Vijfde maal zonder rijbewijs: week hechtenis, Een boete en auto kwijt Tweede Kamer aanvaardt motie om Rijksweg 15 door te trekken Mr. W. Aantjes bond kat de bel weer aan Aleid v. d. Bunt schetste oud Zeist in veerkrachtige taal WAM9ddn weheen? Dominee K. Welbedacht vertrekt naar Frankrijk VAN SGHUPPEN Conservatrice van Rhenens Streekmuseum schreef in recordtijd een boek Beroep DSA tegen Jeugddorp HELDERE STIJL MET HUMOR Verrassende uitslagen bij DCE Kantongerecht Wageningen Schade bij brand in werkplaats Voormalige leraar van chr. ULO in Veenendaal Raadsel Vermaakt Doorslaand student Tieners getuigden Pech Vrijgesproken Hotel Hupkes - De Klomp 3 - Veenendaal HEIN Hernhutters DAMMEN Dronken vroedvrouw Tal van facetten a. assistent-accountants b. aank. assistent-accountants ZATERDAG 22 FEBRUARI 1969 WAGENINGEN Vader en zoon G. uil Renkum maakten er vrijdag voor het Wagenings kantongerecht een „show van de toffe jongens" van. Ontspannen glimlachend leunden ze tegen de balie om de tenlastelegging aan te horen. De vader zou de zoon in een wagen, waaraan van alles mankeerde, hebben laten rijden en de zoon, een bosarbeider, had bovendien geen rijbewijs, geen kente kenbewijs en de wagen was niet verzekerd. Op 31 mei van het vorig jaar werd de zoon op de rijksweg Renswoude-Plankenwambuis in de gemeente Ede door de politie aangehouden. Hij had dat al eerder meegemaakt. „Om precies te zijn, was het de vijfde maal, dat de politie u snapte bij het rijden zonder rijbewijs", zei rechter A. C. van den Brand. VEENENDAAL Een brandje in de werkplaats van de firma V. in de Da Costastraat te Veenendaal heeft gister avond aanzienlijke schade aangericht. Omdat de Veenendaalse brandweer spoedig ter plaatse was kon uitbreiding van de brand worden voorkomen. Een oververhitte kachelpijp heeft waar schijnlijk een houten wand in de nabij heid vlam doen vatten. V. is voor bnfid verzekerd. ADVERTENTIE Willem G. ontkende het niet. „Ik had de auto pas twee dagen en ik had werk achter in het bos. Toen heb ik 'm maar even meegenomen", vertelde hij. De vader knikte begrijpend. „D'r was heus wel een belastingkaart bij." vervolgde Willem. „Kijkt u maar!" „Hij staat niet op uw naam", merkte de rechter op. „Nee ik had die auto pas twee dagen, hij was eerst van m'n broer". „Dit is ook niet de naam van uw broer!" „Nou, dat bewijst dan met een, dat de auto ook niet van m'n va der was", meende verdachte scherp- zinning op te merken. „Uw vaders naam staat hier evenmin op, maar dat bewijst nog niet, dat hij geen eige naar van de wagen was", zei de rech ter. Door het ontbreken van de ver eiste papieren kon feitelijk niemand bewijzen, dat hij eigenaar was. Het bleef dus bij Willems verklaring, dat hij het was. „Nadat de wagen in beslag genomen is, heb ik wel bij het Edes politiebureau geïnformeerd, wat ze er mee gingen doen", lichtte de vader, J. L. G. toe. De officier, mr. J. C. H. Pieters vroeg in zijn requisitoir vrijspraak voor de vader, omdat niet was komen vast te staan, dat hij de zoon in het „wrak" had doen rijden en dus mede aansprakelijk was. Tegen de zoon eiste hij: vier dagen hechtenis voor 't ontbrekenc rijbewijs, drie dagen voor 't ontbreken van de verzekering, f 50,boete voor 't ken teken, f 10,voor een defecte hand rem en f 50,voor allerlei gebreken aan de carrosserie, met onttrekking aan het verkeer van de inbeslaggeno- men auto. Rechter v.d. Brand had bij na door een verspreking de zoon vrij gesproken, maar vader G., die zich vermaakt op de knie sloeg en de zaal een lachend gezicht toekeerde, bleef de fidele kerel spelen en accepteerde even als zjjn zoon alsnog het vonnis, dat conform de eis en niet mis-te-verstaan Student J. van N. uit ftheneh, die voor de tweede maal de maximum snelheid ruim overschreden had, was slechts gekomen om clementie te vragen. Op de Lawickse Allee in Wageningen had hij 's avonds laat 34 kilometer boven het toelaatbare gezeten. De verbalisant had geen lekkere aan hem. In het pro ces-verbaal stond, dat de student recal citrant was opgetreden. „Dat is ge woon zoeken, wat julile doen", had hij gezegd. Rechter v.d. Brand vond deze brutale houding allerminst een basis voor clementie. „Nou ja", zie van N., „het kan best zijn, dat ik zo reageer de. Je ziet dan een grote boete op je afkomen. Ik had pas al f 90,betaald, en ik kan het niet missen. Met m'n beurs kom ik net rond". De student kon niet ontkennen, dat hij de onge wenste situatie zelf geschapen had. „Maar", voegde hij er aan toe, „het is ook zuur als ze je met een opgewekt gezicht vertellen, dat je 84 gereden hebt. Gewoonweg met een lachend ge zicht". Dat ging de officier te ver en de student haastte zich met „u hebt ge lijk, nu sla ik door". In zijn eis bleef mr. Pieters bij de schikking van f 150,— omdat er bepaald geen aanlei ding tot clementie was. De rechter nam de student diens bru taal optreden zeer kwalijk en vonniste, gezien de financiële omstandigheden met f 100,boete en daarnaast een ontzegging van de rijbevoegdheid voor drie maanden. Vier jongelui, allen vijftien jaar en afkomstig uit Heelsum en Renkum ge tuigden in de zaak tegen mej. W. van L. uit Doorwerth, die op de kruising Konanginnelaan - Kabeljauwallee in Doorwerth geen voorrang zou hebben verleend met haar wagen. Daardoor was een automobilist in moeilijkheden gekomen en tegen een boom gebotst. Enkele weken geleden had mej. Van L. al voor het kantongerecht verklaard, dat zij de Koninginnelaan niet was op gereden en de tegenpartij onnodig was gaan remmen. De vier tieners legden echter een vrijwel gelijkluidende ver klaring af, waarin exact gesteld werd, dat mej. Van L. tot het midden van de weg was opgereden, terwijl de andere wagen zo dicht genaderd was, dat de ze wel een uithaalpoging moest doen om een aanrijding te voorkomen. „Ik heb niets maer te zeggen", was verdachtes enige reactie. De officier eiste f 70, boete en de reohter verlaagde tot f 60,—. „Ik had de lage schoentjes aan", zei bosarbeider E. van H. uit Ede tegen de rechter, „en toen is op 't beslissende moment m'n voet van het rempedaal gegleden". Dat resulteerde in een bot sing met een remmende voorligger op de Edese Detmarlaan enige tijd gele den. „Normaal had ik best kunnen rem men en was er niets gebeurd", aldus v. H., „maar ik heb er een hele schade aan. Met de verzekering is het voor de tegenpartij allemaal netjes geregeld". Het schriftelijk bewijs daarvan werd door rechter en officier aandachtig be keken. Omdat verdachte al veel scha de had geleden, eiste mr. Pieters f 30,— boete. „Vooruit dan maar: f 25,zei de rechter. Vrijspraak werd het voor rijksambte naar H. J. K. uit Scherpenzeel, die in Veenendaal, terwijl hij geparkeerd stond een portier van zijn wagen 'had geopend, waardoor een achteropkomen de wagen gehinderd zou zijn. De betref fende wagen had bij het passeren be schadiging opgelopen. „Het is beslist niet waar," zei verdachte, „dat ik ge hinderd heb. De passerende wagen heeft onvoldoende afstand gehouden. Hij kon er gemakkelijk langs. Op dat moment stond ik buiten de wagen en hield het portier zoveel mogelijk tegen me aan gedrukt, terwijl ik een pakje van de achterband haalde. Door de achterop- komer werd ik bijna naar binnen ge drukt, zo vlak reed hij langs me heen". In de dialoog tussen officier en ver dachte bleef de laatste voet bij stuk houden: „Ik heb alle mogelijke voor zichtigheid in acht genomen". In zijn requisitoir zei mr. Pieters: „Ik ben niet helemaal overtuigd van de schuld van deze verdachte en ik acht het wet tig bewijs dan ook niet aanwezig. Ik heb de eer te vorderen, dat hij worde vrijgesproken". „Dank u wel", klonk het voorbarig uit de mond van K. Rech|?r v.d. Brand kwam echter tot dezelfde conclusie en sprak K. vrij. modeshow Onze shows worden gehouden op donderdag 6 maart a.s. in Aanvang 3 uur 's middags 8 uur 's avonds Kaarten 4,- inclusief koffie-complet zjjn verkrijgbaar aan de kassa van de dameszaak. Telefonische bestelling 08385 - 12721 HOOFDSTRAAT 81-89 VEENENDAAL RESTEREN DEN HAAG Zal het er dan toch van komen? De Tweede Kamer heeft gisteren de door mr. W. Aantjes (A.R.) ingediende nota over de doortrekking van Rijksweg 15 met algemene stemmen aanvaard. De aandacht, die deze rijksweg nu in het parlement krijgt, wordt overal in de Betuwe met instemming begroet, te meer daar de instanties die groot belang hebben bij de doortrekking van de weg, het hoofd al een beetje hadden laten hangen. Jarenlang is het verkeer nu al genoodzaakt de rijksweg halver wege Kesteren en Ochten te verlaten; de weg gaat plotseling niet verder. De borden die dat aangeven zijn al haast museumstukken geworden. Toch is er vorig jaar nog enige ac tiviteit geweest. Toen werd het via duct over de weg Veenendaal - Oss, waar straks de rijksweg over heen zal worden gelegd, voltooid. Dat gaf de burger wat moed. En die moed is er nu dus weer. Mr. W. Aantjes heeft mede namens de overige regeringspartijen 'en ook met instemming van de Partij van de Ar beid een motie ingediend, waarin de regering wordt gevraagd in de volgen de voortschrijdende vijf-jaren program ma's voor de Rijkswegen ook Rijksweg 15 op te nemen en wel zodanig dat het gedeelte Valburg - Babberich, aanslui tend aan het gedeelte tot Valburg, zal worden uitgevoerd. In de motie wordt een zo goed moge lijke rechtstreekse verbinding tussen Europoort en het Europese achterland voor ons land „een nationaal econo- EDERVEEN Door de Nederlandse Hervormde Kerkeraad i£ in verband met de a.s. vacature door het vertrek van ds. J. C. de Bie naar Rijssen een toezegging van beroep uitgebracht op Ds. C. van Bart uit Putten. misch belang van zeer hoge orde" ge noemd. Op het ogenblik eindigt de Rijksweg 15 in Kesteren. Mogelijk, dat het bord einde autoweg" nu binnen afzienbare tijd zal kunnen worden weggehaald. RENSYV'OUDE Maandagavond 24 februari aanvang half zeven speelt DSA in gebouw „Rehoboth" en thuiswed strijd tegen de ploeg van het Jeugd dorp Rudolph-Stichting uit Achterveld. Beide ploegen die elkaar al vaker hebben ontmoet en van gelijke kwali teit zijn, zullen elkaar bekampen in Quiz, Kegel-voetbal, Flessen-voetbal, Twisten, Kangoeroe-race, Center-voet bal, Zaal-voetbal en Touwtrekken. De laatste ontmoeting in Achterveld lleverde een royale zege op voor DSA, dat nu het voordeel heeft in eigen zaal te spelen. Hoofdleider Dirksen heeft de volgen de spelers opgesteld: H. v.d. Broek (Aanv.) P. Wieringa, E. v. Garderen, E. J. v. Ginkel D. Lam, R. Deighton, W. Wolswinkel, H. Rijnders, K. Eskes, D. Diepeveen, H. Inkenhaag, W. Veer, H. Vink, J. Jansen, P. v.d. Vendel, H. Vlastuin. De opstelling van de Jeugddorpploeg is nog niet bekend. RHENEN/WAGEN1NGEN In opdracht van uitgeverij Het Wereldvenster N.V. in Baarn heeft de Wageningse historica Aleid W. van de Bunt, hier 't meest bekend als conservatrice van het Rhenense streekmuseum, de historie be schreven van het „deftige dorp Zeist". Vorig jaar omstreeks deze tijd was zij bezig met het verzamelen en bestuderen van gegevens uit een schimmig verle den, voordat met het schrijven van dit nieuwe deel in de serie Historie van ste den en dorpen, begonnen kon worden. „Oud Zeist", dat onlangs verscheen, maakt een zeer verzorgde indruk, ook typografisch. De uitgave is bovendien voorzien van 58 interessante foto's uit het Zeist van weleer, die de vloeiende beschrijving van zeven tijdvakken visueel krachtig steunen. En daarmee is de samenleving in het Zeist van nu verrijkt met een groot aantal charmante, leven dige bladzijden over droom en realiteit, galante levenskunst en sociale mis stand, speelsheid en mufheid, die zich manifesteren in het Seist van 838 tot het industrialiserend dorp Zeist van net voor de eerste wereldoorlog. Er zijn maar weinig vakhistorici, die fragmentarische gegevens over kleine leefgemeenschappen kunnen bundelen tot een leesbaar geheel, dat geen asso ciaties oproept met 'n taaie biefstuk. Meestal blijft het bovendien bij een koeltjes toekijken van verre afstand en wordt onvoldoende stof weggebla zen om het verleden nog eens te laten herleven. Het zeer verdienstelijke en verras sende van Aleid van de Bunt is, dat zij zonder zich te buiten te gaan in romantische of kritische zin, de histo rie van Zeist werkelijkheidsgehalte heeft meegegeven in haar boek. Dit alles in een heldere, wat puntige stijl, versierd met lichtvoetige humor, een tikkeltje ironie, maar duidelijk ge dragen door objectiviteit en de relati- viteitszin, die een mens mildheid leert. Er wordt dan ook niet afgegeven op de patricische families, die zo nadruk kelijk hun stempel hebben gezet op de verleden tijd van het deftige Zeist. Hun voor-en-tegen komt aan de orde, zwart noch wit, maar andere bevol kingselementen krijgen niet minder aandacht. Het is verheugend, dat ook geen enkele persoon of gebeurtenis uit de proporties van zijn belang Is ge groeid. Anderzijds kreeg het volksle ven van Zeist het reliëf van de grote nationale en internationale ontwikke lingen. die hoe afgezwakt ook, hun in vloed hebben doen gelden. Niet alleen voor de Zeistenaren, de vroegere pensiongangers en de huidige EDERVEEN Deze week kwamen de leden van de damclub DCE weer bij een in het Groenekruisgebouw voor de te spelen wedstrijden in het kader van de onderlinge competitie. Van de vijf partijen, die werden gespeeld vielen er twee verrassende uitslagen te noteren. J. Roeve hooggeklasseerd in het klas sement verloor zeer verrassend van W. Veldhuizen. De partij die gelijk opging kreeg halverwege een heel ander beeld toen J. Boeve een foutieve berekening maakte en in plaats van naar dam te slaan moest hij Veldhuizen een dam toe staan wat hem tevens de partij kostte. G. Vlastuin speelde verrassend remise tegen J. Treels wat hem een kostbaar punt kostte. J. Treels die laag geklas seerd staat in het klassement speelde een uitstekende partij en verdiende de remise volkomen. J. de Koning won van T. Middelman en blijft de beide koplo pers Van Beek en Vierwinden die niet speelden, op de voet volgen. J. de Ko ning ondervond minder tegenstand van T. Middelman dan hij had verwacht. Middelman maakte al gauw een blun der wat hem 2 schijven kostte en naar later bleek de partij. G. J. v.d. Dik- kenberg toonde zich duidelijk meer dere van T. Hevel en won overtuigend. D. v. Heerdt won volgens de verwach ting van G. Hazeleger en blijft daar door in de running. Bioscopen Veenendaal en omgeving Luxor Theater Veenendaal, za. 19.00 uur en zo. 15.00 uur „Wanted" (18), za. 21.00 uur en zo. en ma. 19.30 uur „Dagvlinder" (18). Wordt verwacht: The Sound of Music. UTRECHT Zaterdag 22 februari Stadsschouwburg. 20.00 uur: Nieuw Rotterdams Toneel met „Twee on schuldige engelen". Sociëteit „Het Rad", dansen met medewerking van „The Future". Dom: beiaard concert van 11.00 tot 12.00 uur door Chr. Bos. Caveau onder hotel Smits Muzeval cabaret met „Dwars tegen de draad". Zondag 23 februari Stadsschouwburg, aanvang acht uur: Ernst Kraus met het blijspel „Er zit een haar in mijn soep" (met o.a. Ton v. Duinhoven). Sta dion 14.30 uur. voetbal Velox-Gooi- land. Elinkwijkveld 14.00 uur: Elinkwijk-Haarlem. Restaurant Vallen: Club 1000, 20.00 uur dan sen „The Statues", laandag 24 februari •adsschouwburg, 20.00 uur: Zuide lijk Toneel Globe met „2-4-6-8, wie wordt er om zeep gebracht?" Tivoli van 13.00 tot 21.00 uur: Dro- gistenbeurs. Trianon: „Oidpoet", macaber blijspel van Joe Orton. ARNHEM Zaterdag 22 februari Stadsschouwburg, 20.00 uur: Toneel groep „Theater" met .Venus op Mars". Zondag 23 februari Theater aan de Rijn: toneelgroep Theater: „Verhalen van Garsjin". Voordrachten door Arthur Bonien Carol Linssen uit de bundel „De Plam die door het dak heen- breekt". Maandag 24 februari Musis Sacrum: aanvang 20.00 uur: Arnhemse vereniging voor kamer muziek. Hongaars kwartet: Zol- ta Szekely, eerste viool, Michael Kuttner, tweede violist, Denes Ko- romzay, altviolist en Gabriël Mag- qar, violoncellist. Programma Bartok vijfde strijkkwartet; Mozart kwartet in d gr.; van Beethoven 2e Russische kwartet )insdag 25 februari Stadsschouwburg, aanvang 20.00 uur: het Nationale Ballet, bege leid door het Nederlands Balletor kest: „Les Sylphides" Chor. Mi chael Fokine, muziek van Chopin; „Pas de deux romantique", chor. Jack Carter, Muziek Rossini", ,Shi- ra' chor. Pearl Lang, muziek A. hovhaness; „Vier temperamen ten", chor. George Balanchine, mu ziek Hindemith. Woensdag 26 februari Zuidelijk Toneel Globe, met „Het spel der vergissingen" van W. Shakespeare, aanvang acht uur (Stadsschouwburg). Donderdag 27 februari Musis Sacrum: aanvang 20.00 uur „Het Gelders Orkest", o.l.v. Fran cesco Mander. Solist Herman Krebbers, viool. Bioscopen Arnhem Voorst, zo. en werkdagen: Rem brandt (Velperplein) „Het wonder, van de liefde" (4e week). Luxor (Willemsplein) „Rififi in Rio". Za. nachtvoorst. „Zij zijn naakt". Woe. „Fanfare". Palace (Bakker straat) „Laura, de erotische nacht vlinder" en „1.000.000 dollars voor Rirvgo". Saskia (Looierstraat) „Het uur van de Wolf". Studio A: „How I won the war". Za., zo. en woe.: „Sjors, Sjimmie en de gorilla". toeristische geïnteresseerden, is „Oud Zeist" een boeiend boek. Het Zeist van na 1745 werd altijd in belangrijke ma te bepaald door de Hernhutter broe dergemeente, die er zich in dat jaar onder protectie van de vrijheer, de machtigste man in het dorp, vestigde. Vandaag vormen die Hernhutters nog een bijzonderheid van Zeist. Tussen de grote lijnen door. vermeldt mej. v. d. Bunt die schijnbaar simpele trekjes, die een plaats typeren. Het is in de Stichtsche Lustwarande altijd een net te boel geweest. In 1764 leest de ge rechtsbode op een zondag na de preek de gebruikelijke afkondigingen voor. Voortaan moesten alle inwoners zorg dragen, dat 's zaterdagsmiddags om vier uur de straat voor hun huis ge veegd is en alle rommel opgeruimd... Het ontstaan van de bekende pira mide van Austerlitz, wordt ook ter sprake gebracht. In 1804 wanneer de „egalité, liberté et fraternité" ook hier te lande de dienst uitmaakt, komt een zekere generaal Marmont op het idee om zijn circa twintigduizend man schappen in Zeist bezig te houden. Hij gaat een monument oprichten tot eeu wige glorie van keizer Napoleon. Mar mont heeft de veldtocht naar Egypte meegemaakt en hierdoor geïnspireerd laat hij op de dorre heide in enkele weken een piramide bouwen, bekroond door een houten obelisk. Een jaar Ia- ter, na de overwinning bij Austerlitz, wordt het monument aan deze victorie gewijd en voortaan zal het dorpje, dat er om heen groeit, ook Austerlitz he ten. Wanneer het toerisme in Zeist op gang komt, houdt de politie de sfeer prettig met een verordening, die ver biedt op feestdagen in draf door de Dorpsstraat te rijden. In Zeist is veel positiefs en aantrekkelijks te vinden, en menige goedgesitueefde vakantie ganger besluit er voorgoed z'n intrek te nemen. Maar er wonen ook „stok ouden, weduwen, wezen en andere minder gelukkigen" op Zeister grond. Voor deze tachtig a honderd mensen beschrijft mej. v. d. Bunt, gaf Zeist per jaar f 2300 uit, dat wil zeggen f 25 per persoon. „De stokoude mannen ALEID v. d. BUNT boek enz. zullen er geen orgieën van hebben kunnen aanrichten..." Met de vroedvrouw hebben de Zeis tenaren het ook niet zo bijzonder ge troffen, boze tongen beweren dat ze „niet alleen zoals gebruikelijk" na de bevalling, maar ook al daarvóór dron ken pleegt te zijn! Met een grote souplesse heeft Aleid van de Bunt ontelbare feitelijkheden gerangschikt: verkeer, onderwijs, so ciale verhoudingen, de komst van de lantaarn en later de telefoon, alcoho lisme onder de jeugd, bekende figuren uit Zeist, zoals Willem Pijper en Hen- ny Marsman en wat voor facetten van de plaats meer. Het is bijna onbegrij pelijk, dat zij het bestuderen en be schrijven van haar onderwerp in de recordtijd van drieënhalve maand vol tooide! „Ik had het vorig voorjaar dan ook geen enkele vrije dag. Zelfs op feest dagen was ik bezig met het boek. Dat heb je als de uitgever achter je aan zit, maar het lukte toch binnen de ge stelde tjjd", aldus mej. v. d. Bunt, die als historica al diverse publikaties op haar naam bracht. Men kan nu al constateren dat „Oud Zeist" bij het publiek een goede ont vangst krijgt. Zeer terecht! Het is haar wel toevertrouwd om wat stil en verborgen als historie rust, met veer krachtige taal naar het heden terug te roepen. VEENENDAAL In verband met zjjn aanstaande vertrek naar Parqs in Frank rijk zal ds. K. Welbedacht zondagmorgen 23 februari 1969 om tien uur in een beljjdenisdienst in de Immanuëlkerk in de Schoenmakerstraat voor het laatst voorgaan als predikant van de Gereformeerde Kerk van Delft voor de arbeid on der de studerenden. Verder zal hij woensdagavond 26 februari 1969 van acht tot kwart over negen in het kerkgebouw „Open Hof" aan de Storklaan te Delft recipi ëren. Onvoorziene omstandigheden voorbehouden, zal ds. Welbedacht zondag 16 maart 1969, na vooraf in diezelfde dienst te zyn bevestigd door dr. H. J. Hommes, predikant van de Gereformeerde Kerk van Rotterdam-Hillegersberg, intrede doen als predikant van de Gereformeerde Kerk van Parijs in Frankrijk, waar hij beroepen is in de vacature van ds. H. J. Winter, aan wie met ingang van 1 januari van dit jaar (1969) op ruim zevenenzestigjarige leeftijd emeritaat is verleend en die thans voorganger is van de Duits-Italiaanse gemeente van Merano in Italië. Klaas Welbedacht werd op 19 januari 1920 te Ede in de provincie Gelderland geboren. Hij bezocht eerst de kweek school „De Klokkenberg" te Nijmegen en was daarna vele jaren werkzaam bij het gewoon lager- en naderhand ook nog bij het ulo-onderwijs. Zo o.a. aan de christelijke ulo-school te Vee nendaal (1942-1946) en daarna ook nog aan een ulo-school te Amsterdam. In 1947 deed de heer Welbedacht staats examen gymnasium A. en studeerde vervolgens aan de Vrije Universiteit te Amsterdam, waar hij in het voorjaar van 1950 zijn kandidaatsexamen theo logie aflegde. Nadat de heer Welbedacht kort daar na in mei 1950 na préparatoir examen door de classis Arnhem was beroep baar verklaard in de Gereformeerde Kerken in Nederland en hij naderhand nog door de classis Sneek peremptoir was geëxamineerd en toegelaten tot de dienst des Woords en tot de bediening der Sakramenten in genoemde Kerken werd hij op 24 september van datzelf de jaar (1950) door ds. G. F. Hajer uit Ede, toen nog predikant van de Gere formeerde Kerk van Leiden en thans predikant in Algemene Dienst (van de Gereformeerde Kerken in Nederland) voor de geestelijke verzorging van zee land- en luchtmacht, bevestigd als pre dikant van de Gereformeerde Kerk van Scharnegoutum in de burgerlijke ge meente Wijmbritseradeel in de provin cie Friesland. Op 2 augustus 1953 verwisselde ds. Welbedacht deze kerk met die van Oudewater en daarna diende hij van mei 1957 tot september 1964 nog ruim zeven jaar de Gereformeerde Kerk van 's-Gravenhage-Oost. Te 's-Gravenhage was ds. Welbedacht eerst enige jaren werkzaam in de binnenstad, waar door hem het jeugdzorgwerk werd opgezet en daarna ook nog enige tijd in het Statenkwartier. Op 17 september 1964 verwisselde ds. Welbedacht de Gere formeerde Kerk van 's-Gravenhage- Oost met die van Delft, waar hij be roepen als tweede predikant voor de arbeid onder de studerenden, toen is bevestigd door ds. R. J. van der Veen. predikant van de Gereformeerde kerk van Delft voor de arbeid onder de stu derenden. ACCOUNTANTSKANTOOR heeft plaats voor met behoorlijke ervaring en in bezit van diploma boekhouden en M.B.A. of vergevorderde studie. Uitvoerige sollicitaties onder nummer VK 86 bureau van dit blad.

De Vallei | 1969 | | pagina 3