Kees Verkerk analyseerde op nuchtere wijze de strijd Voetbal in het buitenland Veldslag na Juventus-Roma Krienbühl maakte trots een ereronde Rekenaars konden op 10.000 meter hun hart ophalen Dames-handbalteam tegen Frankrijk Oostduitsers lieten het (laat) afweten Nederlandse jeugd schaatste in Inzeil naar overwinning Tafeltennis-dames in Zweden laatste Geen t.v.-uitzending van Benfica-Ajax TELEURSTELLING SNEL VERGETEN wat een stijl... wat een after-shave i Zucht Stoeprand-effect v A L D e l i s v4lDE LIS Engeland Portugal Italië Frankrijk Duitsland Spanje Tintelfris en huidversterkend. MAANDAG 17 FEBRUARI 1969 DEVENTER Met groot vakman schap heeft Kees Verkerk na afloop van de dramatisch verlopen tiendui zend meter de confrontatie met de we reldpers doorstaan. Hij schikte de stoe len en tafels in een mooie kring, zodat iedereen zijn woorden goed zou kun nen horen en bood bereidwillig aan het Noors van Dag Fornass aan zijn rechterzijde te vertalen. Geen spoor van teleurstelling. Integendeel, wie Verkerk zo bezig zag, moet ongetwij feld onder de indruk zijn gekomen van de wijze, waarop hij de gebeurtenissen analyseerde. Was er in die zakelijke beschouwing eigenlijk nog plaats voor zoiets subjectiefs als teleurstelling? Volgens Kees niet. Ik ben tenslotte derde geworden. Dat Is een stimulans om door te gaan. Ik weet nu dat ik nog harder kan en hoop dat over veertien dagen te laten zien in Inzeil. Je kunt het als een soort revan che beschouwen. Iedereen heeft wel 'ns pech. Tot dusverre heb ik dat zelfs min der gehad dan de anderen." Punt voor punt ontleedde Kees de ge beurtenissen van het weekeinde: de 500 m, waarvan vader Pleun verbijsterd had uitgeroepen: „Hij leek wel een oud paard, zoals hij door de bocht ging." Kees zelf: „Het was voorbij voordat ik wist wat er aan de hand was. Ik startte goed, maar Blatchford daverde langs me heen alsof ik er niet was. Ik keek opzij en schrok. Ze zouden die echte •printspecialisten apart moeten laten rijden. Het is geen gezicht zo'n haze wind naast een klassementsrijder." En kele insiders opperden voorzichtig de mogelijkheid, dat Kees Verkerk te lang zou hebben ingereden en koud aan de start was gekomen. „Ik ga altijd tien ritten van tevoren de baan op. Maar er waren nogal wat valse starts. Daar kun je niets aan doen." Dan de tien kilometer, waarin Kees de verkleumde, maar fel meelevende, toeschouwers na 'n aanvankelijk enorm optimisme deed belanden in een toe stand van uiterste wanhoop. Die omslag was voor sommigen moeilijk te verwer ken, zoals voor de man die uit Limburg was gekomen met een beker, versierd met een voorbarig opschrift: „Kees Verkerk wereldkampioen 1969". Half huilend overhandigde hij de Putters- hoekse kastelein de beker: „Geef hem maar aan Fornass. Ik had mijn handen afgehakt als hij daardoor wereldkam pioen was geworden." Kees zag het allemaal wat minder dramatisch: „De rust tussen de vijftien honderd en de tienduizend meter was te kort", verklaarde hij. „Er zaten maar veertig minuten tussen. Te weinig om helemaal bij te komen. Vergeet niet dat ik""dè vijftienhonderd meter won door een snelle laatste ronde. Wedstrijdlei der Henny Roos was van plan Guttorm- sen op die afstand te diskwalificeren, omdat hij mij zou hebben gehinderd. Maar ik vond van niet. Het was mijn eigen schuld. Ik wilde achter hem uit de wind gaan zitten, maar ik zette te hard aan zodat we tegelijk bij de krui sing waren. Op de tien kilometer heeft Per Willy me tot tweemaal toe gehol pen. Na afloop zei hij tegen me: „Ik wilde de beste rijder zijn kansen niet ontnemen. Hij had me eerder kunnen passeren. Dan zou ik in elkaar zijn ge klapt. Nu wachtte hij totdat ik drie seconden boven de tijd van Bols was en greep toen de ritzege. Als hij eerder had aangezet, zou hij waarschijnlijk de tien kilometer hebben gewonnen." Jan Bols slaakte een zucht van ver lichting toen Guttormsen vóór Verkerk door de finish ging. „Ik zat geweldig in mijn rats. Ik dacht: dadelijk ben ik er de schuld van dat Kees geen wereld kampioen is geworden. Achteraf denk Een verslagen en gedesillusio neerde Ard Schenk na zijn val op de 1500 meter. je: wat had het uitgemaakt als ik tien, twintig seconden langzamer was ge gaan. Maar tijdens mijn race tegen For- naess heb ik er helemaal niet aan ge dacht. Ik wilde winnen. En ik was blij toen me het gelukt was." Was het geen tactische fout, dat het felle doorzetten van Bols aan Fornaess het wereldkampioenschap heeft ge bracht? Coach Leen Pfrommer meende van niet: „Voluit gaan was de opdracht die Bols meekreeg. De kans zat er in dat Fornaess zich zou forceren. Kees reed helemaal niet op Bols' tijd. Hij ging weg op een schema van 15.50. Hij wilde de titel op twee manieren winnen: door het kleinste puntenaantal en een over winning op de drie afstanden. Hij heeft daarmee misschien wat al teveel risi co's genomen." Kees zelf: „Na tien ronden voelde ik dat het niet zou gaan. Je moest knok ken tegen de wind en glijden als je langs de hoofdtribune kwam. Dat zijn twee technieken die je niet door elkaar kunt gebruiken." Dag Fornaess bekende, dat zijn illusies in omgekeerd evenredige wijze hadden gefluctueerd met die van het publiek. „Na mijn tien kilometer was er voor mij maar één man, die wereldkampioen zou worden: Kees Verkerk. Ik had me er al helemaal bij neergelegd. Tot de voor sprong kleiner en kleiner begon te wor- Volkomen leeg gereden kwamen Kees Verkerk en Per Willy Guttormsen over de streep na 10.000 meter. De foto lijkt bijna symbolisch. Een diepe buiging voor Dag Fornaess, die op dit moment vrijwel zeker was van de titel. den. Ik zag opeens weer mogelijkhe den en ik heb Per Willy zo hard moge lijk aangevuurd als ik kon. Toen het voorbij was ben ik het stadion uitgelo pen. Was ik wereldkampioen? Ik durf de niet te kijken hoe Claesson het er af zou brengen." Later op de avond maakte Leen Pfrommer de balans van dit kampi oenschap op: „Het was voor mij een evenement met felle uitschieters naar boven en beneden. Hoogtepunten wa ren voor mij de 500 en 10.000 m van Peter Nottet. Geweldig, zoals die jongen heeft gereden. Dieptepunten: de val van Ard Schenk en Bols op de 1500 m. Bij het baanvegen was de machine maar één keer over het ijs gegaan. Zij bestreek niet de hele breedte. Daardoor waren er richels ontstaan." „Stoeprand-effect" noemde Bols het. „Ard zwikte, kwam met de ene schaats tegen de andere. Jan gleed bij de wis sel finaal onderuit", aldus de Neder landse schaatscoach. „Ik wilde proteste ren, maar wat bereik je er mee? Over rijden mag toch niet. Dat heeft ans heel wat gekost. Schenk verloor er vier volle punten mee en Bols een punt. Als je dat incalculeert, zouden we in het eindklas sement de derde (Kees Verkerk), de vierde (Schenk), de vijfde (Peter Not tet) en de zesde plaats (Jan Bols) heb ben bezet." „De jongens hebben me beslist niet teleurgesteld. De stemming in de ploeg was uitstekend en ze zijn allemaal bij de laatste zestien gekomen. Dat is toch wel iets om trots op te zijn." Had hij dan niet gemikt op de wereld titel voor een van zijn pupillen? „Na tuurlijk. Na de eerste dag was ik er vast van overtuigd dat Kees drie afstanden zou winnen. Toen Schenk op de 1500 m zo hard ging, werd ik erg bang." Schenk zelf bleef onbereikbaar. Hij vocht het met zichzelf uit. Vreugde en deceptie hadden met de Noordhollander een wel heel wreed spel gespeeld. Zaterdag nog verklaarde oud-coach Lamberts met stelligheid: „De derde plaats op de 5000 m heeft Ard Schenk een geweldige sti mulans gegeven. Hij is er weer hele maal." Toen Ard voor die prestatie ge huldigd werd, was zijn gezicht grauw van teleurstelling. Enkele minuten te voren had een val op de 1500 m zijn illusies volkomen vernietigd. DEVENTER De Zwitserse vete raan Franz Krienbühl moet zelden zo veel sportieve vreugde hebben beleefd als zondag na zijn race op de 1500 me ter. In de elfde rit moest de 39-jarige Krienbühl alleen over de baan. Het dui zendkoppige publiek besloot zich te war men door de wat stijf rijdende man uit Zürich, die pas vier jaar geleden met de wedstrijdsport begon, hartstochtelijk aan te moedigen. Krienbühl, die zeer verdienstelijk klari net speelt, beloonde dit massale gebaar met een furieuze start. Zijn vrouw Jo- siane, gekleed in een opvallende rose, lange broek en een korte bontjas, coachte hem enthousiast gebarend naar een heelhuids einde. Aan het slot ging de Zwitser, die zich bij het Europees kampioenschap bij de beste zestien wist te plaatsen, wat stroef en het resultaat (2.20.0) was slechts goed voor een plaats in de achterhoede. Het publiek had echter geen interes se voor deze tijd. Het waardeerde wel de moed van de bijna veertigjarige, om aan een dergelijk zwaar toernooi deel te nemen. Krienbühl werd na de finish begroet door zijn applaudiserende echt genote en hij besloot, overmoedig ge worden, nog een triomftocht te maken langs de tribunes. Zijn extra ere-ronde moet hem intense vreugde hebben ge schonken. Breed lachend en met opgehe ven armen beantwoordde de man met de scherpe gelaatstrekken de telkens weer oplaaiende toejuichingen. Deze er varing was voor de Zwitser een reden temeer om stoutmoedig uit te roepen: „Ik ben nog lang niet van plan te stop pen...w.". DEVENTER De ronde-tijden op de 10.000 m spreken duidelijke taal. Elke 400 m kan een supporterslegioen van ellende tot vreugde brengen en omge keerd. De tussentijden van Jan Bols, Dag Fornaess, Kees Verkerk en Göran Claesson in het bijzonder dwongen de menigte tot rekenarij, die zich soms pas in de laatste ronde ontlaadde in geju bel of geweeklaag. Toen de tijden van Jan Bols (16.02.9) en Dag Fornaess (16.04.7), die in de eerste rit op de baan waren geweest, bekend waren, had men een basis. Verkerk zou eenvoudig sneller moeten gaan dan de Hoogeve- ner wilde hij kans maken op het beha len van de wereldtitel door het winnen van drie afstanden. Hierin slaagde de kleine wereldrecordhouder niet. Daarna was de beurt aan Claesson. Volgens de computer, die de pers als nooit tevoren overspoelde met allerhande gegevens, zou de rijder uit Soedermalna 1,1 sec sneller dan Fornaess door de sneeuw jachten mcaten gaan om de titel te grijpen. Aan de andere kant mocht hij 10,7 sec. op Verkerk verspelen om nog als tweede te eindigen. Ter illustratie van dit secondengevecht volgen hieron der de rondetijden van ritwinnaar Bols en de belangrijkste kanshebbers. Voor Fornaess, die voortdurend gelijk opging met Bols en alleen tegen het einde wat terugviel, gelden ongeveer gelijke tijden als voor de Drent. De vergelijking van de tijd van Ver kerk is gericht op die van Bols en voor het vergelijken van de tijd van Claes- son is uitgegaan van de verrichting Verkerk: Bols Verkerk Claesson 41.0 —2,6 2,8 39,3 —7,0 7,3 38,5 —8,3 9,4 38,7 —8,9 9,7 38,3 —8,1 9.4 37,9 —8.2 11.2 37,8 —8,0 12,9 37.8 —7.8 13,3 38,0 —7,5 15.7 37,7 —6,5 14,9 38,3 —6,8 16,2 38,0 —5,6 15,9 38,6 —4,0 14,7 38,5 —2,9 13,7 37,5 0,6 13,1 38,6 1,8 13,9 38,3 +3,2 13,6 37,8 +4,2 13,7 38,7 5,2 14.8 39,0 5,7 14,8 39.4 4,9 15,6 39,4 4,5 15,9 39,1 +3,6 16,8 39,2 2,5 16,6 DEN HAAG Het Nederlands Handbal Verbond heeft dertien speel sters geselecteerd voor de zaalhandbal interlandwedstrijd, die vrijdag in Breda tegen Frankrijk zal worden gespeeld. De speelsters zijn doel: Dinie van Manen (Swift '36) en Joke Reumers (Posterholt)veld: Ma rianne de Meurichy (Walcheren), Thea Hendrix en Wil Aarts (Swift '36), Wil van Draanen, Carry Filler, Kitty de Waard, Adri Meijer en Hennie Lanzaat (Niloc), Maike Elzinga en Maja van Kapel (Hellas) en Henny Vos-Jacobs (UDI). Koningin Juliana had het op de tri bune in Deventer, waar ze verge zeld was van prinses Margriet en mr Pieter van Vollenhoven, blijkbaar best naar haar zin. DEVENTER De organisatoren van het wereldkampioenschap in Deventer hebben enige tijd in onzekerheid ver keerd of de Oostduitsers Gerd Bonke en Jürgen Rudolph wel of niet naar Deven ter zouden komen. Bij de loting voor de 500 en de 5000 meter, die vrijdagavond in het stadhuis verricht werd, was er taal noch teken van de Oostduitsers. De KNSB had de namen van Bonke en Rudolph op tijd opgekregen en het inschrijfgeld was betaald. Zaterdagmor gen arriveerde in Deventer een tele gram, waarin doodnuchter werd mede gedeeld, dat de Oostduitse schaatsbond in het geheel niet had ingeschreven „Officials van de bond hebben mij al enige tijd geleden gezegd, dat die in schrijving officieus was", aldus hoofd- scheidsrechter Henny Roos. „Zij wisten niet, of zij hun jeugdige rijders Bon ke is pas zeventien jaar en Rudolph ne gentien al aan een dergelijk groot toernooi zouden wagen". Perschef Bal- sink gaf een kort en krachtig commen taar: „Dit is geen stijl". Voor Kees Verkerk had het wegblij ven van de Oostduitsers toch gunstige gevolgen. Hij lootte op de 5000 meter tegen Bonke, maar die werd zaterdag „vervangen" door de veel sterkere Gut tormsen. Coach Leen Pfrommer was hier echter nog niet helemaal mee te vreden. Bij hem spookte het alleen star ten van Eddy Verheyen door het hoofd. „Het liefst had ik gezien, dat Verheyen voor Bonke in de plaats was gekomen zei Pfrommer, die zondag na afloop van de wedstrijden een opvallende hees heid aan de dag legde. Het reglement zegt, dat rijders van dezelfde nationali teit tegen elkaar mogen rijden. Het overleg van Pfrommer met de heer Roos had echter geen resultaat en Ver heyen Jaleet eenling op de 5000 meter. ADVERTENTIE Fresh-up activeert de huid en houdt deze soepel en fris dankaj de stimulerende en huidversterkende werking. Fresh-up dè mannelijk-frisse after-shave lotion. met doserende depper2.60 4.25 7.25 met masserende roller 3.20 4.60 nieuw: foam-after shave 6.95 LONDEN De barre weersomstan digheden hebben het voetbalprogram ma in Engeland zaterdag opnieuw da nig verstoord. In totaal moes«ten 23 wedstrijden worden uitgesteld omdat de velden door de bevroren sneeuw onbespeelbaar waren. Voor Leeds dat dank zij een doelpunt van Peter Lori- mer kort na de rust met 1-0 van Chel sea won, was het een zeer gunstige dag. Grote concurrent Liverpool ver loor op eigen terrein met 0-2 van Not tingham Forest waardoor Leeds nu met drie punten voorsprong de eerste plaats bezet. Ronnie Rees was de grote man bij Liverpool - Nottingham Forest. Rees. die enkele dagen geleden voor 60.000 pond door 't laag geplaatste Nottingham Forest werd gecontracteerd inspireerde zijn nieuwe club tot goed voetbal. Hij stelde Joe Baker en Barry Lyons in staat de 2 kostbare doelpunten te sco ren. Jimmy Greaves, Engelands topsco rer, maakte in de Londense derby Queens Park Rangers - Tottenham Hotspur zijn dertigste doelpunt van dit seizoen. Greaves benutte een pass van Roger Morgan, die deze week voor ruim een miljoen gulden van de Queens Park Rangers was overgeno men. Arsenal behield zijn kansen op de ti tel door dak zij twee treffers van Bobby Gould met 2-0 van het jonge Burnley te winnen. Manchester United, de Europese be kerhouder, bereikte bij de Wolver hampton Wanderers na een achter stand van twee doelpunten toch nog een 2-2 gelijk spel. LISSABON FC Benfica, woensdag voor de tweede maal tegenstander van Ajax in de kwart finales van het toernooi om de Europa Cup 2, heeft zondag in de voetbalcompetitie van Portugal op eigen terrein met 3-1 ge wonnen van Varzim. De ploeg uit Lis sabon bezet de tweede plaats op de ranglijst met 27 punten uit 18 wedstrij den. FC Porto staat met 29 punten uit 19 ontmoetingen eerste. De uitslagen waren: CUF - Guima- raes 1-1; Academica - Sporting 1-0; Tornar - Setubal 0-0; Braga - San- joanense 1-0; Belenenses - Leixoes 2-1; Benfica - Varzim 3-1; FC Porto - Atletico 4-1. Stand na 19 wedstrijden: 1. FC Porto 29 pnt.; 2. Benfica 27 (uit 18 wedstrijden); 3. Guimaraes 27; 4. Setubal 24 en 5 CUF en Academica 22 pnt. ROME De uitslagen van de wed strijden gespeeld voor de eerste divi sie van de Italiaanse voetbalcompeti tie luiden: Pisa - AC Milan 0-1; Fiorentina - Dagliari 1-1; Juventus - Roma 2-2; Internazionale - Palermo 0-0; Laneros- si - Torino 1-1; Sampdoria - Napoli 0-2; Varese - Atalanta 1-2; Verona - Bologna 5-1. Stand na 18 wedstrijden: 1. AC Milan, Fiorentina en Cagliari 27 pnt.; 4. Internazionale 21 pnt.; 5. Ju ventus 20 pnt. PARIJS De uitslagen van de wed strijden, gespeeld voor de eerste klas se van de Franse voetbalcompetitie, luidden Jaccio - St. Etienne 0-2; Bastia - Lyon 4-0; Nantes - Valenciennes 3-2; Monaco - Strasbourg 2-1; Red Star - Rennes in de 62e minuut wegens de terreinomstandigheden gestaakt bij de stand 1-0. De overige wedstrijden wer den afgelast. INZELL De 18-jarige Friezin An nie van Dalsen heeft zaterdag tijdens internationale jeugdschaatswedstrijden in Inzeil een voortreffelijke prestatie geleverd op de 500 meter. Zij reed de afstand in 45,6 seconden, waarmee zij precies een seconde achter bleef bij de Oostduitse Ruth Schleiermacher, die begin deze maand in Da vos het wereld record op 44,6 sec. bracht. Achter Annie van Dalsen legden Truus Dijkstra (46,4) en Hannie Lorent (47,7) respectievelijk beslag op de twee de en derde plaats. Zowel bij de jongens als de meisjes zegevierde Nederland. Piet Kleine toon de zich onweerstaanbaar bij de jongens. Hoewel hij op de 500 meter ten val kwam werd hij eerste in 't eindklasse ment door overwinnigen op de 1000, 1500 en 3000 meter. Annie van Dalsen zegevierde bij de dames. De eindstan den zijn:. JONGENS: 1. Kleine (Ned) 202,584 pnt (winnaar van drie afstanden), 2. Kraus (WDld) 181.883 pnt, 3. Vriend (Ned.) 183.117 pnt; 4. Valentijn (Ned.) 183.800 pnt, 5. Jonkman (Ned) 185.700 punten. MEISJES: 1. Annie van Dalsen 'Ned) 190.950 pnt, 2. Henny Lorent Ned) 193.467, 3. Truus Dijkstra 194.983, 4. Annemarie Hoogkamp 203.083 pnt, 5. Sonja Paans 203.783. Stand: 1. St. Etienne 35 pnt. uit 21 wedstrijden; 2. Bordeaux 32 pnt. uit 20; 3. Rouen 26 pnt. uit 20 wedstrij den. HAMBURG De uitslagen van de zaterdag gespeelde wedstrijden voor de achtste finales van het toernooi om de Westduitse voetbalbeker zijn: Hannover '96 - VFB Stuttgart 2-2 (na verlenging); Bayern München - Arminia Hannover 1-0; Werder Bre men - Eintracht Braunschweig 5-0; Hamburger SV - Borussia Mönchen- gladbach 2-0; Schalke '04 - SV Alsen- born 3-1; Alemannia Aachen - Preus- sen Münster 2-0; FC Kaiserslautem - Eintracht Frankfurt 1-0. MADRID De uitslagen van de wedstrijden, gespeeld voor de eerste divisie van de Spaanse competitie, luidden: Pontevedra - Zaragoza 0-0; Saba- dell - La Coruna 0-0; Atletico Madrid - Malaga 4-1; Real Sociedad - Real Ma drid 0-2; FC Barcelona - Elche 1-1; Atletico Bilbao - Dordowa 3-1; Grana da - Las Palm as 2-2. Stand na 22 wed strijden: 1. Real Madrid 37 pnt.; 2. Las Pal- mas 30; 3. FC Barcelona 28. ROME Na afloop van de wedstrijd Juventus-Roma (2-2), die zondag in Tu rijn werd gespeeld, is het in en om het stadion tot ernstige ongeregeldheden gekomen. Duizenden supporters van de thüfsclüb klöhimen over de omheining van het veld aan het eind van de wed strijd. Hun bedreigingen aan scheids rechter De Marchi, die volgens hen par tijdig was geweest en de bezoekers sterk had bevoordeeld, konden zij niet uitvoeren. Daardoor bleef het, voor wat de scheidsrechter betrof, bij een scheld partij. De heer De Marchi moest overi gens tot lang na de wedstrijd in zijn gebarricadeerde kleedkamer blijven om aan de woede van de Turijnse suppor ters te ontkomen en hij kon het stadion slechts verlaten in een geblindeerde po litiewagen. In hun woede probeerden de toe schouwers ook de spelers van Roma te mishandelen met van de tribunebanken gesloopte planken. Trainer Hellenio Herrera liep een klap op en werd door Turijners in het gezicht gespuwd. In de strijd, die langzaam overging in een veldslag, omdat de Romeinse suppor ters zich ook niet onbetuigd lieten, wer den twee toeschouwers gewond. De po litie arresteerde een supporter, die drei gend liep te zwaaien met een geladen pistool. LUND De Nederlandse dames zijn zaterdag in het vierlandentafeltennis- toernooi dat in de Zweedse stad Lund werd gehouden, op de laatste plaats ge ëindigd. Naast Nederland namen de nationale teams van Zweden en Dene marken en een Zweedse jeugdselectie deel. Nederland was gehandicapt door dat het met de zieke Veronique van der Laan moest uitkomen. Nederland - Zweden (jeugd) 13; Ria Bogmans - Marita Gustafsson 14-21, 27-25, 24-22; Veronique v.d. Laan -Gunnal Hendriksen 12-21; 21-19; 12-21; Bogmans/v.d. Laan - Gustafsson/Hen- driksen 13-21; 11-21; Bogmans - Hen driksen 21-11; 16-21; 14-2. Nederland - Denemarken 23 Bogmans - Susan Paulsen 2-11; 23-21; v.d. Laan - Britta Rasmussen 15-21; 20-22; Bogmans/v.d. Laan - Paulsen/ Rasmussen 11-21; 21-17; 13-21; Bog mans - Rasmussen 21-19; 21-10; v.d. Laan - Paulsen 2-5; 8-2; 5-2. Nederland - Zweden 03 v.d. Laan - Eva Johansson 10-21; Bogmans - Marita Neidert 15-21; 10-21; v.d. Laan/Bogmans - Johansson/Nei- dert 7-21; 10-21. Eindstand: 1. Zweden 6 pnt.; 2. Zweden jeugd 4; 3. Denemarken 2; 4. Nederland 0. DEN HAAG. De tweede wedstrijd tussen BenficaAjax uit de kwart finales van het tournooi om de Europe se beker voor landskampioenen, die woensdag in Lissabon wordt gespeeld, zal waarschijnlijk niet voor de televisie worden uitgezonden. Onderhandelingen tussen de Portugese televisie en Benfica over een Eurovisie-uitzending van de wedstrijd hebben tot nu toe niet tot overeenstemming geleid. Voor een uit zending van de wedstrijd worden door Benfica financiële eisen gesteld, die be langrijk hoger liggen dan gebruikelijk. Als gevolg hiervan hebben Europese te levisieorganisaties, die aanvankelijk be- -mistelling toonden, zich teruggetrok- Een financieel voorstel van de I :.T.S., gebaseerd op uitzending van de wedstrijd uitsluitend in Nederland, is door Benfica afgewezen.

De Vallei | 1969 | | pagina 9