Goede kans op behoud van Betuwespoorlijn Centrale post mogelijk in station te Resteren Boete van f 75,- voor uitdelen klap Metamorfose eierhal sportaccommodatie Cursisten bekeken maquette Na gunstige resultaten met radio-verkeersleiding INDOOR SPORTEN KRIJGEN KANS IN SCHERPENZEEL Veiling Resteren Lij sterbergbad-zwemmers behaalden A-diploma Schoolbestuur huldigde de heer Valkhof Veertien mille voor weduwe Van Ginkel Gevaarlijke bocht wordt verbeterd Hogere subsidie voor oranjevereniging Vereniging voor Openb. onderwijs van de grond NCVB kijkt terug op 1968 Grondaankopen voor verbetering Marktstraat VEEMARKT UTRECHT Boodschap uit Bolapoenje Arts gewond bij slippartij Afkondiging strafverordening Bijzondere dienst in Oude Kerk Brandje was snel gedoofd NCVB vergadert Links en rechts in de politiek" Uitslagen van damcompetitie AGENDA Voor S.G.P. Pagina 3 DINSDAG 18 FEBRUARI I9ce9 SCHERPENZEEL Binnenkort zal een begin worden gemaakt met de ver betering van de bocht in de Nieuw- straat ter hoogte van het pand van de heer I. Stuivenberg. Deze verbetering is onlangs door het college van B. en W. aan de raad toegezegd om een eind te maken aan de ter plaatse bestaande onveilige verkeerssituatie. Door de technische dienst van de ge meente is een kostenraming van de ver- beteringswerken opgesteld. Deze kos ten worden begroot op f2750 te weten f 250 voor grondaankopen en f 2500 voor verbetering van de weg. Te zijner tijd kan een voorstel tegemoet worden ge zien voor de aankoop van twee perceel tjes grond van I. Stuivenberg en de Erven Van de Bosch - Schimmel c.s. SCHERPENZEEL Het bestuur van de oranjevereniging heeft het col lege van B. en W. verzocht om verho ging van het subsidie per schoolgaand kind voor 1969 en de daarop volgende jaren in verband met de steeds toene mende kosten bij het organiseren van de feestelijkheden op Koninginnedag. Het subsidie bedroeg tot dusver een gulden per leerling en de oranjevereni ging heeft verzocht dit subsidie te ver hogen tot twee gulden. Het college van B. en W. doet in een voorstel aan de raad de suggestie het subsidie voor 1969 op f 1,50 te brengen en met ingang van 1970 het bedrag op twee gulden te stellen. SCHERPENZEEL Op donderdag 20 februari wordt de oprichtingsverga dering gehouden van de vereniging voor openbaar onderwijs. Dit is in verband met de fusie tussen de ouderraad en de vereniging voor volksonderwijs. De vergadering vindt plaats in hotel Boszicht. Voor het bestuur worden de volgende kandidaten gesteld, J. H. Valkenburg, G. J. Deunk, Th. v.d. Hoeff, A. Vonk, R. Groenveld en H. E. v.h. Spijker. Na afloop blijft men nog enige tijd gezellig bij elkaar voor een spelletje Bingo. SCHERPENZEEL Donderdagavond 20 februari houdt de afdeling Scherpen- zeel van de Ned. Chr. Vrouwenbond haar jaarvergadering in „Filalethes". Er zal ditmaal geen spreker aanwezig zijn, maar er zal een liturgie met me dewerking van het koortje worden af gewerkt. Na de jaarstukken krijgt men een quiz met dia's door mej. M. v. Doorn en besloten zal worden met een klein toneelstukje. SCHERPENZEEL Met twintig van de dertig eigenaren van perceeltjes grond langs de Marktstraat heeft de ge meente overeenstemming bereikt over de aankoop van strookjes grond, die in gemeentelijke eigendom moeten wor den verkregen voor de riolering en re constructie van deze weg. De twintig eigenaren zijn bereid de perceeltjes grond te verkopen tegen een prijs van vijf gulden per vierkante meter. Verder zullen waar nodig op kosten van de gemeente afrasteringen worden verplaatst of zal het verlies van bomen worden vergoed. In een voorstel aan de raad om tot deze grondaankopen over te gaan spreekt het college de hoop uit dat ook met de overige eigenaren spoedig over eenstemming zal worden bereikt zodat het werk zal kunnen worden uitgevoerd. De riolering en de reconstructie van de Marktstraat is gegund aan de firma Van Mouwrik te Waardenburg. KESTEREN Het personenvervoer op de Betuwespoorlijn zal zeer waar schijnlijk worden gehandhaafd. Plannen om de lijn op te heffen vanwege een super-onrendabele exploitatie lijken niet te worden uitgevoerd. De minister van Verkeer en Waterstaat, drs. J. Bakker, heeft onlangs zijn goedkeuring gegeven aan het Centrale Radio Verkeersleidingsysteem, dat geruime tijd is beproefd op het eveneens super-onrendabele baanvak SauwerdRoodeschool. De resultaten van deze proefneming zijn bijzonder hoopgevend. De minister heeft toestemming gegeven aan de Nederlandse Spoorwegen om het systeem ook op andere onrendabele lijnen toe te passen. Welke lijnen hiervoor in aanmerking komen wordt onderzocht. Volgens een woordvoerder van de N.S.-voorlich- tingsdienst lijkt het zeer waarschijnlijk, dat het radio-verkeersleidingsysteem ook op de Betuwelijn zal worden ingevoerd. Het Centrale Radio Verkéersleidings- systeem is aanzienlijk goedkoper in exploitatie. De proeven op het baan vak Sauwerd-Roodeschool hebben dit; volgens de NS-voorlichtingsdienst, dui delijk aangetoond. Weliswaar zijn voor de Betuwespoorlijn nu reeds enkele be zuinigingsmaatregelen van kracht maar dit past geheel in het nieuwe systeem. Het station Kesteren-Rhenen is bij voorbeeld alleen nog geopend voor verkoop tijdens de spitsuren. Daarna kunnen plaatsbewijzen bij de conduc teur in de trein worden gekocht. De voormalige stationschef in Kesteren, de heer G. van Giezen is overge plaatst naar Arnhem. „Het lijkt zeer waarschijnlijk, dat ook de Betuwespoorlijn voor het radio-ver keersleidingssysteem in aanmerking komt. De lijn is voor het rivierenge bied van groot belang. Nu de resulta ten zo gunstig zijn lijkt het niet aan nemelijk, dat alsnog zal worden beslo ten om 't rezigersvervoer op dit baan vak te staken", deelde een woordvoer der van de NS-voorlichtingsdienst gis termiddag desgevraagd telefonisch mee. Volgens de woordvoerder van de NS doet zich op de Betuwespoorlijn echter wel een probleem voor, omdat sommige delen van het baanvak dubbelspoor zijn. Hiervoor is echter inmiddels reeds een alternatief systeem ontwikkeld, waarbij ook de wissels centraal kunnen worden bediend. Als de radio-verkeers leiding op de Betuwe-spoorlijn wer kelijk zal worden toegepast komt het station Kesteren-Rhenen onder andere KESTEREN De prijzen van de aan gevoerde produkten bij de veiling te Kesteren waren als volgt: Goudreinette: I 65—75: 68—74; II 65—75: 63—68; I 75—85: 74—84; II 75—85: 71—73; I 85—95: 73—81; II 85—95 68—70. Golden Delicious: II 60—65: 19—23; II 65—70: 27—32; II 70—75: 34—44; II 75—80: 38—45. Jonathan: II 6065: 15; II 65—70: 20; II 70—75: 26; II 75—80: 30. Laxton's Superb: II 60—65: 24; II 65—70: 23—37; II 70—75: 31—48; II 75—80: 43—58; II 80—85: 50—55. Lombartscalville II 60—65: 16; II 65—70: 25—32; II 70—75: 35—36; II 75—80: 38—47; II 80—85 40—44. Zoete appels: I 55—65: 49—75; I 65—75: 73—78. Conference: I 55—60: 29; 34—38. II 55—60: 23; I 60—70: Brederodes: II 60—75: 24—30; II 70—80: 40. IJsbouten: II 50—60: 19; II 60—70 20. Win ter jannen: I 50—60: 23; I 60—70: 30. Blanke doordraai: ƒ9,per 100 kg. Rode doordraai: ƒ8,per 100 kg. Blanke kroet: 6,per 100 kg. Rode kroet: f6,per 100 kg. UTRECHT 17/2 Op de Utrechtse paardenmarkt zijn maandagmorgen 250 dieren aangevoerd. Normaal is de ge middelde aanvoer 350-400 paarden, maar tengevolge van de weersomstan digheden lieten vele handelaren ver stek gaan. De pryzen waren: Luxe paarden 1250-1650; werkpaarden 1200-1625; 3-jarige paarden pOO-1175; 2-jarige paarden 750-950; veulens 325- 650; hitten 700-950; oude paarden 800- 1425; slachtpaarden 2,70-3,60 per kg gesl. gew.; jonge slachtpaarden 3,60-4,10 per kg gesl. gew. De handel was matig. RHENEN Het is het bad-personeel van het Lijsterberg-instructiebad te Rhenen gelukt om ongeveer binnen een maand weer een 28-tal zwemmers zo te instrueren, dat deze voor het over grote deel 6 tot 7-jarige zwemmers en 3 volwassenen zaterdag in het Vallei- bad te Veenendaal konden afzwemmen voor het diploma A. Ook nu weer waren een groot aan tal ouders bereid gevonden om met hun auto's de zwemmers naar het bad in Veenendaal te brengen. Precies om half elf gaf badmeester L. H. Schoonhoven het startsein en do ken 28 geklede zwemmers in het hel dere zwemwater, om onder het toezien de oog van de door KNZS aangewe zen consuls, te weten mevr. P. Esca- bache-van Noordijk en de directeur van het Valleibad, de heer E. van As- selt, de verschillende proeven af te leggen. Met uitzondering van een tweetal zwemmers, die het vereiste uithou dingsvermogen misten, bereikten allen de finish. Bij het uitreiken van de diploma's wees chef-zwemmeester Van Schoonho ven de gediplomeerde zwemmers op de mogelijkheid om in het Lijsterberg-in structiebad nu verder voor het B-diplo ma te komen oefenen. Toekomstige zwemlustigen kunnen zich nu weer voor zwemlessen aanmel den, aldus de heer Schoonhoven, zowel mondeling als telefonisch (3026). Nadat zowel aan de beide consuls als aan de directie van het Valleibad dank werd gebracht, mede voor de genoten gastvrijheid, togen de gelukkige zwem mers huiswaarts. in aanmerking voor de vestiging van de centrale post. Het station ligt juist halverwege het 80 kilometer lange baanvak Geldermalsen-Elst (Gld). Wanneer het nieuwe systeem voor de Betuwelijn eventueel zal gaan gelden is nog niet bekend. „Alle mogelijkhe den moeten nog worden onderzocht. Het lijkt niet aannemelijk, dat dit zeer binnenkort het geval zal zijn", aldus de NS-voorlictingsdienst. VEENENDAAL Woensdagmiddag 19 februari zal in het OCB-gebouw om de maandelijkse ontspanningsmiddag verzorgd worden door majoor Van der Veer uit Leuvenheim. Zijn causerie zal zijn: „Een boodschap uit Bolapoenje". In korte trekken gaat het over een tocht, die spreker heeft gemaakt in de oerwouden van Assam, naar het gebied van de Nagastammen. Daar had men een ontmoeting die nooit voor mogelijk was gehouden. Woensdagmiddag 26 februari is er een brei- en praatmiddag voor de da mes. Heden, dinsdag Rhenen: Cunerakerk, 20 uur, Uitvoering van Johannes Passion door c. o. v. „Euphonia". Veenendaal: 19.30 uur Consistorie Geref. Gem. Fluiterstr. Vergadering S.G.P.- kiesvereniging. Morgen, woensdag. Veenendaal: De Korenbeurs, 20 uur jaarvergadering N.V.V.H., O.C.B.-ge- bouw: 14.30 uur Bejaardenmiddag. Renswoude: Rehoboth 19.45 uur, N. C. V. B.-vergadering. VEENENDAAL De Bilthovense arts dr. B. kwam gisteravond in het Ju- ïianaziekenhuis terecht nadat hij op Rijksweg 12 betrokken was geraakt bij een verkeersongeval. De arts wilde rijdende op de noorde lijke rijbaan in de richting van zijn woonplaats een voor hem rijdende vrachtwagen gaan inhalen. Juist toen hij naast de combinatie reed begon zijn wagen te slippen als gevolg van het gladde wegdek. De auto van dokter B. reed eerst tegen de vangrail en vervol gens tegen de zijkant van de vracht wagen. De dokter kreeg verschillende snijwonden aan het gezicht en moest ter behandeling per ambulance naar het ziekenhuis worden overgebracht Zijn wagen raakte total loss. VEENENDAAL Burgemeester en wethouders van Veenendaal maken be kend dat gedurende drie maanden ter secretarie dezer gemeente, (Raadhuis, kamer 1.7) voor een ieder ter lezing is nedergelegd en tegen betaling der kos ten algemeen verkrijgbaar is gesteld, de door de raad dezer gemeente op 25 juni 1968 en op 9 januari 1969 (le wij ziging) vastgestelde Drank- en Horeca- verordening. Deze verordening treedt in werking op de derde dag na heden. Veenendaal, 17 februari 1969. burgemeester en wethouders v.n. de secretaris, Van Manen, de burgemeester, P. Bode. VEENENDAAL In de Oude Kerk aan demarkt in Veenendaal zal a.s zondagmorgen om 11.15 uur een bij zondere kerkdienst voor geestelijk ge handicapten worden gehouden. In deze dienst zal voorgaan ds. Brons. SCHERPENZEEL De 24-jarige metselaar N. H. van D. uit Scherpen- zeel, verscheen voor de Utrechtse poli tierechter, mr. P. J. Klaver omdat hij op vrijdag 2 augustus bij verkeersplein Oudenrijn te Utrecht de heer M. H. van der Zwan zou hebben mishandeld. Laatstgenoemde zou zich kwaad heb ben gemaakt over verkeersfouten van de metselaar, die tweemaal een auto mobilist had gehinderd. Dat was al begonnen, toen bij de op rit te Harmeien, de metselaar, diie mlt een busje bouwvakkers op weg was naar huis, een vrachtwagen ging passe ren op de Rijksweg Utrecht - Den Haag, terwijl op de linkerbaan al de heer Van der Zwan reed. Hij moest daar door flink afremmen en zich naar de rechter rijbaan begeven. Later, bij verkeersplein Oudenrijn, stond de metselaar op de linker-sorteer- stroók. Hij wilde naar de middenstrook en deed dat ook, hoewel er al een auto naderde. Dat zag de inmiddels nader bij gekomen heer v.d. Zwan. Een tweede fout. Dhr. v.d. Zwan maakte met zijn vinger een beweging naar zijn voor hoofd, waarover de metselaar zich kwaad maakte. „Maar mijnheer", aldus de politie rechter, „hij wilde nu niet direct zeg gen, dat u gek was, maar u er op at tenderen, dat u twee ernstige verkeers fouten maakte". Hoe dan ook, er werden enige minder vriendelijke woorden gewisseld. De heer Van der Zwan liep naar de wagen van de metselaar, die juist wilde uit stappen. „Hij deed toen het portier dicht", aldus verdachte, „ik bezeerde mijn hand en werd kwaad. Toen heb ik hem een klap gegeven". De verbalisant h-ad geconstateerd, dat het slachtoffer een bloedneus had opge lopen; er zaten op zijn pak diverse bloediplekken en zijn neus was opge zwollen. „U wilt de zaak maar een beetje ba gatelliseren", meende de politierechter, „maar het is wel een ernstig geval iemand zo te mishandelen". Ook de officier van Justitie, mr. A. G. Bosch sprak van een „vrij ernstige zaak". Hij wilde wel aannemen, dat ook de heer Van der Zwan misschien wat opgewonden was, maar dat kon hij zich wel enigszins voorstellen. „Iemand die tweemaal over op een Rijksweg een ernstige fout maakt, maakt daarmee 'n ander kwaad". De klap kon mr. Bosch in geen enkel opzicht waarderen, zo bleek uit zijn re quisitoir. Hij vroeg tegen de metse laar een geldboete van f40,- subs, acht dagen. Mr. Klaver vond echter de klap nog ernstiger, want zijn vonnis viel aanzien lijk hogêr uiit. Hij veroordeelde ver dachte tot een geldboete van f75,- subs. vijftien dagen. „U moet maar eens in uw portemonnaie voelen, dat toen helemaal fout bent geweest", besloot de politierechter en daar de metselaar het dan mee doen. kon SCHERPENZEEL Als de raad ak koord gaat met het voorstel van het college van B. en W. om f 38.000,- be schikbaar te stellen zullen de liefheb bers van indoor-sporten binnen niet al te lange tijd gebruik kunnen maken van de gemeentelijke eierhal. Een toi letaccommodatie is inmiddels al tot stand gekomen, maar de 38 mille die nu nog beschikbaar moeten worden ge steld zijn bestemd voor het aanbren gen van diverse voorzieningen om de eierhal als sporthal geschikt te maken. Vijftienduizend gulden is nodig voor het aanschaffen van twee gasgestookte heteluchtkachels die diagonaal in de hal zullen worden geplaatst. De aan schaf van een geschikte vloerbedek king, zogenaamde Mooker-platen, vergt een bedrag van f 9600,-. Met de bouw van een kleedgelegen heid in de zuidwesthoek van de eier hal tegenover de toiletgroep, bestaan de uit twee afdelingen en voorzien van wasgelegenheden is zevenduizend gul den geihoeid. Voor de afscherming van de ramen, het aanbrengen van een TL- verlichting en de isolatie van de deu ren moet nog eens f 4400,- worden uit getrokken. Bij de nadere bestudering om de eierhal geschikt te maken als sporthal bleek voor een aantal bijkomstige voorzieningen nog eens tweeduizend gulden nodig te zijn. In het voorstel om deze bedragen uit te trekken wijst het college de raad er op, dat aan de eierhal op zichzelf niets wordt veranderd, zodat het hoofd doel waarvoor dit gebouw wordt ge bruikt geen geweld wordt aangedaan. OPHEUSDEN. De vrijwillige brand weer van Opheusden heeft gistermiddag door snel ingrijpen een brandje in de woning van de fam. D. van H. in de Lijsterbesstraat in de kiem weten te smoren. Waarschijnlijk door onvoorzich tigheid met vuur vatte een bed in één van de slaapkamers vlam. De Opheus- dense brandweer had het brandje snel onder de knie. RENSWOUDE De afdeling Rens woude van de Ned. Christen Vrouwen bond gaat woensdagavond weer verga deren in gebouw „Rehoboth". Een me dewerker van de n.v. Organon te Oss zal een causerie houden over het onder werp „Een bedrijf in dienst van de gezondheid". De lezing wordt verdui delijkt met dia's. De Eierhal heeft nu nog een koud en ongezellig interieur. Als de raad donderdagavond ja zegt tegen een kredietverlening van f 38.000,zal dat snel genoeg veranderen. VEENENDAAL Circa twintig vrouwelijke cursisten van de Stichting Vorming Bedrijfsjeugd staken maan dagmorgen een visite af op het raad huis. Tijdens deze excursie die paste in het kader van het werkprogramma van de Stichting werden zij door een staff Umaris van de gemeente de heer C. Slieker onder andere gein- jor over de maquette van het koop. urn Veenendaal, waarvan de bouw volgende maand van start gaat. Op de foto: de cursisten gebogen over de in de hal van het raadhuis staande maquette met rechts op de voorgrond de heer Slieker Met de aanbouw van de toiletten in de Eierhal worden goede vorde ringen gemaakt. VEENENDAAL Op uitnodiging van de plaatselijke kiesvereniging van de Staatkundig Gereformeerde Partij zal de heer C. N. van Dis, gemeente raadslid te Rotterdam heden, dinsdag avond een causerie houden in de con sistorie van de Geref. Gem. aan de Fluiterstraat. Zijn onderwerp draagt tot titel „Links en rechts in de politiek". EDERVEEN Het bestuur van de N.H. Julianaschool wijdde dezer dagen een bijzondere bestuursvergadering aan het 40-jarig jubileum van het hoofd der school de heer J. Valkhof. Ds. J. C. de Bie als voorzitter van het schoolbestuur richtte waarderende woorden aan 't adres van de heer en mevr. Valkhof. Hij bood namens de schoolvereniging een boekenbon aan mevr. Valkhof kreeg bloemen. Hierna dankte de heer J. Valkhof de dominee voor zijn hartelijke woorden en vertelde van zijn loopbaan bij het onderwijs. Het bleek, dat de heer Valkhof in de strenge winter van 1929 zijn loopbaan begon in Rotterdam bij het onderwijs. Vervolgens is hij onderwijzer geweest in Lisse, Scheveningen, Leiden, Den Haag, weer naar Leiden, weer naar Den Haag en hierna sinds de oprichting van de N. H. Julianaschool te Ederveen. Ook het personeel van de Julianaschool liet zich niet onbetuigd en overhandig de een prachtige bloemenbak. EDERVEEN De inzamelingsactie die in Ederveen wordt gehouden ten ba te van de weduwe Van Ginkel, die vori ge week zondag bij een brand in haar woning drie kinderen verloor, heeft tot dusver f 14.000 opgebracht en geen f 20.000 zoals vorige week werd meege deeld in een onjuist ANP-bericht. Het geld zal te zijner tijd worden aangewend voor de inrichting van de nieuwe woning die waarschijnlijk zal worden gerbouwd op het fundament van de totaal verwoeste woning. Nog dagelijks worden op de Raiffei- senbank girostortingen ontvangen zo dat mag worden aangenomen dat het eindbedrag van de bijzonder aangesla gen actie hoger zal liggen. Tevens wer den verschillende goederen in natura ontvangen. Uit kringen van aannemers en stukadoors kwamen verder aanbie dingen om te zijner tijd gatis te as sisteren bij de herbouw van de nieuwe woning. AMERONGEN De uitslagen van de onderlinge competitie waren als volgt A. Kleinveld-M. Kleinveld 1-1; Faber-Maris 0-2; Van der Kolk-Derk- sen 2-0; A. Wildeman-van Loon 2-0; Meijer-M. Kleinveld 2-0; Visser-G. van Zomeren 0-2; J. van Viegen-Veldhuizen 0-2; A. Kleinveld-de Groot Sr. 0-2; A. Wildeman-G. van Zomeren 1-1; d« Groot Sr.-Derksen 0-2; de Groot sr.- Meijer 0-2; G. van Zomeren-Kleinveld 2-0; Visser-Maris 0-2; Veldhuizen-de Groot Sr. 0-2; van Viegen-E. v. d. Grift 2-0; Rebergen-Meijer 0-2; van Dam-E. van Zomeren 0-2; A. Wildeman-Faber 0-2; Van Loon-A. Kleinveld 2-0.

De Vallei | 1969 | | pagina 3