Brutale Van Z. geeft niet toe inzake doden Elly Hagers vlees eten is verantwoord eten... Negentigjarige ARP wil wèl geld, géén feest r r VERDRIJF VERKOUD HEID y REUMATISCHE- EN SPIERPIJNEN VRACHTAUTO UIT BOCHT: DODE Voor overval geldtransport drie jaar cel geëist Motie Nelissen aangenomen WITTE KRUIS Senaat geeft fiat aan duurdere dwangbevelen ,Elk medicijn kan schadelijk zijn', zegt hoogleraar Roolvink akkoord met haven-c.a.o. geaffecteerd geheugenverlies verhaaltje politie maastricht maakte jacht op uit asiel ontsnapten dreigement weerwoord lipstick bravoure belachelijk broodmes berkeley met „maximumstraf voor belediging staatshoofden verlagen" Jeugdige moordenaar krijgt acht jaar Onmiddellijke verlichting van Brown sprak hier met Europese Beweging Een héél. bijzondere dag. 14 februari: Yalentijndag. Stuur uw vrienden een bloemengroet. Fresia's, Tulpen, Narcissen of een plant. speciale postzegel WOENSDAG 12 FEBRUARI 1968 UTRECHT „Op deze getuigenverklaring kan ik niets zeggen edelachtbare. I Als u zegt dat een olifant vliegt, wat moet ik daar dan op zeggen?" Hans van Z„ de 26-jarige Utrechter die drie moorden toegeeft, werd steeds bru taler toen gistermiddag voor de Utrechtse rechtbank moeizaam het bewijs werd aangedragen voor de vierde, hem ten laste gelegde moord; die op Elly Hagers- Segov in de IJsclubdwarsstraat in Rotterdam. Hans van Z. ziet er in zijn grijze streepjespak met vest uit als een kantoorbediende die het ver kan bren gen en de strenge bewaking als hij over de gang wordt geleid zwermen er vijf parketwachters om hem heen en in de zaal wijken er twee niet van zijn zijde doet daardoor op het eerste ge zicht vreemd aan. Als hij praat doet hij dat op een iet wat geaffecteerde toon, die nauwelijks tegenspraak duldt en hij lijkt graag be reid de leiding van de zitting van de president van de rechtbank over te ne men. Dat bleek o.m. na de verklaring van de 22-jarige koopman Nico May uit Heemskerk. Deze gebaarde jongeman had in 1964 samen met Hans bij een zaak in fles- sengas in Amsterdam gewerkt en daar zou hij hebben gezien dat Hans om zijn hals een kettinkje droeg, ongeveer net zo'n kettinkje maar dan kapot gerukt als de politie had gevonden voor het bed van de dode Elly Hagers. Voor het hekje verklaarde deze ge tuige eerst dat Hans nooit een kettinkje droeg. De president, mr. D. van Zeben, steeds de vriendelijkheid zelve en bij voorbeeld bereid om in overleg met Hans de duur van een schorsing vast te stellen, ergerde dat zichtbaar. Hij had immers een verklaring voor zich liggen waarin Nico tegenover een Utrechtse rechercheur anders had ver klaard. „Beseft u wel dat u onder ede staat?" hield mr. Van Zeben de getuige voor. „Een jaar geleden wist u het bij de po litie allemaal nog wel. U heeft toch ook geen last van geheugenverlies? U heeft toen verklaard dat u meermalen had gezien dat Hans het kettinkje droeg. U had dan gezien toen hij in het washok van uw bedrijf een ander overhemd aantrok". Nadat een politieman nog had verze kerd dat Nico het precies zo had ge zegd, gaf deze aarzelend toe: „Het kan zijn dat hij een kettinkje droeg, maar ik weet niets van overhemden wisselen. Ik heb hem nooit in het washok bezig gezien". Even later voegde deze getuige er zenuwachtig wippend op zijn voeten aan toe dat hij ook zeker wist dat Hans manchetknopen had gedragen van het soort waarvan er één onder 't lijk van Elly Hagers was gevonden. ,,Ja, ik weet zeker, dat was geen markt- spul. Dat is me toen opgevallen". Hans wilde daar wel wat over zeg gen: „Het is vreemd toen deze getuige binnenkwam wist hij niets meer, maar als u nu nog een uur met hem door gaat, heeft hij er naast gestaan bij die moord. Hij heeft in het begin duidelijk een verhaaltje verteld, zoals we alle maal wel eens doen, maar nu kan hij er moeilijk meer onderuit. Moeten we daar nu zo veel tijd aan besteden?" Dat werd mr. Van Zeben toch te bar: „Uw opmerking vind ik op het on behoorlijke af. U beschuldigt de getui ge van een ernstig feit". „Maar moet u eens even luiste ren", viel Hans hem in de rede. De president: „Zoudt u even uw mond willen houden?" Hans: „Nee ik ga nog even door". Zonder zich verder van de protesten MAASTRICHT De Maastrichtse po litie heeft gisteren tevergeefs een klop jacht gehouden op de twee mannen die zondag uit het dr. S. van Mesdagasiel in Groningen zijn ontsnapt. Zij werden vlak bij de Belgische grens gezien. Een grote speuractie in de grens streek leverde echter tot nu toe niets op. De politie neemt aan dat de man nen België zijn ingegaan, maar het is ook mogelijk dat zij nog in Maastricht zijn. Als dat het geval is vreest de politie dat zij zich met carnaval onder de men sen zullen mengen. De mannen, de 29- Jarige J. T. uit Kerkrade en de 34-jari- ge M. van der S. uit Sprang-Capelle, worden als zeer gevaarlijk beschouwd. Van der S. vermoordde in 1961 in zijn woonplaats twee bejaarde broers. Hij werd veroordeeld tot acht jaar met ter beschikkingstelling van de regering. T. is wegens poging tot doodslag door de rechtbank in Maastricht ter beschikking van de regering gesteld. (met 126 tegen 4) DEN HAAG De overgrote meer derheid van de Tweede Kamer wil de gunstige belastingregeling voor de in vesteringsaftrek in takt houden voor de probleemgebieden in ons land. Met 126 tegen vier stemmen is dit gisteren aan minister Witteveen te verstaan gege ven door het taannemen van de motie van de KVP'er mr. Nelissen. Deze motie werd verleden week inge diend tijdens de debatten over regiona le industrialisatie. Alleen de CH-afge- vaardigden mr. Scholten en dr. Schu ring, de AR'er Kieft en de afgescheiden Boer mr. Kronenburg stemden tegen. Verleden week liet dr. Witteveen de Ka mer al weten dat hij voor de probleem gebieden wat dit betreft, geen uitzonde ring wil maken. Hij zal de motie dus niet uitvoeren. van de president iets aan te trekken maakte hij rustig zijn zin af: „Deze ge tuige staat op zo'n onzinnige manier te praten dat het alleen maar tijdrovend Daarna kon mr. Van Zeben pas weer wat zeggen en dat gebruikte hij voor een wat laat dreigement: „Als u me niet laat uitpraten, gaat u de zaal uit". „Graag", gaf Hans hem onmiddellijk terug. De president ging daar verder niet op in, maar vroeg nogmaals of de getuige de waarheid had gesproken in zijn verklaring over het kettinkje en de manchetknoop. Dat had hij beslist gedaan, zed hij. Veel gemakkelijker verliep het ver hoor van een achternichtje van Hans, de negentienjarige Wilma, maar haar v erklaring was niet minder bezwarend. Zij was tot voor een jaar of vier regel matig bij de ouders van Hans over de vloer gekomen. „Als Hans in zijn ondergoed bij de kachel zat, zag ik een kettinkje met 'n bedeltje eraan om zijn hals hangen". Dat was wel zo angeveer in 1964 ge weest, dacht ze, het jaar dus waarin Elly Hagers in de nacht van 22 juli was vermoord. Haar waren destijds ook de manchetknopen van Hans opge vallen. „Ik vond ze apart en ik wilde diezelf de knopen kopen voor een jongen die ik kende, maar ik kon ze nergens krij gen", vertelde Wilma de rechtbank. ,,Ja, ze waren precies zoals u die daar laat zien, met een donkerblauwe steen". Ook deze verklaring wilde Hans niet zonder weerwoord laten passeren. Na rustig de microfoon op zijn hoogte te hebben ingesteld de rechtbank is voor dit langdurige proces voorzien van twee griffiers, maar alles wordt boven dien op de band opgenomen liet Hans weten: „Die getuigen hebebn allemaal een kettinkje gezien, maar de mensen die in die periode voortdurend in mijn gezelschap waren en met wie ik zelfs sliep, hebben nooit een kettinkje ge zien". Eerder had hij verklaard: „Ik droeg wel eens een kettinkje, maar nooit om mijn hals. Dat weet ik zeker". En over de manchetknoop: „Ik weet echt niet meer welke manchetknopen ik van mijn leven heb gedragen". Ook een tante van Hans was als ge tuige tegen hem opgeroepen. Toen zij gistermiddag om over vijven aan de beurt was, kwam zij binnen met de vraag: „Ik zit hier al vanaf vanochtend tien uur, maar ik hoef als tante van Hans toch niet te getuigen?" Nee, dat hoefde niet en dus kon zij na een dag in de wachtkamer van het gerechtsgebouw te hebben doorgebracht weer naar huis gaan. Uit een verklaring die zij bij de po litie had afgelegd, bleek dat zij eens 'n lipstick van Hans had gekregen. De jus titie had dat in verband gebracht met de moord op Elly Hagers, omdat daar een open handtasje was gevonden, zon der lipstick. Een kind van deze tante had de lip stick gevonden in de auto van Hans, toen hij wat hij wel vaker deed eens met dat gezin uit rijden was ge gaan. „Je mag die lipstick wel hebben, want het meisje van wie hij was, zie ik toch niet meer", had Hans erbij ge zegd. Hij gaf dat toe, maar, zo zei hij, dat was geweest in een auto die hij alleen in februari 1964 dus vijf maanden voor de moord had gehuurd. „Maar ik zeg toch niet dat dat de lip stick van Elly Hagers was", haastte de president zich op te merken. Een 38-jarige pensionhouder uit IJs- selstein, aan het begin van de zitting alsnog op de getuigenlijst gezet, moest helpen bewijzen dat Hans Elly Hagers in ieder geval heeft gekend. „In janua ri of februari 1964 is Hans ik ken hem en zijn familie goed twee keer in 't café waar ik als ober werkte ge weest samen met een vrouw". Hij wist zeker dat die vrouw de man tel met bontkraag had gedragen die de politie later bij nabestaanden van Elly in beslag had genomen. Uit een tiental foto's had hij ook Elly herkend als de vrouw die toen bij Hans was geweest. „Ik neem altijd iedereen heel goed op", verklaarde hij met bravoure voor de rechtbank. Hij wist echter niet wat voor bril de" vrouw in het café had ge dragen. „Die vrouw was een Indonesisch ty pe, een soort halfbloed", zei hij. De echtgenoot van Elly, de heer H. H. J. Hagers uit Lekkerkerk die ze in mei '64 had verlaten, vertelde de recht bank echter dat men aan zijn vrouw helemaal niet had kunnen zien dat zij in Indonesië was geboren. „Het had net zo goed een Spaanse of Italiaanse kun nen zijn". Het commentaar van Hans op de ver klaring van de pensionhouder: „Deze getuige is belachelijk. Pas toen er was gepubliceerd dat ik ook in aanmerking kwam voor andere moorden, zoals die op Elly Hagers, kwam deze meneer op de proppen met zijn verklaring. Daar hoef ik verder geen woorden aan te ver spillen meneer de president, ik laat hel oordeel over aan uw gezond verstand' Hans zelf had echter tijdens het voor onderzoek ook verklaringen afgeleg waar de officier van Justitie als hi straks aan 'n requisitoir toekomt - op zijn vroegst volgende week vrijde dankbaar gebruik van zal make Dat was geen bekentenis in de feitel i - zin van het woord geweest, maar e séance-achtig gesprek met de Utre se rechercheur Th. F. K. van Dijck. De rechercheur was dit gesprek oi. der vier ogen begonnen met het noe men van twee meisjesnamen die in Hans' agenda waren gevonden en daar naast ook de naam Eleonora (de doop naam van Elly Hagers). „Wat zie je achter die namen?", vroeg de recher cheur. Hans had, door een raam van het Utrechts hoofdbureau van politie naar buiten kijkend op een parkeerterrein, geantwoord: „Een sportieve vrouw, die wel een auto zal hebben gehad. Een le lijke eend, maar het kan ook wel een Ami zijn geweest". Elly had inderdaad een Ami. Zo was dat daarna doorge gaan. „Wat voor beroep?" „Iets in de sociale sector; lerares". „Welk vak?" „Beslist geen koken, kan wel naald vakken zijn geweest, want zij maakte haar kleren zelf". De heer Hagers bevestigde gisteren als getuige dat ziijn vrouw altijd alles zelf naaide. Rechercheur Van Dijck vertelde dat hij dat zelf nog niet had geweten toen Hans hem dat vertelde. Op dezelfde manier had Hans verteld dat hij dacht dat Elly in een straat met bomen of een plantsoentje woonde, dat hij zich een balkon met twee openslaan de deuren kon voorstellen, dat in haar kamer een bloembak stond van schuim- plastic, „waar je een lucifer zo in kunt drukken". Hans had ook verteld dat hij voor zijn geest 'n transistorradio zag waar van de volumeregelaar tevens aan- en uitschakelaar was. Elly had wel een transstistorradio gehad, dat wel, maar van een type met een aparte aan- en uitschakelaar, zo bleek gisteren. Een broodmes van het type dat bij het lijk van Elly Hagers was gevonden en waarmee zij in de hals was doodge stoken, had Hans bij de politie ook her kend. „Dat is hetzelfde soort, maar het is te nieuw", had hij gezegd. En dat klopte, want pas later was het werke lijke mes vertoond. Gisteravond zei Hans echter met na druk: „Ik weet van mezelf heel duide lijk dat ik het niet heb gedaan. Van mijn binnenste uit weet ik zeker dat ik haar nooit heb gezien of gesproken, maar ik wist hoe de straat en het huis eruit zagen". President: „Hoe wist u dat dan?" Hans: „Dat weet ik niet. Op een ge geven ogenblik heb ik maar wat gezegd om er vanaf te zijn. Ik kende die straat op dezelfde manier als Elly, als een fo to zonder diepte". Op dat moment bracht Hans van Z. zelf de moord op de homofiele filmre gisseur Claude Berkeley, wiens lijk in 1966 in het Amsterdam-Rijnkanaal werd gevonden, ter sprake. Dit is een van de onopgeloste moorden, waarover Hans van Z. ook uitgebreid is gehoord. „Het is net als bij Berkeley, ik voel de steen (waarmee het lijk was verzwaard - red.) maar ik kan mezelf er niet in te rugvinden". Mr. Van Zeben: „Ik kan dus consta teren, dat het geen realiteit meer voor u is dat u de moord op Elly Hagers heeft gepleegd". De president wilde wel aannemen dat er bij alle partijen sprake was van ver moeidheid. Daarom schorste hij de be handeling gisteravond tegen zeven uur tot vanmorgen half tien de eerste achterstand op 't schema in het mon sterproces. f t "f, ADVERTENTIE ARNHEM Gistermorgen heeft zich op het Velperbroekcircuit, op de rijksweg van Arnhem naar Duitsland een ernstig verkeersongeluk voorgedaan. De 53-ja rige kantonnier van Rijkswaterstaat A. H. Beudel uit Duiven, bij Arnhem, kwam hierbij om het leven. De heer Beudel was uit zijn auto gestapt om te helpen bij het naar de kant duwen van een auto, die een kleine aanrijding had gehad. Toen men daarmee bezig was, kwam met grote snelheid uit de richting Arnhem een met hout bela den truck met oplegger aanrijden. De bestuurder kon de bocht niet halen en schoot met zijn voertuig in de berm, daarbij frontaal tegen de heer Beudel rij dend, die op slag werd gedood. De lading hout schoof van de oplegger af en kwam terecht op drie personen auto's, die eronder werden bedolven en van boven ingedrukt werden. Vier inzit tenden van deze auto's liepen verwondingen op, doch konden na behandeling in een ziekenhuis naar huis vertrekken. DEN HAAG De Anti-Revolutio naire Partij bestaat 3 april negentig jaar. „De partij zal echter geen feest vieren. Ze wil alleen maar haar werk goed kunnen bleven doen. Daarvoor zün geen bloemen nodig, wel cen ten", zei voorzitter dr. A. Veerman gisteren in Den Haag. De ARP heeft daarom aan alle (on geveer negentigduizend) leden een brief gestuurd onder het motto: Ne gen gulden voor negentig jaar. De partij doet ook een beroep op alle 680.000 kiezers om een steentje bij te dragen. „Wij mikken op ten minste een half miljoen gulden", aldus dr. Veerman. De ARP wil het geld niet beleggen, maar gebruiken over een aantal jaren. Nieuwe taken kunnen nu niet worden aangepakt, omdat het geld ontbreekt. Dr. Veerman: „Kaderwerk, publici teit, internationaal werk, dat alles moet worden bekostigd". Van 1965 af heeft de partij een nega tief saldo gehad. De tekorten konden tot nu toe uit het kapitaal worden ge dekt. „Op die manier kunnen we niet doorgaan", zei dr. Veerman. De voorzitter van de ARP wilde geen antwoord geven op de vraag, of hij zijn partij ook de honderd jaar wilde zien halen. „Wij zitten met de KVP en de CHU in de groep van Achttien, dat wel, maar we hebben geen zelfmoordplannen". Dr. Veerman herhaalde dat hij voor stander is van het subsidiëren van po litieke partijen. Hij meende dat het hanteren van de juiste verdeelsleutel het moeilijkste punt zal zijn. „Een ge mengde schaal met het oog op stem men en leden kan m jhien de oplos sing zijn". ADVERTENTIE f Poeders, tabletten, cachets. (Witte Kruis spaart bovendien de maag.) DEN HAAG Nonchalante belas tingbetalers zullen voor een aanma ning in het vervolg een gulden en voor een dwangbevel een rijksdaalder of vijf gulden moeten gaan betalen. De Eerste Kamer nam gisteren zonder hoofdelijke stemming het wetsontwerp aan, dat die aanmaningen en dwang bevelen duurder wil maken. Ook het wetsontwerp om bij de mo gelijkheid tot vervroegde afschrijving op gebouwen rekening te houden met de streken waarin die gebouwen lig gen, ging zonder hoofdelijke stem ming onder de hamer door. Dit wets ontwerp werd vorige week in de Twee de Kamer als voorbeeld gesteld, toen minister Witteveen (financiën) be zwaar maakte tegen de motie van de KVP'er mr. R. J. J. Nelissen. In die motie was gevraagd investeringen in gebieden met grote werkloosheid niet moeilijker te maken. De heer F. H. Terwindt (KVP) had gisteren in de Eerste Kamer hetzelfde bezwaar tegen het wetsontwerp als de minister van financjën. tegen de motie: de belastingen rhoétbn voor ieder gë-: lijk zijn, ongeacht bijzondere omstan digheden. Staatssecretaris Grapper- haus (financiën) zei in de senaat dat dit bezwaar veel minder geldt voor de vervroegde afschrijvingen dan voor het moeilijker maken van investerin gen. GRONINGEN „Geen enkel ge neesmiddel is geheel zonder risico. Een eenvoudige hoofdpijnpoeder of slaap tablet kan bij gevoelige mensen scha delijk zijn. Bij onderzoekingen in Amerika is gebleken dat vijf procent van de ziekenhuispatiënten aan onge wenste bijwerkingen van het toegedien de geneesmiddel leed". Dit heeft prof. dr. L. Meyler, buiten gewoon hoogleraar in de klinische far macologie aan de Groninger universi teit, gisteren bij zijn ambtsaanvaarding gezegd, 't Doel van de klinische farma- cologi is de schadelijke bijwerkingen van medicijnen drastisch te beperken. DEN HAAG De werkgroep die to opdracht van de minister van justitie heeft onderzocht of de bepalingen die het beledigen van bevriende staats hoofden strafbaar stellen moeten wor den gewijzigd, meent dat de maxi mumstraf van vier tot twee jaar ge vangenis moet worden verminderd en dat premiers en ministers van buiten landse zaken van bevriende naties ge lijk moeten worden gesteld aan staatshoofden. Dit blijkt uit het rapport dat de werkgroep, onder voorzitterschap van mr. G. E. Langemeijer, heeft opge steld en dat de minister van justitie, mr. C. H. F. Polak, de Eerste en Tweede Kamer heeft voorgelegd. Het rapport bevat een voorontwerp van wet volgens hetwelk het opzette lijk beledigen van het hoofd, de pre mier of de minister van buitenlandse zaken van een bevriende staat d.w.z. alle landen met uitzondering van die waarmee Nederland in een ge wapend conflict is gewikkeld wordt gestraft met ten hoogste twee jaar gevangenisstraf en ten hoogste duizend gulden boete. Dezelfde straffen kunnen voor opzettelijke belediging van in Ne derland geaccrediteerde diplomaten worden opgelegd. AMSTERDAM De rechtbank in Amsterdam heeft gisteren de 18-jarige bijrijder Hermanus C. F. uit Amster dam wegens moord veroordeeld tot acht jaar gevangenisstraf met aftrek en terbeschikkingstelling van de re gering. De jongeman heeft op 6 juni van het vorig jaar de 77-jarige weduwe H. Kerremans-Louwerier in haar wo ning in de hoofdstad gewurgd, vervol gens met een schaar aan polsen en keel steken toegebracht, heeft haar tenslot te met een wandelstok een doek in de mond geduwd. De buit van de jonge man bedroeg 1150 gulden, die hij be steedde voor het aankopen van hengel sportartikelen en cafébezoek. De eis was 8 jaar met aftrek. AMSTERDAM „Rustig blijven heren, dit is een overval en verder is er niet» aan de hand". Dat hoorden op 21 juni vorig jaar een chauffeur van een geldtrans portauto en z\jn begeleider, nadat zij op de Westhavenweg in Amsterdam waren aangereden. Gisteren stonden de daders van de roofoverval, de 35-jarige verwar mingsmonteur J. J. L. en de bontwerker D. A. B. (30) weer oog in oog met hun slachtoffers, nu in het Amsterdamse paleis van justitie. De overvallers hoorden drie jaar gevangenisstraf met aftrek tegen zich eisen door de officier van justitie, mr. J. H. Bergsma. De roofoverval op de geldauto van de firma Groenpol was zorgvuldig voor bereid. De daders verdwenen met 138.058é39 gulden, de salarissen, vakan tietoelagen en winstuitkeringen van de in het westelijk havengebied werkende personeelsleden van de firma. Het plan voor deze overval was ge opperd door de verwarmingsmonteur die door zijn werk wist dat er weke lijks een auto met geld de werken langs ging. Hij besprak de zaak met B. en toen brak een periode van „el kaar opjuinen" aan. In die tijd volg de men enige malen de geldauto om zich van de route te overtuigen. Op 12 juni zouden de woorden in da den worden omgezet. Er werd een plank met spijkers op de weg gelegd en de mannen stonden gereed toe te springen als de banden waren geklapt. Door een toeval miste de auto de plank. Er werd toen een ander plan be dacht B. zou met een gestolen auto uit een zijweg de Westhavenweg op rijden om de doorgang van de geld auto te beletten. L., die achter de geld auto aan zou rijden zou daarna voor een aanrijding zorgen. Als de mannen waren uitgestapt zou het geld uit de wagen worden gehaald en worden weg gereden in de gestolen auto. Het liep allemaal net even anders. De botsing.kwam harder aan dan ver wacht en voorbijrijdend verkeer zorgde voor niet voorziene moeilijkheden. B. kroop daarom achter het stuur van de ADVERTENTIE "Doorstraalt" verlichtend weefsels en spieren tot in de gewrichten Oeumatische pijnen, spit, zenuwpijnen, verstuikingen, stijve nek en ledematen niets werkt sneller, niets werkt aangenamer ter verlichting van pijn dan Algesal-balsem. Onmiddellijk in de huid doordringend, werkt Ugesal diep op de weefsels in tot aan de ïaard van de pijn (zonder oppervlakkige varmtesensatie of irritatie van de huid te eroorzaken) en "doorstraalt" verlichtend veefsels en spieren tot in de gewrichten Reumatische pijnen en stijfheid maker poedig plaats voo? een durend gevoel vai erlichting en welbehagen. Wacht niet tot de pijn uitbreekt 1 Zorg. lat U thuis altijd een tube Algesal bij de hand hebt om zodra het nodig is de pijn te verlichten. ALGESAL bij alle apoth. en drog. Hans van Z., op de rug gezien, zittend tussen twee parketwachten tijdens de middag zitting van het proces in Utrecht. DEN HAAG De vroegere Britse minister van buitenlandse zaken, George Brown heeft gisteren vergaderd met de Europese Beweging in ons land. Volgens ex-minister Brown moest het gesprek vorden gezien als een algemene gedach- snwisseling met voorstanders van een ^renigd Europa. De Europese Beweging maakte na loop van het gesprek bekend dat er aregeld contact is tussen de Nederland en Britse Europ. bewegingen. George •own is vice-voorzitter van de Britse -ganisatie Britain in Europe. Hij heeft die functie ook in het bestuur van de l Britse Raad voor Europese Beweging. ADVERTENTIE Ze zeggen meer dan 1000 woorden. 904 geldauto en L. (met een geladen pistool) stapte ook in. De geldauto reden zij naar het Zaan- hof, waarna ze de buit naar het huis van de moeder van L. brachten. 's Avonds werd het geld overge bracht naar de zolder van een leeg staand huis aan de Elandsgracht en in een wastobbe opgeborgen. Daar vond de politie later ook f 136.466 gulden te rug. De reden voor de overval werd niet geheel duidelijk. De bontwerker had negenduizend gulden willen hebben voor het beginnen van een eigen zaak, de verwarmingsmonteur kon de vraag van de president van de rechtbank slechts met een huilbui beantwoorden. De officier van justitie die van oor deel was dat dit soort misdrijven toe neemt en te vaak voorkomt achtte bei de verdachten even schuldig. DEN HAAG Minister Roolvink (So ciale Zaken) heeft geen bezwaren te gen de c.a.o. voor de haven. In het nieuwe arbeidscontract is een loonsver hoging opgenomen van zeven procent en verlenging van de vkanties met een dag. De c.a.o., die betrekking heeft op 16.000 werknemers in de Rotterdamse en 5000 in de Amsterdamse haven, geldt voor een jaar. Minister Roolvink heeft gisteren in Den Haag in een ge sprek met de bij de haven-c.a.o. be trokken partijen gezegd niet te zullen overgaan tot onverbindendverklaring van het contract. DEN HAAG De minister van ver keer en waterstaat heeft in overleg met de PTT besloten de uitgifte van een speciale postzegel te bevorderen ter gelegenheid yan de invoering var het eerste boek van het nieuwe burger lijk wetboek. De postzegel zal een waarde var 25 cent vertegenwoordigen. Onder voor behoud van de toestemming van d( koningin zal de postzegel de beelten: dragen van prof. E. M. Meijer».

De Vallei | 1969 | | pagina 7