Sneeuw en wind grootste zorgen van ijsbaandirecteur Piet Bergström Spoeling in toto weer erg dun Loting voor 500 en 5000 meter J VZC en Polar Bears houden waterpolotoernooi Suzuki heeft grote plannen Joop Middelink krijgt supervisie bij baantraining Zondagssport op Radio en T.V. Kees Verkerk waagt opnieuw gok van indeling in tweede groep Ard Schenk traditiegetrouw weer in eerste rit 500 meter Amateurs door Kessler in één groep samengebracht „Sneeuw"-trial in ■„zand" Weer vervangende uitslagen in toto Schaatspiste ligt er prachtig bij Schuimplastic Nooit aan gedacht Ervaring Sneeuw en wind f2000,- 18 maanden f123,17 p.m. aflossen of (5000,- 24 maanden f234,12 p.m. aflossen de bank waar ook zich thuis voelt Uitslagen toernooi neo-penthathlon OP DE 5000 METER Hoger aangeslagen ZATERDAG 15 FEBRUARI 1969 DEN HAAG De cijfer* voor sport- toto zijn: Aantal deelnemers 868.495; bruto inleg: 1.919.011,50 gulden; prijzen- bedrag: 863.556 gld; eerste prijs: f259.006,80, 330 meldingen: nette 785 gld; tweede prij6 f 172.711,20, 6.210 mel dingen: ca. 27,60 gld; derde prijs: f259.066,80, 40.100 meldingen: ca. 6,40 gld; extra prijs: f 172.711,20, 8.750 mel dingen: ca. 19,70 gld. DEVENTER De loting voor de 500 en 5000 meter van het wereldkamptoee» schap hardrijden op de schaats had het volgende resultaat 500 nieter la rit: Ard Schenk (Ned.).Gerd Zimmerm&nn (Wdld.). Dag Fornass (Noorw.)Peter Nottet (Ned.). Franz Krienbühl Zwita.BUI Lanigan (V.S.). Valeri Lavroesjkin (Rusl.)Magne Thomassen (Noorw.). Bruno Tonlolli (It.)Anatoli Lepesjkin (Rusl.). Muzuhiko Maeda Jap.)—Kimmo Koskinen (FinL). Goeran Claesson (Zweden)Othrnar Braunecker (Oost.). Olavi Hjellman (Finl.) - Jan Bols (Ned.). DEVENTER Toen op het congres van de Internationale Schaats Unie (I.S.U.) te Amsterdam in 1967 werd besloten de organisatie van het wereld kampioenschap hardrijden voor heren 1969 op te dragen aan Nederland, en Deventer daarvoor in aanmerking kwam, betekende dat het derde internatio nale kampioenschap in een tijdsbestek van drie jaar. dat onder regie van Piet Bergström zou worden gehouden. Trotse Piet Bergström: „Dat is nog nooit in de geschiedenis van de I.S.U. ge beurd: alle drie te vergeven kampioenschappen in zo'n korte periode op één en dezelfde baart te laten verrijden. De I.S.U. kent immers alleen maar het wereld kampioenschap voor dames en de Europese en wereldtitelstrijd voor de heren. Tn 1966 hadden we hier het Europese kampioenschap voor heren, een jaar later de wereldtitelstrijd vart de dames en nu die van de heren". Toen de Deventer kunstijsbaan op 13 oktober 1962 voor het eerst zijn poor ten opende, kon niemand vermoeden, dat het ooit nog eens zover zou komen. In november 1961 was het op de plaats, waar nu de ijspiste ligt, nog een grote moddermassa. Nu staat er een sportaccommodatie, die dit weekeinde aan bijna 24.000 toeschouwers een plaats biedt. „We hebben aan die accommodatie het een en ander gedaan. Onze nor male capaciteit bedraagt 12.000; in 1966 bij het Europese kampioenschap konden de tribunes 18.000 mensen be vatten en nu hebben we ervoor ge zorgd, dat er nog eens 8000 bij kun nen". Dat aantal is overigens nog te wei nig. „We waren", aldus Bergström, „maanden geleden, reeds uitverkocht. Er waren meer dan 200.000 aanvragen voor toegangsbewijzen. Ga maar na: met zo'n aantal kim je het stadion Feijenoord in Rotterdam driemaal vul len." Ruim 525.000 gulden is er uitgetrok ken voor verbetering van de gebouwen en tribunes rond de baan. Ook voor de veiligheid van de rijders is gezorgd. Nog vers in het geheugen ligt de val van Co Gilling, die in één der boch ten met zijn hoofd tegen de houten afbakening van de piste vloog. De her innering aan de val, die Elly van de Brom op het wereldkampioenschap te Grenoble maakte, is eveneens nog lang niet weggeëbd. Piet Bergström: „Er zijn hier in Deventer heus wel meer valpartijen geweest. We hebben nu schuimplastic van 15 centimeter dikte gekocht en leggen dat in de bochten tegen de hou ten randen aan. Ik wil geen herhaling van datgene, wat Co Gilling is overko men." Waarom er niet eerder is gedacht aan dergelijke veiligheidsmaatrege len?^ i, r.«s*ï» f A- „Vfe hebben er mét'eeMei* bij-stil-* gestaan, maar het is een logisch ge volg van de ontwikkeling van 't hard rijden. Men gaat tegenwoordig steeds harder de bochten, in, vooral op de 500 m. Vroeger was dat niet zo. Ver geet ook niet, dat het ijs beter is ge worden en sneller. Als men bijvoor beeld een jaar of tien geleden onderuit ging, kwam men niet met zo'n smak tegen de houten rand aan." Beter en sneller ijs. Het is Berg- ströms grootste zorg, dat straks de baan er piekfijn bijligt. „We zijn natuurlijk helemaal afhan kelijk van het weer. Neem nou eens Inzeil, waar enkele weken geleden het Europese kampioenschap werd gehou den. Inzeil heeft ook een kunstijsbaan, maar ze hebben daar van de 150 da gen zo'n 120 dagen vorst. Dan hoeft er dus niet gevroren te worden. Wij hebben hier van de 150 dagen mis schien een dag of twintig vorst. Kijk, dan komen de zaken even anders te liggen". „We zien heleipaal niet op tegen het ij smaken maar we moeten er hier wel voor knokken. Dat geeft allemaal niet want we weten hoe het moet. Daarin hebben we nu wel voldoende ervaring. Dat Inzeil deze keer een teleurstelling werd, omdat het weer op de eerste dag niet meewerkte, ja, daaraan kan niemand iets doen. De ijsmakers heb ben het daar. heb ik begrepen, ver keerd opgevangen. Zoiets mag ons niet overkomen, daar moeten wij voor zor gen." „Begrijp me goed, ik zal niet zeg gen, dat we het hier wel even zullen fiksen. D$n kan niet want we zijn in ons land: "nu eenmaal te afhankelijk van de steeds wisselende weersom standigheden. Om regen maken we ons niet druk; dat heeft het wereldkam pioenschap van de dames in 1967 wel bewezen. ,Sneeuw daarentegen, daar voor zijn we doodsbenauwd. En dan de wind. Dat is in Nederland ook iets verschrikkelijks." Te veel zorgen behoeft hij zich ech ter niet te maken, want de weerbe richten zijn vrij gunstig. Directeur Piet Bergström. die uit Frankrijk twee nieuwe machines heeft laten komen om zijn kunstijs in opti male staat te krijgen, heeft bij de or ganisatie, die vorig jaar maart ter hand werd genomen, steun gekregen van een kleine groep personeel, die hart voor de zaak heeft. „Ze kruipen bijna over het ijs om ieder stofje of elke oneffenheid weg te halen. Dit feest moet slagen en daarom hoop ik ook, dat het publiek zich sportief zal tonen. In ieder geval sportiever dan in Inzeil, waar het aan de start teveel rumoer maakte en waar het ook de huldiging van de Europese kampioen voor een groot deel in de war gehopte. Het zou geweldig zijn, als het publiek hier in Deventer zich zou revancheren voor het publiek in Inzeil." 2e rit 3e rit 4e rit 5e rit 6e rit 7e rit 8e rit 9e ritJoeri Malitsjin (Rusl.)Francois Perrenoud (Fr.). 10e rit 11e rit 12e rit 13e rit 14e rit 15e rit 16e rit 17e rit Per Willy Guttormsen (Noorw.)Keiichl Suzuki (Jap.). Jonny Höglin (Zweden)Guido Gillarduzzi (It.). Neil Blatchford V.S.Kees Verkerk (Ned.). Fred Anton Maler (Noorw.)Er hard Keiler (Wdld.). Alexander Tsjekoeljajev (Rusl.)Jiirgen Rudolph (OdM^. Svein Erik Stiansen (Noorw.)Eddy Verheyen (Ned.). Gert Bonke (Odld.)Oerjan Sandler (Zweden). Alexander Kertsjenko (Rusl.) alleen over de baan. ADVERTENTIE voor u 2000 en voor u, de heer J. W. Hoogeveert beheerder bijkantoor Amstelveen Contant geld nodig voor privé-doeleinden? Neem een persoonlijke lening bij de NMB. Dat gaat prettig en snel. Bijvoorbeeld: 3000,- In handen, betaling in 18 x j f 183,15. Of: 10.000,- in handen, betaling in 36 x 332,67. Loop eens binnen bij het dichtstbijzijnde NMB-kantoor.Men geeft u er graag alie inlichtingen over de persoon lijke lening. U zult zien, dat bij de NMB de persoonlijke lening samengaat met per soonlijke service. NEDERLANDSCHE MIDDENSTANDSBANK Veenendaal: Markt 5. Ede: Breelaan 1. Tiel: Hoogeinde 3. VEENENDAAL Dit weekend zijn voor de KNZB-waterpoloploegen geen competitiewedstrijden vastgesteld. VZC en Polar Bears hebben dit weekeinde benut om een waterpolotoernooi te organiseren. Tweedeklasser VZC neemt het op tegen 'dé eersteklasseploeg UZSC uit Utrecht en 3e-klasser De Kroosdui kers. Polar Bears treedt aan tegen twee hoofdklasseploegen: het thans leiden de ZIAN uit Den Haag en het sterke DJK uit Amsterdam. Vanaf half zes spe len de ploegen èeo halve competitie. Als scheidsrechters fungeren internatio nal Fred van Dorp uit Amersfoort en Ben Zweers uit Deventer. Men is erin geslaagd goede ploegen naar Veenendaal te krtfgen. De organiserende verenigingen z(Jn ervan uitgegaan tegen sterkere tegenstanders, meer ervaring op te doen. Aanvankelijk zou Neptunus uit Zaandam tegen VZC spelen, maar deze club was verhinderd. Nu komt De Kroosduikers uit Westzaan deze formatie ver vangen UZSC staat thans hoog genoteerd in de eerste klas en VZC zal de han den meer dan vol hebben aan deze ploeg. Polar Bears krjjgt het bijzonder zwaar te verduren. ZIAN staat thans aan de kop van de ranglijst en DJK is altijd een bijzonder snelle ploeg geweest. Het is mogelijk, dat deze verenigingen hun ploegen afvaardigen met wat reser ves, maar ook dan zal Polar Bears hard moeten werken om tot goede resultaten te komen. In ieder geval worden er diverse spektakelstukken verwacht in het Valleibatl. JKt nationale toernooi heeft voornamelijk tot doel de waterpolosport in Veenendaal en omgeving nog meer bekendheid te geven. ROTTERDAM Het kwalificatie toernooi neo-pentathlon in Rotterdam is vrijdag voortgezet met de laatste partijen uit de eerste en de- partijen uit de tweede ronde. De uitslagen luiden: Eerste ronde: 71/2: Vultink 300 11 93 27.27 Sundquest 213 11 79 19.36 Bessems 176 12 81 14.66 Roodenburg 300 12 93 25.00 Tweede ronde: Libre: Vultink Roodenburg Sundquest Bessems Bandstoten: Vultink Roodenburg Sundquest Bessems 500 3 269 166.66 8 3 4 2.66 500 6 307 93.33 318 6 157 53.00 200 30 30 6.66 111 30 32 3.70 200 33 29 6.06 200 33 33 6.06 DEVENTER Een kleine, donkere gestalte in rood trainingspak met de kapitale letters Nippon duikt op een weergaloze wijze de bocht in en laat geen centimeter naast de sneeuwrand ongebruikt. Het lijkt, alsof de flitsende figuur, die in de vrijdagse trainings uren over het ijs raast, de gemoedelijk voortglijdende Noren, Nederlanders en Russen wil laten zien, dat hij en hij al leen, in aanmerking komt voor de hoog ste eer op de sprint. Keiichi Suzuki, de 26-jarige Japanner uit Tokio, heeft er zin in. In gebrekkig Engels wil de ge brilde maestro op de 500 meter wel zeggen wat hij van plan is. „Ik denk aan een tijd van 39,8 of 39,9 seconden. In ieder geval onder de 40 seconden. Het is prachtig ijs hier". Hij hoopt zijn prestatie van vorig jaar te herhalen, toen hij in Gotenburg de 500 iïjteter won. Suzuki, tijdens de training «als een schad^..^^0%d^(3pqfi>l2indge- jioöt Maeda, ziét Lepesjkin, keiler (met 'Suzuki wereldrecordhouder in 39,2 se conden) en Blatchford als zijn grootste concurrenten. Blatchford werd trouwens in Gotënbürg tweede. De Japanner traintuitsluitend voor de 500 meter. „Het heeft voor mij geen zin om wat aan de lange afstanden te doen. We hebben zes kunstijsbanen in Japan. De beste is in Karuizawa. De trainingsmogeiijkheden. zijn goed, maar het accent ligt nu eenmaal op de sprint. Een week na het wereldkampioenschap wordt er om de Japanse titel gereden. Daar heb ik geen enkele kans. Kijk maar naar mijn persoonlijke records: 2.11.9 op de 1500 m en 8.30.0 op de 5 kilometer. Ik heb ook nog eens een tien duizend meter gereden. Het werd iets van achttien minuten geloof ik". De zwakke tijden op de lange afstanden deren Suzuki, die getrouwd is maar geen kinderen heeft, niet. Het doel van de Japanner, die altijö rijdt met een beschermende witte kap onder zijn ijs muts, is uitsluitend winst op de 500 m. „Daar ben ik voor gekomen tenslotte", besluit hij vol zelfvertrouwen. AMSTERDAM De succesvolle wegcoach Joop Middelink krijgt ook de supervisie over de baantraining. De sport commissie van de KNWU (Kon. Nederlandse Wieier Unie) is tot dit be sluit gekomen onder meer omdat „de baansport in de afgelopen jaren niet die opbloei beleefde, die men had ge hoopt". Door deze ingreep is een ein de gekomen aan de vierjarige leiding van oud-wereldkampioen Jan Derksen bij de baantraining. De jaarlijkse over eenkomst met Derksen, die op 20 okto ber 1968 afliep, werd niet verlengd „Niet omdat Derksen fouten gemaakt zou hebben, maar omdat wij de kwa liteiten van Middelink zo groot achten, dat hij in.de eerste plaats in aanmer king kwam voor de nieuwe overkoe pelende functie", aldus een woordvoer der van de KNWU. De 'sportcommissie wil een andere kant op en men is van mening dat Middelink gemakkelijker uit het grote arsenaal van wegrenners zal kunnen putten om talenten voor de baan te vinden. Middelink, die de taak op uit drukkelijk verzoek van de KNWU op zich heeft genomen (vrijdagavond viel het definitieve besluit), heeft zijn zaak jes zoals gewoonlijk al grondig voor bereid. Hij wil voor bepaalde onder delen van. de baansport aparte trai ners hebben, die wel naar zijn inzicht te werk gaan. Daarnaast heeft Midde- lipk een uitgebreid programma opge steld om dé baansport te activeren on der meer door het doen interesseren van sponsors, het, aantrekkelijker ma ken van de baanprögramma's en het verstevigen van het internationaal con tact door middel van landenwedstrijden met de Olympische nummers. Een moeilijkheid daarbij is, dat de leiding van het Olympisch stadion heeft over wogen wegens de slechte financiële re sultaten van het vorige seizoen déze zo mer de baan te sluiten. Er is op hoog niveau tussen het station en de KNWU al over deze zaak gesproken, waar bij men tot de conclusie is gekomen, dat de oplossing moet worden gezocht in de richting van organiserende spon sors. Kees Verkerk en de Zweed Johnny Claesson in gesprek voor een trainingsrondje op de Deventer ijs baan. 5000 meter le ritLavroesjkinGiHaróusKi. 2e ritBoleFomSse. 3e rit KrienbühlZimmerman». 4e rit ThomassenNottet. 5e rit ClaessonMaeda. 6e rit KoskinenTsjekoeljajev. 7e rit MaierLannigan. 8e ritSuzukiHjellman. 9e rit TonioliSchenk. 10e ritKertsjenkoPerrenoud. 11e rit Malitsjin--Sandler. 12e rit VerkerkBonke. 13e ritGuttormsen.Rudolph. 14e ritKeilerBraunecker. 15e ritStiansenLepesjkin. 16e ritHöglin—Blatchford. 17e ritVerheyen alleen over óe baan. HILVERSUM Het NTS-Sportpro- gramma, dat van 19.30 tot 20.30 uur op Nederland I wordt uitgezonden, houdt zich wijzigingen voorbehouden be zig met de volgende evenementen: de wereldkampioenschappen schaat sen in Deventer; de volleybalwedstrijd Haag '88 - Boemerang in Den Haag; de basketballwedstrijd Flamingo's - Wilskracht in Haarlem; de zesdaagse in het Sportpaleis in Antwerpen; de draverijen om „het Gouden Paard" in Hilversum. Het NRU-sportprogramma „Langs de Lijn", dat reeds om 13.35 uur begint, (13.35 - 17.00 uur via Hilversum II en 18.10 - 18.30 uur via Hilversum I) zal hoofdzakelijk gewijd zijn aan de we reldkampioenschappen schaatsen in De venter. Andere onderwerpen zijn: mi crokorfbal en zaalhandbal. In *t RONO-programma „Sport voor sport" (van 18.30 tot 19.25 uur) wordt uitvoerig aandacht geschonken aan de wereldkampioenschappen schaatsen in Deventer. DEVENTER Kees Verkerk waagt andermaal de gok. Net als in Inzeil heeft hij zich laten indelen in de tweede groep van de vijfduizend meter. Bij het Europese kampioenschap verslechterden de omstandigheden aanmerkelijk in de loop van de namiddag. Velen waren van mening, dat het late starten van Verkenchttn de Europese titel kostte. Toch neenit Verkerk bij het Wereldkam pioenschap, dat dit weekeinde in Deventer wordt gehouden, weer het risico. „Ten onrechte", oordelen oude rotten in het vak ais Klaas Schenk en oud wereldkampioen Knut Johannessen. „Als de zon ondergaat kan het ineens een graad of vier, vijf kouder worden", aldus de oud-coach Schenk. „Zo'n plotse linge temperatuurval maakt het ijs betonhard". Een dergelijke kans loopt Ver kerk. Hij is namelijk ingedeeld in de twaalfde rit tegen de onbetekenende Oost duitser Gerd Bonke. Hierdoor komt hij pas om half vijf op de baan, als de zon geen kracht meer heeft. Anderhalf uur later dan de Noor Dag Fornass, die algemeen als zijn voornaamste concurrent wordt beschouwd. „Volgens mij moet de titelkandidaat altijd in de eerste groep starten", is de zienswijze van „Kuppern" Johannessen. „Daar is de concurrentie het grootst en ieder strijdt dan onder gelijke condities. We hebben twee kanshebbers: Dag Forn&ss en Magne Thomassen. Zij zitten beiden in de eerste groep". „Kees had gegronde redenen om voor de tweede groep te kiezen", al dus de Nederlandse coach Leen Pfrom- mer. „Die waren voor mij doorslagge vend. Ik dwing mijn keus niet op aan de rijders. Dat geschiedt in overleg. Kees vindt het nu eenmaal niet pret tig een tijd op te zetten voor zijn te genstander door bijv. de eerste rit te loten. Volgens mij loopt hij geen ge vaar. De weersverwachting is voor vandaag bijzonder gunstig." Ard Schenk lootte traditiegetrouw de eerste rit van het toernooi. Hij trof het niet slecht met zijn tegenstander. De Westduitser Gerhard Zimmermann heeft tenslotte vorig jaar in Oslo tij dens het Europees kampioenschap de sprint gewonnen in 41,0 seconden. Di rect daarna volgt Peter Nottet, die moet trachten in de buurt van Dag Fornass te blijven. In de achtste rit treft Jan Bols de Fin Olavi Hjellman, een opponent, die de Hoogevener moet kunnen bedwingen. In de tiende, twaalfde eil dertiende rit ontmoeten de stayers Guttormsen, Verkerk en Maier achtereenvolgens de sprinters pur sang, Suzuki. Blatchford (vorig jaar tweede in het wereldtoernooi in Go thenburg) en Keller. Eddy Verheijen. die voor eigen publiek in 1966 bij het Europees kampioenschap een val maakte, lootte de Noor Svein Erik Stiansen, die een goede 500 meter kan rijden. Het is opmerkelijk, dat de kansen van Jan Bols om in het eindklassement in de top te eindigen hoger worden aangeslagen dan die van Ard Schenk. Dat blijkt tenminste uit de indeling op de vijfduizend meter. Bols is met Not tet in de eerste groep geplaatst, Schenk met Verkerk in de tweede en Verheijen in de derde. De plaatselijke favoriet Verheijen trof het bijzonder slecht: in de zeventiende en laatste rit gaat hij alleen over de baan. De schema's van de meeste kansheb bers zullen hoogstwaarschijnlijk wor den afgestemd op de tijden van de twee rit, waarin Jan Bols tegen Dag Fornass uitkomt. In het vierde paar volgt opnieuw een Noors-Nederlands duel: Thomassen-Nottet. De overige ti telkandidaten moeten het geheel op eigen krachten doen. Zij kregen geen tegenstanders van formaat. De Zweed Göran Claesson, derde in Inzeil, ont moet in de vijfde rit de Japanner Mae da, Maier in de zevende de Amerikaan Lanigan, Schenk twee ritten later de Italiaanse invaller Toniolli, terwijl Ver kerk en Guttormsen in de twaalfde en dertiende rit volgens de loting naast de Oostduitser Bonke en Rudilph wer den gezet. Beide Oostduitsers waren gisteren nog niet gearriveerd. Mochten zij vijf minuten voor de aanvang van het kampioenschap nog niet aanwezig zijn, dan wordt het ritschema gewijzigd en rijdt Verkerk tegen Guttormsen. KOOTWIJK Sneeuw en ijs mogen dan dit weekeinde de meeste buiten sporten lamleggen en de schaatsenrij ders in hun element brengen, één sport is er, waarvan de beoefenaar* wel tegen een extra stootje kunnen. Dat z(jn de motorrijders. De trial in Kootwijk, die voor zondag is uitge schreven door de Apeldoornse Auto- en Motorclub „De Veluwe" onder auspi ciën van de KNMV, gaat dan ook on der alle omstandigheden door. Van heinde en verre komen de trial- rijders naar de Veluwse duinen om nu op een „anders-dan-anders"-circuit hun technische vaardigheden te toet sen. Het dikke pak sneeuw zal het voor de rijders nog moeilijker maken dan het op een schoon circuit al is. De verschillende non-stops zullen dit maal niet met wit lint worden afge bakend, maar met rood krijt. De le den van de M.C. Harskamp zullen bij de uitzetting van de route en voor de controles bij de non-stops hun medewerking verlenen, terwijl de heer R. Zijlstra met de algehe le organisatie is belast. De animo on der de rijders is bijzonder groot. Dit maal „ijs en weder dienende" zal het dus een bijzonder spectaculaire trial worden, die niet alleen voor de rijders bijzonder attractief belooft te worden, maar ook voor de toeschouwers. Van af negen uur is de inschrijving bij ho tel „Kootwijkerduin" en om tien uur zal de eerste rijder starten. Het einde van de rit, met inbegrip van de prijs uitreiking, is om ongeveer half één. ZEIST Bondscoach Georg Kessler heeft een trainingsgroep van 38 spelers geselecteerd 20 uit het zondagama- teurvoetbal en 18 van de sectie zater dagvoetbal ter voorbereiding op de wedstrijden voor het toernooi om de Europa Cup voor amateurlandenteams. De spelers zullen een groot aantal ma len in Zeist bijeenkomen en daar ook enkele oefenwedstrijden spelen. Voor dinsdag 25 februari is een eer ste selectiewedstrijd vastgesteld. Op 3 en 11 maart worden eveneens wedstrij den gespeeld. Het ligt in de bedoeling van de bondscoach de groep dan terug te brengen tot 18 a 20 spelers. Dinsdag 25 maart, alsmede op 9, 15 en 22 april, wordt in Zeist getraind. Woensdag 2 april wordt voorts op het terrein van Zwart-Wit '28 in Rotterdam een wed strijd tegen Finland gespeeld. Voor 30 april is de Europa Cup-ontmoeting Ne derland - Schotland vastgesteld. De ploegen komen op het UVS-terrein in Leiden in actie. De elftallen, die op 25 februari in Zeist aantreden zijn als volgt samenge steld: Team A: doel: Wever (SC Assen); achter: Gouman (Heerjansdam), Van Londen (De Graafschap), Mei (DOG) en Smit (ONS); midden: De Rooijen (SSC '55) en Karsten (Noordwijk); voor: Te Veldhuis (SC Enschede), Tip (SC Enschede), Kiel (Go Ahead, Kamper.) en Leisen (SC Enschede). Team B: Doel: Westland (Huizen); achter: Van de Avoird (TSC), Van der Giessen (Zwart Wit '28), Schinkel (Go Ahead, Kampen) en De Vries (ZVV); midden: Hoek (ZW) en Leguit (USV); voor: Fraro (SSC'55), Diepenveen (DOVO), De Wit (ZW) en Gritter (ACV). WisselspelersVlaanderen (Zuidvo gels), Bouman (Be Quick '28), Plezier, (UVS) en Holl (UVS) De overige twaalf geselecteerden zijn: Dentro (Zwart Wit '28), Kalden (PPSC), Effrink (Zuidvogels), De Best (Quick Boys Katwijk), Posthumus (WOG), Bos (Vlissingen)Delmotte (Middel burg), Vaessen (Sparta 25), Zweers, Zenden, Baltus (allen Voerendaal) en Steur (Olympia). Op 15 mei wordt voorts" in Helsinki de vriendschappelijke interland Fin- land-Nederland gespeeld. Het ligt in de bedoeling nog dit seizoen een Europa cup-duel Wales-Nederland vast te stel len. DEN HAAG Voor de sporttoto van het komende weekeinde, die speelt op Engelse competitie- en Westduitse be kerwedstrijden zullen, net als bij een Nederlands programma, in geval van afgelasting vervangende uitslagen wor den gegeven. Vrijdagmiddag al waren drie Engel se wedstrijden, voorkomend op toto-, i mulier 27. algelast, namelijk: Man- j Chester City West Ham United, Stoke I City - Sheffield Wednesday en Sunder land - West Bromwich Albion.

De Vallei | 1969 | | pagina 7