2 0-35; team 3team 5 30-0. Voorlopige stand in de onderlinge competitie: team 1, 4 pnt.; team 2, 2 pnt. team 3, 4 pnt.; team 4, 0 pnt.; team 5, 10 pnt. Een beeld uit een van de vele se niorenwedstrijden die zaterdag avond in Sportschool Van der Velde werden gehouden. EREDIVISIE Heren BlokkeerValuas 3d US—Cito 0—8 Orawi—SFC 1—8 Tornado—HML/CLV 3—0 HevokAMVJ/Rotterdam 30 Libanon '50AMVJ/A'dam 08 EREDIVISIE Dames Haag '08Bekikerveld 8l ArmadaBoemerang 32 Vred./Ach. III—SFC 1—8 IsalaValbovol 08 KaranoiHML/CLV 3—0 Rapid' MPSV 8-4 ALMELO George Mol(A C Tion) heeft zondagmiddag in het Nijreesbos onder Almelo een nationale veldloop over 6000 meter gewonnen. Mol liep die afstand in 17 minuten en 48.6 secon den. De Schipper (fortis) bezette met bijna tien seconden achterstand de tweede plaats en Veld (DOS) fi nishte in 18.12.4 als derde. Bij de da mes, die 2000 meter liepen, ging de overwinning in 6 minuten en 57.6 se conden naar Bemie Lenferink (For tis). ff W AMSTERDAM De Limburger Jean Bessems is aangewezen als ver vanger voor Henk Scholte in het Euro pese kampioenschap neo-kader, da/t van 20 tot 23 februari in het Belgische Courcelles wordt gehouden, Scholte heeft zich teruggetrokken wegens te drukke werkzaamheden. De overige deelnemers zijn onze landgenoot Hans Vultink, de Belgen Tony Schrauwen en Leo Corin, de Westduitsers Siegfried Spielmann en Dieter Müller, de Spanjaard José Gal- vez en de Portugees Edoardo Vieira AMSTERDAM Smiths Acifit zal in het komende wieierseizoen met een ploeg van zestien renners deelnemen aan alle belangrijke nationale wedstrij den voor amateurs. In vergelijking tot vorig jaar is er een nieuwe kern door dat Matje Gerrits, Leen Foorbvliet en Cees Rentmeester professional werden. Ter vervanging zijn onder meer aange trokken Peter Legierse, die vorig jaar voor Batavus reed, Gerrit Velthuizen (Sport '68) en Harry Jansen, de snelle wegsprinter, die vorig jaar onder andere de Ronde van Noord-Holland, de West- Brabantse Pijl en de tijdrit in Olym piad Tour won en voor Nederland deel nam aan de Olympische Spelen. De complete poeg bestaat uit: Guus Leliaert, Peter van Doorn, Pe ter Legierse, Peter van der_Donk. Wim Bravenboer, Harry Jansen, Sjef van den Burg, Jan Adriaans, Peter van der Kruys, Jules Bruessing, Jan Oosterbeek en Fred Koreman. Tijdens de bijeenkomst van de ploeg, zaterdag in 's-Gravenland, werd de ren ners gezegd dat iedere coureur, die op doping wordt betrapt, onmiddellijk uit de ploeg zal worden verwijderd. De heer W. van Steenbergen, voorzitter van de sportcommiissde van de KNWU, ver telde, dat de Unie ook in het komende seizoen weer een scherpe controle op het gebruik van verboden stimulerende middelen zal houden. Hij zei: „In 1967 was de uitslag bij dat onderzoek nog voor ongeveer 15 procent positief. Vorig jaar was dat percentage al terugge bracht tot zes en wij hopen dat we in het nieuwe seizoen nog minder renners zullen betrappen." MOSKOU Het Zuidslavische Mla- dos Zagreb heeft de Europese water polobeker behouden. Na een overwin ning met 73 in de thuiswedstrijd speelde de Zuidslavische club zaterdag in Moskou met 44 (00, 21, 21, 02) gelijk tegen Dynamo Moskou. De wedstrijd, die door 2000 toeschou wers werd bijgewoond, stond onder leiding van de Nederlander Geurtsen. De Engelse Gillian Perrin, die de titel behaalde in de open Neder landse badmintonkampioenschap pen. en hoewel Oon Chong Hau, de jongste telg uit een familie van louter badmin- tonberoemdheden, en de pas uit Ma leisië overgekomen Ho Khim Kooi zo efficiënt mogelijk verdeelden won de oude vos toch de titel (15-12, 5-15, 15-9).

De Vallei | 1969 | | pagina 11