Beroepschauffeur moet half jaar van de weg af Saneringsplan goedkoper dan steun aan landbouw DE VALLEI Amusementsmuziek maar liever geen beat Na inhalen in de bocht Overwerkende Italiaan een week de cel in gaat Trio Cor Huydink Gevarieerd repertoire Vier auto's bij aanrijding beschadigd Neem nu een abonnement op Overwerk Vrijspraak Op bezoek Wrak NCVB te Eist weer Wj een Industrie kan boeren opvangen Ijsbanen gaan weer open BURGERLIJKE STAND Zomertarief paspoorten Beslagen ramen oorzaak botsing DR. MANS HOLT OP AKKERBOUWCONFERENTIE: ZATERDAG 15 FEBRUARI 1969 WAGENINGEN De Bennekonnner G. van S., die bij een Edese firma als chauffeur zijn brood verdient, werd vrijdagmorgen door de Wageningse kan tonrechter, mr. A. C. van den Brand, Voor een half jaar de weg afgestuurd. Op de Apeldoornseweg in Otterlo had de chauffeur een zeer gevaarlijke ma noeuvre uitgehaald, door in een onoverzichtelijke bocht een landbouwtrekker te passeren. Op het laatste moment moest de chauffeur hevig afremmen voor een tegenligger, die eveneens uit alle macht remmend op nog geen vijf meter afstand van Van S. tot stilstand kwam. „Doodgevaarlijk", zei rechter mr. v. d. Brand. „Door dit soort inhaalpogingen ontstaan de frontale botsingen, waarbij doden vallen. Hoe haalde u het in uw hoofd!" Het antwoord was allesbehalve bevredigend: „Als het een luxe wagen was ge weest, had ik het natuurlijk niet gedaan, maar zo'n trekker heeft bijna geen snelheid", argumenteerde de chauffeur. Het was een redenering, die de ver dachte duur kwam te staan. De werkgever, A. D. den O. uit Ede was gedagvaard, omdat hij de chauf feur had laten rijden met een wagen, die onvoldoende beremd was. Dat was de politie tenminste opgevallen bij con trole na de nog net goed afgelopen ma noeuvre. „Ik weet, dat ik verantwoor delijk ben voor de toestand van de wa gen", zei Den O. „Aan de andere kant is het zo, dat de chauffeurs bij ons op dracht hebben dadelijk maatregelen te nemen, als er iets aan een wagen ha pert. Het is beslist niet zo, dat wij zeg gen: Ga er nog maar mee de weg op. Deze chauffeur was nog maar kort bij ons in dienst en misschien is hij te verlegen geweest om over de berem- ming van de aanhanger te klagen". De officier, mr. H. J. C. Pieters vond carte blanche ten opzichte van de chauf feurs onvoldoende: „Daar moet dan ook weer controle op zijn." zei hij en eiste tegen chauffeur en werkgever ieder f 150 boete. Rechter v.d. Brand vonniste Den O. met f 150 en de chauffeur met f 100 boe te. „Voor 't zelfde geld hadden er do den kunnen vallen. U moet maar eens een poosje van de weg af. kreeg Van S. te horen, waarna hem bovendien een half jaar ontzegging werd opgelegd. De koperslager van Hongaarse af komst, L. S., die voor zoveelste keer een loopje had genomen met de Ar beidswet, stond enige weken geleden voor de balie om te verklaren, dat "de agent, die steeds de pik op mij heeft" het ditmaal toch absoluut mis had ge had. Een Italiaan, die in de kopersla gerij 's avonds aan 't werk was ge weest, had bij die gelegenheid in gebro ken Nederlands verklaard, dat hij be zig was geweest om voor z'n schoon moeder een paar potjes te maken. Het proces-verbaal luidde anders. De betrokken agent kwam nu vrijdag voor de kantonrechter een toelichting geven. „Tegen mij heeft de Italiaan gezegd, dat hij een halve dag vrij had gehad en die op de bewuste avond moest in halen. Hij was dus wel degelijk aan 't werk voor z'n baas". De mogelijkheid, dat door taalmoei lijkheden een en ander verkeerd begre pen was, sloot de hoofdagent helemaal uit, evenals het feit, dat hij op de Hon gaar „de pik" zou hebben. De officier eiste f 100 boete, maar rechter Van de Brand was van mening, dat er maar eens andere maatregelen genomen moesten worden tegen de ko perslager. „Hij heeft zeer herhaaldelijk de ar beidswet overtreden. Nu is het uit: een week hechtenis". Nog een aangehouden zaak: op 2 april van het vorig jaar zou automobi list J. E. S. uit Hilversum links heb ben ingehaald, toen een bestelauto linksaf sloeg naar Lunteren. Expedi teur, W. van Harten uit Ede was als getuige opgeroepen en verklaarde, dat hij duidelijk had gezien, dat de bestel auto voorgesorteerd reed en richting had aangegeven. Op de achteropkomende S. had hij echter minder gelet. Hij kon niet aan geven op welk moment hij de wagen van S. had zien inhalen. In zijn requi sitoir stelde de officier dan ook, dat het bewijs niet geleverd was, daar niet dui delijk was geworden of de inhaalma noeuvre was begonnen, nadat de bestel auto al had voorgesorteerd. S. was ook ten laste gelegd, dat hij bij het inhalen zijn clignoteur niet had gebruikt. Hij had dat namelijk zelf ver klaard. „Alleen op uw eigen verklaring kunt u niet veroordeeld worden en er zijn geen getuigen. Voor beide ten-laste gelegde feiten vraag ik dan ook vrij spraak", aldus mr. Pieters. De rechter vonniste conform. De Edese leraar P. G. K., al jaren lang een kalm chauffeur, had op de Stationsweg in Ede een lelijke fout ge maakt. Hij had bij het afslaan een ach teropkomende wielrijdster gesneden. De dame was gevallen en had vier we ken in 't ziekenhuis gelegen met een hersenschudding. „Het spijt me bijzonder", zei de le raar. „Ik had natuurlijk moeten wach ten. Aanvankelijk ben ik haar voorbij - gereden en ik heb niet verwacht, dat ze ook zo snel bij die kruising zou zijn". K. had zich het lot van de onfortuin lijke wielrijdster wel aangetrokken. Hij zocht haar regelmatig op en was blij, dat ze nu hersteld was. „Ik heb er be roerde nachten van gehad", vertrouw de hij de rechter toe. Mede door zijn juiste houding na het ongeval, bleef de straf aan de lage kant. Officier en rechter waren het eens over een boete van f 80. Het was nogal triest voor mevrouw A. S.-P. uit Bennekom, die zich moest verantwoorden, omdat zij haar zoon in een wagen met schrikbarende gebreken had laten rijden. Vorig jaar maart had zij de betref fende auto namelijk op goed vertrou wen overgenomen van kennissen, maar toen de politie haar zoon nog geen half jaar later aanhield, bleek de bodem van 't „wrak" totaal doorgeroest te zijn. Mevrouw S. liet rekeningen van de garage zien („Er moest al gauw een nieuwe remvoering in de wagen".) en legde er de nadruk op dat zij te goeder trouw was geweest. De politie had de auto echter onmid dellijk in beslag genomen. „De ANWB heeft er onlangs nog op gewezen, dat als vuistregel geldt: beneden de twee duizend gulden geen goede auto. U had maar f750 voor de auto betaald, u kon redelijkerwijs niet verwachten, dat de staat goed was". De omstandigheden in acht genomen, eiste de officier f 40 tegen moeder en zoon ieder en onttrekking aan het ver keer van de inbeslaggenomen wagen. Rechter v. d. Brand wilde er rekening mee houden, dat mevrouw S. toch al grote financiële schade moest lijdén door het verlies van de wagen. Hij von niste haar met f 1 boete en f 25 voor de zoon. O VEENENDAAL Nabij de Markt in Veenendaal raakten gisterochtend vier auto's ernstig beschadigd bij een aanrijding. Een vrachtauto, bestuurd door Van T. uit Nieuwwaal, die in zui delijke richting op de Hoofdstraat reee, kwam in botsing met een tege moetkomende bestelauto, bestuurd door J. V. uit Doorn, die plotseling links af de Markt opreed. De vrachtauto drukte de bestelauto tegen een op de Markt geparkeerde Mercedes van de heer B. uit Veenendaal. De Mercedes werd vervolgens tegen een andere ge parkeerde auto gedrukt. De materiële schade was groot. ELST De Nederlandse Christelij ke Vrouwen Bond, afdeling Eist, houdt op dinsdag 18 februari de maandelijk se bijeenkomst in gebouw „Pniël" ach ter de Nederlands Hervormde kerk. Door de heer Van Ginkel uit Veenen daal zal een lezing worden gehouden over bloemschikken en de verzorging van kamerplanten. EDE „Als men dit programma niet wil, wat wil men dan wel om de inkomens van de boeren in de E.E.G. te verbeteren?" dat vroeg dr. S. L. Mansholt, de vice- voorzitter van de Europese Commissie zich vrijdagmiddag af in zjjn inleiding over zyn veelbesproken memorandum, gehouden tijdens de akkerbouwconferen- tie van de Nederlandse Christelijke Boeren- en Tuindersbond in „Reehorst" te Ede. Voor de financiële consequenties van het plan-Mansholt behoeft men niet zo beducht te zyn, aldus de Europese landbouwvoorman, want die zullen niet veel meer dan één procent van ons nationale inkomen uit gaan maken. Men is het in de agrarische wereld over 't algemeen er wel over eens dat er ter sanering van de landbouw op inter nationaal niveau iets zal moeten gebeu ren. Stond men aanvankelijk in het or ganisatieleven wat kopschuw tegenover wat algemeen het plan-Mansholt wordt genoemd, zo langzamerhand is wel dui delijk geworden dat het vele elementen in zich heeft die goed bruikbaar zijn en de veerstand verslapt met de dag. Over een zaak maakt men zich, afgezien van de financiële consequenties, nog zorgen en dat is de afvloeiing. Maar ook hier liggen er tal van onvermoede mogelijk heden. In de Europese Commissie heelt men ook daarnaar een onderzoek inge steld. Daarbij is gebleken dat de Euro- nese industrie zeker 250.000 mensen per jaar op kan nemen. Wil men in de ko mende jaren in Duitsland, om maar een voorbeeld te noemen, de groei van de BON INVULLENPOSTEN (zonder postzegel)EN KLAAR Naam Adres Woonplaats abonneert zich op DE VALLEI per week ad 0,97 per maand ad 4,15 per kwartaal ad 12,35 (Doorhalen wat niet wordt gewenst) Deze bon uitknippen en in open enveloppe verzenden. Wij betalen de port. U behoeft geen postzegel te plakken, .indien als volgt wordt geadresseerd Dagblad De Vallei, Antwoordnummer 8, VEENENDAAL De Vallei wordt nog op de dag van uitgifte bezorgd in Veenendaal - De Klomp - Ederveen - Renswoude - Scherpenzeel Overberg - Amerongen - Leersum - Eist - Kesteren - Opheusden - Rhenen - Achterberg. industrie niet beperken, dan zullen in de komende jaren in dat land zeker nog twee miljoen gastarbeiders dienen te worden aangetrokken. Ook in ons land komen er voldoende plaatsen in de in dustrie vrij. Hoewel de technische kanten van het plan-Mansholt het meest spectaculair schijnen, het is in wezen de sociale kant ervan, die het belangrijkste is. In overeenstemming met het Ver drag van Rome wil men komen tot een inkomen voor de boer dat gelijkwaar dig is aan dat van andere bevolkings groepen. Daarin is, aldus dr. Mansholt, een achterstand ontstaan, die steeds groter wordt. Het wordt dan ook hoog tijd, dat we uit de algemene beschou wingen over de landbouw geraken en komen tot zaken doen. Het gehele land bouwprobleem is in wezen geen econo misch of technisch vraagstuk meer, maar een sociaal. Hoe de situatie in de landbouw eigen lijk wel is schetste dr. Mansholt zijn gehoor, ongeveer vijfhonderd man, uit voerig. Hij wees er daarbij op dat de landbouwproduktie ieder jaar met rond de 3Vi pet. toeneemt, meer dan de consumptie. Bovendien wordt het consumptiepakket anders samengesteld dan vroeger.* Het aandeel van de boer in het levensmiddelenpakket van de huisvrouw wordt steeds kleiner, dat van de industrie verpakking en ver werking steeds groter. Zolang er nog een overvloed aan pro- duktie is moet men, dat stelde de heer Mansholt duidelijk, niet rekenen op een produktieprijsverhoging. Eerder op een verlaging. Willen we uit de overschot ten raken, dan zullen we naar een an dere produktiestructuur toe moeten. De vraag is alleen maar hoe? De Europe se Commissie stelt o.m. voor om gron den uit de produktie te nemen tegen een aanvaardbare aanbrengpremie. Over de zo noodzakelijke afvloeiing maakte de heer Mansholt zich niet zo veel zorgen. Hij wees erop dat in de EEG 1 miljoen boeren ouder zijn dan 65 jaar. Die vloeien binnen enige jaren vanzelf af. Vier miljoen boeren zitten in de leeftijd tussen 55 en 65 jaar. Daar van zullen er door sociale maatrege len wel een twee miljoen kunnen af vloeien. Het gaat dan nog om een ex tra contingent van 200.000 man per jaar. Hier zal de industrie voor een groot deel uitkomst moeten brengen. En voor jonge boeren moet de moge lijkheid gevonden worden om iets an ders te worden dan boer. Dat zelfde geldt voor landarbeiderskinderen. Die moeten studiebeurzen kunnen krijgen. Sprekende over de overschotten noem de de heer Mansholt de suikerproduk- tie, die in de EEG zes miljoen ton be droeg de laatste jaren. Dat is 1,2 mil joen ton teveel. De Europese Commis sie acht een overschot van 600.000 ton nog net aanvaardbaar. Daaronder is dan nog zo'n 400.000 ton „koloniale" suiker uit Frankrijk begrepen. Er is weinig kans op afneming van de boterberg. We zitten nu al met zo'n 300.000 ton overproduktie, waar nog 200.000 ton per jaar bij dreigt te komen. Met allerlei maatregelen gaat daar dan 50.000 ton per jaar af. Maar door die maatregelen komt de boter op een prijs die amper de kosten dekt. Enige middel: de boterprijs moet naar be neden. En de melkproduktie omlaag. Op de 22 miljoen melkkoeien in de EEG zijn er ruim 4 miljoen teveel. Een op de vijf koeien moet dus weg. Om die produktievermindering te kunnen bereiken zijn tal - van sociale maatre gelen nodig. Maar die worden in som mige landen nu al doorkruist door de tendens de produktie nog meer op te voeren teneinde aan een redelijk inko men te kunnen geraken. Wil men de landbouw werkelijk saneren, dan moe ten de voorgestelde maatregelen met spoed ter hand worden genomen en worden uitgevoerd. Dat zal op den duur minder geld kosten dan 't onderhouden van een verpauperde boerenstand, al dus dr. Mansholt die bij alles wal in Europees verband wordt ondernomen om de landbouw gezond te maken op de eerste plaats de mens wil blijven zien. RHENEN De geboren en geto gen Rhenenaar Cor Huydink (35) heeft een trio opgericht. Hij heeft de naani vrij simpel gehouden, na melijk „Trio Cor Huydink". Zijn medewerkers zijn Ferdy Kaihatu (33) uit Bennekom en Martin La- bee (20) uit Veenendaal. Cor Huy dink speelt zelf piano en orgel, Fer- dy is gitarist en Martin is de drummer. Deze drie heren zijn van plan amusementsmuziek te gaan brengen. Het is niet direct de be doeling als beat-orkest te gaan op treden. Het werkterrein van het gloednieuwe trio zal naar Cor hoopt komen te liggen op recepties, in be drijven en in exclusieve horecabe drijven. Ook op particuliere feestjes hoopt men veelvuldig te kunnen musiceren. Cor Huydink is voor Rhenen en omgeving geen onbekende. Hij volgde destijds vijf jaar pianoles bij wijlen mej. Moinat, dochter van de beken de Rhenense muziekleraar, die hon derd jaar geleden nog heeft meege werkt „Ons Genoegen" op te richten. Daarna heeft Cor zich verder be kwaamd in de muziek door zelfstu die. Hij is als koordirigent werk zaam bij „De Roodborstjes", trad in talrijke zaken op als entertainment- pianist, de laatste tien jaar drie da gen per week in een horecabedrijf in de gemeente Rhenen. Cor is beroeps musicus. Al drie jaar zorgt hij bij de gymnastiekvereniging „Sparta" voor de pianobegeleiding bij de rit mische gymnastiek. In Kesteren staat hij ook al twee jaar voor een kinder koor. Bij het kinderkoor in Rhenen fungeert hij tevens als dirigent. „Het valt niet mee, wanneer je een trio wil samenstellen om daarvoor de goede mensen aan te trekken", vertelt Cor Huydink. „Maar toch ben ik erin geslaagd. We hebben een heel leuk repertoire, er staan zelfs Portu gese liedjes op. We doen er alles aan om er echt iets leuks van te maken. Wanneer we een goede start maken, twijfel ik er niet aan of we slagen in onze opzet. Als we voorlopig eerst maar „in de weekeinden, „draaien". Cor Huydink kent enorm veel men sen^ Wanneer ze; straks horen dat hij weer „in de lucht" is, zullen ze hem zeker opzoeken. Ferdy Kaihatu werd in Djakarta geboren. In 1950 kwam deze nu 33- jarige gitarist naar Nederland. Van beroep is hij radiomonteur, maar al op 9-jarige leeftijd begon hij gitaar te spelen en dart instrument liet hem nimmer meer los. Ferdy heeft zelfs al platen gemaakt. Met zijn broer speelt hij regelmatig voor de TV. Hij speelt behalve gitaar ook bas en contrabas. Hij speelde in allerlei or kesten en heeft een enorme ervaring. Ferdy Kaihatu woont in Bennekom. Hij is in tegenstelling tot Cor Huy dink gehuwd en kwam door een toe vallig telefoontje met Cor in contact. Dat leidde tot een verbintenis. Zij, kennen elkaar nu al enkele maanden en speelden ook al vaak samen. Martin Labee is Veènendaler. Hij- is daar geboren en woont er al twin tig jaar. Hij zal als drummer funge ren in het nieuwe trio. Hoofdzakelijk speelt hij drums uit liefhebberij. Martin studeert namelijk nog aan de Het trio Cor Huydink. HTS voor werktuigbouwkundige. Op 10-jarige leeftijd kreeg hij voor de eerste maal 'n drum in zijn vingers. De rest hoeft niet beschreven te wor den. Hij bleef de drum trouw. Al ongeveer twee maanden kent Martin de beide andere heren en hij heeft ook al die tijd al samen ge speeld in het trio. Hij is al dertien jaar drummer. „Ik mocht vroeger alleen maar ontreden, als mijn va- 'aer achter 'me stond, me brachT en weer mee naar huis nam", vertelt Martin nu. „Vader speelde vroeger saxofoon. Zelf heb ik al in verschil lende nachtclubs gewerkt." Het trio Cor Huydink zal zijn weg wel vinden met die drie doorgewin terde muzikanten. VEENENDAAL De vorst blijft vol gens het weerbericht en dat betekent, dat in het komende weekeinde na de strenge vorst van de afgelopen nachten de ijsbanen in Veenendaal en omgeving weer zullen worden opengesteld. Ook de stadsparkvijvers in „de Engelenburg" zijn weer bedekt met een ijsvloer zodat ook hier weer naar hartelust kan wor den geschaatst. Ijsvermaak is verder mogelijk op de ijsbaan van de heer van Appeldoorn aan de Dijkstraat en verder op de banen aan de Schuttersteeg tus sen Veenendaal en Ede en de baan van de heer Van Ginkel te Renswoude. Renswoude Hendrik Marinus, z. v. J. P. ter Haar en S. de Koning; Jacqueline, d. v. B. van Dijk en A. Dekker. VEENENDAAL Geboren: Michelle Etienne, d.v. J. S. Gentle en J. van den Berg; Lodewijk J. M. z.v. J. G. Hengeveld en M. H. van Binsbergen; Jan Stoffel z.v. A. C. Laamers en H. J. Leeuwis; Gerrit z.v. L. Dijkstra en W. Fasse; Hendrik z.v. H. van den Dik- kenberg en S. Beijer; Janna Frederika d.v. N. Baars en M. Leeuwis; Jacob z.v. J. W. Blankestijn en A. Pater; Grada Petronella d.v. H. W. Drost en G. C. Reurling; Geurie d.v. J. T. Smit en E. P. de Kruiff; Richard z.v. H. D. van de Bovenkamp en G. Vonk; Hen drik z.v. H. Hensen en C. Methorst; WAM 9^ weheen? VEENENDAAL EN OMGEVING Zaterdag 15 februari 1969 Veenendaal: N.V.V. gebouw 20 uur, Carnavalsfeest. Renswoude: Rehoboth 15_17 en 19—22.30 uur Bazaar Voet balvereniging „Renswoude". Scher penzeel: Philalethes, 19.30 uur Jaar feest Herv. Jeugdverenigingen. Luxor Theater Veenendaal za. 19 u. en zo. „De wraak van dr. Fu Man Chu"; za. 21 uur, zo. en ma. 19.30 uur „3 S 3 pokert met Moskou". Bio Rhe nen za. 20 u. en zo. 14.30 u. „Doublé Trouble"; zo. 20 u. „Starr Black, de gewetenloze plunderaar". TENTOONSTELLINGEN Streekmuseum Rhenen. Van ma. 27 jan.; t.m. za. 15 febr. Expositie van werken van Rob Benoist, kunst fotograaf uit Broek in Waterland. Dagelijks geopend van 11-12.30 en 1-17 uur. Zo. en wo. gesloten. UTRECHT Zaterdag 15 februari 1969. Stadsschouwburg: 20 u. Toneel groep Centrum met „Adrianus VII"; Caveau (onder hotel Smits), 20.30 uur Muzevalcabaret met „Dwars tegen de draad"; Esplanade (Lucas Bolwerk), 20 u. Concert met Fred Pot, solo-cello en Steven Hoogenberg, piano. Zondag 16 februari 1969. Stadsschouwburg: 20 uur Toneel- ïroep Centrum met „Adrianus VII". Restaurant Vallen (Stationsstraat 49. Vleuten), Club 1000 met „The Murphy Tets". 'i-'las» 17 februari 1969. Stad i -uwburg, 20 uur, Zuidelijk Toneel Globe met „De zangen van Maldoror" door Comte de Lautre- amant. Solotoneel van Jules Croiset. Dinsdag 18 februari 1969. Stadsschouwburg 20 u., Toneel groep Theater met „Venus op Mars" van Carlo Goldoni; Utrechtse Volks universiteit (Nieuwegracht 41), 20 uur De levende volksmuziek der Balkan- landen. Vijf voordrachten met 'accor deon en bandopnamen door Wouter Swets. K. en W. (Mariaplaats) Utrechtse Kring Santana da Camera: Willem Noske, viool, Piet Nijland, viool. Victor Bouguenon, cello, Janny van Wening, cembalo met o.a. werken van Roman, Luigi Boccherini en Bach Studiokelder (Oudegracht 156), 21 u. Cabaret „Dan gaan we samen", met Joris Schiks en Sjef van Rosmalen. BIOSCOPEN' Voorst, werkdagen 14.30, 18.45, 21 u. Zo. 14.15, 16.30, 18.45 en 21 uUr. Ca mera (Oudegracht 156) „Het wonder van de liefde, deel 2 „De liefdes partner". City (Voorstraat 89) „Matt Helm en de vernielers"; Palace (Vre- denburg 29) dag. 12.30. 14.30, 16.30 en 18.45 u. (doorlopend) en 21 u., za. en zo. 18.45 en 21 u. .Intiem Rapport'. Filmac (Vredenburg 29) za. en zo. 14.30 en 16.30 u. „Zeebonken"; Olym- pïa (Amsterdamsestraatweg 350) dag. 18.45 en 21 u. wo. tevens 14.30 u. zo. 14.15, 16.30, 18.45 en 21 u. do/zo „The Borgia Stick"; ma/wo. „De bruiden van Dracula"; Rembrandt (Oude gracht 73) dag. 14.30, 18.45 en 21.15 u zo. 13.45. 16.15, 18.45 en 21.15 u. „Th Graduate". Scala (Potterstraat lf dag. 14.30, 18.45 en 21 u.; zo. 14.1 16.30, 18.45 en 21 u. „De wraak v: het bloed", zo. 10.30 uur „The Gle*" Miller Story". Studio (Oudegrae' 154) dag. 14.45, 19 en 21.15 u.; z 14.30, 16.45. 19 en 21.15 uur ..De grote stilte". Vreeburg (Vredenburg 8a) (aanvangstijden als in de aanhef) „James Bond 007 contra' dr. No". Nachtvoorstellingen: Camera (Oude gracht 156, za. 23.15 uur „Het zeven de zegel"; Palace (Vredenburg 29), za. 23.30 u. „Een pistool voor Ringo"; Vreeburg (Vredenburg 8a) za. 23.15 u. „Speelgoed op zolder". ARNHEM Zaterdag 15 februari 1969. Stadsschouwburg, 20 u. Toneelgroep „Theater" met „Beschuit met muis jes" van Herman Heijermans. Zondag 16 februari 1969. Theater aan de Rijn (Rijnstraat 42) 20.30 uur Toneelgroep Theater „Ver halen van Garsjin". Voordrachten door Arthur Boni enCarol Linssen uit de bundel „De palm die door het dak heenbreekt". Dinsdag 18 februari 1969. Stadsschouwburg: di., wo. en do. 20 uur „Sweet Charity", musical van Neil Simon op muziek van Cy Cole man. Songs van Dorothy Fields. Woensdag 19 februari 1969. Musis Sacrum, 20 uur Het Gelders Orkest o. 1. v. Francesco Mander. So list Hans Dercksen, piano. Werken van Mendelssohn, Mozart, Beethoven en Moessorgski. BIOSCOPEN Voorst, zo. en werkdagen 14.30, 3.45 en 21.00 u. Rembrandt (Velper- >lein) „Het wonder van de liefde", .uxor (Willëmsplein) „Ongeremde rif ten". Palace (Bakkerstraat) do. m. za. „Fanny Hill" zo. t.m. wo. „Super Ango, de onkwetsbare"; Sas- ia (Looierstraat) „De charge van de ichte brigade". Studio A (Lange vVal) voorst. 18.45 en 21.15 uur „Dag vlinder" (Belle de jour). Za.. zo. en wo. 14.30 u. „Song of Texas". René Lambertus z.v. E. J. Kalter en G. H. van Vliegen; Michiel Cornelis z. v. G. J. van Manen en J. Lansing. Ondertrouwd: E. G. Leppers en M. C. Koppenhol; J. H. H. Konings en E. M. H. Le Roy; R. E. M. Veenman en W. van de Bovenkamp; A. Klarenbeek en C. J. van 'Tent; E. A. van den Broek en G. P. van Dijk. Getrouwd: G. Hasselaar en W. Ver steeg; W. van der Meiden én M. F. M. Goverde. Overleden: Cornelis Roelofsen, 98 jaar echtg. van W. M. Stekelenburg; Jan Willem van Manen 70 jaar; Johanna Pieternella Janse 76 jaar wed. van H. Zwemer; Geertrui de Gooijer 63 jaar echtg. van J. van Manen; Dirkje van Beek 74 jaar; Jakob Vink 64 jaar echtg. van J. van Laar; Christiaan Christof- fel Boers 67 jaar echtg. van P. C. de Jong; Maria Gaasbeek 71 jaar wed. van W. van Vliegen; Maria Heij 78 jaar wed. van G. van Walsem. VEENENDAAL De burgemeester van Veenendaal wijst belanghebbenden erop, dat het provinciaal bestuur van Utrecht heeft besloten een zomertarief in te voeren voor de afgifte en verlen ging van paspoorten en toeristenkaar- ten. Aanvragen voor een nieuw paspoort of verlenging daarvan, evenals aanvra gen om een toeristenkaart en andere reisdocumenten, welke vóór of uiterlijk op vrijdag 28 maart a.s. (dan wel na 31 augustus a.s.) op de afdeling Be volking c.a. (Raadhuis) worden inge diend, zullen worden afgewerkt tegen het bestaande tarief. Worden de aanvragen ter provinciale griffie ontvangen van 1 april t/m 31 augustus, dan zal het legesbedrag met f 2,- worden verhoogd. Veenendaal, 12 februari 1969. De burgemeester voorn., P. Bode. VEENENDAAL Mevrouw van de L. -L., die met haar personenauto op de Jan Steenlaan reed, gaf gisteroch tend geen voorrang aan een van rechts komende vrachtauto, bestuurd door J. H. uit Veenendaal, die uit de Frans Halslaan kwam. Er ontstond een aan rijding, waarbij de auto van Mevrouw Van de L. tegen de etalageruit van een winkel reed. De ruit werd vernield en de beide auto's liepen aanzienlijke ma teriële schade op. De oorzaak van het ongeval moet worden gezocht in het feit, dat het uitzicht in de beide auto's ernstig werd belemmmerd doordat de ramen waren beslagen.

De Vallei | 1969 | | pagina 3