Manchester United tegen Rapid Wien voor krachtproef Zaterdag- en zondagamateurs oefenden gecombineerd Eenheid betaald voetbal voorlopig nog ongeschonden NSF wenst in topsport betere maatschappelijke begeleiding Supporters op jacht naar kaarten voor Ajax-Benfica Grootste luchtbrug uit de voetbalhistorie Internationale heeft belangstelling voor Max Merkel Van Marie bemidde bij fusiebespreking P.E.C. Zwolse Boys Janssen ver achter in Sardinië Tonny van Leeuwen gaat voorlopig op non-actief yort nieuws IJshockeyteam tegen Zwitsers kansloos Claesson op 5000 m sneller dan Verkerk Dubbele waarde Wilskracht Zwakste Judith Salomé startte met zege Akkoord Voor Ajax-Benfica Beatrice Schuba leidt na vier verplichte figuren Bazen militair schaatskampioen Waar je ook kijkt steeds meer mensen genieten van Roxy 25. Probeer ze ook eens. WOENSDAG 26 FEBRUARI 1969 Dennis Law van Manchester United: momenteel bijzonder schotvaardig. ZEIST De eerste s»tap op de weg naar een zo sterk mogelijk amateurelf tal, dat Nederland moet vertegenwoor digen in de strijd om de Europa Cup voor landenteams, is dinsdag op het KNVB-sportcentrum te Zeist gezet. De bondscoaches Georg Kessler, Siem Plooyer (zondagvoetbal) en Evert Sterk (coach van de za^erdagspelers) fun geerden op een van de uitstekend be speelbare velden als keurmeesters over de 26 spelers van de in totaal 38 ge selecteerden die in een testwedstrijd actief waren. Bij die 26 kandidaten be vonden zich veertien zondagamateurs en twaalf spelers uit de zaterdagcom petitie, een combinatie die uniek is. Ruim een jaar geleden is bij wyze van voorbereiding op de voorOlympi- sche wedstrijden al eens schuchter geprobeerd tot een bundeling van krach ten te komen, maar het amateurelftal bleef louter uit zondagspelers bestaan. Daarnaast hield men het zaterdagelf tal in stand. „De samenwerking tussen de zater dag- en de zondagselectie is nu gro ter dan ooit", aldus Plooyer, „ieder kan zijn ideeën naar voren brengen en daar wordt uiteraard ook rekening mee gehouden. Het is echter niet de eerste keer, dat we zo'n grote selectiegroep hebben. We werkten al eens eerder met meer dan dertig spelers. Daar valt natuurlijk vrij snel een aantal van af". In driemaal vijfendertig minuten kon den de coaches en de leden van de technische commissies een redelijk overzicht krijgen van het beschikbare materiaal. Na elke periode werd een viertal spelers gewisseld. „Ik vind der gelijke wedstrijden heel nuttig", zei Plooyer na afloop, „je kunt een goed inzicht krijgen in de individuele kwali- MILAAN In Neurenberg gaat het hardnekkige gerucht dat Internazionale uit Milaan grote belangstelling heeft voor Max Merkel, de trainer van FC Nurnberg. Het gerucht werd gestimu leerd door een uitlating van de Mila nese miljonair Ivanhoe Fraizzoni, de president van Inter, die vertelde sterk in de Oostenrijkse trainer geïnteres seerd te zijn. De club uit Milaan zal binnenkort een vertegenwoordiger naar Neurenberg sturen om eens met Mer kel te praten. Inter heeft op dit moment dr.Foni, de oud-trainer van het Zwitserse natio nale elftal, onder contract, maar die verbintenis eindigt aan het einde van' het seizoen. Na de weinig opvallende verrichtingen van Inter in dit seizoen is dr. Foni al herhaaldelijk door fana tici uitgescholden tijdens en na de wed strijden van Internazionale en werd hij zelfs bedreigd. Voor de wedstrijd van zondag, de derby tegen A C Milaan, heeft het bestuur van Internazionale dr. Foni ontheven van de leiding van het elftal. In zijn plaats zal Giuseppe Meazza, een van de meest opvallende Italiaanse spelers uit de dertiger jaren, als leider op het reservebankje zitten. teiten van de jongens. Het is vrij snel te zien, wie er niet in thuis horen. Ik realiseer me wel, dat het moeilijk is om in de eerste en derde periode in actie te komen en in de tweede speeltijd stil te staan. Maar daar kiezen we dan ook de juiste mannetjes voor". Die „man netjes" waren in dit geval de gerouti- neerden Cor Mel (DCG) en Cees de Vries (ZVV). Opvallend was het goede spel van de aanvoerder van de „witte" ploeg, Henk Kiel van de zaterdagver eniging Go Ahead uit Kampen. Kiel, die in de competitie al vijftien keer scoor de, zorgde voor drie gave treffers. Bij het tweede doelpunt liet Kessler zelfs een complimentje horen. „Dat was een echte, Henk, nu nog eentje erbij, hoor", schalde zijn stem over het veld. De in het rood gehulde ploeg gon er niet meer dan één doelpunt van Leo Holl (UVS) tegenover stellen. Het meest op de voorgrond traden verder de jeug dige Karsten (Noordwij k) en beproefde krachten als Hoek (ZVV), Leget (UVS) en Diepe veen (DOVO). Janne de Wit (ZVV) stelde wat teleur. Ook dit jaar zullen er nog twee amateurploegen naast elkaar uitkomen, het gecombineerde amateurelftal en het zaterdagteam (zonder de „defini tieven"). Het programma is nogal overladen. Uiteindelijk zullen achttien spelers overblijven voor de Europa-Cup wedstrijden. Daartoe is er op 3 maart (met 28 spelers) nog een selectiewed strijd. Op 11 maart volgt een oefenpar tij tegen het Nederlands elftal hier voor worden de namen na Ajax-Benfica bekendgemaakt en dan zijn er we kelijks trainingen in Zeist. De eerste interlandontmoeting volgt op 2 april in Rotterdam tegen Finland, dat hier over wintert. De wedstrijden voor de Europese be ker zijn vastgesteld op 30 april (tegen Schotland in Leiden), 25 oktober (Wa les uit), 12 november (Schotland uit) en 21 maart 1970 (Wales thuis). Daar tus sendoor speelt men op Hemelvaarts dag (15 mei) in Helsinki tegen Finland. Het zaterdagelftal komt dit jaar waarschijnlijk voor het laatst uit in het traditionele toernooi om de Coupe Fer- nand Chanelle met wedstrijden op 17 april tegen Frankrijk en op 17 me in Wezep tegen België. Daarnaast is m nog een tournee naar Saarland. ZWOLLE De Koninklijke Neder landse Voetbal Bond heeft de in Zwolle wonende heer J. W. van Marle, vice- voorzitter van de KNVB, aangewezen om te bemiddelen bij de fusiebespre king tussen de tweede-divisie-vereni gingen PEC en Zwolse Boys. De heer Van Marle wil nog deze week contact opnemen met de bestu ren van PEC en Zwolse Boys, met het doel voor volgende week een gezamen lijke bijeenkomst te beleggen met ver tegenwoordigers van de gemeente Zwol le. die het initiatief tot de fusiebespre king heeft genomen. De heer Van Marle wacht alleen nog op een gewaarmerkt accountantsrap port van Zwolse Boys. Een dergelijk rapport heeft hij van PEC reeds ont vangen. ."MANCHESTER In de kwartfinales an het toernooi om de Europa Cup I Laat bekerhouder Manchester United anavond op Old Trafford bloot aan de groen-witte tornado van de Tsjech Rudolf Vytlacil (57), trainer van Oos- enrijks voetbalkampioen Rapid Wien. Vfgaande op het spel van United in het ïationale bekerduel tegen Birmingham 6-2) moeten de Britten in die storm >vereind kunnen blijven» Ook de spelers an Rapid, die dexe ontmoeting maan- lagavond bijwoonden, waren zeer on- !er de indruk gekomen van de Engelse ampioen. Dat zeiden ze tenminste, want zeker veet je het in het toernooi om de Euro- ja Cup natuurlijk nooit. Met name de laar topvorm toegroeiende Schotse in- ernational Denis Law, dié de bal drie teer in het doel ranselde, zou de Oos- enrijkers veel schrik hebben aange jaagd. „Manchester", zo sprak Vytla cil na afloop openhartig „heeft schifte end gespeeld, maar ik betwijfel of het binnen 48 uur weer tot zo'n prestatie in daat zal zijn. Toch zullen we, na wat k vanavond heb gezien, wel in de ver dediging moeten gaan." Rapid Wien zal zich vanavond dus vel beperken tot incidentele uitvallen, loe gevaarlijk die echter kunnen zijn ctaat de spelers van de Spaanse kam- jioen Real Madrid nog steeds bijzonder levendig voor de geest. Met een krap- oe voorsprong van 1-0, veroverd in het Weense Praterstadion, reisde Rapid 4 december van het vorig jaar naar het gigantische Bernabeustadion, waar het dank zij een voortreffelijke sluitende defensie de schade niet alleen tot twee doelpunten beperkt wist te houden, maar waar het ook nog een keer te- Tenscoorde. Dat doelpunt ontstond bij een van die verraderlijke uitvallen en was 'n Oos tenrijks-Spaanse co-produktie. Rapids achterspeler Gebhardt loste een schot dat het midden hield tussen een voor zet en een schot op doel en de verbluf te doelman Bétancourt sloeg de bal in eigen doel: 1-1. Een kostbaar doelpunt, dat nu de totaalstand na twee wed strijden gelijk was (2-2) dubbel tel de en een plaats in de kwartfinales op leverde. Rapid Wien, dat verleden jaar voor de tweede achtereenvolgende en voor de vijfentwintigste keer in totaal kam pioen van Oostenrijk werd en ook be slag legde op de Oostenrijkse beker door een overwinning op Grazer AK, neemt voor de zevende keer deel aan het toernooi om de Europa Cup. Het verst kwamen de Oostenrijkers, die op eigen terrein de aanval niet schuwen, in het seizoen '60-'61. Dank zij over winningen op Besiktas, Wismut Chem nitz en IFK Malmö bereikten ze toen de halve finales, waarin ze echter wer den uitgeschakeld door Benfica. De wilskracht, die Rapid een onheil spellende reputatie heeft opgeleverd zal de leiders van Manchester United onge twijfeld met enige zorg vervullen. Net als ieder jaar in dit stadium van het Europese bekertoernooi wordt de En gelse kampioen op nationaal niveau geconfronteerd met een loodzwaar pro gramma. Maandag speelde het tegen Birmingham, vanavond moet het aan treden tegen Rapid Wien en zaterdag wacht Everton weer in de kwartfinales van de Engelse voetbalbeker. Alle pogingen van Matt Busby om een of twee van die ontmoetingen uit te stellen zijn mislukt. De Engelse voet balbond, die door de slechte weersom standigheden een achterstand heeft op gelopen met het nationale bekertoer nooi, houdt halstarrig vast aan het de vies dat de Engelse beker prevaleert boven de Europese en Rapid Wien voel de er niets voor de wedstrijd van van avond te verschuiven. In Athene ontmoet AEK in de kwart finales het Tsjechische Spartak Trnava, op papier de twee zwakste ploegen die in dit toernooi overbleven. De Grie ken blijken op eigen terrein steeds va ker in staat tot verrassende heldenda den. Onlangs strandde 't Portugese na tionale elftal in Griekenland op de geestdrift van hun tegenstander en ook Spartak mag op een warme ontvangst rekenen. AEK is de eerste Griekse ploeg die de kwartfinales heeft bereikt. ADVERTENTIE AMSTERDAM Vertegenwoordigers van de vereniging uit de eredivisie van het betaalde voetbal hebben dinsdag avond de contactvereniging, waarin alle betalende clubs zijn verenigd, onveran derd in het leven gelaten. Afgelopen zaterdag eindigde een ver gadering van deze contactvereniging, AMSTERDAM „Topsport mag niet topzwaar wor den, niet in het persoonlijke leven van de sportbeoefenaar en niet in de waardering van het sportleven in zijn totali teit. De belangen van gezin, beroep en studie, zullen uit eindelijk moeten blijven prevaleren". Met deze conclusie heeft de studiegroep van de Nederlandse Sport Federatie (NSF) dinsdag het rapport „Maatschappelijke begeleiding in de topsport" voorgelegd aan de buitengewone leden vergadering van de NSF. Het rapport gaat in op de span ningen en moeilijkheden, die kunnen ontstaan in het le ven van de topsporter. Door een goede maatschappelijke begeleiding kunnen deze moeilijkheden, die ongetwijfeld hun weerslag op de prestaties hebben, opgelost worden. De studiegroep komt verder tot de conclusie, dat het zwaartepunt in de maatschappelijke begeleiding moet lig gen bij de sportbonden, waarvan sommige de laatste ja ren op dit gebied al nuttig werk hebben verricht. Volgens de studiegroep moet het geven van steun in welke vorm dan ook beschermd worden door discretie. Ook wanneer een sportorganisatie niet in staat of bereid is maatschappe lijke begeleiding te geven, moet daar voor een oplossing worden gevonden. Dr. W. v. Zijl, secr. van de Nederland se Sport Federatie, die het rapport van de studiegroep verdedigde, zei in zijn verklaring: „U zult geen gedetailleer de aanwijzingen in het rapport aantref fen. Wij adviseren een raad voor maatschappelijke begeleiding topsport in te stellen. Deze raad, waarvan de leden door de besturen van het Neder lands Olympisch comité en de NSF worden uitgenodigd, zal moeten werken met een eigen kapitaal. Dit kapitaal moet verkregen worden uit donaties van de Nederlandse Sport Federatie en het Nederlands Olympisch Comité als mede uit bijdragen van regeringsin stanties, bedrijfsleven enzovoort". De vergadering ging met algemene stemmen akkoord met het instellen NUORO De Italiaan Gianearlo Po- lidori heeft gisteren de derde etappe van de Ronde van Sardinië gewonnen. Zijn landgenoot Claudio Michelotti ver overde de eerste plaats in het alge- Volkomen ontredderd en totaal ver kleumd stapte Jan Janssen giste ren na de derde etappe van de Ronde van Sardinië van de fiets. Tijdens de rit liet hij zich een paar handschoenen en een regenjas aantrekken. meen klassement. Polidori besliste de strijd na 130 kilometer van Arbax naar Nuoro met een felle eindspurt. Miche lotti werd tweede, gevolgd door de Italiaan Fezzardi. De Belgen Seis en Reybroek en de Fransman Jourden staakten de strijd. De Nederlander Janssen werd zeven tigste. In het algemeen klassement staat hij eveneens op de zeventigste plaats met 24 minuten en 26 seconden achterstand op de leider. PARIJS Zij waren een achtervol gingswaanzin nabij, de administrateur van Ajax N. Dalmulder, die met K. Timman jr. naar Parijs was gekomen om te proberen een maximum aantal toegangsbewijzen voor de beslissings wedstrijd tegen Benfica uit de handen van de Franse voetbalbond te slepen. „Wij zijn bepaald niet ontevreden", zei de heer Dalmulder. „Weliswaar kan men op dit punt nooit tevreden zijn en is hetgene wat wij hebben lang niet voldoende om aan de overgrote aan vraag te voldoen, maar wij hebben in ieder geval méér gekregen dan ons aan vankelijk was toegezegd." Waarom is de Franse voetbalbond eigenlijk zo gierig met de kaarten? „Dat is de Franse voetbalbond niet", aldus Dalmulder. Benfica heeft plotse ling zijn aanvraag verhoogd. De Fransen begrijpen evenmin als wij hoe Benfica in Portugal twintigdui zend plaatsen kan afzetten. De reis Lis- sabon-Parijs is een heel wat grotere on derneming dan Amsterdam-Parijs. Van WILLEMSTAD Op de eerste dag van het internationale tennistoernooi, dat in Willemstad (Curacao) wordt ge houden, heeft Judith Salomé in de eer ste ronde van het damesenkelspel in drie sets (3-6, 7-5 en 6-2) gewonnen /an de Amerikaanse Marilyn Asphner. daar dat de Franse voetbalbond mis schien bang is dat Benfica een aantal kaarten wil plaatsen onder de Portu gese arbeiders in Frankrijk, die hier mee misschien een handeltje zullen gaan beginnen." „Wat een dag!" zo zuchtte de heer Timman. „Vanaf het ogenblik dat wij in Parijs aan de grond stonden tot nu toe zijn wij achtervolgd door liefheb bers voor kaarten. Tot in het gebouw van de Franse voetbalbond, waar wel twintig reisbureaus op ons zaten te wachten om te proberen ons kaarten afhandig te maken." GRONINGEN Tonny van Leeu wen, de doelman van de Groningse eredivisie-vereniging GVAV, speelt zon- dat tegen DWS voorlopig zijn laatste wedstrijd. Van Leeuwen, tweevoudig international, wordt maandag in een ziekenhuis opgenomen. Hij moet een dubbele knieoperatie ondergaan, omdat zowel het kapsel als de meniscus is beschadigd. De verwachting is, dat Van Leeuwen, die zondag gehuldigd wordt voor zijn vierhonderdste wed strijd bij GVAV evenals Petterson en Koeman vier maanden zal zijn uitgeschakeld. van deze raad, hetgeen jhr. mr. A. Feith, voorzitter van de NSF, de uitla ting ontlokte: „Het troetelkind van de heer Van Zijll heeft de wieg verlaten". Verder stond de ledenvergadering langdurig stil bij het ledenbeleid voor de komende jaren, waarbij enkele ma len het woord „discriminatie" viel, vooral van de zijde van de kleinere bonden. Het bestuur van de NSF stel de voor de aangesloten organisaties in te delen in zogenaamde A- en B-leden. Met het bestuursvoorstel wilde men de mogelijkheid openen om alle Neder landse sportorganisaties onder te bren gen in de NSF. De heer Stapel van de Nederlandse Culturele Sportbond, die het als enig bestuurslid niet eens was met het voorstel, verdedigde zijn visie, waarna jhr. H. A. van Karnebeek als voorzitter namens het NOC verklaarde: „Het be stuur van het Nederlands Olympisch Comité, van waaruit in 1959 de NSF is opgericht, blijft uiteraard akkoord gaan met een van de belangrijkste doelstel lingen van de NSF, namelijk het in een verband brengen van alle in Nederland gevestigde rechtspersoonlijkheid .bezit tende organisaties, die bij de sportbe oefening en de lichamelijke opvoeding zijn betrokken. Wanneer bij vorige ver gaderingen van NOC-zijde misschien be zwaren zijn geuit ten aanzien van de toelating van nieuwe leden, lagen hier aan ten grondslag de op pagina 3 on der a en b geformuleerde bezwaren (betreffende randgebieden), alsmede een voorstel tot aanneming van het as pirantlid dat tegenstrijdig was met de wens om per sport met een leidende organisatie te maken te hebben. Het bestuur van het NOC is bij nader in zien van oordeel, dat aanneming van kandid'aatleden, die fot nu toe afgewe zen werden, in overeenstemming is met het bepaalde in de SNF-statuten, ter wijl het bestuur tevens de kans om tot fusies te komen, na opname binnen NSF-verband, groter acht dan wanneer partijen buiten de NSF tot elkaar ge bracht moeten worden. Het NOC-bestuur kan zich derhalve met het aannemingsbeleid van het NSF-bestuur, zoals uit de nota blijkt, verenigen. Wanneer hiermee al nadere klaarheid gebracht wordt in de toela tingsprocedure van de NSF, dienen de leden van de NSF zich rekenschap te geven van het feit, dat het specifieke lidmaatschap van het NOC verbonden blijft aan de hiervoor in het IOC- en NOC-reglement gestelde eisen, vastge legd in art. 24 van het IOC-reglement. Dit komt in feite hierop neer, dat or ganisaties, welke sportbeoefenaren van Olympische sporten verenigen buiten het thans bestaande en erkende milieu, zich binnen de NSF dienen te verstaan met leden-organisaties, die wel voldoen aan het in dit artikel 24 van het IOC- reglement gestelde, om aldus gelegen- heid te bieden om hun leden in hun sport Nederland op de Olympische Spe len te kunnen vertegenwoordigen. Het NOC spreekt zich dan ook uit voor het principe, dat aan het bestuursvoorstel van de NSF te grondslag ligt". Het bestuursvoorstel werd tenslotte met drieënzestig tegen negen stemmen aangenomen. De bijeenkomst werd be sloten met een inleiding van NSF-arts De Jongste, die een zeer duidelijke uit eenzetting gaf over het probleem van de doping. Vergadering van de vertegenwoor digers van de voetbalprofs. V.l.n.r. F. v. Zandvliet FeijenoordD. Stoop (DWS), A. Schouten (AZ '7) en A. Mo lenaar (AZ '67). die als werkgeversorganisatie zal moe ten onderhandelen met de KNVB en de Vereniging van Conitractspelers over het nieuwe reglement betaald voetbal, zon der besluit, omdat in die bijeenkomst geen bereidheid bleek de clubs uit de eredivisie „zwaardere" stemmen toe te kennen dan de lager geklasseerde ver enigingen. De heer D. Stoop, voorzitter van DWS, kwam daarop met het plan, dat de eredivisie-verenigingen een apar te liga zouden vormen, omdat de belan gen van de gote organisaties op een ge heel ander vlak liggen dan die van de kleinere clubs. De tijdbom van Stoop, die de eenheid in het betaalde voetbal leek te kunnen verstoren, is nog niet ge demonteerd, maar het uurwerk is voor lopig teruggesteld. Dat was het belang rijkste resultaat van de vergadering, die de vertegenwoordigers van de eredivi sie-clubs dinsdagavond in het Havenge bouw te Amsterdam hielden. Mr. B. van Vloten van AZ '67, die als voorzitter van het voorlopige bestuur van het Contactorgaan Betaald Voetbal organisaties (alle clubs dus) de verga dering voorzat, kreeg in het Havenge bouw meer steun dan secretaris Stoop. Hij kon de vertegenwoordigers dan ook meedelen, dat hij uit berichten van la ger spelende verenigingen het idee had gekregen, dat men de topclubs meer stemmen wilde geven. Dat nu juist was zaterdag in de eerste vergadering te Utrecht het struikelblok geweest. De eredivisieclubs wilden voor ieder van hun verenigingen 4 stemmen, 3 voor de verenigingen uit de le divisie en 2 voor de verenigingen uit de 2e divi sie. De vergadering in Utrecht voelde meer voor een verhouding van 1-1-1., maar de ingrijpende voorstellen van Stoop, die de impasse zouden moeten op lossen met twee werkgeversorganisaties en dus een breuk in het betaalde voet bal, gingen velen dinsdagavond te ver. Aanstaande zaterdag zullen de clubs uit de eerste- en tweede-divisie opnieuw in eigen kring vergaderen, een week later zullen alle organisaties uit het betaalde voetbal weer bijeenkomen en dan zal moeten blijken, of de eenheid in het be taalde voetbal gehandhaafd kan blijven Tot die vergadering zal de heer Stoop, die van de topclubs dinsdagavond maar een zuinige steun kreeg, in de wachtka mer blijven zitten. SKOPJE In groep C van de strijd om het wereldkampioenschap ijshoc key had Nederland niets tegen Zwit serland in te brengen. In het Joego slavische Skopje werd het 8-0 voor de Zwitsers. De scores waren: 2-0, 3-0 en 3-0. Het overwicht blijkt uit het aan tal keren, dat de Nederlandse doel man in actie moest komen: 58 maal. Zijn Zwitserse collega kwam maar 21 maal in de strijd. In deze poule won Japan met 11-1 van Denemarken, de zelfde cijfers, waarmee Zwitserland eerder van Hongarije had gewonnen. HILVERSUM De NCRV zal maan dag om 19.30 uur via Nederland II een kleurenfilm uitzenden over George Best, Europa's voetballer van het jaar. De 22-jarige in Belfast geboren Best werd destijds ontdekt door Matt Busby de manager van Manchester United, voor welke club Best rechts buiten speelt. Kort geleden werd hij door sport journalisten uit vijfentwintig Europese landen tot de voetballer van het jaar gekozen. SCHIPHOL Voor de beslissingswedstrijd tussen Ajax en Benfica op woens- lagmiddag 5 maart a.s. in het Stade de Colombes van Parijs wordt de grootste lichtbrug geslagen, die de Nederlandse voetbalhistorie tot nu toe heeft mee- emaakt. Volgens een schatting van directeur R. Hoegen van het luchtvaart- nakelaarskantoor Amsterdam Air zullen tegen de 3000 supporters in 25 tot 30 liegtuigen van Schiphol naar Parys en terug vliegen. Dat is dan ongeveer 10 rocent van het totale legioen, want naar bekend, heeft Ajax 25.000 kaarten >egezegd gekregen, terwijl er een verzoek loopt tot verhoging van dit contin ent tot 30.000. Het stadion biedt plaats aan circa 35.000 toeschouwers. De overige plaatsbewijzen zijn bestemd voor de Benfica-aanhang, met uitzondering van circa 10.000 kaarten, die gere serveerd woorden voor neutrale Franse toeschouwers. Intussen zijn reeds veei meer aan vragen bij reisbureaus en bij Ajax binnengekomen dan het aantal be schikbare kaartjes. De koek is dui eigenlijk al verdeeld. Het heeft wei nig nut nu nog met een plan on naar de wedstrijd te gaan op d< proppen te komen. Het grootste deel van het legioei zal de reis per autobus maken ei heeft dus een uiterst vermoeiend et maal voor de boeg, want het bete kent zo ongeveer 10 uur heen en lf uur terug rijden en daar tussenin d enerverende anderhalf uur voetbal Slechts een klein dee1 van het le gioen gaat in Parijs overnachten. „Ik heb gehoord, dat er bij het bedrijfsleven ongerustheid groeit over een eventuele tv-uitzending", deelde de heer Hoegen nog mede. „Men is bang, dat de werknemers op die woensdagmiddag allemaal zullen wegblijven". Naar bekend leggen de Neder landse Spoorwegen een zestal extra treinen in met in totaal 6000 suppor ters. Trein en vliegtuig nemen dus samen ongeveer 9000 voetbalenthou siasten voor hun rekening. De overi gen (en dat zullen er ongeveer weemaal zoveel zijn) trekken per jus naar Je lichtstad. Van de 30 vliegtuigen is onge- /eer de helft van de KLM, Air ''rance, Martinair en Transavia. Je andere helft is gecharterd in Ingeland. KLM en Air France zet- en op de ochtend van 5 maart resp. le grote verlengde DC-8 en de 3oeing 707 in. Een ongeëvenaarde Irukte wordt op woensdagochtend 5 maart in de vertrekhal van Schiphol verwacht, waar zich op het normaal al drukke spitsuur in de ochtend nu nog 2000 tot 3000 sup porters zullen aandienen. COLORADO SPRINGS De 18-jari ge Oostenrijkse Beatrice Schuba heeft bij de strijd om het wereldkampioen schap kunstrijden, die in Colorado Springs wordt gehouden, na vier ver plichte figuren de leiding. De Oosten rijkse, in de verplichte oefenstof van bijzondere klasse, heeft een voorsprong van 0,3 punt op de Europese kam pioene Gabriele Seyffert. De Tsjechi sche Hana Maskova moest de derde plaats (voorlopig) afstaan aan de Hon gaarse Almassy. De stand na vier verplichte figuren: 1. Beatrice Schuba (Oost) 729,1; 2. Gabrielle Seyffert (OD1.) 729,4; 3. Szus- za Almassy (Hong) 688,0; 4. Hana Maskova (Tsj.) 688,1) 5. Julie Lynne Holmes (VSt.) 682,3. Bij de paren worden na de verplichte figuren de eerste drie plaatsen door Russische duo's bezet. Irina Rodnina en Alexej Oelanov hebben de leiding, gevolgd door Ludmilla Belusova en Oleg Protopov de stand luidt: 1. Irina Rodnina/Alexej Oelanov (Rusl.) 104,9; 2. Ludmilla Belusova/Oleg Protopopov (Rusl.) 1:3,3; 3. Tamara Moskvina/ Alexej Mishin (Rusl.) 102,5. DRAMMEN Tijdens internationa le schaatswedstrijden in het Noorse Drammen is Kees Verkerk op de vijf duizend meter achter Göran Claesson op de tweede plaats geëindigd. De Zweed liet een tijd van 7.41.9 voor zich afdrukken en Verkerk kwam tot 7.45.2. Magne Thomassen, die de laat ste tijd op de lange afstanden een aantal goede prestaties heeft geleverd werd derde in 7.47.1. Op de 500 meter was de Zweedse meestersprinter Has- se Boerjes ongenaakbaar. Hij reed de sprint in 40.8 en was daarmee 1,1 se conde sneller dan Thomassen, die tweede werd. Verkerk werd op deze afstand negende in 42,5. DEVENTER —Jan Bazen is dins dag op de Deventer kunstijsbaan mili tair schaatskampioen geworden. Hij won twee afstanden, de 500 meter (42.5) en de 1500 meter (2.15.6) en ein digde op de 3000 meter op de tweede plaats. Winnaar van de 3000 meter werd De Vries, die in de onderlinge rit jui^t iets sneller was dan Bazen: 4.55.5 tegen 4.55.6. De Vries, die op de 500 en 1500 méter de tweede plaats bezette, legde in het algemeen klasse ment beslag op de tweede positie. Pronk nam de derde plaats in. De uitslagen zijn: 500 meter: 1. Bazen 42.5, 2. De Vries 43,7, 3. Van der Zwaag 45,8. 1500 meter: 1. Bazen 2.15.6. 2 De Vries 2.17.8, 3. Langenberg 2.21.7. 3000 meter: 1. De Vries 4.55.5, 2. Bazen 4.55,6, 3. Pronk 4.58,8. i

De Vallei | 1969 | | pagina 13