Reeks evenementen van stichting 4-Stromenland Nog drie mille tekort Circa 2400 kalkoenen verbrand CORSO WEER HOOGTEPUNT Comité autotocht bejaarden tobt nog steeds met financiën sj VAN DER KOLK VEENENDAAL N.V. Het Gelders Orkest opent programma Fruitmeisjes Gevonden en verloren „Facetten uit het journalistenleven" Dagretours Dansavond van Oskadi VALLEI? Belt ,7.30 10550 «D- 11079 Vrouwenbond genoot van dierendia's Dropping van „Rijnkanters" Geen collecte wel verloting Duizend gulden ouwers Ds. W. van Dijk naar Gouda Oprichting Yer. voor openbaar onderwijs Bazaar van v.v. „Renswoude" ZONDAGSDIENSTEN MARKTEN RENSWOUDE Permanent FORD-show in showroom EENHEID MORGENWIJDING ZONDAGSSCHOOL SOEP EVANGELISATIE PREDIKANT WIJKCENTRUM BENOEMING NOTABELEN JAARVERGADERING GEZINSDIENST JEUGDKAPEL INSTUIF-COLLECTE 5000 GULDEN VRIJDAG 14 FEBRUARI 1969 TIEL De Stichting Yierstromenland heeft het programma voor het komende seizoen vastgesteld. Te beginnen met een uitvoering van het Gelders Orkest in de Sint Maartenskerk (20 mei) zullen de evenementen de gehele zomer door gaan, waarna uiteindelijk het hoogtepunt op 13 september zal aanbreken: het traditionele, (negende) oogst- en fruitcorso, waarvoor in 1968 een overweldi gende belangstelling bestond. Rond 65.000 geestdriftigen waren naar Tiel ge komen om de resultaten van de vindingrijke corsowagenbouwers met eigen ogen te zien. Het programma van de Stichting Vierstromenland wijkt niet af van de opzet van 1968. Hier en daar zijn wat wijzigingen aangebracht naar aanlei ding van kleine onvolkomenheden in 1968. Aan de propaganda is als van ouds veel aandacht besteed en ook dit jaar zullen veel Nederlanders en even zeer de buitenlanders de aankondiging van het Tielse oogst- en fruitcorso on der ogen krijgen. 20 mei: uitvoering Gelders Orkest in de Sint Maartenskerk. 21 t/m 26 mei: Vierstromenland-lu- napark. Deze kermis zal vermoedelijk op het Bleekveld gehouden worden, hoewel de mogelijkheid van De Kade niet uitgesloten is. 14 en 15 juni: Vierstromenlandwan- sprake, omdat vier wandelbonden door deltochten. Hier is van een unicum een initiatief van de Stichting Vier- •tromenland samenwerken. 21 juni: Presentatie oogstfee en hof dames. In 1968 droegen vijftien dorpen hun vertegenwoordigsters voor. Deze jongedames werden door de secretaris van de Stichting Vierstromenland inge schreven, waarna deze vertegenwoor digsters op een bepaald moment in Hotel Corbelijn voor een neutrale jury moesten verschijnen. De jury, die van een bonte samenstelling was, legde het accent bij de verkiezing op de repre- sensatie van de vertegenwoordigsters. De gang van zaken zal dit jaar het zelfde zijn. 28 juni: Presentatie fruitmeisjes. Waren het er vorig jaar tien, dit jaar zullen het er acht zijn. In 1968 schreef de Stichting alle scholen aan, hetgeen voor 1969 wederom zal gebeuren. Vindt de Stichting het niet meer dan billijk om ook de dorpen de kans te geven fruitmeisjes naar voren te brengen? Gevonden voorwerpen: sleuteletui (2 VW-sleutels), kinderwant (rood), da messjaal. herenportemonnee met inhoud (bruin), halssnoer (blauw-wit), kinder portemonnee met inhoud (grijs). Verloren: meisjesmuts (zwart, wol), kinderjack, bankbiljet f 10,00. AMERONGEN Op woensdag, 19 februari a.s. komt mevr. Ina Brokmeijer van den Beugel uit Epse voor het de partement Amerongen van het Nut praten over „facetten uit het journa listenleven". De avond begint om acht uur in de bibliotheekzaal van het Dorpshuis. VEENENDAAL Arts: Zaterdag 15 febr.: W. Remme, Markt 10, tel. 12061. Zondag 16 febr.: J. Schilperoort, Kerke- wijk 40, tel. 12134. Apotheek: Zuider Apotheek, Dr. Slotemaker de Bruïneplein 7, tel. 10714. AMERONGEN, LEERSUM, ELST Arts: De praktijken van de doktoren Kars en Ossendorp te Amerongen, Bakker en Van den Burg te Leersum en Van Ommeren te Eist worden het a.s. weekend waargenomen door dr. L. W. S. van den Burg te Leersum, tel. (03434) 1388. SCHERPENZEEL Weekenddienst heeft dokter M. Pon, Holevoetsplein 291, Scherpenzeel. Tel. 03497—1250. Deze dienst duurt van zaterdagmorgen 9 uur tot maandag morgen 8 uur. RHENEN Artsen: Zaterdag 15 febr. dr. Rienstra, Heren straat 63, tel. 2577. Zondag 16 febr. dr. Almekinders, He renstraat 59, tel. 2432. Apotheek: De weekenddienst wordt vervuld door apotheek Deys, Fred van de Paltshof in Rhenen. RENSWOUDE, EDERVEEN EN DE KLOMP Arts: Weekenddienst heeft dr. J. H. Radema kers, Hoofdweg 50 te Ederveen, tel. 08387—201. Dierenarts: Weekenddienst heeft dhr. Van Riessen te Lunteren, tel. 083882557, RESTEREN Arts: Weekenddienst heeft dr. Van de Veen te Lienden. tel. 03443220. Wijkverpleging Weekenddienst heeft zr. C. de Jong te Ochten, tel. 03444—257. OPHEUSDEN Arts: Weekenddienst heeft dr. G. J. Jonker te Opheusden, tel. 08887393. Wijkverpleging: Weekenddienst heeft zr. H. Budding te Dodewaard, tel. 08885218. VEENENDAAL Wijkverpleging: Weekenddienst heeft zr. Post, Grote Pekken 392, tel. 12573. VEENENDAAL. RHENEN Tandartsen: Voor spoedgevallen bellen 0838512945. Hierover bestaan nog geen vastomlijn de plannen en de Stichting staat dan ook open voor ideeën omtrent het aan trekken van fruitmeisjes. Het voorlopige programma voor de ze meisjes, die een gedeelte van de re presentatieve taak van de oogstfee overnemen, is: 2 augustus, bezoek aan Rotterdam; 9 augustus Den Bosch; 16 augustus Nijmegen-Arnhem; 23 augustus Sche- veningse strand en Den Haag; 30 augus- Utrecht; 6 september Amsterdam. Het voorgaande jaar deden de fruit meisjes hun intrede en in alle grote steden was er een geestdriftige begroe ting. Met drie auto's, één beladen met appels, toerden de fruitmeisjes naar de grote Nederlandse steden, waar de politie alles nauwkeurig regelde. 19 juli: Standwerkersconcours. 30 augustus: Vierstromenlandwieler- ronde. Dank zij de KNWU kwam deze ronde vorig jaar in het middelpunt van de belangstelling te staan en was er onder andere de gehele Mexico-ploeg aanwezig. Men probeert nu van deze ronde een klassieker voor amateurs te maken. 6 4/m 14 september: Corsoweek. In deze week hoopt de Stichting het stads beeld weer te verfraaien met fruitmo- zaïeken en gedeelten van corsowagens uit de dorpen. Verder zullen avondvul lende evenementen nog nader vastge steld worden. In ieder geval treedt Het Gelders Orkest 9 september op. 13 september: NEGENDE OOGST EN FRUITCORSO. De Stichting zal trachten deze dag zoals gebruikelijk met een vuurwerk af te sluiten. De fo to geeft een beeld van vorig jaar toen duizenden de kleurenpracht van het Betuwse fruit bewonderden in origine le ontwerpen. In 1968 ontstonden verschillende moeilijkheden rohd de mensen, die een kaart gekocht hadden voor de tribu nes op de Teisterbantlaan. Deze moei lijkheden tracht men nu uit de weg te gaan door de tribunekaarten waar schijnlijk meer dan 5000, vaksgewijs te verkopen. Een staanplaats is f 1,50 gebleven, de zitplaatsen zijn in prijs verhoogd tot f 4,00. Gezelschappen zul len korting krijgen, maar dat is een kwestie die de reisbureaus zullen moe ten regelen. Dit jaar wil de Stichting Vierstro menland eveneens de Nederlandse Spoorwegen benaderen in verband met de verkoop van dagretours, die dan bo vendien vrij toegang zouden geven tot het corso. De Stichting hoopt dat deze propaganda dan veel mensen ertoe doet besluiten met de trein te komen en dit zou een oplossing zijn voor de parkeerproblemen tijdens het corso. Terloops deelde de Stichting mee, dat de faam van het corso op alle mo gelijke manieren overal, in binnen- en buitenland, verspreid wordt. Zo schreef in 1968 de Amerikaanse Esther Vitan- za, hoofdredactrice van het Hilton Be nelux Magazin. een artikel over alle facetten van het corso. Alle gasten van de Hiltonhotels vonden op een dag dit verhaal in het Engels op hun ka mer: Festival of fruit at Tiel. SCHERPENZEEL Ook zaterdag avond aanstaande kan er weer naar hartelust gedanst worden in hotel „Boszicht" te Scherpenzeel. Deze keer is het de Oskadi-organisatie gelukt de bekende groep „Revel In" te contracte ren. VEENENDAAL Ned. Herv. kerk: Oude kerk, 9.30 uur: ds. Jongerden; 17.00 uur: ds. Langerak. Julianakerk, 9.30 uur: ds. Smit van Putten; 17.00 uur: ds. Van Assenbergh. Vredeskerk, 9.00 en 10.30 uur: ds. Wis- gerhof; 17.00 uur: ds. Jongerden. Sionskerk, 9.30 uur: ds. Van de Krift; 17.00 uur: ds. Wisgerhof. Poortkerk, 10.30 uur: ds. Langerak; 18.30 uur: ds. Langerak. Bejaardencentrum, 9.00 uur: ds. Langerak. Veeneind, 15.00 uur: ds. Van Viegen. Donderdag 20 febr. 19.30 u. ds. Ha ring uit Nieuwland. Dijkstraat, 14.15 uur: ds. Bakker. Ned. Herv. Gem.: „Sola Fide". 10.30 uur: ds. Thoomes (gezinsdienst); 18.00 uur: ds. Nijeboer. Geref. Kerk: Ver. geb. Eikenlaan, 9.00 uur: ds. IJts- ma; 16.30 uur: ds Terlouw. Petrakerk, 9.30 uur: ds. Terlouw; 17.00 uur: ds. IJtsma. Geref. Poortkerk (Vrijgemaakt): 9.00 en 16.30 uur: ds. Pool. Chr. Geref. Kerk: Bethelkerk, 9.30 en 17.00 uur: ds. Langbroek; Pniëlkerk, 9.30 en 17.00 uur: ds. Brons. Geref. Gem. (Ned.): 9.30 en 18.30 uur: Leesdienst. Geref. Gemeente (Syn.): 9.30 en 17.00 uur: Leesdienst. Ned. Prot. Bond: 10.30 uur: Mevr. Bongartz te Zeist. R.-K. Kerk: Salvatorkerk, zaterdag 15 febr. 18.45 uur en zondag 9.00 en 11.00 uur: H. Mis. Willibrorduskerk, 10.00 uur: H. Mis. Leger des Heils: 10.00 uur: Heiligingssamenkomst en 19.30 uur: Verlossingssamenkomst. AMERONGEN Ned. Herv. Kerk: 10.00 uur: ds. G. Kaastra; 18.30 uur: J. van Noort. Dorpshuis: 10.00 uur: Jeugdkapel. Geref. Kerk: 10.00 uur: ds. Van der Linden; 17.00 uur: ds. Lugtigheid. Ned. Prot. Bond: 10.30 uur: ds. D. Oosten, Utrecht. OVERBERG Ned. Herv. Kerk: 10.00 en 18.30 uur: ds. G. van Vrouw- erff. Oud-Geref. Gem.: 10.00 en 18.30 uur: Leesdienst. ELST Ned. Herv. Kerk: 10.00 en 18.00 uuri ds. J. van Malen- stein. SCHERPENZEEL Ned. Herv. Kerk: 9.30 u. ds. H. A. v. Slooten uit Nij- kerk, 6.30 u. ds. J. C. de Bie uit Eder veen. Geref. Kerk: ds. K. A. Schippers uit Amersfoort, 6.30 u. ds. J. Ytsma uit Veenendaal. Geref. Gemeenten: 10 en 6.30 u. dhr. B. Roest. Geref. Gemeente: Noodgeb.: 10 en 6.30 u. leesdienst in het geb. aan de Holevoetlaan. Vr(je Evang. Gemeenten: 10.30 u. ds. H. Raven in het vereni gingsgebouw aan de Molenweg. Vrijz. Herv. Gem.: 7.15 u. ds. W. F. Monné uit IJssel- stein in het verenigingsgeb. te Wou denberg. R.-K. Kerk: H. Mis om 8.30 u. in het verenigings gebouw aan de Molenweg. LIENDEN Kerkdiensten Ned. Herv. Kerk zon dag 9 febr. 10 uur ds. C. van Viegen uit Amerongen. 18.30 uur de heer G. Jansen uit Driedorp. RHENEN Ned. Herv. Kerk (Cunerakerk): 9 u. ds. G. van Estrik (Geref. Bond), 10.30 u. ds. N. Kooreman, 19.00 u. ds. P. de Vries. Bergschool: 9.00 u. ds. N. Kooreman. Geref. Kerk: 10 en 5 uur ds. J. Goldschmeding. Oud Geref. Gem.: 10 en 6 u. leesdienst. Geref. Gem. (Syn.): 10 en 17.30 u. kandidaat L. Blok uit Zeist. Geref. Gem. in Ned.: 10 en 17.30 u. leesdienst. Ned. Prot. Bond: Geen opgave. RENSWOUDE Ned. Herv. Kerk: 10.30 en 18.30 u. ds. L. van de Peut. Geref. Kerk: 10.00 en 18.30 u. ds. J. C. Jonkers. EDERVEEN Ned. Herv. Kerk: 9.30 en 18.30 u. ds. De Bie. Geref. Gem. in Ned.: 9.30 en 18.30 u. ds. Aangeenbrug. Oud Geref. Gem.: 9.30 en 19 u. leesdienst. EDE Oud Geref. Gem.: 10 en 18.30 u. leesdienst. KESTEREN Ned. Herv. Kerk: 10 u. ds. Timmer uit Woudenberg, 18.30 u. ds. A. Muilwijk (bed. H. Doop). OPHEUSDEN Ned. Herv. Kerk: 10 u. ds. A. Muilwijk, 18.30 u. geen opgave. Geref. Gem. Syn.: 10 en 18.30 u. leesdienst. Geref. Gem. in Ned.: 10 en 18.30 u. ds. M. van Beek. u dan even a.u.b. voor Veenendaal 's Zaterd. v. 16.30-17.30 u. Voor Rhenen 3328 Nwe Veenendaalseweg 159 RHENEN Gisteravond brak brand uit in een schuur, staande op het erf van dhr. H. aan de Zuidelijke Meent- steeg in de buurtschap Achterberg, waarin zich 2400 kalkoenen bevonden. Alle vogels zijn levend verbrand .Oor zaak van de brand was een defecte olie kachel. De brandweren van Achterberg en Rhenen rukten uit. De schade is nog niet bekend. RHENEN De afdeling Rhenen van de Ned. Chr. Vrouwen Bond hield in gebouw „Irene" de jaarlijkse alge mene ledenvergadering. Hoewel de weersomstandigheden bepaald niet gun- sitig waren, werd de vergadering toch nog door circa vijftig leden bijgewoond. De leiding van deze vergadering was in handen van presidente mevrouw Van Wijk. Tot vice-presidente werd benoemd mevrouw Bilkes. Zij was door het be stuur kandidaat gesteld. Na het huis houdelijk gedeelte werd een quiz ge houden met als quiz-miss mevrouw De Vries. Dat de vragen niet gemakkelijk waren bleek uit de uitslag. Het hoogste aantal goede antwoorden bedroeg twaalf. Tot besluit werd een boeiende dia-vertoning verzorgd door het heer Haffmans uit Ede. De opnamen van het leven van de dieren in hun natuur lijke omgeving waren voortreffelijk. Na een dankwoord aan het adres van de heer Haffmans sloot mevrouw Van Wijk deze zeer geslaagde jaarvergade ring. ELST De wandelsportvereniging „De Rijnkanters" in Eist organiseert op vrijdag 21 februari opnieuw een dropping voor haar leden boven de vijftien jaar. Het vertrek is bepaald om acht uur vanaf café Sportlust. Er zijn vijf prijzen beschikbaar gesteld. Deelnemers aan de dropping kunnen zich nu reeds opgeven bij de heren Spies en van Erven, respectievelijk wonende Irenestraat 24 en Franseweg 42. RHENEN ..We hebben voor de bejaardentocht in juni nog ongeveer f 3000,-- tekort". Dat vertelde gisteravond de heer B. Both, maatschappe lijk werker in dienst van de gemeente Rhenen en secretaris van het comité, dat nu voor de derde maal de autotocht voor de Rhenense bejaarden hoopt te kunnen organiseren. Drie jaar geleden stopte het vorige comité, dat er geen gat meer in zag, ermee. De heer Both nam het werk over samen met de heren K. J. ten Hoope (voorzitter). R. van Voorthuisen (penningmees ter) en de bestuursleden A. van Thuyl en D. A. van Thuyl. „De gelden werden voorheen prak tisch allemaal uit openbare inzame lingen bijeen gebracht", aldus de heer Both, „maar daar willen we dit jaar voor het eerst mee stoppen. Er moet volgens het nieuwe comité geen schooipartij meer aan vooraf gaan. Daarom zijn we nu gestart met een verloting van een varken met nog verschillende andere mooie prijzen, zoals een mixer, een ijs machine, straalkachels er. waarde bonnen voor f 25,- aan vlees. Ongeveer een half uur geleden kreeg ik het eerste resultaat van de lotenverkoop binnen. Er bleken er 2650 te zijn verkocht a raison van één gulden per stuk. We hebben er in totaal 3500. Er zullen er dus nog 850 aan de man moeten worden ge bracht, maar dat doen we zaterdag 22 februari in samenwerking met de buurtvereniging „Julianastraat". De actie start 's ochtends om acht uur met behulp van een geluidswagen en het moet al gek gaan als we die laatste loten die dag niet aan de man brengen". We hebben voor de tocht ongeveer f 5500,- nodig. Dat geld wordt be steed aan toeringcars, consumpties, lunch, diner en een gezellige mid dag. De deelnemers betalen tegen woordig zelf ook mee in de kosten. Dat is een bedragje van f 5,- per persoon. Er zijn altijd zo'n 200 deel nemers, dus ook dat betekent weer f 1000,-. De sportvereniging „Candia '66" heeft toegezegd dat de opbrengst van het in de komende zomer te or ganiseren „Schaaps kooitoernooi" in de kas van ons comité zal worden gestort en verder zullen we ver schillende bedrijven en particulie ren nog benaderen. Is het streefbe drag dan nóg niet binnen, dan hopen we voor het restant opnieuw bij het gemeentebestuur te mogen aanklop pen. Dat leverde vorig jaar ook een bijdrage van f 279.- in het tekort. Maar nogmaals, ik hoop dat het nu niet zover behoeft te komen". Over de verloting, waarvan de trekking plaats vindt op 28 februari 's avonds om 8 uur in de grote hal van „De Rhoter" aan de Heren straat door notaris S. J. Vlaar, is de heer Both bijzonder enthousiast. „Ik stel me daar veel van voor. Het varken, dat beschikbaar is gesteld door slager Jos van Dijk, staat daar op de ladder. De spanning zal wel bijzonder groot worden". De winnaar van het varken kan be palen of hij levend of dood, in z'n geheel of aan stukken klaar gemaakt wil ontvangen. „Bij de lotenverkoop die nu achter de rug is hadden we medewerking van de leden van de bejaardenbond. De heren A. van Thuyl en D. van Remmerden hebben samen niet minder dan 1800 loten aan de man gebracht. De heer A. v.d. Heuvel uit „De Tollekamp" zag kans om in z'n eentje maar liefst 500 loten te verkopen. Dat zijn fantastische men sen. Ze sjouwen er dag en nacht voor. Ik heb daar veel waardering voor. En wat die „Tollekamp" be treft, voorheen gingen de oudjes uit het bejaardencentrum altijd op hun eigen houtje uit met een eigen bus, maar tegenwoordig doen ze dat niet meer. Ze gaan met óns mee. Dat is wel zo gezellig". Al eerder is gepubliceerd, dat de bejaardentocht dit jaar zou worden gehouden op 4 juni. Maar daarin is B. BOTH loten volgens de heer Both wijziging ge komen. De juiste datum is nu vrij dag 6 juni. Dan vertrekt de kara vaan 's ochtends om 8 uur vanaf het Fred. v.d. Paltshof. „En ieder een is precies om 8 uur in de avond thuis", beklemtoont de heer Both, want dat is vorig jaar buiten de schuld van het comité uit de hand gelopen tot groot ongenoegen van de deelnemers". Het doel van de reis is wel bij het bestuur bekend, maar de gehele tocht wordt angstvallig geheim ge houden. Het moet voor alle deelne mers een complete verrassing blij ven. „Alles is geregeld." aldus de heer Both, „alleen de benodigde finan ciën vormen nog een probleem. Het comité organiseert alles voor eigen rekening en risico. Het heeft nie mand achter zich staan, maar het hoopt vurig dat de burgerij van Rhe nen de organisatoren niet in hun hemd laten staan. Als maatschappe lijk werker van de gemeente Rhe nen voel ik veel voor dit werk. Daarom heb ik drie jaar geleden ook gemeend de draad weer te moe ten opvatten toen het vorige comité er geen gat meer in zag. Ik hoop dat wij ook voor de derde maal zullen mogen slagen in onze opzet. Het gaat om één dagje uit voor mensen die voor de rest van het jaar nergens komen." SCHERPENZEEL Aanvoer 850.000 eieren. Prijzen kippeëieren f 12,25 f 12,75 en henneëieren f 9,00f 12,00. Alles per 100 stuks. Handel: traag. Varkensmarkt. Aanvoer 65 biggen Prijzen f 77,00f 85,00 per stuk. Han del matig. Geboren: Maria Albertha, d. v. A. Verbeek en H. van Harten. Ondertrouwd: Aart van Eek (Lunte ren) en Johanna Vink. VEENENDAAL Ds. W. van Dijk, thans verblijvende te Hillegom, zal zon dag 16 februari afscheid nemen als pre dikant van de Christelijke Gereformeer de Kerk van Zierikzee voor de evange lieverkondiging onder Israël. Donderdagavond, 20 februari zal hij, na vooraf in diezelfde dienst te zijn be vestigd door ds. J. H. Carlier uit Lei den, indtrede doen als predikant van de Christelijke Gereformeerde Kerk van Gouda. Willem van Dijk werd op 27 juli 1936 te Veenendaal geboren. Hij bezocht eerst het Lyceum te Alkmaar, daarna het christelijk Baudartius-lyceum te Zutphen en studeerde vervolgens aan ADVERTENTIE Kerkewijk 128 Veenendaal Telefoon (08385)12244 De hervormde ds. A. Vroeginde- weij te Veenendaal wijdt in het „Veens Kerkblad" een stukje aan de eenheid tussen de mensen van ver schillende kerkelijke richtingen. Hij is er voor om die eenheid te zoeken, maar geen eenheid boven de ge loofsverdeeldheid, maar in de waar heid. Ds. Vroegindeweij verheugt zich erover dat hem gebleken is dat steeds meer mensen er op uit zijn de eenheid van de gereformeerde be lijders te bevorderen, omdat dezen elkaar in een tijd waarin neo-mo- dernisme humanisme en horizonta lisme zo'n grote rol gaan spelen steeds meer nodig hebben. Ds. Vroegindeweij voelt er niet voor er van uit te gaan dat gere formeerde belijders die in verschil lende kerkelijke richtingen „terecht zijn gekomen" zover uiteengedreven zijn dat zij elkaar niet meer kunnen vinden. Ook het zich stellen op een eng kerkelijk standpunt vindt hij niet juist. Hij zou graag contacten willen leggen tussen alle gereformeerde be lijders, die aan de bijbel als Gods Woord vast willen houden. Meer dan ooit, aldus de predikant, is het no dig dat we de handen ineenslaan. Dat men zich daarbij uitsluitend op de fundamenten stelt is noodzaak Men moet zich niet bemoeien met allerlei bijkomstigheden. Kerkelijk kunnen er verschillende standpunten bestaan, maar er zijn zoveel andere terreinen, waarop men gezamenlijk kan optrekken. Op de tweede woensdag in de maand wordt via de kerktelefoon die is aangesloten op de Hervormde Kerk te Scherpenzeel een morgen wijding uitgezonden. Als voorganger* treden de plaatselijke predikanten op. De hervormde gemeente te Scher penzeel heeft een proef genomen om elke zondag op twee tijdstippen zon dagsschool te houden. In plan Zuid van kwart voor tien tot kwart voor elf en in de school op de Prinses Marijkelaan van half twaalf tot half één. Het experiment wordt geslaagd genoemd. Ten bate van het bouwfonds van de gereformeerde kerk te Amerongen werd een erwtensoepactie gehouden. Het fonds werd er 1000 gulden rijker van. De raad van de gereformeerde kerk te Rhenen heeft zich uitgespro ken tegen het aanstellen van 'n clas sical evangelisatiepredikant. Van de zijde van de classis was voorgesteld een dergelijke predikant aan te stel len, eventueel in samenwerking met de gereformeerde kerk te Zeist. De kerkeraad van Rhenen deelt wel de mening van de classis, dat er een zekere verbijstering heerst over de vraag welke wegen moeten wor den bewandeld om weer tot actieve evangelisatie te komen, met gebruik making van methoden die bij de niet-kerkelijke mensen aanslaan. Men vraagt zich evenwel af of het geen taak is die van „binnenuit", dus uit de gemeente zelf, moet ko men. Een classicale evangelisatie- methode geeft te zeer de indruk, dat men het op deze wijze „af kan ko pen". Samenwerking in plaatselijk ver band net de hervormde gemeente sluit men ook niet uit. Bovendien is men van oordeel, dat de gereformeerde kerk van Rhenen een jonge predikant heeft die zich bijzonder tot het evangelisatiewerk voelt aangetrokken. Het besluit om geen medewerking te verlenen bij het aanstellen van een classicale evangelisatiepredikant moet men zien als een voorlopig oor deel van de kerkeraad. De plannen voor het wijkcentrum van de hervormde gemeente in „De Engelenburg" zijn bijna rond. Bin nenkort zal de aanbesteding plaats vinden. Tot notabelen der hervormde ge meente te Veenendaal zijn benoemd de heren H. van Schoonhoven voor de wijkgemeente oost en G. van Viegen voor de wijkgemeente „De Engelenburg". De hervormde jongelingsvereniging „Augustinus" te Veenendaal houdt op zaterdag 1 maart zijn jaarverga dering in het gebouw „Bethel" bij de Julianakerk. Ds. Gravendeel van de stichting „In de Rechte Straat" zal een le zing houden over het zendingswerk onder de rooms-katholieken in Euro pa, toegelicht met kleurendia's. De hervormde gemeente „Sola Fide" te Veenendaal zal dit jaar weer drie gezinsdiensten beleggen. De eerste wordt gehouden op zon dag 16 februari a.s. Voorganger is dr. J. G. Thoomes. De jeugdcanto- rij onder leiding van de heer Gijs- •bert van Zanten verleent medewer king. Tegen diverse verwachtingen in zo wordt gemeld in het orgaan van de hervormde gemeente „Sola Fide" zijn de jeugdkapeldiensten die regelmatig door deze gemeente worden belegd, goed „aangesla gen". De kapel functioneert nu één jaar. 4 februari 1968 werd de eer ste dienst gehouden en dit eenjarig bestaan is na de laatsgehouden dienst gevierd met een kopje kof fie na. Voor het algemeen jeugdwerk „De Instuif" zal de komende week de jaarlijkse huis-aan-huis-collecte worden gehouden. Voor alle activi teiten die het instuifwerk ontplooit is veel geld nodig en ook de bijdra ge van de Veenendaalse bevolking is hierbij onontbeerlijk. Collectan ten kunnen zich alsnog melden bij o.a. het gebouw van de „Instuif" aan de J. G. Sandbrinkstraat. Acties met verjaardagszakjes zijn bekende verschijnselen in de diver se kerkgenootschappen. De diaco nie van de hervormde gemeente „Sola" bestemt de inhoud van deze zakjes voor hulpverlening aan slachtoffers van de oorlog in Viet nam. In 1968 kwam er via de zak jes ruim 5200 gulden binnen ofwel 100 gulden per week. de theologische hogeschool van de Christelijke Gereformeerde Kerken In Nederland te Apeldoorn, waar hij op 30 juni 1965 zijn kandidaatsexamen af legde. Op 1 juli 1965 werd hij door het colle ge van curatoren van de theologische hogeschool te Apeldoorn beroepbaar verklaard in de Christelijke Gerefor meerde Kerken in Nederland. Op 26 ok tober '65 werd hij door de classis Haar lem peremptoir geëxamineerd en toege laten tot de dienst des Woords en tot de bediening der Sacramenten in genoemde Kerken. Ds. Van Dijk werd op 4 novem ber 1965 door prof. dr. B. J. Ooster- hoff, hoogleraar aan de theologische hogeschool van de Christelijke Gere formeerde Kerken in Nederland te Apel doorn, bevestigd als predikant van de Christelijke Gereformeerde Kerk van Hillegom Ds. Van Dijk is ongeveer twee jaar te Hillegom werkzaam geweest. Hij werd op 1 december 1967 door ds. P. op den Velde uit Zierikzee bevestigd als predikant van de Chistelijke Gerefor meerde Kerk van Zierikzee, waar hij was beroepen voor de evangelisatiever kondiging onder Israël, met als stand- plaast Jeruzalem. Ds. Van Dijk is ongeveer negen maan den in Israël werkzaam geweest. In sep tember van het vorige jaar (1968) moest hij om gezondheidsredenen naar Nederland terugkeren. Na zijn terug keer in Nederland vestigde hij zich te Hillegom. Tijdens zijn ambtsbediening als predi kant van de Christelijke Gereformeerde Kerk van Hillegom heeft ds. Van Dijk enige tijd aan de Vrije Universiteit te Amsterdam gestudeerd voor zijn docto raal examen theologie. SCHERPENZEEL. In verband met de fusie van de Vereniging voor Volksonderwijs en de Nederlandse ouderraad, waaruit de Vereniging voor openbaar onderwijs is ontstaan houdt de afdeling Scherpenzeel een op richtingsvergadering en wel op 20 fe bruari in hotel „Boszicht" te Scher penzeel. Voor de bestuursverkiezing zijn d« volgende kandidaten gesteld: J. H. Valkenburg, G. J. Deunk, Th. v. d. Hoeff, A. Vonk, R. Groeneveld en H. E. v.h. Spijker. Tevens zal er een huis houdelijk reglement worden vastge steld. De secretaris deelt mee, dat voor zover de tijd het toe zal laten er na af loop nog door de aanwezigen een spel letje bingo zal worden gespeeld. RENSWOUDE Hedenavond start de voetbalvereniging „Renswoude" in gebouw „Rehoboth" met een grote ba zaar die tot morgen, zaterdag zal du ren- Op deze bazaar is een keur van attracties ondergebracht zoals sjoelen, schieten, speerwerpen, enz. De ope ningstijden zijn: hedenavond van 19.00 tot 22.30 uur en zaterdag van 15.00 - 17.00 en van 19.00 - 22.30 uur.

De Vallei | 1969 | | pagina 5