Ajax optimistisch, maar niet zonder zorgen over komende strijd tegen Benfica Benfica was bijna veertien uur onderweg W Benfica vreest kou minder dan gladheid Dames-schaatsploeg terug In eerste klasse barragepartijen nodig tussen drie koplopers Boemerang versloeg RTTV1 met 4-6 Waarschijnlijk geen motocrosses meer in Veenendaal Algemene opinie2 doelpunten verschil is zeker noodzakelijk Moord tijdens het voetballen Riedewald bokst tegen Golfarim Armblessure Tenminste twee Aanvallend? Finale Gelders damkampioenschap Ongelukkig Uitslagen Klassering Officieel bericht Toto 24 Uitbetaling van prijzen Tafeltennis DINSDAG II FEBRUARI 1969 WAGENINGEN In hotel „De Wa- geningse Berg" is Otto Gloria even uit zijn rol gevallen. De beminnelijke, voortdurend glimlachende coach van Benfica wilde ndet meer praten. Zijn •pelers mochten niet meer. In Wage- ningen moest gerust worden. Bijna veertien uur was zijn ploeg onderweg geweest. Om negen uur maandagmor gen waren de spelers al aan boord van de KLM DC 9 Warschau, die hen in chartervlucht naar Amsterdam bracht. Pas om half zes 's avonds konden de spelers, in licht antraciet-grijze pak ken, met wijnrode stropdas en klein Benfica-embleempje op de linker borstzak, eindelijk naar hun kamers. Zij gingen vermoeid, een beetje ge prikkeld. De reis van Schiphol naar Wageningen, waar de sneeuw op het veld van de plaatselijke eerste-divisie- club nog dikker en ongerepter lag dan in het Olympisch stadion, had te lang geduurd. Vijf uur, alleen onder broken voor de lunch in Laren. Ook die lunch, voor Eusebio besloten met een „fotografen-kus" voor wereldre cord-houdster Ans Schut, die toevallig ook binnenstapte bij „De Witte Ber gen", had te lang geduurd. Toen de spelers klaar waren, verlangend om het laatste stuk van de ruk naar Wa geningen te voltooien, zaten de bege leidende bestuurderen onder aanvoe ring van president Helder Viegas - twee jaar in functie bij de voetbalafde ling van Benfica - nog uitgebreid te ta felen. De zestien spelers - vijf van hen, n.l. Cruz, José Augusto, Eusebio, Co- luna en Simoes waren in 1962, toen Benfica zich ook in Wageningen voor bereidde op de Amsterdamse Cup-fina le tegen Real Madrid - moesten wach ten. Mario Esteves Coluna, met zijn 33 jaar de oudste en met zijn bijna vijf tien dienstjaren ook de trouwste speler van Benfica, was veel liever in Laren, of in elk geval in de buurt van Am sterdam gebleven. „Zo'n reis", ver telde hij, „is veel te lang. Vooral om dat de stemming in de ploeg toch al niet optimaal is. Het weer hier helpt niet mee om de moraal te verhogen. Het lange wachten in Laren werkte ook niet stimulerend. Maar daar zijn wij morgen over heen. Ons elftal Is jonger geworden en daardoor ook ster ker dan een paar jaar geleden en ze ker dan vorig jaar. De ploeg is met Toni, die negentien is, op het midden veld sneller geworden en met de nog een jaar jongere Humberto Cuello in de verdediging beweeglijker. Onder normale omstandigheden zou ik het volste vertrouwen hebben, maar voor ons zijn de omstandigheden niet nor maal. De kou is het ergste niet. Die paar graden verschil - het was tien graden, toen we uit Lissabon ver trokken - overbruggen wij wel. Maar ik zou niet weten, wat wij met sneeuw moeten beginnen". Dat echter weet men in het Olympisch stadion te Am sterdam, wachtend op een mogelijke verandering van het weer, ook nog niet. ADVERTENTIE De betaling van prijzen voor Toto nr. 24 verloopt in vlot tempo. Deson danks is vertraging in de uitbetaling opgetreden, waardoor de uiterste datum waarop winnaars in het bezit moeten zijn van hun postcheque, woensdag 12 februari, zal worden overschreden. In verband hiermede wordt de aan vang van de reclametermijn opge schoven naar 26 februari. Men wordt dringend verzocht vóór die datum niet te schrijven of te telefoneren. MEXICO Terwijl zondag in Mexi- co-stad een voetbalwedstrijd werd ge speeld tussen twee amateuiploegen, sprong een toeschouwer het veld op en begon op één van de spelers in te steken, op een ogenblik, dat de spe lers in een verwoed hand- en beenge- meen verwikkeld waren. De toeschouwer, die onbekend is ge bleven en kon ontkomen, verwondde een van de spelers, de 19-jarige Hum berto Mereom Palacios, dodelijk en verwondde nog twee anderen, waar van een er erg aan toe is. Twee sterren van Benfica na aan komst op Schiphol: Eusebio en Tor res. DEN HAAG Ronald Riedewald, de Nederlandse bokskampioen in het zwaarweltergewicht, zal op 20 februari in Milaan uitkomen tegen Remo Gol- farini. De titel van de Italiaan, die Europees kampioen in het zwaarwel tergewicht is, staat niet op het spel. Het gevecht gaat over acht ronden. LEUSDEN Ajax heeft zicht terug getrokken. Teruggetrokken uit de hoofdstad, waar rumoerige, om kaart jes bedelende, voetballiefhebbers het de spelers de laatste dagen alsmaar moei lijker maakten. In het door de sneeuw tot een sprookjeswoud omgetoverde bos bij Leusden leven de spelers nu nog slechts voor één gebeurtenis: het Europa Cup-duel van morgen tegen Benfica. Men is in hotel „Huize den Treek" bepaald niet pessimistisch. Er wordt zelfs aan een ruime overwinning ge dacht. Uitslagen als 20 en 31 mo gen dan slechts aarzelend en dan nog fluisterend worden uitgesproken, een zeker vertrouwen is ongetwijfeld aan wezig. De telkens opnieuw vallende na men van Eusebio, Torres en Simoes boezemen de Ajacieden dan ook nau welijks angst in. Er is natuurlijk wel respect. Uiteraard. „Want", zoals Bar ry Hulshoff zegt, „Benfica is natuur lijk niet helemaal niets. Ze mogen dan wat minder zijn dan vroeger, ze za ten vorig jaar nog altijd in de finale van de Europa Cup. En die moeten wij nog maar zien te halen". Verwacht Hulshoff, dat hij zal mee spelen? „Durf ik niets van te zeggen. AMSTERDAM Opgewacht door trainer Otto Gloria is maandagmiddag om half een de ploeg van Benfica op Schiphol aangekomen. De spelers knip perden wat onwennig met de ogen naar de dikke laag sneeuw, die de na tionale luchthaven bedekte, maar wa ren daar niet verbaasd over aangezien zij gedurende het laatste gedeelte van hun vlucht voortdurend sneeuw hadden gezien. Voor de wedstrijd van woens dag zien ze het als een enorme handi cap. Aanvoerder Coluna vertelde: „Ik heb wel eens eerder in de sneeuw gespeeld, in Duitsland en Frankrijk bijvoorbeeld, maar ik ben er net zo bang voor ge bleven. Kou is niet erg. Daar kun je gemakkelijk aan wennen. Maar de kunst is om op de been te blijven. Torres, de lange aanvalsleider van de Portugese kampioensploeg, zei dat de sneeuw voor zijn ploeg zeer moeilijk zou zijn. Men moet niet vergeten, dat twee gelijkwaardige ploegen aan de slag komen en dan kan zo'n verschil van doorslaggevende betekenis zijn. Trainer Otto Gloria vertelde, dat zijn Benfica vier keer eerder ónder duide lijk winterse omstandigheden had ge speeld tijdens de Europacup-wedstrij den, namelijk tegen Norrköping, St. Etienne, FC Nürnberg en Borussia Dortmund. Gloria's geheugen omtrent de afloop van die wedstrijden bleek niet geheel betrouwbaar. De Portugees sprak zelf van twee overwinningen, een gelijk spel, en een nederlaag, maar een blik in het handboek van de KNVB leert, dat Benfica in die wedstrijden driemaal een nederlaag leed en slechts een keer gelijk speelde: in het seizoen '62/'63 tegen Norrköping (11), hetgeen toen ruimschoots werd gecompenseerd door een 5-1 zege op eigen veld. Het jaar daarvoor hadden de Portugezen met 3-1 van FC Nürnberg (thuis werd het een zege met 6-0) verloren, een jaar later won Borussia Dortmund zelfs met 5-0. De thuisoverwinning met 2-1 stak daar schraal tegen af. In 1967 tenslotte werd met 1-0 van St. Etienne verloren. Hiertegenover stond een zege in Lissa bon met 2-0. Het was de bedoeling van Otto Goria om vanmorgen in Wageningen te gaan trainen. Hij zal wel niet naar het Olym pisch stadion komen om daar te oefe nen. Het zou trouwens ook moeilijk gaan, aangezien men daar maandag morgen heeft besloten de sneeuw op het veld te laten. De laag van ongeveer negen centimeter sneeuw heeft men al leen aan de randen verwijderd. Op zichter Koper vertelde, dat hij maan dagmorgen contact had opgenomen met het KNMI in De Büt, waar hem ver teld werd, dat er rekening moest worden gehouden met strenge nachtvorst, die kon oplopen tot tien graden. „In een dergelijk geval", zei de heer Koper, „zou sneeuwruimen betekenen, dat we er een ijsbaan van maken. Dan maar liever wat risico genomen. Het kan de komende dagen per slot van re kening ook warmer worden. Dan ver dwijnt de sneeuw vanzelf. En als dat niet gebeurt, kunnen we altijd nog zien. Desnoods gaan we dinsdagnacht aan de gang of woensdagmorgen. Vele men sen hebben aangeboden een handje te helpen bij het sneeuwvrij maken van het terrein. „Dat is niet nodig, maar wel kunnen we hulp gebruiken bij het in orde brengen van de tribunes". TILBURG De Tilburgse ijshockey- club TYSC trappers heeft maandag avond door een overwinning op Hijs- Hokij de Coupe international veroverd. De Tilburgers zegevierden voor 3500 toeschouwers op eigen baan met 2-1. De doelpunten werden alle in de eer ste periode gemaakt. De baas is daar. Hij heeft het voor het zeggen. Ik hoop natuurlijk van wel. Iedereen staat maar tegen me aan te praten, dat ik Torres moet houden. Die man is ontzettend lang en kan goed kop pen en ik zou dan de aangewezen fi guur zijn om hem in de gaten te hou den. Misschien is het wel zo. Ik weet :S- het niet. Eén ding is echter zeker. Als ik word opgesteld, dan wordt het zwaar. Torres is 1.95 meter lang en ik ben 1.87 meter.Kun je nagaan, acht centimeter. Het komt dan wel op mijn timing aan". Er zijn er meer, die eraan twijfelen, of ze woensdag de grasmat van het Olympisch stadion mogen betreden. Wim Suurbier bijvoorbeeld. De slanke, pijlsnelle achterspeler heeft er wegens een armblessure acht weken naast ge staan. Pas vorige week speelde hij in de ontmoeting tegen NEC voor het eerst weer met de hoofdmacht mee. „Het liep toen nog niet zo vlot", oor deelt Suurbier nuchter, „pas tegen DOS ging het weer lekker. Maar of meneer Michels mij opsteltecht, ik weet het niet. Nee, bang voor mijn arm ben ik niet. Nooit geweest ook. Als je met angst voor blessures voet balt kan je wel ophouden. Of we win nen? Och, we moeten geluk hebben. Als we met twee doelpunten verschil winnen, ben ik tevreden". Henk Groot, nog wat nahijgend van een ten gerieve van de fotografen in elkaar gezet sneeuwballengevecht, is dezelfde mening toegedaan. De man, die door Benfica's trainer Otto Gloria als een van de beste spelers van Ajax wordt beschouwd, vindt ook dat een marge van twee doelpunten genoeg moet zijn. „Kijk, ik ben geen waarzeg ger, maar als we hier winnen, valt Benfica in Lissabon aan. Da's zo klaar als een klontje. Het moet dan toch wel raar lopen als we dan geen doelpunten maken. Het is tenslotte zo, dat we er in een uitwedstrijd altijd wel één ma ken en als de tegenstander aanvalt meestal twee. Daarvoor hebben we jon gens als Cruyff en Keizer". Verwacht de Zaandijker nog een speciale bewa king, nu Gloria zich zo lovend over hem heeft uitgelaten? „Nee. Dat dacht ik niet. Ik zal nu wel niet direct hon derd vierkante meter voor me alleen krijgen, maar een straffe mandekking zie ik er toch echt niet van komen. En als het wel gebeurt, nou ja, dan zien we wel weer. Ik voetbal woensdag als meneer Michels natuurlijk niet anders beslist mijn eigen spel. Ik ga me niet aanpassen aan Benfica. Laten die Por tugezen zich maar aanpassen aan ons. Tenslotte zijn wij ook in de kwartfina les gekomen". Gaat Ajax inderdaad aanvallend spe len? Moet Bennie Muller Eusebio dek ken? Speelt Hulshoff mee? Rinus Mi chels lacht, als hem dat alles wordt ge vraagd. „Daar moet ik nog eens over nadenken", grijnst hij. De Amster damse oefenmeester lijkt bepaald niet gebukt te gaan onder het feit, dat 't machtigs Benfica woensdag Ajax' te genstander is. „Het zijn ook maar ge wone jongens. Ik heb ze nu een paar keer gezien en echt, een wonderploeg is het niet meer. Die twee centrale ver dedigers, Humberto en Raul, dat zijn goede voetballers. Ook Simoes en Tor res zijn nog altijd klassespelers. Maar de rest. Och, Eusebio viel ook tegen. Hij heeft dat briljante niet meer, dat flitsende. Maar dat kan er zo weer zijn hoor. Ik denk namelijk, dat het een psychische kwestie is. En als er dan zo'n Europa Cup-sfeertje hangt, dan kan juist zo'n man het ineens weer ver schrikkelijk op zijn heupen krijgen. Schrijf hem alsjeblieft niet af". Dus toch nog een zekere angst bij Michels? Ondanks de berichten, dat het met Eu sebio Ferreira da Süva na zijn knieope ratie niet meer zo vlot als veel Portu gezen zich hadden gewenst? Misschien, dat het beter waakzaamheid kan wor den genoemd. Waakzaamheid voor een ploeg, die volgens de Ajax-trainer met zeker twee doelpunten verschil moet worden verslagen. „Want alleen dan", aldus Michels, „bestaat er grote kans, dat we de volgende ronde zullen halen". SCHIPHOL Maandagmiddag is de Nederlandse damesschaatsploeg op Schiphol teruggekeerd, van wat wel licht de laatste grote wedstrijd van dit seizoen is geweest: de ontmoeting in Davos, waar Elly van den Brom en Ans Schut zorgden voor nieuwe wereld records op de 1000 en 3000 meter. Begin maart zijn er nog wedstrijden in Inzeil, maar het is niet zeker, dat Kees Broekman, na aankomst uit Davos, glunderend tussen de we reldrecordhoudsters Ans Schut en Elly van den Brom. de Nederlandse meisjes daar zullen uit komen. De zes meisies en trainer Kees Broekman werden verwelkomd door KNSB-voorzitter jhr. mr. W. H. D. Quarles van Ufford. StielKaiser, de onttroonde wereldkampioene en nu nog slechts houdster van één wereldrecord (dat over de vier afstanden) gaf in kort bestek een overzicht van haar plannen voor volgend jaar: „Weer wereldkam- oene worden en de wereldrecords her overen. Maar dat zal niet meevallen, want de tijden staan erg scherp. Maar wie niet waagt, wie niet wint". De spelers van Ajax leefden zich I gevecht geheel links Theo van Duiven- gisteren in Leusden nog even uit in bode, midden Bennie Muller, Wim de sneeuw. Tijdens een sneeuwballen- Suurbier, Henk Groot en Tonny Pronk en geheel rechts Johan Cruyff. ARNHEM In de in Arnhem in „De Coehoorn" gespeelde finale van het persoonlijk damkampioenschap van Gelderland is wederom bijzonder span nende strijd geleverd. In de hoofdklasse schijnen J. Edink en A. v. Aalten (beiden DVH-Huissen), die ook nu weer overwinningen boekten, met elkaar te gaan uitmaken wie hoofdklassekampioen zal worden. Met nog twee partijen te spelen staat Edink twee punten voor op Van Aalten en de Didammer heeft dus de beste kans op de titel. De Wageninger Henk Kleinrensink (WSDV) staat nu derde met drie punten achterstand op Edink. De Bennekommer T. v. Beek (BDV) en de Wageninger Derk Kleinrenserink (WSDV) delen beiden de 4e en 5e plaats met vier punten achterstand op Edink. In .de le klasse is de strijd bijzonder fel, getuige het feit, dat na de laatste ronde liefst drie spelers met een gelijk aantal punten zijn geëindigd en derhal ve barragepartijen noodzakelijk zijn. Zowel M. J. v. d. Peppel (WSDV-Wag.), P. Ronner (DVA-Arhem) als A. W. A. Janssen (Slagvaardig-Wamel) eindigden op de le plaats. Deze drie spelers gaven elkaar al vaaf de eerste ronde geen duimbreed toe en stoven gezamenlijk door de finish. Zaterdag a.s. wordt de eerste barragepartij gespeeld en wel tus sen Ronner en M. J. v. d. Peppel. Bij de jeugd leverde de Wageninger A. Janssen van Doorn (WSDV) een goe de prestatie door koploper en titelkan didaat G. Geurts (DCL-Lent) een remi se af te dwingen. Geurts heeft nu met nog één partij te spelen twee punten RHENEN Na het gelijke spel tegen Oldra en de overwinning op STV-Cli- max 2 leed RTTV 1 een 4-6 nederlaag tegen Boemerang 1Stond RTTV afge lopen week nog bovenaan, nu is de ploeg door deze nederlaag afgezakt naar een gedeelde 3e plaats. D. v. Brienen bleef in deze wedstrijd ongeslagen, doch daar E. Doornkamp en R. v.d. Brink geen overwinning konden behalen werd het toch een nederlaag. Deze kwam overigens wat ongelukkig tot stand. D. v. Breenen begion met een overwin ning op K. Stappers. De le game ging wel verloren met 22-24 maar de reste rende 2 games had hij geen moeite meer met zijn tegenstander (21-10 en 21-0). R. v. d. Brink verloor van v. d. Lans met 2 x 19-21. Ook E. Doornkamp kon niet tot winst komen in zijn partij tegen H. Gasseling, al werden het 3 games (21-14, 14-21 en 16-21). Het dubbel was weer voor E. Doornkamp en D. v. Bree nen, Het dubbelspel wordt steeds beter gespeeld en ook nu had het duo geen enkele moeite met zijn tegenstanders (21-8 en 21-13). Hierna had R. v. d. Brink niets in te brengen tegen het spel van K. Stappers. Hij verloor dan ook met grote cijfers (9-21 en 10-21), waarna D. v. Breenen de stand weer gelijk bracht door een overwinning op H. Gas seling met 24-22 en 21-11). E. Doornkamp verloor vervolgens on gelukkig van L. v. d. Lans met 21-9, 16- 21 en 19-21. R. v. d. Brink kon ook niet tegen H. Gasseling op. Het werd een nederlaag in 2 games (9-21 en 17-21). E. Doornkamp verloor nu ook zijn 3e partij met in de le game zelfs de cijfers 29-31. De 2e game had hij zich prima hersteld en won deze met 21-12, doch de 3e ging weer verloren, door enkele net- en randballen (15-21), waardoor het verlies reeds een feit was. D. v. Breenen bepaalde de eindstand op 46 door L. v. d. Lans te verslaan met 10-21, 21-18 en 21-14. Deze speler zorgde weer voor een goe de prestatie door in Cuyk de voor-acht- kamp te winnen waarby hjj geen enkele partij verloor zodat hij over enkele we ken mag uitkomen in de finale-acht- kamp. E. Doornkamp en R. v. d. Brink mogen het deze week proberen in hun voor-achtkamp in Arnhem bij de Kema. Deze week moet R.T.T.V. 1 op bezoek in Ravenstein by R.T.T.C. 2. Dit is een onbekende tegenstander, maar daar de verschillende teams in deze promotie- groep elkaar weinig ontlopen, zal ook deze wedstrijd wel niet ver van een ge lijk spel af zijn. R.T.T.V.—S.C. VELP I 4—6 Ook hier was er een speler die onge slagen bleef, namelijk C. Lieftink, ter wijl J. Engelaar en W. de Gr.mulder geen enkele partij konden winnen. Wel leverde het dubbel winst op. A.T.V.A. 1—R. T. T. V. 3 2—8 R.T.T.V. 3 handhaafde zich op de le plaats doordat het de 3e overwinning in successie boekte. Ook nu bleef H. v. d. Broek ongeslagen, terwijl J. Noter- mans en O. Meyer beiden tot twee over winningen kwamen. R.T.T.V. 4— Stv. CLIMAX 3 0—10 Noch A. Udo, noch O. Weyssenfeld en H. Huntelerslag konden ook maar een maal tot winst komen, zodat het een smadelijke 010-nederlaag werd. R.T.T.V. 5—Stv. CLIMAX 4 5—5 Deze bijzonder belangrijke wedstrijd leverde een gelijk spel op, doordat C. Huntelerslag ook nu weer zonder neder laag bleef. B. Middel kwam 1 x tot winst, doch W. Roseboom bleef zonder winst. Het 5e punt werd met het dubbel gescoord. S.K.F. 1—R.T.T.V. 6 7—3 E. v. Hees boekte twee overwinningen en H. v. Nieuw-Amerongen één, terwijl G. v. d. Wetering niet tot winst kwam. Stv. CLIMAX 5R.T.T.V. 8 0—10 Mevr. N. Mulder, mevr. A. v. Breenen en mevr. T. Notermans konden in deze wedstrijd geen enkele partij tot winst brengen. JUNIOREN R.T.T.V. c—S.K.F. a 0-d0. Meyer, v. Ree en Verkerk konden geen partij in winst omzetten. R.T.T.V. aS.K.F. b 5—5. Ter Burg bleef ongeslagen terwijl Appeldoorn en v. Zanten beiden een overwinning boek ten. R.T.T.V. bS.K.F. c 91. Alleen Bos moest een partij afstaan, Houth en Ten Braak bleven ongeslagen, terwijl ook het dubbel werd gewonnen. voorsprong op Smeenk, die echter nog twee partijen moet spelen. De volledige uitslagen waren. Hoofdklasse: A. v. Aalten - J. Geurte 20; H. de Groot - J. Edink 02; B. Ha- mersma - J. Bruggink 20; D. Kleinren sink - Th. Braam 2—0; H. Kleinrensink - T. v. Beek 1—1; M. Meeuwissen - J. Wevers 20. le klasse: M. J. v. d. Peppel - P. Ron ner 11; A. W. A Janssen - B. Berkel- der 1—1. 2e klasse: D. v. Aggelen - C. Bianchi 11J. N. Teunissen - P. Visscher 02. Jeugd: J. Fluit - B. Smeenk 0—2; G. Geurts - A. Janssen van Doorn 11; W. v. d. Berg jr. - D. Jas 20; W. Bor- gers - H. Meurs 20; C. Mütter - G. v. Kampen 11; C. Jurriëns - W. Rougoor 2—0. De standen luiden nu (resp. aantal gesp. wedstrijden en aantal punten): Hoofdklasse: 1. J. Edink (DVH-Huis sen) 914; 2. A. v. Aalten (DVH-Huis- sen) 912; 3. Henk Kleinrensink (WSDV Wag.) 911; 4. T. v. Beek (BDV-B'kom) 910; 5. Derk Kleinrensink (WSDV- Wag.) 910; 6. Th. Braam (DVH-Huis sen) 9—9; 7. H. de Groot (DCA-Apel doorn) 98; 8. B. Hamersma (WSDV- Wag.) 98; 9. M. Meeuwissen (DVA- Arnh.) 9—0; 10. J. Geurts (NOAD-Nij- megen) 87; 11. J. Wevers (ADC-Aal ten) 85; 12. J. Bruggink (VADAC- Varsseveld) 94. le klasse: 1. M. J. v. d. Peppel (WSDV Wag.) 79; 2. P. Ronner (DVA>-Arnhem) 79; 3. A. W. A. Janssen (Slagvaardig- Wamel) 79; 4. J. van Beem (ZDV-Zut- phen) 78; 5. G. J. Barten (NOAD-Nij- megen) 76; 6. B. Berkelder (DSO-Sin- deren) 7—6; 7. M. S. Jas (DVA>-Arnhem) 75; 8. R. Fintelman (Slagvaardig-Wa mel) 74. M. J. v. d. Peppel, P. Ronner en A. W. A. Janssen spelen barragepartijen om de kampioenstitel der le klasse. 2e klasse: 1. P. Visscher (DOG-Elden) 34; 2. C. Bianchi (DIO-Eibergen) 33; 3. Th. ten Brink (UDC-Ulft) 2—2; 4. J. N. Teunissen (WSDV-Wag.) 2—2; 5. D. v. Aggelen (WSDV-Wag.) 2—1. Jeugd: 1. G. Geurts (DCI>-Lent) 1016; 2. B. Smeenk (DCR-Ruurlo) 914; 3. C. Jurriëns (DIO-Eibergen) 10—13; 4. W. v. d. Berg Jr. (VDR-Ren- kum) 1012; 5. W. Borgers (BDV- Ben- nekom) 1011; 6. A. Janssen van Doorn (WSDV-Wag.) 8—8; T. H. Meurs (ZDV- Zutphen) 98; 8. H. v. Kampen (DVD- Doetinchem) 10—8; 9. G. Mütter (UDC- Ulft) 10—8; 10. J. Fluit (De Kroonschijf- Ede) 10—6; 11. W. Rougoor (DCL-Lo- chem) 85; 12. D. Jas (DVA-Arnhem) 10—5. Zaterdag 15 februari wordt in Arnhem in „De Coehoorn" de volgende ronde van deze Gelderse finale gespeeld en dan kunnen in de hoofd- en jeugdklasse de kampioenen bekend worden. VEENENDAAL Toen een aanwezige op de MAC-vergadering van gister avond in de rondvraag de vraag stelde waarom de MAC-Veenendaal nog steeds lid is van de KNMV, terwijl de vereniging vrjjwel uitsluitend een autosportvereniging is, deelde het bestuur mede, dat dat onder meer nog zo was voor het organiseren van een eventuele motocross. Maar daarvan zal in Veenendaal wel geen sprake meer zijn. En dat komt door verschillende omstandigheden. In een gesprekje met de v. zitter van de sportcommissie, de heer D. M. Bos, en de heer R. De- vilee, vertelde de MAC-secretaris dat er voor het organiseren van een dergelyk evenement veel mensen nodig zijn, die over een zee van tijd moeten beschikken en dat deze mensen er eenvoudig niet waren bij de MAC-Veenendaal. Bovendien is de MAC er na in 1946, 1947, 1954 en in de jaren '61 tot en met '65 deze wedstrijden te hebben ge houden onder meer op de Wielings- heuvel mee gestopt uit financiële overwegingen. „De kosten stegen aanmerkelijk sneller dan het bezoe kersaantal", aldus de heer Devilee, „en dat is uiteraard ook van be slissende invloed geweest (toch kwamen er eenmaal 14.000 bezoe kers). Ook het risico dat de KNMV een datum vaststelt, waarop minder be zoekers een motocross gaan bezoe- en dan met bijvoorbeeld de feest dagen, is zeer groot. De heer Bos weet van organise ren mee te praten, want hij en zijn medewerkers zetten de routes van de verschillende MAC-ritten uit. „Er gaat enorm veel tijd inzitten en met het organiseren van een motocross is nog veel meer tijd gemoeid", meende hij. Het MAC-bestuur sluit de moge lijkheid echter niet uit, dat er nog eens iets dergelijks wordt georga niseerd, maar heeft er in feite wei nig fiducie in. Zou een en ander in samenwer king met de MACRO in Rhenen nu ook aangesloten bij de KNMV te verwezenlijken zijn? „Dat lijkt mij niet", besloot de heer Devilee, „want dat brengt enorm veel pro blemen met zich mee voor beide verenigingen. Bovendien verschillen de clubs nogal in mentaliteit".

De Vallei | 1969 | | pagina 13