Gouden Helm weer terug in de G rebbe- stad Ons Genoegen" huldigde Carnaval in N.V.V.-gebouw twee jubilarissen VEEL ATTENTIES VOOR JUBILERENDE GEZINSVERZORGSTER Geslaagd jaarfeest Herv. jeugdverenigingen MACRO WON KORT GEDING Bekendmaking Bekendmaking Inbraak in station De Klomp Bejaarden op de film Belt rjoZ 11079 Cunerakerk vroeg open VALLEI? Publiek nam contactsleutels van dronken automobilist af Ds. Vos bedankt voor beroep Vrouwenbond vergadert Loos alarm van Discussiekring weer bijeen NCR(eis)V bij CPB-Overberg VEILING RESTEREN Brandweer redde groot aantal kuikens attente buren MAANDAG 17 FEBRUARI 1969 u dan even a.u.b. voor Veenendaal 17.30 uur 10550 's Zaterd. v. 16.30-17.30 u. Voor Rhenen 3320 Nwe Veenendaalseweg I59 RHENEN Zoals bekend wordt morgen in de Cunerakerk te Rhenen een uitvoering gegeven van de Johan nes Passion. De organisatoren verzoe ken ons er op te wijzen dat de kerk zeer goed verwarmd zal zijn, en dat in afwijking van andere jaren men niet voor de deuren in de rij behoeft te staan. RHENEN Tijdens de jaarlijkse muziek- en toneeluitvoering van de Rhenense Harmonie „Ons Genoegen", die zaterdagavond in een praktisch uitverkocht ge bouw „Irene" werd gegeven, werden twee bestuursleden in het zonnetje gezet. Het waren voorzitter E. Veenendaal en penningmeester J. Mol. De voorzitter bleek de vereniging niet minder dan veertig jaar trouw te zyn gebleven en de penning meester was vijf en twintig jaar „in dienst". Eerst huldigde voorzitter E. Veenen daal de heer Mol en daarna huldigde de heer Mol de heer Veenendaal, voor wie het een complete verrassing was. Beide jubilarissen kregen een herinne ringsdiploma aangeboden met een ge schenk, terwijl er voor de dames bloe men werden aangedragen. Een deputatie van de Macro, de ver eniging die met „Ons Genoegen" zulke nauwe betrekkingen onderhoudt, bood bij monde van de heer D. J. Boven- schen de gelukwensen aan. Het jubi leumgeschenk voor de beide bestuurs leden werd een elektrische megafoon, bestemd voor de leider van de vereni ging, die nu wat gemakkelijker zijn in structies bij de repetities zal kunnen geven, wanneer er geoefend wordt voor taptoes en andere buitennummers. Ook voor de dames van de jubilaressen wa ren er Macro-bloemen. „Wij willen hiermee tevens hulde brengen aan alle vrouwen die hun mannen zoveel avon den afstaan aan „Ons Genoegen", zei de heer Bovenschen. Als blijk van waardering voor dit vorstelijke geschenk van de motor- en autoclub blies de harmonie de door wij len P. Hoolhorst gecomponeerde „Ma- cro"-mars. Een jubileum op een geheel ander vlak was dat van mevrouw Keij- man, die voor het voetlicht werd ge bracht omdat zij twintig jaar lang deel had uitgemaakt van de toneelclub van de vereniging. Ook zij kreeg bloemen aangeboden en een hartelijk toespraak je van de voorzitter. De heer Veenendaal opende de avond met een bijzonder woord van welkom aan het adres van burgemeester mr. L. Bosch ridder van Rosenthal en wet houder T. van Lienden, die het gemeen tebestuur vertegenwoordigden. Ook de talrijke afgevaardigden van zusterver enigingen uit de omgeving kregen een extra begroeting, evenals de afgevaar digden van de RMC. Waarderende woorden kregen burge meester en wethouder te horen in ver band met de gulle gave die de vereni ging van het gemeentebestuur mocht ontvangen bij het 100-jarig bestaan. Ook dirigent Joh. van Ingen werd ge prezen om zijn grote bekwaamheden. Zijn vrouw kreeg bloemen. Na het uitvoerige officiële gedeelte van de avond speelde de harmonie een viertal nummers. Twee daarvan. Hello Dolly en Yesterday, sloegen bijzonder in bij de jeugd. De beide jeugdige solis ten Herma Peek en Jan de Rhoter bleken uit het goede muzikale hout ge sneden te zijn. Zij speelden op voortref felijke wijze hun soli in de Fantasie, een duo voor twee klarinetten. Het viel bijzonder op, dat „Ons Genoegen" mo mentaal over zeer veel jeugd beschikt VEENENDAAL Burgemeester eH wethouders van Veenendaal maken be kend: I. dat zij bij hun besluit van 3 februari 1969, nr. 52.876, hebben besloten op de Dahiiastraat, borden model 49 van bij lage II van het Reglement verkeers regels en verkeerstekens te plaatsen, waa rdoor het verboden is aan de west zijde van deze weg te parkeren; II. dat hun onder I genoemd besluit in werking zal treden zodra dit onher roepelijk is geworden; III. dat een afschrift van hun onder I genoemd besluit gedurende 30 dagen na heden voor een ieder ter inzage ligt in het Raadhuis (kamer 1.7) en dat gedurende deze termijn eventueel beroep kan worden ingesteld bij H.M. de Koningin, in te dienen bij de Com missaris der Koningin in deze provin cie; IV. dat afschrift van hun meerge noemd besluit is gezonden aan: 1. Ge deputeerde Staten van Utrecht; 2. de hoofdingenieur-directeur van de Rijks waterstaat te Utrecht; 3. de Koninklij ke Nederlandsche Automoblieclub KNAC, Sophialaan 4 te 's Gravenhage; 4. de Koninklijke Nederlandsche Mo torrijders Vereniging, Bezuidenhoutse- weg 185 te 's Gravenhage; 5. de Ko ninklijke Toeristenbond ANWB, Was- senaarseweg 220 te 's Gravenhage. Veenendaal, 17 februari 1969. B. en W. voornoemd de secretaris, Van Manen, de burgemeester, P. Bode. VEENENDAAL Burgemeester en wethouders van Veenendaal maken be kend: I. dat zij bij hun besluit van 3 februari 1969, nr. 56.722 hebben besloten op de wegkruisingen van de Spoorlaan met de Boslaan, van de Parallelweg met de spoorwegovergang, vormdende de ver binding tussen de Boslaan en de Paral lelweg, alsmede van de Ambachts straat met de Parallelweg borden mo del 8 en 9 van bijlage II van het Re glement verkeersregels en verkeerste kens te plaatsen, waardoor deze krui singen zijn aangewezen als voorrangs kruisingen en wel zodanig, dat het ver keer op de Boslaan. op de Ambacht straat en op bedoelde spoorwegover gang voorrang heeft; II. dat hun onder I genoemd besluit in werking zal treden zodra dit onher roepelijk is; III. dat een afschrift van hun onder I genoemd besluit gedurende 30 dagen na heden voor een ieder ter inzage ligt in het Raadhuis (kamer 17) en dat ge durende deze termijn eventueel beroep kan worden ingesteld bij H.M. de Ko ningin, in te dienen bij de Commissa ris der Koningin in deze provincie; IV. dat afschrift van hun meerge noemd besluit is toegezonden aan: 1. Gedeputeerde Staten van Utrecht; 2. de hoofdingenieur-directeur van de. Rijkswaterstaat te Utrecht; 3. de Koninklijke Nederlandsche Auto mobielclub KNAC, Sophialaan 4 te 's-Gravenhage; 4. de Koninklijke Nederlandsche Mo torrijders Vereniging, Bezuidenhoutse- weg 185 te 's-Gravenhage; 5. de Koninklijke Nederlandsche Toe ristenbond ANWB, Wassenaarseweg 220 te 's-Gravenhage. Veenendaal, 19 februari 1969 Burgemeester en wethouders voornoemd: de secretaris, de burgemeester, Van Manen. P- Bode. op sleutelposities in het orkest. Voor 't voortbestaan van deze honderd-jarige is dit van belangrijke betekenis. De toneelgroep zorgde met de klucht „De ooievaar vergist zich" voor de rest van de avond, waarbij de lachsalvo's niet van de lucht waren. Het was weer een geslaagd familiefeest in het gebouw „Irene". Een laatste nieuwtje is nog, dat de vereniging zeer binnenkort een geheel nieuw instrumentarium ingebruik gaat nemen in de lage stemming. Alle in strumenten zijn al door deskundige mu sici goedgekeurd. De overdracht zal met het nodige ceremonieel plaats vinden. De datum moet echter nog wor den vastgesteld. DE KLOMP In de nacht van za terdag op zondag hebben inbrekers ge probeerd een goede slag te slaan in het gebouw van station De Klomp. Er werd hy het zoeken naar geld meer verwoest dan gevonden. De inbrekers hebben zich toegang tot het stationsgebouw weten te ver schaffen door de grote ruit van de toe gangsdeur in te slaan. In de ruimte waar de plaatskaartenloketten zijn on dergebracht werd enige bakken gefor ceerd waarbij aanzienlijke materiële schade werd aangericht. Er werd hoe genaamd niets vermist. De gemeentepolitie van Ede alsmede de spoorwegrecherche hebben de zaak in onderzoek. Ook de treinreizigers hadden last van dit onverwachte bezoek omdat zondag de toegangsdeur tot de reizigersruimte geen dienst kon doen. De reizigers waren hierdoor verplicht het gebouw aan de achterzijde te betreden. SCHERPENZEEL Zaterdagmid dag reed de 28-jarige A. C. B. uit Maarsbergen in de bocht van de Nieuwstraat naar de VLieterweg tegen een geparkeerde Volkswagen. Toen de chauffeur daarop ndet al te vastberaden verder reed en 'n eindje verder bleef steken in 'n afrastering toen hij weer 'n auto wilde passeren maakten enkele omstanders hem de contactsleutels van de auto afhandig omdat men de indruk kreeg dat hij onder invloed verkeerde. B. kreeg de sleutels terug om zijn wa gen wat te verzetten maar hij maakte van deze gelegenheid gebruik om te vluchten. Zijn autonummer was echter genoteerd en vier uur later wist de po litie hem in zijn woning te pakken te krijgen. Er werd proces-verbaal tegen B. opgemaakt. SCHERPENZEEL Ook de door de kerkeraad der Ned. Herv. Kerk beroe pen ds. C. Vos uit Gouda heeft voor het beroep naar Scherpenzeel bedankt. Dit is het vierde bedankje dat in de vaca ture ds. Cazander is ontvangen. E. Veenendaal ...40 jaar... J. W. Mol ...25 jaar... SCHERPENZEEL Dat mej. A. Burggraaf in de twintig jaren dat zjj gezins verzorgster is bij de diaconie van de Nederlandse Hervormde Kerk te Scherpen zeel veel sympathie heeft verworven, werd vrijdagavond wel duidelijk. Ofschoon het geen gewoonte is om een 20-jarig jubileum te vieren meende echter het be stuur van de gezinsverzorging hiervan te moeten afwijken, omdat het in deze functie zeer zelden voorkomt. De jubilaresse werd overstroomd met attenties. Omdat de Scherpenzeelse kerkelijke gemeente zich veel verder uitstrekt dan de burgeldjke gemeente, is ook haar werkterrein veel groter. Toch waren er ondanks de zeer slechte toe stand van de binnenwegen van ver bui tenaf mensen gekomen om hun dank te tonen aan haar die vaak op zo'n voor treffelijke wijze hun gezin door een soms zeer moeilijke periode had heen geholpen. Voordat het publiek de gele- SCHERPENZEEL De ehr. CJV „Pred. 12:1" en de jongensclub „Sa muel" hielden zaterdagavond in het verenigingsgebouw „Fialetes" een zeer goed geslaagde feestelijke jaarverga dering. De grote zaal was geheel bezet toen de voorzitter de heer D. Cozijnsen in zijn openingswoord er op wees dat men op een zeer goed jaar mocht te- riig zien. De vergaderingen waren in deze win ter bijzonder goed bezocht. De voorzit ter vond het jammer dat zoveel mensen menen zonder Bijbel te kunnen leven en hij hoopte dat men nog vele jaren in staat zou zijn om dit werk voort te ten. Hierna werd het programma or zeer vlotte wijze afgewerkt. Uit de jaar verslagen kon men horen dat de vereni ging in 1968 een periode van bloei had doorgemaakt. De jongensclub pas na enkele maanden weer opgericht we gens gebrek aan leiding had nu al weer 21 leden. De oudere hadden er 25 en het is jaren geleden dat men dit le dental wist te bereiken. Voor de pauze werd het programma gevuld door de jongensclub. Deze wist op zeer verant- ELST De commissie uitgaansdag ouden van dagen te Eist gaat op dins dagavond 25 en op donderdagavond 27 februari de films vertonen die zijn opge nomen van de vorig jaar gehouden be- jaardentocht. Dez filmavond zal worden belegd in Café „Sportlust". Een bandje zal voor de muzikale om lijsting zorgen. Om de bejaardenkas te spekken zal er een entree van 1,25 gevraagd worden. Met hetzelfde doel zal er ook een verloting worden ge houden. De voorverkoop van kaarten vindt plaats bij de commissieleden. Bejaarden, die deze avond willen bij wegen maar geen vervoer hebben kun nen zich op te geven bij de heer Slok (Kleine Bijenkorf). woorde wijze enkele schetjes waaronder een schimmenspel met groot succes op te voeren. Het jongensprogramma werd besloten met een kussengevecht. Na de pauze werd het programma voortgezet m et een tweetal kleine to neelstukjes en een tweetal gedichten. Aan 't einde sprak een der leiders van de jongensclub de heer De Vos een kort woord en ouderling M. Overvest namns de kerkeraad. Hij was vol lof over hetgeen hij deze avond te zien had gekregen en wekte het bestuur op om op deze wijze door te gaan. genheid kreeg om te feliciteren kwam het bestuur van de gezinsverzorging te- samen met de jubilaresse die vergezeld was van haar zuster en zwager bijeen. Hier nam de waarnemend voorzitter de heer G. Veenvliet het woord. Hij wees op het zeldzame karakter van dit jubi leum en noemde het vak gezinsverzorg ster een zwaar, maar zeer mooi be roep. Zijn woorden van dank liet hij vergezeld gaan van een geschenkenbon. Hierna kregen de belangstellenden gelegenheid om hun gelukwensen aan te bieden. Namens de kerkeraad sprak de heer T. v.d. Broek. Hij wees op het mooie van de gezinszorg en meende dat dit ook een taak van de kerk was. Verder waren onder de zeer talrijke aanwezigen het voltallige college van burgemeester en wethouders met de gemeentesecretaris. Tegelijk met mej. Burggraaf jubileerden twee bestuurs leden en wel mevr.' Cozijnsen-van Eist en de heer G. Veenvliet.. AMERONGEN Op woensdag 26 februari zal in het Dorpshuis een ver gadering gehouden worden van de NVV Vrouwenbond. Spreekster zal o.a. zijn mevr. Renes van het districtsbe- stuur Utrecht. ADVERTENTIE VEENENDAAL Het domein van de Veenendaalse carnavalsprins mag dan wat kleiner zijn dan dat van zijn collega's in het zuiden, die om 2 deze tijd van het jaar de sleutels van de hele stad in handen krijgen, de 2 2 leut was er zaterdagavond in het N.V.V.-gebouw niet minder om. De Vee- i nendaalse carnavalsvereniging ,,De Veense Blauwkous" had zijn beste j beentje voorgezet en het interieur van het gebouw aan de Tuinstraat om- 2 getoverd in een bont en kleurig geheel. Prins Ben I zwaaide er samen s met prinses Willy de scepter, maar naarmate de kleine uurtjes naderden 2 werd zijn gezag overstemd door een jolige menigte, die de bekende car- 2 2 navalsschlagers keer op keer de ruimte in zond, daarbij geassisteerd door t het muziekgezelschap van Ben Smits. Toen het nog wat rustiger was aan f het begin van de avond werden de vanzelfsprekend in het blauw gestoken I 2 Dansmariekesten doop gehouden, die waren opgeleid door de heer f W. Spaan. Toen werden ook een aantal onderscheidingen uitgereikt; ka- 2 kelbonte medailles aan een blauw wit lint, die ten deel vielen aan mevr. 2 2 Kaauw (voor het vervaardigen van de carnavalskostuums) en aan de heren Beeselink, Van Hal, Spaan en Hannisse, wegens hun verdiensten 2 voor dit bonte bal, dat bij de circa 150 aanwezigen bijzonder in de 2 smaak viel. Het carnavalsrepertoire was tegen sluitingstijd al van voor naar achter en van achter naar voor doorgenomen maar men had nog 2 2 voldoende variaties voor een nieuwe „tour de chant". De klok en de 2 2 waard waren echter onverbiddellijk. De kerk zal al vroeg in de avond open gaan, zodat men direct naar bin nen kan gaan en niet in de sneeuw hoeft te wachten. De uitvoering begint om <8 uur. bij de Macro-Rhenen een aangetekend stuk binnen, afkomstig van de Rooij, waaruit de gouden helm te voorschijn kwam. Hiermede is aan een langlo pend conflict een einde gekomen. VEENENDAAL Op zaterdag 22 februari wordt weer gelegenheid tot discussie gegeven aan alle studerenden met middelbare opleiding, die nog stu deren aan universiteit, academie, h.t.s. en dergelijke. De kring wordt gehouden ten huize van J. Schilperoort, Kerkewijk 40. Het onderwerp is dit keer: „De vorm van de kerkdienst". OVERBERG De CPB, afdeling Overberg, komt maandagavond In delijkse vergadering bijeen in de school. De Nederlandse Christelijke Reis Ver eniging zal een aantal films vertonen over landen, die de laatste tijd bij de Nederlandse toeristen bijzonder in trek zijn. KESTEREN. De prijzen van de aan gevoerde produkten bij de veiling te Kesteren waren als volgt: Goudreinette: I 65—75: 63—65; I 75—85: 76—77; I 8595: 71—76; II 65—75: 61—64; II 75—85 68—73; II 85—S5: 68—72. Golden Delicious: II 60—65: 15—24; II 65—70: 23—32; II 70—75: 32—41; II 75—80 32—44. Jonathan: II 60—65: 15—16; II 65—70: 16—17; II 70—75: 20—21; II 75—80 20—22. Lombartscalville: II 60—70 27—35; II 70—80: 28—49; II 80—90 24—47. Conference: II 55—60 24—27. Brederodes: II 65—75: 18—30. Gieser Wildeman: II 50—60: 31. Prijzen genoteerd in centen per kf. RHENEN In de nacht van zon dag op maandag is brand uitgebroken in een grote kippeschuur naast De Duivetoren in Rhenen. De brandweer korpsen uit Rhenen en Achterberg heb ben bijzonder goed werk geleverd. Direct toen zij bij de schuur aan kwamen, waarin zich zo'n 4000 kuikens bevonden heeft men de ventilatie aan gezet, waardoor de verstikkende rook in de schuur werd afgevoerd. Met hulp van particulieren heeft men daarna ge pakt wat men pakken kon en met manden en dozen vol werden de hevig piepende kuikens naar een andere ver warmde schuur overgebracht. Het bleek dat de brandschade zeer beperkt was gebleven, en dank zij het flinke optreden van de brandweermen- ;en bleven ook vrijwel alle kuikens in leven. RHENEN In de nacht van zater dag op zondag werd de vrijwillige brandweer galarmeerd voor een uit slaande brand aan de Radboudweg. Daar aangekomen bleek haar dat de fam. Van S. het binnenwerk van een defect geraakte oliekachel buiten in de sneeuw hgd gedeponeerd, ten einde brand te voorkomen. Het schijnsel van de vuurgloed was voor attente buren aanleiding de brandweer te bellen, die echter niet behoefde in te grijpen. De stadsparkvijvers trokken ook in het afgelopen weekeinde weer veel schaatsliefhebbers. RHENEN Eerder maakten wij melding van het feit, dat de motor crosser Jan de Rooij uit Eindhoven weigerde de gouden helm in te leve ren bij de Rhenense Motor en Auto club „Macro". De Rooij motiveerde zijn weigering, dat hij de kostbare trofee nieö meer kon verdedigen, omdat de Macro was overgegaan naar de KNMV en dat hij als motorcros ser, aangesloten gebleven bij de Zuid Nederlandse Motorsport Bond, niet bij een bij de KN1MV aangesloten vereni ging aan de start zou mogen verschij nen. Het Macro-bestuur dacht er anders over en nam een advocaat in de arm. Er werd besloten een kort geding aan te spannen tegen De Rooij. In dat kort geding heeft de president van de arrondissementsrechtbank te 's Herto genbosch, dr. H. L. M. Kramer, in middels vonnis gewezen. De uitspraak luidde, dat De Rooij werd veroordeeld om binnen twee da gen na de betekening van het vonnis de gouden helm aan de Macro terug te geven op straffe van een dwang som ten bedrage van honderd gulden voor iedere dag dat hij in gebreke zou blijven aan deze veroordeling te voldoen. Afgelopen zaterdagochtend kwam

De Vallei | 1969 | | pagina 3