Veenendaals dagblad Opnieuw een tegenvaller (55 min.) voor minister Witte veen Buiten Bresnjef sprak met Vlbricht in Moskou Gelders-Utrechtse streekcourant voor Rijn- en Gelderse Vallei Chinezen namen familie gevangen ENGELAND ZET ZICH SCHRAP TEGEN DE GAULLE Praten over investeren in arme landen KIEMWIT Treinramp in Zuid-Afrika; 11 doden Superbenzine cent goedkoper Bredanaar met riek schedel ingeslagen Kamercommissie is tegen terugwerkende kracht nieuwe wet vennootschapsbelasting NAM boort weer gas aan in Noordzee Onrust blijft in Pakistan Hongerstaking in Nanterre KOUDER EIS OPNIEUW SNEEUW Onweidelijke jacht TELEURGESTELD BEZWAREN HANDHAVEN Spoedig weer goedkope koelhuisboter Computercentrum voor gemeenten in het Noorden Boycot i Dc Bur. voor redactie en administratie Prins Bernhardlaan 28, Veenendaal, Telef. 08385-10550 (adm.), 10757 en 10955 (red.). Giro 1321600. Losse nummers 0,25; Abonnement 0,97 p. w„ 4,15 p. m., 12,35 p. k. VALLEI Voortzetting van het nieuwsblad „De Vallei" opgericht in 1926. Uitg.: Wegener's Couranten Concern n.v. Advertentietarieven op aanvraag. DINSDAG 18 FEBRUARI I969 - 43e JAARGANG no. 41 DEN HAAG Minister Witteveen (Financiën) krijgt zeer waarschijnlijk een nieuwe tegenvaller van 55 miljoen gulden. Dit bedrag is de extr^-opbrengst van de nieuwe wet op de vennootschapsbelas ting, die volgens de minister een terugwerkende kracht tot 1 januari 1969 moet hebben. Op de begroting voor dit jaar is rekening gehouden met die extra- opbrengst. De hele vaste commissie voor Financiën uit de Tweede Kamer vindt die terug werkende kracht echter onaanvaardbaar. Dat blijkt uit het nader voorlopig verslag op de nota van wijzigingen, die minister Witteveen en staatssecretaris Grapperhaus in juli van het vorige jaar hebben ingediend. In deze nota van wijziging is als datum van ingang 1 januari 1969 genoemd. ROTTERDAM De Nederlandse Aardolie Maatschappij heeft een nieuwe gasvondst gedaan onder de golven van de Noordzee. Het aardgas werd gevon den in blok K7 op het continentaal plat. De N.A.M. heeft haar werkzaamheden in dat blok beëindigd. De maatschappij kan nog niet zeggen of het economisch verantwoord is, het gas dat werd aange troffen uit de zee te halen. Daarvoor zullen eerst de gegevens bestudeerd moeten worden en eventueel meer bo ringen dienen te volgen.. In november en december heeft de N.A.M. ook gas gevonden op het conti nentaal plat. Ook de winbaarheid van dit aardgas wordt nader "bestudeerd. Dyas N.V., een dochteronderneming van de Steenkolen Handels Vereendging N.V. die samenwerkt met de Gelsenkirchener Bergwerk A.G. en Amoco Netherlands Petroleum Cy, heeft bij de minister van economische zaken nog 5 blokken aan gevraagd op het continentale plat. De combinatie werkt al in zes blokken. Op het vasteland doet de combinatie van S.H.V. boringen in het gebied rond Bergen en Limmen in Noord-Holland. Daar zit de grootste hoeveelheid gas die tot nu toe in deze provincie werd gevon den. In hetzelfde gebied wordt nog een boring voorbereid waarvoor de conces sie al is aangevraagd. In verband met de exploitatie van het gas dat daarbij wordt aangeboord onderhandelt ds SHV al met grote afnemers in België en Duitsland. IJet vraagstuk der overwinterende ganzen blijfi vooral in Fries- 5 land de gemoederen beroeren; de bescherming van dit prachtige vederwild is een punt van voortdu- J 5 rende zorg. Er bestaat zelfs een 5 Werkgroep Ganzenreservaten"5 5 die tracht iets te bereiken. De ac- 5 5 tieve „Bond v. Friese Vogelwach- 5 5 ten" heeft thans in een nota aan 5 5 deze groep een doekje open gedaan J inzake de jacht op wilde ganzen en speciaal over de wijze, waarop deze 5 in de omgeving van Terhorne (tns- 5 sen Akkrum en het Snekermeer v werd bedreven. Het rapport zegt, 5 dat de massale afslachting der 5 pleisterende of overwinterende vo- 5 gels een jaarlijks weerkerend ver- 5 schijnsel is geworden. Gedurende 5 dec. '67 en jan. '68 werd er de J „jacht" vrijwel dagelijks uitge- oefend, zulks naar de weersomstan- 5 digheden; bij sneeuw verdwijnen de j ganzen tijdelijk uit deze streken. X Men maakt gebruik van levende 5 lokkers en geluidsbanden met lok- 5 roepen. Er komen Duitse en Belgi- g sche gastjagers met eigen appara- 5 tuur en een hunner verklaarde met 5 trots op één dag 76 ganzen te heb- ben geschoten! Men bedient zich 5 van schuilhutten op de trekroute en 5 er kwamen dagtotalen voor van 5 plm. 90 stuks. Door de dieren voort- 5 durend te lokken, gelukte het een 5 dezer schieters eens binnen 'n half X uur ca. 40 ganzen neer te knallen. 5 Het totale kwantum over het jacht- J seizoen 1967/68 bedraagt in Fries- 5 land ongeveer 2000, waarvan de J helft bij Terhorne. Soms was de 5 buit zó groot, dat de vogels in de 5 buurt voor 2,per stuk werden uitgevent! Opzettelijke verstoring 5 van dit heel bijzonderekwetsbare X natuurmonument dient te worden 5 vermeden, wijl het milieu steeds 5 ongunstiger wordt door ontwatering 5 en ruilverkaveling. Wanneer de 5 hebzuchtige mens zich wat meer l zelfdiscipline kon opleggen, zou er 5 al heel wat gewonnen zijn. 5 18-2-1969, A. B. Wigman. In het verslag wordt gezegd dat wel eerder belastingbepalingen met terug werkende kracht zijn ingevoerd, maar deze werkten bijna altijd in het voor deel van de belastingbetaler. De com missie begrijpt de noodzaak om een goede dekking te hebben voor de uitga ven van het rijk, maar deze mag niet worden gevonden ten koste van het he le bedrijfsleven. De commissie wil meewerken aan eventuele plannen van de minister om andere mogelijkheden te vinden voor de dekking van een tekort van 55 mil joen gulden. De commissie heeft ook kritiek op an dere delen van het wetsontwerp. Ze vindt zelfs, dat er te weinig ingrijpen de wijzigingen van de uit 1942 dateren de wet op de vennootschapsbelasting in zijn opgenomen. Een groot deel van de commissie is teleurgesteld over de beslissing van mi nister en staatssecretaris óm het pro bleem van de „dubbele heffing" naar de toekomst te verschuiven. Het gaat hier om de bestaande bepaling dat over winsten eerst vennootschapsbelasting en later nog eens inkomstenbelasting moet worden betaald. Öud-minister Vondeling wilde toen hij zich met dit uit 1960 stammende wetsontwerp bezig hield deze met elkaar verrekenen. Zijn opvolger Witteveen vindt het beter om de dubbele heffing voorlopig te laten voortbestaan en om eerst af te wach ten wat hierover in EEG-verband zal worden besloten. In de commissie zijn ook ernstige bezwaren.naar voren gebracht tegen het plan van de minister en de staats secretaris om de „egalisatie-reserve" voor verzekeraars in vijf jaar af te bre ken en onder de vennootschapsbelas ting te brengen. Sinds de oorlog moch ten de verzekeringsmaatschappijen 'n belastingvrij fonds vormen waaruit ze zouden kunnen putten als ze bij ram pen grote uitkeringen zouden moeten doen. Het fonds is dus een garantie dat de maatschappijen hun verplichtingen kunnen nakomen. Minister Witteveen vindt het juist om die egalisatiereserve af te breken. Er is namelijk nooit gebruik van gemaakt. Ieder jaar moet eenvijfde van het kapi taal bij de belastbare winst worden ge voegd. De KVP'ers uit de commissie vinden het onjuist dat een wettelijk tot stand gekomen reservering met terug werkende kracht ongedaan wordt ge maakt. „Dat tast de rechtszekerheid aan". De socialisten spreekt het besluit om die egalisatiereserve af te breken wel aan. De maatschappijen hebben ten on rechte fiscale tegemoetkomingen gekre gen. meent de Partij van de Arbeid. Zij zouden er wel vopr voelen om de periode te verlengen, waarin het fonds moet worden „afgebroken". De libera len hebben grote bezwaren tegen het voorstel. „Als de Staten Generaal de bewindslieden volgen is het hek van de dam. Wat let een kabinet dan nog even tueel voor te stellen reeds verleende investeringsaftrek ongedaan te maken of vervroegde afschrijvingen met terug werkende kracht te laten vervallen. Het voorstel om de tarieven voor de vennootschapsbelasting op 45 procent te stellen stuit op tegenstand" bij de so cialisten. Zij willen er minstens 46 pro cent van maken; het bestaande tarief dus tenminste handhaven. BRUSSEL Nederland heeft maan dag in de Europese ministerraad in Brussel toestemming gevraagd om voor 1 april 3.000 ton koelhuisboter te gen verlaagde prijs op de Nederlandse markt te mogen brengen. De vijf part ners bleken er in beginsel geen be zwaar tegen te hebben. De Europese Commissie zal een officieel besluit van de EEG-raad, dat hiervoor nodig is, uitwerken. Het Nederlandse verzoek ging ge paard met de verzekering, dat ervoor gezorgd zal worden, dat de goedkope koelhuisboter alleen de Nederlandse consument ten goede komt. JOHANNESBURG Volgens het laatste officiële bericht zijn bij de treinramp bij Johannesburg 11 persoe nen, allen Afrikanen, gedood en 155 gewond velen van hen hebben brand wonden opgelopen. Toen de trein met 300 passagiers gis termiddag een station bij Johannes burg binnenreed, raakte hij twee tank wagens met benzine die door een ande re locomotief opzij geduwd waren en vlak voor de passagierstrein waren komen te staan. Na de botsing stroomden 60.000 liter brandende benzine over de passagiers- trein uit waardoor onmiddellijk de lo comotief en zes wagons in brand ston den. De hitte was zo erg, dat de rails ter plaatse krom trokken als spiralen. Boven het toneel van de ramp kringel den zware rookwolken omhoog. Het was de eerste treinramp in Zuid-Afrika sinds die van mei 1966, toen een trein mert forensen op een stilstaande trein inraasde met als ge volg 15 doden (allen Afrikanen) en 160 gewonden. Dit ongeluk gebeurde niet ver van de plaats van de ramp van gis teren. 88 van de gekwetsten konden na be handeld te zijn de ziekenhuizen verla ten. Tot de gewonden bëhoren zes em ployés van de spoorwegen. Twee van hen zijn er slecht aan toe. Ofschoon de brandweer nog op het terrein van de ramp surveilleert, is het treinverkeer weer normaal. 1 o VALENCIA De Spaanse stad Va lencia is in de afgelopen nacht opge schrikt door twee bomexplosies, waarbij overigens niemand letsel opliep en geen noemenswaardige schade werd aange richt. jiimMtitmimiiittMtiiiiiiiMiiiiimiiiitiiiimiiiiiiiiimiiininttimmimnn mmmmiiinimiiitiiiiiifimiiiHHiimminiiiiiimiiiiimmmiimiiHm n tmiimitiiimiiiitiimiimiimiininiiimiiiiiiiiir swsp:": HONGKONG Enkele privéjachten (tussen Macao en Hongkong in een zeilwedstrijd) zijn door de Chinezen geënterd. O.a. het jacht van de familie Von Sydow uit Zweden. Op de foto: de heer en mevrouw Von Sydow met drie dochters, waarvan er twee aan boord waren op het moment, dat de Chine zen het schip overnamen. RAWALPINDI (Pakistan) Een menigte van meer dan 3000 mensen stond te wachten op de oppositielei ders die arriveerden op het vliegveld Chaklala voor de besprekingen met president Ajoeb Khan over de huidige politieke onrust in Pakistan en de voorgenomen constitutionele hervor mingen. De besprek&aget.» zullen mor gen beginnen. Toen de mensen zich rond het ge charterde Fokker-vliegtuig verdrongen riepen ongeveer 1000 studenten: „Ga terug!", „Boycot de besprekingen!", en „Geen compromis met Ajoeb!" President Ajoeb Khan heeft voor de bijeenkomst van woensdag vijf oppo sitieleiders uitgenodigd, onder wie de linkse oud-minister van Buitenlandse Zaken Bhoetto en de leider van de Peking-gezinde Awami-partij. Van officiële zijde is meegedeeld dat bij de onlusten van gisteren vijf men sen het leven hebben yerloren. In grote delen van Karatsji mogen de mensen 24 uur niet op straat verschijnen, en er zijn véél militairen naar de stad ge dirigeerd om zonodig aan 'nieuwe ge vechten een einde te maken. LONDEN Frankrjjk heeft aan de noodrem getrokken, oni de Britse poging, zich via de Westeuropese Unie minstens ten dele te verzekeren van politieke medezeggenschap in de EEG, te verijdelen. Van deze medezeggenschap is de Britse regering, door het veto van De Gaulle over de aanvraag voor het lidmaat schap van de EEG, verstoken gebleven. Nadat het Franse spervuur tegen de consultatieve vergadering van de vaste WEU- raad van vorige week vrijdag in Londen zonder resultaat was gebleven, is het sinds maandag duidelijk dat de Franse regering de Britse „omweg naar Europa" wil blokkeren, ook al zou dat een breuk betekenen in de unie van de 7 landen. ROTTERDAM Na overleg met het ministerie van economische zaken is, in verband met marktontwikkelingen, besloten met ingang van heden, de prijs van superbenzine aan de pomp bij ver kooppunten met één cent per liter te verlagen. De prijs van gewone benzine blijft ongewijzigd. Superbenzine maakt ruim 75 procent van het totale autobenzineverbruik uit. MOSKOU De Russische partijlei der Breznjef heeft in Moskou een on derhoud gehad met zijn Oostduitse col lega, Ulbricht. Naar het persbureau Tass meldde, bespraken zij met name de „groeiende activiteit van militaris tische, revanchistische en neo-nazisti- sche kringen in West-Duitsland, die in Europa een haard van gevaarlijke spanning willen vestigen". Zij waren het over alle ter sprake gebrachte kwesties volledig eens. Ulbricht vertoeft al sinds half ja nuari in de Sovjet-Unie, volgens het Oostduitse persbureau A.D.N. voor een rustkuur. Eind januari zou hij een ont moeting hebben gehad met Sovjet-pre mier Kosygin. Op 10 februari werd be kend dat hij in Moskou ook met de Hongaarse partijleider. Kadar, die daar op bezoek was, had gesproken. De Russische ambassadeur in Wash ington, A. F. Dobrynin. heeft een be zoek gebracht aan president Nixon en met de Amerikaanse president gespro ken over vraagstukken die voor de V.S. en de Sovjet-Unie van belang zijn. Een Westberlijnse krantf meldt van daar vernomen te hebben, dal de Russische controle officier bij het Ber- lijnse „Air Safety Control Center" in de periode van 4 tot 6 maart niet aan wezig zal zijn. Op 5 maart wil de Westduitse rege ring te Berlijn de presidentsverkiezin gen houden, waartegen door de Oost duitsers en de Russen fel wordt ge ageerd. Van Amerikaanse zijde heeft men ten aanzien van het krantebericht ge zegd van niets af te weten. Er waren ook geruchten, dat de Rus sen apparatuur hadden genstalleerd om de radar te storen, waardoor het luchtverkeer naar en van West-Berlijn grote hinder zou kunnen ondervinden en zelfs zeer riskant worden. De Westduitse regering wil beslist geen crisis „in en om Berlijn" en hoopt dat men er van de andere kant ook zo over denkt. Dit verklaarde re geringswoordvoerder Ahlers maandag naar aanleiding van de jongste Russi sche protestnota aan Bonn. Hij wees er nogrr^als op dat de bij eenroeping van de Bondsvergadering voor de verkiezing van de nieuwe Westuitse president op 5 maart in West-Berlijn „absoluut gebeurde in overeenstemming met de drie westelij ke geallieerden, speciaal met de nieu we Amerikaanse regering". De Russi sche nota zal in overleg met de bondgenoten worden beantwoord. AMSTERDAM Onder auspiciën van de Verenigde Naties wordt in het Amstel Hotel een bijeenkomst gehou den, waar wordt gesproken over de mogelijkheden ter bevordering van privé-investeringen in ontwikkelings landen. V.l.n.r.: D. Stikker, M. de Seynes (plaatsverv. secr.-generaal), minister Udink (voorzitter van de ver gadering), Ghay secretarisHoff man. ,,De tijd dat men het particuliere geld wezen over één kam kon scheren met woeker en uitbuiting ligt ver achter ons. Steeds minder wordt geluisterd naar diegenen die graag, om welke reden dan ook, de excessen uit het verleden projecteren op heden en toe komst," zei minister Udink gisteren in zijn openingswoord. LEEUWARDEN In de provincies Friesland, Groningen en Drente be staan bij de gemeentebesturen plan nen om te komen tot de oprichting van een gemeenschappelijk compu tercentrum voor het verrichten van al lerlei administratieve werkzaamheden. Om te beginnen wordt gedacht aan loon- en salarisberekeningen, belas tingadministratie, verbruikersadminis tratie Voortdurend zal worden ge streefd naar uitbreiding en aanpassing van de door het computercentrum te verrichten werkzaamheden. De crisis is begonnen na een besluit van de conferentie van ministers van Buitenlandse Zaken van dé W.E.U. in Luxemburg, het overleg over buiten landse politiek ce verbeteren. Zich op dit besluit beroepend, had de Britse minister van Buitenlandse Zaken, Ste wart, begin vorige week een consulta tieve vergadering van de vaste com missie belegd, die over het Midden- Oosten zou beraadslagen. Deze vaste raad wordt gevormd door de ambas sadeurs in Londen van de W.E.U.- landen. Frankrijk poogde deze.verga dering te beletten, door een ware „es calatie" van diplomatieke stappen. Naar intussen bekend geworden is, zond de Franse ambassadeur in Lon den donderdag nog vier brieven aan het secretariaat-generaal van de W.E.U., waarin stond, dat Frankrijk de vergadering als overbodig be schouwde en haar niet als W.E.U.-ver- gadering kon aanvaarden. De vergade ring zou dus niet in het gebouw van de W.E.U. mogen worden gehouden, evenmin mocht de secretaris-generaal de leiding ervan hebben. Alle andere leden steunden echter de secretaris-generaal in diens opvatting, dat de vergadering in overeenstem ming was met de geest van de unie, al kan de tekst van het verdrag op verschillende manieren worden uitge legd. Het is niet duidelijk of eenstem migheid slechts wordt vereist voor beslissingen", zoals Frankrijk be weert, deze ook nodig is voor procedu rekwesties. Dat leidde ertoe dat de vijf EEG- partners van Frankrijk zonder Fran se deelneming voor de eerste maal af zonderlijk politiek overleg met Enge land gingen voeren. Dat West- Duitsland daaraan deelnam, was vol gens politieke waarnemers een zeer delicate kwestie, omdat juist op dat tijdstip premier Wilson een bezoek bracht aan West-Duitsland. De zes betrokken WEU-landen kun nen wel verwachten, dat Frankrijk nu minstens alle vergaderingen van de WEU zal boycotten, zoals het in de EEG-crisis van 1965 over de landbouw politiek met de EEG-bijeenkomsten heeft gedaan. Niet zeker is, of deze boycot zich zal uitbreiden tot de ver gaderingen van de WEÜ-assemblée, die normaal in Parijs gehouden wor den. De Assemblée komt deze week donderdag en vrijdag bijeen. De Britse regering schijnt vastbeslo ten, niet van het geschapen precedent terug te komen en daardoor in de toe komst ook het recht te verspelen de WEU te gebruiken als een instrument voor politieke samenwerking. Voor zo ver bekend, is geen van de andere WEU-landen bereid de Franse eis in te willigen en achteraf te verklaren dat de omstreden bijeenkomst van vrijdag „geen geregelde WEU-bij eenkomst was". Een worsteling om de macht, waar Parijs nu mee is begonne, lijkt volgens waarnemers in Londen nu on afwendbaar. PARIJS Negen studenten, drie le raren en een wetenschappelijk mede werker van de faculteit der letteren in Nanterre zijn een hongerstaking begon nen. Zij eisen het vertrek van de orde bewaarders, wier aantal na de ongere- gelheden van vorig jaar sterk ie toege nomen. De hongerstakers beschuldigen deze functionarissen, wier taak het is de orde in de faculteitsgebouwen te handhaven, ervan in feite „politie in burger" te zijn. BREDA Een twintig man sterk team van de Bredase politie staat in deze drukke carnavalsdagen voor de taak naar de man te zoeken, die gis ternacht in een steegje in Princenhage de 29-jarige Ettense drukker Johan Mal lens op beestachtige wijze heeft vermoord. Het verminkte lijk van de drukker wiens schedel was ingeslagen, werd gisterochtend om ongeveer kwart voor zeven in de buurt van een meubelfa briekje in het steegje gevonden door de heer A. Gommers, die op de hoek woont van de Heilaarstraat in Prin cenhage en het naamloze, op een par keerterrein uitlopend steegje. De heer Gommers deed zij ontdekking toen hij naar het werk ging. Hij zag het lijk liggen naast een in de sneeuw gepar keerde personenauto, die van het slachtoffer bleek te zijn. Op de gesloten portieren van de auto zijn bloedsporen gevonden. Onmiddellijk belde hij de politie die voetsporen ontdekte op een bouwter rein in de buurt van het lijk. Op dit braakliggende stukje grond werd een riek (mestvork) gevonden waaraan bloedspetters zaten. De heer Mallens, die een coltrui en een overjas droeg, was tot zondag avond half één met zijn gezin op be zoek geweest bij zijn ouders in de Bredase Willem Barendtzstraat. Dit is ongeveer een kwartier rijden van de plaats, waar hij werd vermoord. Hij had zijn ouders gezegd, de vol gende dag (gisterochtend) vroeg naar Rijsbergen te zullen gaan, waar hij op zijn vrije dagen een friteskraam exploiteerde. Het gezin bleef in Breda. Uit de sectie die patholoog-anatoom dr. J. Zeldenrust gistermiddag ver richtte bleek dat de man 's nachts tus sen half drie en vier uur moet 'zijn vermoord. Wat na zijn vertrek bij zijn ouders tot vier uur 's nachts heeft gedaan, is niet bekend. GEEN ALCOHOL Volgens het voorlopige sectierap port van dr. Zeldenrust is het niet waarschijnlijk dat de heer Mallens nog cafés heeft bezocht na half een 's nachts. Er werden geen alcoholsporen in zijn bloed ontdekt. De heer Mallens was getrouwd en had twee kinderen. De riek waarmee de moord is ge pleegd blijkt eigendom te zijn van een boer, die het braakliggende stukje grond bij het steegje heeft gepacht. De ze man vertelde de politie de riek za terdagavond op het terreintje te heb ben achtergelaten. Ook de in de sneeuw gevonden voetafdrukken van de waarschijnlijk^ dader hebben de politie nog niet verder geholpen. Het bleken afdrukken te zijn van schoenen met half versleten en waarschijnlijk leren zolen. Een buurtbewoner heeft de politie verteld 's nachts om ongeveer drie uur in het steegje een auto te hebben ge hoord. ADVERTENTIE NU OOKDWARSGEBAKKEN MET HELE TAR WEKIEMEN (Van onze weerkundige medewerker) e oude depressieput van 1008 millibar boven Noordwest- 5 Duitsland en Nederland had nog zo- veel fut, dat zij gisteren, vannacht 5 en vanmorgen op veel plaatsen X aanhoudend sneeuw heeft gebracht. De sneeuwhoogte in Apeldoorn was vanochtend aangergoeid tot 25 a 30 cm, in de ^Achterhoek en Oost- Brabant lag minstens evenveel en J in Zuid-Limburg is men inmiddels g de 40 cm gepasseerd. - 5 Het weer is op dit ogenblik bij- 5 zonder rustig, maar morgen brengt g een nieuw en zeer diep lagedrukge- 5 bied (985 mb) in de Golf van Bis- 5 caje en boven Frankrijk weer leven 5 in de brouwerij. De oostelijke wind 5 wakkert aan tot op zijn minst 5 krachtig en een nieuw sneeuwge- 5 bied zal van het zuiden uit Gel- 5 derland bereiken. Omdat de tem- 5 peratuur in dalende lijn gaat in 5 de komende nacht en morgenoch- tend is 5 tot 10 graden vorst te ver- 5 wachten moet gevaar voor 5 sneeuwv er stuiving en en daardoor 5 geblokkeerde wegen niet uitgeslo- X ten worden geacht. Hoever de dooilucht met regen J uit Frankrijk donderdag in noorde- lijke richting zal opdringen is nog 5 onzeker. Dat hangt ten dele af van de afweerreactie van het Scandina- vische hogedrukgebied, dat in X Noord-Zweden 1030 mb sterk is. In 5 Noordoost-Rusland is de luchtdruk 5 nu al dagenlang 1055 mb, dat is uit- 5 zonderlijk hoog. 5 Morgen: Zon op: 07%.48 onder: 18.01 Maan op: 08.50 onder: 21.52 1 5

De Vallei | 1969 | | pagina 1