Stervende vogels op Terschelling Zo blijft tapijt lang, er mooi IKWGON U erwen nem L toen niet Boutique van Mary Quant gaat dicht Troost en bemoediging in de kou „Raamklare overgordijnen sinds kort te koop VELE DUIZENDEN EENDEN KOMEN OM IN DIKKE BRIJ VAN AANSPOELENDE OLIE Grote beurt Snel verwijderen san Goed uitkijken bij aankoop van bontjas PROPAGANDA VOOR DE PIL RODE NEUZEN boêÊÊISL balm HANDCREME Het zwaarst Huisvrouw zijn en toch verdienen? Onbegonnen Voorjaar Buurman links, buurman rechts: hetzelfde huis. Maar ik wóón anders - met meubelen van uw handen vragen erom Londens eerste „mini-winkeltje" Moed uit de fles Meer pijlen DONDERDAG 20 FEBRUARI I9o9 Honderden vogels die door in zee geloosde stookolie zijn om gekomen liggen op het strand van Texel. De stookolie heeft op de Waddeneilanden al duizenden vo gels meest zwarte zee-eenden het leven gekost. TERSCHELLING Het Noordzeestrand van Terschel ling biedt een lugubere aanblik. De vloedlijn is bezaaid met grote teerklontenhet doodsbeeld van meer dan zes duizend zwarte zee-eenden. I)e olie van onbekende her komst golft op de stranden en doodt steeds meer vogels. Iedere vloed voert een nieuwe golf slachtoffers aan, terwijl de vorige golf van dode of stervende vogels dan al weer onder de stuifsneeuw is verdwe nen. Het is daardoor moeilijk een tel ling te verrichten. Dc heer A. L. Spaans, een bioloog die in dienst van de stichting Weten schappelijk Duinonderzoek sinds eni ge jaren de voedselbiologie van de zil vermeeuwen op Terschelling bestu deert, is het centrum van de actie die op de Waddeneilanden op gang is ge komen om te redden wat nog te red den valt. Terschelling is het zwaarst getroffen. Daar zijn al meer dan drieduizend dode vogels aangespoeld; op Vlieland zijn er ADVERTENTIE Ook U mevrouw kunt nu uw vrije uurtjes rendabel maken (ƒ6.- a ƒ7.- per uur) met echt vrouwelijk werk in uw eigen om geving. Bel vlug: ENSCHEDE - 10898 LAREN - 3758 WAT VERWACHT u van een pas ge kochte bontjas? Dat ze mooi blijft en meer dan een paar jaar mee gaat na tuurlijk. Zo denkt de Nederlandse Huis houd Raad in Den Haag er ook over, maar daar wordt ook gezegd: „De klachten over bont maken een be langrijk deel uit van het totale aantal klachten dat bij ons wordt ingediend". Die Raad vertelt ten eerste, dat bont een natuurprodukt is en dat het om een goede verzorging vraagt. Hetgeen onder meer betekent, dat bont niet mag wor den weggehangen op een vochtige of te warme plaats. Ook, dat veel soorten bontjassen niet bepaald geschikt zijn om er bijvoorbeeld iedere dag mee in •en auto te zitten. „En dan", zo wordt bij de Neder landse Huishoud Raad gezegd, „stelt men vaak verkeerde eisen aan een be paalde bontsoort. Oorzaak: Men weet bijvoorbeeld niet, dat niet alle bont- soorten even sterk zijn en dat het ver standiger is van een bepaalde bontsoort de beste kwaliteit te kopen in plaats van de goedkoopste vellen van een bont soort die eigenlijk iemands draagkracht te boven gaat". Ook een oorzaak vap binnenkomen de klachten is, volgens de Huishoud Raad, de ondeskundigheid bij de aan koop van bont. Zowel bij de koper of koopster als bij de man die verkoopt. „Een bontwerker heeft ongeveer zeven jaar praktijkervaring in de werkplaats nodig, voordat hij zich enigszins des kundig kan noemen", aldus de Huis houd Raad, die ook waarschuwt tegen de zogenaamde „speciale aanbiedingen" in sommige bontwinkels. „Vaak", aldus de Raad, „komt het bont voor die speciale aanbiedingen uit het buitenland, waar het reeds is ge dragen en vaak is het ook inferieure kwaliteit. Veelal worden de geïmpor teerde bontjassen op ondeskundige wij ze uit elkaar gehaald, overgeverfd en weer in elkaar gezet. Voor een leek is zoiets op het eerste gezicht niet te zien, maar een vakman heeft het meteen door". Er geldt ook een waarschuwing tegen de „opheffingsuitverkopen". DAT WETEN we dus nu. Maar er zijn ook positieve zaken. Zo bestaat al een paar jaar de Stichting Bont Waar borg. De leden daarvan (maar niet alle goede bontzaken zijn nog aangesloten) zijn onderworpen aan strenge bepa lingen. Er wordt bij aankoop een certi ficaat verstrekt en het bont, dat bij de leden van de Stichting Bont Waarborg in bewaring wordt gegeven, is verze kerd tegen diefstal, brand en verduiste ring. En wie klachten heeft over bont, dat bij een van de leden is gekocht, kan ervan verzekerd zijn dat de klacht kosteloos wordt voorgelegd aan een ge schillencommissie. Men kan zich in alle gevallen wen den tot de Nederlandse Huishoud Raad, die nauw samenwerkt met de Stichting Bont Waarborg. Ook als het klachten betreft over bont, dat niet is gekocht bij een lid van die stichting. Het adres is: Anna Paulownaplein 7, Den Haag. vijftienhonderd geteld, op Texel en Ameland elfduizend. „Ik heb net gehoord dat de olie nu ook de Waddenzee is binnengedreven", zei hij ons. „Daardoor zal de schade nog veel groter worden dan we tot nu toe hadden gedacht. Op de Waddenzee over winteren tienduizenden eidereenden. Er zijn op Texel driehonderd eidereenden zwaar besmeurd de dijk opgekropen". „Ook hier op Terschelling zijn ze al gevonden. Er is nog geen kijk op dat de olie zal verdwijnen en daarom staat vast dat enkele tienduizenden vogels zullen omkomen. Het is toch wel ver schrikkelijk als je bedenkt dat één man misschien in zijn onwetendheid zo'n ramp kan aanrichten". Het Rijksinstituut voor de zuivering van afvalwater onderzoekt een monster van de olie dat de heer Spaans heeft op gestuurd. Dan pas kan worden uitge maakt of het afgewerkte olie van een schip betreft of dat het ruwe aard olie is die door lekkage is verloren. Vier mensen van de Stichting voor Vogel-olieslachtoffers zijn naar Ter schelling gegaan. Te redden valt er niet veel meer. Ze kunnen hoogstens hun handigheid in het afmaken van sterven de vogels aanwenden. „Wij hebben dat dinsdag ook al ge probeerd", zegt de heer Spaans „maar als je een paar vogels hebt gedood, zijn je handen zo glad van de olie dat je ze niet meer kunt vastpakken. Schoonma ken van de teerklompen waaruit zo hier en daar een stuk vogel steekt, is vrij wel onbegonnen werk". Het rampgebied strekt zich uit van de Zuidkant van Texel tot de Westkant van Ameland. Op Terschelling ligt honderdvijftigduizend kilo olie-resten. Per strekkende kilometer liggen daar honderd vogellijkjes. Verder op zee ziet men de eenden niets vermoedend neerstrijken op olie vlekken. Juist daar immers is de zee het rustigst. Enkele uren later brengt De eersfe vogelspecialisten, die de vogels die in het Waddenge bied door de stookolie bedreigd worden, gaan helpen. De Stichting Vogel-olieslachtoffers, die bij de ramp met de Torry Canyon ook veel werk verrichtte, wil de vogels schoonmaken en even in „revali datie" houden. de vloed dan weer honderden stervende vogels aan land. „De laatste slachtoffers zullen pas in het voorjaar sterven. Proeven met een den in bassins hebben aangetoond, dat een klein plekje olie op de huid vol doende is om het dier aan longontste king te doen sterven. Daarom zal ook nooit exact zijn aan te geven hoeveel vogels in totaal zijn omgekomen". Wy leven in een tijd, die gekenmerkt wordt door een steeds duurder en tege lijkertijd schaarser worden van de menselijke vakarbeid. Dit wordt vooral sterk gevoeld in een vanouds arbeidsintensieve branche als de woningtextiel. Het is daarom, dat Lethem Woningtextiel zich gelukkig prijst thans een artikel op te markt te kunnen brengen, dat na aankoop geen enkele vakarbeid meer ver eist, hoewel het tot nu toe juist als zeer arbeidsintensief bekend stond. Het zijn de Sun Side „raamklaar"- overgordijnen, die geheel geconfectio neerd en gevoerd zijn en voorzien van plooiband. Zij kunnen daarom direct na aankoop thuis opgehangen worden. Bo vendien sparen deze gordijnen niet al leen na aankoop veel werk, maar na enige tijd is ook de reiniging geen pro bleem meer. De Sun Side „raamklaar"-gordijnen zijn vervaardigd uit een voUedig syn thetische velourskwaliteit r ^en even eens synthetische tegengev, e achter kant, waardoor deze gordijnen als eerste velours gordijnen in de was machine gewassen kunnen worden. Strijken is na zo'n machinale wasbeurt absoluut overbodig. Sun Side „raamklaar"-gordijnen zijn vanaf deze maand in geheel Nederland bij vele woningtextielwinkels verkrijg baar. Zij worden per paar verpakt en verkocht. Natuurlijk zijn er verschillen de maten, omdat lang niet alle ramen even groot zijn. Het maatassortiment van de Sun Side „raamklaar"-overgor- dijnen is echter zo opgebouwd, dat ze voor 90 n o van alle ramen passend zijn. Er zijn twee breedten, 120 cm en 180 cm en drie lengten, 185 cm, 225 cm en 275 cm. De verkoopprijzen variëren van f 99,50 tot en met 210,- per paar. Omge rekend bedraagt de prijs per strekken de meter ongeveer net zoveel als die van een vergelijkbare conventionele ve lourskwaliteit, die per meter verkocht wordt. De Sun Side „raamklaar"-gordijnen zijn dus geheel gezoomd en gevoerd voor dezelfde prijs als andere losse gordijn stof gekost zou hebben. De voordelen zijn de besparing van het maakloon en die van het wachten tot de gordijnen klaar zijn. De koper hoeft niet anders te doen dan de haakjes in de plooiband schuiven en de gordijnen ophangen. Naast het efficiënte maatassortiment, bieden de Sun Side „raamklaar"-gordij- nen ook een attractief kleurengamma. In alle afmetingen zijn ze verkrijgbaar in goud, blauw, olijfgroen, oranje en rood. Wilhelm Fazokas, burgemeester van het Oostenrijkse alpendorp Kaprun, heeft onlangs op het mededelingenbord aan zijn gemeentehuis een brief laten prikken, waarin hij de vrouwen van zijn dorp dringend aanraadde de pil te pro beren. „Kinderen moet men echt w i 1 - 1 e n hebben" schreef hij zijn gemeen te en daarbij vertelde hij dat het aantal onwettige geboorten per jaar in zijn dorp nogal aan de hoge kant is. Het gebruik van de pil werd na de brief van burgemeester Fazokas door een deeltje van de bevolking wel toe gejuicht. Een ander deel van Kaprun was weer erg tégen. Maar de dokter van het dorp heeft de burgemeester na het aanplakken van die brief wel een gelukstelegram gestuurd. Sun Side raamklaarover- gordijnen van Lethem Woning- textiel. Deze overgordijnen zijn volledig gezoomd, gevoerd en in de machine wasbaar. De kwaliteit van de hier getoonde gordijnen is ve- lours rayé. Rode neuzen komen in dit jaargetijde nogal eens voor. Gezien de prominen te plaats van dit orgaan in het gelaat, is een rode neus bepaald geen sieraad voor de vrouw of het jonge meisje. Vooral de laatste groep wordt door dit verschijn sel nogal eens geteisterd! Dat is een ge volg van het feit, dat de doorbloeding van de neus bij de overgrote meerder heid van de mensen bepaald onvol doende is. In de pubertijd is de rode neus van het jonge meisje het meest frequent en--- wordt het meest als hin derlijk ervaren. Dit zou te verhelpen zijn door een hormonenkuur, maar de mees te huisartsen zullen daartoe slechts in een uiterst geval overgaan, wegens de risico's daaraan verbonden. Vaak wil len echter in deze omstandigheden een voudige middelen helpen. In de eerste plaats: zorgen voor een goede spijsver tering en de gebruikelijke mogelijkhe den om de bloedsomloop te bevorde ren, door bijvoorbeeld wisselbaden. Er zijn ook andere oorzaken voor de rode neus, behalve de kou. Zij kan ook het gevolg zijn van een huidziekte. In dat geval kan de huisarts uitkomst brengen. Misschien kunt u zich herinneren, dat een nieuw tapijt vroeger de eerste maan den niet behandeld mocht worden met een stofzuiger. Dat is tegenwoordig gelukkig anders. Tapijten, die gemaakt zijn van een synthetische vezel, zoals nijlon, acrilan en popypropyleen, kunnen al meteen gestofzuigd worden. Ook een wollen tapijt kunt u stofzuigen, maar dit dient dan in het begin wel voorzichtig te gebeuren. U kunt het beste de zuigmond met de zachte borstel gebruiken. Ge bruik deze borstel echter niet te fors. Het is beslist niet nodig hard te drukken op het tapijt. Moderne stofzuigers hebben een enorme zuigkracht en verwijderen alle stof en zand uit uw tapijt, ook zonder dat u al uw kracht bij het „borstelen" met de stofzuigerborstel aanwendt. Zuig in de richting van de pool of schuin over de pool heen, maar liever niet tegen de pool van het tapijt in. Een nieuw tapijt wil in het begin wel eens pluizen. Dat heeft niets te bete kenen en is heel normaal. Erg opval lende pluizen kunt u met de hand ver wijderen. Pluisjes, die in de borstel van uw stofzuiger gaan zitten verwij dert u ook met de hand. Na enige tijd houdt het pluizen vanzelf op. Een goed, maar voorzichtig onder houd van uw tapijt verlengt de levens duur van uw mooie en stijlvolle vloer bedekking enorm. Tot goed onderhoud behoort ook dat u zwaardere meubelstukken, zoals fau teuils, van tijd tot tijd een ander plaats je geeft. Niet alleen om te voorkomen, dat de poten van de meubels „moeten" drukken in uw tapijt, maar ook om te bereiken, dat er op de „voetruimte" voor de zitmeubels geen extra slijt plekken ontstaan. V l^enmual per jaar verdient uw tapijt een „grote beurt". Misschien tij dens de voorjaarsschoonmaak? Gebruik voor zo'n opknapbeurt een goed tapijt reinigingsmiddel, dat u het beste bij een tapijtvakman kunt kopen. Droogschuim is uitstekend en het werkt snel. Tapijtshampoo is eveneens goed, maar maak dan het tapijt niet te vochtig. Gebruik voor uw kostelijke tapijt nooit zogenaamde „speciale aan biedingen" of ander goedkoop reinigings materiaal. Een tapijtreinigingsmiddel mag nooit de vezel of de kleur van uw tapijt aantasten. Behandel daarom altijd eerst een klein stukje tapijt op een niet in het oog vallende plaats met het rei nigingsmiddel en pas daarna het hele tapijt. Wilt u het helemaal makkelijk hou den, laat dan uw tapijt reinigen door een gespecialiseerd bedrijf. Maar ook hier weer: opgepast voor „voordelige aanbiedingen" van mensen aan de deur. Vraag een tapijtvakman om een vertrouwd adres. Hij heeft er belang bij u een goed advies te geven. ¥~)e beste bestrijding van vlekken in uw tapijt is een snelle bestrijding. Vooral de tapijten van synthetische vezel kunnen gereinigd worden van bijna elk soort vlek, maar de beste vlekkenbestrijder is die welke u ter stond ter hand neemt. Dan is vloeipa pier (keukenrol) vaak al voldoende, nadat u eventuele plasjes of vaste be standdelen eerst met een lepel zoveel mogelijk hebt weggeschept. U legt vloeipapier op de vlek en gaat er op staan. Dan telkens het papier vervan- ADVERTENTIE korte lijnbaan 21 tel 010/11m55 rotterdam grote marktstr. 5 tel 070/110162 den haag mariaplaats 2 tel"03ü/18900 utrecht gen, net zolang tot het papier niet meer vochtig wordt. Daarna behandelt u de vlek met droogschuim. Is er een vettige substantie (jus) ge morst, dan gebruikt u op dezelfde ma nier het vloeipapier. Vervolgens legt u weer een stuk papier op de vlek en drukt hierop de warme (niet hete) strijkbout. De warmte lost het vet op en doet het in het vloeipapier trekken. De behandeling herhalen tot het papier geen vet meer opneemt. Dan een na behandeling geven met droogschuim Wanneer u met water reinigt, dan nooit tevéél water gebruiken. Uw ta pijt mag niet doornat worden, ter ver mijding van zgn. watervlekken. Gebeurt dit door een ongelukje toch (omgevallen emmer), dan kunt u weer het beste terstond aan de gang gaan met vloeipapier. Net zo lang vernieuwen tot het papier geen water meer op neemt. Daarna eventueel behandelen met een haardroger of de achterkant van uw stofzuiger. Met droogschuim, vloeipapier en strijkbout kunt u vele soorten vlekken verwijderen. Als u dan ook nog alco hol in huis hebt, dan bent u tegen praktisch alle vlekken opgewassen. Maar wilt u het naadje van de kous weten, vraag dan bij uw tapijtenleve rancier het gratis Tapijt-informatie boekje. Hierin vindt u een hele lijst van vlekken en hun behandeling. U hoeft nooit bang te zijn, dat een vlek niet verwijderd kan worden: bij snelle en goede behandeling kunt u uit synthetisch tapijt alle en uit wollen tapijt nagenoeg alle vlekken verwijde ren. Zijn moeder verwende hem. Het zinnetje komt zo vaak terug in elk kranteverslag, dat wij er eenvoudig niet overheen kunnen lezen. Daar begon het al mis te gaan, schijnt het ons met nadruk t% willen inprenten. Het is niet zo onschuldig als het lijkt, al wordt het meestal met een goedig glimlachje aangezien. Nu ja, een enige zoon: die wordt al gauw een beetje voorgetrokken. Niet verstandig natuurlijk, maar wel menselijk. Wat eruit voort kan komen vult dag aan dag kolommen: een eenzame jonge man op een beklaagdenbank, met louter mannen tegenover hem. Waarmee niet gezegd is dat wij deze moeder de opvoeding van haar zoon zwaarder moeten aanrekenen dan welke toegeeflijke moeder ook. Er valt niets aan te rekenen, er valt alleen maar vol deernis te zwijgen bij zoveel ouderlijk verdriet. Het is alleen een misschien nog tijdige waarschuwing voor andere moeders, die zich aan soortgelijke verwennerij te buiten gaan. Het lijkt zo'n onschuldige en begrijpelijke zwakheid, vooral als het een enig kind betreft, waarop zij misschien jaren heeft gewacht. Is het wonder dat zij haar geluk niet op kan als de kleine zoon dan eindelijk in de wieg ligt? Haar hele bestaan wordt door hem in beslag genomen. Elk kuchje, elk kreetje jaagt haar op in paniek: het kan het begin van wie weet welk# gevaarlijke kinderziekte betekenen. En als de baby al die bezorgdheid glorieus overleeft en van de kleuterklas de grote school binnen wandelt blijft de moederlijke zorg hem als een zware last aan de hals hangen. Hij wordt doodgedrukt onder een deken van toewijding, en alles wat hij doet of zegt is wonderbaarlijk en uitzonderlijk. Hij krijgt alles waar hij om vraagt, en elke streek die hij mocht uithalen is bij voorbaat verontschuldigd. Het zijn altijd de andere jongens die het lieve jochie tot slechtheid aanzetten. Wat er ook uit hem groeien zal laten we het best© ervan hopen, maar een mèn stellig niet. Als hij geen enig kind is, maar de zoon tussen louter dochters, dan wordt er nog wel erger kwaad aangericht dan het kweken van een moederskindje. De jongen die alle aandacht krijgt, die vertroeteld en voorgetrokken wordt, die alles mag en de zogenaamde trots van de familie zal worden. Wat voor gevoelens kweekt die altijd durende partijdigheid in de harten van de zusjes, die steeds meer het gevoel moeten krijgen, dat zij er uitsluitend zijn om aan het kleine wonderkind reliëf te geven. Zij moeten maar braaf naar school gaan, thuis een flink handje meehelpen, zo gauw mogelijk een baantje zoeken om haar eigen kost te verdienen. Maar broerlief, knappe jongen voor hem is de duurste en beste opleiding nog maar half goed genoeg. De middelbare school, dat spreekt, me* alles wat daarbij hoort aan dure broeken, keurige kleren, ruim zakgeld, een treinabonnement als het moet. En daarna de universiteit, een royaal studentenleven op een dure kamer, aan alles meedoen, maar dan op zijn tijd natuurlijk ook flink studeren, wat hem trouwens weinig moeite zal kosten. En liefst een promotie als klinkend besluit, met moeder op de voorste rij als de trotse bezitster van zo'n uitzonderlijke en hyper-intelligente zoon. De zusjes, nu ja, die zijn dan hopelijk allang veilig onder dak, getrouwd met beste oppassende mannen, wat voor een vrouw toch altijd volgens moeder, de beste bestemming is. Och ja, zij waren moeder nog wel te vergeven, die rozerode toekomst dromen al trekt elke partijdigheid iets onherroepelijk scheef bij de achtergestelde kinderen. Maar het is voor moeder zo jammer dat het meestal zo totaal anders uitkomt, en het verwende zoontje deerlijk mislukt zodra hij in een wereld belandt waar hij op eigen kracht iets presteren moet. Gaat het niet mis op de middelbare school, dan stellig bij een voortgezette studie. Waarbij hij niet alleen intelligentie, maar ook doorzettingsvermogen moet bezitten, en de moeilijke kunst verstaan om tegenslagen te incasseren. Waar zou hij dat alles geleerd moeten hebben? Niet bij moeder, die zo ijverig alle steentjes voor zijn voeten heeft weggeraapt, en hem bij alle conflicten voetstoots gelijk heeft gegeven. Die hem nooit op eigen kracht 'n hindernis heeft laten nemen, en hem altijd gestijfd heeft in de illusie dat waar hij mocht verschijnen alle deuren vanzelf zouden openvliegen. Verwende jongens worden nooit volwassen. Tenzij ze een verstandige vrouw ontmoeten, die in een huwelijk moeders fouten met liefde en geduld weet te corrigeren. Maar hoe vele van die soort lopen er rond? SASKIA ADVERTENTIE -lis Er is in Londen iets aan de gang, of beter: Er is iets, dat niet langer aan de gang is. Men raakt een beetje uitgekeken op de gekke, kleine kleding- winkeltjes zoals die in Carnabystreet, waar men twee jaar geleden nog moest zijn geweest, wilde men niet voor antiek versleten worden. Vorig jaar al sloten de Beatles hun boutique „The Apple", omdat er met verlies werd ge werkt. En nu gaat ook het winkeltje van mode-ontwerpster Mary Quant, „de koningin van de minirok", dicht I Het heet „De Bazaar", is gelegen aan Kings Road en wordt het aller eerste boetiekje van Londen ge noemd. Daar was het, dat iedereen zich voor de etalages verdrong, om dat die waren ingericht met lege Ondanks de sneeuw, gaf Tweka dinsdag in Amsterdam een badpakken- show voor het komende seizoen. De dames dragen v.l.n.r. de modellen ,,Rio Grande" en „Fare Well" de jongeman het model „Rod", De bermudastijl viert kennelijk hoogtij in de komende zomer. melkflessen bijvoorbeeld, maar ook met de leren laarzen die vijf jaar ge leden nog bijna uniek waren, de mi nirokjes en de nauwe truitjes, de panties en de bh's met bloemetjes erop. Het was ook al vijf jaar geleden geweldig indrukwekk end om te ver tellen, dat men had gedronken uit de fles whisky, die bij Mary Quant al tijd onder de toonbank stond, om aarzelende koopsters de moed te ge ven met iets heel korts van leer of chiffon de winkel uit te gaan. Mary Quant ging er prat op, dat in haar winkeltje iedereen kwam ko pen, van gravinnen tot winkelmeis jes, van academisch gevormde vrou wen tot leerlingen van de high-school met het zakgeld van twee of drie maanden in de portemannaie. „Ik ben het, die het klasseverschil sloopt in de Engelse damesmode", zei Mary Quant eens op het hoogte punt van haar carrière. Dat is haar, zo zegt men in Engeland, voor een groot deel ook wel gelukt. Maar meisjes in heel korte, heel gekke jurkjes worden groot en zij vinden nu, dat ze niet langer in de „karika turale" kledij van Mary Quant kun nen lopen. Of het nu allemaal waar is Mary Quant heeft ook erg leuke kleding ontworpen of niet, „De Bazaar" gaat in ieder geval sluiten om de eenvoudige reden, dat de zaak niet meer zo best loopt. En Mary Quant, in 1964 door konin gin Elizabeth II van Groot-Brittanië onderscheiden voor haar bijdrage aan de Engelse economie en in dat zelfde jaar in Engeland „vrouw van het jaar", gaat intussen rustig door met het ontwerpen van kleding voor mensen tot een jaar of dertig. Zo heeft „Mary Quants Gingergroupe Ltd." (zij heeft meer dan één pijl op haar boog) voor de lente en zomer van dit jaar een collectie jurken la ten zien. Het meest opvallende in die collectie zijn de accenten op de tail le. Plus de broeken die bij de korte jurkjes horen. 4 4

De Vallei | 1969 | | pagina 13