Nederlands UEFA-elfta. morgen in Deventer tegen Frankrijk Ajax probeert er nog 5000 kaarten bij te krijgen Eredivisieclubs willen komen oprichting van voetballiga tot Bondscoach Georg Kessler sprak in Deventer over „Het Jeugdplan Nederland" IJshockeyzege op Denemarken Weer papieren zege voor A.S. Roma Deze week beslissing over t.v.-uitzending van Aiax-Benfica Deense voetballers blijven amateurs Mexicaan Torres wereldkampioen in het vliecmewicht Schmidt Hansen blijft voorlopig bij PSV Twee ploegen uit Manchester ronde verder in bekerstrijd yortnieuws Etappezege voor Bellone Neder'anders in w.k. tafeltennis Gert Bongers terug bij Caballero Bertha Schutte werd Gelders schaatskampioene Kandidaten voor film-Oscars Verstandig de man (of vrouw) die dit boekje aanvraagt! coupon Supportersclub Jan van Beek hield modderrit Sleutelwedstrijd voor jeu gdteams Nederlandse ploeg v... Opnieuw gerommel in de voetbalwereld Jos Coler: „Dit wordt wild-west" Informatief Zwolse Boys en PEC weer bezig over fusieplan Kat uit boom kijken Heren-junioren van De Gazellen Doetinchem Gelders kampioen Officieel bericht Toto 26 Uitbetaling van prijzen Ronde van Sardinië DINSDAG 25 FEBRUARI 1969 DEVENTER Morgenavond om half acht wordt op het terrein van GoAhead in Deventer de belangrijke interland ge speeld tussen de jeugdteams (16 - 18 jaar) van Nederland en Frankrijk. Deze wedstrijd wordt gespeeld in het kader van de voorronden van het UEFAr- jeugd-toernooi, dat van 17 tot en met 27 mei plaats heeft in Leipzig. Het Franse jeugdteam is bijzonder sterk en het is wel zeker, dat onze jeugd er een bijzonder moeilijke tegenstander aan zal krijgen. De eerste wedstrijd in de voorronden werd door Nederland in •n tegen Zwitserland met 1-0 verloren. Het Franse jeugdteam versloeg echter het Zwitserse elftal met de sprekende cijfers 6-0. De Fransen hebben zich terdege op dit UEFA-toernooi voorbereid. Zij speel den in Algerije mee in een landentoer- nooi en bleven daarin ongeslagen en vervolgens dwongen zij de Hongaarse A-ploeg, die op terugweg van Brazilië Frankrijk aandeed, een 2-2 gelijk spel af. Het Franse team beschikt over enke le spelers, die voor de toekomst bij zonder veel beloven. De aanvalsspits Chiesa van Montferrand heeft al zozeer de aandacht op zi h gevestigd, dat uit Italië en Spanje al pogingen zijn ondernomen om hem als profes sional aan te trekken. Zeer sterk speelt ook de linker middenveldspeler Samuel van Nïmes, die reeds nu berucht is als goalgetter. Al met al kan worden ge steld, dat de Franse jeugdploeg een MILAAN De strafcommissie van de Italiaanse voetbalbond heeft de uit slag van de wedstrijd Juventus-AS Ro ma veranderd van 2-2 in 0-2. Zoals be kend werd tijdens deze wedstrijd, die vorige week werd gespeeld, de scheids rechter belaagd door heethoofdige Tu- rijnse supporters. De Italiaanse voetbalbond, die streng optreedt tegen wanordelijkheden op de velden, heeft Juventus niet alleen een nederlaag bezorgd, maar de club ook meteen een boete van ruim 7000 gulden opgelegd en verplicht de eerstvolgende thuiswedstrijd (tegen Varesse) op neu traal terrein te spelen. Het is al voor de tweede keer, dat AS Roma, de club van Hellenio Herre- ra, winstpunten verovert achter de groe ne tafel. Het is ook voor de tweede keer, dat Romeinse supporters zich temidden van de op het speelveld gestroomde toe schouwers bleken te bevinden. Eerder dit seizoen werd de uitslag van de wed strijd Atalanta Bergamo-AS Roma eveneens van 22 in 02 veranderd. ADVERTENTIE De betaling van prijzen voor Toto 26 verloopt in vlot tempo.Een vertraging va» enkele dagen kan echter niet worden vermeden, waardoor de uiterste datum (woensdag 26 febru ari) waarop winnaars in het bezit moeten zijn van hun postcheque, zal worden overschreden. In verband hiermede wordt de aan vang van de reclame termijn opge schoven naar 5 maart. Men wordt dringend verzocht vóór die datum niet te schrijven of te telefoneren. HILVERSUM De NTS verwacht in de loop van deze week een beslissing over een rechtstreekse televisie-uitzen ding van de voetbalwedstrijd Ajax-Ben- fica. die woensdagmiddag 5 maart in Parijs wordt gespeeld. Als de wedstrijd 's middags wordt uitgezonden, is het aan te nemen, dat zeer veel werknemers een vrije dag of middag zullen vragen. Dat werkgevers de NTS zouden hebben benaderd met het dringende verzoek geen rechtstreek se reportage van de wedstrijd te geven, is niet juist. Tot nu toe heeft de NTS nog geen enkel dergelijk verzoek be reikt. Vorige week heeft de NTS bij de Eu ropese Radio Unie laten weten grote belangstelling voor uitzending van de wedstrijd te hebben. De Europese Ra dio Unie onderhandelt nu met de UEFA de Europese Voetbalunie, over de prijs en de voorwaarden van de uitzending. bijzondere sterke tegenstander zal blij ken te zijn. Trainer Arie de Vroet deelde in De venter mede, dat onze Nederlandse jongens mogelijk enigszins geïmpo neerd zijn door de faam, die er van het Franse team uitgaat, maar ander zijds toch ook een extra prikkel hebben gekregen om te tonen, dat zij er ook iets van kunnen. Voor het Nederlandse UEFA-team is deze wedstrijd eigenlijk een sleutelwedstrijd, want een neder laag betekent praktisch, dat de kans op een plaats in de eindronde verkeken is. Verwacht wordt, dat de wedstrijd in Deventer door een groot aantal bezoe kers zal worden bijgewoond. In verband met het feit, dat deze wedstrijd woens dagavond wordt gespeeld zal er geen televisie-uitzending zijn van de wedstri Manchester United - Rapid Wien. De Duitse tv heeft zich bereid verklaard van deze wedstrijd in het begin van de avond geen uitzending te geven en zich te beperken tot een filmverslag, dat omstreeks elf uur 's avonds wordt uit gezonden. Het Nederlandse doel wordt verdedigd door Leen Barth van Fortuna VI. Reeds op 15-jarige leeftijd maakte hij deel uit van de UEFA-selectie, maar toen hij vorig jaar in Nimes moest spelen met het jeugdteam zat hij juist voor zijn eindexamen MULO. Hij werd, omdat men ook bij de KNVB meent, dat de studie belangrijker is, als deelnemer afgevoerd, maar een van zijn onder wijzers slaagde erin uitstel voor zijn examen te krijgen, omdat hij wat zijn studie betreft een voorbeeld was voor zijn medeleerlingen. Rechter vleugelverdediger is de tech nisch zeer begaafde Feijenoorder Van Leeuwen, een vaste keus van de A-se lectie van de Rotterdamse ploeg. Naast hem staat als rechter centraal verde- KOPENHAGEN Met negentig stemmen voor en slechts twintig tegen heeft de Deense voetbalbond maandag avond in Kopenhagen besloten de ama- teurstatus te handhaven. Voorzitter Vil helm Skousen, die werd herkozen maak te bekend, dat de Deense bond jaarlijks 200.000 kronen krijgt van de Deense sportfederatie en 600.000 Kronen uit het organiseren van wedstrijden. MEXICO-STAD Efren ..Alacran" Torres heeft in Mexico-stad de wereld titel boksen vlieggewicht veroverd op Chartchai Chionoi (Thailand). De scheidsrechter, Arthur Mercante uit de Verenigde Staten, stopte het ge vecht na de achtste ronde, omdat Chionoi geen verweer meer kon bie den aan de furieuze aanvallen van zijn Mexicaanse uitdager. In de El Toreo-arena zagen 25.000 wild enthousiaste Mexicanen, dat de flitsend snelle linkse van Torres her haaldelijk openingen vond in de verde diging van Chionoi, die op 28 januari 1968 tegen dezelfde tegenstander win naar was geweest in een strijd om de wereldtitel. Aan het eind van de twee de ronde schoot een linkse hoek van Torres door de verdediging van Chio noi en veroorzaakte een bloeduitstor ting bij het linkeroog van de Thailan der. Torres beschouwde dat als een aantrekkelijk uitgangspunt voor verde re aanvallen en naarmate de strijd vorderde, bleek de blessure aan zijn linkeroog voor Chionoi een onoverko melijke handicap. Aan het eind van de derde ronde zat het oog van de Thaise bokser volkomen dicht en Torres, die al een puntenvoorsprong had, zette al les op alles om een snelle beslissing te forceren. Chionoi, bijna hulpeloos, verweerde zich zo goed als mogelijk, maar kon nauwelijks gevaarlijk wor den al bezorgde hij Torres in de derde en vijfde ronde een bloedneus. In de achtste ronde werd Chionoi door de gong gered van een knock out, maar scheidsrechter Mercante gaf hem geen gelegenheid om nog aan de negende ronde te beginnen nadat hij de ring- arts had geconsulteerd. Torres (25) werd na deze beslissing door suppor ters uit de ring gedragen. De een jaar oudere Chionoi verliet de ring hui lend, uiteraard kwamen de tranen al leen uit zijn rechteroog. In een van de bijpartijen van het programma debuteerde Antonio Rol- dan, Olympisch kampioen in het ve dergewicht, als professional tegen de Amerikaan Jerry Williams. Roldan won door interventie van de scheids rechter in de tweede ronde. AMSTERDAM De strijd om kaartjes voor de beslissingswed strijd Ajax-Benfica op 5 maart in het Parijse Stade de Colombes is in volle hevigheid ontbrand. Van daag reizen twee vertegenwoordi gers van de Amsterdamse club naar de Franse hoofdstad om te probe ren het toegewezen aantal var. 25.000 met vijfduizend te vergroter De 25.000 entreebewijzen, die ove rigens gisteren nog niet in Amste: dan waren gearriveerd, zijn al ver kocht. Ajax heeft er daarvan twin tigduizend toegezegd aan vijftig reisbureaus, die reizen naar dez< beslissingswedstrijd voor de kwart finales van het toernooi om de Eu ropese beker voor landskampioener organiseren. Ajax zelf zou nu tenminste vijf duizend mensen moeten teleurstel len. Om dat te voorkomen gaan vandaag twee officials naar Parijs. Somber gestemd over deze mas sale belangstelling voor het Cup duel was gisteren de heer L. J. te Pas, voorzitter van de aannemers- en patroonsbond voor de bouwbe drijven, die veel werkverzuim op de vijfde maart vreest. „Als dat zo doorgaat met belangrijke voerbai wedstrijden in de middaguren, dan vordt het voor de bedrüver. eer bijzonder moeilijke zaak. Wij had den", zo oordeelde de heer Te Pa.- .het stadion in Parijs beter voc >én dag verlichting kunnen geven Dan had de wedstrijd 's avonds ge speeld kunnen worden, hetgeen -ninder gevolgen zou hebben voor 'e produktiviteit op die dag". De NTS, die gisteren nog geen /erzoeken van ondernemers had ontvangen de wedstrijd niet uit te zenden, verwacht overigens deze week de beslissing over de moge lijkheid van een rechtstreekse re portage. diger Neeskens van RCH, die al op 17- jarige leeftijd in het eerste elftal van de Heemsteedse vereniging uitkawm. Linker centraal-verdediger is Oude Wes- selink van de B-ploeg van Go Ahead, een degelijke speler, die vooral in kop duels bijzonder sterk is. Linker vleugel verdediger is Van de Tillaar uit de B- ploeg van PSV. Op het middenveld opereren Dekker van de A-selectie van GoAhead, een technisch en tactisch begaafd voetbal ler, en Hovenkamp van GVAV, die al enkele malen in het eerste elftal van de Groningse eredivisieclub uitkwam en een typisch nuchtere noordeling is. Als rechter vleugelspeler is gekozen de fysiek niet sterke, maar bijzonder listige Bonsink van DWS-B en naast hem staat Van der Tooren uit de B- ploeg van Feyenoord. Als aanvalsspits Korevaar van ADO, die al vele malen uitkwam voor het eerste elftal van de Haagse eredivisievereniging. Op links de bijzonder snelle en schotvaardige vleugelspeler Streuer van Germanicus. Al met al kan het een wedstrijd wor den, die ten zeerste het aankijken waard is en waarvoor veel publiek wordt verwacht. EINDHOVEN PSV heeft het con tract met Bent Schmidt-Hansen met drie jaar verlengd. Dit werd maan dagavond in Eindhoven medegedeeld tijdens een feestelijke bijeenkomst, waarop de blonde Deen door de sup portersclub van PSV werd uitgeroepen tot de populairste PSV'er van het jaar. LONDEN Zowel Manchester Unit ed, als Manchester City hebben zich geplaatst voor de zesde ronde van het toernooi om de Engelse beker. United won in de replay uit de vijfde ronde op eigen veld met 62 van Birming ham City en ontmoet in de volgende ronde Everton. Manchester City ver sloeg Blackburn Rovers in een uitwed strijd met 14 en komt nu op 1 maart op eigen terrein uit tegen Tottenham Hotspur. De twee andere bekerontmoe tingen, Leicester City - Liverpool en Mansfield Town - West Ham United, zijn uitgesteld tot woensdag. ADVERTENTIE Pandbrieven zijn obligaties waar heel wat achter staat Ze worden uitgegeven door een Hypotheekbank en zijn dus van zéér solide huize. Is een pandbrief voor n een geschikte geldbelegging? Voor u (misschien) een vraag, voor dit boekje een weet. De Hypotheekbanken bieden het aan in de hoop dat u in zekerheid en hoge rente bent geïnteresseerd. Stuurt u mij - louter ter informatie - de brochure „Verdienen door beleggen". i Naam: Adres:. I S.v.p. in gesloten envelop (als brief gefrankeerd) adresseren aan- Vereniging van Hypotheekbanken, Adelheidstraat 8, Den Haag. na Pandbrieven een burcht van zekerheid ROTTERDAM Zaterdag 8 februari werd in Utrecht het rapport van de studiecommissie Zon door de afgevaar digden van het betaalde voetbal zon der stemming aangenomen. Boven de hoofden van Jos Coler van de sectie betaald voetbal en zijn mede-bestuurs leden leek een stralend blauwe hemel te zijn verschenen. Leek, want nauwe lijks enkele weken later zijn er al dreigende wolken komen opzetten. De eredivisieclubs willen, buiten de contact- vereniging van semi-profclubs. waarin alle betalende ploegen zijn verenigd, een voetballiga gaan oprichten. Gisteravond zijn de clubs uit de er- divisie opgeroepen, in een telegram namens de heer Van Vloten, voor een spoedvergadering vanavond om half acht in het Havengebouw in Amsterdam Op het moment dat voorzitter Coler gistermiddag aan de tafel ging zitten met de leden van de studiecommissie II. de Vereniging van Contractspelers (VVCS) en een voorlopig bestuur van de contactvereniging van semi-profs, gingen de uitnodigingen voor een in formatieve bijeenkomst op 27 februari van afgevaardigden der eredivisieclubs op de post. Het ligt in de bedoeling om, mocht men tot overeenstemming komen op 7 maart over te gaan tot stichting van een voetballiga van eredivisieclubs. Voorzitter Coler was slecht te spreken over het genomen besluit. „Het is je reinste wild-west zaak. Er is te veel waarde toegekend aan de uitingen van enkele mensen" „Het is geen repre sentatieve vertegenwoordiging die gister middag met het bestuur van de sectie betaald voetbal aan tafel heeft gezeten. Ieder ander initiatief moet worden toe gejuicht." aldus voorzitter Stoop van DWS. „De vertegenwoordigers zijn, uit gezonderd de heer van Vloten, voorzit- ZWOLLE De besturen van de tweede-divisie-clubs PEC en Zwolse Boys hebben gisteravond tijdens bui tengewone ledenvergaderingen van de leden toestemming gekregen te gaan onderhandelen over een fusie. Bii Zwolse Boys was men het na tien minuten al eens. De leden van PEC deden er twee uur over. ter van AZ'67, allen leden van eerste- of tweededivisieverenigingen. De heer Van Vloten die ik bijzonder hoog schat, is evenwel een jurist. Geen voetbalken ner. Hij loopt niet lang genoeg mee en is niet geschoold genoeg om te praten over bedrijfseigene problemen", aldus de heer Stoop die er bovendien slecht over was gesticht dat de heer Coler over een „wild-west zaak" had gespro ken. „Het past niet om zo over een werkgeversvereniging te spreken. Wij hebben de heer Coler maandagmorgen op de hoogte gebracht van de bespre kingen die zijn gevoerd". Voorzitter Van Rhijn van Sparta acht te het enige juiste standpunt dat zijn vereniging eerst maar eens de kat uit de boom moest kijken. „De contact vereniging van semi-profclubs is vrij om een nieuw bestuur te kiezen". Een uitnodiging om de informatieve bijeen komst van donderdag bij te wonen zal de heer Van Rhijn zeker niet afslaan. We kunnen de situatie aanzien en later altijd nog beslissen. Ben van Gelder, secretaris van PSV kende de doelstellingen van de voetbal liga nog niet. „Wij moeten eerst weten wat de liga wil". De heer Van Gelder was wel van oordeel, dat de belangen van verenigingen uit ere- en tweede divisie te ver uit elkaar liggen. „In sommige onderdelen is er wel het een en ander te koppelen maar meestal moet er toch een tussenweg worden ge zocht. DEVENTER Bondscoach Georg Kessler heeft gisteren in Deventer, aansluitend op de persconferentie be treffende de UEFA-wedstrijd Neder land-Frankrijk, het een en ander ver teld over het „Jeugdplan Nederland 14-15 jaar". Al eerder hebben wij over dit opleidingsplan voor jeugdige voet ballers, dat de bondscoach bijzonder na aan het hart ligt, het een en ander verteld, maar de uiteenzetting van gis teren bevatte toch zoveel interessante bijzonderheden, dat wij er graag nog iets over schrijven. Belangrijk was het, dat deze bijeen komst ook werd bijgewoond door ver tegenwoordigers van verschillende schoolbesturen, leraren lichamelijke opvoeding en enkele andere belang stellenden. De trainer van Go Ahead, dr. F. Fadrhonc, hield een korte inlei ding, waarin hij vol enthousiasme en overtuiging opmerkte, dat een goede opleiding van de jeugd van uitermate groot belang is voor die jeugd zelf en voor de sfeer en de situatie in het Ne derlandse voetbal. Met het „Jeugdplan Nederland" werd reeds enige jaren geleden ge start in de afdeling Utrecht en het werk breidde zich al snel uit tot ande re afdelingen, waaronder de afdeling Gelderland. „We proberen", zo stelde de heer Kessler het. „de jongens op hun weg als voetballer een geestelijke en zedelijke opleiding mee te geven in aansluiting op de school. Onderzoekin gen hebben in Duitsland uitgewezen, dat goede prestaties als sportman ge lijke tred houden met de prestaties op LANUSIA De Fransman Gilbert Bellone heeft maandag de tweede etap pe gewonnen van de Ronde van Sar dinië. Hij legde de 140 kilometer van Cagliari naar Lanusia af in 3 uur 45 min. en 18 sec. De Italiaan Giancarlo Polidori werd met een achterstand van twee seconden tweede. De ploeg leider van de Italiaanse equipe, Mol- teni, waarvan Polidori deel uitmaakt, protesteerde na afloop van de rit om dat Bellona Polidori gehinderd zou hebber. De uitslag van dit protest is nog niet bekend. Jan Janssen staat na twee etappes 72e in het algemeen klassement met een achterstand van 1.04 op leider Bel lone. UTRECHT De Nederlandse Tafel tennis Bond heeft besloten de volgen de speelsters en spelers af te vaardi gen naar de wereldkampioenschappen, die van 17 tot 27 april in München wor den gehouden: Dames: Veronique van der Laan (Salamanders), Mary van Ruiten (De Treffers), Mieke ten Broek (NOC) en Aukje Wynia; reserve: Ria Bogmans (Elan). Heren: Bert van der Helm (Scylla), Frans en Bert Schoofs (Nedlloyd) en Nico van Slobbe (Hunter '25); reserve: Henny Stolk (Wibats). De heer Van Dilst fungeert als chef d,équipe. Coach voor de dames is Ca- rel Deken en voor de heren Dusan Ti- german. De vier dames en vier heren hebben van 11 april af een trainingskamp in de jeugdherberg „De Mijlpaal" te Vught als voorbereiding op de wereld kampioenschappen. SKOPJE Het Nederlandse ijs- hockeyteam heeft zijn eerste wedstrijd uit groep C van het wereldkampioen schap. tegen Denemarken, gewonnen, de tussenstanden van deze wedstrijd, maandag in Skopje gespeeld, waren 2-0, 0-2, 2-1. Nederland had in de eerste periode het initiatief en nam een voorsprong van 2-0 door doelpunten van Klein en Bakker. De Denen controleerden het spel in de tweede speeltijd en brachten de stand in evenwicht door treffers van Hansen en Schak. De laatste pe riode was buitengewoon spannend. Christiaans schonk Nederland opnieuw een voorsprong, maar die werd door Schak spoedig teniet gedaan. Chris tiaans maakte tenslotte het winnende doelpunt. De uitslagen zijn verder: Bulgarije - Japan 4-3 (0-0, 2-2, 2-1). In de laatste wedstrijd, die maandag (0-2, 2-2, 2-1). Het eerste doelpunt van het Neder landse ijshockeyteam in de wedstrijd tegen Denemarken. in groep C van het toernooi om het wereldkampioenschap ijshockey werd gespeeld, verloeg Zwitserland Honga rije met 11-1. De periodieke scores wa ren: 3-0, 4-0 en 4-1. school. Een goede opleiding als voet baller draagt bij tot de persoonlijk heidsvorming, maar natuurlijk mag die opleiding niet gaan ten koste van de school." Momenteel wordt in de afdelingen tweemaal per maand een centrale trai ning voor de geselecteerde jeugd ge houden. Dat is niet alleen een lichame lijke training, maar ook een training op het geestelijke en zedelijke vlak. Juist in deze leeftijd is de jeugd bij zonder ontvankelijk voor technische en tactische problemen, maar ook voor de geestelijke en zedelijke aspecten van het voetbal. De jeugd kan en moet juist door de sport leren wat eerlijk heid, fairplay, zelfdiscipline en respect voor anderen betekenen. De heer Kess ler noemde als grootste voorbeeld de bekende Engelse voetballer Bobby Charlton, die een bijzonder begaafd speler is juist omdat hij een sterke persoonlijkheid is. Ook in de sport zijn topprestaties niet te bereiken met een louter technische en tactische oplei ding. Daarvoor is ook en vooral een op leiding op geestelijk en zedelijk gebied nodig. De heer Fadrhonc merkte daarna nog op, dat wij achter de jonge gene ratie dienen te staan wanneer wij wil len komen tot een goede ontwikkeling van de voetbalsport. De heer J. W. Jansen uit Epe, voorzitter van de t.c. en van de afdeling Gelderland, onder streepte met een aantal voorbeelden uit de praktijk nog eens de woorden van de heer Kessler en merkte in dit verband op, dat het contact tussen de vertegenwoordigers van de voetbal bond enerzijds en de ouders en school besturen anderzijds in de toekomst nog aanzienlijk zal moeten worden verbe terd. APELDOORN De Apeldoornse be roepswielrenner Gert Bongers, die vori ge week werd afgekeurd voor de mili taire dienst, heeft maandag een con tract gekregen bij Caballero. Aanvanke lijk had Caballero Bongers, evenals Tie- men Groen, geen nieuw contract aange boden. Manager Frans van den Enden is na een uitvoerig onderhoud met Bon gers op dit besluit teruggekomen. LOCHEM De eerste Oostelijke schaatskampioenschappen waaraan door schaatsenrijdsters en schaatsenrijders van de gewesten Overijssel en Gelder land werd deelgenomen hebben succes opgeleverd voor Bertha Schutte, lid van de Lochemse IJsclub. Op de Deventer kunstijsbaan behaalde zjj namelijk 158.283 punten, waarmede ze bij de darned kampioene Ve.rr*1Oel- derland werd en derde op de Oostelijke kampioenschappen ZELHEM De modderrit welke door de supportersclub Jan van Beek was uitgezet, mocht zich in een behoorlijke belangstelling verheugen. De organisa toren hadden een zware rit uitgezet, waarover de deelnemers zeer tevreden waren. De nodige modder ontbrak niet. De uitslag was Motoren-sport: 1. Nijland, Westendorp; 2. Eggink, Zelhem; 3. Jolink, Drempt. Bromfietsen-sport: 1. Hobelman, Zel hem; 2. Klein Winkel, Zelhem. Motoren-tour: 1. Brethouwer, Aalten Bromfietsen-tour: 1. Willemsen, Henge lo. Zijspannenl. Schuurman, Heelweg. DOETINCHEM Het afgelopen week einde legden de junioren van ,,De Gazel len" uit Doetinchem beslag op de Gel derse titel. In een beslissingswedstrijd tegen Arnhemia werd met 76 gewon nen. HOLLYWOOD Voor de jaarlijkse Oscar-uitreiking op filmgebied vormen ditmaal de grote musicals en degenen die daarin optreden, de grote kansheb bers, zo blijkt uit de lijst van kandida ten, welke de acteur Gregory Peck maandag als voorzitter van de betrok ken filmacademie te Hollywood heeft bekend gemaakt. De Britse film Oliver is voorgedra gen voor elke onderscheidingen, gevolgd door „Funny Cirl" voor acht en „Star" en de „Lion in winter" voor elk zeven on derscheidingen. Voor de beste acteur gaat de strijd tussen Alan Arkin in „The heart is a lonely hunter", Alan Bates in ,,The fixer", Ron Moody in „Oliver", Peter O'Toole in „The lion in winter" en Cliff Robertson in „Charly". Voor de beste vrouwelijke hoofdrol zijn Katherine Hepburn (The lion in winter), Patricia Neal (The subject was roses), Vanessa Redgrave (Isadora), Barbra Streisand (Funny Girl) en Joanne Woodward (Ra chel, Rachel) de gegadigden. Voor de beste film van het jaar zal gekozen worden uit „Romeo and Juliet" van Zeffirelli, „Funny Girl", „The lion in winter", „Oliver" en „Rachel, Ra chel". De kanshebbers voor de beste manne lijke bijrol zijn Jack Albertson (The subject was roses), Seymour Cassel (Faces), Daniel Massey (Star), Jack Wild (Oliver), en Gene Wilder (The produ cers). Voor de beste vrouwelijke bijrol zijn de kandidaten Lynn Carlin (Faces), Ruth Gordon (Rosemary's baby). Sondra Locke (The heart is a lonely hunter), Bulgarije won met 4-3 van Japan Key Bedfond (Funny Girl) en Estelle I Parsons (Rachel, Rachel).

De Vallei | 1969 | | pagina 11