Geen derde wethouder tijdens burgemeesterloze periode in gemeente Scherpenzeel Apparatuur Dienst Gemeentewerken wordt gemoderniseerd Overdracht van Panoramamolen opnieuw in raad Eierhal straks geschikt voor indoorsport Automatiek heropend Raad bijeen Onderzoek naar schuldvraag dood 2 hartpatiënten STANDPUNT JEUGDRAAD IS (NOG) NIET BEKEND „The Pops" bij Oskadi „Waarderings- premie" voor Vallei-ruiters Zet de vogels .aan *t werk' Jubilea bij Fok- en Controle- vereniging HERENKLEDING Brandweer moet personen uit autowrakken kunnen redden rouwen- wereldgebedsdag in Rhenen NCVB-Elst was bijeen Uitslagen van Wilhelm Teil KORFBALHUWELIJK IN AMERONGEN Belt vr».3ou!; 11079 VEEMARKT UTRECHT VEILING RESTEREN VAN WOUT BLAUWKOUS „SPORTHAL" ONTSLAG MECHANISATIE BEKEM DM AKI IS G Gevonden en verloren VRIJDAG 21 FEBRUARI 1969 Deze week hebben Driek en ik een bezoek afgelegd aan een familie stuk dat in zijn jonge jaren er gens in een onvolgroeid gehucht achter Utrecht is verzeild geraakt en daar de rest van z'n leven is blijven hangen. Ook na het ver scheiden van z'n vrouw is hij er als alleenwonende gevestigd ge bleven, hoewel van verschillende kanten aandrang op hem is uit geoefend om zich wat dichter in de buurt van de Veense familie kluit te vestigen. Hij heeft er tot op dit moment voor gepast, hetgeen hem door geen enkele verwant wordt kwalijk ge nomen. De aandrang komt meer voort uit een zekere bezorgdheid dat hij daar tussen de vaarten en de wilgen zal wegkwijnen, maar tot nu toe heeft hij het stevig vol gehouden. Onze neef want dat is ie van Drieks kant is de tachtig al ge passeerd, maar komt de tijd op een aangename manier door. Wij kunnen ons dat hier niet zo voor stellen. Zonder een bejaardensoos achter de hand en ee. wegennet waarop op mooie dagen de ver pozing langs de straat voor het aanschouwen ligt. Maar hij sluit zich niet op. Kent de buurtschap op z'n duimpje en is overal kind aan huis. Kortom, hij zou er niet meer weg willen. Tweemaal per jaar komen we een dagje bij hem over de vloer. Na nieuwjaar om hem veel heil en zegen te wensen en na z'n verjaar dag elk jaar verwonderen we ons erover dat hij het weer een jaar heeft uitgezongen om uit eindelijk hetzelfde te doen. Deze bezoeken stelt hij op prijs al moeten we er van te voren een briefkaartje aan wagen om hem thuis te treffen want hij slooft zich bijzonder uit om een assor timent aan genotsmiddelen in huis te halen. Zouden we niet ko men dan zou hij er geloof ik ook niet om treuren, maar het is al tijd plezierig om gewaar te wor den dat je niet als overbodighe den aankomt. Voor ons beiden is het een aange naam reisje. Het openbaar ver voer brengt ons er verwarmd of luchtverversend naar toe. Met het spoor naar Utrecht C.S., waar we overwippen in een bus die ons voor het huisje van- neef Chris uit laat stappen. Het enigszins verlate nieuwjaars bezoek hebben we. zoals ik al zei, juist deze week achter de rug. Er varen bestuurders loodsten ons door de meest barre weersom standigheden en die heenreis lever de nauwelijks enige verwondering op. Anders vergaat het mij als ik terug kom. Weliswaar zijn we vanaf Utrecht wat beter bedeeld in het aantal stoptreinen dat even aan het stationnetje De Klomp snuf felt. Maar het doet mij toch altijd vreemd aan om op deze manier de agglomeratie Veenendaal te bereiken. Natuurlijk, ik weet als inboorling wel beter. Ik weet dat ik er na het verlaten van de trein nog niet ben. Dat er tussen het station en onze woonplaats nog een bus aan te pas moet komen om ons in het handels- en indus triecentrum neer te zetten Maar toch vraag ik me altijd af, wat de met de plaatselijke situa tie onbekende reiziger ervaart als hij dit alles moet ondergaan. Op een gegeven moment duikt het treinstel onder de „zwarte brug" door en als de Emmikhuizerbult achter de rug ligt ontwaart de ar geloze reiziger als hij bij avond aan de rechterkant uit het raamp je kijkt een lichtvlek die zich te gen de hemel aftekent. Bovendien presenteert zich in die lichtvlek een wolmerk in dermate grote neon-afmetingen dat niemand er de reclame van een plaat selijke winkelier achter zal zoe ken. Het teken in de lucht moet duiden op een industrie. En naar mate de jaren verstrijken zullen de lichtjes van de opgestapelde woonhuizen zich ook meer en ho ger gaan aftekenen. Als ik vreemd was zou ik bij het zien van al dat licht gaan denken: „hier maakt het spoor een zwaai in de richting van de plaats waar ik wezen moet: Veenendaal". Maar de trein gaat recht-toe, recht- an en stopt bij een het moet gezegd worden alleraardigst stationnetje waar de reiziger er uit moet, wil hij tenminste df lichtvlek bereiken. Dan vindt er een vorm van transi to-verkeer plaats; de reiziger wordt overgeheveld in een „roje" bus en op die manier na door enige landelijke dreven te zijn getrokken haalt ons licht hem binnen. Ik zou geneigd zijn om te zeggen: op z'n boerenfluitjes. Van de kant van 't spoor schijnen de ogen iets verder open te zijn gegaan op dit punt. Ik hoop dat men ze niet weer zal sluiten... WOUTfcBLAUWKOUS. SCHERPENZEEL Er is geen enkele noodzaak om tijdens de periode dat de gemeente Scherpenzeel geen burgemeester aan het hoofd heeft zoals be kend is gaat burgemeester C. P. Hoytema van Konijnenburg 1 maart met pen sioen een derde wethouder te benoemen. De 'gemeenteraad kwam gister avond tot deze min of meer officiële uitspraak. Ook de heer M. K. Berendse (Gem. Bel.) was het hiermee eens al was hij 't ook die het denkbeeld ter sprake bracht. Hoewel er nauwelijks sprake kon zijn van enig tempo heeft de gemeenteraad zich in een vrij kort tijdsbestek door de 20 punten tellende agenda heenge- werkt. Belangrijk hierbij was de unanieme instemming om een krediet van f 38.000.beschikbaar te stellen voor de inrichting van de eierhal voor indoor sport. Men ging verder akkoord met de beschikbaarstelling van een krediet voor de kosten van het bouwrijp maken van plan-VVittenburg, terwijl eveneens een financieel budget werd aangenamen inzake de verbouwing en uitbreiding van de openbare lagere school. Apparatuur gemeentew. gemoderniseerd Geheel buiten de agenda om bracht de heer Berendse de „derde wethouder" ter sprake. Hij memoreerde dat de pe riode waarin er geen burgemeester in de gemeente is weieens vier tot zes we ken kan duren en daarom was het mis schien gemakkelijk wanneer er een der de wethouder kwam. Hij oogstte met dit optreden geen bijval, want van ver schillende zijden werd betoogd dat het weieens vaker voorkomt, dat de burge meester of een der wethouders geduren de enige weken afwezig is. Dan wordt er ook geen derde man aangetrokken. Wethouder J. v. d. Ham vond tijdens de korte discussie gelegenheid om op enkele kranteberichten in te haken, waarin de loco-burgemeester verweten wordt dat hij wellicht een dictatoriaal bewind zal gaan voeren. De heer Van de Ham bestreedt dit met vuur. „De praktijk heeft aangetoond dat dit nooit het geval is geweest en bovendien zal een democratisch beleid worden ge voerd. De kranten heeft de heer Be rendse niet gelezen, doch hy bracht het te berde als mogelijkheid. Wanneer de de wethouders en de raad een andere mening waren toegedaan, zou hij zich daarbij neerleggen. De leden zagen er geen brood in. An derzijds rekent men kennelijk op de be noeming van een nieuwe burgemeester op korte dan wel op de gebruikelijke termijn en spelen de grenscorrecties en herindeling van de gemeenten geen rol. Met volledige instemming werd het voorstel van B en W aangenomen in zake de votering van een krediet van f 38.000,— voor het in gereedheid bren gen van de eierhal voor de beoefening van indoorsporten. Alvorens het pre advies in bespreking kwam werd het krachtig ondersteund door voorzitter Hoytema van Konijnenburg. Dit was nauwelijks nodig, want de raadsleden toonden zich zeer ingenomen met het voorstel. De heer G. Aarsen (P.v.d.A.) opperde de mogelijkheid de hal. straks ook te laten benutten door de school jeugd voor lichamelijke opvoeding. Het gymnastieklokaal dat overbezet is zou op die manier ontlast worden. De voorzitter antwoordde dat de aan te brengen voorzieningen in de eerste plaats bedoeld zijn voor de sportver enigingen. De heer J. Bakker wilde weten of de hal in de nieuwe gedaante welke ove rigens de oorspronkelijke bestemming op geen wijze aantast ook geschikt is voor het geven van uitvoeringen. Spe ciaal de verwarming kwam hierbij in het geding. De twee diagonaal geplaat ste gasgestookte luchtverhitters ver oorzaken nogal wat lawaai, zo meende hij. Zowel de voorzitter als de heer G. van Rootselaar (C.H.) beklemtoonden dat dit lawaai niet hinderlijk is, omdat het geluid „afgevoerd" wordt naar bui ten. Dc heer G. van Bruggen vroeg zich af of de verwarming voldoende capaci teit heeft, zowel bij de indoortraining als bij uitvoeringen. Geantwoord werd dat in het eerste geval de capaciteit ruim voldoende is „Wanneer we re kening moeten houden met de één of twee uitvoeringen per jaar die toch ook in de hal kunnen plaats vinden moeten we een veel grotere installatie aanschaffen", zo antwoordde de burge meester. Dit vond hij niet nodig. Het voorstel werd tenslotte zonder hoofde lijke stemming aangenomen. In verband met zijn pensionering is aan burgemeester Hoytema van Ko nijnenburg eervol ontslag verleend als ambtenaar van de burgelijke stand. Sinds 1936 heeft hij deze functie be kleed. Omdat de heer P. Huchshorn weer een praktijk als veearts gaat uit oefenen is hem op zijn verzoek eervol ontslag verleend als directeur van de keuringsdienst van slachtdieren en van vlees, Kring Scherpenzeel. Ook van de Kring Barneveld krijgt hij eervol ont slag. Het ontslag gaat in op 1 april (uiterlijk 1 mei). B. en W. van Barne veld hebben in overleg met het Scher- penzeelse college een sollicitatie-oproep geplaatst. De subsidie aan de Oranjevereniging wordt met 100 procent verhoogd en komt op twee gulden per kind. Het voor stel van B en W behelsde 50 cent per kind in 1969 en naderhand nogmaals zo'n bedrag. De heer Rootselaar drong aan op twee gulden en vond daarin steun bij de heren Berendse en Aarsen. Op verzoek van de voorzitter ging de ge hele raad akkoord met een verhoging tot twee gulden. De vergadering gaf haar fiat eveneens aan een voorstel een krediet van f 10.000.- uit te trekken voor verbouwing en uitbreiding (met twee lokalen) van de openbare lagere school. i Voor een bedrag van bijna f 15.000,— zal de dienst gemeentewerken gemecha niseerd worden. Het gaat hier om aan schaffing: van een Gravely tweewiel- trekker en bijbehorende hulpstukken, een Tarpen generator (compleet met haagknipper) een Sember grondver- luchtingsmachine, een kleine cirkel maaier, een kantensnnjder en een grond- schuif voor de Unimog. De aan te schaf fen apparatuur werkt kostenbesparend. Desgevraagd werd meegedeeld dat al le offertes inclusief BTW berekend zijn. Door de beschikbaarstelling van f 2.750.— zal de bocht in de Nieuwstraat verbeterd worden (nabij de woning van I. Stuivenberg) Een bedrag van f 250,-- moet benut worden voor grond-aanko pen; de rest voor de verbetering waar voor de technische dienst een plannetje heeft gemaakt. RHENEN De heer M. v.d. Spek heeft naast zijn zaak aan de Heren straat donderdagochtend zijn automa tiek heropend nadat deze enkele weken gesloten was geweest voor een ingrij pende verbouwing. De zaak is als her boren uit deze „ingreep" tevoorschijn gekomen. Niet alleen heeft de ruimte voor de gasten zeer veel aan aantrekkelijkheid en aan sfeer gewonnen, ook de inde ling van de zaak is er aanzienlijk op vooruit gegaan, evenals de apparatuur en de verlichting. Er zijn gloednieuwe gekoelde buffet ten geplaatst. Ook nieuwe elektrische frituurovens zijn in gebruik genomen. De vijf rijen automaten staan over zichtelijk opgesteld, de barkrukken zijn van onverwoestbaar materiaal vervaar digd. Het automatiekbedrijf van de heer v.d. Spek bestaat al ruim tien jaar, voorheen was het een lunchroom. RENSWOUDE De Fok- en Controle vereniging „Renswoude" gaat maandag 24 februari twee jubilea vieren. De vereniging bestaat dan 35 jaar en ge durende die periode is ook de controleur de heer G.Moesbergen, present ge weest. In hotel „De Dennen" wordt maandag een bijeenkomst gehouden, waarop de heer Pardijs, hoofd van de Provinciale Melk- en Controledienst een causerie zal houden. Aanvang kwart voor acht. RHENEN De burgemeester van Rhenen brengt ter openbare kennis, dat de gemeenteraad dinsdag 25 februari 1969 des namiddags 8 uur ten gemeen tehuize in openbare zitting bijeen komt. Hij maakt de ingezetenen erop at tent. dat de op deze vergadering be trekking hebbende stukken voor een ie der ter inzage liggen in de openbare Leeszaal/bibliotheek (Wilhelmina- school) op vrijdag 21 februari 1969 v 13.00 - 15.00 uur en van 18.30 tot 20.3 Rhenen, 18 februari 1969. De burgemeester voornoemd, L. Bosch v. Rosenthal. ADVERTENTIE Al gaat de ingang door een steegje bij kunt u toch nog steeds terecht voor g o e RHENEN' In enkele weken tijds heeft in Rhenen al verschillende malen de dood toegeslagen bij verkeersonge vallen. Tot tweemaal toe moesten slachtoffers uit de wrakken worden be vrijd. Voor een snel en doeltreffend optreden bij dergelijke verkeersonge lukken achten burgemeester en wet houders het noodzakelijk, dat ten be hoeve van de Rhenense brandweer voor het bevrijden van verkeersslacht offers uit voertuigen een speciale uit rusting wordt aangeschaft, bestaande uit een brand- en snijapparaat en een uitdeuk- en breekset. >Iet de aanschaf van dergelijke apparatuur is een be drag gemoeid van f 1800,-. In de raadsvergadering van komende dins dagavond zal worden voorgesteld dit krediet voor het genoemde doel uit te trekken. RHENEN Zoals ieder jaar is er pok nu weer een dag dat alle vrou wen in de wereld bij elkaar komen om te bidden voor de nood in deze wereld. In Rhenen wordt op die dag, vrijdag 7 maart, een gebedsdienst ge houden in de gereformeerde kerk aan de Nieuwe Veenendaalseweg. ELST. Dezer dagen hield de Ned. Christen Vrouwenbond in Eist zijn maandelijkse bijeenkomst. Na het gebruikelijke welkomstwoord, het lezen van de notulen en medidaties e.d., werd het woord gegeven aan de heer Van Ginkel, die voor deze avond was uitgenodigd tot het houden van een lezing over kamerplanten. Na de voorlichting over de ver zorging van planten en bloemen, maakte de heer Van Ginkel met behulp van snij bloemen en siertakken fraaie bloem- stukjes. De N.C.V.B. houdt op 18 maart weer een vergadering, waarvoor als spreker is uitgenodigd de heer Van Zutphen uit Vreeswijk. Het onderwerp betreft „Op leven en dood". ELST De uitslagen van de onder- lingen schietwedstrijden van Willem Teil zijn als volgt: J. de Greef 96 pnt.; W. H. Drost 94 pnt.; H. den Uyl 94 pnt.; J. Pakvis 90 pnt.; A. Brinkman 87 pnt; R. E. Labruyère 87 pnt J. L. Engelaar 81 pnt en W. Berkhof 84 pnt. AMERONGENGistermiddag werd ten gemeentehuize van Amerongen het huwelijk voltrokken van Johan Vooren en Margriet van Barneveld, respectievelijk de voorzitter en de secretaresse van korbalvereniging „He- mur Enge". Het korfbalhuwelijk kreeg bijzonder veel belangstelling, mede door het feit dat na de voltrekking van het huwelijk het bruidspaar een spontane hulde kreeg toebedeeld door de jeugd van „Hemur Enge", die in clubtenue een erehaag vormde op de trappen van het gemeentehuis van Amerongen. Veenenduals ziekenhuis treft geen blaam UTRECHT De officieren van justitie in Arnhem en Utrecht gaan in samen werking met de rijkspolitie in het district Utrecht, het staatstoezicht op de volks gezondheid en het gerechtelijk laboratorium in Den Haag een gecoördineerd on derzoek instellen naar de schuldvraag in verband met de dood van twee hartpatiënten in het Julianaziekenhuis in Veenendaal. Zoals gemeld zijn de patiënten ver moedelijk overleden ten gevolge van het gebruik van verkeerde digoxine-ta- bletten. Op het Utrechtse arrondisse mentsparket is gisteren een bespre king gevoerd tussen de bij het onder zoek betrokken personen en instellingen waarbij een taakverdeling werd vastge steld. Mr. W. H. Overbeek, hoofd van het Utrechtse arrondissementsparket, verwacht dat via deze doelmatige werk wijze snelheid kan worden betracht. Over enige weken komen de betrokke nen weer bij elkaar. Formeel is nog geen besluit genomen tot het gelasten van een gerechtelijk vooronderzoek. De sectie van de beide stoffelijke óverschotten door dr. .1. Zeldenrust, waartoe de Arnhemse officier van'justi tie'"mr. A. W. Holstijn opdracht gaf, impliceert wel, dat men met een onder zoek bezig is naar een nog onbekende dader. Met de dagelijkse leiding van het onderzoek is belast mr. A. G. Bosch substituut-officier van justitie in Utrecht. Mr. Holstim is bij het onderzoek be trokken omdat de patiënten binnen zijn arrondissement zijn overleden. Het Utrechtse arrondissementsparket heeft u dan even a.u.b. voor Veenendaal 17.30 uur 10550 's Zaterd. v. 16.30-17.30 u. Voor Rhenen 3328 Nwe Veenendaalseweg 159 RHENEN Op de agenda voor de gemeenteraadsvergadering van komende dinsdag staat opnieuw het punt „overdracht Panoramamolen". Het lag al eerder in de bedoeling dit monument over te dragen aan de Stichting de Utrechtse Molens, maar in verband met een ingekomen schrijven van de jeugd- gemeenteraad werd het punt één vergadering aangehouden. De jeugdraad stelde voor niet tot verkoop over te gaan. maar de mo len in gemeentelijk bezit te houden met de bedoeling er een cultureel jeugd- •or.trum van te maken. Bij de stukken die zijn rondgestuurd bevindt zich geen nad'-re lot over deze zaak. Ver moet! -lijk zal het uitgewerkte stand punt van de jeugdraad dinsdagavond worden medegedeeld. Algemeen wordt verwacht, dat de raad het destijds genomen principe besluit zal handhaven en dat de mo len voor f 1,- zal overgaan naar ge- ïoemde stichting, die het bouwwerk gaat restaureren om het in oorspron kelijke staat voor het nageslacht te behouden. bemoeienis met het onderzoek omdat de foute tabletten afkomstig waren van de Onderlinge Pharmaceutische Groothan del in Utrecht. Uit het door de rijkspolitie in het district Utrecht ingestelde onderzoek bij de OPG is inmiddels gebleken, dat de grondstoffen voor de tabletten zijn betrokken van de Amsterdamse Chinine Fabriek in Maarssen. Dezfabriek krijgt de grondstoffen van een fabriek in Hongarije. Het justitiële-politiële onderzoek richt zich op de vraag of het vermoeden juist is, dat in een bepaalde partij ver menging van digoxine- en digitoxineta- bletten heeft plaatsgevonden, 'n verwis seling of mogelijk beide. Digitoxineta- bletten zijn ook bestemd voor hartpa tiënten, maar er wordt slechts een mi nimale dosering van gegeven. „Op ver schillende niveaus kunnen fouten zijn gemaakt, hetgeen het onderzoek be moeilijkt", aldus verklaarde desge vraagd mr. Overbeek. Er is een goede samenwerking met het staatstoezicht op de volksgezondheid, inspectie ge neesmiddelen, zo voegde hij daaraan toe. Mr. Holstijn verklaarde desgevraagd, dat 't Julianaziekenhuis in Veenendaal geen enkele blaam treft met betrekking tot de jood van de beide hartpatiënten. Aan de inventiviteit van de beide inter nisten van het ziekenhuis is het volgens mr. Holstijn te danken, dat de verkeer de samenstelling van de tabletten is ontdekt. Ze waarschuwden de hoofdinspectie omdat de reacties van de patiënten an ders waren dan werd verwacht. Het is volgens mr. Holstijn trouwens ook on doenlijk, alle gebruikte medicijnen op hun betrouwbaarheid te controleren. Al leen al om die reden treft de staf van het Veenendaals ziekenhuis geen blaam. Of de fout alleen bij OPG, de ACF of bij beide moet worden gezocht of dat mogelijk de grondstof uit Hongarije niet deugde, is thans het punt van on derzoek. Van belang zijn daarbij ook de resultaten van de sectierapporten van dr. Zeldenrust, die over enige tijd wor den verwacht. SCHERPENZEEL Hoewel waar schijnlijk nog niet geheel bijgekomen van het door Oskadi georganiseerde carnavalsfeest van afgelopen zaterdag wil men ook zaterdag 22 februari weer een dansavond houden. Deze keer zal de voor de Scherpenzeelse jeugd welbekende groep „The Pops" op treden. De avond wordt zoals gewoon lijk gehouden in hotel Boszicht. UTRECHT, Veemarkt, 20 febr. 1969 Totale aanvoer: 3508; runderen 858; vet te kalveren 8; graskalveren 18; nuchte re kalveren 1224; schapen 248; varkens boven 100 kg 257; varkens beneden 100 kg 86; biggen 798; bokken en geiten 11. Prijzen (inguldens)- melk- en kalfkoe- ien, per stuk 1175-1475; kalfvaarzen, per stuk 900-1150; vare koeien, per stuk 860- 1050; pinken, per stuk 700-860; stieren, per stuk 1000-1260; graskalveren, per stuk 375-625; nuchtere kalveren, per stuk 40-80; fokkalveren, per stuk 11Ó-300; schapen, per stuk 90-140; lammeren, per stuk 110-200; drachtige varkens, per stuk 450-600; lopers, per stuk 100-130; big gen, per stuk 78-95; bokken en geiten, per stuk 25-58; vette koeien le kw., per kg gesl. gew. 4,85-5,05; vette koeien 2e kwal., per kg gesl. gew. 4,55-4,75; vette koeien 3e kwal., per kg gesl, gew. 4,15- 4,45; nuchtere kalveren, per kg lev. gew. 1,45-1,85; zware vette varkens, per kg lev. gew. 2,55-2,60; zouters, per kg lev. gew. 2,65-2,70; slachtzeugen, per kg lev. gew. 2,05-2,10; jonge slachtzeugen, per kg lev. gew. 2,10-2,20. Overzicht (resp. handel en prijzen): melk- en kalfkoeien, redelijk - hoger; vette koeien, vlot - even hoger; vare koeien, redelijk - hoger; vette kalveren, redelijk - even hoger; graskalveren, wil lig ruim prijsh.; nuchtere kalveren, ';alm even hoger; fokkalveren, willig - prijsh.; schapen, willig - prijsh.; lam meren. traag hoger; varkens, traag - even hoger. SCHERPENZEEL De rijvereni- ging „De Vallei-ruiters" krijgt f-100,- subsidie van de gemeente en niet f 1000,- waarom men schriftelijk ver zocht heeft. Dit bedrag ontbreekt tel kens op de balans (in ongunstige zin) en daarom heeft men zich schriftelijk tot de gemeentebesturen van Wouden berg en Scherpenzeel gewend. Duizend gulden vond de voorzittèr te hoog, maar een „waarderings-premie" om indrukking te brengen de sympathie van 't gemeentebestuur voor dit werk van honderd gulden vond hij redelijk. Bovendien is de „Vallei-ruiters" geen specifieke Scherpenzeelse vereniging. Ook uit de gemeente Woudenberg be trekt men leden, waardoor men zich met eenzelfde verzoek tot het gemeen tebestuur van bedoelde gemeente ge richt heeft. ELST GEVONDEN: dameshorlo ge met zwarte band. Inlichtingen rijks politie te Eist. SCHERPENZEEL Gevonden: da meshandschoenen (bruin). Verloren: damesportemonnee met f 5,- (bruin), herenhandschoenen (grijs) damesportemonnee met f 21,- (bruin), damespax^plu. VEENENDAAL De afdeling Veenendaal van de Dierenbescher ming adviseert de vogels die door de koude en dikke sneeuwlaag moei lijk hun voedsel kunnen vinden geen broodkruimels te geven, maar liever halve sneetjes brood. Krui mels worden snel ijs en wanneer de stukjes wat groter zijn, moeten de diertjes moeite doen om het af te pikken. Ze worden dan meteen een beetje warm. Ook het strooien van wat zaad en het ophangen van vet bollen is aan te bevelen. Tot voor kort werden zwerfdieren enkele dagen opgesloten gehouden in de hokken achter het politiebureau. Deze onderkomens zijn nu verplaatst naar het terrein van gemeentewer ken (bij de brandweer-kazerne). Daar kan men gaan kijken als men een dier mist of ^en zwerfdier wilt afleveren. Men kan er terecht tijdens de werkuren van normale werkda gen. De zwervers worden na onder zoek na enkele dagen overgebracht naar het asiel „De Hazenberg" te Amerongen. Het bestuur van de Dierenbescherming dringt er voorts op aan, dat wanneer men een ge brekkig en/of oud dier bezit waarvoor een „afscheid" een verlos sing betekent dit pijnloos kan ge beuren door een der dierenartsen. Wanneer men de kosten van het spuitje niet kan betalen is contact met gemeentewerken mogelijk. De dieren worden dan op kosten van de gemeente uit hun lijden verlost. Omdat mevr. Mulder Veenendaal verlaten heeft, wordt het, secreta riaat tijdelijk waargenomen door mevr. v.d. Weerd-Speelman, Kerke- wijk 197 (tel. 10072) en de heer Recter, Kerkewijk 175 (tel. 12705). RESTEREN De prijzen van de aan»- gevoerde produkten by de veiling te Resteren waren als volgt: Goudreinette: I 65—75: 70—72; II 65—75: 66—70; I 75—85: 80—84; II 75—85: 77—80; I 85—95: 75—82; II 85—95: 73—77. Golden Delicious: II 60—65: 17—20; II 65—70: 26—34; II 70—75: 34—49; II 75—80: 37—49; II 80—85: 46—48. Laxton's Superb: II 60—65: 20—23; II 65—70: 23—38; II 70—75: 35—48; II 75—80: 37—56; II 80—85: 50—55. Jonathan: II 60—65: 15—23; II 65—70: 17—28; II 70—75: 24—39; II 75—80: 23—45; II 80—85: 19—35. Lombartscalville: II 60—70: 27—34; II 70—80: 34—51; II 80—90: 35—40. Winston: I 55—65: 39; I 65—75: 76; I 70—60: 88. Zoete Appels: II 55—65 62—67; II 65—75: 77—80. Conference: I 55—60: 25—32; I 60—70: 33—36. Brederodes: I 60—70: 26—35. IJsbouten: II 50—60: 12—17; II 60—70: 15—19. Winter jannen: I 50—60: 20—22; I 60—70: 30. iicser Wildeman: I 50—60: 43; II 5C 60: 39; I 60—70: 72; II 60—70: 65. Prijzen genoteerd in centen per kg.

De Vallei | 1969 | | pagina 5