„Wij hebben in de raad geen afgevaardigde" HALVARINE Er komt een brug in de buurt van Echteld G.S. komen spoedig met een voorstel „Zwarte dagen" voor teams van Kesterense vereniging DVJ BVR en DOG behaalden beide puntenverdeling Benfica trainde in de sneeuw Ere-lid van brandweer - Roelof van Laar (68) - met korpseer begraven Leden R.M.C. tijdens druk bezochte jaarvergadering: Burgemeester J. Houtkoper is er bijna zeker van: „Eenheid bewaren'' 50% minder calorieën lekker op het brood, gezonder voor uw lijn Inbrekers veroordeeld Ds. Vos beslist nog deze week over beroep Oranje vereniging gaat vergaderen Charles Fulton zon£ voor schooljeugd Celstraf geëist tegen oneerlijke colporteur Bronzen beeld van koningin in statenzaal Overgangsklasse le klasse 2e klasse 3e klasse Keurmeester vraagt ontslag Blij Verdriet OCHTEN - „Uit recente gesprekken is me gebleken dat Gedeputeerde Staten een uitgesproken standpunt hebben betreffende de plaats waar de brug over de Waal zal worden gebouwd. Binnenkort zullen ze met een voorstel aan Provinciale Staten komen en de kans moet groot wor den geacht dat de brug ten oosten van Tiel komt. dus ter hoogte van het dorp Echteld." 99 BILJARTCOMPETITIE IN DE RIJNSTREEK Eusebio en Torres hadden het houd MARKTEN Conclusie Jong WOENSDAG 12 FEBRUARI 1968 RHENEN Gisteravond kwam de Rhenense Middenstands Centrale onder voorzitterschap van de heer A. J. Bovenschen in jaarlijkse algemene ledenver gadering bijeen in hotel „De Koning van Denemarken". De gebruikelijke jaar verslagen gingen vlot onder de hamer door. De verschillende gevoerde acties werden nog eens belicht en daarbij kwam de vergadering tot de conclusie dat het wenselijk zal zijn tijdens de sinterklaasactie van 1969 een grote prijs ter be schikking te stellen, bijvoorbeeld een auto met een aantal kleinere prijzen, waartoe de vergadering unaniem besloot. De heer Bovenschen werd evenals bestuurslid H. v.d. Brink, beiden pe riodiek aftredend, herkozen zonder dat er een stemming nodig was omdat er geen tegenkandidaten waren ingediend, diend. De dagelijkse bestuursleden H. de Rhoter, secretaris en D. A. van Thuyl, penningmeester kregen waarderende woorden te horen voor al hun activi teiten in het afgelopen jaar. Ook de administrateur van de middenstands organisatie de heer G. C. Rense werd lof toegezwaaid voor diens activitei ten. In de kascontrolecommissie wer den gekozen de heren Voorthuyzen, Gosseling en Van de Water. Tijdens de rondvraag kwam tot ui ting, dat de middenstanders helaas geen vertegenwoordiger in de gemeen teraad hebben. Talrijke zaken werden besproken, die al eens bij het ge meentebestuur aan de orde waren ge steld. onder andere de wekelijkse wa- l SCHERPENZEEL De door de ker- keraad der Ned. Herv. Kerk te Scher- penzeel beroepen ds. C. Vos uit Gouda zal 14 februari beslissen of hij het be roep naar Scherpenzeel zal aannemen. Ds. Vos is 41 jaar en vader van 4 kin deren. Voordat ds. Vos in '62 naar Gou da ging diende hij de gemeenten te Wertbroek en Bennekom. SCHERPENZEEL De Oranjever eniging ..Scherpenzeel" zal haar jaar lijkse ledenvergadering houden op 13 februari in hotel Boszicht. Op deze vergadering zullen onder meer de feestelijkheden ter gelegenheid van de verjaardag van H.M. de Konin gin worden besproken. RHENEN Dat de beide zeeleeu wen in Ouwehands Dierenpark dik ke vrienden waren, is meer dan ooit gebleken toen deze week de oudste plotseling een ingewandsziek te kreeg en aan de gevolgen ervan stierf. Het jonge vriendje is nadien erg onrustig geworden en mist zijn trou we zwemkameraad zó erg, dat hij al verschillende keren over de af scheiding van het bassin is geklom men om op zoek te gaan. De oppassers komen de zeeleeuw op de gekste plaatsen in het park te gen. Zo gauw het dier een menselij ke gestalte ziet komt hij er op af, misschien wel met de hoop dat hij eindelijk zijn trouwe metgezel heeft teruggevonden. Maar hoe zielig het ook mag klin ken, zijn vriendje is en blijft weg. De directie van het park laat een onderzoek instellen naar de oorzaak van de zo plotselinge dood. Hoewel parkarts dr. Gouda Quint nog tehulp is geroepen mocht ook dat niet meer baten. Vermoedelijk zal de heer Ouwe hand op korte termijn zorgen voor een nieuwe zeeleeuwkameraad, om op die manier met spoed een eind te maken aan het zeeleeuwen verdriet. RHENEN De commissie school- coneerten heeft een goede keus ge maakt. toen zij besloot voor het jong ste schoolconcert in gebouw „Irene" Christel Adelaar en Charles Fulton met aan de piano Rob Kreefeld te con tracteren. De secretaris van de commissie, de heer A. G. Hulshof, mocht de vele leerlingen van de deelnemende scholen met hun leerkrachten begroeten. Hij sprak zijn waardering uit over het feit, dat de toch al druk bezette wethouders, de heren Deen en Van Lienden tijd had den kunnen vrijmaken om dit concert bij te wonen. De ballade van de „Twee Konings kinderen" en de volksliedjes „La Cam- petta" en „Irleen is spinning" werden door Christel Adelaar op uitnemende wijze vertolkt. De Amerikaanse neger- zanger Charles Fulton wist de jongelui met zijn „folks-songs" te boeien, ja bijna te hypnotiseren. Zijn songs „Vic toria" en „The little boy" bracht het jeugdig publiek naar oorden en volken die zij slechts uit boeken kende. Het gulle applaus dat de solisten na afloop mochten ontvangen bewijst wel, dat de jeugdige concertgangers dit pro gramma hebben weten te waarderen. renmarkt, maar tot nu toe was er vol gens sommige leden geen gehoor ge geven aan de gestelde vragen of de geuite wensen. De voorzitter bestreed dit aan de hand van verschillende feiten, waarop én het college van burgemeester en wethouders én de gemeenteraad wel degelijk hadden gereageerd. De heer Bovenschen drong er in zijn openingswoord op aan grote een heid te betrachten en deze in de toe komt te behouden. „De RMC" be staat nu al zeven jaar en de vergade ring van gisteravond getuigde ervan dat die eenheid ook in de toekomst zal blijven bestaan," zei hij. De ver gadering had grote waardering voor de leden in de Molanstraat, die tijdens de St. Nicolaasactie zo'n „daverende" verlichting hadden georganiseerd. ADVERTENTIE ERA ARNHEM De officier van justi tie bij de rechtbank in Arnhem, mr. J. Corsten, heeft gisteren acht maanden gevangenisstraf waarvan drie voor waardelijk geëist tegen de 45-jarige verkoper Johannes C. uit Nijmegen, die samen met twee jongens van 14 en 17 jaar geruime tijd langs de deuren snuisterijen verkocht met het verhaal dat de opbrengst bestemd zou zijn voor een goed doel. „Het is voor die arme kindertjes in Zuid Amerika. U koopt toch ook wat", liet de verkoper zijn helpers zeggen. De mensen in Nijmegen en in grote delen van Noordbrabant gaven grif: meer dan drieduizend gulden haalden de colporteurs op. Hij heeft op een nare manier mis bruik gemaakt van de bereidwillig heid van de mensen anderen uit de nood te helpen. Dit is zo anti-maat schappelijk dat een gevoelige straf op zijn plaats is", aldus de officier. De verkoper was oorspronkelijk in dienst geweest van een Belgische or ganisatie die werkelijk geld afdroeg aan de missie in latijns Amerika. Maar na een ruzie was hij voor zich zelf begonnen; zo hard liep het zelfs dat hij het zoontje van zijn hospita en een vriend er bij haalde. De eerste bleef tot het eind toe geloven dat het een eerlijke zaak was, tot de jongens bij een verkeersovertreding tegen de lamp liepen. „Dat is voor de noodlot tige kinderen", had de 14 jarige ge zegd, waarop de politie de zaak nader onderzocht. De rechtbank zal over veertien dagen uitspraak doen. Deze verklaring van Echtelds burge- I week tijdens zijn nieuwjaarsrede in meester J. A. Houtkoper loopt niet pa- de gemeenteraad sprak. Toen zei hij rallel met de woorden, die hij vorige onder meer, dat de Stichting Waalbrug VEENENDAAL ln de hoofdklasse van de Wageningse biljartbond won Nationaal uit Wageningen met het kleinst mogelijke verschil van ABC (53) en liep hierdoor een puntje in op de concurrenten. BVR, de leider in deze klasse, stelde enigszins teleur door in Lienden bij Torenzicht niet verder dan een 44 gelijk spel te komen. Maar ook achtervolger DOG uit Vee- nendaal zag geen kans om in Ingen Ons Genoegen 'n nederlaag toe te bren gen en moest ook met een gelijk spel genoegen nemen. De Wageningse derby tussen Rijnstroom en Terminus lever de eveneens een puntenverdeling op. Veel wijzigingen onderging de stand in de hoofdklasse dan ook niet: BVR, Rhenen DOG, Veenendaal Ons Genoegen, Ingen Rijnstroom, Wageningen Nationaal, Wageningen Torenzicht, Lienden Terminus, Wageningen ABC, Maurik 10—59—21 10—49—31 10--U—39 9—40—32 10—40—40 9—36—36 10—36—44 9—26—54 WAGEN1NGEN/VEENENDAAL Dinsdagmorgen kregen de nieuwsgie rige Wageningse voetbalsupporters de gelegenheid Benfica tijdens de training aan het werk te zien. Een lichte training slechts, waarmee Otto Gloria kenne lijk alleen de bedoeling had zijn spelers met de sneeuw en de kou kennis te la ten maken. Van die kou hadden tijdens het rondjes draven en het onvermijde lijke partijtje spelen blijkbaar alleen Eusebio en de lange Torres last. Beiden hadden een wollen muts over de oren getrokken. Hilariteit was er bij de spe lers toen zij op verzoek van de TROS tv-ploeg aan moesten treden voor een vriendschappelijk partijtje tegen een jeugdteam uit Soest. Het resultaat van deze en van de opnamen van het verblijf van Benfica op de Wageningse berg worden vanavond om even over zeven uitgezonden. Ondanks al het vriendelijke gepraat en het vrolijke, een beetje kinderlijk aandoende gedoe van de spelers tij dens de training, is er een zekere spannig en bezorgdheid voelbaar on der de Portugezen. Torres glimlachte slechts en nam snel de benen toen hem werd gevraagd of de gedachte aan de ontmoeting tegen Ajax hem onzeker maakte. Met verdediger Cruz, vaak vergeleken met de beruchte Bob by Styles, was het al niet anders ge steld. Het zelfvertrouwen van Benfi ca blijkt mede door de niet al te dave rende resultaten in de Portugese com petitie een danig® deuk gekregen te hebben. Dit was op te maken uit een conversatie tussen enkele spelers. „Benfica" is nog niet in vorm. Komen wij zonder kleerscheuren door deze ronde van het Europacup-toernooi heen dan krijgt Benfica zijn oude kracht wel weer terug. Voorlopig tip pen we echter voor de finale, Man chester United, Celtic of ...Ajax!, zeg gen de deskundigen. Jaap van Praag, de voorzitter van Ajax die gistermorgen even op het Wageningen-veld aanwezig was, zou bij het horen van deze uitspraak mis schien nog optimistischer gekeken hebben dan hij al deed... UTRECHT De restauratie van de Statenzaal zal gecompleteerd worden met de plaatsing van een bronzen borstbeeld van koningin Juliana. De kosten van aankoop en plaatsing zullen f 5.000,- bedragen. Aan de Staten wordt verzocht met deze begrotingswijziging akkoord te gaan. Het borstbeeld is een getrouwe weer gave van het beeld dat in het najaar van 1968 in het Hervormd Internaat voor Schippersjeugd „Koningin Julia na" te Terneu^en is geplaatst. De bronzen uitvoering voor de provincie Utrecht krijgt een plaats in het midden van de wand aan de westzijde van de statenzaal. DOH, Veenendaal 9—17—56 Het is in de overgangsklasse steeds stuivertjes wisselen. Was het vorige week VOP Opheusden dat de leiding kon overnemen, nu was het de andere Opheusdense ploeg, ONA, die de kop positie greep. ONA speelde in Maurik tegen ABC 2 en klopte deze ploeg mét 2—6. VOP was op bezoek in Veenendaal bij Taveerne en verloor hier met 62, waardoor het de leiding kwijtraakte. Taveerne 1 wierp zich op als kansheb ber. Nationaal 2, eveneens koploper, kreeg ook al een nederlaag te slikken in de plaatselijke ontmoeting tegen Rijnstroom 2 (5—3). Het is nu gelijk gekomen met VOP-Opheusden op een gedeelde 2e plaats. Onderaan is het DVJ 1 Kesteren, ondanks een 26 ne derlaag in Ingen bij Ons Genoegen 2, toch gelukt, met twee punten weer iets dichter bij Vogelenzang te komen. De ze laatste ploeg kreeg geen enkele kans bij Torenzicht 2 en verloor met 80. De stand is nu: ONA 1, Opheusden VOP 1, Opheusden Nationaal 2, Wageningen Taveerne 1, Veenendaal ABC 2, Maurik Rijnstroom 2, Wageningen Torenzicht 2, Lienden Ons Genoegen 2, Ingen Vogelenzang 1, Echteld DVJ 1, Kesteren 11—58—30 11—56—32 11—56—32 11—50—38 11—46—42 114246 11—37—51 11—36—52 11—30—58 11—29—59 BVR 2 behoeft zich voorlopig weinig zorgen te maken. Het zegevierde thuis over ODI 1 uit Lienden met 80 en zag De Zwaan 1 uit Opheusden met dezelf de cijfers verliezen (in Opheusden nog wel!) van Ons Genoegen 3. Een tegen valler voor De Zwaan die hierdoor af zakte naar een 4e plaats. ONA 2 Op heusden boekte een 62 zege in Lien den bij Torenzicht. Terminus 2 kon niet ten volle profite ren van de misstap van De Zwaan. Het moest met een 4—4 gelijk spel genoe gen nemen in de wedstrijd tegen Natio naal 3. DOH 2 viel wat tegen door de 26 nederlaag in Wageningen bij Rijn stroom 3. Dit was een kans geweest om van de onderste regionen weg te komen. De stand in de le klasse is als volgt: BVR 2, Rhenen 11—64—24 ONA 2, Opheusden 114840 Terminus 3, Wageningen 114444 De Zwaan 1, Opheusden 104337 Rijnstroom 3, Wageningen 114345 DOH 2, Veenendaal 113850 Torenzicht 3, Lienden 114147 Nationaal 3, Wageningen 113850 Ons Genoegen 3, Ingen 113751 ODI 1, Lienden 103644 In de 2e klasse moesten de leiders genoegen nemen met een draw. VOP 2 speelde in Veenendaal gelijk tegen DOG 2 en Recticel 1 behaalde eenzelfde resultaat tegen Ons Genoegen 4. Ros kam 1 zag kans om eindelük eens te winneh. Slachtoffer was DVJ 2 in Kes teren dat met 2—6 ten onder ging. Ros kam 1 nam hierdoor wat meer afstand van Rijnstroom 3 dat nog steeds onder aan staat. Hier is de stand nu: VOP 2, Opheusden Recticel 1, Kesteren Torenzicht 5, Lienden Torenzicht 4, Lienden DVJ 2, Kesteren ABC 3, Maurik DOG 2, Veenendaal Ons Genoegen, Ingen Roskam 1, Ommeren Rijnstroom 4, Wageningen 11—56—32 105129 11—46—42 11—46—42 11-44—44 11—42—46 11—42—46 11—40—48 10—39—41 11—26—62 In de 3e klasse liep De Zwaan 2 uit Opheusen in op koploper BVR dat zijn wedstrijd tegen Recticel 2 uitgesteld zag worden. Zwaan 2, dat met 80 won van DVJ 4 in de plaatselijke ont moeting is BVR genaderd tot op 2 pun ten, maar heeft een wedstrijd meer ge speeld. Taveerne 2 komt er'beter in, nu boekte het een 26 zege in Lienden op Torenzicht 6. Ons Genoegen 5 zit in de lift, want het klopte nu DVJ 3 met 6 2. In totaal zwarte dagen voor de teams van DVJ uit Kesteren, die ditmaal alle een nederlaag moesten incasseren. De stand in de 3e klasse is: BVR 3, Rhenen 9—52—20 De Zwaan 2, Opheusden 105030 Torenzicht 6, Lienden 105030 Ons Genoegen 5, Ingen 94131 Taveerne 2, Veenendaal 103842 Recticel 2, Kesteren 93636 DVJ 4, Kesteren 10—32—48 DVJ 3, Kesteren 10—24—56 ODI 2, Lienden 92151 VEENENDAAL. Aanvoer 50.000 eieren. Prijs grote eieren f 11.7512.50 kleine eieren f 8.0010.50. Alles per 10Ö stuks. Handel traag. SCHERPENZEEL De directeur van de vleeskeuringsdienst van de kring Barneveld - Scherpenzeel - Wouden berg en Renswoude, de heer P. Huchs- horn, heeft de betreffende gemeentebe.- sturen verzocht hem uit zijn functie te ontslaan. De heer Huchshorn is in mei 1968 de heer M. Snijder opgevolgd, die toen we gens het bereiken van de pensioenge rechtigde leeftijd de dienst heeft verla ten. Door de plotselinge ontslagaanvraag van de heer Huchshorn zullen de ge meentebesturen opnieuw naar een an dere keurmeester moeten omzien. ARNHEM De rechtbank te Arn hem heeft de 25-jarige arbeider G. H. van B. uit Dodewaard conform de eis veroordeeld tot een jaar gevangenis straf met aftrek, waarvan drie maan den voorwaardelijk, wegens een groot aantal inbraken, voornamelijk in de Betuwe. De rechtbank veroordeelde een van zijn medeplichtigen, zijn zwa ger de 31-jarige onderhoudsmonteur H. L. van T. eveneens uit Dodewaard, te gen wie eenzelfde straf als tegen van B. was geëist, tot negen maanden met aftrek, waarvan drie maanden voor waardelijk. Er zijn nog meer mede plichtigen. deze vernamen hun vonnis nog niet in afwachting van een psy chiatrisch rapport. bü Tiel, waarvan h y bestuurslid is. nog steeds geen uitsluitsel had kunnen krijgen betreffende de vraag waar de brug zou komen te liggen. Heeft hij dat standpunt inmiddels herzien? In zijn kamer in het gemeen tehuis in Ochten, zegt hij: „Als ik op het moment geweten had, wat ik nu weet, had ik die woorden waarschijn lijk toen niet gesproken." De brug ter hoogte van Echteld duar. Daar moet burgemeester Houtkoper toch wel blij om zijn. „Niet alleen de gemeente Echteld is vanzelfsprekend bij die brug gebaat. *t Is het belang van Tiel en van de hele streek. De brug is broodnodig voor de ontwikke ling van onze streek. Dat aspect, die ontwikkeling dus, acht ik belangrijker dan het gemak dat het verkeer ervan zal hebben. De streek gaat zich op trekken aan zo'n brug, want vergeet niet dat We jaren lang op een eiland hebbèn geleefd..." En over dat verkeer zegt hij verder: „In 1945 heb ik het idee van de noord- zuid-verbindmg Veenendaal-Oss al ge lanceerd. Daaruit is de brug bij Rhe nen ontstaan. Toen die brug er in 1956 was, sprak ik een verslaggever die me zei dat er maar een paar auto's over gangen. Toen al heb ik erop gewezen, dat ik de brug niet in de eerste plaat® zie als bijdrage om de streek aan trekkelijker te maken. En achteraf kan ik stellen, dat de brug bij Rhenen voor onze omgeving een geweldige in jectie is geweest. He* is moeilijk daar cijfers over te verstrekken, maar de betekenis ervan is groot Er was nog een andere passage in zijn nieuwjaarsrede, die de aandacht trok. Hij wees de raad erop, dat de brug bij Tiel als "schakel van de gepro jecteerde weg Utrecht—Oss, niet staat vermeld op het onlangs door Gedepu teerde Staten gelanceerde plan tot herindeling van het Land van Maas en Waal en het Rijk van Nijmegen. ,,'t Frappeert me, dat die er niet op stond, terwijl het gehele plan toch is afgestemd op de geprojecteerde we gen. Het plan tot herindeling van de West-Betuwe was ook op die weg ge baseerd en die stond er toen wel op." Inmiddels is de burgemeester even wel na zich nader op de hoogte te heb ben gesteld tot de conclusie gekomen, dat hij alle vertrouwen heeft in de bouw van de brug als zodanig. „Ik heb nu een duidelijker beeld over de ge dachten van G.S. over de brug", stelt hij vast. En wie hem vraagt of hij ook iets over het lang verwachte tijdstip, waarop er aan dit miljoenen-project zal kunnen worden begonnen, weet te vertellen, krijgt resoluut ten antwoord: „Alles duurt zo ontzettend lang... maar als u er meer over wilt weten, ga dan maar eens bij Gedeputeerde Staten vragen..." Natuurlijk staat hij op het stand punt, dat de bouw liever vandaag dan morgen welkom is. „Kijk", legt hij uit, „als Tiel die zeventigduizend in woners wil halen, zoals het in de twee de nota over de Ruimtelijke Ordening staat vermeld, zal de brug er toch gauw moeten komen." Burgemeester Houtkoper kwam voorts in het nieuws toen hij tegen over zijn raadsleden de wenselijkheid uitsprak meer jonge mensen in te schakelen bij de bezetting van verant woordelijke posten. Hij noemde in dit verband een leeftijdsgrens van 55 jaar; wie ouder is zou volgens hem om maar een voorbeeld te nemen, het raadslidmaatschap beter kunnen overdragen aan een jonger iemand. Heeft het de (oudere) raadsleden niet geshockeerd toen hij dit zei? „Ik heb er eerlijk bij gezegd, dat dit voor de ouderen een moeilijk verteerbare hap is..." De 53-jarige burgemeester (op 28- jarige leeftijd al waarnemend eerste burger) had wel terdege zijn redenen om dit standpunt in te nemen. In de eerste plaats vindt hij het belangrijk dat de jongere generatie bijtijds ge trokken wordt in het bestuurlijke vak De jongeren moet bovendien geleerd worden verantwoordelijk te kunnen zijn en in dit opzicht twijfelt hij niet aan hun aanpassingsvermogen. „Ik hecht bovendien veel waarde aan de karaktervorming. De jongere gene ratie moet een mentale instelling wor den aangekweekt, die het mogelijk maakt, dat zij het spel kunnen mee spelen. En daar moeten we niet te lang mee wachten..." RHENEN Op 68-jarige leeftijd overleed in Rhenen de heer R. van Laar, gepen sioneerd grafdelver van de gemeente Rhenen en oud-chauffeur van het korps vrijwillige brandweer. Hjj was in gemeentedienst van 1924 tot 1964 en vierde in november van laatstgenoemd jaar zijn veertigjarig jubileum, zowel in diens' van de gemeente als in dienst van de vrijwillige brandweer. Aan honderden Rhenenaren heeft de ontslapenene de laatste eer bewezen. Even zovele graven heeft hij in de loop der jaren gedolven. Gisteren werd hij teraarde besteld met slippendragers van het brand weerkorps, waarvan hij erelid was. De brandweer wilde daarmee aan de ze oudgediende een laatste eresaluut brengen. Dat bracht ook het gemeente bestuur door gedurende de uitvaart de grote Paulusklok in de Cuneratoren te luiden, hetgeen normaal bij begrafe nissen niet meer de gewoonte is. Het gemeentebestuur en de dienst gemeentewerken, alsmede de vrijwil lige brandweer werden op de begraaf plaats vertegenwoordigd door burge meester jhr. mr. L. Bosch ridder van Rosenthal, die in de aula tot de nabe staanden een kort woord sprak er waaruit bleek dat de heer Van Laa een gewaardeerde kracht is geweev tijdens zijn leven in dienst van de gt meenschap. De heer G. J. H. Smit sprak a vriend en als man, die als begrafen ondernemer veel met de overlede te maken heeft gehad. Ds. N. Koo; man sprak woorden van troost. Nadat nog een familielid het wo< had gevoerd dankte een schoonzo voor de getoonde belangstelling, ci bijzonder groot was.

De Vallei | 1969 | | pagina 5