Vultink Europees kampioen na enerverende finale tegen Corin Zwitsers hadden geen kaas gegeten van Volleybal Matige prestaties op Ki ingkampioenschappen van Neder Vel. Turnkring Sporttotalisator keerde ca. 3 miljoen gulden uit HET PAARD MET DE MOOISTE JONGE DE GRAAUWE HENGST Hans Vultink„Ik was niet in vorm' Turnploeg voor trip door Zuid-Afrika Betty Stöve in finale verslaqen Atleten zorqden voor goede prestaties Koersen Hilversum Scylla uit strijd om Jaarbeursbeker Drie wijzigingen in ijshockey-team Eerste etappe voor Giuseppe Beghetto Dolman zegevierde JENEVER Enorme spanning in titelstrijd neo-kader 47/2 Blokkeer in kwartfinale E.C. Denk overal en altijd weer om het kind in 't verkeer J Optimisme Geen opzet Vorm terug Revelatie Tafeltennis Waar je ook kijkt overal gaan steeds meer mensen over op Roxy 25. U blijft toch niet achter? 10.65 MAANDAG 24 FEBRUARI 1969 COURCELLES Alleen Hans Vultink zelf geloofde nog in zijn kansen op de Europese titel, toen de 27-jarige Belg Leo Corin in de finale van het eerste Europese kam pioenschap neo-kader 47/2 bezig was zijn voorsprong tot een haast onoverkomelijke kloof te vergroten. „Een mens is geen machine. Die man stond daar ook met de zenu wen te biljarten en daarom was ik er vast van overtuigd, dat ik nog een kans zou krijgen. In ieder geval had ik nog de nastoot en een remise zou voor mij ook voldoende zijn geweest om kampioen te worden", zei Vultink later, na dat hij uit ogenschijnlijk verloren positie in één ruk met een prachtserie van 188 de hoop van België op het kam pioenschap teniet had gedaan. Het klonk wat overdreven, zoals Vultink zelf wel aanvoelde. Zijn verklaring voor zijn optimisme op een moment, dat alles verloren leek. was echter even oprecht als simpel: „het is nu eenmaal mijn karakter om niet op te geven voordat de laatste ca rambole is gemaakt". Dat sterke karakter ook hielp Vul tink in de beslissende fase door de moeilijkheden heen. Het betekende bovendien voor Corin, die mentaal een stuk zwakker is, een voortdurende bedreiging op de ach tergrond, een aantasting van zijn door de importantie van het gebeuren toch al geminiseerde zelfvertrouwen. De Luikenaar, die toch in die beurt het kampioenschap voor het grijpen had, faalde opnieuw, nu op slechts 43 punten van het einde. Hij kreeg geen nieuwe kans meer en mocht op zijn stoel toezien, hoe Vultink naar grote hoogte groei de en terecht de titel opeiste. Terecht, want van alle gro ten in dit kampioenschap had onze landgenoot bewezen, dat dit nieuwe spelletje hem bijzonder goed ligt. Het wil wat zeggen om ongetraind met een moyenne van 48,9, uiteraard een Europees en Nederlands record, te eindigen. COURCELLES „Ik was niet erg in vorm. Maar mijn wil om te win nen heeft me deze titel opgeleverd". Hans Vultink, de kersverse eerste Europese kampioen in het neo-kader 47/2, die bij de prijsuitreiking onder grote hilariteit een mini-brandkast uitkoos, maakte er geen geheim van, dat hij met aanzienlijk minder aspiraties dan een titel naar de Borinage was gekomen. „Vorig jaar was Tonny Schrauwen kampioen van België geworden met 36 en omdat ik nauwelijks wist wat neo-kader 47/2 is, keek ik al hoog tegen een moyenne van 25 op. Ik had immers totaal geen tijd gehad dit spelletje te trainen. Aan het begin van het jaar heb ik een nieuwe zaak ge opend en daarmee heb ik het bij zonder druk. Dat gaat voor". Nu denkt Vultink, die met 48,29 een trots Europees en uiteraard ook Nederlands record vestigde, anders over het neo-kader 47/2: „Ik ben ervan overtuigd, dat deze spelsoort wanneer er maar wat meer toer nooien zijn gespeeld, al gauw moyennes van zeker 75 zal opleveren. Dat duurt beslist geen drie jaar meer", zo zei hij. Eindstand match. hgst alg. punt serie gem. .1. Vultink 12 191 48.29 2. Corin 10 169 40.06 3. Mulder 10 294 36.30 4. Schrauwen 8 258 41.36 5. Galvez 6 161 27.28 6. Bessems 5 241 25.54 7. Spielman 5. 116 19.18 8. Viera 0 80 15)53 DEN HAAG De Nederlandse da- mes-turnploeg, die van 9 tot 31 maart een trip door Zuid-Afrika gaat maken, is als volgt samengesteld: Margo Nat- te-Klee«s (Odin), Ans Heerschop (HGV), Ans van Gerwen (PSV), Cora Stins (Hercules, Hygiea), Stientje de Goede (Aundo) en A tie van Veen (Quick). De ploeg, die o.a. driemaal zal uitko men tegen het nationale team van Zuid-Afrika, staat onder leiding van trainer Tjitte Wijmstra. Als juryleden gaan de dames Fieseler en Krauwel mee. MOSKOU Betty Stöve heeft zon dagavond in het internationale tennis toernooi op overdekte banen in Mos kou een nederlaag geleden tegen de Russische Olga Morozova. In de eind strijd van het dames-enkelspel verloor de Nederlandse speelster met 2-6, 3-6. De Rus Tomas Lejus zegevierde bij de heren. In de finale versloeg hij zijn landgenoot Palman met 6-4, 4-6, 6-4. SAN DIEGO George Young heeft zaterdag tijdens indoor-atletiekwedslrij- den in San Diego het officieuze wereld record op de twee mijl geëvenaard. De 31-jarige Young, die in Mexico- Stad als derde eindigde op de 3000 meter Steeple Chase liep de twee mijl in 8 minuten en 27 seconden, waarmee hij even snel was als de Australiër Ker ry Pearce, die een jaar geleden op de zelfde wedstrijd het wereldrecord ves tigde. Bij het kogelstoten versloeg George Woods de Olympische kampioen Ranay Matson. Woods kwam tot 19,78 m, Mat- son liet 19,31 meter opmeten. De beste polsstokhoogspringer was John Pennel, die over 5,03 m wipte. Bij de jaarlijkse Knight of Columbus- wedstrijden in Cleveland werden ook enkele goede prestaties geleverd. Olympisch kampioen Bob Seagren zag zijn overwinningreeks op het polsstok- hoog afgebroken door de jonge Bob Sprung, die 5,02 m haalde. Vier andere atleten, onder wie Seagren, bedwongen dezelfde hoogte maar zij nadden een groter aantal foutsprongen. Bij de da mes maakte de Olympische 200 meter kampioene Irena Szewinska-Kirszen- stein (Polen) indruk door de 50 yards te winnen in 6.0 seconden. In Leningrad traden de hoogsprin gers het meest op de voorgrond. Va lentin Gavrilov zegevierde met 2,15 me ter, Joeri Tarmak bezette met 2,12 m de tweede plaats. Veteraan Anatoli Michalolv bleek op de 110 meter hor den weer goed op dreef. De Rus noteer de op de indoorbaan een tijd van 14,2 seconden. Opnieuw was er een hoogtepunt ont staan in de toch al met successen be giftigde biljartcarrière van dc Gelder lander, die eerder in 1966 in Den Bosch na een sensationele finale tegen Jean Marty de Europese titel in het normale kader 47/2 opeiste, nadat hij in het wereldkampioenschap te Cairo nog ach ter de Fransman als tweede was ge ëindigd. Voorts staan er negen nationa le titels op Vultinks naam (vijf in het bandstoten, twee in het 47/2 en twee in het 47/1) en tal van records. Het was niet voor niets, dat de inter nationale wedstrijdleider Van Boxem een Belg na de eerste dag, toen Vul tink toch van Müller had verloren, op merkte dat het een geluk was, dat on ze landgenoot ongetraind naar Cour celles was gekomen. „Zou er een Ne derlands kampioenschap vooraf zijn ge gaan, dan had Vultink hier torenhoog boven de anderen gestaan. Nu heb ben wij nog een kans op wat spanning", zo had deze biljartkenner gezeld. Zijn woorden zijn bewaarheid geworden. Spanning was er in overvloed tijdens de laatste dagen, toen door tal van ver rassende resultaten de papieren van Vultink toch weef, ver boven pari ste gen.'', Hij werkte er zelf aan mee door zaterdag achtereenvolgens Tonny Schrauwen (300 - 217 in negen beurten) en Siegfried Spielmann (164 - 300 in vijf beurten) te verslaan. Maar er kwam ook hulp van buitenaf. Dieter Müller, die zaterdagmiddag in de partij tegen Viera met een slotserie van 241 de re cordprestatie van Jean Bessems had geëvenaard, struikelde enkele uren la ter tegen Galvez en was uitgeschakeld. Dat was een strop voor Duitsland en een meevaller voor Vultink, die nu van Spielmannn de ene redelijke positie na de andere kreeg. Hoe het anders kan had Spielmann 's middags laten zien tegen Corin, die onderging door de ijzersterke verdediging van de Duitser. „Normaal doe ik dat nooit. Maar nu ging het erom een landgenoot te hel pen", had Spielmann zich verontschul digd na de partij tegen Corin. Toen dan veel later Vultink tegen Spielmann moest aantreden en deze inmiddels wist, dat Müller geens kans meer had, legde de Duitser onze kampioen geen stro-breed meer in de weg. Vultink, die al meteen na zijn ope ningsnederlaag tegen Müller met de woorden „en toch word ik kampioen" blijk had gegeven van 'n groot optimis me. kwam zaterdagavond al dicht bij de titel. Daarvoor had Tonny Schrau wen van Corin moeten winnen. Dat ge beurde echter juist niet. Vultink had weinig vertrouwen gehad in de afloop, maar bijna niemand had hem willen geloven, toen hij aankondigde, dat Schrauwen zijn landgenoot zou laten winnen. Het leek er niet op, toen de kleine Vlaming in zijn achtste beurt dichtbij de finish kwam. Op slechts 19 punten voor het einde maakte hij een touché, terwijl hij aanlegde voor een massé. Schrauwen liet de ballen in een trosje achter voor Corin, die deze kans met beide handen greep om de resterende 116 punten te maken. Nog had Schrauwen de nastoot, maar hij miste met zeker 20 centimeter. HANS VULTINK weer een titel erbij gedrukt: het ging niet zoals anders. Corin merkte dat en maakte van de gelegenheid gebruik om met kleine se ries langzaam maar zeker een voor sprong op te bouwen. Zo was het al 184 - 112 na vijf beurten toen Vultink afraakte dooi een mislukt snijstootje over een band. Anders voor hem een simpele zaak. Corin putte moed uit de kennelijke verwarring in het Nederlandse kamp. De Belg wist zich gesteund door de sympathie van een grote schare toe schouwers, voor het eerst waren er veel mensen bij deze titelstrijd, en rukte verder op. Na een mislukt trekstoot reikte Corin met 73 tot een totaal van 257. Voor Vultink leek de zaak verlo ren. Maar terwijl hij tevoren alle maat gevoel had gemist kwam nu plotseling de vorm terug. Het was op het gezicht van Corin te lezen: toen Vultink enkele tientallen punten langs de kaderlijn had gespeeld wist de Belg, dat hij ging ver liezen. Het eerste kampioenschap neo kader 47/2 was een Nederlandse triomf ge worden. Eigenlijk in dubbel opzicht, want het optreden van Jean Bessems, die evenals Vultink door de kwalifica- tiestrijd in Rotterdam voor het wereld kampioenschap ongetraind aan dit ge vecht had moeten beginnen, maakte zo veel indruk, dat hij bij de prijs-uitrei- king de revelatie van het toernooi werd genoemd. Tot zondagmiddag was Bessems Europees-recordhouder met een serie van 241, die zaterdag door Müller was geëvenaard. Ir de laatste ronde raakte de Limburger aan diezelfde Müller het record kwijt. In de partij tussen deze twee jeugdige sterren ging de Duitser in zijn derde beurt met een serie van 294 uit. Het was jammer, dat hij eerder zes punten bijeen had gestoten, want toen hij de 300 vol maakte lagen de ballen in gunstige positie. Bessems intussen had zijn kwaliteiten zaterdag getoond, vooral toen hij kans zag met een serie van 19 in de na stoot Galvez een remise af te dwingen. Later had hij tien beurten nodig ge had om Viera te overmeesteren. Dat kwam, zoals hij zei, omdat hij meer op de partij Galvez-Müller op de ande re tafel had gelet. Bessems komt er zeker. Wanneer hij zijn schroom voor de groten uit de biljarterij overwonnen heeft, zal de internationale biljartwe- reld rekening met de jonge Limburger moeten gaan houden. Dat moment is niet meer ver af. HILVERSUM -De uitslagen van de zondag te Hilversum gehouden drave ryen luidden Moefflonprijs, 2000 m 1. Germa Ca- valjos (J. v. Dooyeweerd) 3.04.0, 1.32.0; 2. Fair Lady; 3. Flamingsgold. Toto winn. 2.50; pl. 1.40, 2.50, 6.kop pel 3.30; cover 7.40; trio 454.50. Okapi-prijs, 2020 m 1. Fair Play (H. v. Aalst) 3.01.1, 1.29.7? 2. Edoublai- se; 3. Fantasie. Toto winn. 3.pl. 2.3.40; koppel 17.90; cover 8.30. Amateur Winterkampioenschap VI, 2000 m 1. Feny Hollandia (J. W. Hod- denbach) 2.53.6, 1.26.8; 2. Excellent Narciso; 3. Edelreiger S. Toto winn. 2.20; pl. 1.30, 1.40, 1.80: kop pel 4.30; cover 3.60. Grote Prijs der Winterfavorieten, 2400 meter 1. Yellow Six (B. Dapper jr.) 3.25.5, 1.24.7; 2. Anton; 3. Flamingo Six. Toto winn. 4.40; pl. 1.50, 1.20, 1.50: kop pel 6.20; cover 4.20. Rinocerosprys, 2900 m 1. Esta Be- roona (J. Wagenaar jr.) 4.18.9, 1.28.1; 2. Freddy Scotch; 3. Eddy B. Toto winn. 4.50; pl. 2.—, 1.60, 4.10; kop pel 6.50; cover 5.50; trio 121.20. Panda-prijs, 2000 m 1. Entry Volann (J. v. Leeuwen) 2.52.1, 1.25.2; 2. Erica; 3. Amad Kinley. Toto winn. 2.40; pl. 1.30, 1.50, 3.kop pel 3.50; cover 4.40. Poema-prijs, 1600 m1. Dynamiet (M. Vergay) 2.13.3, 1.23.3; 2. Dandy H; 3. Don Stuermann W. Toto winn. 2.30; pl. 1.70, 2.70, 3.60; kop pel 9.cover 9.50; trio 195.50. Mustang-prys, 2000 m 1. Grietje (W. B. v. Overeem) 2.58.2, 1.29.1; 2. Essai du Coq d'Or; 3. Esprit Williams. Toto winn. 7.10; pl. 2.10, 2.70, 6.90; kop pel 31.cover 7.60. Totalisator-omzet 316.693, Spelmoment uit de Europa Cup wedstrijd BlokkeerStar VBC. Een Nederlandse smash op het Zwitser se blok. Den Haag Blokkeer toonde dit weekeinde overduidelijk dewil. maar de tegenstand ontbrak. Na de achtste finales van het toernooi om de Europese Volleybalbeker hielden de ge voelens van de Blokkeer-bestuurders dan ook het midden tussen gepas*le vreugde en terechte teleurstelling. De vreugde school in het feit, dat de lands kampioenen voor de derde achtereen volgende keer de kwartfinales bereik ten. De teleurstelling in het Zwitserse Star BVC Genève, waarin de Hagenaars een tegenstander troffen, die zo onbe holpen volleybalde, dat van strijd nau welijks sprake is geweest. Zaterdag in de Voorburgse Vlieger- molen kwam Star BVC, met zes spelers van de selectiegroep voor het Zwitserse nationale team, niet verder dan vier tegenpunten (15 - 0, 15 - 2, 15 - 2 en zondag in Tilburg op verzoek van de Zwitsers werden beide wedstrijden in Nederland gespeeld kon de ploeg eveneens op geen enkele wijze waar maken, dat ze een plaats in de achtste eindstrijden verdiende (15 - 4, 15 - 3, 15 - 3). LEIDEN Het Leidse Scylla, dat via overwinningen op de Duitse tweede liga-club Pirmasens (5-0) en het Oos tenrijkse Omvag (5-4) de kwartfinales van het toernooi om de Europese Jaar beursbeker tafeltennis bereikte, is za terdag voor eigen publiek duidelijk te ruggewezen door Spartacus Boedapest. De Hongaren wonnen met 8-1. De eni ge Leidse zege werd behaald door Bert van der Helm, die de linkshandige zwaar gebouwde Kollar met 9-21, 21-14, 21-19 versloeg. De door oud-wereldkampioen Ferenc Sido getrainde ploeg, die mo menteel eerste staat in de Hongaarse competitie, maakte overigens niet veel indruk. Een uitzondering vormde de Hongaarse oud-kampioen Pignicske, die zijn drie partijen vrij gemakkelijk in twee games won. De uitslagen: Bakker-Kollar 19-21, 16-21; Van der Berg-Pignicski 18-21, 16-21; Van der Helm-Maresfi 20-22, 21-11, 19-21; Bakker-Pignicski 16-21, 16-21; Van der Helm-Kollar 9-21, 21-14, 21-19; Van der Berg-Maresfi 21-19, 8 21, 18-21; Van der Helm-Pignicski 19-21, 20-22; Bakker-Maresfi 17-21,, 21-18, 20-22; Van der Berg-Kollar 10-21, 19-21. Voor Blokkeer school het weinige po sitieve in het feit, dat de ontmoeting van zaterdag ruim tweeduizend toe schouwers trok wanneer Inrijgt het nationale team zoveel belangstelling?— en dat Henk Hoogerwaard zonder risico het sinds zes weken ingestudeerde nieuwe systeem kon uitvoeren. Deze spelverandering van Blokkeer, waarbij de relatief trage spelverdeler Kooler eerder naar het centrum komt om de driemansaanval te steunen, vindt zijn oorzaak in de volgende tegenstander in het Europa cup-toernooi, het Tsjechi sche Spartak Zetor Brno. De zaterdag teleurgestelde Hooger waard We hebben jaren gewerkt om de top te bereiken en dan kun je zegge en schrijve één keer per jaar werke lijk spelen. Als er niet snel meer inter nationaal contact komt, heb ik er geen zin meer in hoopt mede dank zij de nieuwe tactiek in de thuiswedstrijd tegen Spartak op 15 maart op een be scheiden succes. Naast het verbeteren van het eigen spel meent Hoogerwaard ook door het enige zwakke punt in de Tsjechische ploeg, de bezetting van hét middenveld, meer te bereiken dan één of twee sets winst. Blokkeer zal in ieder geval proberen de vorm van voorgaande Europa Cup wedstrijden te evenaren. De Hagenaars hebben dan een geduchte ruggesteun in de een week later te spelen compe titiewedstrijd tegen AMVJ, die gewon nen moet worden om enige kans op een landskampioenschap, en de daaraan verbonden internationale con tacten, te behouden. AMSTERDAM De Nederlandse ijs- hoek eyploeg is zaterdag uit Utrecht per trein naar Zuid-Savië vertrokken voor het wereldkampioenschap in Skoplje. Op het laatste moment werde in de ploeg, die in de C-groep is ingedeeld enkele veranderingen aangebracht. Ma nuel (HIJS) en Van Dun (Tilburg) kon* den geen vrij krijgen van hun werkge ver. Hiervoor in de plaats gingen De Cock (Tilburg) en Jaspers (Amstel Tij gers) mee. Coach Bob Naylor (Canada) moest plotseling wegens familie-om- stadigheden terug naar zijn geboorte land en als begeleider werd nu aange wezen de trainer-speler van Den Bosch Bob Boyle. Nederland speelt in Skoplje achter eenvolgens wedstrijden tegen Denemar ken, Zwitserland, Bulgarije, Japan en Hongarije. CAGLIARI Walter Godefroot, meestersprinter in wegwedstrijden, heeft de eerste etappe van de Ronde van Sardinië in de eindsprint verloren, e renner, die hem de baas bleef, heeft echter een nog grotere reputatie als spurter dan de blonde Belg. Giusep- te Beghetto, de winnaar, is namelijk wereldkampioen springt by de beroeps renners. Beghetto won de springt na de rit over 115 kilometer van Oristano naar Cagliari van een groep van bijna vijf tig renners. Jan Janssen kwam als 52e over de streep met een achterstand van 54 seconden. De uitslag van de eerste etappe van de ronde van Sardinië, die zeven da gen zal duren, was: i. Beghetto (Ita) 115 km van Oristano naar Cagliari in 3 uur 11 minuten en 41 seconden (met tijdsvergoeding 3.11.11); 2. Godefroot (Belg) zelfde tijd (3.11.21); 3. Basso (Ita) zelfde tijd (3.11.31); 4. Durante (Ita); 5. Bitossi (Ita); 6. Pifferi (Ita); 7. Zandego (Ita); 8. Reybroeck (Bel) allen dezelfde tijd als Beghotte; 52. op 54 seconden, Janssen (Ned.). Wegens ziekte van de heer W. Hen stra uit Apeldoorn, die opgenomen is in het Julianaziekenhuis aldaar en naar wie veel goede wensen uitgaan, opende de heer D. Ledoeus uit Wageningen, zondagmorgen in de Buitensociëteit te Zutphen de jaarlijkse kringkampioen schappen van de Neder Veluwse Turn kring, dit keer georganiseerd door de ADVERTENTIE Sinds dat moment stond voor Vultink de combine vast. Schrauwen die best voelde wat er in het Nederlandse kamp omging wanneer hij van Corin had gewonnen zou Vultink in moyenne on bereikbaar zijn geworden kwam be zweren dat hij niet met opzett had ge handeld. Maar Vultink geloofde hem niet en zal hem waarschijnlijk ook nooit meer geloven. Het kampioenschap kreeg nu een echte finale, waarin de beide concurrenten met gelijke kansen van start gingen. Alleen bij een eventuele remise zou Vultink extra voordeel heb ben door zijn veel hogere gemiddelde, maar een dergelijk resultaa komt zo zelden voor. Corin moest van acquit en al spoedig was het duidelijk, dat zij», zenuwen hem danig parten speelden^ Hij stootte veel onzekerder dan anders, liet de ballen voortdurend masque lopen, dat wil zeggen recht achter elkaar, er moest dan ook te vaak noodoplossingen zoeken om voorlopig gevaarlijk te kunnen wor den. Het einde van die eerste reeks kwam met 59. Toen begon Vultink zelfverzekerd, maar ook aan hem was de spanning van het moment niet voorbijgegaan. Hij kon de ballen immers niet op de lijn krijgen en speelde ruim. Vultink speelde op zekerheid, zoals hij ook in he' kaartspel doet. Hij is geen gokker Daarom was het voor hem een schok, toen de serie na 61 door 'n mislukt rmsr.aetje Toen werd hij met zijn neus op de werkelijkheid DEN HAAG De verdelingscommis sie van de Nederlandse Sport Federatie heeft uit de opbrengst van de sport totalisator een bedrag van f 2.469.665,- ter beschikking gesteld aan de aange sloten organisaties. Voorts zullen inci dentele uitkeringen worden gedaan tot een bedrag van f 454.400. Laatstgenoemd bedrag werd als volgt verdeeld Nederlandsch Olympisch Comité f 150.000 voor uitzending van ploegen naar Olympische winter- en zomerspe len in 1972 naar resp. Sapporo (Japan) en München; Koninklijke Nederlandse Atletiek Unie f 20.000 voor deelneming aan Europese kampioenschappen in 1969 in Athene; Nederlandse Badmintonbond f 4.000 voor organisatie Europese kampioen schappen voor de jeugd in Nederland; Nederlandse Basketballbond f 24.000,- voor organisatie van het kwalificatie toernooi voor de Europese kampioen schappen in Haarlem en voor deel neming aan Europese kampioenschap pen in Napels. MONACO Eef Dolman heeft zater dag de Ronde van Monaco, een crite rium over 72 kilometer, gewonnen in 1 uur, 44 minuten en 27 seconden. Hij versloeg in de eindsprint de Fransman Jean Graczyk. De Nederlander Hiddin- ga werd in dezelfde tijd derde. Harm Ottenbros eindigde als zevende. Nederlands Handbal Verbond f 5.000 voor deelneming aan wereldkampioen schap veldhandbal heren in Duitsland; Nederlandse Bond van Handboog schutters f 5.000 voor deelneming aan wereldkampioenschappen in Valley Forge (Ver. Staten); Kon. Nederlandse Hockey Bond f 10.000 als bijdrage in kosten van deel neming aan toernooi van wereldklasse; Koninklijke Nederlandse Roeibond f 20.000 voor deelneming aan de Euro pese kampioenschappen voor heren in Klagenfurt; Koninklijke Nederlandse Schutters Associatie f 8.500 voor deelneming aan wereldkampioenschappen in Libanon en Europese kampioenschappen in Oilsen; Nederlandse Volleybal Bond f 20.000 als bijdrage in kosten van deelneming aan de Europese kampioenschappen voor jongens en meisjes in Moskou; Koninklijke Nederlandse Zwembond f 20.000 voor deelneming aan Europese kampioenschappen voor de jeugd en de Europa Cup voor landenteams zwem men en schoonspringen; Nederlandse Jiu Jitsu en Judobond f 10.000 voor deelneming aan de wereld titelstrijd in Mexico. Dergelijke bedragen kwamen even eens ten goede aan o.a de Koninklijke Nederlandse Honkbalbond en Maccabi Nederland om deel te nemen aan in ternationale evenementen. Ook kreeg een aantal organisaties een uitkering voor de verbouwing of inrichting van een bondsbureau. De Sportraden van Gelderland, Over ijssel en Utrecht ontvangen elk f 2500,-. JONGE per hele liter Zutphense gymnastiekvereniging Olym- pia. En goed georganiseerd. Het viel ons op, dat het aantal deel nemers over de gehele linie kleiner was dan in voorgaande jaren en we moes ten constateren, dat het peil ook niet bepaald een stijgende lijn vertoont. Met uitzondering dan van enige uit schieters, die vooral in de middaguren nog wel eens tot een behoorlijk niveau kwamen. Vooral het herenturnen viel tegen, wat óok wel blijkt uit de behaalde di ploma's, waarvoor 80 pet. van het maximum te vergaren aantal punten moest worden behaald. Zo ontvingen in de derde graad he ren 7 deelnemers van de dertien het di ploma, terwijl in de tweede graad met elf deelnemers er zes in slaagden. In de eerste graad, met 4 deelnemers, werden geen diploma's uitgereikt, terwijl de twee deelnemers in de jeugdklasse heren beiden het diploma verwierven. Bij de dames 2e en 3e graad was het niet veel beter. In de derde graad met 33 deelneemsters 6 diploma's en in de 2e graad met 21 deelneemsters 7 diploma's. In de eerste graad deden de dames het beter. Van de 16 deelneemsters be haalden er 13 een diploma, doch in de afdeling keurklasse met 3 dames slaag de slechts één erin het diploma te ver werven. In de jeugdklasse dames met 2 deelneemsters werd geen diploma uitgereikt. Als geheel een wat teleur stellend resultaat. De heer C. Jongboer uit Oosterbeek was belast met de wedstrijdleiding en zorgde voor een slot verloop. De voor zitter van de technische commissie van de N.V.F. de heer L. W. Bos uit Arn hem sprak een slotwoord en dankte daarin vooral de organiserende vereni ging Olympia. Hij was ook de man, die de prijzen uitreikte. De uitslagen luiden als volgt: Dames 3e graad: 1. M. Miederman Koninklijke Bato Oosterbeek met 32,85 pnt.; 2. J. Timmerman Sparta Ede 32.80 pnt.; 3. N. Hendriks Kon. Bato Oosterbeek 32.50 punt. Dames 2e graad: 1. Y v.d. Starre, Odilo, Apeldoorn 33.30 pnt.; 2. N. de Leeuw, Kracht en vriendschap Ren- kum 32.90 pnt.; 3. N. Nieuwland, Spar ta, Brummen 32.65 pnt. Dames Jeugdklasse: 1. R. Nellesteyn Wilskracht Rhenen 31 pnt. Dames Keurklasse: 1. M. v.d. Pieter- man-Kiezebrink VZOD Deventer 37.50 pnt. Dames le graad: 1. R. Hoedeman, Odilo Apeldoorn 35.50 pnt., 2. L. Schut Odilo Apeldoorn 35.45 pnt.; 3. C. Wei- graven KBS Wageningen 34.90 pnt. Bij de heren waren de uitslagen als volgt: 3e graad: 1. A. Brouwer KDO Apel doorn 49.50 pnt.; 2. J. v.d. Berg, Vlug heid en Kracht Twello 49.45 pnt.; 3. B. van Essen, KDO, Apeldoorn, 49.25 pnt. 2e graad: 1. E. van de Steeg. Ko ninklijke Bato, Oosterbeek 51.20 pnt.; 2. Roeterdink Vlugheid en Kracht Twel lo 50.60 pnt.; 3. B. Posma VZOD, De venter, 50.55 pnt. le graad: 1. H. van de Meulen, Olym pia Zutphen 46.10 pnt. Keurklasse: 1. A. van de Wal VZOD Deventer 49.70 pnt. De dames moesten vier onderdelen verwerken t.w. brug ongelijk, lange mat, evenwichtsbalk en paardsprong en de heren zes onderdelen, t.w. rek, hoogbrug, lange mat, paard voltige, paardsprong en ringen.

De Vallei | 1969 | | pagina 9