Veenendaals dagblad Prijsbewust kopen door periodieke publikaties Buiten Zware slag voor Ierse premier Bonn wacht op initiatief van Oost-Duitsland „Onze rederijen moeten vergaand samenwerken-' Gelders-Utrechtse streekcourant voor Rijn- en Gelderse Vallei NIXON SCHUDT BELGEN DE HAND Geen verdere maatregelen aangekondigd Vrij williger s- progranima schiet tekort Noodtoestand afgekondigd in Egypte Vakbeweging en Consumentenorgaan helpen minister bij voorlichting „Publiciteit was scbadelbk bij contact tussen Pariis-Londen" Deel van trein uitgebrand in Friese weiden Viet-Cong-acties houden aan Wellicht weer enige sneeuw Minister Luns: VLIEGONGELUK ft Steun of niet j WEINIG ARMSLAG NIEUWE CIJFERS GEHEIM RAPPORT AAN MINISTER UDINK: VREES VOOR AANVAL HET NATIONALE KWALITEITSMERK VAN WARME BAKKERS KRAPPE MEERDERHEID TEGEN PAISLEY MEERDERHEID Frankfort STANDBEELD VAN DR. PHILIPS BEKLAD SCHEEPVAARTRAPPORT LUIDT NOODKLOK: SCHEEPSBOUW Bur. voor redactie en administratie Prins Bernhardlaan 28, Veenendaal, Telef. 08385-10550 (adm.), 10757 en 10955 (red.), Giro 1321600. Losse nummers 0,25; Abonnement 0,97 p. w., 4,15 p. m., 12,35 p. k. VALLEI Voortzetting van het nieuwsblad „De Vallei" opgericht in 1926. Uitg.: Wegener's Couranten Concern n.v. Advertentietarieven op aanvraag. DINSDAG 25 FEBRUARI I969 - 43e JAARGANG no. 47 DEN HAAG De vakbeweging en het Consumenten Contact Orgaan (C.C.O.) zulk worden betrokken bij de voorlichting van de consument op het terrein van de prijzen. Dit is gisteren afgesproken in een bijeenkomst met minister De Bloek (Economische Zaken) in Den Haag. De bedoeling is prijsoverzichten te publiceren, die de consument duidelijk zul len maken hoe hij doelmatiger kan kopen. Op deze manier zouden bijzonder hoge prijsstijgingen kunnen worden tegengegaan. Het gesprek van de minister met de vertegenwoordigers van de drie vak centrales en het CCO was het laatste in een serie, die donderdagavond be- LONDEN' Minister Luns heeft gisteravond in het t.v.-programma „P an a" van de BBC verklaard, dat de Britse ambassadeur in Parijs, Christopher Soames, zijn regering correct heeft ingelicht over wat pre sident De Gaulle in een onderhoud rr.et hem gezegd heeft over de toe komst van Europa. Ook gelooft de Ne derlandse bewindsman, dat de Britse regering er ïuist aan heeft gedaan de vijf andere EEG-leden op de hoogte te stel'en met de stre'-':ing van het on derhoud, en deze ook juist heeft over gebracht. Hij zei echter de publiciteit rond de zaak, „waarvoor de fout, voor zover ik weet niet bij de Engelsen ligt", sterk te betreuren. Volgens minister Luns zou het on derhoud De Gaulle-Soames geen on gunstige gevolgen hebben gehad als de pers er zich niet op had geworpen. „Eer, dergelijke gelegenheid voor een Frans-Britse toenadering val zich stellig niet zo spoedig voordoen", zo meende hij. Een vliegtuigongeluk in de buurt van Tainan, op Formosa, heeft maan dag aan 32 mensen het leven gekost. Een tweemotorig toestel van „Far East Transport Corporation", een na- tionalistisch-Chinese maatschappij, stortte achttien minuten nadat het van Kachsjoeng met bestemming Taipeh was opgestegen neer. Alle inzittenden, onder wie vier leden van de beman ning, vonden daarbij de dood. 5 YTaak denken wij bij ons grootste 5 en indrukwekkendste water- wild terecht aan Friesland zo- als ik 18 en 19 februari in deze ru- J brie/c ook deed doch ons meest j zuidelijke gewest kan evengoed j 5 trots zijn op ettelijke pleisterplaat- sen van wilde-, kol-, riet- en brand- J 5 ganzen. Vooral het Veerse Meer J .-ormt een belangrijk gebied. Op j 5 e platen, die gedeeltelijk bij de 1 5 ichting de Beer in beheer zijn, eken duizenden dezer vogels hun J 5 vi j 'sel. Door het bestuur van het J 5 Zeeuwse Landschap" wordt er ge- i 'ukkig overal de rust gewaarborgd en deze veten ook de ganzen, die 5 Iders plegen te foerageren, te \c.rderen. De secretarie van het 5 indschap schrijft met begrijpe- i ke ingenomenheid in Panda- j S ws:. dat het Deltagebied, na l Wadden zee, wellicht het rijkste J; 1ervo' loord van Europa mag n. Er bestaan daar een stuk of J j ilke reservaten, groot en Is het Zwin bij Cadzand, 5 Ca'ool en de Weel bij Borselc, 5 cnvolder bij WolphaartsdijkS ■I n'jgen op Noord-Beveland, Zand- -eek en Veerse Meer. Tegen de 5 md komen ontelbare ganzen uit J e Zeeuwse polders het meer en J zandkreek bevolken, om er de 1 'it door te brengen. Hier vin- t .1 u-cnrrchijnlijk meer dan de van alle in Nederland over- k erende v etganzen hun slaap- 5 sn. Het is even noodzakelijk hei behoud van dit imposante i zrwild rust-, zowel als voedsel- bieden te beschermenduizen- »n eenden in alle soorten en 5 k nen delen hierin, alsook op me- 5 n'.ge geschikte plaats allerhande J 5 randgevogeltedoortrekkend of 5 -crwin:erend. Het is mede door» subsidiebedrag van het Wereld t uurfonds, dat het slechts kleine Zeeuwse Landschap" de bewa- t X king op enige terreinen kan uit- 1 -eren of versterken, om er de rust 5 te verzekeren. 27 febr. '69 A. B. WIGMAN gon. Zij waren bedoeld om de sterke prijsstijgingen de kop in te drukken. Eerder is daarvoor de medewerking van werkgevers- en middenstandsor ganisaties gevraagd. Vandaag komt het ministerie met de resultaten van de gesprekken naar buiten. Morgen zal minister De Block zijn prijsbeleid in de Tweede Kamer moeten verdedi gen en moeten aangeven langs welke weg hij de prijzen verder in de hand wil houden. De vakcentrales en het CCO heb ben bij de minister sterk aangedron gen op verdergaande prijsmaatrege len. Op dit punt, aldus de heer G. Spit van het NKV, was het gesprek teleur stellend. De minister heeft geen ver dere maatregelen in het vooruitzicht. De heer C. Bakker van het CNV liet de mogelijkheid echter open dat de mi nister dit soort mededelingen voor de Tweede Kamer reserveert. De vertegenwoordigers van de vak centrales waren het erover eens dat de minister een beperkte armslag heeft. Maar, aldus de heer Spit, als het instrumentarium niet toereikend is, moet het op korte termijn worden uitgebreid. Met medewerking van het ministe rie zal het CCO een verbeterde infor matie geven over de prijzen, speciaal in sectoren waarin schommelingen aanwezig zijn. Een grotere subsidie dan nu al van het ministerie verkre gen wordt lijkt mogelijk, zo meent drs. J. Boersma, de voorzitter van het CCO. Hij zei dat het de bedoeling is, waar mogelijk, „met naam en toenaam" aan de consument duidelijk te maken waar de „knelpunten" zijn. Hij had de in druk, dat de minister niet zou nala ten de prijsstijging tegen te gaan. Speciaal groepen goederen die van grote invloed zijn op het indexcijfer voor de kosten van levensonderhoud, hebben zijn aandacht. Toezeggingen tot ingrijpen deed de minister echter niet, mogelijk in ver band met de nieuwe cijfers van het Centraal Bureau voor de Statistiek, die op komst zijn, aldus de heer Boersma. De drie vakcentrales hebben gister avond nog een telegram naar de Twee de Kamer gestuurd. Zij vragen daarin of de Kamer er bij de regering op wil aandringen, dat er snel een eind komt aan ongemotiveerde prijsstijgingen. Ook wil de vakbeweging dat op 1 april de huurverhoging niet doorgaat, dat de overheid fabrikanten en winkeliers, die zich niet aan de prijsregels houden, bekend maakt, en dat het bedrijfsle ven verplicht wordt gesteld prijsver hogingen te melden. DEN HAAG In een uitzending van „Achter het nieuws" van de Vara is gisteravond geciteerd uit een, volgens deze omroep geheim, rapport over de doeltreffendheid van de ontwikkelings hulp. dat aan minister Udink zou zijn uitgebracht. Dit rapport, dat volgens de uitzending zeven ton heeft gekost, werd opgesteld door een werkgroep met ver tegenwoordigers van diverse instituten. Uit dit rapport werd aangehaald, dat naar de bevinding der geraad pleegde deskundigen het Jongeren Vrij- willigersprogramma teveel kost en dat het vrijwel niets oplevert. Aange zien het niet aan de verwachting vol doet, wordt tot opheffing van dit in stituut geadviseerd. Wel, zo werd ge zegd, is er behoefte aan deskundigen van middelbaar niveau. De vraag naar deze deskundigen is echter vele ma len groter dan het aanbod. De oplei ding en voorbereiding van deze des kundigen zou, volgens dit geheim rapport, te wensen over laten. Verder werd o.m. opgemerkt dat meer terughoudendheid ten aanzien van ontwikkelingshulp aan Indonesië wenselijk is. Er wordt teveel voor dit land gereserveerd en dit zou een be dreiging kunnen worden voor de ont wikkelingsprojecten in India en Pa kistan. Volgens het rapport, zouden in de Antillen, maar vooral in Suriname te veel zaken worden aangepakt. Men kan deze programma's daar niet ver wezenlijken, zodat het geld blijft lig gen en projecten worden uitgesteld of niet uitgevoerd. Voorts wordt aangedrongen op een ander systeem van ontwikkelingshulp op het punt van schulden en giften. Ook wordt meer terughoudendheid ge vraagd ten aanzien van particuliere investeringen in ontwikkelingslanden, omdat deze te zeer in het belang de daarbij betrokken bedrijven zou den geschieden en niet in het belang van het ontwikkelingsland. CAIRO In heel Egypte is vandaag de noodtoestand afgekondigd. Deze zal, zo is in Cairo meegedeeld, tot nader or der gehandhaafd blijven. Volgens het dagblad Al Ahram heeft de minister van Binnenlandse Zaken de gouverneurs van de pro vincies opdracht gegeven tijdens de ko mende vijf „ld Al Adha"-feestdagen, die morgen beginnen, op hun bureau te blijven. De order van minister Hamay Asjoer heeft volgens het blad ook tot gevolg dat alle organen voor burgerlij ke verdediging, de ziekenhuizen, brand weerkorpsen en openbare diensten vol ledig bemand moeten zijn. Afkondiging van de noodtoestand ge schiedde kort na de uitgifte van een militair communiqué, waarin gemeld werd dat Egyptische en Israëlische strijdkrachten gisteren om 18.30 uur schoten hadden gewisseld over het Suez- kanaal. Een maand lang hadden de Egyptenaren geen melding gemaakt van incidenten in de kanaalzone. In Cairo is men, volgens waarnemers bang, dat de Israëli's in navolging van de aanval op de Palestijnse commando bases in Syrië, ook aanvallen op Egyp te zal ondernemen. Zoals gemeld, hebben Israëlische straalvliegtuigen gisteren twee dorpen in de omgeving van de Syrische hoofd stad Damascus aangevallen. Van Syri sche zijde werd het verlies van twee Migs toegegeven. In Damascus werd meegedeeld, dat er bij de aanval zes mensen om het leven zijn gekomen, onder wie vijf kinderen Voorts waren zeventien personen ge wond. Een kolonel van de Syrische lucht macht heeft voor Radio-Damascus mee gedeeld, dat bij de aanval vier Israë lische toestellen zijn neergeschoten. Eer der had een Syrische militaire woord voerder gezegd, dat de Israëdieërs drie vliegtuigen hadden verloren. Israël ont kent toestellen te hebben verloren. LEEUWARDEN In de sneltrein naar Leeuwarden is gisteravond tus sen Heerenveen en Akkrum, ter hoog te van Vegelinsoord, brand uitgebro ken. Twee wagons zijn geheel uitge brand. De reizigers, die allen tijdig de brandende trein konden verlaten, zijn per bus verder vervoerd. Om kortsluiting te vermijden, had men de bovenleiding uitgeschakeld met het gevolg, dat ook treinen van de andere kant dit punt niet konden passeren. Ook deze reizigers werden per bus naar het eerstvolgende station vervoerd. De brandweerkorpsen van Joure, Heerenveen en Leeuwarder hadden grote moeite de brandende trein te be reiken, aangezien deze zich, op het moment dat de brand uitbrak, midden tussen de weilanden bevond. Tegen half een was men er toch in geslaagd de brand, die om tien voor eL was uit gebroken, te blussen. Persoonlijke on gelukken hebben zich niet voorgedaan. Gisteren heeft president Nixon een krans gelegd bij het gedenk teken voor de onbekende soldaat te Brussel. Kort daarna verbrak hij het kordon om de Belgen per soonlijk te kunnen begroeten (fo to). Na zijn rede voor de NAVO- raad had de Amerikaanse presi dent een onderhoud met de voor zitter van de Europese Commis sie, Jean Rey, waarbij hij de na druk legde op de noodzaak van de Europese eenwording. Daar bij zou, aldus Nixon, Frankrijk niet in een geïsoleerde positie moeten worden geschoven. Over de huidige diplomatieke conflic ten tussen Parijs en Londen werd met geen woord gerept en dat ge beurde ook niet toen de president later op de dag naar Engeland vloog en met de Britse premier confereerde. Vandaag is dit over leg in Downing Street voortgezet. De Engelse leider van de Con servatieven, Edward Heath, kreeg vanmorgen de gelegenheid met Richard Nixon te spreken, i In de buurt van het Londense ho- 1 tel Claridge waar Nixon logeert, j deden zich gisteravond ongere geldheden voor. Demonstranten jouwden Nixon uit toen hij bij het hotel aankwam. Tegenstanders van Nixon's be zoek aan Engeland raakten later slaags met de politie; hierbij raakte een politieman gewond Vernielingen werden aangericht: er werden achttien betogers gear resteerd. Op hetzelfde tijdstip waarop Nixon gisteren in Enge land arriveerde, werd in het Brit se parlement door meer dan hon derd leden aangedrongen op de oprichting van een omvangrijk wrijhandelsgebiedvoorlopig be staande uit de V.S., Canada, de EEG en de EVA-landen. Zij wil- j den hiermee steun geven aan de oproep van Nixon te streven naar een ,,open wereld, waarin goede ren vrij kunnen worden verhan deld". ADVERTENTIE BELFAST B(j de parlementsverkiezingen in Noord-Ierland is de gematigde, hervormingsgezinde premier Terence O'Neill herkozen met slechts 1.414 stem men meer dan zyn grote rivaal, de extremistische predikant Ian Paisley. De uitslag vormt een ernstige slag voor het prestige van de premier, die de ver kiezingen drie weken geleden uitschreef naar aanleiding van een revolte in zyn protestantse Unionistische party tegen zyn plannen, de katholieke minderheid in het land gelyke rechten toe te kennen. Paisley, die O'Neill een verrader van het protestantisme noemt, nam het te gen de premier op in diens eigen kies district Bannside. waar al 30 jaar geen verkiezingsstrijd was gevoerd. De pre dikant wist daar 6.331 stemmen (38 pet.) te vergaren, ondanks voorspellin gen dat zijn kandidatuur een politieke zelfmoord inhield. O'Neill, wiens pogin gen om de steun van de katholieke kie zers te krijgen niet veel resultaat ople verden, behaalde 7.745 stemmen (47 pet.). Elders werden verscheidene van zijn tegenstanders binnen de Unionis tische partijgekozen, onder wie de oud minister van Handel, Brian Faulkner, die kortgelegen wegliep uit het kabinet. Faulkner wordt beschouwd als O'Neills grootste rivaal voor het premierschap. Dominee Paisley liep na het bekend worden van de uitslag in het kiesdis trict Bannside als overwinnaar door het centraal stembureau rond. „Dit is het einde van O'Neill", voorspelde hij. De Unionistische partij, die Noord- Ierland al bijna vijftig jaar onafgebro ken regeert, behoudt haar absolute meerderheid in het parlement, maar blijft even verdeeld als voor de verkie zingen. Premier O'Neill verkeert in een moeilijke positie, en niet alleen door zijn onverwacht krappe overwinning op dominee Paisley. Minstens zeven van de tien parlementsleden, die voor de verkiezingen in een brief zijn aftreden eisten, werden herkozen. Daartoe be hoorde Willim Craig, door O'Neill als minister van Binnenlandse Zaken ont slagen. De katholieken stemden voor het me rendeel op eigen kandidaten. In O'Neills kiesdistrict vergaarden ze 2.301 stem men. Er was een recordopkomst van 75 procent. rpmm Een zware bulldozer, die op een dieplader werd ver voerd, is gistermorgen tegen het spoorwegviaduct bij Heerlen gereden vlak voordat de personentrein Maas trichtHeerlen naderde. Het viaduct werd voor een groot deel ontzet. De spoorrails werden dertig centimeter opzij gedrukt. De passagiers in de trein werden stevig door elkaar geschud, maar de trein ontspoorde niet. Het treinverkeer kon avonds alweer over beide spo ren worden hervat. Volgens de Nederlandse Spoorwegen had men geen noemenswaardige hinder ondervonden van de schade, die thans provisorisch is hersteld. De treinen blijven voorlopig ter plaatse met een snelheid van ongeveer dertig kilometer rijden tot het viaduct definitief is hersteld. Daarmee zullen enkele dagen ge moeid zijn. BONN De Westduitse regering wacht op een „werkelijk zichtbaar en duidelijk teken", dat de DDR bereid is besprekingen te voeren over een nieuwe pasjesregeling voor de bewoners van West-Berlyn, aldus regeringswoord- voer Günther Diehl. Er is echter haast geboden met derge lijke onderhandelingen, aldus Diehl op een persconferentie, daar het kiescol lege op 5 maart in West-Berlijn een nieuwe bondspresident moet kiezen. Diehl liet duidelijk blijken, dat de bonds regering alleen in ruil voor een pasjes overeenkomst op lange termijn bereid is van de presidentsvérkiezing in West- Berlijn af te zien. Op vragen van journalisten, wat de uiterste termijn voor verandering van de plaats der presidentsverkiezing is, antwoordde Diehl, dat als er voor begin maart geen concreet resultaat is bereikt, de verkiezing in West-Berlijn zal door gaan. Minister van Buitenlandse Zaken, Willy Brandt, heeft gisteren in New York verklaard, niet te geloven dat de nieuwe onrust rond West-Berlijn zal uit lopen op een grote crisis. „Ik geloof dat de Russische leiders er groot belang bij hebben, verscheidene onderwerpen met de Amerikaanse bewindvoerders te be spreken. Daarom vormen de recente ge beurtenissen geen ontwikkeling die ge makkelijk vergeleken zou kunnen wor den met de crisis die wij eerder gehad hebben. Dit is een ander soort crisis", aldus Brandt. De burgemeester van Frankfort, Wil li Brundert, heeft intussen laten weten, dat de gemeenteraad van zijn stad maatregelen heeft genomen ingeval de verkiezing van de nieuwe bondspresi dent in Frankfort gehouden zal worden. De stadsarchitect heeft opdracht gekre gen na te gaan of de kathedraal van St. Paulus plaats biedt aan het 1.036 man sterke kiescollege. Burgemeester Brun dert zei geen officiële instructies gekre gen te hebben voor de voorbereidingen. Westduitse politici hadden hem echter de vorige week gevraagd of het moge lijk zou zijn de verkiezing in Frankfort te houden. EINDHOVEN Maandagavond is het standbeeld van dr. A. F. Philips aan het Stationsplein te Eindhoven met hakenkruisen en S.S.-tekens beklad. Zaterdagmiddag ontstonden rondom dit beeld ernstige ongeregeldheden tij dens een demonstratie tegen de vesti ging van een Philipsfabriek in Grie kenland. De politie trachtte toen o.m. met politiehonden te voorkomen dat het standbeeld beklad werd. Op verzoek van mevrouw Van Vee- nendaal-van Meggelen, leidster van de PvdA-fractie in de gemeenteraad van Eindhoven, is het seniorenconvent bij eengeroepen naar aanleiding van het politieoptreden ter plaatse, dat zij be treurt. ROTTERDAM De Nederlandse scheepvaartmaatschappijen moeten in de nabije toekomst grotere bedrijfseen- heden vormen en misschien zelfs tot een volledige fusie overgaan. Dit staat in 't rapport „De Nederlandsche Koop vaardij", dat vanmorgen is uitgebracht aan het bestuur van de Koninklijke Nederlandsche Reedersvereeniging. Het is opgesteld door mr. J. J. Oye- vaar, een der Nederlandse scheepvaart prominenten, onder meer president commissaris van Phs. van Ommeren in Rotterdam. Ook voor grote eenheden in de scheepvaart zijn er in de toekomst be langrijke onzekerheden en risico's weggelegd. Het is niet ondenkbaar, dat een gunstige positie pas bereikt wordt, nadat in een hard gevecht de zwakkeren zijn uitgevallen. De gebun delde financiële kracht van de Neder landse lijnvaartrederijen opent echter mogelijkheden om het gesprek te voorkomen of te overleven", aldus mr. Oyevaar. Het rapport, dat onder meer ge baseerd is op een enquête en op ge sprekken met de directies van elf re derijen, geeft een pessimistisch beeld van de Nederlandse scheepvaart op dit moment. Er is een stagnatie in de ontwikkeling. Nederland raakt steeds verder ach terop: de lijnvaart loopt in betekenis terug, in de bulkcarriersector zit maar een geringe groei, de tankvloot neemt voornamelijk toe door de activiteiten van de oliemaatschappijen. In 1960 was het Nederlandse aan deel in de wereldvloot nog 4,36 pro cent, in het midden van 1968 was het nog maar 2,85 pet. Toch levert de grote vaart nog steeds een be langrijke bijdrage in onze nationale economie. In 1966 zorgde de grote vaart voor 1,76 pet. van het nationa le inkomen, voor 6,71 pet. van de uitvoer en was de netto-bijdrage aan de betalingsbalans 962 miljoen. Het verdwijnen van de grote vaart zou ook nadelige gevolgen hebben voor de arbeidsintensieve Nederlandse scheepsbouwindustrie. Al het mogelij ke moet daarom worden gedaan om de internationale concurrentiepositie van de Nederlandse scheepvaart te verbeteren. Het rapport geeft een vervangings prognose voor de Nederlandse lijn- vaartvloot, die in de komende vijf k zes jaar verwerkelijkt zou moeten wor den. De vermogensbehoefte voor dit project wordt geschat op circa 1600 miljoen. Circa 150 schepen van de be staande vloot dat is ruwweg alle lijnschepen, gebouwd voor 1960 zou den moeten worden afgestoten. Het gaat hier, aldus het rapport, om een financieringsvraagstuk van een grootte, die nog nimmer aan de orde kwam. Zonder een grootscheeps in schakelen van vreemd vermogen is de sprong naar de nieuwe situatie niet haalbaar, aldus mr. Oyevaar. Hij geeft de Nederlandse rederijen in overweging buitenlandse scheep vaartbedrijven over te nemen om zo de achterstand ten opzichte van ande re landen te verkleinen. Verder acht hij het raadzaam om schepen, die nu nog een redelijke tweedehandswaar- de hebben, snel te verkopen. SAIGON Amerikaanse en Zuid- vietnamese troepen hebben vandaag op nog geen 15 km van Saigon strijd geleverd met Viet-Cong-eenheden. In de hoofdstad klonk de gehele nacht Amerikaans artillerievuur. Het was in twee maanden niet gebeurd dat de guerrillastrijders zo diep in de verde digingslinies om Saigon doordrongen. Bij het aanbreken van de dag stegen Amerikaanse bommenwerpers op om Viet-Congconcentraties in de omgeving te bestoken. Alle strategische punten in de stad zijn onder bewaking van Zuidvietnamese troepen gesteld. Bij Koninklijk Besluit is benoemd tot officier in de Huisorde van Oranje jhr. R. de Beaufort, eerste am bassade-secretaris bij de Nederlandse ambassade te Londen. Een gebied met lage barometer standen strekt zich uit van IJsland via het Kanaal naar Italië, terwijl zich boven Rusland nog steeds een gebied met hoge barometerstanden handhaaft. In de oostelijke stro ming tussen deze systemen komen kleine storingen voor, die boven Duitsland sneeuw veroorzaakten. Boven het zuidelijk deel van West- Europa werd oceanische \v)cht aan gevoerd, die zich tot aan de zuid grens van ons land uitstrekte, waarbij plaatselijk lichte regen en motregen viel. In de luchtdrukverdeling in onze omgeving wordt het komende et maal niet veel verandering ver wacht. Ons land blijft in een zwakke oostelijke stroming, terwijl er te vens af en toe neerslag kan val len. In het temperatuur verloop komt slechts weinig verandering. Morgen: zon op 07.33, onder 18.14; maan op 11,29, onder 05.10.

De Vallei | 1969 | | pagina 1