Biafra mobiliseert zijn laatste krachten 4 vispanees van Iglo, nu vanA25voor 1,99 Dubcek heeft de teugels weer vast in handen Te laat Terwijl men lente op komst waandesloeg kou toe Paus voor het celibaat Over de grenzen CONCORDE GEREED VOOR PROEFVLUCHT MXPaJ Sneltrein reed op tankauto Gasexplosies in Brits stadje Meisje met jurk met stippeltjes geïdentificeerd Betalingsbalans V.S.: overschot Duitser gaf tip aan Israël Duiker overleed onder zee Mafia-proces in Italië JO SCHOLTEN'S Burgemeester van Stekene protesteert Veel schendingen Tet-bestand Huisvrouw zijn en toch verdienen? Die regenjas kan ik zelf wel waterdicht maken. Met Harmisol van mijn drogist. Handen en Li ppen ruw?PUROL Nu 'ns proberen. Vier porties IGL01 zee"verse kabeljauw met "f JULU J krokant paneerlaagje. Zó klaar, géén baklucht en héél lekker. g Zeker Palach "Voel es hoe glad geweldige snelscheercrême, die Bartex!" zelf bakken met het gaat zó gemakkelijk Wastafel verstopt. Is er nog Fifax? Nee! Haal. het even bij de drogist. DINSDAG 18 FEBRUARI 1969 EUROPA NOG IN GREEP VAN ZEER BARRE WINTER OEMOEAHIA Na negen maanden is het Biafraanse regime begonnen aan een intenser burgerlijke en militaire mobilisatie. Het doel hiervan schijnt tweeledig te zijn: een langdurig beleg van de omringende Nigeriaanse strijd krachten te doorstaan, als de worste ling die loop zou nemen, of eventueel een nieuw offensief van de Nigerianen om deze laatste belangrijke stad, wel ke de Biafranen nog bezitten te ver overen af te slaan. De Biafranen zeggen, dat de mobi lisatie een bewijs is van hun uitge sproken voornemen, zich noodt formeel over te geven „Men kan ndet zeg gen, dat wij eenvoudig zitten te wach ten tot ze ons komen halen", zei een regeringsfunctionaris. De raadgevende vergadering en raad der ouden een adviserend parlement, hebben er deze week bij de Biafraanse leider Odoemagwoe Ojoekwoe op aange drongen, alle menselijke en materiele hulpbronnen te mobiliseren, zonder in bijzonderheden te treden. Reeds is een dienstplichtprogramma in werking, dat een afwijking betekent van de oude methode, grotendeels vrijwilligers voor het leger te werven. Valide mannen tussen de 18 en 35 ADVERTENTIE Ook U mevrouw kunt nu uw vrije uurtjes rendabel maken (ƒ6.- a ƒ7.- per uur) met echt vrouwelijk werk in uw eigen om geving. Bel vlug: ENSCHEDE - 10898 LAREN - 3758 REGENSBURG Een sneltrein is gisteren in de buurt van Regensburg in Beieren op een bewaakte overweg op een tankauto met 22.000 liter stookolie ingereden. De machinist en de stoker van de trein kwamen om het leven. Er zijn vijf gewonden. De tankauto, die evenals de locomo tief uitbrandde, was door de afsluit boom gereden en met geblokkeerde remmen op de rails blijven staan. De chauffeur was er tijdig uitgesprongen. WITHAM (Engeland) Kachels en gasfornuizen vlogen in brand in het marktplaatsje Witham. Binnen een uur stonden 26 huizen in brand. Poli tie en brandweer staan paraat voor het geval er een nieuwe reeks van deze ongevallen uitbreekt. Door een fout in de installatie, is het gas onder dubbele druk in de buizen gepompt. Daardoor ontstonden de bran den, doofden de waakvlammetjes en kwamen de huizen vol explosief gas te staan. Niemand werd gewond, maar twee bungalows brandden tot de grond af en in andere huizen kwam de brandweer in actie tegen kleine branden. In een school ontplofte een gaskachel. De 550 leerlingen konden het gebouw veilig en wel verlaten. De politie waarschuwde de bevolking per luidspreker om het gas uit te draai en en niet meer aan te steken, voor dat alle gas uit de huizen verdwenen was. jaar, die niet werken, wonden op de marktplaatsen opgehaald. Regerings bureaus hebben opdracht gekregen, lijsten te maken van degenen onder hun personeel die geen noodzakelijk werk doen, opdat zij worden ingelijfd voor militaire en paramilitaire taken. De laatste tijd zijn vrouwelijke „vrij heidsstrijders" in groene overhemden schuilplaatsen tegen luchtaanvallen aan het graven. „De vrijheidsstrijdera" zijn zes maanden geleden gevormd, om zich te oefenen voor de guerrilla strijd, die de Biafranen zeggen in ernst te zullen beginnen, als al hun steden veroverd zijn. Een in december gevormd „landle ger" maakt de wildernis geschikt om koolhydraten te produceren, die op het ogenblik schaars zijn in het reeds schaarse voedsel van Biafra. Kinderen tussen twaalf en 16 jaar moeten op zijn minst 40 hectaren per dorp beplanten met mais, grondnoten, groenten, broodwortels en aardappelen. „Als de Nigerianen de eertvolgende negen maanden geen vorderingen van betekenis maken", zei een hoge amb tenaar, „moeten wij wat voedsel betreft in eigen behoeften kunnen voorzien". Het landleger heeft nog ongeveer een derde van het oorspronkelijke ge bied van Biafra ter grootte van 72.500 vierkante kilometer om mee te werken. Het is een kwestie van gissingen, hoe ver de mobilisatie met de bijbeho rende mogelijke onteigening zal gaan. Tot dusverre is volgens de ambtenaren particulier eigendom overgenomen voor regerings- en militaire doeleinden, al tijd gehuurd en alle voedsel voor het leger is, voor zover niet geschonken, contant betaald. LOS ANGELES. Het mysterieuze meisje in de stippeltjes jurk, dat na de moord op senator Robert F. Ken nedy werd gezocht, is maandag voor de rechtbank geïdentificeerd als Vale rie Schulte uit Santa Barbara. Vincent Thomas Dipierro die als ge tuige verscheen op het proces tegen de moordenaar Sirhan Bishara Sirhan, identificeerde het meisje aan de hand van een foto. Het meisje op de foto droeg een groene jurk met gele stip pels. Dipierro een kelner, had de politie verteld dat hij een meisje in een wit te jurk met zwarte stippels vlak bij Sirhan had zien staan, voordat de se nator in het Ambassador hotel werd neergeschoten. Er is niet gebleken dat het meisje in verbinding stond met Sirhan. Later verklaarde Jesse Unruh, de democratische leider in de volksverga dering van Californië, dat Sirhan toen deze ondervraagd werd gezegd had: „ik heb het voor mijn land gedaan." Sirhan een 24-jarige Palestijnse Ara bier heeft sinds zijn twaalfde jaar in de Verenigde Staten gewoond. Roosevelt Grier, de vroegere Ame rikaanse professional football, heeft maandag voor de rechtbank verteld hoe hij in de chaotische ogenblikken na de schoten op senator Kennedy het pistool uit de handen van Sirhan wrong. De verdachte, aldus Grier ver zette zich en probeerde het pistool te houden. Grier begeleidde mevrouw Ethel Kennedy door de keuken van het Ambassador Hotel, toen haar echt genoot werd neergeschoten. WASHINGTON De betalingsbalans van de Verenigde Staten over 1968 sluit met een overschot van 190 miljoen dol lar. Het was voor het eerst sinds 1957 dat een overschot werd geboekt. De Amerikaanse regering weigert hieraan echter de betekenis toe te ken nen, dat een van de lastigste economi sche kwalen v:.n het land nu is gene zen. Het overschot schijnt voorname lijk te zijn voortgevloeid uit bijzondere transacties. A Een van de vele praalwagens in de carnavalsoptocht in het West- duitse Mainz. Op de foto links presi dent De Gaulle die van een knielende bondskanselier Kiesinger (M) en zijn minister van Economische Zaken Schiller, de harde" Duitse marken in ontvangst neemt. ADVERTENTIE TEL AVIV. Fritz Bauer de vroege re officier van justitie in Frankfort, heeft de Israëlische geheime dienst des tijds op het spoor gezet van Adolf Eich- mann, de beruchte nazi-oorlogsmisdadi ger. Dit heeft de Israëlische schrijver Michael Bar' Zohar onthuld in zijn boek „De Wrekers". Bauer was er achter gekomen waar Eichmann verblijf hield, maar in plaats van de Westduitse autoriteiten in te lichten had hij er de voorkeur aan ge- gegeven de Israëlische geheime dienst te waarschuwen, aldus Bar' Zohar. Israëlische geheime agenten ontvoer den Eichmann en brachten hem naar Is raël waar hij in 1962 ter dood werd ver oordeeld en werd opgehangen. LOS ANGELES Nabij een onder zees laboratorium is gisteren een techni cus, Berry Cannon, overleden. Hij kreeg een hartverlamming toen hij op een diepte van ruim 180 meter aan het werk was. Cannon overleed tijdens de afdaling naar het nieuwe onderwater laboratorium van de Amerikaanse ma rine dat zich bevindt op de zeebodem voor de kust van Califonië. Het overlijden van Cannon wierp een schaduw over de eerste dag van een reeks proeven die ongeveer twee maan den zouden duren. Het was de bedoe ling dat na elkaar vijf groepen duikers elk twaalf dagen in het onderwaterla boratorium zouden doorbrengen. ADVERTENTIE HAMBURG Bijna heel Europa zucht onder de aanhoudende sneeuw val. Overal gaven maandag automobi listen het op in de witte pracht en lie ten hun voertuigen achter, nadat zij in de sneeuw waren blijven steken. Het internationale treinverkeer ondervond veelvuldig vertraging. In het noorden van Zweden en in Lap land vroor het 40 graden, in Moskou 15 graden bij stralend blauwe hemel. In Warschau kwamen de treinen uit het Westen met drie tot tien uur ver traging aan. In Schotland, het noorden en het midden van Engeland rijn veel wegen onbegaanbaar. Bijna catastrofaal is de sneeuwval in Oostenrijk geweest, de toestand daar is intussen weer bijna normaal. Op de spoorlijn Zagreb - Rijeka in het noordwesten van Zuid-Slavië zijn ver scheidene treinen met meer dan 100 passagiers blijven steken in de twee eneen halve meter dikke sneeuwlaag. Deze dikte vormt nog geen record, in de Sloweense Alpen ligt vier meter. Het verkeer in Frankrijk ondervond veel hinder van de zware sneeuwval. Bij Maubeuge in de buurt van de Bel gische grens ligt al een meter. In de Abruzzen zijn enige plaatsjes van de buitenwereld afgesneden door een twee meter dikke laag. Het noorden van West-Duitsland heeft de verkeerschaos van zondag bijna overwonnen. Hoewel het maan dag zonder ophouden door sneeuwde, konden de sneeuwruimploegen door stug doorwerken minstens een rijbaan van de autowegen en de voornaamste verkeerswegen vrij houden. De méés te automobilisten in dat gebied lieten maandag hun wagens maar staan en namen de bus of de tram. In veel Noordduitse steden kregen de kinderen vrij van school, om het be- roepsverkeer te ontlasten. Veel West duitse en Britse soldaten lieten hun ge weer voor wat het was en namen de sneeuwschuivers ter hand om mee te helpen. Lokale treinen reden normaal maar de treinen over lange afstanden ondervonden vertraging. De vliegvelden van Hamburg, Han nover, Bremen, Keulen, Düsseldorff en West-Berlijn zijn inmiddels weer te gebruiken. Het carnaval had in West- Duitsland niet veel te lijden van het winterse weer, omdat duizenden vrij willigers hebben meegeholpen om de routes van de optochten sneeuwvrij te maken. Maar de Scandinavische landen be vinden zich nog in de greep van een ongewoon late winter. In Zweden waar het weer tot voor kort voorjaarsachtig aandeed, sneeuwde het onafgebroken en vroor het tot min 40 graden Celsius. De meeste wegen waren nog begaan baar en ook het scheepvaartverkeer op zee had voortgang, zij het met be hulp van IJsbrekers. Het ijs in de zee was niet erg dik wegens het ongewoon zacht weer in januari. Het was in Noorwegen zo koud, dat de 50 km cross country skiloop in Alvdal een van de grote nummers van het Noorse wintersportseizoen werd afgelast. Oorspronkelijk zou de wedstrijd zondag zijn gehouden, maar hij werd uitgesteld tot maandag. De omstandigheden waren vandaag nog slechter met temperaturen van 35 gra den onder nul. Zware sneeuwval, door sterke wind opgejaagd tot sneeuwjachten, hebben in het weekend het verkeer over de weg, per spoor en over zee in een chaos gestort. De meteorologen waar schuwden er voor, omdat het Katte gat en de örsund als de kou doorzet dicht en onbevaarbaar zullen worden. Vele fjorden zijn reeds geblokkeerd. In het grootste deel van Zwitser land sneeuwde het nog. Bij het meer van Neuchatel is een man doodgevro ren en in Diemtigal is een skiloper overleden na onder een lawine te zijn gekomen. Vier andere skilopers wer den gered. In Polen vriest het, maar de laatste dagen is er geen sneeuw gevallen en de grote wegen zijn schoon. Na een week van ongewone kou en zeldzame sneeuwstorm is het in Rome gaan dooien. In Engeland hield de vorst aan, maar de zon scheen en sneeuw was er niet meer. De verkeersstagnaties heb ben een stijging van de groenteprijzen teweeg gebracht. Het zonnigste nieuws komt uit Span je. Aan de zuidkust liggen vakantie gangers aan de stranden te zonnen bij temperaturen van 17 graden. Maar in Madrid is het kwik onder het nulpunt en grote gebieden van Midden en Noord-Spanje liggen nog onder de sneeuw. ADVERTENTIE 4 vispanees tijdelijk 1,99 4 vispanees tijdelijk1,99 4 vispanees tijdelijk 1,99 4 vispanees tijdelijk 1,99 4 vispanees tijdelijk 1,99 i tijdelij k 199 «'Wfaepfo seeuedsjA 68'llfiPPttl seeuedsjA p 66'l.5|fll®Pfo seauedsjA r etfMfiiepfo seauedsjA f 66'llflPPfit saauedsjA t WENEN Ondanks het feit, dat de Sovjet-Unie met naar schatting 100.000 man Tsjecho-Slowakye bezet, schijnt zij de teugels, die zij de reformistische commu nistische leiding te Praag heeft aangelegd, wat te hebben laten vieren. Maar de teugels zijn gebleven en kunnen elk ogenblik strakker worden aange haald. Alexander Dubcek, de Tsjecho-Slo- waakse partijleider, die door het Krem lin na de militaire interventie van augustus voor „revisionist" is uitge kreten, is opnieuw op het politieke to neel verschenen met een ideologisch of fensief ter ondersteuning van de denk beelden, die hem aan de macht heb ben gebracht. In een deze week gehouden rede heeft hij zelfs verklaard, dat het communis me zich in Tsjecho-Slowakije moet blij ven ontwikkelen volgens de tradities van het land, die „liberaal en demo cratisch" zijn. Dit verschilde aanmerkelijk van de redevoeringen van Tsjecho-Slowaakse leiders sinds de invasie. Deze concen treerden zich op de belofte, dat zij zou den trachten zoveel mogelijk van de reeds gewonnen vrijheden te behouden. Ditmaal sprekende te Oerovetsj, het kleine dorp in Slowakije, waar hij is geboren, ging Dubeck verder: „Het zal ons niet helpen de (liberale) politiek van na januari te verdedigen. Het is nodig, alle waarden van die politiek tot ontwikkeling te brengen... in onze confrontatie met de huidige, ingewik kelde realiteit." Hij sprak als een man, die zeker is van zijn positie. Hetzelfde had hij een week eerder gedaan, toen hij op een bijeenkomst van hoge officieren zei, dat hij en andere leiders „misschien de ernstigste crisis sinds augustus" had den overwonnen. Hij riep ook op tot zuivering van het partijapparaat van conservatieven, die het niet eens zijn met de politiek van de partij. De beide redevoeringen gaven waar nemers aanleiding tot de conclusie, dat de 47-jarige Dubeck een belangrijke con frontatie met conservatieve Moskou- gezinde krachten had doorstaan. Zegslieden uit Oost-Europa bevesti gen dit. Zij zeggen dat deze confronta tie heeft plaatsgehad tijdens de dood en begrafenis van Jan Palach, de stu dent, die zichzelf heeft verbrand om te protesteren tegen het verlies van vrij heden onder de bezetting. Volgens deze zegslieden hebben de conservatieven geprobeerd, de onrust in het land, die volgde op de dood van Palach, te gebruiken om een paleis revolutie tegen Dubcek te ontketenen. Hun kandidaat voor vervanging van Dubeck was volgens de berichten Jan Viller, een lid van het partypresidium in functie. Piller is een conservatief, maar niet zozeer in discrediet gebracht als som migen van degenen, die het Kremlin ROME In Bari, een stad in zuid oost Italië, is gisteren een proces be gonnen tegen 64 leden van de Maffia, die ervan worden beschuldigd dat zij 17 pogingen tot moord hebben gedaan. Negen van deze pogingen slaagden. De verdachten komen uit het gebied van Corleone op Sicilië. Hoofdverdach te is Luciano Leggio, een berucht mis dadiger. Het proces zal, naar wordt verwacht, zeker vijftig dagen duren. ADVERTENTIE MMSÜ I A De reusachtige Concorde, de Brits-Franse luchtreus, zoals deze vandaag op het vliegveld van Toulouse te r *ien was. heeft getracht na de militaire interven tie als marionetten te installeren. Volgens een der berichten, heeft het komplot nooit een voet aan de grond gekregen, omdat de Sovjet-leiding haar zegen weigerde. Dit maakte Dubcek sterker, maar de heren van Moskou blijven op de achtergrond. Het Tsjecho-Slowaakse partij-orgaan Rude Pravo heeft opnieuw de versprei ding van anonieme vlugschriften waar in staats- en partijfunctionarissen wor den belasterd, veroordeeld. „Groepen extreem-linkse en rechts-radicale ele menten" waren hiervoor verantwoorde lijk. Ze richten hun laster zelfs tegen hoge functionarissen als president Svo- boda, partijleider Dubcek en de voor zitter van de volkskamer, Smrkofsky. De vlugschriften konden het werk zijn van lieden die niets met de partij ge meen hadden, haar alleen maar wilden schaden. „De slechte druk en het slech te Tsjechisch van sommige publikaties, laten ook andere mogelijkheden open", aldus Rude Pravo. (Bedoeld wordt dat zij In Rusland of Oost-Duitsland zdjn vervaardigd.) ADVERTENTIE MIX KEUS UIT e SOORTEN OEBAK cocoskoek 1.59 amandeltaart 1.94 gemberkoek 1.55 t boterkoek 1.28 vruchtencake1.87 cake 1.52 ST. NIKLAAS. Burgemeester Ab- don Heyse van het Belgische Steneke heeft bij de procureur des konings (of ficier van Justitie) van de rechtbank van Dendermonde een klacht ingediend wegens „eerroof en smaad". De klacht is gericht tegen Gaspard Calle, de voor zitter van het actiecomité tegen het erepark voor Oostfrontstrijders. De burgemeester is boos over de toe spraak die de heer Calle enkele weken geleden afstak tijdens een vergadering van het actiecomité. Hij eiste daarin het ontslag van burgemeester Heyse, omdat hij Steneke tot een broeinest zou maken van wanordelijkheden, en omdat hij voor de Nederlandse televisie een ode had gebracht aan de Oostfront strijders. Burgemeester Heyse heeft zijn ad vocaat ook opgedragen een proces voor te bereiden tegen, zoals hij het zelf noemt, smadelijke aantijgingen in een blad, waarvan Gaspard Calle de ver antwoordelijke uitgever is. SAIGON. Zeker zeventig keer, al dus woordvoerders van het Amerikaan se leger in Vietnam, hebben Noordvict- namese en Viet-Congtroepen het be stand geschonden, dat zij zelf, wegens Tet (het Vietnamese nieuwjaarsfeest) voor de duur van een week hadden af gekondigd. Een van de sterkste aanvallen tijdens het bestand van Noordvietnamese zij de was die van gisteren, toen zij een grote aanval ondernamen, op een Ame rikaanse artilleriebasis, tien kilometer van de Laotiaanse grens. Volgens berichten maaiden de Ameri kaanse mariniers tientallen Noordviet- namezen neer, toen deze door een prik keldraadversperring wilden stormen. Na drie stormlopen gaven zij de aanval op. De mariniers zeiden, dat zij zeker dertig dode Noordvietnamezen in het prikkeldraad verstrikt zagen. Bij de aanvallen werden vier Amerikanen ge dood. ROME Paus Paulus heeft gisteren een krachtig „neen" uitgesproken tegen de ontkoppeling van celibaat en pries terschap. Opheffing van het celibaat betekent verwereldiyking van het pries terlijke ambt, zo zei de Paus in een toespraak in het Vaticaan. De paus wees het idee van de hand dat priesters net zo moesten leven als andere mannen. Hij waarschuwde dat de wens om deel uit te maken van de wereld zou leiden tot veronachtzaming van hun sacramentele plichten. Hij was het er daarom niet mee eens dat pries ters er in hun kleding precies zo uit moesten zien als andere mannen, ook een baan dienden te hebben, publieke vermakelijkheden zouden bezoeken en het „heilige celibaat" zouden opgeven voor het stichten van een gezin. De paus waarschuwde voorts voor re bellerende priesters die de autoriteit en de hiërachieke structuur van de kerk willen veranderen. Hij noemde de ideeën van deze priesters „onwezenlij ke dromen" omdat zij uitgaan vam ver nietiging van bestaande structuren. lL/fen vraagt zich allerwegen af: ho« lang zal president-dictator Moeham- mad Ajoeb Khan het nog houden? Vier maanden geleden zou een derge lijke vraag onzinnig zijn geweest. Geen mens dacht er ook maar in de verste verte aan, dat de president zijn huidige ambtsperiode van vier jaar, die in 1970 afloopt, wel zal uit dienen. De een dag durende algemene staking van jongstleden vrijdag heeft zonne klaar aangetoond, dat de regering, als de agitatie werkelijk losbarst, de rust en de orde niet zal kunnen hand haven. In de twee grootste steden van Oost- Pakistan, Lahore en Karatsji, had de politie niet veel in te brengen tegen de duizenden demonstranten, en zelfs de soldaten zagen geen kans om een eind te maken aan de felle gevech ten tussen voor- en tegenstanders van de president. A joeb Khan, die verbiyf houdt in zyn welbewaakte residentie, Rawalpin- die, gaat ïyken op een eenzame vech ter die omsingeld is en met de rug tegen de muur staat. Hij heeft de studenten meer vrijheden gegeven, de noodtoestand opgehe ven, politieke gevangenen vrijgelaten (waaronder zijn aartsvijand, de vroe gere minister van Buitenlandse Zaken Zoelfikar Ali Bhoetto, en hij heeft de oppositie voorgesteld om met hem te gaan onderhandelen maar de tegen hem gerichte agitatie gaat voort. Een diplomatieke waarnemer zei: „Het gaat er nu op lijken dat de mensen maar een ding willen, en dat is dat Ajoeb Khan heengaat". De agitatie is thans zo wydverspreid, dat het lijkt of de revolutie al is uit gebroken. Bedaagde politici die samen met de president-dictator zouden willen gaan praten over bepaalde democratische AJOEB KHAN .op de wip hervorming, zoals de leider van de pro-Moskouvleugel van de nationale Amawi-partij, Machmoed Ali Kasoe- ri, kan net zo goed zwijgen. Niemand luistert naar hem. De studenten, die op het ogenblik gro te delen van de stad Lahore feitelijk in handen hebben, hebben doen we ten, da*t zij niets met Ajoeb Khan meer te maken willen hebben. Tn het buitenland vraagt men zich af, wat er van het land zal terechtko men als Ajoeb Khan inderdaad ver dwijnt. De tien oppositiepartijen, die willen dat de president aftreedt, heb ben nog niet de mins»te mate van overeenstemming bereikt over het te voeren politieke en economische be leid, nog afgezien van wie dat beleid zal voeren. Mensen die de hele toestand kunnen overzien, zijn van oordeel dat alle el lende door Ajoeb Khan zelf is veroor zaakt. Zijn grootste fout, is geweest dat hij zijn partij, de Moslim-Liga, heeft verwaarloosd, zodart; het een log lichaam werd dat niets meer kon uit richten. Toen de agitatie in de steden en dorpen eenmaal begon, was er niemand meer die voor Ajoeb Khan kon optreden, of uit zijn naam iets doen. „Hij had zelf de stoel onder zichzelf uitgetrokken". Ajoeb Khan had het image van een populair man, maar hij was het niet. Als hij, zoals elke maand, over de radio to«t de bevolking sprak, dan klonk zijn stem zonder enig gevoel. En misschien de ergste fout: Ajoeb Khan reageerde te langzaam en misschien te laat toen het duide lijk werd dat men zijn macht ging betwisten. Het tragische is, dat hij dit zelf weet, wanit, zoals hij schreef in zijn auto biografie „vrienden niet als mees ters": „Ik kan in het leven erg har de dingen verdragen, maar ik houd er in het geheel niet van, om ruw of onbeleefd te zijn. Ik handel alleen als mijn geduld uitgeput is, en dat ver klaart waarom myn daden wel eens te laat komen". ADVERTENTIE

De Vallei | 1969 | | pagina 5