Vestig „De Instuif" in de Panoramamolen Reinigingsrechten in Ke ster en f3.- hoger Voor kwaliteitsappelen nog goede afzetkansen Overbergse predikant overleden Centrum voor oudere jeugd Aankoop grond „Prinsenhof" Veiling Resteren Hoog water in Achterberg Inwoner (58) Renswoude verongelukt B.T.W. en loonsverhoging oorzaak kostenstijging Verhoging (nog) niet tot maximum Te weinig assortiment in fruitteelt Inbraak in chr. school te Eist JEUGDGEMEENTERAAD ADVISEERT Full-time Bestuur van Acliterbergse brandweer ongewijzigd Bromfietster contra auto Benoeming woonruimte adviescommissie NCVB, afdeling Scherpenzeel, heeft 170 leden Gasverwarming in garage van brandweer Hangen wi] een hokjesgeest aan? Onjuist Feestavond van A.N.A.B. Successen voor „Sport Veredelt" uit Opheusden Mist VALLEI? Belt 10550 iio79 Pere-areaal moet kleiner ''JSSÉS Ver. Openbaar Onderwijs opgericht Aandelen in de waterleidingmij U UW 400.000 TON VERANDEREN PEREN MOEILIJK Toch goede kans voor Nederlandse tuinder Loten voor tocht Rhenense bejaarden totaal uitverkocht DROPPING UITGESTELD BURGERLIJKE STAND MAANDAG 24 FEBRUARI 1969 RHENEN In een brief aan burgemeester en wethouders van Rhenen heeft de jeugdgemeenteraad zijn standpunt bekend gemaakt met betrekking tot de Panoramamolen. In de vorige gemeenteraadsvergadering kwam er een voorstel ter tafel om de molen voor het symbolische bedrag van 1,over te doen aan de stichting „De Utrechtse Molens", maar een verzoek van de jeugdraad om de zaak aan te houden ten efnde nader te bezien of er een cultureel centrum voor de jeugd van te maken zou zyn, werd ingewilligd. Morgenavond komt de overdracht van de molen opnieuw aan de orde. Bij de stukken voor de raadsvergadering bevond zich geen argument van de jeugdraad, op grond waarvan de molen niet verkocht zou moeten worden. Achteraf heeft de Jeugdgemeqpteraad het schrijven van 14 februari, gericht aan het dagelijks be stuur der gemeente, aan de pers overhandigd, waarin een suggestie wordt gedaan waarom de Panoramamolen niet zou moeten worden overgedragen. „Ondanks de korte tijd is de com- „missie „Panoramamolen" erin ge slaagd," aldus de aanhef van de brief, „enige alternatieven te vinden. De com missie heeft hierbij de zaak niet vanuit historisch of toeristisch oogpunt beke ken, maar is uitgegaan van de sociale waarde die de Panoramamolen in de afgelopen jaren voor Rhenen en met name voor de jeugd heeft gehad." De jeugdraad is dan van mening, dat de molen een centrum zal moeten worden voor de oudere jeugd. Teneinde dit te bereiken is de jeugd raad de mening toegedaan, dat de mo len in handen moet komen van mensen, die verstand hebben van jeugdwerk. In verband hiermede wordt de suggestie gedaan de molen over de dragen aan de Stichting „De Instuif", die momen teel is gehuisvest in de voormalige ambtswoning van de burgemeester „Bella Vista" naast het gemeentehuis. 9 De jeugdraad gaat nog een stapje verder, door te speculeren op de aan stelling in de toekomst van een full time-jeugdleider in Rhenen. „Dan zou de Panoramamolen kunnen uitgroeien tot een voorbeeldig centrum voor de oudere jeugd," aldus de jeugdgemeente raad. Volgens de brief aan B en W is de huidige situatie in de gemeente Rhenen thans zo, dat de oudere jeugd vooral op avonden in het weekeinde elders vermaakt zoekt. Gedurende de tijd dat RESTEREN Om realisering van het uitbreidingsplan „Prinsenhof" in Resteren mogelijk te maken, is het no dig, dat de raad een krediet beschik baar stelt van f 22.229,- voor de aan koop van een strook grond, die eigen dom is van de familie Van Craaikamp. Een en ander blijkt uit een voorstel van burgemeester en wethouders. Na enig onderhandelen is met de eigenaar overeenstemming bereikt over de aan koopsom, die is bepaald op f 21.490,-. Aangezien de aankoop van de benodig de grond bij besluit van de raad om zui ver administratieve redenen, minder aantrekkelijk was dan onteigening bij vonnis van de rechtbank, werd beslo ten een onteigeningsvonnis uit te lok ken. Inmiddels heeft de Arrondissements rechtbank te Arnhem de onteigening uitgesproken en daarbij de schadeloos stelling bepaald op f 21.490,-. Naast de schadeloosstelling, vloeien uit deze ei gendomsovergang voor de gemeente nog enkele bijkomende kosten voort tot een bedrag van f 739,- zodat de totale kosten f 22.229,- zullen bedragen. RHENEN/ACHTERBERG In te genwoordigheid van de commandant brandweer de heer J. Meijer kwam de vrijwillige brandweer van Achterberg in de brandweergarage achter de open bare school in jaarlijkse algemene ver gadering bijeen. „Het enige punt van belang", aldus de heer J. van Lienden, de commandant van Achterberg, „is dat er geen wijziging is gekomen in het bestuur". De heren Jan Baars. Rijk van Gesink en J. van Lienden, die perio diek aftredend waren, werden herko zen. Er kwamen nog wel punten ter spra ke over het blusmaterieel, maar daar over wilde de heer Van Lienden niets los laten, omdat eerst contact zal wor den opgenomen met het gemeentebe- atuur van Rhenen. RESTEREN De prijzen van de aan gevoerde produkten bij de veiling te Resteren waren als volgt: Goudreinettc: I 65-75: 74-83; II 65-75: 73-74; I 75-85: 92-95; II 75-85: 82-87; I 89-95: 90-94; II 85-95: 82-85. Golden Delicious: II 60-65: 22-31; II 65-70: 33-41; II 70-75: 40-50; II 75-80: 44-58; II 80-85: 43. Jonathan: II 65-70: 24; II 70-75; 33-42; II 75-80: 24-45; II: 80-85: 25-34. Laxton's Superb: II 60-65: 23-25; II 65-70: 37-38; 70-75: 46-53; II 75-80: 47-60; II 80-85: 58. Lombarts Calville: II 60-70: 30; II 70-80: 41; II 80-90: 42-44. Zoete appels: I 55-65: 63; I 65-75: 79. Conférence: I 55-60: 33; I 60-70: 36-37. Brederodes: I 60-70: 21-25; I 70-80: 30-35 Winston: I 65-75: 83; I 75-80 90. Winterjannen: II 50-60: 18; II 60-70: 26. Gicser Wildeman: I 55-65: 48; II 55-65: 47. Prijzen genoteerd in centen per kg. de jeugd geen gebruik maakt van de molen zouden diverse andere groepen er gebruik van kunnen maken. In dit verband denkt de jeugdraad aan be jaardensociëteit overdag of vergader ruimte voor verenigingen. Ook op het financiële aspect wordt nog gezinspeeld in het schrijven. Om dat volgens de jeugdraad de molen niet in zijn oorspronkelijke staat be hoeft te worden teruggebracht vervalt het bedrag van ca. f. 45.000.— dat RENSWOUDE Toen de heer G.V. zaterdagmiddag met zijn auto de inrit bij zijn huis aan de Dorpsstraat te Renswoude in wilde rijden bemerkte hij te laat, dat er op hetzelfde mo ment een bromfietser, mej. v.d. B. uit Renswoude naderde. Ze werd door de auto geschept en sloeg tegen de grond. Mej. v.d. B. liep enkele verwon dingen op en moest worden overge bracht naar het Julianaziekenhuis in Ede. RESTEREN De raad der gemeen te Resteren krijgt vrijdagavond, tijdens de maandelijkse vergadering, een voor stel te behandelen omtrent de benoe ming c.q. herbenoeming van de leden van de Adviescammissie-Woonruimte- wet. De commissie moet bestaan uit ten minste vijf leden, die al of niet lid van de gemeenteraad zijn, doch ingezetenen van de gemeente. De huidige commissie is als volgt sa mengesteld: J. Stoffelen (Resteren), R. de Jongh, (Resteren), J. Huiberts (Op- heusden), J. Geurts (Opheusden) en G. H. Jansen-Schuiling (Opheusden). Het lidmaatschap vpn het college van burgemeester eriwethouders is onverenigbaar met het lidmaatschap van de bedoelde commissie. Dientenge volge komt de heer R. de Jongh niet voor herbenoeming als li|d van de ad viescommissie in aanmerking. Het college stelt de raad voor in de plaats van de heer R. de Jongh een benoeming te doen uit de volgende aanbeveling 1. H. C. de Gier, 2. Th. J. B. Haan. SCHERPENZEEL De afdeling Scherpenzeel van de Nederlandse Christelijke Vrouwenbond kan op een geslaagde jaarvergadering terug zien. Het programma van deze vergadering bestond uit drie delen. Na de opening en de Schriftlezing door de presidente mevrouw Osnabrug- ge-Versteeg werd de liturgie afgewis seld met zang en declamatie. De de clamatie werd verzorgd door mevrouw Ronijn en de zang door een koortje. De meditatie was getiteld „Duizend maal duizendmaal, O heer zij u daar voor dank en eer". Hierna werd even gepauzeerd. Na de eerste pauze werden de jaarverslagen voorgelezen. De afdeling heeft ondanks een kleine teruggang nog 170 leden. Mej. M. v. Doorn leidde vervolgens een zogenaamde dia quiz. Er waren 5 prij zen beschikbaar voor degenen die de meeste dia's konden thuisbrengen. Het hoogste aantal prnten behaalde mevr. V. d. Wetering- v. Asselt. De avond werd besloten met een kort maar vrolijk toneelstukje onder regie van mevrouw Iprenburg. „Oma helpt Amor". OPHEUSDEN Zoals wellicht l kend is wordt de brandweergarage Opheusden op het ogenblik verwan door middel van kolen. Aangezien het dorp Opheusden de aardgasveo ziening thans in volle gang is. stelli burgemeester en wethouders de raa( voor om de garage aan te sluiten op het aardgasnet. De Technische Dienst heeft in een begroting geraamd, dat de totale kos ten hiervan f 3.000.- zullen bedragen Het college acht de investering van dit bedrag verantwoord, temeer daar de stookkosten in de toekomst minder zul len worden. De raad wordt voorgesteld het benodigde krediet beschikbaar te stellen. VEENENDAAL „Hangen wij een hokjesgeest aan?". Dat is het onder werp, waarover de heer J. Bos een in leiding zal verzorgen tijdens een verga dering van SGP-studievereniging „Pe trus Datheen". De bijeenkomst vindt plaats op dinsdag 25 februari in het ge bouw van de gereformeerde gemeente in de Fluiterstraat te Veenendaal. daarvoor nodig werd geacht. Men vindt een opknapbeurt wel nodig om er een jeugdcentrum van te kunnen maken. Ook daarvoor is echter geld nodig. De jeugdgemeenteraad zit zonder middelen, maar zij wijst wel de bronnen aan waar uit die middelen geput kunnen worden, namelijk a. achterstallig onderhoud op kosten van de gemeente; b. subsidie beschikbaargesteld door de gemeente; c. subsidie van de stichting „Het Gat en Weeshuis", dat op grond van haar statuten aan sociaal- en maatschappe- lijkwerk kan doen. Het laatste woord in oeze zaak is morgenavond aan de gemeenteraad. In politieke kringen is men niet bepaald enthousiast over deze molenplannen. Evenmin vinden bepaalde poliiteke fi guren de wijze waarop de jeugdge meenteraad tewerk gaat juist. Bepaald onjuist vindt men in die kringen het ingrijpen in gemeentezaken, die al lang zijn voorbereid en op het laatste mo ment worden doorkruist door andere meningen, die uit de jeugdgemeente raad voortkomen en in een openbare raadsvergadering aan de orde komen. Over het algemeen kan men wel waar dering hebben voor een jeugdgemeente raad. maar dan zou een dergelijke in stelling zich bezig moeten houden met zijn eigen zaken en zich niet moeten bemoeien met beleidszaken van de plaatselijke overheid, vooral niet als deze al in zo'n vergevorderd stadium zijn als de kwestie Panoramamolen. SCHERPENZEEL Vrijdagavond is in Scherpenzeel de jaarlijkse feest- avoifd gehouden van de federatie Ve- luwe West van de Algemene Nederland se Agrarische Bedrijfsbond. Ook vrij dagavond was de grote zaal van Filale- thes weer tot de laatste plaats gevuld. De avond werd verzorgd door het in Scherpenzeel al verschillende malen opgetreden cabaret van Jan de Rlein met als gast zangeres Jeanettc van Zutphen. De vele leden waren met bus sen uit de omgeving aangevoerd. Het welkomstwoord werd gesproken door de voorzitter, de heer W. v. Dam, die in 't bijzonder afgevaardigden van bevriende verenigingen en organisaties toesprak. Districtbestuurder, de heer Vermeu len wilde een ogenblik stilstaan bij de ze tijd en was zeer verheugd dat de jeugd zo in beweging kwam. Hij was blij dat men de sociale rechten, die door de ouderen bereikt waren niet ge noeg vond. Hierna trad Jan de Rlein voor het voetlicht en deze" wist met een bijzon der verzorgt en vrolijk programma de avond tot een succes te maken. OPHEUSDEN De leden van de Opheusdense pluimveevereniging „Sport Veredelt", behaalden prach tige successen op de kampioenschappen van Gelderland en Overijssel. R. v. Olderen werd met Rleurdwer- gen, konijngrijs, kampioen bij de afde ling voedsters en behaalde een 2e prijs in de afdeling rammen. Tevens behaalde hij een 2e prijs bij de Vlaam se reuzen, ijz^rgrauw, afdeling ram men. A. v.d. Hatert behaalde een tweede prijs met een Vlamse reus, konijngrijs afdeling voedsters en behaalde ook nog een 2e prijs. Van de 18 leden van Sport Veredelt ingezonden dieren werden er 11 zzg, 6 x zg, en slechts een met g onder scheiden. ACHTERBERG Grote delen van de Achterbergse Meent staan ten ge volge van de plotseling ingevallen dooi blank Landbouwers in .Achterberg ver zekerden, dat het water de komende dagen nog aanzienlijk zal stijgen. Som migen hebben hiertegen inmiddels de nodige maatregelen getroffen. u dan even a.u.b. voor Veenendaal 's Zaterd. v. 16.30-17.30 u. Voor Rhenen 3328 Nwe Veenendaalseweg 159 RENSWOUDE Zaterdagavond om ongeveer half 10 is de heer C. Robbert- sen, wonende aan de Veenweg te Rens- Aoude verongelukt. De heer Rob- bertsen die met zijn auto van Scher penzeel naar Renswoude reed, en vol gens ooggetuigen (hy was even voor het ongeluk een auto gepasseerd) een vrij hoge snelheid had. is nabij hotel „De Dennen" tegen een boom gereden en was op slag dood. De heer Robbert- sen heeft vermoedelijk de macht over het stuur verloren. Hij was 58 jaar. En kele jaren geleden is een zoon van het slachtoffer bij een verkeersongeluk om het leven gekomen. RESTEREN Als de gemeenteraad vrijdagavond akkoord gaat, zullen de reinigingsrechten in de gemeente Resteren met ingang van 1 januari 1969 met 3,worden verhoogd. De verhoging is noodzakelijk tengevolge van de nieuwe wet op de Omzetbelasting B.T.W.alsmede door de per 1 januari 1969 geldende loonsverhoging. De firma Spitman, die onder andere in de gemeente Resteren het huisvuil ophaalt, moet per aansluiting met ingang van 1 januari 1969 15,86 worden betaald, tegenover 14,12 voorbeen. De reinigingsrechten zullen 21, per jaar gaan bedragen voor de eerste en de tweede beschikbaar gestelde vuilnis emmer tezamen. Voor elk volgend tweetal beschikbaar gestelde emmers of een gedeelte daarvan is wederom 21,beschikbaar. Uit de door de minister van finan ciën gehanteerde normen om voor een subjectieve uitkering krachtens de Fi nanciële Verhoudingswet 1960 in aan merking te komen kan worden afgeleid dat de tarieven voor de reinigingsdienst tot f 26,50 per aansluiting dienen te worden opgevoerd. „Alhoewel wij er ons terdege van be wust zijn, dat optrekking van het tarief tot laatstgenoemd bedrag geelet op de financiële positie, waarin de gemeente verkeert zeer wenselijk is menen wij niettemin te moeten voorstellen de ta rieven met ingang van 1 januari 1969 met drie gulden per tweetal emmers te verhogen. In de naaste toekomst kan dan nog worden bezien of deze verho ging alsnog door een verdere stijging moet worden gevolgd", aldus burge meester en wethouders in een toelich ting op het raadsvoorstel. Volledigheidshalve heeft het college bij enige buurgemeenten geïnformeerd de aldaar geldende tarieven. Het resul taat van dit onderzoek is: Gemeente Valburg: tarief le emmer f 15,-, tarief 2e emmer f 11,25, tarief 3e en volgende f 7,50. Het huisvuil wordt tweemaal per week door de fa. Spitman opgehaald, terwijl de deelne mers zelf de vuilnisemmers moeten ko pen. Gemeente Dodewaard: Het tarief voor de le, 3e en volgende emmer bedraagt f 22,- per jaar. Voor de 2e emmer is een vergoeding ad. f 12,- verschuldigd, het huisvuil wordt in deze gemeente 2 maal per week door de fa. Spitman op gehaald. De vuilnisemmers worden door de gemeente Dodewaard in bruikleen verstrekt. Gemeente Echteld: Per jaar is iede re deelnemer aan de vuilnisophaal dienst f 25,- verschuldigd. De deelne- (Van een onzer redacteuren) AMSTERDAM We zyn met de fruitteelt in Nederland kennelyk op het verkeerde pad. Dat geldt niet alleen de overproduktie en het veel te grote aantal kleine fruittelers, speciaal wat de appelen en peren aangaat, maar ook de rassen- keuze die volgens deskundigen niet overeenkomt met de wens en de smaak van de Nederlandse consument en kennelijk ook, gezien de dalende export, van een groot deel van de buitenlandse gebruikers. De fruitteler die vandaag dé dag moet investeren voor nieuwe aanplant is terecht bang een beslissing te nemen aangaande zijn sortiment. Vooral ook omdat pas over vier of vyf jaar kan wor den geoogst en de vraag is, of men dan goed gegokt heeft. Bovendien schijnt de Nederlandse fruitteler een te klein assortiment te hebben om aan de veranderen de smaak van het publiek tegemoet te kunnen komen. Vele fruittelers hebben met de aan plant van de Golden Delicious, een ap pelras dat in West-Europa een ware produktie-explosie heeft eroorzaakt, een verkeerde keus gedaan. Dat bleek uit de woorden van ir. G. S. Roosje, directeur van het proefstation voor de fruitteelt in de volle grond te Wilhel- minadorp, die hij tijdens de tuinbouw- dag van het RNLC te Amsterdam wijd de aan de vraag welke appel- en pere rassen men in Nederland dan wel zou moeten gaan telen. Er heeft de laatste tien jaren in de wereld een enorme produktie-uitbreiding plaats gehad van appelen, een uitbreiding die nog niet ten einde is gekomen. Hoewel ook hier te lande een zekere produktie-uitbrei ding heeft plaats gevonden, is die toch verhoudingsgewijs lang niet zo groot als in andere EEG-landen, zoals Frank rijk. Vanuit dat land is de druk al in 1965 begonnen. Dat land moet nu al zo'n 400.000 ton appelen per jaar expor teren. De laatste jaren is het aantal afgele verde Golden Delicious appelbomen aan telers zo'n veertig procent van het to taal. Vorig jaar zelfs vijftig procent. Het aantal bomen dat per ha werd geplant liep op van 1500 stuks tot 2000 stuks per hectare. Een eenzijdige teelt dus. De conclusie in fruitteeltkringen is dan ook: Er komt te veel Golden De licious en men doet er verstandig aan andere rassen te gaan telen. Golden Delicious heeft echter voor dat die ge durende meer dan 'n half jaar kan wor den bewaard. De wat appetijtelijker Cox-appel echter kan maar over een periode van 4 maanden worden aan gevoerd. Voor men zich afvraagt welke appel rassen in Nederland geteeld moeten worden zal eerst de vraag gesteld moe ten worden of Nederland in de toekoms nog wel appels zal kunnen blijven te len. Op hoog niveau is die vraag al met ja beantwoord, namelijk door de mi nister van landbouw tijdens de behan deling van de landbouwbegroting 1969 in de vaste commissie voor landbouw in de Tweede Ramer. Voorts zal men- zich moeten bezinnen op de grootte van die produktie. Die zal, wil er voor de teler nog muziek in blijven zitten, op zo'n 400.000 ton moeten komen. Dat is het huidige niveau. Maar die hoeveel heid zal zo samengesteld moeten zijn, dat er rassen komen waar de consu ment naar vraagt en die wil op de eer ste plaats een goede kwaliteit en varia tie in het aanbod. Wat de kwaliteit van de Nederland se appelen betreft, daar kan nog wel het een en ander aan worden verbe terd. Van de Golden Delicious, die men in Frankrijk meer en beter teelt, was 31V2 procent van de veilingaanvoer in 1963 van de klasse III en slechter. In 1967 was dat nog 31 procent. In het verleden werd het rassen- sortiment geregeld veranderd. Het is aan te nemen dat dit zo doorgaat en dat men niet moet veronderstellen dat men nu blijvend met die ene appel soort, Golden Delicious, genoegen zal blijven nemen. Dat blijkt trouwens ook overduidelijk uit een enquête van het Centraal Bureau van Tuinbouwveilin- dat in 1968 de consument aan-het woord heeft gelaten over deze zaak. Toen bleek dat de Cox er wat kwaliteit en smaak veel beter van af kwam. Ook de James Grieve is bij tal van consumenten geliefd. Een appel die het goed doet is voorts de Winston. Een rode, gladde, stevige appel die goed bewaarbaar is en een goede smaak heeft. Ook voor Goudreinette is er op de Nederlandse consumentenmarkt een goede plaats te veroveren, mits de kwa liteit goed is,. En helaas moet gesteld, dat wat voor tal van andere rassen geldt, ook deze oer-Nederlandse appel van toepassing is, nog te weinig goede kwaliteit. Er zijn veilingen, en hiet de kleinste, waar 40 procent of meer van de appelaanvoer uit klasse III bestaat. Wat de peren betreft, ook hier is sprake van 'n overproduktie. De sterke stijging zit in de EEG-partnerlanden, met name Italië, waar de produktie de laatste jaren met 120 procent toenam. Frankrijk gaat overigens ook hard die richting uit. De Europese pere-markt is intussen al meer dan verzadigd. De klimaatsomstandigheden voor de pere teelt zijn voorts, met uitzondering van de Conference, zodanig, dat de concur rentie met zuidelijker streken moeilijk zal zijn. De pere-produktie zal zich dus in ons land beslist niet moeten uitbrei den. Vooral als we rekening houden met de invoer van andere soorten zo merfruit als druiven en perziken. Het Nederlandse pere-areaal maakt overi gens al een sanering door, maar die gaat nog niet snel genoeg. Deskundigen bevelen aan met mate Conference te telen, Bonne Louise en Doyenne. Ook Beurre Hardy heeft een kans. Ir. Roosje kon meer optimisme op brengen voor de concurrentiekracht van de appelteelt dan voor de pere-teelt. Maar de rassenkeuze blijft een belang rijke beslissing voor de ondernemen, nog belangrijker dan voor de tuinder om nieuwe kassen te bouwen. De ras senkeuze zal echter moeten worden af gestemd op de te verwachten afzet mogelijkheden. En die zal men door marktonderzoek op grote schaal pas gewaar kunnen worden. AMSTERDAM Het kon nog wel eens gebeuren dat er voor de Neder landse tuinder en met name voor de fruitteler, in de toekomst goede kansen komen als eenmaal maar de concurren tievervalsende maatregelen in de an dere EEG-landen tot het verleden zijn gaan behoren. Want, dat verklaarde de voorzitter van het RNLC, ir. C. S. Rnottnerus op de Tuinbouwdag van zijn organisatie in Amsterdam, de Neder landse tuinder heeft een betere oplei ding gehaS dan zijn buitenlandse colle ga en zijn vakkennis wordt ook hoger aangeslagen. Dat weegt op den duur zwaarder dan de omstandigheid, dat het klimaat in ons land voor verschil lende produkten, vooral voor de volle- grondteelt, wat ongunstiger is dan in andere landen. Trouwens voor de gehe le veredelingslandbouw zag de heer Rnottnerus goede kansen, zij het in mindere mate voor de akkerbouw. Hij voorzag dat zelfs de Groningse akker- bouwbedrijven het in de toekomst moei lijk zullen krijgen en dat zelfs een deel van de akkerbouwers in die streek niet meer mee zou kunnen komen. mers dienen zelf voor de emmers t« zorgen. Het huisvuil wordt door een par ticulier 2 maal per week opgehaald. Gemeente Lienden: Evenals in de ge meente Echteld dienen de deelnemers aan de vuilnisophaaldienst zelf vuilnis emmers aan te schaffen. De vergoeding bedraagt hier f 20,- per jaar. Het huls- vuil wordt evenwel 1 maal per week door een particulier opgehaald. OVERBERG Na een ambtsperiode van nog geen jaar is na een kortston dige ziekte zondagmiddag een einde ge komen aan het werkzame leven van d.s G. C. Vrouwenerff, predikant van de Ned. Herv. Rerk te Overberg. Vanaf maart 1968 mocht hij zijn functie be kleden. Ds. Vrouwenerff was tevens voorzitter van de School met de Bijbel. Gezien zijn bezielende leiding is het heengaan van deze Dienaar des Woords een groot verlies voor zijn gemeente. SCHERPENZEEL De vereniging voor openbaar onderwijs afdeling Scherpenzeel is thans definitief opge richt. Dit geschiedde in een vergade ring in hotel „Boszicht". In zijn ope ningswoord kon de voorzitter J. H. Valkenburg een behoorlijk aantal be langstellenden welkom heten. Na een uiteenzetting waarom de vergadering noodzakelijk was geworden kon de agenda op .een vlotte wijze worden af gewerkt. Een der belangrijkste agenda punten was wel de bestuursverkiezing en het vaststellen van huishoudelijke reglementen. In het bestuur werden de volgende leden gekozen: J. H. Valkenburg, G. J. Deunk, Th. v.d. Hoeff, A. Vonk, R. Groenveld en H. E. v.h. Spijker. De verdeling van de bestuursfuncties ia nog niet bekend. RHENEN Zaterdag stond in het teken van de loterij vaor de jaarlijkse bejaardentocht. De commissie had al ongeveer 2650 loten verkocht, maar moest er nog 850 aan de man' brengen om het streefbedrag f 3500,- rond te- hebben. Daartoe werd zaterdag een bliksem actie ontketend. Met een geluidswagen werd reclame gemaakt, afgewisseld door muziek en talrijke leden van de buurtvereniging „Juliananstraat" fun geerden als lotenverkopers. Toen de karavaan op Oud-Vreewijk arriveerde was men tataal uitverkocht. Vrijdg- vond vindt in de garage De Rhoter de trekking plaats door notaris S. J. Vleer. De hoofdprijs is een varken. Er zullen nog enkele acties' volgen, want het comité heeft f 5000,- nodig om de oudjes een prettige dag te kunnen bezorgen deze zomer. RESTEREN Voor de aankoop van een aandeel van de N.V. Waterleiding maatschappij Gelderland, stellen bur gemeester en wethouders de raad voor een krediet van f 100,- bescikbaar te stellen. Het totale aantal aandelen, dat de gemeente Resteren met de nieuwe aankoop in handen krijgt bedraagt 10. ELST De dropping die vrijdag door de wandelvereniging „De Rijnkan- ters" in Eist zou worden georgani seerd is vanwege de slechte weersom standigheden uitgesteld tot een nader vast te stellen datum. ELST Eerst nu is bekend, dat tij dens de nacht van woensdag op donder dag is ingebroken in de school met de bijbel in Eist. Enkele tot op heden onbekenden heb ben zich door een raam toegang tot de school verschaft. Al het spaargeld, be stemd voor de zending (ong. f 60,-), wordt vermist. Verder syjn nog enkele lessenaars opengebroken, maar hieruit wordt niets vermist. De politie stelt een anderziek in. RENSWOUDE Geboren: Arjan Hendrikus, z.v. M. van Ravenhorst en M. van Veldhuisen, Emminkhuizerlaan 8. Ondertrouwd: L. A. de Fluiter, Eder- veen en H. Vink. Overleden: Hendrik Gijsbertse, 52 j*. echtg. van H. G. Pater.

De Vallei | 1969 | | pagina 3