Beurs van Amsterdam Gesproken portret van Sanne Sannes UIT DE KERKEN - en TELEVISIEPROGRAMMA'S Smidjfi Verholen en de knap-mutator PILOOT STORM TEKKO TAKS VANAVOND TELEVISIE MORGEN TELEVISIE MAANDAG T.V. LANGENBERG VANAVOND MORGEN MAANDAG Pagina 2 ZATERDAG 15 FEBRUARI 1969 „Wij komen morgen wel even Je va der en moeder aanspreken, Geertien en ik", zegt Lena. „Wens hun al maar Vast sterkte van ons in deze dagen". „Ik zal het vrijmaken", zegt hij. Een ogenblik kijkt Wj op hen neer, het is of iets hem in de keuken vast houdt. Of hij nog iets zeggen moet, iets doen om hen te troosten, om hun verdriet te verzachten, maar hij kan niets doen en weet geen woorden. Dan gaat hij de deur uit en op weg naar huis achtervolgt hem het beeld van die drie mensen, Lammert en Le na en Geertien om de tafel. Het lamp licht vonkt ln het goud van de kappen der vrouwen, het vuur knettert zacht en verspreidt een aangename warm te. In de grote ketel daarboven zingt het water een droevig lied zonder begin en zonder eind. Drie mensen in de beslotenheid van het vertrek, van him leven, de sleur van elke dag, jaar in jaar uit, want zo als het nu is, zal het altijd blijven. Een vader en een moeder en een dochter. Eens was die man een gezonde, flinke boer, die zijn hoop voor de toe komst had gevestigd op de aanstaande man van zijn dochter, die hem dier baar was geworden als een eigen zoon. Maar de dochter vluchtte weg uit het ouderhuis en ontnam haar vader daar mee de hoop dat de jongen die hij zo genegen was eens zijn plaats zou in nemen. Bovendien werd hij ziek en kon de hulp van iemand die hart had voor het bedrijf zo bitter slecht mis sen. Op een andere schoonzoon hoeft hij niet te hopen, want de tweede doch ter werd mank en genoegen nemen met iemand die haar trouwen wil om haar vaders bezit, kan hij niet Nu niet meer. Toch is er nog een licht Met zijn oudste dochter zou hij de band her stellen en er zou misschien een klein zoon komen die eens de plaats van zijn grootvader wilde innemen. Maar ook die hoop loste in het niets zoals de morgennevels in de zon. Drie mensen: een boer die niet meer kan werken, een boerin die haar tra nen wegduwt en om haar man een opgewektheid veinst die ze niet bezit, een dochter die glimlacht zonder blijd schap, omdat haar jeugd voorbijging voor die begonnen was. Drie mensen die samen oud zullen worden in een eendere sleur der da gen. Geertien, die bij haar ouders zal wonen en voor hen zorgen zal tot ze hun ogen voorgoed sluiten en dan al leen zal achterblijven. Die misschien toch trouwen zal om niet eenzaam te zijn, om toch voor iemand te kunnen zorgen, al weet ze dat die ander haar vaders bezit meer liefheeft dan haar. Hendrik Jan staat stil en kijkt naar de sterren en zegt: „God, o God!" Hij draait zach om en kijkt naar het oude huis. Het huis dat hem dierbaar is geworden, waarin hij zich thuis heeft gevoeld omdat hij zich omgeven voel de door warmte, door genegenheid. Daar, in die keuken, zittend aan de ronde tafel met Lammert tegenover zich naast het vuur en Lena met haar zorgende vriendelijkheid rondgaand in het vertrek heeft hij zich rustig ge voeld van binnen, daar had hij, als Koba van hem had kunnen houden, volkomen gelukkig kunnen worden. Sinds Koba's vertrek hebben ze him verdriet, maar het is of hen dat heel dicht bij elkaar heeft gebracht. Geen spanningen vertroebelen de sfeer zo als in zijn ouderlijk huis, waarin hij zich altijd prikkelbaar en gejaagd voelt En toch zal hij Lammert mor gen moeten zeggen, dat hij hem niet meer komt helpen, omdat zijn vader het zo wenst, of omdat hij vertrekt. Ver weg, zo gauw hij een stee heeft gevonden, omdat hij zijn vaders wil durft te trotseren en toch niet blijven kan, omdat hij zich tegenover Geer tien heeft misdragen en niet elke dag in haar nabijheid kan zijn, omdat hij bijna sterft van schaamte als hij in haar zachte grijze ogen kijkt. En als hij weg is zal hij heimiwee hebben naar dat huis en naar die keuken. Verlangen naar een gesprek met Lammert, naar zijn genegenheid, zijn waardering, naar de goedheid van die drie mensen die het waard zijn dat hij zich voor hen kapot werkt, die het waard zijn dat hij... „God, o God", zegt hij weer. Geertien is mank geworden door zijn schuld en Lam mert kan misschien nooit weer wer ken en Lena zal hij een last van de schouders nemen. „Ootien", zegt hij, „bedoelde je dat met het licht? Het grote licht aan t eind van de weg? Is dat het geluk zoeken waar het te vinden is in plaats van het onbereikbare na te jagen? Met Koba ben ik een dwaallicht ge volgd en hoe meer ik me inspande om het te bereiken, hoe verder het weg leek. Is dit hét werkelijke licht, dat niet wijkt als je je er je handen naar uitstrekt, maar schijnt tot in de donkerste hoeken van het hart? Ootien ik wou dat je me antwoord kon geven. Of je zeggen kon wat ik doen moet. Maar je bent dood, Ootien en je zult nooit meer tegen me praten. En er is niemand tot wie ik gaan kan om raad". „Er is Iemand". Het is of hij haar stem hoort in de avondwind en hij buigt beschaamd het hoofd. „God", zegt hij. „Ik ga nu terug. God, is het goed dat ik nu te rug ga?" Er komt geen stem, geen lichtende gedaante die hem de weg wijst, maar er daalt opeens een diepe vrede in zijn hart en hij begint te lopen, zo «nel als zijn voeten hem kunnen dragen. Er is geen aarzeling als hij voor de tweede keer de klink van de keuken deur opbeurt en de deur opent. Ze kijken hem alle drie aan, als hij naar binnen stapt, maar ze zeggen niets. Er is iets in zijn ogen wat hen weerhoudt vragen te stellen. „Geertien, kun je even mee gaan, ik wou je spreken". Ze legt het breirwerk op tafel an volgt hem. Buiten staan ze tegenover elkaar. Hij kijkt in haar ogen, die zijn zo rustig en kalm, want wat er in haar omgaat mag hij niet weten. „Ik heb het je vannacht gevraagd... of je met me trouwen wilde, Geer tien. Ik was dronken en wist niet wat ik zei Ik heb er meer spijt van dan ik zeggen kan. Vader en Egge hadden woorden: vader zei dat Egge rustig bij Fokken kon intrekken. Egge kreeg hem daar niks mee, want hij had mij ook nog. Toen dacht ik: dat zal niet gebeuren, ik wil Egge's plaats niet en ik ben naar binnen gestapt en heb het pardoes gezegd: „Op mij moet je niet rekenen, ik trouw met Geertien". Ik haatte die man zo en ik had zo'n me delijden met Egge. Toen ben ik naar jou toe gegaan en je hebt „nee" ge zegd. Maar nu vraag ik het je nog eens in volle ernst: Geertien, wil je met me trouwen?" Zijn stem is ernstig, maar trilt niet De innerlijke rust, de overtuiging dat hij goed handelt heb ben hem ook nu niet verlaten. „Ik heb het al gezegd vannacht: ik mag jou zo graag. Je weet dat ik van Koba heb gehouden en ik weet dat jij van iemand houdt die je niet krijgen kunt. Maar ik ben alleen en jij bent alleen en we kunnen het goed samen hebben". „En Egge kan op je vaders stee blijven en jij hoeft niet naar huis, want je kunt niet met je vader over weg". Haar stem trilt wel en onder haar schort knijpt ze haar handen samen. Hij schudt zijn hoofd. „Niet om Egge en niet omdat ik niet met vader kan. Het lsomdat ik de gedachte niet kan verdragen dat je met iemand zou trouwen di« het alleen op je vaders bezit heeft voorzien en ook de gedachte niet kan verdragen dat je je hele leven alleen blijft En om je vader en moeder is het. Omdat je vader niet meer wer ken kan en mij zo graag op de stee heeft en omdat hij Koba's kinderen nooit zal zien; omdat je vader en moeder zo goed voor me zijn ge weest, omdat ik van ze ben gaan hou den. En ik hou ook van jou Geertien, al is het op een andere manier als van Koba. Ik ben vaak zo eenzaam, wicht en jij bent het ook. Maar als je een dochter van een keuterboer was en ik je vader en moeder had leren kennen zoals ik hem nu heb leren kennen en de omstandigheden waren hetzelfde, dan stond ik hier ook en vroeg je het zelfde. Het is niet om de hoeve of om je vaders geld, het is... omdat ik wat goed te maken heb aan jou en ook aan hen. Toen na dat ongeluk, zoals ze toen tegen me waren en jij ook... als ze anders waren geweest, boos en vol verwijten, wie weet wat ik dan gedaan had... En als ik hen dan zo zie zitten... en jou... en ik denk eraan dat je niet zult trouwen, of alleen uit 4045. De medicijnman, die wel degelijk had bemerkt, dat zijn spies het doel gemist had en dat het slachtof fer aan zijn voeten nog steeds springlevend was, stond evenals zijn soortgenoten met hun gewonde snuiten, even verbouwereerd te kijken. Rondom had het opge wonden gezoem der miermannen zo'n intensiteit gekre gen, dat het hele gewelf ervan leek te trillen en te reso neren. Toen schudde de ceremoniemeester de verba zing uit zijn witte ogen en maakte enige gebaren naar zijn abattoir-knechts, die weldra met een zwaar en pun tig geval kwamen aansjouwen. Hij greep het voorwerp beet met een uitdrukking van: Nou, als 't hiermee niet lukt die .Joopworm" te slachten, mogen jullie mij leeg zuigen! Ditmaal maakte hij 't kort met de ceremoniële poespas en na enkele slordige danspassen, stelde hij zich aan Ferdydiks hoofdeind op en hief met veel moei te de zware spies omhoog. Onze corpulente vriend be gon 't nu toch wel onbehaaglijk te moede te worden... ..Als dat ding op m'n drukhelm terecht komt, is het ge beurd met me!" prevelde hij witjes. Maar toen sprak professor Dubois' straalpistool!... 77. Zelfs Tekko begon het hopeloze van de situatie in te zien. Wat hij ook peinsde en piekerde, hij zag geen uitweg meer. „Daar zit ik als een rat in de val!" mopperde hij, terwijl hij zenuwachtig met zijn vingers op zijn slobkous trommelde. „En geen schijn van kans meer om er uit te komen. Zelfs als ik de kostbare uitvinding van Professor Starreveld, aan deze lieden, tegen mijn invrijheidsstelling zou willen versjache ren. Ik heb eenvoudig de middelen niet; Basta! En al had ik ze, dan zou ik het nog niet doen, dat spreekt vanzelf!" Terwijl hij zo met zijn alleenspraak bezig was en zijn woorden met vingergetrommel kracht bij zette, voelde hij opeens het kleine flesje dat vriend Starreveld hem gegeven had en dat hij zo achteloos in zijn slobkous had laten glijden. „De verkleiningsvloei stof!" ging het door onze vriend heen en hij ging met een ruk rechtop zitten. „Misschien kan ik daar iets aan doen!" Hij liet het flesje waar het was, bang dat de man achter de patrijspoort hem stond af te loeren en stond op. En met een gezicht alsof alle hoop voor hem vervlogen was, vroeg hij de „Boss" te spreken. wanhoop met iemand die je neemt om je geld dat kan ik niet verdragen... Geertien Ik zal goed voor je zijn, wicht... ik zal niet anders dan goed kunnen zijn tegen jou. Geertien, wil je me antwoord geven?' Het blijft zo lang stil. Hij weet niet welk een strijd ze uitvecht, hoe ze getrokken wordt door twee machten in haar, haar liefde en haar trots. Ze zou zich aan zijn borst willen werpen en het „Ja!" uitschreeuwen. „Ja Hen drik Jan. ik wil met je trouwen, want ik hou van je. Ik hou al zo lang van je". Maar haar trots belet haar een woord t« zeggen, wat haar geheim zal verraden. Haar trots is het die haar de woorden ingeeft: „Het zal je ook moeilijk vallen, nu weer naar je vader te gaan en te vertellen dat je dat vannacht maar in een opwelling hebt gezegd en dat het niet waar is". „Ik was besloten dat te doen. Ik zeg het je nog eens: het is niet om vader, niet om Egge. niet omdat ik dan m'n woorden moet herroepen. Geloof me Geertien. ik wil jou zo graag gelukkig maken. Voor zover dat in m'n vermo gen ligt, zal ik dat doen. Jou en je va der en moeder. Ik zweer dat ik oprecht ben, als ik zeg dat ik met niemand uit het hele dorp liever zou willen trouwen dan met jou". „Behalve als Koba nog hier woon de", zegt een stem binnenin haar. Hij houdt nog van Koba, ze weet het. Ze wil „nee!" zeggen, zoals ze deze nacht heeft gedaan, maar ze kan het niet. Ze is zwak, want ze heeft hem lief. Als ze toestemt zal hij altijd bij haar zijn. Ze zal voor hem kunnen zorgen, ze zal zijn kinderen onder haar hart dragen, ze zal hem omringen met al le liefde die ze heeft en eens zal hij misschien van haar gaan houden. Eens zal het wonder misschien gebeu ren dat de bede van haar hart ver hoord wordt. Hoe kan ze deze kans voorbij laten gaan? Want als ze nu weer weigert, zal hij nooit terugko men. Geertien? Durf je 't niet met mij te proberen?" Hij steekt, als om een gunst vragend, zijn handen uit. En de hare komen onder haar schort van daan, ze legt ze in de zijne. De greep van zijn handen is beschermend en vastberaden en zijn stem trilt nu toch, als hij zegt: „Wat heb je koude handen, wicht". Hij kijkt haar m de ogen, waar tra nen in glinsteren. „Is het ja, Geertien?" Ze knikt. „Ik mag jou ook graag, Hendrik Jan en als we allebei ons best doen... Om vader en móeder, vooral om va der... hij zal zo gelukkig wezen". Hij trekt haar naar zich toe, hij kust bijna schuchter haar blank voor hoofd en voelt hoe ze beeft in zijn ar men. „We gaan naar binnen", zegt hij, „je rilt van de kou". Om haar mond plooit zich 'n glim lach, een berustende, wijze glimlach en ze denkt: „Hij moest eens weten", maar ze zegt: „Ja, ik ben koud, laten we naar de keuken gaan". Later, als hij voor de tweede keer naar huis loopt, terugdenkend aan de blijde ontroering van Lammert en Le na, slaat hij zijn ogen weer naar de hemel en zegt: „God, ik beloof het U, ik zweer het U, ik zal alles doen om haar gelukkig te maken, want ze is het waard". En als hij verder gaat betrapt hij er zichzelf op, dat hij loopt te fluiten. De voldoening die hem de wetenschap dat hij goed ge handeld heeft, schenkt, maakt hem gelukkig. Dat andere, dat achter hem ligt, zal hij vergeten en zijn blik rich ten op de toekomst: drie mensen die hem genegen zijn, vóór wie hij kan werken en zorgen. Hij weet, dat het waar is wat hij dacht, nadat hij af scheid van Ootien had genomen: iets doen voor anderen kan geluk schen ken, dat kan de nevels oplossen en in het eigen hart het licht weer laten schijnen. EINDE HILVERSUM I 18.00 Nws. 18.18 Commentaar op het nws. 18.22 Stereo: Melodieën Expres. 18.45 Pianorecital: moderne muziek. 19.30 Nws. 19.35 Artistieke Staalkaart. 20.15 Italiaans Radio Symfonie Orkest en zangsolisten: Operaconcert (opn). 20.40 Stereo: De droomwereld van Harpers Bizarre: een wonderlijke reis door de wereld van de lichte muziek. 21.15 De machteloosheid van de bur ger. 22.00 Stereo: Metropoleshow. 22.30 Nws. 22.40 Mededelingen. 22.42 Loco, een programma zonder motief. 23.15 Stereo: Lui Luisteren: licht gevarieerd platenprogramma 23.55-24.00 Nws. HILVERSUM II 18.30 Nws. 18.46 Actualiteiten. 19.05 Musicerende dilettanten: koorzang. 19.30 Sjook: jongerenprogramma. 20.00 In antwoord op uw schrijven: verzoek- platenprogramma. 21.50 Vrijbuitelin- gen: muzikale en andere herinnerin gen. 22.00 Liedjes in hun mars: lied jesprogramma (opn). 22.30 Nws. 22.40 Overweging. 22.45 Stereo: Goal...!: muzikaal sportprogramma met com mentaren en gekruide nieuwtjes. 23.55- 24.00 Nws. NEDERLAND I 18.50 In kleur: De Fabeltjeskrant. 19.00 Journaal AVRO: 19.07 In kleur: Julia, TV-feuilleton. 19.32 In kleur: Fiesta d' Espagna, filmreportage. NTS: 20.00 Journaal. AVRO: 20.20 Keer Kwis. 20.50 In kleur: De Saint, TV-feuilleton. 21.40 Voor de Vuist weg. NTS: 22.40-22.45 Journaal. NEDERLAND II NTS: 16.00 Journaal. AVRO: 16.02- 17.30 Gevarieerd programma voor de jeugd. NTS: 18.50 In kleur: De Fabeltjes krant. 19.00 Journaal. 19.03 Scala: in formatief programma. NCRV: 19.30 The Bee-Gees: Engelse Beatgroep. NTS: 20.00 Journaal. NCRV: 20.20 Op Glad IJs: muzikaal amusementspro gramma. 20.45 In kleur: Kinderlijke Onschuld (The sound of anger), TV- feuilleton uit de reeks Worldpremière. 22.20 Gezond Gezin: De ontdekking, filmreportage. 22.50 Evangelie. NTS: 22.55 Journaal. NCRV: 23.00-23.25 Ac tualiteitenrubriek. HILVERSUM I VARA: 8.00 Nws. en socialistisch strijdlied. 8.18 Weer of geen weer: ge varieerd progr. (9.00 Sport mededelin gen). Humanistisch Verbond: 9.45 Een lichtzinnig humanist? Een toespraak door de heer W. van der Lecq. IKOR: 10.00 Onderweg: kerkelijke act. 10.30 Hervormde kerkdienst. 11.30 Balans, gebeurtenissen en opinies, gewogen en getoetst. AVRO: 12.00 Muzikaal Ont haal: bonte muzikale show. 13.00 Nws. 13.07 De toestand in de wereld, lezing. Tussen 13.16-13.35 Reportage wereld kampioenschappen op de schaats te De venter. 13.16 Radiojournaal. 13.25. Ra dar: radio-periodiek. 14.00 Stereo: Licht combo met zangsoliste. NRU: 14.15 Stereo: Concertgebouw-ork., Neder lands Kamerkoor en solisten: moderne muz. iqpn). (In de pauze: plrq. 15.20- 15.40 Tot 'beter begrip, een cursfcs mi£- ziekluisteren). plm. 16.05 radio Bla zersensemble: semi-klass. muziek (opn.). 16.30 Radiorama: veertiendaags mini- magazine. VARA: 17.00 Stereo: Tango rumba-ork. en zangsolisten. 1*7.30 Voor de jeugd. 17.50 Nws. NRU: 18.05 Mede delingen. 18.10 Langs de lijn: sportre- portages en -beschouwingen. VARA: 18.30 Klatergoud: cabaretprogr. 19.00 Zin en tegenzin: discussie over een ac tueel onderwerp. VPRO: 19.30 Nws. 19.35 Viool en piano: klass. muz. 20.00 Het recht van strafrecht, gesprek. AVRO: 20.30 Stereo: Superclean dream- machine: licht platenprogr. 21.30 Ste reo: Omroepork., Groot Omroepkoor en zangsolisten: Mod. en semi-klassieke muz. 22.30 Nieuws. 22.40 Radiojournaal. 22.55 Stereo: Te elfder ure: licht platen progr. 23.55-24.00 Nws. HILVERSUM II KRO: 8.00 Nws. 8.15 Stereo: Badine- rie: oude en klass. muz. (gr). 9.00 Nws. en waterstanden. 9.15 Stereo: Laudate: klass. gewijde muz. (gr). 10.00 Eucha ristieviering. 11.00 Nws. 11.02 Stereo: Omroepork. en solist: semi-klass. muz. 11.47 Buitenlands commentaar. 11.57 Mededelingen. NCRV: 12.00 Tot ziens in Jeruzalem, bijbelse quiz. 12.40 NCRV Vocaal Ensemble, Amsterdams Ka- merork. en orgel: oude gewijde mu ziek. 13.00 Nws. 13.07 Voor de jeugd. 13.20 Stereo: De psalmen in de nieuwe berijming, muzikale lezing. NRU: 13.35 Langs de lijn: sport report ages en -uit slagen en lichte grammofoonmuz„ met o.a. het wereldkampioenschap hardrij den op de schaats voor heren in De venter. CVK: 17.00 Kerkdienst van de Christelijke Gereformeerde Kerk te Zwijndrecht. 18.00 Convent: wekelijks halfuur over en uit de kerk. IKOR: 18.30 Het Geladen Schip: rubriek over kerk en cultuur. NCRV: 19.00 Nws. 19.07 Moderne gewijde muz. (gr). 19.30 Kerkewetk in het geding, lezing. 19.45 Stereo: Klass. orkestmuz. (gr). 20.05 reoclub: muzikale en technische tips voor stereofans. 22.00 Kruispunt: ker kelijk magazine. 22.30 Nws. 22.40 Over weging. 22.45 Audio: muzikale informa tie voor kenners en liefhebbers. 23.55- 24.00 Nws. HILVERSUM III AVRO: 9.00 Nws. 9.02 DrrrUit...!: licht platenprogr. 10.00 Nws. 10.02 Juist op zondag. 11.00 Nws. 11.02 Muziek Mozaïek. VARA: 12.00 Nws. 12.02 Met vriendelijke groeten...: verzoekprogr. 13.00 Nws. 13.07 NAR: Nederlandse Ar tiesten Revue. NRU: 14.00 Nws. 14.02 Rome-Ankara-Madrid: progr. voor gast arbeiders. 15.00 Nws. 15.02 Rabat-Athe- ne-Boedapest, progr. voor gastarbeiders AVRO: 16.00 Nws. 16.02 Muziekkantjes: licht gevarieerd muziekprogr. (opn). 17.00 Nws. 17.02 Radiojourn. met Toto uitslagen. 17.05-18.00 Popparty. NEDERLAND I. KRO/RKK: 11.00-12.00 Eucharistie viering. NTS: 13.00 Wereldkampioen schappen Schaatsen te Deventer. Prijs uitreiking 5000 meter. 13.05 Wereld kampioenschappen schaatsen te Deven ter: rit op de 1500 meter. Ong. 14.15 Journaal, plm. 14.17 Weekjournaal (met titels voor gehoorgestoorden). plm. 14.40 Wereldkampioenschappen schaat sen te Deventer: rit op de 10.000 me ter. plm. 17.05 Prijsuitreiking 10.000 meter. plm. 17.15 Prijsuitreiking we reldkampioenschap.plm. 17.30 Sluitings ceremonie. (Onderbreking voor de vas te zondagmiddagprogramma's op daar voor geschikte momenten gedeelte lijk in kleur). 18.55 In kleur: Da Fa beltjeskrant. CVK/IKOR/RKK: 19.00 Bijbelvertelling voor kinderen. CVK IKOR: 19.05 Kruisverhoor: discussie programma. NTS: 19.30 Sport. 20.30 Journaal. KRO: 20.35 Ritmeester Buat, tv-feuilleton. 21.25 In kleur: 't Is Carnaval: gevarieerd amusementspro gramma. NTS: 22.25-22.30 Journaal. NEDERLAND II. NTS: 18.55 In kleur: De Fabeltjes krant. 19.00 Journaal. VARA: 19.05 Bij Dorus op schoot, reportage van een kindervoorstelling. 19.30 In kleur: Be spied: Zuidzee-eiland II, filmverslag. 20.00 Verkenning in wetenschap: ama teurs in de wetenschap. 20.35 In kleur: The Virginian, TV-Western. 21.50 Si mon Carmiggelt leest voor. 21.55 Les Contes d'Hoffmann, opera van Offen bach (verkorte uitvoering), door het Omroeporkest olv. Leo Driehuys, het Fonds Vorige 1st* koers not. Nederland 1966-1 7 100% 100% Nederland 1968 64 95% 96 Nederland 1968-2 64 95% 06 Nederland 1968-3 64 95% 96 Nederland 1968-4 64 95% 96 Nederland 1966 61 94 it 95% Nederland 1967 61 93it 93% Nederland 1967 6 91% 91% Nederland 1965-1 51 91 re 91A Nederland 1964-1 51 88% 88 A Nederland 1964 5 85 iè 85 it Nederland 1958 44 86% 86iü Nederland 1964 44 95% 95% Nederland 1959 4è 85% 85 Nederland 1963-1 4* 80 A 80% Nederland 1961 4 82% 82% Nederland 1953 31 78 78 Ned. staffell. 1947 31 71A 71A Nederland 1951 34 91 91% Nederland 1953 1-2 3* 81% 82% Nederland 1950 1-2 31 71% 71% Nederland 1954 1-2 3i 73% 73% Ned. grootb. obl. 1946 3 82 82 A Ned. dollarlng. 1947 3 88% 88 H Bank v. N.G. wnbi. '57 6 94% 94% id. 30-Jar. 1958/'59 4i 83% 83% H.VA.-mijen ver. a. 102% 102% A.K.U. a. 128.8 129 Nederlands Operakoor NTS: 22.40-22.45 Journaal. solisten. (Slotkoersen "an gisteren) Delimij. f eert. 79.9 79.1 Heineken's Bierbr. aand. 183 182.1 Hoogovens nx.c.v.a. Kon. Zout Organon a. Philips gem. bezit a. Unilever Dordtsche Petr. Kon. Petr. t HA.L. Java-China p KL.M. Rotterd. Lloyd Scheepvaartunie 100.1 100 197.3 107 167.1 167 130.3 130.3 1024 1013 187.6 185.9 93% 93% 161 159 257.5 254.5 161 161 140% 140% 95 95% 92% 92% 85% 85% 100% 100% 93% 93 '55 51 6 4 71 IOII/2 101% 91% DQLVi 135% 1166. „Haal die muts en die toeter van je gezich ten, walkneuters, want anders sla ik ze eraf!" sprak de stoere zeebonk. „Het is nog al een tijd om feest te vieren". „En zo is het toevallig óók nog 'es een keer!" gierden de twee feestvier ders. „De Koninklijke Standaard waait weer van het paleis, man! En de straten zijn vol opgetogen mensen!" „Wel sakkerloot, als dat waar is, dan allemaal een dubbele op mijn rekening!" riep de zeekapitein. Nu, we kunnen wél verklappen dat de ze belofte hem die dag héél wat keld kostte, want de straten waren inderdaad vol mensen. De eeu wenoude binnenstad van Boecograd schudde op zijn grondvesten want de bewoners waren dol van vreugde. In geen jaren hadden ze zó blij gedanst en gesprongen, gehost en gezongen... En ook in het Koninklijk Paleis heerste vreug de. Dankbaar keek Zijne Majesteit de heren Ver holen en Pond aan. „Wij willen u verzoeken met ons aan tafel te gaan", zei hij blij. „En dan moet ge ons toch eens precies uitleggen hoe alles pre cies in zijn werk is gegaan". „Maar u wéét toch al hoe de hele geschiedenis zich heeft afge speeld?" merkte Sjeems Pond verbaasd op. „In tegendeel", antwoordde Koning Antonyc. „Wij hoorden dikwijls spreken over de KNAP-mutator van die trouweloze Polnyck en over zijn wilde plannen om de macht over te nemen. Maar wat IS die KNAP-mutator nu precies? En wat had GIJ er als buitenlanders mee te maken?" C.TA a. a. a. nrx.v.a. a. a. a. Bk v." Ned. Gem. '67-1-2 6! 100% 100% Bk v. Ned. Gem. '68-1-2 61 97% 97>/i Bk v. Ned. Gem '67-1-2-3 64 Bk v. Nev Gem. 1965-1 6 Bk v. Ned. Gem '58-1-2-3 4t Nat bk v. mid. kred. '66 7 Nat Investingsb. 1965 Fr.-Gron. Hyp.b. dw. Alb. Heyn wdlobl. British Petrol. 1966 Bijenkorf Co-op Ned. nspaarbr. Ned. Gasunie Ned. Gasunie Ned. Gasunie Philip® dir. 250-100 "51 Pegem 1-2 1957 Pgem 1957 6 Rott Rijn Pijpljnij. K1.M. 1968 K.L.M. 15-jarig Ned. Spoorw '57 1-2 Berghuizer PapJabr. Gelder Zonen v. Grasso's Kon. Mach.f. Meteoor beton Stokvis en Zonen Thomassen/Dr.-Verbl. Alg. Bank Ned. Am rob ank f 20,a. Nationale Ned. cert Ned. Credletb. aand. b. Ned. Middenstandsbank a Slavenburg*s Bank a. Albert Heyn a. Bergh en Jurg. f 250-1000 a Blij denst-Will f 1000 nreva Lucas Bols a. Bredero vast goed a. Bredero ver.bedr. nj.c.v.a. Buhrmann-Tetterode a Bijenkorf n.r.c.v.a Calvé nj.c.v.a Calvé com.pref.wd.nr eert Drwitsch-Overijs. houth. a DJLU. Edy email le Elsevier uitgeversmij Erdal mij v. wasverw Fokker Gazelle rijwlelfabriek Gelder (van) papier Gist- Brocades Grasso's komnach.fabr a Holec aand. 6 97 07V« 158 159 7i 101% 102 64 96% 96% 51 92% 92% 4 80 80 6 94% 94A 6 94% 95% 51 93% 93 V* 7 98"« 98% 5 93% 93% 43 88V4 88% 44 95'/« 41 92% 92% 53 93 93% 53 105 49 86 85% 44 95 94 a. 294V« 294V4 64.9 65 896 894 174% 174% 112.5 113.3 214 212 252.8 252.9 198 202 74 232.5 233 175% 166% 529 532 670 670 729 728 915 905 158 139 445 99 598 752 575 143 152 1010 157 151 139 510 594 740 576 144 155 1010 160 147 Internatio aand. 305 307 Kluwer Uitg. Mij 265 268.5 Kon. Ned. Papierfabr. a. 200 200% Kon. Ned. Textielunie eert 57 56 Krasnapolsky La. KVT (kon. ver. tap.) aand. I^idsche Wolspinnerij a. Lips en Gispen eert Meteoor Beton a. Naarden Chem. fabr. a. Naeff gebr. a. Nedap ned. app. fabr. aand. Ned. Kabelfabrieken aand. Nelle, wed. J.. van aand. Nyma n.r.c.v.a. Nijverdal-ten Cate a Overz. Gas, nat bez. va.f. Pakhoed a. Palthe a. Pont Houthandel a. Reesink en Co. a Rijn-Schelde dividend 1909 Scheveningen Expl.mij. f.a. Schokbeton aand. b. Scholten Carton en Pap. a Schuppen Sajetfabriek a. Simon de Wit aand. b. Technische Unie a Thomassen/Dr.-Verbl. f.a. Twentsche Kabelfabriek a Ubbink-Davo a Unilever 1000 cert. 7cpr. a. Veenendaalsche stoomsp a. Ver. Machinefabrieken a Ver. Ned. Uitg. bedr. Ver. Touwfabrieken c.v.a Vredestein Rubb.br. c.v.a Vulcaans »nd Wessanen's kon. fabr a. Billiton le rubriek a. Geldersche Tramwjnij a. H.B.B bel. depot 1-2 pb f. In terbon ds 1 pb L Vastgoed bel Jon ds part. L l.K.A beieggingmij t Interunie f 50 a. Robeco f 50 a. Rolinco L Unitas f 50 a Canadian Pac. Railw. eert Int. Nickel Cy. Can. cert. Shell Can. (10 a.) cert A.T.T. 15-10a33-l/3d cert Anaconda cert Bethlehem Steel cert. Chesapeake and Ohio cert Cities Serv 10 lOdlr cert. Dupont dJi. 10 5 dlr cert General Electric cert Genera] Motors cert. Kennecott Copper cert. Phillips Petroleum cert R.CA. cert Republic Steel cert Ihell Oil cert Standarh Brands 10 a cert 45% U.S Steel (10) cert 47 Wool worth cert 32% 60.8 263 242 152% 193% 650 269 145 367 453 48% 98 91.1 111 100 198% 171 137 29.3 224 233 145 421 335 84.5 392 37 102% 13$ 147 278 120 239 56% 88 1025% 60% 922 638 560 262 197 260.5 215 563 85% 43*/4 28% 56% 56% 34% 74% 71% 166 93% 80% 50 74% 45 49% 67 60 270 241V4 192 665 275 145% 370 451 48 98 91 112 98 198% 171 139 29.2 228 234 148 421 342 85 393 36 103 147 277 122 245 56 88.2 HILVERSUM I VARA: 7.00 Nws. en ochtendgymn; tiek. 7.20 Soc. strijdlied. 7.23 Stereo Lichte gr. muz. en rep. (7.30-7.35 Van de voorpag). VPRO: 7.54 Deze dag. VARA 8.00 Nws. en act. 8.20 Stereo: Lichte gr. muz. en rep. 9.00 Stereo: Londens Filharmonisch orkest: Moder ne muziek (gr). (9.35-9.40 Waterstan den). 10.00 Voor de vrouw. NRU: 11.00 Nws. 11.02 Panorama van beroemde symfonie-orkesten: De Capella Colo- nienais (opn). VPRO: 12.00 Blauwe maandag: gev. progr. 12.26 Med. voor land- en tuinbouw. 12.29 Stereo: Muzi kale aanwinsten. 12.52 Opspraak, lez. 13.00 Nws. 13.11 Informatie: Ontwikke lingswerk. 13.20 Pro memorie, praatje. 13.25 Promenade-orkest en solist: Po pulair klassieke muz. 14.25 Schoolradio. NRU: 14.45 Stereo: De Blazers van het Promenade-orkest: amusementsmuz. AVRO: 15.15 Voor de vrouw. 15.45 Dixietime (gr): jazzmuziek in oude stijl. 16.00 Nws. 16.02 Stereo: Scala: Pianorecital: klassieke en moderne mu ziek (opn). 16.30 Voor de jeugd. 17.30 Brabant journaal. 17.55 Med. HILVERSUM II KRO: 7.00 Nieuws. 7.10 Het levende woord. 7.15 Badinerie: semi-klassieke muziek (gr). (7.30 Nws). 7.32 Act. 7.50 Overweging, 8.00 Nws). 8.30 Nws. 8.32 Voor de huisvrouw. (9.00-9.10 Gymnas tiek voor de huisvrouw). NRU: 10.00 De komende week in het Nederlandse muziekleven. KRO: 11.00 Nws. 11.02 Voor de zieken. 11.30 Bejaardenprogr. 11.55 Med. NCRV: 12.00 Los-Vast: gev. progr. (12.21 Voor boer en tuinder; 12.26 Med. voor land- en tuinbouw; 12.30 Nws; 12.41 Act.). 14.05 Schoolra dio. 14.30 Stereo: Pianorecital: klassie ke en mod. muz. (opn). 15.00 Vrij evan gelische middagdienst. NRU: 15.30 Zoeklicht op Nederland: informatie over Limburg, afgewisseld met muziek (16.00-16.02 Nws). Overheidsvoorlicht.: 17.20 Bouwnijverheid in Suriname en de Nederlandse Antillen. Vraaggesprek van Cees van Maasdam met A. van Eesteren. NCRV: 17.3: Voor de kleu ters. 17.45 Voor de jeugd. HILVERSUM III NCRV: 9.00 Nws. 9.02 Fit!: Licht pla tenprogr. 10.00 Nws. 10.03 Popstation (11.00 Nws). TROS: 12.00 Nws. 12.08 Lynx (of Los). KRO: 13.00 Nws. 13.03 Act. 13. TNT8: licht platenpr. 14.00 Nws. 14.3 Pop-In. 15.00 Nws. 15.8 Hol ster: Pop- en countrymuziek; 16.00 Nws. 16.03 lORRRrrr. popmagazine. 17.00 Nws. 17.02 Act. 17.07-18.00 Draai- jijofdraaiik: verzoekplaten. 925 638 559 264 196.9 260.3 215 560 84% 42% 28% 56% 56% 34% 72 166% 94% 80% 50% 74% 45'. 48 66 44 Va 46% 32% DUITSLAND I 12.00-13.00 Actuele kroniek. 14.55 Jour naal. 15.00 Muzikaal amusementspro gramma. 15.30 Politieke discussie. 16.00 (K) Muzikaal amusementspro gramma. 17.15 (K) Actuele verkeers problemen. 17.45-18.30 Sport. (Regionaal programma: NDR: 18.30 (K) Familie Feuerstein, tekenfilm. 19.00 Actualiteiten. 19.15 (K) Amuse mentsprogramma. 19.58 Programma overzicht. WDR: 14.30-14.55 Week journaal 18.30 (Kleur) Filmreportage 19.00 Journaal en Goedenavond. 19.35 (Kleur) Filmreportage. 20.00 Journaal en weerber. "20.15 (K) Carnavalspro gramma. 21.45 (K) Lottogetallen 21.50 Journaal en weerbër. Aansluitend: Het woord voor de zondag. 22.10 (K) Ich war eine mënnliche Sexbombe, Frans'Italiaanse speelfilm. 23.45 Journ. DUITSLAND II 13.45 Programmaoverzicht. 14.15 Amusementsprogramma. 14.58 Nws. 15.00 Voor de kinderen. 15.30 (K) Te- kentrucfilm. 15.40 Vakantietips. 16.20 (K) Muziek voor de jeugd. 17.05 Nws. en weerber. 17.15 Informaties en me ningen. 17.50 (K) Daktari, TV-serie. 18.50 (K) Natuurfilm. 19.45 Nieuws, weerbericht en weekkroniek. 20.15 Der richtige Irrtum, blijspel. Aanslui tend: Nws. 21.45 Sportjournaal met lo- terijberichten. 23.00 Nws. en weerber. 23.05 Mörder und Dibe, Franse speel film. DUITSLAND I. 10.00 Nieuws. 10.05 Journaal (herha ling van gisteravond). 10.20-10.50 Docu mentair programma. 11.00 Program- Der Internationale Frühschoppen. 12.45 Weekjournaal. 13.15 Regionaal week journaal. 14.45 Voor de kinderen. Poly en de zwarte diamant, TV-film. 15.30 Die Verlobten (7), feuilleton. 16.15 Filmkroniek. 17.00 Drei Jahre, TV-spel. (herhaling). 18.30 Sportjournaal. 19.00 Wereldspiegel. 19.30 Sportjournaal. 20.00 Journaal en weerbericht. 20.15 Muzikaal amusementsprogramma 21.30 Der 90. Geburtstag of: Dinner for one, sketch, (herhaling). 21.50 Car navalsprogramma. 22.30 Journaal en weerbericht. DUITSLAND II. 11.15 Programmaoverzicht. 11.45 Commentaar. 12.00 Operette-concert. 12.45 Actualiteiten en muziek. 13.20 Die Insel der drei Federn, TV-film (herhaling). 13.50 Voor de jeugd. 14.20 Kleur: Flipper, TV-film. 14.45 Kleur: Documentair programma. 15.15 Nieuws en weerbericht. 15.20 Kleur: Documen tair programma. 15.50 Witwer mit fünf Töchtern, Duitse speelfilm. 17.25 Kleur: Bonanza, TV-film. 18.15 Nws, weerbericht en sport. 18.30 Pastoor Sommerauer antwoordt. 19.00 Sport journaal met toto-uitslagen. 19.45 Nws. en weerbericht. 19.55 Informaties en meningen uit Middenduitsland. 20.15 Alle Hunde lieben Theobald, TV-serie. 21.00 Kleur: Revue. 22.25 Nieuws en weerbericht. DUITSLAND I 10.00 Nws. 10.05 Journ. (herh. van gis teravond) 10.20-10.55 Am.pr. 11.00 KI: Rep. van carnavalsoptochten. 12.00 KI: Camavalspr. 13.40: Carnavalspr. 15.20 Carnavalspr. 17.25 Journ. 17.30 Kook- rubr. 17.55-18.00 Journ. Op woensdagmiddag 19 februari is in het VARA-radioprogramma een ge sproken portret te beluisteren van 13.45 uur tot 14.00 uur van de enige jaren geleden overleden fotograaf Sanne San- nes. In de VARA-studio is vanaf vrij dag 14 februari tot 12 maart een expo sitie van foto's van Sanne Sannes te bezichtigen. Ned. Herv. Kerk roepen: te Den Bommel: J. den Dik ken, kand. te Hardinxveld-Giessen- dam; te Waspik (toez.): W. J. C. van Rennes, kand. te Utrecht. 1

De Vallei | 1969 | | pagina 2