Motocross-seizoen start weer met interland Nederland-België Ajax-Benfica wordt 's middags gespeeld voor Belangstelling voetbal in de eredivisie groeit Vultink kon geen medelijden met landgenoot Bessems hebben Vaderlijke ambtenaar Betty Stöve in finale te Moskou Zondagssport op Radio en T.V. Loting voor de vierlandenwedstrijd Limburger stelde later Europees record scherper Zwemploeg voor Bremen Judith Salomé en Astrid Suurbeek in enkelspel verslagen Concurrentie voor Ajax-supporters Nederlandse boksers naar Duinkerken Engelse competitie opnieuw gestagneerd Tweemaal dertien goed in de toto Op 2 maart a.s. in Gemert Wereldfaam Zijspannen Incidentje Zware opgaaf Doelpunten Ogata in Japanse driebandenstrijd overtroffen Onbevangen Hockey en korfbal ook afgelast ZATERDAG 22 FEBRUARI 1969 GEMERT Frans Sigmans uit Bakel, Pierre Karsmakers uit Aalst, Jo Lam- mers uit Schijndel, Gerrit Wolsink uit Hengelo, Jan Keizer uit 's-Heerenberg, Harry Driessen uit Stein, Ton, Paul en Fons van Heugten uit Amersfoort en Broer Dirkx uit Valkenswaard, het zijn de namen van slechts enkele deelne mers, die Nederland op 2 maart zullen vertegenwoordigen tijdens de K.N.M.V. motocross tegen België, waarmee het seizoen traditiegetrouw in Gemert-Elsen- dorp wordt geopend. Het oranje-elitekorps moet er slag leveren met een respec tabele Belgische deputatie, die des te meer met geladen accu's naar het harte lijke Gemert zal reizen, omdat ze revanche wenst te nemen voor de nederlaag van vorig jaar. De Belgische kleuren worden onder meer verdedigd door Roger de Coster, vorig jaar tweede in de strijd om de titel in de klasse 500 cc interna tionalen achter Silvain Geboers, Gaston Rahier, die zijn adject „tweede Joël Robert" met ere draagt, Robert van Hoof en het jonge talent Jaak van Veld hoven, resp. de nummers 1 en 2 in het Belgische kampioenschap 500 cc senio ren en niet te vergeten de befaamde zijspanrijder Leon Liekens. Het zijn zo wel aan Nederlandse als aan Belgische zijde stuk voor stuk namen, die klin ken als een klok en die trekpleisters zijn op het aantrekkelijke programma. De organisatie berust ook nu weer bij de Stichting St. Christoffel uit Ge mert, die het omvangrijke voorberei dende werk al geruime tijd geleden met onverflauwde geestdrift ter hand heeft genomen. Het wordt op 2 maart in Gemert de 21e motocross en de 12e in het raam van de Nederland-België- ontmoetingen. Dit jaar is er een nieuw element aan toegevoegd, want het voorprogramma brengt een wedstrijd voor senioren 50cc, een cross dus op speciale bromfietsen. Daarna breekt het grote geweld 'os: internationalen 500cc, zijspanen en junioren 500cc, al le drie Nederland tegen België. Vorig jaar kwam Frans Sigmans op het Elsendorpse parcours in de speel tuin „Limbra Zonneweide", waar de strijd zich voor de vijfde maal zal af spelen en welk parcours wier enkele verbeteringen heeft ondergaan, in de klasse 250cc tot een opzienbarende overwinning. De populaire Bakelse motocrosser werd zowel in 1967 als in 1968 kampioen van Nederland in de klasse 250cc, maar wat dit seizoen be treft heeft hij de voorkeur gegeven aan de 500cc. Dat houdt in, dat Sig mans op 2 maart in Gemert zij aan zij zal staan met Pierre Karsmakers uit Aalst, Gerrit Wolsink uit Hengelo en Jo Lammers uit Schijndel. Laatstge noemde eiste vorig jaar in Gemert in de klasse 500cc de overwinnig voor zich op met Karsmakers op de tweede plaats. Karsmakers verrijkte vorig jaar zijn toch al niet geringe ervaring tijdens een tournee met andere Euro pese vedetten door Amerika. Wat Ger rit Wolsink betreft: deze kampioen in de zware klasse en in het burgerlijke vlak studerend voor tandarts, kreeg in december van het vorig jaar van zijn supportersclub een complete mo- tocross-uitrusting cadeau en bovendien zei de Husqvarna-importeur Joop van Wees hem zodanige steun toe, dat hij, Wolsink, zijn titel zal kunnen verdedi gen op een nieuwe machine. Goede wijn behoeft geen krans. Het is zonder meer duidelijk, dat het nauwelijks mo gelijk zou zijn een sterkere Neder landse plo^g internationalen 500cc te formeren. Hetgeen echter beslist niet als motief voor weer een onafwendba re Belgische nederlaag moet worden aangevoerd. Zeer beslist niet. De Belgische kopman is ongetwijfeld Roger de Coster uit Brussel, een naam met wereldfaam. De Coster werd in de laatste twee jaar vijde in de strijd om het wereldkampioenschap 500cc. Hij vergaarde in zijn luisterrijke car rière junioren- en seniorentitels (ook in de trial). Vorig jaar werd de Coster bovendien eerste in de Grote Prijs van Italië. De Brusselse crosser pleegt steeds met grote inzet te strijden. In zijn enthousiasme ging hij wel eens onderuit, hetgeen hem op blessures kwam te staan. De Coster, door erva ring wijzer geworden, doet het nu wat kalmer aan, hetgeen hem er niet van weerhoudt duidelijk te spreken over de wereldtitel 500cc van dit jaar. Hij dingt ernaar als officiële fabrieksrij- der van C.Z. Zoals reeds vermeld wordt Gaston Rahier in België als de tweede Joël Robert aangeduid, niet al leen omdat hij evenals Robert klein van gestalte is, maar ook omdat hij groot is wat zijn klasse aangaat. In 1968 behaalde deze motocrosser uit Chaineux niet minder dan negen over- winnigen in de klasse internationalen 500cc. Hij maakt nu zijn lebuut als of ficieel fabrieksrijder van het Spaanse merk Ossa. Jaak Veldhoven is de ben jamin van de Belgische internationa len. Op 24 januari werd hij pas 18 jaar, maar hij begint toch al aan zijn derde seizoen. Als kampioen van Bel gië bij de junioren in 1967 behaalde van Veldhoven in dat jaar twintig overwinningen. Een indrukwekkend aantal. In 1968 bleef Robert van Hoof de jonge crack maar net voor in het eindklassement van de Belgische kam- pioensstrijd bij de zware senioren. De lange, uit Lommei afkomstige, cros ser zette dit seizoen in met een schitte rende tweede plaats achter Jef Teu- wissen uit Stokrooi. Van Velthoven heeft ongetwijfeld een grote toekomst voor zich. Dat slaat eveneens op Willy van Loon en Robert /an Hoof, want zij hebben zich uitstekend weten aan te passen aan het ritme van de hoogste categorie. Andere jongeren uit België, maar dan uit het Waalse gebied, zijn Frangois Minne en Fernand Detry, van wie in 1969 veel wordt verwacht. Ver der maken Ronny Poelmans, Leon Ver hagen en Frans de Win deel uit van de Belgische equipe-motocrossers, die hun aanwezigheid steeds duidelijk laten blijken. De zeer ervaren Jan Boonen, ook al in Gemert present, is de kapi tein van de officiële Husqvarna-ploeg voor België. Heugten, Jaap Koster, Benny Braak- hekke, twaalf Nederlandse zijspanrij- ders in totaal. In België steekt de naam Léon Lie kens nog steeds boven die van de an deren uit. De garagehouder uit Wieke- vorst heeft reeds twaalf keer het kam pioenschap van België gewonnen en hij zou zonder enige twijfel herhaalde malen ook het wereldkampioenschap voor zich hebben opgeëist, indien er een toernooi om deze titel zou zijn. Lie kens bestreed de sterkste zijspan-ren ners in vrijwel alle landen van Euro pa. Zijn zegepralen zijn niet meer te tellen, maar hij wil er nog meer be halen. Een plan, dat hij vast en zeker in daden zal omzetten. Bovendien streeft Liekens ernaar in 1969 beslag te leggen op zijn dertiende titel, het geen uniek zou zijn in de analen van de motorsportgeschiedenis. Wel moet er nog op worden gewezen, dat Geor ge van Tilt in 1967 Liekens de pas af sneed in de race naar het Belgische kampioenschap. Het wijst op de klasse van deze zijspanrijder, die in Gemert niet zal ontbreken, evenmin als o.a. Nuyts, de Kort en Vijtendaele, die zijn vrouw in het bakje heeft zitten. De Belgen hebben zich in 1968 niet voor de in dat jaar geleden nederlaag kunnen revancheren, omdat de return- wedstrijd in Hechtel wegens bijzande- re omstandigheden geen doorgang kon vinden. Jos van Tichelen is de even vriendelijke als ter zake kundige coach van de Belgische ploeg, die samen met Maurice Roelands van de BMB aan de samenstelling daarvan de grootst mo gelijke zorg besteedde. Jef Teeuwissen (startverplichting in Loppem), Silvain Geboers (startverplichting in Veerle) en Joël Robert (naar de CZ-fabriek) ontbreken weliswaar in het Gemertse kerkdorp Elsendorp, maar desondanks beschikt het Belgische team over zo veel kwaliteit, dat het de Nederlanders Bijzonder spectaculair zal ook in Ge mert de zijspan-wedstrijd zijn. Jan ten Thije uit Haaksbergen zegevierde vo rig jaar op dit onderdeel in Gemert. Broer Dirkx is echter Nederlands kampioen geworden, een schitterende prestatie van de man uit Valkens waard, nadat hij eerder reeds als „so list" zulke opmerkelijke successen had geboekt. Een goed begin in dit nieuwe seizoen zal Broer Dirkx een riem on der het hart steken en het staat wel vast, dat hij diep in zijn arsenaal zal tasten. Een rijpe ervaring en on breekbaar moreel stempelen hem tot een van de kanshebbers. Andere Ne derlandse deelnemers zijn Ben Snij der, Van de Goorbergh, Steef van PARIJS De beslissingswedstrijd tus sen Ajax en Benfica voor een plaats in de halve finales van het toernooi om de Europese beker voor landskampioe nen zal op woensdag 5 maart, 's mid dags om 15 uur, in het Parijse Stade de Colombes worden gespeeld. Dit maakte de Franse voetbalbond vrijdag avond in Parijs bekend. „Wij hadden al via de KNVB onze voorkeur voor dit stadion uit laten gaan", aldus Ajax- voorzitter Van Praag. „Het Pare des Princes heeft immers maar ruimte voor 19.000 mensen en dat is veel te weinig. Alleen vanuit Nederland worden al on geveer 30.000 supporters verwacht. In het Stade de Colombes kunnen er ten minste nog zo'n 45.000. Wij worden nu reeds overstelpt met aanvragen voor een plaatsbewijs. Op schriftelijke ver zoeken kunen we, zolang de voorraad strekt uiteraard, nog ingaan." GOTENBURG Vrijdagavond is in Gotenburg de loting verricht voor de ritten op 500 meter en de 5000 meter, die zaterdag voor de vierlandenschaats- wedstrijd in het Ullevi-stadion worden gereden. Aanvankelijk zou naast Noor wegen, Zweden, Finland en Nederland ook Rusland deelnemen, maar de Rus sische schaatsbond trok zich na de te leurstellende resultaten tijdens het wereldkampioenschap in Deventer terug. Het resultaat van de loting was 500 meter Hasse Boerjes (Zwe.) Seppo Haenninen (Finl.) Per Willy Guttormsen (Nw.) Ard Schenk (Ned.) Haakon Holmgren (Zwe.) Dag Fornaess (Noorw.) Olavi Hjellman (Finl.) Peter Nottet (Ned.) Kimmo Koskinen (Finl.) Kees Verkerk (Ned.) Björn Tveter (Noorw.)— Göran Claesson (Zwe.) Magne Thomassen (Noorw.) Johnny Höglin (Zwe.) Jan Bols (Ned.) Timo Luostarinen (Finl.) Arie Eriks (Ned.) Fred Anton Maier (Noorw.) Göran Johansson (Zwe.) Raimo Hietala (Finl.) Eddy Verheyen (Ned.) Ivar Eriksen (Noorw.) Örjan Sandler (Zwe.) Matti Syvaenen (Finl.) Op de 5 km starten voor elk land vier rijders. De loting voor deze afstand had het volgende resultaat rit 1: KoskinenNottet rit 2 FornaessClaesson rit 3 VerkerkSandler rit 4 LuostarinenGuttormsen rit 5 ThomassenSchenk rit 6 HietalaHöglin rit 7 BolsJohansson rit 8 MaierSyvaenen rit 1 rit 2 rit 3 rit 4 rit 5 rit 6 rit 7 rit 8 rit 9 rit 10 rit 11 rit 12 zwaar zal vallen het succes van vorig jaar te prolongeren. Motocross is een bijzondere specta culaire tak van sport. Het seizoen vangt aan op 2 maart op het Limbra- parcours in Gemert. De verwachtingen zijn hoog gespannen, zowel bij de deel nemers als bij het stijgende aantal liefhebbers van motocross. Een goede uitslag op de eerste dag van het sei zoen maakt indruk. Het is ook om deze reden, dat de Nederlandse en Belgi sche deelnemers, twee blokken vor mend zonder dat echter het individu op de achtergrond wordt gesteld, met een geweldig enthousiasme om de over winning in Gemert zullen strijden. De winnaars en de winnende ploeg zijn nog lang niet bekend. Vast staat slechts, dat de wedstrijden onder alle weersomstandigheden doorgang zullen vinden en dat ze boeiende gevechten te zien zullen geven. FRANSKE SIGMANS ditmaal in zware klasse APELDOORN Hoe zo vraagt men zich weieens af staat het met de belangstelling voor het betaalde voetbal in ons land? West-Duitsland kreunt: het publiek keert zich van ons voetbal af. België meldt: malaise in het algemeen en alleen voor de grote drie Anderlecht, Standard en Brugge is er ruim voldoende belangstelling. Engeland heeft een periode achter de rug van steeds afnemende opbrengsten aan de kassa. Pas vorig jaar was er een definitieve ken tering, men schijnt daar de weg naar de stadions teruggevonden te hebben. COURCELLES „Het spijt me, maar ik kon toch moeilijk met opzet gaan missen om Jean nog wat punten te laten maken", zei Hans Vultink, na dat hij vrijdag in drie beurten de Lim burger Bessems een vernederende ne derlaag (5-300) had toegebracht. De verontschuldiging van Vultink werd in het Nederlandse kamp begrepen en ge accepteerd. Het was uiteindelijk Bes- sems' eigen schuld geweest, dat hij zo laag bleef staan, want hij had, nadat hij de acquitstoot had gemist, tot twee maal toe redelijk spel gekregen. Door eigen feilen echter was de Limburger niet verder gekomen dan het hatelijke vijfje. Tot tweemaal toe ook had Bessems de ballen voor Vultink op een presen teerblaadje neergelegd. Haast in ideale positie kon de Gelderlander, die tegen woordig in Groenlo een groothandel in horeca-artikelen drijft, zijn opmars naar evenaring van het Europese re cord partij gemiddelde (donderdag door Corin gevestigd) beginnen. In de twee de beurt leverde dat 108 caramboles op, meteen daarna, in zijn derde beurt, stevende Vultink onweerstaanbaar met een serie van 191 (in zijn eerste beurt had hij één punt gescoord) naar de fi nish. „Wat jammer, dat ik er nog niet honderd moest, want het ging zo ge makkelijk", zei Vultink tevreden. „Be langrijk is echter, dat die anderen (hij bedoelde daarmee Schrauwen en Corin) na deze partij toch wel angst voor me zullen hebben gekregen. Het is verve lend, dat ik die eerste ontmoeting te gen Müller heb verloren, maar kansloos voor de titel ben ik nog lang niet, klonk het strijdlustig uit Vultinks mond. Met belangstelling volgde hij daarna de ontmoeting tussen Corin en Müller en die tussen Galvez en Schrauwen. Vooral nadat de Spanjaard met 110 van acquit was gegaan. Maar er kwamen geen verrassingen. Schrauwen was even aangeslagen, maar kwam spoedig over zijn inzinking heen toen Galvez na die uitschieter geen series van enige im portantie meer kon opzetten. Op gran dioze wijze besloot de kleine Vlaming in de vijfde beurt met 221 de partij, een evenaring van zijn eigen Europees serie-record. Minder overtuigend, hoewel ook in vijf beurten uit, zodat na drie ronden de Belgen hetzelfde fraaie moyenne (62.94) achter hun naam hebben, won Corin van Müller, die na zijn overrom pelend debuut tegen Vultink bepaald teleurstelt. 'zelf had gesteld. Want de 221 van Schrauwen waren toen inmiddels over troffen door Bessems, die in de vijfde beurt van zijn partij tegen Spielmam in schitterende stijl het record tot 241 had opgetrokken. Bessems, die in de eerste vier beurten weer had gefaald, putte voor die super-prestatie uit zijn grote talent. Aanvankelijk ging het nog moeizaam, maar zo tegen de tachtig had hij een vast en machtig ritme te pakken en aaide en streelde de ballen, die heel langzaam langs de kaderlijn voortkropen. Er was in deze partij een merkwaar dig incidentje. In zijn vierde beurt liep Corin, terwijl de ballen nog rolden, na zijn 49e stoot weg van de tafel in de overtuiging, dat de carambole niet tot stand zou komen. Dit werkte zo sugges tief, dat de arbiter zonder te kijken hoe een en ander afliep met een luid „48 voor Corin" het einde van de beurt aankondigde. De ballen caramboleerden echter wél en pas nadat de Belgische wereldpresident George Troffaes de blunderende scheidsrechter terecht had gewezen, liet deze Corin verder gaan. De Waal maakte in deze beurt nog der tig caramboles. Jeam Bessems had tijdens het avond eten wat stilletjes voor zich uit zitten staren. Niet de nederlaag tegen Vul tink zat hem dwars, want de Limbur ger is ruiterlijk genoeg om zich in een eventueel succes van zijn landgenoot straks te verheugen. Maar wel het feit, dat hij slechts vijf punten had ge maakt. Het woord aan tafel was aan Vultink, die optimistisch aankondigde in dit toernooi Schrauwen zijn Euro pees serierecord te zullen ontnemen. Enkele uren later echter realiseerde Vultink zich, welk een opgaaf hij zich- Het bondsbureau van de Koninklijke Nederlandse Voetbalbond (KNVB) heeft zijn cijfers neergelegd en wij hebben geconcludeerd. Als totaal gene raal mogen wij zeggen: het betaalde voetbal in ons land is wel degelijk een verkoopbare zaak. Hier zijn de cijfers; de conclusies die gemaakt kunnen wor den zijn dat: 1. Gedurende het laatste seizoen, 1967-1968, ruim 5,1 miljoen personen de 1028 wedstrijden van de 57 clubs (Ere divisie, eerste- en tweede divisie) heb ben bijgewoond, hetgeen een toename van 11,5 procent betekent in vergelij king met het voorafgaande seizoen, toen 4,6 miljoen toeschouwers de tribu nes van de 61 clubs bij 1192 competitie wedstrijden hebben bevolkt; 2. In 1966-'67 2.400.000 voetbalsuppor ters de 306 competitiewedstrijden van de eredivisie hebben gezien en in het afgelopen seizoen 3.300.000 personen, een stijging van niet minder dan 35.7 procent bij een gelijk aantal competi tiewedstrijden. 3. De officiële gegevens over de eers te helft van het seizoen 1968-1969 nog niet binnen zijn, maar dat er voldoen de aanwijzingen zijn voor de voorlopi ge conclusie dat de bezoekersaantallen betaald voetbal in vergelijking met de laatste jaren blijven stijgen; 4. Een niet onaanzienlijke groei te vens is te constateren in het aantal uit gegeven seizoenkaarten. Een duidelijke vooruitgang dus en bij de JCNVB onderscheidt men de facto ren die hierinmeespelen: De accommodatie voor de toeschou wers wordt beter. Clubs als ADO (28.000 plaatsen), Sparta (30.000), Go- Ahead (bijna 22.000) en Roda JC (22.500) kunnen nu veel meer mensen bergen dan een paar jaar geleden het geval was. Op het gebied van service is er voor uitgang: staanplaatsen, veelal een min of meer vergeten zaak, worden hier en daar overdekt. ADO (9.000 overdekte staanplaatsen) en Go Ahead (8.800) zijn daar opmerkelijke voorbeel' r van. Gewerkt wordt tot kennelijk genoe gen van de toeschouwers aan het uitbreiden van de parkeermogelijkhe- den en aan het contact van de club met het publiek, bijvoorbeeld tijdens de rust: er worden dan ruststanden gege ven. Een onberekenbare factor is natuur lijk de al dan niet aanwezige spanning in de competitie terwijl ook de zogehe ten weergoden het hunne kunnen doen. Moet er bijvoorbeeld in winter wegens onbespeelbaarheid van de velden een week of wat gedwongen rust op de vel den heersen, dan wordt dat vrij zeker een verliespost, ook al wordt het aan tal wedstrijden in totaal niet kleiner. Produktief voetbal wordt op prijs ge steld. Vermoedens van wederzijds de fensief spel in een bepaalde wedstrijd worden door het publiek al op voorhand gehonoreerd: het komt daar niet in dichte drommen voor naar het stadion. De sectie Betaald Voetbal heeft hier begrip voor en overweegt de doelsaldo's te laten meespreken bij promotie of de gradatie wanneer twee clubs gelijk ein digen. De vooruitgang wat het aantal bezoe kers betreft bestaat in feite alleen in de eredivisie; in de eerste- en tweede di visie is het peil merkwaardig constant. Ter vergelijking de cijfers voor de sei zoenen 1966-'67 en 1967-'68; het gemid deld aantal toeschouwers per wedstrijd: Eredivisie: 7.393 werd 10.733. Eerste divisie: 3.562 werd 3.532. Tweede divisie: 1.661 werd 1.657. De bruto-recettes hebben een sterk stijgende tendens: 1965-'66 10,8 miljoen. 1966- 67 13,2 miljoen. 1967-'68 15,7 miljoen. In de eerste twee genoemde seizoe nen waren ei' 61 clubs, in het derde sei zoen vier minder. Deels komt de stij ging op het conto van de door verschei dene verenigingen verhoogde toegangs prijzen. Niet alle clubs echter vroegen meer geld voor hun entreebewijs. Als waarschijnlijk negatieve factor wat betreft het bezoek aan wedstrijden ziet de sectie Betaald Voetbal dat het publiek verzadigd kan raken respec tievelijk raakt door het grote aarjtal wedstrijden dat op de televisie wordt uitgezonden. Bij minder interessante wedstrijden van de „eigen" club is er nu eerder de neiging de zaak maar voor gezien te houden dan vroeger het geval was. OPIJNEN Burgemeester J. Kok voltrok gistermiddag op het gemeente huis in Opijnen, in zijn functie als ambtenaar van de burgerlijke stand, het huwelijk van zijn 20-jarige zoon Simon, die studeert aan een machi- nistenschool in Nijmegen, en Gerda Bok (22), de telefoniste-receptioniste van het ziekenhuis in Gorkum. De vader van de bruidegom sprak het jonge echtpaar in de meest letterlij ke zin vaderlijk toe en overhandigde, zoals de foto in beeld brengt, het trouwboekje. MOSKOU De Rotterdmse tennis speelster Betty Stöve is vrijdag op ver rassende wijze doorgedrongen tot de dames-enkelspel van het toer-nooi om eidstrijd dames-enkelspel van het toer nooi om de internationale kampioen schappen van Rusland op overdekte ba ne, dat in Moskou wordt gespeeld. Zij versloeg in de halve finales de sterke Britse Winnie Shaw met 64, 63. In de finale ontmoet Betty de Russische Olga Morosowa, winnares gemengd- dubbel op Wimbledon vorig jaar. Olga Morosowa versloeg in de andere halve eindstrijd haar landgenote Marina Tsjoewirina met 62, 57, 108. Ma rina Tsjoewirina verspeelde viermaal een wedstrijdpunt. In de kwartfinales van het gemengd- dubbel werden Betty Stöve en Ada Bak ker uitgeschakeld. Betty Stöve verloor met de Fransman Jean Claude Barclay van het Russische paar Olga Morosowa /Vladimir Palman 6, 06) en Ada Bakker moest met de Fransman Mi chel Leclerq buigen voor een ander Russisch duo, Saiga Jansone/Sergei Li- katsjev (57, 57). UTRECHT De Nederlandse ploeg, die van 7 tot en met 9 maart zal deel nemen aan internationale zwemwed strijden te Bremen, is als volgt samen gesteld: dames Ada Kok, Nel Bos,. Co- by Buter, Mia Plantinga en Liesbeth Klumper en herèn: Elt Drenth en Bob Schoutsen. Ada Kok, Nel Bos, Henny Penterman, Coby Buter en Cora van der Veer zul len uitkomen in internationale wedstrij den te Milaan op 22 en 23 maart. TOKIO Biljartmeester Koyo Ogata is in het nationale kampioenschap drie banden van Japan overtroffen door de nog vrij jonge Nobuaki Kobayshi. Deze schrale Japanner, die anderhalf jaar ge leden in Marseille in het wereldkampi oenschap 27/1 laatste werd, eindigde nu in Japan op de eerste plaats met het bij zonder fraaie moyenne van 1.224. Met Kobayashi zullen voor Japan in het begin maart in Tokio te houden wereldkampioenschap driebanden Ogata (1.128) en Sigiki Kashiki (1.006) deel nemen. Uit Zuid-Amerika komen de Peruvi aan Humberto Suguimizu (0.926) en de Argentijn Luis Martinez (0.881). Europa wordt vertegenwoordigd door de Belgen Raymond Ceulemans (1.538) en Lorent Boulanger (1.174) en de Oostenrijker Johan Scherz (1.069). De twee Noord- amerikaanse deelnemers zijn nog niet bekend, omdat daar het kampioenschap juist nu wordt gespeeld. WINCHESTER Astrid Suurbeek en Judith Salomé zijn in de tweede ronde van het toernooi om het Amerikaanse tenniskampioenschap op overdekte ba nen, dat in Winchester wordt gehouden, uitgeschakeld. Astrid Suurbeek verloor in drie sets van de Amerikaanse Cecil Martinez: 6-4 1 -6 en 6-2. Judith Salomé moest met 2 11 en 6-3 haar meerde re erkennen in een andere Amerikaan se, Marilyn Aschner. PARIJS Er dreigt concurrentie voor de Nederlandse voetballiefhebbers, die op 5 maart in Parijs Ajax willen aanmoedigen in zijn strijd tegen Ben fica om een plaats in de halve finales van het toernooi om de Europese beker voor landskampioenen. Of de ontmoe ting nu in het Pare des Princes (20.000 plaatsen) dan wel in het veel grotere, speciaal voor rugby-wedstrijden vaak gebruikte, Stade de Colombe (50.000 plaatsen) wordt gehouden: de belang stelling zal ongetwijfeld bijzonder groot zijn. Niet alleen van Nederlandse, maar ook van Portugese zijde. Want mogen er uit Portugal zelf dan niet zoveel voetbalfans naar de Franse hoofdstad vertrekken, in en vlak bij Parijs wer ken zoveel Portugese gastarbeiders, dat er gemakkelijk vier stadions mee kunnen worden gevuld. Er zijn er in de lichtstad en in de onmiddellijke omge ving ervan namelijk niet minder dan... tweehonderdduizend werkzaam. DEN HAAG Twee Nederlandse profboksers, Aad Jansen (Rotterdam) en Joop Verbon (Vleuten) zullen zaterdag 8 maart in Duinkerken uitkomen tegen Franse tegenstanders. Aad Jansen bokst in het weltergewicht over tien ronden tegen Guy Vercoutter en Joop Verbon ontmoet de zwaarwelter Michel Petit. Het gevecht van Verbon gaat over acht ronden. LONDEN Opnieuw zal vandaag slechts een gedeelte van de Engelse leaguewedstrijden doorgang kunnen vinden. Wegens de zeer slechte toe stand van de terreinen heeft men vrij dagmiddag reeds zes wedstrijden in de eerste en vijf wedstrijden in de tweede divisie moeten afgelasten. Ook in Schol - land zal er bijna niet worden gevoet bald. Zeven wedstrijden in de hoogste klasse zijn al uitgesteld tot een later tijdstip. 5 3 300 3 5 191 1,66 100,00 300 18 226 18 116 80 16,66 12,55 140 5 300 5 70 78 28,00 60,00 181 5 f. 300 5 110 221 36,20 60,00 50 7 300 7 25 241 7.14 42.57 300 3 156 3 162 57 100.00 52.00 Het applaus voor 100 ging aan hem voorbij, zó geconcentreerd was de 24-ja rige caféhouderszoon uit Cadier en Keer. Hij verkeerde in een roes en liet zich door niets van zijn stuk brengen. Met de onbevangenheid van de jeugd ging hij opnieuw onverstoorbaar ver der en weinige minuten later had hij het record te pakken. Toen, terwijl de spanning was gebroken, ging de positie bij 228 verloren. Bessems moest repa- ren, slaagde bijna tot hij na 241 de bal len in het vak aan het benedeneind van de tafel resté de dans liet liggen. Nog twee beurten had Bessems daarna no dig om de partij uit te maken. Zijn eerste winst in het toernooi. De goedgemoedige Spielmann, die de nestor is van het toernooi, maakte het Bessems na die recordserie niet meer lastig. De Duitse reus kan zo'n uitbar sting van de jeugd wel waarderen en uitte zijn goedkeuring met een vader lijk schouderklopje. Later vertelde Bes sems, die niet in het Frans kan tellen, dat hij na het tweede applaus („dat moest voor 200 zijn, want er was verder niets bijzonders aan de hand") in zich zelf was gaan meetellen en dus precies wist, op welk moment hij het record in bezit had gekregen. Vultink intussen won weer in drie beurten nu van Viera. Onze land genoot, die met zeven van acquit was gegaan, speelde in zijn tweede beurt wel sterk, maar niet fraai. Dat kwam voor namelijk door de sensationele gebeur tenissen op de andere tafel. Toen hij hoorde, dat Bessems de 220 naderde, keek Vultink, die mee had geleefd, even om, was uit zijn concentratie en miste na 131. Hoe het wel moest liet hij zien toen Bessems klaar was. Toen speelde Vultink weer als vanouds en maakte met 162 de partij tegen de Portugees uit. Bessems (Ned.) Vultink (Ned.) Spielmann (Wdl Viera (Port.) Müller (Wdl) Corin (Belg.) Galvez (Spa.) Schrauwen (Belj Spielmann Bessems Vultink Viera DEN HAAG De cijfers van sport- toto 27 luiden: Deelnemers: 699.572; bruto: 1.466.087 gulden; prijzenbedrag: 659.740 gulden; Eerste prijs 197.922 gulden; twee deel nemers met 13 goed ontvangen ieder 98.961 gulden; Tweede prijs: 131.948 gulden; 155 met 12 goed. Ieder circa 851 gulden. Derde prijs: 197.922 gulden; 1841 met 11 goed. Ieder circa 107,50 gulden. Extra prijs: 131.948 gulden; 215 met eerste acht goed. Ieder 613,70 gulden. AMSTERDAM In verband met de slechte toestand van de terreinen is het hockeyprogramma voor dit weekeinde in zijn geheel afgelast. Voor zaterdag en zondag zijn ook al le vastgestelde wedstrijden voor de competitie van de Koninklijke Neder landse Korfbal Bond en de Christelijke Korfbalbond wegens de slechte gesteld heid der terreinen afgelast. Uiteraard zijn ook de wedstrijden in de regionale bonden afgelast. HILVERSUM In het NTS-sportpro- gramma, dat van 19.30 tot 20.30 uur via Nederland 1 wordt uitgezonden wordt onder voorbehoud van wijzi gingen aandacht besteed aan de vol gende evenementen: De interland rugbywedstrijd Enge land Frankrijk in Twickenham; de Europese biljartkampioenschappen neo- kader 7/1 in Courcelles (België); de basketballwedstrijd S.V.E - Landlust in Utrecht; de draverij om de Grote Prijs der Winterfavorieten in Hüver- sum; de wereldkampioenschappen cy clocross nabij Stuttgart. In het NRU-programma Langs de Lijn (14.30-17.00 uur via Hilversum II en 18.10-18.30 uur via Hilversum I) zal verslag worden gedaan van de volgen de sportgebeurtenissen: De voetbalwedstrijden Feijenoord - Go Ahead, Volendam - Ajax, Wagenin- gen - Vitesse en Cambuur - RCH; bad minton: het Benelux-toernooi in Den Haag; schaatsen: het Vierlanden-toer- nooi in Gothenburg; volleybal: de Eu ropa Cupwedstrijd Blokkeer - Genève; zaalhandbal: de wedstrijd Stratum/Me- teoor - Olympia H; de paardenkoersen in Hilversum. In het RONO-rogramma „Sport voor Sport" wordt aandacht besteed aan de volgende wedstrijden in de sector be taald voetbal: NEC - DOS; F.C. Twen te - NAC; Cambuur - RCH; Veendam - DEFC; Wageningen - Vitesse; Zwolse Boys - NO AD; Graafschap - PEC. Ver der komen de noordelijke langebaan- campioenschappen dames en heren van de gezamenlijke trainingsgroepen dit weekeinde op de kunstijsbaan in Heerenveen worden gehouden, aan de orde.

De Vallei | 1969 | | pagina 7