i kerkdiensten] Sociale Dienst betaalt uitkeringen Bijstandswet volgens nieuwe regeling Veenendaal heeft nieuwe situatie snel aangepakt 1cykop4^|jh, C H E VROLET Lof voor sneeuw- bestrijders Werkgroep gemeente politiek D'66 opgericht VAN DER KOLK VEENENDAAL N.V. Vastenactie voor 70 arme ^er pachtboeren in Z.W.-India IN VEENENDAAL met f ±3 horlogerie j Myftufyde tijd! MINIMUM-LOON VAN f 140,- PER WEEK (RIJKSREGELING) GEEFT ENIGE UNIFORMITEIT 0 P E L Causerie over Organon Oss voor NCVB Voor beroep bedankt Dubbeltje Commissie Muzikanten gevTaagd Bègroting Vergadering Collecte Jeugdweekend Bijdragen Financiële zorgen over V.A.B. KIRPESTEIN MARKTEN Breng eens een bezoek aan onze exclusieve oud-hollandse meubelshow LEERKES Mariastraat 76, TEL. 18813 APELDOORN Permanent FORD-show in showroom ZONDAGSDIENSTEN VRIJDAG 21 FEBRUARI 1969 ■- - - -- VEENENDAAL De sociale dienst van de gemeente Veenendaal heeft in navolging van de herziene Rijks- groepregeling voor werkloze werknemers in januari al een begin gemaakt met de herziene uitbetalingen aan hen, die via de Algemene Bijstandswet een uitkering ont vangen. In de nieuwe regeling is men afgeweken van de zoge naamde „budget-methode". Daarvoor in de plaats is als richtlijn genomen het basis-bedrag afgeleid van het wet telijk vastgesteld minimum-loon. Dit wettelijk vastge steld minimum-loon bedraagt thans f 140.- per week. Het verschil tussen „budget-methode" en de uitkering via het minimum-loon is voor de echtparen met één kind een verbetering, doch voor de grotere gezinnen in zeke- re zin ongunstig. In laatsgenoemde categorie zit het ver schil voornamelijk in de toeslagen. Tijdens een persconferentie ten gemeentehuize welke donderdagmiddag gegeven werd vertelde de directeur van de sociale dienst, de heer W. A. J. Monhemius, dat de nieuwe werkwijze een zekere uniformiteit inhoudt de regering heeft door het stellen van een minimum-loon zich die uniformiteit veroorloofd en daarnaast wordt aan de gestegen kosten van levensonderhoud tegemoet gekomen. Op zichzelf is de uitvoering van de Bijstand- wet opgedragen aan de gemeenten. De toelichting werd ingeleid door de wethouder van o.a. sociale zaken, de heer M. Bastmeijer. De uitkeringen aan de bijstandtrek- kenden zijn voor alle categorieën ver hoogd. Uitgaande van een minimum loon van f 140,- per week, komt bij voorbeeld een gezin zonder kinderen tot f 85,70 per week (f 371,37 per maand). Dit basis-bedrag is niet de „som" die men in handen krijgt, want het wordt verhoogd met woonkosten deze zijn dikwijls hoger dan de gemid delde huurkosten; in Nederland be draagt dit f 17,77 per week zieken fondspremie, bijzondere toelagen o.a. gezinsledentoeslag; waarvan de uitvoering berust bij het rijk en bijvoorbeeld studietoelagen, dieëttoela- ge enz. Het basisbedrag komt op de ze manier aanmerkelijk hoger te lig gen. Bij deze redenatie moet niet uit het oog verloren worden, dat het om een bijstandsregeling gaat. In de nieuwe regeling is de uitkering voor persoonlijke behoeften het zo genaamde zak- en kleedgeld voor in inméhtingen verblijvende personen aanmerkelijk verbeterd. Gemiddeld krijgt deze categorie 5Vs procent meer. Alleenstaanden ontvangen per 1 ja nuari van dit jaar f 18,50 per week (f 80,17 per maand) en echtparen f 32,50 per week (f 140,83 per maand). De basis-bedragen voor de andere ge noemde uitkeringen zijn vastgesteld op 95 procent van het netto (door de SER geadviseerde) minimum-loon, onder aftrek van gemiddelde huur. In de bedragen zijn opgenomen de „richtlijnen voor bij stand", d.w.z. dat bij het toekennen van de hoogte van de bedragen enige aspecten een rol spelen. Voornamelijk gaat het hierom de persoonlijke om standigheden en mogelijkheden en het betoonde besef van verantwoordelijk heid voor de voorziening in het be staan. Het verlenen van (financiële) bij stand is het aspect dat het meest in het oog springt, doch met voldoen aan de nood alléén worden nagenoeg geen resultaten bereikt. Zonder maatschap pelijke begeleiding zou het rendement van de Bijstandswet aanzienlijk aan getast worden. „Voor de financiële bij stand een feit is, wordt er heel wat werk verzet", aldus de heer Monhe mius. Hij antwoordde op een desbetref fende vraag, dat er in Veenendaal praktisch geen misbruik gemaakt wordt van de regeling. De controle valt onder de zogenaamde „periodieke contacten", welke naar het oordeel van de dienst plaats hebben. De wat grotere gezinnen die via de nieuwe regeling financieel enig nadeel boeken, ontvangen een compensatie in de vorm van een garantie-uitkering. Zij krijgen een aanvulling tot het be drag dat men op 31 december 1968 ontving. Op de begroting voor 1969 komt de gemeentelijke sociale dienst van Vee nendaal voor met een raming van ruim anderhalf miljoen. Het gaat hier om de totale raming. Inmiddels hebben alle bijstand-trek- kers uitkeringen ontvangen via de nieuwe regeling. ADVERTEX 'E VEENENDAAL CITY-MOTORS RENSWOUDE Dezer dagen hield de NCVB, afd. Rcnswoude de maande lijkse vergadering onder leiding van presidente mevrouw Hosang. Voor deze avond was als spreker aan vankelijk uitgenodigd de heer Heerse- ma, van Organon in Oss. Doordat deze door ziekte verhinderd was, trad als plaatsvervanger de heer Koene op. De heer Koene begon zijn causerie met uiteen te zetten hoe het bedrijf (dat in dienst van de gezondheid werkt) was opgericht in 1923 en begonnen met 16 werknemers, nu uitgegroeid is tot een bedrijf waarin plm. 2000 mensen werkgelegenheid hebben, en waar ruim 200 soorten medicijnen worden gefabri ceerd. De heer Koene gaf een uiteenzetting over het gebruik van hormonen. Aan de hand van de door hem ver toonde dia's konden de dames zien hoe in het bedrijf onder de grootst mo gelijke sterilisatie wordt gewerkt. Na afloop konden er vragen worden ge- stelt. Tijdens het huishoudelijke gedeel te van de vergadering werden enkele zakelijke onderwerpen besproken, zoals het gaan naar de Bondsdag in Utrecht op 21 mei in Esplanade, (de bond viert die jaar zijn 50-jarig bestaan). Voor de ze jubileumviering gaven zich 16 dames op. De jaarvergadering van NCVB-afd. Renswoude wordt gehouden op woens dag 19 maart in Rehoboth. SCHERPENZEEL De gemeente raad in casu de heren Van Kampen en mr. Hoytema van Konijnenburg hebben in de raadsvergadering hun waardering uitgesproken aan het adres van de dienst gemeentewerken, ter zaken van de gladheid bestrijding. In vergelijking tot andere gemeenten heeft men zich uitstekend van deze taak gekweten. De aldus verkregen basisbedragen zijn de volgende: per week gezin zonder kinderen Basisuitkering 35 70 gezin met minderjarige kinderen: Basisuitkering met 1 kind n 87,45 Basisuitkering met 2 kinderen89,— Basisuitkering met 3 kinderenf" 90.60 Basisuitkering met 4 kinderen9^95 Basisuitkering met 5 kinderen91,95 gezin waarbij één der echtelieden ontbreekt: Basisuitkering met 1 kind 74.60 Basisuitkering met 2 kinderen,76,15 Basisuitkering met 3 kinderen77.75 Basisuitkering met 4 kinderen79.10 Basisuitkering met 5 kinderen79,10 Alleenstaande met eigen huisvesting: Basisuitkering 60,-- Alleenstaande zonder eigen huisvesting: Basisuitkering 60,— Woonkosten17,75 Daarenboven wordt een halfjaarlijkse uitkering verleend welk- op 6% van 't basisbedrag. Deze zijn: per week Gezin zonder kinderen6,21 Gezin met minderjarige kinderen: a. met 1 kind 6,31 b. met 2 kinderen„6.41 c. met 3 kinderen6.50 d. met 4 kinderen6,58 Gezin waarbü een der echtelieden ontbreekt: a. met 1 kind 5,54 b. met 2 kinderen5,63 c. met 3 kinderen5,73 d. met 4 kinderen5,81 Alleenstaande4,67 per maand 371,37 378,45 385,67 392.60 398.45 398.45 323,37 329.98 336.92 342,77 342.77 260,— 260,— 76,92 oerekend per maand 26,90 27,35 27,76 28,17 28.52 24,01 24,41 24.83 25,18 20,22 SCHERPENZEEL Eiermarkt. Aan voer 850.000 eieren. Prijzen kippeeieren f 12,75 - f 13,75 en henneeieren f 11,- f 12,25. Alles per 100 stuks. Varkensmarkt. Aanvoer 207 biggen. Prijzen f 80,- - f 90,- per stuk. Handel redelijk. SCHERPENZEEL Ds. C. Vos uit Gouda heeft medegedeeld dat hij het beroep naar Scherpenzeel niet zal aan vaarden. Ds. Vos is de vierde predi kant die zonder succes is beroepen. VEENENDAAL Op 19 februari is in Veenendaal een „Werkgroep ge meentepolitiek D'66 opgericht. De be doeling van deze groep is in bredere kring de bevolking interesseren voor r.e gemeentepolitiek. Voor de vergade ring die ten huize van de heer J. G. Rust werd gehouden, bestond een uit stekende belangstelling. In de werk groep hebben voorlopig zitting geno men de heren Ter Klei. P. A. Olisla- gers, R. Thommes, L. L. Coini, P. de Jong en J. G. Rust. Tijdens de bijeenkomst werd er ge suggereerd een afdeling D'66 voor de gemeente Veenendaal tot stand te brengen, maar het merendeel van de aanwezigen was van mening dat het hier nog te vroeg voor is. Men ziet liever een afdeling tot stand komen in samenwerking met de omliggende plaatsen. De eerstvolgende vergade ring van de werkgroep wordt gehou den op 11 maart op het adres Grote Pekken 124 te Veenendaal. Aanvang acht uur. ADVERTENTIE Permanente show van Oudhollandse stijlmeubelen uniek in Nederland 3 etages Oudholl. en Oudvlaamse stijlmeubelen vindt u bij ons in een sfeer, zoals u het thuis graag zou willen hebben. Geopend van 8.3012.30 uur en 14.0018.00 uur Vrijdags ook van 19.0022.00 uur Gesloten dinsdags na 13.00 uur zaterdags na 15.00 uur Specialist in Oudhollandse stijlmeubelen RHENEN De Gereformeerde ge meenten in Nederland te Rhenen heeft een beroep uitgebracht op ds. J. Panne- koek te Terneuzen. VEENENDAAL Ned. Herv. Kerk: Oude Kerk: 9.30 u. ds. v.d. Krift, 17.00 uur ds. Terlouw. Julianakerk: 9.30 u. ds. Van Assen- bergh, 17.00 u. ds. Van de Krift. Vredeskerk: 9.00 en 10.30 u. ds. Vroeg- indeweij, 17.00 u. ds. Van Assenbergh. Sionskerk: 9.30 u. ds. Jongerden, 17.00 u. ds. A. den Hartog uit Ede. Poortkerk: 10.30 u. ds. Eijsenga uit Leusden, 18.30 u. ds. Vroegindeweij. Bejaardencentrum 9.00 u. ds. Ter- louw. Veeneind 15.00 u. ds. Terlouw. Dijkstraat 14.45 u. dhr. F. v. Rossum uit Scherpenzeel. Herv. Gem. „Sola Fide": 10.30 u. dr. Thoomes, 18.00 u. Geref. Kerk: Ver.gebouw Eikenlaan, 9.00 u. ds. Blanken en 16.30 u. ds. IJtsma. Petrakerk, 9.30 u. ds. IJtsma en 17.00 u. ds. Blanken. Geref. Poortkerk (Vrygem.): 9.00 en 16.30 u. ds. Pool. Chr. Geref. Kerk: Bethelkerk 9.30 en 17.00 u. ds. Lang broek. Pniëlkerk: 9.30 en 17.00 u. ds. Brons. Geref. Gemeenten (Ned.): 9.30 en 18.30 u. leesdienst. Geref. Gem. (Syn.): 9.30 en 17.00 u. leesdienst. Ned. Prot. Bond: 10.30 u. mevr. Schol ten-Van Iterson. R.-K. Kerk: Salvatorkerk, zaterdag 18.45 en zon dag 9.00 u. en 11.00 u. H. Mis. Willibrorduskerk: 10.00 u. H. Mis. Leger des Heils: 10.00 u. Heiligingssamenkomst en 19.30 u. Verlossingssamenkomst. SCHERPENZEEL Ned. Herv. Kerk: 9.30 uur ds. J. Verburg uit Wagenin- gen; 6.30 u. ds. B. Eisinga uit Leusden Ger. Kerk: 10 uur ds. J. Firet; 6.30 uur ds. D. v. Enk uit Veenendaal. ADVERTENTIE Kerke wijk 128 Veenendaal Telefoon (08385)12244 In het verjaardagsfonds, dat de hervormde gemeente te Rhenen er op na houdt, is in het vorige jaar ruim 5100 gulden binnengekomen. Ds. N. Kooreman verhaalt in „Rond de Cunerakerk" dat een ge meentelid elke week een dubbeltje voor dit doel weglegt om zodoende op de verjaardag vijf gulden te kun nen geven, ijij geeft dit graag door. als tip aan aw%ndere gemeenteleden Naar de mening van dominee zou de opbrengst van het fondsL met een bijdrajge van vijf gulden per iaar van iedere jarige met sprongen orrf- hoog gaan. En dat is zijn bedoeling. VEENENDAAL In het kader van de jaarlijkse Vastenactie in Neder land /uilen de katholieken van Veenendaal geld bijeenzamelen voor 70 straatarme pachtboeren in het zuid-westen van India. De Parochie Advies Raad van de r.k.-parochie te Veenendaal heeft ge meend dit jaar aan deze actie bijzondere aandacht te moeten besteden en zij heeft daarom aan het Secretariaat van de Bisschoppelijke Vastenactie een klein project gevraagd. Zij ontving een Tapioca teelt-project voor een *roep bewoners in Thonnakkal in de staat Kerala, zuid-west-India. Het gevraagde bedrag is f 11.000,-; hiervan zullen de katholieken van Blaricum f 8.000,- voor hun rekening nemen, de rest, f 3000,-, zal katholiek Veenen daal bijeen moeten brengen. Thonnakkal ligt 16 mijl (ongeveer 20 km) ten noorden van Trivan- drum, de hoofdstad van Kerala. Het is een missiedistrict, bestaande uit zeven standplaatsen of missiepos ten. De bevolking bestaat groten deels uit Cheramars, de meest ach terlijke gemeenschap van Kerala. Het zijn hoofdzakelijk landbouwers. Maar velen van hen bezitten geen land of huis van zich zelf. Ze wo nen in hutten op land van de rege ring of op het goed van de landheer waarvoor zij pacht betalen. Het zijn allen arbeiders die te gen een honger-dagloon op de rijst velden en tapiocaplantages werken. Aangezien landbouw seizoenwerk is, zijn ze meer dan vijf maanden per jaar werkeloos. Zij kunnen niet wer ken als het niet regent en evenmin bij zware regenval. Ze zullen moe ten leven zodat ze in zware perio diek terugkerende schulden gera ken. Daardoor is de gemiddelde landbouwer niet in staat om de voor afgaande kosten op te brengen die nodig zijn om te komen tot een plan matige bebouwing van het land. Hier nu komt het Thonnakkal genoot schap voor sociale diensten op het toneel, om hulp en bijstand te ge ven bij de start. Het voornaamste doel van het plan is: hulp te geven aan de onontwikkelde en arme boe ren, zonder onderscheid naar ras of gemeenschap. De landbouwer zal aangemoedigd moeten worden om het land in cul tuur te brengen met gevoel voor wedijzer en medezeggenschap. In deze tijd van voedselschaarste in Kerala zal op deze wijze de produk- tie van voedsel, met name van ta pioca, worden verzekerd. Het voor naamste voedsel van hen is tapioca (caspavemeel). Het tekort aan rijst wordt in de dorpen uitsluitend ge compenseerd door tapioca. Dienten gevolge is de vraag naar cassave '.eer groot. Het Genootschap voor Sociale Diensten heeft een dergelijk tapio- cateeltproject eerst „uitgeprobeerd" op een terrein in de nabijheid van Thonnakkal. Het nieuwe project is dus gebaseerd op de gegevens, ver kregen uit het „uitgeprobeerde" project. Men gaat niet over eer nacht ijs. Het genootschap is van plan voo elk der zeven missieposten 10 acri (een acre is 0,4 ha) grond te pach ten van het gouvernement of parti culieren. De pachtprijs zal zeer laag zijn. Aan elk gezin zal één acre gegeven worden om te bewerken. Op deze wijze zullen in de zeven mis sieposten 70 acre worden bebouwd door 70 gezinnen. De totale kosten van het in cultuur brengen zullen f 11.000,- bedragen. Deze kosten zijn: plantmateriaal (tapioca- of cassavestekken), be mesting: kunst- en organische mest, arbeid n.l. scheuren, planten, wie den enz. Momenteel verdient de ge middelde landbouwer slechts 100 roepia voor de teelt van een acre cassave of tapioca. Na de invoering van het project moet hij een inko men krijgen van 325/- roepia plus nog enig inkomen uit verkocht poot- goed en een inkomen voor persoon lijke arbeid, die hij periodiek ver richt op het land van de grondeige naar. De bedoeling is dat elke in het plan opgenomen familie over een periode van vijf jaar 70/- roepia per jaar terugstort ten gunste van het Genootschap voor Sociale Diensten. Het teruggestorte bedrag zal wor den omgezet in een doorfinancie- ringsfonds en het zal gebruikt wor den om nog meer gezinnen te hel pen. Er zijn echter geen fondsen waar uit men geld kan putten. Noch van de regering noch van enige andere instantie werden gelden ontvangen En toch zullen deze mensen aan een grond- of startkapitaal geholpen moeten worden. Vandaar dat men de hulp heeft ingeroepen van de Ne derlandse Vasten Actie. De actie te Veenendaal is gestart met een toelichting tijdens de kerk diensten van zaterdagavond 15 fe bruari en zondag 16 februari j.L zo wel in de Willibrorduskerk aan de Nieuweweg. als in de Salvatorkerk aan de Adr. van Ostadelaan. De inzamelingsdata zijn 2 maart. 16 maart en 6 april (pasen). De ka tholieken krijgen een z.g.n. Vasten- actieenveloppe thuis zodat het op- zijgelegde geld daarin gedaan kan worden. In beide kerken zullen eni ge bussen geplaatst worden waarin deze enveloppen gedeponeerd kun nen worden. Het geld kan ook ge stort worden op postgiro 5850, Bis schoppelijke Vastenactie, Utrecht. Omdat de parochie Veenendaal sen project geadopteerd heeft, kan men het beter storten op het giro- lummer van het R.K. kerk- en schoolbestuur 26.39.65, Adr. van Os tadelaan 54, Veenendaal met de vermelding „Tapiocateeltproject". De Katholieken van Renswoude en Scherpenzeel en ook niet-katholie- ke geïnteresseerden kunnen hiervan gebruik maken. Kerkvoogdij en kerkeraad (waar in vertegenwoordigd de diakonie) van de hervormde gemeente te Rhe nen hebben het besluit van vele an dere kerkgemeenschappen gevolgd en ook besloten om in het vervolg één collecte tijdens de eredienst te houden. De nieuwe regeling gaat in op zondag 2 maart a.s. Men is hier bij niet over één nacht ijs gegaan, maar heeft zich uitvoerig op de zaak bezonnen. Bij het besluit wordt aangetekend, dat in de hervormde kerk structu ren van eeuwenoud heersen. Er is een diakonie en een kerkvoogdij met elk een aparte taak. Op zichzelf vin den de kerkelijke colleges dat niet zo erg, maar men vindt dat het werk niet door die verouderde structuur mag verstarren. Met andere woor den, dat er van die structuur geen functie meer uitgaat. Plaatselijk is er een groeiend be sef om wat kerkvoogdij, kerkeraad en diakonie aan werk verzetten zo veel mogelijk samen te doen. Van daar ook de ene collecte tijdens de erediensten, waarvan de opbrengst bestemd is voor het gezamenlijke werk van de kerkelijke colleges. Voor de administratie zal intern een verdeelsleutel van de opbrengst wor den gehanteerd. Verder denkt men dat er naast de ideële ook zakelijke argumenten zijn, omdat gebleken is dat in gemeenten waar men reeds tot het ene offer is overgegaan de opbrengst hoger ligt dan in de gemeenten waar men nog de „oude" methode volgt. Met de begrotingscijfers voor 1969 wordt duidelijk gemaakt dat er met de ene collecte een schepje bovenop moet wil het kerkewerk' goed func tioneren. Aan collecte-opbrengsten heeft men begroot een totaal-bedrag van 31.500 gulden; 17.000 gulden voor de kerkvoogdij en 14.500 gulden voor de diakonie. Hieruit volgt de logische conclusie dat per rondgang dus per kerkdienst 600 gulden moet worden opgehaald. De invoering van de eenmalige rond gang geldt voor alle diensten, dus ook voor de huwelijksinzegeningen. De collecte voor speciale doeleinden an de uitgang blijft gehandhaafd. De taken in de zendingscommissie van de hervormde gemeente te Rhe nen zijn als volgt verdeeld: de heer G. A. Verbaas, voorzitter, de heer H. Rijkse, penningmeester en de heer J. Baars, secretaris. Dit dagelijkse bestuur zal worden bijgestaan door mevrouw H. van Wijk-Verwoert en de heer A. van Laar. Graag zou de jeugddienstcommis sie van de hervormde gemeente te Rhenen verandering brengen in de toestand dat men voor de muzikale medewerking aan de jeugddiensten steeds is aangewezen op groepen van buiten de gemeente. Men veronder stelt dat er ook in Rhenen voldoen de jongelui zijn die een instrument bespelen en zich tijdens de jeugd diensten verdienstelijk zouden kun nen maken. Een beetje gevoel en belangstelling voor het moderne acht de commissie wel gewenst omdat de muziekgroep modern-ritmische lie deren moet kunnen begeleiden. Bij zondere belangstelling heeft men voor een pianist, gitaristen, mando linespelers, bespelers van blaas-in- strumenten en een drummer. De kerkvoogdij van de hervormde gemeente te Rhenen heeft in „Rond de Cunerakerk" de begroting voor het jaar 1969 aan de openbaarheid prijsgegeven. Het tekort is begroot op ruim 13.000 gulden. De uitgaven zijn geraamd op bijna 139.000 gul den. Aan vrijwillige bijdragen denkt men te ontvangen 75.000 gulden en uit de opbrengst van collecten ruim 20.000 gulden. Ten opzichte van de begrotingscij fers over 1968 zijn er enkele uitschie ters waar te nemen. Het begrote tekort op het jeugdwerk is gezakt van 11.460 gulden tot 1600 gulden. Daartegenover staat bv. 'n stijging van de kosten van het kerkelijk bu reau van 7000 gulden, terwijl ook de salarissen e.d. rond 12.000 gulden ho ger zijn begroot dan in 1968. Het te kort, althans op de begroting, be weegt zich wel in een zeer stijgende lijn. Over 1968 bedroeg dit nog ruim f 4300 gulden, terwijl men in 1967 zelfs een batig saldo kon noteren van bijna 4000 gulden. Op 25 februari a.s. hoopt de her vormde vrouwengroep te Rhenen de volgende vergadering te houden. De stichting „Philadelphia", die zich heeft belast met de zorg voor licha melijk en geestelijk gehandicap ten, draagt dan zorg voor verto ning van de film „Veel zorg en ze gen". Van 24 februari t/m 1 maart a.s. zal de nationale collecte worden ge houden van de Groesbeekse Tehui zen, een protestantse instelling, waar in iedereen wordt opgenomen onge acht zijn of haar levensbeschouwelij ke richting. Het hervormde jeugdwerk te Vee nendaal heeft op zaterdag 15 en zon dag 16 maart a.s. weer een jeugd weekend belegd in het gebouw „El- theto" te Veenendaal. Men hoopt ui teraard op deelnemers van heinde en verre. Naast bezoek aan geza menlijke kerkdiensten worden preek besprekingen, gemeenschappelijke maaltijden e.d. gehouden. De deel nemers van buiten Veenendaal zul len worden ondergebracht op gast adressen. De vrijwillige bijdragen voor 1969 ten bate van de kerkvoogdij van de hervormde gemeente te Veenendaal beginnen al binnen te stromen. Men rekent op een tótaal uit de gemeen te van 175.000 gulden. De commissie van beheer van du gereformeerde kerk te Amerongen is voor een groot deel uit de financiële zorgen voor het jaar 1969 omdat de vrijwillige bijdragen 8500 gulden ho ger liggen dan vorig jaar. Daarbo venop kwam nog een gift van 1000 gulden binnen. Vrije Evangelische Gemeente: 10.30 uur ds evangelist F. J. Nijkamp uit Utrecht. (Deze dienst wordt ge houden in het verenigingsgebouw aan de Molenweg). Geref. Gemeente: 10 uur en 6.30 uur de heer B. Roest. Geref. Gemeente Uitgetreden: 10 uur en 6.30 uur leesdienst in het noodgebouw aan de Holevoetlaan. R.-K. Kerk: 8.30 uur H. Mis. (Deze zal worden op gedragen in het verenigingsgebouw aan de Molenweg). AMERONGEN Ned. Herv. Kerk: 10 uur ds. G. Kaaatra; 18.30 uur ds. Jk van Noordt Dorpshuis: 10 uur Jeugdkapel. Geref. Kerk: 10 u. ds. Hoorweg; 17 u. ds. L. Zwaan. Ned. Prot. Bond: 10.30 uur dr. J. Goudoever uit Hilver sum (Rem.) OVERBERG Ned. Herv. Kerk: 10 uur ds. C. van Viegen; 18.30 uur ds. J. van Noordt. Oud Geref. Gem.: 10 en 18.30 uur Leesdienst. ELST Ned. Herv. Kerk: 10 en 18 uur ds. J. v. Malenstein. LEERSUM Ned. Herv. Kerk: Opnieuw geen opgave ontvangen. Geref. Kerk: 10 u. ds. L. Zwaan; 17 u. ds. Hoorwegk RENSWOUDE Ned. Herv. Kerk: 9.30 uur ds. Van Drent uit Ede; 20 u> ds. L. van de Peut. Geref. Kerk: 10 uur en 19.30 uur ds. J. C. Jonkers. EDERVEEN Ned. Herv. Kerk: 9.30 en 18.30 uur ds. De Bie. Geref. Gem. in Ned.: 9.30 en 18.45 uur ds. Aangeenbrug. Oud Geref. Gem.: 9.30 en 19 uur Leesdienst. RHENEN Ned. Herv. Kerk: Cunerakerk: 9 uur ds. Wisgerhof uit Veenendaal; 10.30 uur ds. N. Koore man; 18.30 uur ds. J. Verburg uit Wageningen; Bergschool: 9 uur ds. N. Kooreman. Geref. Kerk: 10 uur ds. E. D. J. de Jongh uit Wa geningen; 17 uur ds. J. Melse uit Bennekom. Oud Geref. Gem.: 10 en 18 uur Leesdienst. Geref. Gem. Synodaal: 10 en 17.30 uur Leesdienst. Geref. Gem. in Nederland: 10 en 17.30 uur Leesdienst. Ned. Prot. Bond: 10.30 uur ds. Van Gilse uit Eindhoven RESTEREN Ned. Herv. Kerk: 10 en 17.30 uur ds. J. van Wier uit Nieuwerkerk a.d. IJsel. OPHEUSDEN Ned. Herv. Kerk: 10 en 18.30 uur ds. A. Muilwijk. Geref. Gem. Synodaal: 10 en 18.30 uur Leesdienst. Geref. Gem. in Nederland: 10 en 18.30 u. ds. M. van Beek. EDE Oud Geref. Gem.: 10 en 18.30 u. ds. Van de Poel. Nagekomen predikbeurten VEENENDAAL Veeneind: woensdag 26 febr. 19.30 uur ds. Midelkoop uit Zwolle. VEENENDAAL Artsen: Zaterdag 22 febr. dokter G. J. Ver schoor, Sandbrinkstraat 2, tel. 12529. Zondag 23 febr., dokter G. Annot, Kerkewijk 56, tel. 10198. Apotheek: Zuidersma, Hoofdstraat 53, tel. 12123. Wijkverpleging: Zr. G. Vreeman, Grote Pekken 240, tel. 10360. AMERONGEN, LEERSUM EN ELST Arts: De praktijken van de doktoren Kars en Ossendorp uit Amerongen, Bakker en Van de Burg uit Leersum en van Van Ommeren uit Eist worden het weekend waargenomen door dokter W. A. Ossendorp in Amerongen, tel. 03434—1678. SCHERPENZEEL Arts: Weekenddienst voor Scherpenzeel en Woudenberg heeft dokter Jhr. H. Backer, Stationsweg 6 in Woudenberg, tel. 034981330. De weekenddienst duurt van zaterdagmorgen 9 uur tot maandagmorgen 8 uur. EDERVEEN, RENSWOUDE EN DE KLOMP Arts: Weekenddienst heeft dokter J. H. Ra demakers, Hoofdweg 50, Ederveen, tel. 08387—201. Dierenarts: Weekenddienst heeft dokter Van Ries- sen, Dorpsstraat 18, Lunteren, tel. 08388—2557. RHENEN Arts: Zaterdag 22 febr., dokter B. Stegeman, Herenstraat 69. tel. 2315. Zondag 23 febr., dokter Rienstra, Herenstraat 63, tel. 2577. Apotheek: Voor spoedgevallen wende men zich tot de dienstdoende apotheek in Wage ningen. RESTEREN Arts: Weekenddienst heeft dokter Guépin te Ommeren, tel. 03443250. Wijkverpleging: Weekenddienst heeft zr. S. Westerhof te Kesteren, tel. 08886210. OPHEUSDEN Arts: Weekenddienst heeft dokter Tromp t# Dodewaard, tel. 08885213. Wijkverpleging: Weekenddienst heeft zr. E. de Winter te Opheusden, tel. 08887210. VEENENDAAL, RHENEN Tandarts: Voor spoedgevallen bellen 0838512945. ADVERTENTIE -f van manen

De Vallei | 1969 | | pagina 3