Veenendaals dagblad De Gaulle wil EEG en NAVO door lossere banden vervangen Buiten Ajoeb Khan gaat heen BONN WIJKT NIET VOOR SOVJET-DREIGEMENTEN Ook NTS kon El Al vliegtuig niet „onder schot nemen" Gelders-Utrechtse streekcourant voor Rijn- en Gelderse Vallei Politieke bom ontploft aan vooravond komst Nixon ENGELAND WIJST PLAN VERONTWAARDIGD AF Demonstrante dreigt met paraplu Benzine in juli weer vijf cent duurder FRANKRIJK POOGT EUROPESE LEIDING TE GRIJPEN Ketelexplosie in r Dejft: twee gewonden Zeeman in China gearresteerd Nieuwe „sprong'' in China Spanning stijgt in M.-Oosten Overvallers van portier gepakt De Block dreigt bedrijfsleven met prijsstop VERSLAG Preferentie AFWIJZEN WEL GEEN WOORD Niet herkiesbaar Alweer verkeerde startbaan gekozen op Schiphol Presidentsverkiezing in Berlijn Luchtverkeer Vrij zacht met kans op regen I Bur. voor redactie en administratis Prins Bernhardlaan 28, Veenendaal, Telef. 08385-10550 (adm 10757 en 10955 (red.), Giro 1321600 Losse nummers 0,25; Abonnement 0,97 p. w., <15 p. 12.35 p. k. VALLEI Voortzetting van het nieuwsblad ,,De Vallei opgericht in 1926. Uitg.: Wegener's Couranten Concern n.v. Advertentietarieven op aanvraag. ZATERDAG 22 FEBRUARI I969 - 43e JAARGANG no. 45 LONDEN/PARIJS Van welingelichte zijde is vrijdag in Londen bekendge maakt, dat president De Gaulle op 4 februari tegenover de Britse ambassadeur in Parijs te kennen heeft gegeven, dat hij de E.E.G. wel wil vervangen door een grotere, losse vrijhandelszone, met een politiek directoraat van Frankrijk, En geland. West-Duitsland en Italië. De N.A.V.O. zou dan overbodig worden. In Parijs is dit officieel tegengesproken. Ontkend wordt dat de Gaulle zich te genover de Britse ambassadeur. Christopher Soames, anders heeft uitgelaten dan hij de laatste jaren in officiële toespraken heeft gedaan. Naar Franse op vatting kan een Verenigd Europa alleen tot stand komen als alle landen ak koord gaan, met een van Amerika onafhankelijke politiek. Momenteel was dat door een pro-Amerikaanse gezindheid, vooral in Engeland, onmogelijk. Van welingelichte Britse zijde wordt meegedeeld, dat Engeland het niet met De Gaulle eens is, dat een los verbonden en van Amerika onafhankelijk Europa de N.A.V.O. overbodig maakt. Engeland zal blijven streven naar het lidmaatschap van de E.E.G. Engeland heeft de partners in de W.E.U. ingelicht over het gesprek van De Gaul le met Soames. Officieel zijn over dat gesprek geen bijzonderheden bekendge maakt. ItlVVifVVMCflVllllflVIIVtlllllfltlltfflMIflflIlltlllllltllllllMltlfftflIINIIIf illltlllllMIIIIIIIIIIIMIIIMIMttflMimilHlltlllllllM IIMIMIMIMfMMIIIIIIMIII m n 111 n 111 n i ii i hi i ii f it m it i nnmit miifiitrmmi if Deze sensationele ontwikkeling, die verstrekkende gevolgen heeft voor de Europese en Amerikaanse politiek, werd in Engeland bekendgemaakt, na dat daar werd beweerd, dat de Fran sen eerder verkeerde versies van de zaak hadden laten doorlekken. Het is wel zeker, dat deze ontwikke ling het oorspronkelijk doel van de reis van president Nixon langs vijf Europe se hoofdsteden zal compliceren, zo niet volledig veranderen. Een van de be langrijkste oogmerken van de reis van de president was de westerse alliantie nieuw leven in te blazen. In Genève heeft de permanente raad van de Europese vrijhandelsassociatie (EVA) bekendgemaakt, dat zij het voor stel van de Franse president de volgen de week zal bespreken. De EVA werd door Groot-Brittanniië opgericht, als een tegenhanger van de EEG. De le den van de EVA hebben lange tijd aan gedrongen op de vorming van een ver enigde Europese handelszone. Hieronder volgt een verslag van hoe de nieuwe situatie zich volgens de Brit se zegslieden ontwikkelde. Op 4 februari nodigde De Gaulle, de Engelse ambassadeur, Christopher Soames uit de lunch met hem te ge bruiken. De president vertelde Soames, dat het de landen van het verenigde Europa, behalve Frankrijk, onmogelijk was geweest door hun pro-Amerikaan se gevoelens, tot een „Europees stand punt" te komen. Dit gold in het bijzon der voor Groot Brittannië. De Westduit sers, Italianen en Nederlanders hadden verder niet bereikt, wat Frankrijk wel bereikt had, zo vervolgde De Gaulle, namelijk een volledig onafhankelijke positie in de wereld. De Gaulle achtte een dergelijke onafhankelijkheid van I \Ue moeten er deze zomer op let- ten, of de Bonte V lie - i j gen vanger in toenemende ma- 1 te bos, park en tuin zal gaan be- l volken, want daarop bestaat alle kans, mits we er voldoende woon- 1 ruimte voor disponibel stellen. Dit vogeltje is sinds plm. 1960 plezierig 1 in opmars en behoort nu al sinds ettelijke jaren tot de gewone ver- l schijningen in houtrijk gebied. De I mannetjes zijn van boven in minde- l re of meerdere mate zwart, wijfjes i grauwbruin en beide met witte on- I derzijde. Evenals de aan onze hui- l zen broedende vliegenvanger zit 1 ook zijn familielid stil rechtop, ach- i tervolgt een insekt en keert met een korte boog naar zijn plaats terug, maar omdat hij speciaal de boom- kronen tot jachtgebied verkiest, valt hij vaak lastig te ontdekken. I Het slepende, kwelende zingen i heeft weinig om 't lijf. In een ver- I slag van de Natuurbescherm. Ver- eniging ,,IJhorst en Omstr." lees ik van grote vooruitgang in de bos- i wachterij Staphorst en ook door het 1 Staatsbosbeheer Dwingelo worden i voor 1967 en 1968 zeer goede resul- taten gemeld. Van alle nestkastbe- I i woners stond daar de bonte vliegen- vanger met 85 paren bovenaan (763 ha). In 1968 bleek de bevolking ver- 1 dubbeld en dit mag gerust specta- 1 culair heten. Men gebruikt bij voor- keur z.g. selectieve nestkastjes en f I meent, dat het hieraan te danken is, dat in 1968 het aar tal broedsels de- zer soort ruim tweemaal zo groot bleek dan dat van de koolmees, die I steeds bovenaan stond. De selectie- ve modellen, uitgevonden" door I Belgische vogelvrienden, hebben binnenafmetingen van slechts 8 x 8 x 17 cm., met een vlieggat va i I 3 cm. diam. Speciaal de vliegen- vanger legt er een bijzondere pre- 1 ferentie voor aan de dag, zodat het aanbrengen van dit type de uitbrei- I ding van een aardige aanwinst be- l invloedt. 22-2-1969. .4. B. WIGMAN l ifMillllllllttHIIIIIHI11li111iiltICMtlMIMltlllllllltlllllilltttltlltttlllMMIII' essentieel belang en twijfelde er aan, of dit voor de Britten aanvaardbaar zou zijn. De Franse president zou daarna ge zegd hebben, dat slechts, wanneer er een volledig onafhankelijk Europa zou ontstaan, de NAVO als zodanig niet lan ger noodzakelijk zou zijn, samen met wat De Gaulle noemde „De Amerikaan se overheersing en bevels-structuur' van die organisatie. De Gaulle zou verder tegenover Soa mes hebben toegegeven, dat hij per soonlijk geen aandeel had gehad in het tot stand komen van de EEG en dat hij in ieder geval niet veel vertrouwen in die Europese organisatie had. De Franse president zou volgens de Britse zegslieden hebben gezegd, dat hij zou willen dai de EEG zich zou ont wikkelen tot een grotere lossere for matie een soort vrijhandelszone, waarbinnen de lidstaten hun landbouw- produkten zouden kunnen uitwisselen. Het Britse antwoord dat door Soames werd overhandigd aan minister Debré, kwam neer op een afwijzing van de Franse voorstellen. De ideeën van De Gaulle, zo vertelde Soames aan de minister, werden door de Britten beschouwd als „belangrijk en verstrekkend". Natuurlijk zou de Britse regering, zo luidde het antwoord, haar partners van de WEU (Duitsland, Italië, Nederland, België en Luxemburg) op de hoogte moeten brengen, omdat de vitale belangen, ja de veiligheid van die landen op het spel stond. De Gaulle zou moeten begrijpen, al dus Soames tot Debré. dat Groot-Brit- tannië zijn opvattingen over de NAVO verwierp en nog steeds wenste toe te treden tot de Europese gemeenschap zoals die nu bestaat. Ondertussen gebeurde er echter iets zeer belangrijks: de regering van bonds kanselier Kiesinger begon terug te krabeelen van haar steun aan het Engel se voorstel van politieke eenheid binnen de WEU. Gisteren nog heeft de Westduitse Bondsregering verzocht een vergade ring van de raad van de WEU, die was vastgesteld op 26 februari, uit te stellen tot 5 maart. Vandaag heeft de Britse regering geweigerd met dat uit stel in te stemmen. Britse functionaris sen hebben in particuliere uitlatingen te kennen gegeven, dat naar hun me ning Kiesinger boog voor De Gaulle. Het standpunt van de regering-Wilson is, dat Europese economische en poli tieke eenheid het best bereikt kan wor den. door middel van een uitgebreide Europese gemeenschap. Engeland wil nog steeds lid worden van de EEG. Als De Gaulle een andere benadering van het probleem wenst, dan is het volgens de Britse opvatting aan hem om zijn partners en Groot-Brittannië ervan te overtuigen, dat zijn manier de beste is. De Assemblee van de Westeuropese Unie heeft te Parijs vrijwel eenstem mig de kant van Groot-Brittannië ge kozen in zijn geschil met Frankrijk over de organisatie van een hechtere samenspraak tussen de aangesloten landen. Vrijwel alle parlementariërs, met uitzondering van de Gaullistische, stem den voor een motie waarin werd ge zegd dat men het eens was met de maatregelen die door de raad van de W. E. U. op de laatste bijeenkomst waren genomen, om veel en regelma tig inter-gouvernementeel contact te hebben in zaken de internationale be trekkingen betreffend. Ongeveer 92 parlementariërs woonden de zitting bij. Tachtig daarvan stemden, door op te staan, met de motie in. De woordvoerder van het Nederland se ministerie van Buitenlandse Zaken bevestigt, dat de Britse regering de Nederlandse regering heeft ingelicht over een onderhoud, dat de Britse am bassadeur met Generaal De Gaulle heeft gehad, enige tijd geleden. De woordvoerder zei niet de vrijheid te hebben in te gaan op de inlichtingen, die de Nederlandse regering zijn ver strekt Deze politieman weet nog niet wat hem boven zijn hoofd hangt als een jonge demonstrante uithaalt met haar paraplu. De politie moest traan gas gebruiken om een eind te maken aan de ernstige ongeregeldheden rond de universiteit van Cülifornië. KARATS.II President Ajoeb Khan van Pakistan heeft vrijdag in een radiorede bekendgemaakt dat hij zich niet herkiesbaar zal stellen voor de presidentsverkiezingen, welke vóór 17 maart van het volgende jaar zul len worden gehouden. Hij zei dat zijn besluit onherroepe lijk was. De bekendmaking kwam nu het land al vier maanden in beroering is, doordat zijn politieke tegenstanders een ingrijpende democratisering van het bewind eisen. Volgens hen is het huidige gezag te autoritair. De 61-jarige president zei dat de Pakistanen een regeling moeten treffen voor het houden van „vrije en eerlijke verkiezingen volgens de beste tradities van de democratie, zodat u een nieuwe president naar uw wensen kunt kiezen". Maarschalk Ajoeb Khan kwam in 1958 na een militaire staatsgreep zonder bloedvergieten aan de macht. Tot vorig jaar regeerde hij vrijwel zonder op positie. Hij voerde enige hervormingen in en stelde met hulp van westelijke en communistische landen ook in econo misch opzicht enige orde op zaken. Het verzet 'egen zijn bewind begon in oktober jL Er ontstonden ongere geldheden, zowel in Oost- als West- Pakistan, waarbij tien verschillende op positiegroepen betrokken waren, waar onder op Moskou georiënteerde com munisten, Peking-communisten en groe peringen rechts van deze organisaties. Zijn belangrijkste tegenstander werd daarbi.i zijn oud-minister van Buiten landse Zaken. Zoelficar Ali Bhoetto, de leider van de linkse volkspartij. DELFT Bjj de N.V. Nederlandse Gist- en Spiritusfabriek in Delft heeft zich gisteravond een ontploffing voor gedaan in een oliegestookte ketel. Twee stokers, de 58-jarige J. J. van der Jagt en de 48-jarige L. de Graaf, beiden uit Delft, zyn zeer ernstig ge wond geraakt. De heer De Graaf, die is opgenomen in het Bethelziekenhuis, ver keert in levensgevaar. De stokers kre gen ten gevolge van de explosie water van 280 graden over hun lichaam. Ze zjjn met derdegraadsverbrandingen op genomen. Een derde man van het bedienings personeel moest volkomen overstuur naar huis worden gebracht. Hij werd niet gewond. De oorzaak van de explosie is nog onbekend. De kracht van de explosie was zo groot dat een isolatiewand volledig werd weggeslagen. Over de omvang van de schade konden nog geen medede lingen worden gedaan. De installatie waarin zich de ontplof fing voordeed, werd 1962 in gebruik genomen. Er hebben zich nog niet eer der ongelukken voorgedaan. Verwacht wordt dat men in de loop van het week einde de produktie weer op gang zal kunnen brengen. De beide reserveketels, die zullen worden ingeschakeld, hebben echter samen nog niet de capaciteit van de thans onklaar geraakte ketel. SCHIPHOL Voor dc vierde maal in nog geen drie maanden heeft een piloot by het vertrek van de luchtha ven Schiphol zich vergist bij het kiezen van de juiste startbaan. Een DC-9 van Turkish Airlines met zestig passagiers had gistermiddag bijna dezelfde fout gemaakt als gezagvoerder De Laat van de K.L.M. in december. Op de kruising van de banen 09 en 19L stuurde de vlieger het toestel in een ver keerde richting. In de verkeerstoren werd de vergis sing van de Turkse gezagvoerder tijdig bemerkt. Zodoende kon worden voorko men dat het vliegtuig een stuk baan van slechts elfhonderd meter gebruikte voor de start. Het toestel van de K.L.M., dat destijds wel startte, vernielde een aantal lampen aan het einde van de baan. Het Turkse toestel had van de ver keersleiding zelfs geen toestemming om op te stijgen. Wel had de gezagvoerder opdracht gekregen zijn toestel in positie te brengen voor de start. Desondanks begon hij zijn aanloop op het verkeerde deel van de baan. Toen het vliegtuig tot staan was ge bracht, kreeg de gezagvoerder opdracht het te keren en direct van de juiste baan te vertrekken. Het zicht was goed. Al leen daardoor kon de vergissing worden hersteld. Onlangs werd na soortgelijke inciden ten met een Italiaans en een Pools vlieg tuig bij slecht weer op de beruchte krui sing een wachtpost geplaatst. Nu blijkt dat (bij goed weer) de kans op vergis singen is gebleven. De extra-controle post was gisteren niet bemand. Aan het eind van het jaar zal de ver lenging van baan 19L zijn voltooid. De route van de rolbJnen naar de startba nen wordt dan veranderd. De mogelijk heid van dergelijke vergissingen hoopt men hiermee uit te sluiten. Sneeuw deed kassen instorten VENLO De zware sneeuwval heeft grote schade aangericht aan diverse tuinderskassen in het Noordlimburgse tuinbouwcentrum. In Venlo en Tegelen en ook in de omliggende tuindersdor pen zijn diverse kassen onder het ge wicht van de ongekend dikke sneeuw laag ingestort. Nabij Venlo is een kas door de zware sneeuwvracht op het dak in de veenachtige bodem weggezonken. In tal van kassen zijn vele tientallen ruiten gesneuveld. De schade, die nog niet precies kon worden vastgesteld, be loopt naar schatting minstens een paar ton. ROTTERDAM Voor de tweede maal in korte tijd is een Nederlandse zeeman in de Volksrepubliek China gearresteerd. Het is de 21-jarige O. Revier, de tele grafist van het vrachtschip Woens- drecht. De gezagvoerder heeft zijn re derij Phs. van Ommeren in Rotter dam laten weten dat de telegrafist op 12 februari in Sjanghai werd op gepakt. Meer bijzonderheden zijn niet bekend. BELGRADO Het grootste dagblad van China heeft vrjjdag het vermoeden gewekt, dat opnieuw een grote campag ne op stapel staat ter bevordering van de Chinese economie door stringente maatregelen die doen denken aan de „grote sprong voorwaarts" van 1958, die toen niet helemaal gelukt is. De correspondent in Peking van het Joegoslavische persbureau Tanjoeg meldde dat Renmin Ribao, het grootste dagblad van communistisch China ver schillende punten van het komende economische beleid heeft uiteengezet. Al is het vrijwel zeker dat de grove fouten van de campagne van 1958 niet zullen worden herhaald, de nieuwe campagne beoogt toch een vollediger be nutting van China's potentieel aan ar beidskracht en hulpmiddelen dan sinds 1958 gezien is, aldus Tanjoeg. BONN De Westduitse regering biyft bü haar voornemen de presidentsverkie zing volgende maand te houden in West-Berlijn. Dat heeft de woordvoerder van de Bondsrepubliek, Conrad Ahlers, gisteren in Bonn op een persconferentie mee gedeeld. Hij zei dat er geen sprake van was dat de verkiezing van een nieuwe president in West-Duitsland zelf zal worden gehouden, zoals de liberale party (F.P.D.) had voorgesteld. DEN HAAG Benzine wordt met ingang van 1 juli ongeveer vijf cent per liter duurder, gedistilleerd ruim tachtig cent per liter. Een liter bier gaat onge veer drie cent meer kosten. Deze verho gingen zijn het gevolg van de stijging van accijnzen met tussen dertien en veertien procent. Ook de wegenbelasting gaat met dit percentage omhoog. Destyds berichtten wij al dat deze ver hogingen tussen tien en vijftien procent zouden liggen. Het juiste percentage is nog niet vastgesteld. Het zal bekend worden gemaakt in de belastingontwer- pen, die minister Witteveen en staats secretaris Grapperhaus (beiden finan ciën) omstreeks half maart aan de Tweede Kamer zullen aanbieden. De accijnzen en de wegenbelasting zouden oorspronkeiyk op 1 januari 1970 in de hoogte gaan. De tarieven moeten worden „bijgesteld" omdat ze de laatste tyd niet zijn gestegen terwijl de koop kracht van de gulden afnam. Het kabi net heeft besloten om de datum van in gang een half jaar te vervroegen. Op deze manier moet negentig mil joen gulden worden „verdiend", die no dig zijn om dit jaar de versterking van de Navo te betalen. Bovendien heeft minister Witteveen zeventig miljoen gulden nodig, omdat de Eerste Kamer het wetsontwerp huurderstoeslagen van minister Schut (volkshuisvesting) heeft verworpen. JERUZALEM. De spanning in het Midden-Oosten is gisteren naar een nieuwe hoogte gestegen na een laffe bomaanslag op een Joodse supermarkt in Jeruzalem. De explosie kostte aan twee mensen het leven. Er vielen acht gewonden. Het „Palestynse Bevrydings- front" heeft de verantwoordelijkheid voor de aanslag opgeëist. Het noemde zich ook verantwoordelijk voor de aan slag op het El-Al vliegtuig in Zürich eerder deze week. De bemiddelaar van de V.N. voor het Midden-Oosten, de Zweedse diplomaat Gunnar Jarring, besloot gisteravond on middellijk naar het Midden-Oosten te vertrekken. De bom. die was geplaatst in de groente-afdeling van de supermarkt, ont plofte op het ogenblik dat de zaak vol klanten was, die inkopen deden voor de sabbath. De winkel veranderde in een oogwenk in een ruïne. Dank zij het kor date optreden van de manager van het winkelbedrijf brak geen paniek uit. De slachtoffers zijn twee studenten van de Hebreeuwse universiteit in Jeru zalem, van wie er één uit de Zuidameri- kaanse staat Uruguay afkomstig was. Onder de gewonden was een waarnemer van de Verenigde Naties, de Australi sche majoor Larry Skimmer. Israëlische militairen, die de ruïne on derzochten, ontdekten in de wijnafdeling van de supermarkt een tweede projec tiel, dat niet tot ontploffing was geko men. Het bestond uit zes staafjes dyna miet met een totaal gewicht van één ki logram en voorzien van Britse tijdont- stekingen. Een Arabische verkoper werd aange houden voor verhoor. UTRECHT De recherche in Utrcht heeft de twee mannen aangehouden die in de nacht van zondag op maandag de portier van een hotel in Utrecht overvielen. Het zijn de 36-jarige metse laar Th. H. en de achttienjarige hande laar T. V., beiden uit Utrecht. De man nen namen 2600 gulden mee. H. heeft inmiddels bekend. V. nog niet. SCHIPHOL Voor het eerst na de beschieting van een El Al lijnvliegtuig (dins dag op het vliegveld van Zürich) is gisteravond een Israëlische lijnmachine op Schiphol geland. Welke voorzorgsmaatregelen er ter beveiliging van vliegtuig en inzittenden door de rijkspolitie en de dienst orde en veiligheid van de luchthaven zijn genomen wordt geheim gehouden, maar dat er scherp werd opgelet onder vonden een cameraploeg van de N.T.S. en een fotojournalist, die niet alleen van het platform en uit de pieren werden geweerd, doch zelfs door twee agenten van de voor het publiek normaal open zijnde wandelpieren werden gehaald. Er was een verbod tot fotograferen en filmen, zq werd officieel verklaard. Schiphol waakte niet alleen tegen het schieten met scherp, doch ook met film. Intussen landde de Boeing van El Al met 17 passagiers aan boord op baan 27, waar een escorte van drie of vier auto's gereed stond om het toestel naar het bufferplatform te begeleiden. Dit platform ligt op enkele honderden meters af stand van het einde van de B-pier. op het afgezette platform. Het toestel zal naar verluidt vannacht door politie worden bewaakt. Mor genmiddag keert het terug naar Israël. De manoeuvres van het Pact van Warschau, die begin volgende maand rondom West-Berlijn zullen worden ge houden, noemde Ahlers een „volstrekt onnodige demonstratie". Eerder op de dag had professor Albert Nor den, de voornaamste Oostduitse par tij-ideoloog, in felle bewoordingen de Westduitse plannen veroordeeld. Hij be schuldigde Bonn ervan dat het West- Berlijn wil veranderen in een „speel plaats voor neo-nazi's". Hij knoopte er de waarschuwing aan vast dat het ge duld van het socialistische kamp niet onuitputtelijk is. Volgens Norden was de Bondsrepu bliek er op uit de status quo in Europa te veranderen, waarbij het West-Berlijn als basis wilde gebruiken. Hij zei dat zich tussen 1961 en 1968 bijna driehon derd incidenten hadden voorgedaan waarbq op Oostduitse grenswachten was geschoten van West-Berlijn uit. Conrad Ahlers beschreef de rede van professor Norden als „opruiend". Hij maakte duidelijk dat West-Duitsland er zich niet door zal laten weerhouden de voorgenomen presidentsverkiezing in West-Berlijn te houden. Intussen vreest men dat de manoeu vres, die de landen van het Pact van Warschau voor begin volgende maand hebben aangekondigd het verkeer van en naar West-Berlqn ernstig zullen hin deren. De aankondiging was vaag ge steld zodat alle soorten militaire opera ties eronder kunnen vallen, zoals lucht- oefeningen, die een belemmering voor het luchtverkeer zouden kunnen opleve ren. DEN HAAG Minister De Block (economische zaken) legt het bedryfs- leven het vuur aan de schenen de stij ging van de prijzen moet binnen de per ken blijven, anders komt er onherroepe- lijk een algemene prysstop. De werkgevers en de middenstander» zgn al bq het ministerie van economi sche zaken geweest. Maandag komen de vakcentrales en de consumentenorgani saties aan de beurt. Voor de heer A. H. Kloos, voorzitter van het Nederlands Verbond van Vak verenigingen (NW) komt het gesprek met de minister niet als een verrassing. „Er was al een tijdje sprake van dat mi nister De Block het bedrijfsleven op het matje zou roepen", zegt hij. De vakcentrales zullen maandag zeker bij de minister aandringen op maatrege len die een eind maken aan de stroom prijsverhogingen. „Economische zaken moet de namen van de boosdoener» maar bekend maken", vindt de heer Kloos, „Dat is de allerbeste methode". De werkgevers onthouden zich van elk commentaar. „Wij willen eerst de reacties afwachten van de andere groe pen die bij de minister zijn geweest. „Het bedrijfsleven is niet de boosdoe ner. Het zit opgescheept met allerlei maatregelen van de overheid die in de prijzen doorwerken", aldus de heer P. G. van der Weele, voorzitter van de Ko ninklijke Nederlandse Middenstands bond. In de loop van de volgende week wil de minister van het bedrijfsleven haring of kuit. Het is niet zeker of er nog een tweede gesprek tussen bedrijfsleven en minister zal plaats hebben. jJIMIItllimMimiMlimillllHIIMIIIIIIIIIIIIIIHHMMHIMMtMHIHMtfllMlf (Van onze weerkundige medewer- I I ker). i Na het wegtrekken van het dooi- l front is er uit zuidelijke richting vrij zachte lucht uit de Golf van I Biscaje binnengestroomd. Het ziet er naar uit, dat dit het gehele week- i einde zo zal blijven. De middagtem- peraturen worden in Gelderland 7 a j 9 graden Celsius. Een depressie ten zuidwesten van Engeland beïn- vloedt het weer in onbestendige zin, zodat er later op de dag een toe- nemende kans op regen bestaat. I De vorstgrens lag gisteravond al boven Noord-Denemarken. Het vroor toen alleen nog in Scandina- j vië en Rusland. Morgen: zon op 07.39, onder 18.08; maan op 09.43, onder 01.46. IlilllllllllUIIIIIIIIHIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIf lllf lllllllllllllllllllllllllllllllHt Vs t

De Vallei | 1969 | | pagina 1