Rapport Commissie-Zon door betaald voetbal aanvaard WCS toonde zich voldaan Matig boksen in wedstrijden om oostelijke titels Voetbal in het buitenland Zeer matige prestaties op kampioenschap meisjes Neder Veluwse Turnkring Mary van Ruiten en v. d. Helm prolongeerden iafeltennistitels Beelen won veldloop in Leidse Hout Nijmeegse ijsbaan in gebruik genomen Gabrielle Seyfert Europees kampioene kunstrijden Seagren over 5.33 meter met polsstok De Jong snelste crosser in Uden Wilfried Boelke boekte wielerzege Huub Harings won titel cyclocross Rolf Wolfshohl voor elfde keer Duits cyclocross-kampioen Nieuwe categorie tennissers in VS wat een fijne JENEVER DE GRAAUWE HENGST Afgelastingen Wielrenners naar Noord-Afrika Engeland 10.65 Duitsland Spanje Italië Portugal MAANDAG 10 FEBRUARI 1969 UTRECHT De algemene vergade ring betaald voetbal heeft zaterdagmid dag in Utrecht het studierapport van de Commissie-Zon aanvaard, waarin onder meer wordt vastgesteld, dat de overeenkomst, die een semiprof bindt aan zjjn club, een arbeidsovereenkomst in de zjjn van de wet is. Binnen veertien dagen zullen de leden van de Commis sie-Zon samenkomen met delegaties van de Vereniging van Contracspelers (werknemers) en de belangenvereni ging van de clubs in het betaalde voet bal, de contactvereniging (werkgevers). De bijeenkomst zal onder leiding staan van het sectiebestuur betaald voetbal. Men zal zich dan beraden over de maatregelen, die in de toekomst zullen moeten worden genomen. Volgens de vi sie van de Commissie-Zon zijn de be langrijkste hiervan: L vaststelling van een standaard arbeidsovereenkomst voor betaalde voetballers, 2. herziening van de reglementsbepalingen, met na me die betreffende de transfer. 3. om werking van het arbitragereglement. Bij de discussie, die voorafging aan de aanvaarding van het rapport, kwam duidelijk naar voren, dat de afgevaar digden er lang niet onverdeeld gelukkig mee waren. Men zag er te veel onduide lijkheden in en herhalingen van waarhe den en te weinig concrete punten. Vaststaat, dat het probleem van het transfersysteem centraal zal staan bij de besprekingen. Commissielid mr. J. J. M. Kaulingfreks verduidelijkte in een gloedvol betoog, dat het Nederlandse transfersysteem moreel aanvaardbaar is en een noodzaak vormt voor het goed functioneren van het betaalde voetbal. Hij noemde het een gemeenteschappe- lijk belang van spelers en clubs ten op zichte van hun gemeenschappelijke klant: het publiek. Voorzitter Zon was op dit punt gema tigder en beklemtoonde, dat er over een vervanging van het transfersysteem in de toekomst wel degelijk zal kunnen worden gesproken. Oud-international Roel Wiersma, voorzitter van de WCS, wilde met onderhandelingen in zicht ui teraard weinig commentaar geven. Hij vond het rapport een gunstig punt van uitgang. De WCS heeft er echter in het verleden geen geheim van gemaakt on der meer het transfersysteem onaan vaardbaar te vinden. Karei Jansen, de militante secretaris van de spelersver eniging, ilet daarover ook zaterdag geen misverstand bestaan. Duidelijk is, dat op dit punt de standpunten diame traal tegenover elkaar staan. Drs. Van Rijn (Sparta)) leidde een langdurige discussie in over de te vol gen richtlijnen bij het afgelasten van wedstrijden. Namens de achttien ver enigingen uit de eredivisie vroeg hij de garantie, dat bij al dan niet afgelasten van het wedstrij dprogramma niet al leen de grondtechnische aspecten zou den worden- bezien, doch dat ook reke ning zou worden gehouden met de finan ciële belangen van de clubs. „Spelen onder omstandigheden, waarbij het ze ker is dat een groot deel van het publiek wegblijft, is verspillen van geld van het betaalde voetbal", betoogde hij. Jos Coler, voorzitter van de semi- profsectie, bracht naar voren, dat hier van altijd al sprake is geweest. Pas na dat de heer Van Rijn had gedreigd des noods een motie in te dienen, nam hij de formulering over, dat „de financiëe consequenties betrokken zullen worden bij het beslissen over het al dan niet doorgaan van wedstrijden in het betaal de voetbal". Overwogen zal worden, meer speel dagen te vinden door het vastleggen van prógramma's op de zater dagen voor Pasen en Pinksteren en in augustus ook op een of meer woens dagavonden de clubs in actie te laten komen. Jos Coler zegde voorts een on derzoek toe ten aanzien van de werkwij ze van de grondtechnische dienst van de KNVB. De afgevaardigden van het be taalde voetbal verweten de employés van de grondtechnische dienst, dat zij de consus soms sterk beïnvloeden en bij een afkeuring op zondagmorgen het advies naast zich neerleggen, zodat de scheidsrechter de beslissing kon nemen. DEN HAAG De Vereniging van Contract Spelers, de WCS, is tevreden over de aanvaarding van het rapport van de Commissie Zon door de alge mene vergadering betaald voetbal. In een zaterdagavond uitgegeven commu niqué spreekt de WCS hierover en over het feit dat de WCS voor de eerste keer in de historie van het betaalde voetbal officieel ter ver gadering door de KNVB is uitgenodigd, haar voldoening uit. Bij het overleg tussen de leden van de Commissie-Zon, de Vereniging van Contract-Spelers en de contactvereni ging, dat binnen veertien dagen begint, zullen naar de mening van de WCS ter sprake moeten komen: het standaard KNVB-contract, de vraag of dit con tract in de vorm van een CAO moet worden gegoten, het transfersysteem, de hervorming van het disciplinaire strafstelsel en de vraag „overheidsrech- ter of interne arbitrage voor arbeidsge schillen tussen club en speler?" Volgens de verklaring blijft het trans fersysteem een moeilijk punt. „De WCS", zo staat in de verklaring, „zal evenwel de concrete voorstellen van de Commissie-Zou afwachten en eerst aan de hand daarvan haar definitieve stand punt bepalen". LEIDEN Piet Beelen heeft zon dag in het met een dikke laag sneeuw bedekte Leidse Hout in Leiden een na tionale veldloop gewonnen. De licht voetige Beelen legde het 4500 meter lange parcours af in 13 min. en 4.8 se conden. Hans van Kasteren (Metro) eindigde met bijna veertien seconden achterstand als tweede. Bij de dames, die 1260 meter liepen, ging de over winning naar Joke van der Stelt. Zij noteerde een tijd van 4 minuten en 18.1 seconden. De uitslag bij de heren is: 1. Beelen (De Spartaan) 4500 m. in 13.04.8; 2. Van Kasteren (Metro) 13.18.6; 3. Hop man (Trias) 13.29.3; 4. Tiesbosch (Metro) 13.31.2; 5. Zitsen (Achilles TOP) 13.42.-; 6. Keizer (KNAU) 13.54.-. NIJMEGEN De kunstijsbaan in Nijmegen is zaterdag officieus in ge bruik gesteld. Met een ijshockeywed- strijd tussen Rotterdam en een combi natie uit het Westduitse Dusseldorp werd de baan geopend. De strijd ein digde onbeslist: 6—6 (24, 01, 41). De kunstijsbaan zal 8 maart officieel worden geopend. GARMISCH PARTENKIRCHEN De 20-jarige Oostduitse scholiere Ga brielle Seyfert is zaterdagavond in Garmisch Partenkirchen Europees kampioene kunstrijden geworden. De titelverdedigster, de Tsjechische Hana Maskova, eindigde op de tweede plaats en de Oostenrijkse Beatrix Schuba, die na de verplichte figuren nog de leiding had, werd derde. Dank zij een perfecte kür, die van vier juryleden de „droomwaardering" 6,0 kreeg, is Gabrielle Sevfert kam pioene geworden. „Gaby" Seyfert, die in Grenoble bij de Winterspelen zilver won, bood de 3.000 toeschouwers een kür waarin al les was verwerkt wat men mocht ver wachten: een periode met zeer hoog tempo, een langzaam en dansachtig deel, afgewisseld met goede sprongen en dat alles zonder een fout te maken. Alleen de drievoudige rittberger, die zij bij de training vele keren heeft ge sprongen, liet zij uit haar kür. Zij hoefde het risico gewoon niet te ne men, want zonder deze sprong kreeg zij ook al vier keer een 6,0 en dertien keer 5,9. Hana Maskova kwam als eerste van de kanshebsters op het ijs. begon met een bijzonder goede dubbele axel, maar viel bij de tweede sprong, een drievoudige rittberger. Het meisje uit Praag verloor al haar zekerheid, maar reed toch nog een kür, die esthetisch gezien - tot de mooiste van de avond behoorde. De Engelsen Diana Towler en Ber nard Ford zijn Europees kampioen ijs- dansen geworden. Het Britse paar won de titel voor de vijfde achtereen- volgde keer. LOS ANGELES Bob Seagren, de Olympisch kampioen, heeft zaterdag tij dens internationale indoor-arteliekwed- strijden in Los Angeles het wereldre cord polsstokspringen verbeterd en ge bracht op 5.33 m. De Amerikaanse stu dent stelde het record, dat hij nog geen maand geleden in Albuquerque op 5.31 m had gebracht, twee centimeter scher per. Er werden zaterdag ook nog twee we reldrecords geëvenaard. Willie Daven port, die vrijdag in Forth Worth met 6,8 sec al het record op 60 yards horden had geëgaliseerd, noteerde nauwelijks vierentwintig uur later in Los Angeles dezelfde tijd. In East Lansing liep Bill Wehrwein, een 20-jarige student, de 600 yards in 1 min 9 sec, waarmee hij het wereldrecord op dit nummer, dat Mar tin McCrady in 1966 had gevestigd, evenaarde. Er werden nog enkele opvallende prestaties geleverd. In Baltimore be haalde Ron Jourdan zijn zevende ach tereenvolgende overwinning bij het hoogspringen. Dit keer sprong Jourdan over 2,16 m. Klaus Schiprowski, zilve ren-medaillewinnaar in Mexico-stad, won het polsstokhoogspringen met 5.15 meter. In East Landing zegevierde Jimmy Ryan, die voor het eerst na zijn neder laag op de 1500 m tijdens de Olympi sche Spelen weer aan de start kwam, in een race over een mijl met 4 min en 6,2 sec. Behalve in de Verenigde Staten wer den ook in West-Duitsland zondag re cords verbeterd. Heinfried Engel werd In Mainz Europees recordhouder pols stokhoogspringen door bij zijn eerste poging over 5.15 meter te springen. Het oude record stond met 5.21 m op naam van zijn landgenoot Klaus Schiprowski. Gerhard Wuchere liep, eveneens in Mainz, de 50 m in 5,5 sec, waarmee hij even snel was als de Brit Peter Rad- ford, die in 1969 het Europees record vestigde. ZWOLLE Bennie Groen (Steen- wijk), Piet Hoekstra (Dokkum). Guus Zantingh (Aalsmeer), Hans Verbeek (Poeldijk), Adri Wouters (Zundert) en Bart Solaro (Den Bosch) zullen van 22 tot en met 28 maart deelnemen aan de Ronde van Algerije. Dezelfde rij ders komen /an 31 maart tot en met 6 april uit in de Ronde van Tunesië Ploegleider is de heer Kouwenhoven. De Oostduitse Gabrielle Seyfert ontving met het behalen van de Europese titel gelukwensen van haar concurrentes Hana Maskova (links), die tweede werd, en Beatrix Schuba, die het brons veroverde. ADVERTENTIE JONGE per hele liter UDEN De Utrechter Herman de Jong heeft zaterdagmiddag in het Bra bantse Uden een nationale cross ge wonnen. De Jong legde de 8000 meter af in 25 minuten en 30,6 seconden. Jo van de Hoogen van de organiserende vereniging De Keien eindigde met der tien seconden achterstand op de twee de plaats. De uitslag: 1. De Jong (Phoenix) 25.30.6; 2. v. d. Hoogen (De Keien) 25.43.6; 3. Van Sijtveld (AV23) 25.57.2; 4. Verhamme (Oss'20) 26.33.8; 5. v. d. Berg (Belg) 26.52.2; 6. v. d. Burgt (Oss '20) 26.53.-. ST.-RAPHAEL De 27-jarige West duitser Wilfried Boelke heeft zater dag in het Zuidfranse St.-Raphael de eerste wegwedstrijd voqr beroepsren ners van dit seizoen gewonne. Boelke, die de 145 kilometer in 3 uur en 20 mi nuten aflegde, versloeg in de eind sprint de Fransman Jacques Cadiou. Derde werd de Tsjech Jiri Daler, de Olympische achtervolgingskampioen van 1964. Daler is deze winter onopge merkt, als eerste Oosteuropeaan, naar de rijen van de beroepsrenners over gegaan. ZWOLLE De Zwolse Stilo-sport- hal was zaterdagavond niet uitver kocht bij de wedstrijden om de boks kampioenschappen van het district Oost-Nederland (Gelderland, Overijssel en Utrecht). De wedstrijden waren mede bedoeld als inleiding op de kwart finales voor de Nederlandse kampioen schappen. Niet alle ingeschreven deelnemers waren opgekomen, waardoor wed strijdleider F. de Rooy uit Nijmegen een aantal wijzigingen in het program ma moest aanbrengen. De resultaten van de verschillende partijen over maximaal drie ron den van drie minuten waren als volgt. Woudstra (Almelo) en Stokkers (En- sche) (middengewicht B-klasse) liepen hard van stapel. Ging eerstgenoemde al vrij spoedig voor acht tellen neer, hij herstelde zich vlot en won nog in de eerste ronde door knock-out. B-klasser zwaarwelter Millenaar (Nijmegen) behaalde een ruime pun- tenzege op Klunder (Putten). In de A-klasse zwaarwelter behaal de de Enschedeër Van den Dolder de titel door opgeven van zijn stadgenoot Lausberg. Zwezerijen (Jutfaas) dwong in de weltergewichtklasse A na een le vendig gevecht zijn tegenstander v. d. Hurk (Nijmegen) tot opgeven. De prestatie-partij B-klasse half- zwaar tussen v. d. Groot (Sneek) en Bartels (Zutphen) bleef onbeslist, even als die tussen Hopman (Driebergen) en Schuurman (Sneek). Van den Dol der (Enschede) boekte zijn tweede overwinning nu op punten tegen de Groninger Gerlach. Het gevecht tussen de teamgenoten Jansen (A-klasse lichtgewicht) en Van Veen (Jutfaas) (B-klasse weiter) le verde weliswaar een puntenzege op voor de eerste, maar beide boksers moesten door scheidsrechter Schubert enige malen tot werkelijk boksen wor den aangemaand. Kampioen in de B-klasse middenge wicht werd Borsboom (Utrecht) na een puntenzege op Woudstra (Almelo). Ook de B-klasser zwaarwelter Jansen uit Almelo zag de titel aan zich voor bijgaan door een puntennederlaag te gen Millenaar (Nijmegen). Smit uit Jutfaas schakelde in de A- klasse halfzwaargewicht reeds in de eerste ronde de favoriet voor de tiel Kievit (Utrecht) uit na interven tie van de scheidsrechter. De slotpartij in de A-klasse midden gewicht tussen de Enschedeërs Berger en Heijdens leverde eerstgenoemde de titel op door knock-out in de eerste ronde. LONDEN Het slechte weer in En geland heeft vrijwel alle sport voor zaterdag onmogelijk gemaakt. De acht wedstrijden voor de vijfde ronde van het toernooi om de Engelse beker zijn afgelast omdat de velden, die bedekt waren met een dikke sneeuw- of ijs laag, volkomen onbespeelbaar waren. Ook de 38 leaguewedstrijden, die op het programma stonden, werden afgelast. BONN Acht weken is Gerd Müller geschorst geweest en in die periode heeft Bayern München, leider in de Westduitse Bundesliga, geen wedstrijd kunnen winnen. Zaterdag mocht Müller echter weer meespelen, Bayern ver sloeg Hertha BSC met 2-1 en beide doel punten kwamen op naam van... Gerd Müller. Bayern vergrootte door deze overwinning niet alleen het zelfvertrou wen, maar ook de marge met de bela gers Eintracht Braunschweig, dat in Duisburg tegen de MSV niet verder kwam dan 1-1, en Borussia Mönchen- gladbach, dat in Aken tegen Aleman- nia niet tot winst van ook maar één punt kon komen. Ook de overige kanshebbers impo neerden deze zaterdag niet. VFB Stutt gart ging in Frankfurt roemloos (3-0 te gen Eintracht ten onder. Naast Bayern trok München 1860 het meest profijt van deze halve en hele misstappen. Door een overwinning op FC Köln klom de Beierse ploeg naar de derde plaats. Was Max Merkel's 1. FC Nürnberg vorig seizoen niet van de eerste plaats te verdringen, dit seizoen verblijft de Duitse kampioen met eenzelfde hard nekkigheid op de laatste plaats. In Kai- serslautern werd één punt (1-1) behaald en dat bleek onvoldoende om die weinig begeerde laatste plaats over te doen. ondanks alle rumoer tijdens de training speelde Volkert mee. Cebinac ontbrak echter. De stand op kop: 1. Bayern München 29 pnt. uit 22 wedstrijden, 2. Eintracht Braunschweig 27 p uit 21, München 1860 27 p uit 22, 4. Borussia Mönchen- gladbach 26 p uit 22, 5. Hamburger SV 26 pnt. uit 22. Hertha BSC - Bayern München 1-2 FC Kaiserslauters - 1. FC Nürnberg 1- 1, Schalke '04 - Werd er Breman 2-1, Hamburger SV - Bor. Dortmund 2-0, 1860 München - 1 FC Köln 2-1, Eintr. FC Köln 2-1, Eintr. Frankfurt - VfB Stuttgart 3-0, Hannover '96 - Kickers Offenbacht 2-2, MSV Duisburg - Eintr. Braunschweig 1-1, Alemannia Aachen - Bor. Mönchengladbach 2-1. MADRID De uitslagen van de zon dag gespeelde wedstrijden voor de eer ste divisie van de Spaanse voetbalcom petitie zijn: Granada - Pontevedra 0-0, Zaragoza-Barcelona 0-0, Espagnol-Sa- badell 1-1, Malaga - Real Cosiedad 1-0, Deportivo - Atletico Bilbao 1-0, Real Madrid - Valancia 0-0, Elche - Atletico Madrid 2-2. De stand aan de kop is: 1. Real Ma- Bert van der Helm en Mary van Ruiten, de kampioenen bij de Ne derlandse titelstrijd tafeltennis. HAARLEM In een nieuwe entou rage hebben de oude tafeltenniskampi oenen de geldigheid van hun titel met een jaar verlengd. Bert van der Helm en Mary van Ruiten toonden zich in het langzamerhand wat bouwvallig ge worden Haarlemse Krelagehuis de sterksten over respectievelijk 85 en 37 concurrenten. Die veelheid van deelne mers vormde het nieuwe aspect van de nationale titelstrijd, of beter gezegd vormde het herstel van de in de vijfti ger jaren zo populaire massametingen. Met het openstellen van de inschrijving liep het tijdschema navenant uit de hand. 's Morgens om tien uur begon nen, stonden de laatste vier deelnemers om 's avonds elf uur nog achter de ta fel om de finale van het heren-dubbel spel te betwisten. Veel nieuws brach ten de nationale kampioenschappen nieuwe stijl niet. De eindstrijd in het heren-enkelspel was zelfs dezelfde als van vorig jaar, Bert van der Helm te gen Frans Schoofs. De Leidse speler won zijn vierde titel op een rij met de cijfers 21-15, 21-17, 21-12. Daarvoor hadden beide finalisten in vijf games gewonnen van resp. Car el Deken en Bert Schoofs. Het bereiken van de halve finales was een opmerke lijke prestatie voor Deken, die zich enige tijd geleden uit de centrale trai ning van bondscoach Tigerman heeft teruggetrokken en thans optreedt als damescoach. Hij kon vrijuit spelen en bracht zowaar Bert van der Helm op het randje van de nederlaag (hij stond 18-18 in de vijfde game). De vorige maand achttien jaar ge wórden Mary van Ruiten trof in de da meseindstrijd in Veronique van der Laan (16) een tegenstandster, die met gelijke wapens streed. Voor beide speel sters was de weg naar de finale niet gemakkelijk geweest. De titelverdedig ster kwam tegen de Haagse Ellen Kort, altijd tot verrassingen in staat, na drie games in moeilijkheden: 21-11, 17-21, 22-24. De kleine Ellen Kort dwong Ma ry van Ruiten tot het uiterste te gaan. Tegen de iets feller op contra-attaque spelende kampioene moest de vermetele Haagse uiteindelijk zwichten: 21-16 en 21-12 in de laatste twee games. Ria Bogmans bracht het tegen Vero nique van der Laan, die uiterst gecon centreerd speelde, eveneens tot vijf ga mes, hetgeen in het Krelagehuis trou wens toch veelvuldig voorkwam. In de vijfde game was de speelster van De Salamanders juist iets attender: 21-19. De anti-climax volgde in de halve fi nales. De pas vijftienjarige Ellen Klatt, die tevoren een slecht op dreef zijnde Aukje Wynia geen kans had gegeven, moest tegen Mary van Ruiten met een verbeten trek op de mond constaeren, dat twee huzarenstukjes achter elkaar verrichten wat teveel van het goede is. Met 21-17, 21-13 en 21-12 was Mary van Ruiten weer een stapje dichterbij titelprolongatie. Veronique van der Laan, met Ria Bogmans het komende weekeinde de Nederlandse vertegen woordiging vormend in een vierlanden- wedstrijd te Lund (Zweden) rekende in korte tijd af met de verrassend naar voren gekomen Ilse Hameeteman Tessensohn. De verdedigend ingestelde Huizense, die in de kwartfinales Mieke ten Broek uitschakelde, verloor met 20-22, 13-21 en 19-21. De finale werd een spannende aan gelegenheid. Zowel Mary van Ruiten als Veronique van der Laan schuwde de aanval niet en dit maakte de parij spectaculair voor de vele toeschouwers. Mary van Ruiten was dichtbij de zege na 11-21 en tweemaal 221-13, maar de Haagse forceerde met 18-21 een vijf de game. „Oh, alstjeblief...", was de hardop gefluisterde hartewens van Ma ry van Ruiten bij de wisseling, die met een voor haar voordelige score van 10-6 inging. Er stokte iets in het aan- valsritme van Veronique van der Laan. Ze was haar precisie kwijt en Mary van Ruiten behoefde niet meer tot het uiter ste te gaan: 21-12. De uitslag van de finale heren-dubbelspel was: Bert Schoofs/Deken - Van der Helm/Bakker 17-21, 23-21,12-21, 21-10, 2i-18. DIEREN Dertien verenigingen uit de Nederveluwse Turnkring, met in to taal 118 deelneemsters, namen zaterdag deel aan de, voor de eerste keer ge houden, kringkampioenschappen voor meisjes van 12-13 en van 14-15 jaar in de gymnastiekzaal aan de Curiestraat te Dieren. De organisatie, waarbij gere kend was op ca. 60 deelneemsters, ver liep ondanks de beperkte ruimte voor treffelijk en zelfs zo vlot, dat de wed strijden meer dan een half uur binnen de geplande tijd waren beëindigd. Voor- alles dank zij het goede werk van wed strijdleiding, jury en telcommissie. Als oefenstof waren voorgeschreven onderdelen voor de a.s. kringkampi oenschappen voor dames 2e en 3e graad en er werd gewerkt aan brug on gelijk. evenwichtsbalk, lange mat en paardspringen. Voor het behalen van het kringdiploma was 80 pet. van het te behalen maximum van 40 punten vereist. Aan deze eis werd maar door 14 deelneemsters voldaan en 2 prijs- winnaressen ontvingen wel een medaille doch geen diploma. Of de oorzaak lag ln een te zware oefenstof of aan een strenge beoorde ling van de jury, of dat deze jonge meisjes mentaal nog niet in staat zijn aan dergelijke zware wedstrijden deel te nemen en de voorbereiding niet vol doende is geweest Wij ft een open vraag. Feit is, dat men technisch niet van een succes kan spreken. Maar anderzijds is het van groot belang, dat deze jonge meisjes reeds op jeugdige leeftijd met het wedstrijd wezen kennis maken en proeven van de sfeer. Wij zouden inter ne voorselectie wel toejuichen. Dit be hoort echter tot het terrein van leid sters en leiders. In zijn openingswoord herdacht de tweede voorzitter van de ver., de heer D. Ledoux uit Wagenin- gen, de pas ontslagen her J. M. Bon- gaarts van Sparta Dieren, die 49 jaar in verschillende functies Sparta gediend heeft. De bekendmaking der uitslagen werd verricht door de voorzitter van de Tech nische Commissie van de kring, de heer L. W. Bos uit Arnhem, die dank bracht aan de organiserende vereni ging Sparta Dien, de jury en de tel commissie en aan de deelneemsters, die door hun ordelijk gedrag veel tot een vlotte opwerking der wedstrijden hadden bijgedragen. De uitslagen luiden: Meisjes 12-13 jaar derde graad: 1. en kampioene: W. Schoolderman Sparta Dieren 23.60 pnt.; R. Kappers de Ha- zenkamp Nijmegen 32.50 pnt.; 3. G. v. Ommen K.D.O. Apeldoorn 32.40 pnt. Meisjes 12-13 jaar tweede graad: 1 en kampioene: M. Brands Actief Am- hem 34.-; 2. G. Veenendaal Sparta Ede 32.40; 3. E. Rozet Sparta Ede 31.10 pnt. Meisjes 14-15 jaar derde graad: 1. en kampioene: C. v.d. Berg K. en V. Renkum 35.50 pnt.; 2. W. v.d. Bom K en V. Renkum 35- pnt 3. A. Gessels H.B.S. Wageningen 34.70 pnt Meisjes 14-15 jaar tweede graad: 1 en kampioene: J. Pluim, Sparta Nijme gen 33.20 pnt.; 2. .T. M. Duinker V2.0.D. Deventer 32.20 pnt; 3 L Bloemhaard VZOD Deventer 31.85 pnt drid 35 pret., 2. Las Patmes en Barcelc na 27. ROME De uitslagen van de zondag gespeelde wedstrijden voor de eerste di visie van de Italiaanse voetbalcompeti tie zijn: Bologna - Lanerossi Vicenca 3- 0, Atalanta Bergamo - Fiorentina 0-1, Cagliari - Varese 1-1, AC Milan - Ve rona 3-0, Napoli-Internationale 3-1, Pa lermo - Juventus 1-1, AS Roma - Pisa 2-0, Torino - Sampdoria 20. De stand aan de kop is: 1. Dagliari en Fiorentina 26 punten, 3. AC Milan 25, 4. Internazionale 20, 5. Juventus 19. LISSABON Ajax mag dan zaterdag middag in de enige voetbalwedstrijd, die dit weekeinde voor de competitie werd gespeeld met 7-0 van DOS hebben gewonnen, ook Europa Cup-tegenstan der Benfica heeft zondag laten zien, dat het doelpunten kan maken. In de vierde ronde van het toernooi om de Portugese beker versloeg Benfica in Lisaabon de derde-divisieclub Almeira met 8-0. Eusebio was met drie doelpunten de produktiefste aanvaller. SUBBE Huub Harings is zondag in zijn woonplaats Subbe voor 2.000 toe schouwers Nederlands kampioen cyclo cross geworden. In de eerste ronde nam Harings reeds een voorsprong van zeventien seconden, die langzaam maar zeker uitgroeide tot twee minuten en vijfentwintig seconden. De enige, die Harings nog enigszins par tij kon geven, was de Naardense cross specialist Cor Rutgers. Drie ronden voor de finish kreeg hij echter een defect aan zijn fiets, waardoor hij naar de zesde Huub Harings: overtuigende zege. plaats afzakte. Hij vocht echter terug en eindigde tenslotte toch nog als twee de. De Apeldoomer Gertie Wildeboer zakte in de laatste ronde terug en ver speelde daarvoor de kans op een twee de of derde plaats. De titel bij de vete ranen was voor Willem Suyker uit Et- ten. Bij de adspiranten en nieuwelingen gingen deze respectievelijk naar Boom uit Markelo en Hoven uit Deume. Bert Zillig uit Apeldoorn werd bij de nieuwe lingen negende en Stokman uit Ulft bij de adspiranten tweede. De uitslag bij de profs en amateurs luidt: 1. Huub Harings (Subbe) 22,5 km in 1 u. 6 min. en 19 sec., 2. Rutgers (Naarden) op 2.25, 3. Van der Hulst (Zoeterwoude) op 3.45, 4. Zuiderduin (Lisse) z.t., 5. Kooyman ('t Zand) z.t., 6. Wildeboer (Apeldoorn) op 6.28, 7. A. Scheffer (Zelhem) z.t., 8. Looven (Bras- schaet) z.t., 9. Ger Harings (Scheul- der) op 9.26, 10 G. Scheffer (Zelhem) z.t. Intussen vernemen wij, dat Gertie Wildeboer is gekozen in de Nederlandse ploeg voor de wereldkampioenschappen cyclo-cross. GüTERSLOH Rolf Wolfshohl heeft zondag in Gütersloh voor de elfde keer de Duitse cyclocross-titel op zijn naam gebracht. De 30-jarige coureur uit Keulen zegevierde bij de beroeps- renners op het zware 1900 m lange parcours, dat twaalfmaal moest wor den afgelegd, met één ronde voor sprong. Zijn tijd op de 23 km bedroeg 1 uur 3 min. 10.7 sec. Ook in Frankrijk en Italië werd ge streden om de nationale cyclo-cross- kampioenschappen. In Saarburg won de Fransman Herbain en in Rome ging de Italiaanse titel bij de profs naar de oud-wereldkampioen Renato Longo. 4 CLEARWATER De Amerikaanse tennisbond heeft in de zaterdag in Clearwater (Florida) gehouden jaar vergadering zijn goedkeuring gehecht aan een voorstel om de Amerikaanse topspelers en amateurs van negentien jaar en ouder in staat te stellen in open toernooien om geldprijzen te spelen. Door het aannemen van dit voorstel, dat met algemene stemmen gebeurde, kent de Amerikaanse bond nu buiten de proffessionals twee categorieën spe lers, ïlL de echte amateurs en de nieuw gevormde categorie van „oude re" amateurs, die wel voor geld mogen spelen, maar toch hun amateurstatus behouden. De leden van deze laatste groep kunnen dus worden bestempeld als geregistreerde spelers. Tot deze ca tegorie behoren nu onder meer Arthur Ashe, Clark Grabner, Stan Smith en Bob Lutz. Op de algemene vergadering werd te vens gestemd voor een motie ten gun ste van een „open Davis Cup-toernooi". De Amerikanen zijn voorstanders van de idee om beroepstennissers aan dit toernooi te laten deelnemen, met dien verstande, dat zij geen geld eisen voor hun deelneming.

De Vallei | 1969 | | pagina 9