Benoeming korpschef Veenendaalse politie voorlopig uitgesteld Weekmarkt vertoonde kleine inzinking Gesprek bonden- VSW-top uitgesteld Vuilnisophaaldienst gaat proef nemen met plastic zakken Experiment start in wijk Engelenburg Grond- en heiwerk voor SIB-woningen voltooid tc.Cï$uGink&l Weekmarkt Veenendaal-zuid start omstreeks half april DOVO-A contra Ned. jeugdelftal VLTC gaat de zaken drastisch aanpakken Minister greep 111 Muziekschool Doorn geeft uitvoering Actie-comité Rijksweg 15 gaat door li uw STRAKS GEEN VUILNISEMMERS MEER AAN DE WEG IN VEENENDAAL? „BONSAI" originele Japanse miniatuurbomen (van 10 tot 300 jaar oud). a 43 -ffi--€» 4S -©$■-€P -€® 43 Groene Kruis Kesteren vergadert Gemeente hoger geklassificeerd Damcompetitie van V.D.Z. voortgezet Schietuitslagen Mist VALLEI? Belt 10550 11079 Bouw kan beginnen Jong bestuur gekozen Competitie BURGERLIJKE STAND REACTIE OP MOTIE BELASTING BESPAREND STERK WOENSDAG 26 FEBRUARI 1969 VEENEND AAL Er is voorlopig nog geen zicht op de benoeming van een nieuwe korpschef voor het gemeentelijk politiekorps als opvolger van de in no vember van het vorig jaar overleden hoofdinspecteur W. N. Dekker. Het zal nog wel een maand of twee aanlopen voordat een benoeming op deze, steeds belangrijker wordende post, tegemoet kan worden gezien. Het aantal sollicitanten voor de func tie van korpschef van de Veenendaalse gemeentepolitie was, naar wij van de zijde van het gemeentebestuur verna men, vrij beperkt. Toch was het gelukt «en verantwoorde selectie te maken en vorige week dinsdag zijn de voor het bekleden van de hoge post in aanmer king komende sollicitanten bij de bur gemeester, de heer P. Bode, gewest. Deze heeft toen een keus gemaakt en de benoeming zou op korte termijn heb ben plaats gevonden, ware het niet, dat DOORN Zaterdag 1 maart a.s. ver zorgt de Stichting Muziekschool voor Doorn en Omstreken de tweede van de gebruikelijke reeks van jaarlijkse uit voeringen. Ditmaal treedt in het Revius-lyceum de jongere garde voor het voetlicht, «en optreden, dat voor velen onder hen een debuut betekent. In een program ma, dat de vele mogelijkheden van on derwijs aan de Doornse Muziekschool tot uitdrukking brengt, zullen de jonge artiesten laten horen wat zij, soms na zeer korte scholing, weten te bereiken. Aan de orde komen sopraan- en alt blokfluit, dwarsfluit, piano, viool, vio loncello, gitaar en solo-zang. Daarbij wordt, op een enkele onvermijdelijke uitzondering na, de begeleiding steeds door leerlingen van de school verzorgd, de basisvorm van het samenspel, waar aan zoveel aandacht besteed wordt. Vanzelfsprekend treden de AVMO- klassen van o.a. Woudenberg, Ameron- gen en Driebergen op, die ditmaal bege leid worden door de blokfluitgroepen van Doorn. En tenslotte laten sopraan en altblok fluit leerlingen zich horen in een 20 man sterk orkest, begeleid door violon cello, piano en fagot. Met zoveel te beluisteren, is de aan vang van deze uitvoering van de Stich ting Muziekschool voor Doorn en Om streken in het Reviuslyceum gesteld op 19.30 uur precies. Slot ca. 22.00 uur. Plaatsbewijzen uitsluitend aan de zaal. VEENENDAAL Maandagavond zijn in „'t Trefpunt" te Vee- nendaal een achttal partijen voor de on derlinge competitie gespeeld door de le den van de Veenendaalse Dam Club. Een drietal zeer belangrijke duels tus sen Achaap en Van de Hor, tussen Van de Vliert en W. de Kleuver en tussen Vermeer en Kalker eindigde in remi se. Kalter, die het goed blijkt te doen, deed in een gewonnen eindstand een foutieve zet en moest met één punt ge noegen nemen. Valkenburg sr. wist in een goede partij van Bouman, die nog zijn vorm niet kan vinden te winnen. Clubkampioen Van de brandhof werd zijn overwinningenreeks gestuit door de reserve-speler De Roder. In het mid denspel verloor eerstgenoemde bij ver gissing een stuk, waardoor zijn tegen stander door stug volhouden dit onver wachte presentje uitbuitte tot winst. Keijman „bofte", doordat Gazenbeek ia een gewonnen stand de juiste voortzet ting niet zag en toch nog verloor. De uitslagen zijn als volgt: D. v. Leeuwen - N. Valkenburg 0-2; B. Valkenburg - D. Bouman 2-0; J. H. de Roder - H. v.d. Brandhof 2-0; J. H. Vermeer - A. Kalter 1-1; E. Schaap - W. v.d. Hor 1-1; H. Verhoef - M. v. Stempvoort 2-0; A. C. Gazenbeek - A. Keijman 0-2; J. v.d. Vliert - W. de Kleuver 1-1. VEENENDAAL GEBOREN: Antonio z.v. Manuel Ta- boas Gerreiro en C. van Burken; Mar cel Arjen z.v. J. C. van Hunnik en C. Schoeman; Sonja Maria H. d.v. H. G. F. Hut en M. A. Chambon; Erica Bettine d.v. J. van Beek en B, van Galen; Hen drik Cornelis T. z.v. D. van Ruiswijk en J. Boers; Dirk z.v. T. Ariesen en A. H. de Bruin; Emile z.v. N. F. J. von Aesch en M. C. Boskamp; Saskia d.v. A. J. van Minnen en M. E. Ramaker; Catharina d.v. A. van de Weerdhof en W. Veenhof; Hendrik z.v. J. P. Janssen en E. E. A. Ariesen; Hendrika d.v. J. Pol en H. de Rooi; Angelique M. A. d.v. W. Roest en M. E. Fernhout; Dirk z.v. C. H. van Manen en H. Noordam. ONDERTROUWD: M. C. van Leeuwen «n J. Valkenburg; M. van Hardeveld en H. A. van de Pol; J. C. Ivens en A. M. Anthonie. GETROUWD: J. P. Goudsblom en D. Hardeman; C. R. Hol en H. van den Bos. OVERLEDEN: Matthijs van Hardeveld, 69 jaar, echtg. van M. van Kruistum; Wilhelmus Nicolaas Warmerdam, 36 jaar, echtg. van M. M. Beerendonk; Gerrit Bolderman, 65 jaar, echtg. van G. E. van Dijk; Cornelis Jan de Fluiter, 7 maanden. het ministerie van Binnenlandse Zaken, waaronder de gemeentepolitie ressor teert, heeft ingegrepen, op voor de ge meente overigens gunstige zin. Kort nadat de burgemeester een keus uit de sollicitanten had gemaakt kwam op het gemeentehuis bericht van het ministerie binnen, dat gezien de bevol kingstoeneming 't inwonertal zal bin nenkort op rond de 30.000 komen voor de benoeming van een korpschef niet meer een hoofdinspecteur-ambte naar tweede klas in aanmerking kon komen, maar uit de categorie eerste klas. Dat betekent voor de gemeente Veenendaal dat de gehele procedure op nieuw moet beginnen. Er komt dus weer een oproep in het politieblad, dat pas over enige weken verschijnt. Er komen daarna weer brie ven en sollicitanten, waaruit een keus moet worden gemaakt. Dan volgt het inwinnen van inlichtingen, waarmee ook weer enige weken gemoeid zijn en dan pas zal men definitief over kunnen gaan tot zaken doen. Bovendien, dat stond ook vermeld in de mededeling van het ministerie, kan nu de leiding van het politiekorps aan een hoofdinspecteur eerste klas mag worden toevertrouwd, naast deze func tionaris ook nog een inspecteur worden aangesteld. Een zaak die overigens van latere zorg is. Het feit dat er nu in Veenendaal een hoofdinspecteur eerste klas mag wor den benoemd en mede ook de omstan digheid, dat het politiekorps, dat thans rond de veertig man telt, ieder jaar VEENENDAAL Er was dinsdag morgen op de weekmarkt weinig drukte en zo mogelijk nog minder handel te bespeuren. Een groot deel van de als altjjd zorgvuldig uitgezette kramen werd door de kooplieden niet benut, zodat het kopend publiek 's morgens voor een half lege markt stond. De oorzaak moet worden gezocht in het gure weer en in de omstandigheid dat verkopers en ko pers het vorige week moesten laten af weten. Een der aanwezige kooplieden vertel de ons dat zo'n winterse week altijd nog wat „nadruppelt". Wie de vorige week niet op de markt is verschenen heeft moeite nu de weg naar Veenen daal te vinden. Als het weer wat lan ger goed blijft, komen ook de kooplie den wel weer opdagen. Maar voordat de markt een normaal beeld biedt gaan er wel enkele weken overheen. Voorts is er bij het kopend publiek de laatste weken 'n zekere aarzeling. Hoe wel men op de markt weinig of geen last heeft van al te rigoureus verhoogde prijzen, wil men het van de zijde van het publiek kennelijk ofwel wat rustig aan doen ofwel de kat eerst eens een beetje uit de boom kijken. Overigens, gedurende de wintermaanden zijn er al tijd slappe weken op de markten. Kooplieden die al jaren op de markt staan kennen dat verschijnsel wel. Men is van oordeel dat de inzinking maar 'n tijdelijk karakter zal dragen en dat het niet lang meer zal duren of de weekmarkt zal weer volop m bedrijf zijn. met een of twee man kan worden uit gebreid maakt Veenendaal in de lande lijke politiewereld zo langzamerhand tot een aantrekkelijke standplaats. Nog een paar jaar, dan loopt de sterkte van het politiekorps al naar vijftig man toe, een aantal waaraan tal van Nederlandse gemeenten met een eigen korps nog lang niet toe zijn. Hoewel er dus wat de benoeming van een nieuwe korpschef voor de gemeen tepolitie inderdaad sprake is van een uitstel, het betekent beslist geen afstel. DOETINCHEM/KESTEREN „Wij voelen ons door de motie sterk aange spoord om onze activiteiten voor een spoedige voltooiing van de Rijnroute (RD 15) met kracht voort te zetten". Aldus de reactie van het Actie-comité Rijksweg op het aannemen door de Tweede Kamer van de motie-Aantjes tijdens de behandeling, vorige week van de begroting 1969 voor het Rijkswe genfonds. In de motie sprak de Tweede Kamer als haar mening uit, dat een zo goed mogelijke rechtstreekse verbinding tus sen Europoort en het Europese achter land voor ons land een nationaal-econo- misch belang van zeer hoge orde is, me de gelet op de zeer goede verbindingen tussen de grote Duitse en Belgische havensteden met het Duitse net van autowegen. De regering werd uitgeno digd het gedeelte Valburg-Babberich (kruising Rijksweg 12) te doen uitvoe ren, aansluitend aan het gedeelte Rid derkerk-Valburg van deze verbinding Rotterdam-Betuwe-Twente. De motie was ingediend door de heren Aantjes (AR), v.d. Heuvel en v. Koeverden (KVP), Tolman (CHU) en Zeegering Hadders (VVD) en werd ondersteund door de heren Oele (PvdA) en Dijkstra (D'66). De Kamer nam haar zonder hoofdelijke stemming aan. Buiten her parlement wordt voor een spoedige voltooiing van deze weg met name gepleit door het Actie-comité Rijksweg 15, dat bestaat uit vertegen woordigers van de NOB-Wegtransport, de Algemene Verladers en Eigen Ver voerders Organisatie EVO, de gemeen te Rotterdam, de Gelderse en Zuidhol landse Kamers van Koophandel en an dere regionale instanties tussen het waterweggebied en Twente. Uiteraard is het comité bijzonder ver heugd over de nadrukkelijke uitspraak van de Tweede Kamer, juist een jaar nadat het comité zich te Rotterdam voor het eerst heeft gepresenteerd. Men wijst er echter ook op dat minis ter Bakker (Verkeer en Waterstaat) nog gèen toezegging heeft gedaan ten aanzien van het jaar waarin deze ver binding, die nu midden in de Betuwe bij Kesteren blijft steken, zal zijn doorge trokken. Daarom meent men dat er alle aan leiding is de activiteiten voor een spoe dige voltooiing van de Rijnroute met kracht voort te zetten. Het Actie-comité Rijksweg 15 voelt zich daartoe door het aannemen van de motie-Aantjes des te sterker aangespoord. AMERONGEN De uitslagen van de onderlinge schietwedstrijd van Wil lem Teil zijn als volgt: G. v. Tooren, 98 pnt;J. de Greef, 94 pnt; H. de Uyl, 94 pnt; W. H. Drost, 90 pnt; A. E. Labruyére, 90 pnt; A. de Haas, 89 pnt. dan even a.u.b. voor Veenendaal Tot 17.30 uur Van 17.30- 19.30 uur 's Zaterd. v. 16.30-17.30 u. Voor Rhenen 3328 Nwe Veenendaalseweg I59 VEENENDAAL Het gesprek, dat gistermiddag om vier uur tussen de di rectie van de K.V.S.W. en de vakbon den zou plaatsvinden is op het laatste ogenblik door de leiders van het Vee nendaalse bedrijf verschoven naar een latere datum. De bespreking zou plaatsvinden naar aanleiding van de jongste ontwikkelingen rond de K.V.S.W. De reden waarom het onder houd is uitgesteld, is niet bekend. Alle hoop op duidelijkheid omtrent de vele geruchten over massaal ontslag, samen werking en afstoting van bepaalde be drijfstakken, is door het uitstel de bo dem ingeslagen. Van betrouwbare zij de wordt vernomen, dat het gesprek een andere beslissing van de K.V.S.W.- top voorbehouden vermoedelijk vol gende week zal plaatsvinden. VEENENDAAL In de eerste helft van maart wordt in een klein gedeelte van Veenendaal een proef genomen met het ophalen van huisvuil dat voordien in plastic-zakken is gestopt. Het nieuwe systeem dat in het oude gedeelte van Amsterdam met succes wordt toegepast werkt voor de vuilnisophaal dienst arbeidsbesparend en daarnaast behoeft men de lege vuilnisemmers niet meer terug te nemen; deze wordt via de nieuwe methode niet meer aan de weg gezet. van goede kwaliteit en kunnen tegen een stootje. Scherpe voorwerpen, zoals glasscherven enz. kunnen problemen opleveren, doch in principe kan men ze gelijk een vuilnisemmer hanteren. Het is echter niet de bedoeling ze van zes hoog uit het raam op straat te werpen daar kunnen ze niet tegen. Hoewel een en ander nog in een experimentele stadium verkeert, is het de bedoeling dat op voornoemd tijd stip aan bewoners van een paar flats in de wijk Engelenburg gratis plastic zakken versteekt worden. Deze passen in de bekende vuilnisemmers (welke ook normaal gesloten kunnen worden). Op de dagen dat de vuilnisophaaldienst de emmers komt legen, kunnen de zak ken aan de weg gelegd worden; de em mer behoeft men dus niet aan de weg te zetten en van meenemen naar bo ven is uiteraard evenmin sprake). Voor de bewoners levert dit geen enkel na deel op; er is zelfs sprake van iets meer hygiëne. De bewoners van de hiervoor in aanmerking komende flats zullen uitvoerig per folder geïnformeerd wor den over het gebruik van deze zakken. Daarnaast zal hun worden ver zocht hun bevindingen via een een voudige vragenlijst kenbaar te ma ken. Deze uitkomst is van belang om uiteindelijk het resultaat van de proef te bereiken. De proef met de plastic zakken is een onderdeel van een algemeen stre ven de vuilnisophaaldienst te rationali seren. In het gehele land worden me thoden uitgedacht en beproefd om de ze diensten zo efficiënt mogelijk te la ten werken. Ten aanzien van de zakken VEENENDAAL Men is thans hard doende aan de verwezenlijking van de plannen voor de bouw van een groot aantal bejaardenwoningen voor de Stichting Interkerkelijk Bejaardenwerk in de Kerkewjjk. Het grond- en heiwerk voor het nieuwe project is nu vrijwel voltooid. Zoals men weet gaat het hier om een project van in totaal zo'n 240 woningen, verdeeld over twee complexen. Het eer ste daarvan, gelegen tussen de Frisia en de Vaartbrugkerk, zal in totaal 159 woningen omvatten. In de benedenbouw komen verschillende kantoren voor de gezinsverzorging en het maatschappe lijk werk en bovendien nog ruimten voor de vorming van een dienstencen trum. Daarbij zal ook een recreatiezaal worden gesitueerd. Het tweede complex, dat tussen het politiebureau en de Kerkewijk komt, zal 81 woningen omvatten. In de onderbouw van dit complex zal de Christelijke openbare bibliotheek en Leeszaal wor den gevestigd. De flatwoningen zullen ruimer wor den dan met de meeste bejaardenwo ningen het geval is. Ze zullen ook mo- ADVERTENTIE Wij showen van 27 februari tot 13 maart een grote collectie Zeer exclusief. Meer dan ooit is een bezoek aan onze moderne bloemenzaak de moeite waard Bioemsierkunst „Flora" - Kerkewijk 27 - Veenendaal - Tel. 08385-12992 Eigen parkeerterrein bij ingang Tuinstraat KESTEREN Vrijdag 7 maart houdt de vereniging „Het Groene Kruis", af deling Kesteren een algemene ledenver gadering. Deze zal plaatsvinden in het Wijkgebouw in de Torenstraat te Kes teren Onder meer zal de jaarlijkse be stuursverkiezing worden gehouden, ter wijl bovendien de verbouwing van het Groenekruisgebouw onderwerp van ge sprek zal zijn. VEENENDAAL Er is een goede kans dat de eerste weekmarkt in Veenendaal- Zuid half april gehouden wordt. De markt wordt gehouden op het Slotemaker de Bruïneplein op vrijdag van twee uur 's middags tot negen uur 't avonds. Het ter rein biedt plaats aan ongeveer 40 kramen. Hoe de samenstelling van de standwer kers zal zijn, is op dit moment nog niet bekend. Het voorstel van Burgemeester en Wethouders om tot instelling van zo'n markt over te gaan is indertijd goedge keurd door de gemeenteraad; inmiddels hebben Gedeputeerde Staten ook hun fiat gegeven. De weekmarkt in Veenendaal-Zuid krijgt een proefperiode van één jaar. derner worden ingericht. Voor een huur prijs van rond de dertig gulden per week krijgen de bewoners een vrij gro te woonkamer van 6,30 bij 3,60 meter, een slaapkamer van 4,5 bij 2,70 m. Voorts een ruim balkon, een douche ruimte een keuken van 3,30 bij 2,70, een bergruimte en een hal met garderobe. Bij de huurprijs zijn verschillende kos ten inbegrepen als schoonmaken, ver warming en tuinonderhoud. zaterdag als voorwedstrijd van het duel DOVO 1 - SSC 1 een wedstrijd te gen het Nederlands jeugdelftal (14- en 15-jarigen), dat samengesteld is uit jeugdspelers van Ajax, ADO, Fortuna VI. en andere bekende clubs. Deze wedstrijd geldt als oefenmatch voor de komende interland-ontmoetin gen tegen Duitsland en Engeland. De wedstrijd wordt gespeeld op het Pan huis en begint om twee uur. Veenendaal - Voor de bloedafname- J S avond van het Ned. Roode Kruis, 5 afdeling Veenendaal, die gister- 5 avond plaatsvond, bestond veel be- j i langstellingEen groot aantal do- J nors was naar de christelijke S Technische School gekomen om S halve liter bloed af te staan. J j Vooral de jeugd was goed verte- genwoordigd. Ondanks de goede 5 een opkomst zijn dit jaar hoogstwaar schijnlijk geen records gebroken. is zeker een nadeel te noemen: de kos ten. Iedere zak zal ongeveer 15 cent gaan kosten en omdat het vuil in Vee nendaal normaal twee keer per week wordt opgehaald, zijn er twee zakken nodig. Het is de vraag of men per week dertig cent „over" heeft voor dit systeem (mits de proef goed uitvalt). Op de achtergrond van de proef sche mert het gegeven, dat misschien een verhoging van de belasting achterwege kan blijven. Het gebruik van de zakken zal voor de ophaaldienst tijds- en arbeidsbespa rend werken, omdat men zoals bij het gebruik van de emmers niet „het stuk je met de lege emmer behoeft te lo pen" De dienst zou per dag meer plastic zakken kunnen ophalen dan em mers (nu ligt dit omstreeks 2000 em mers per dag per auto.) Bovendien is ophalen van zakken medisch beter ver antwoord. Zoals bekend is treden bij leden van de ophaaldienst soms klach ten op omdat men doorgaans dezelf de beweging moet maken. Het aantal te ledigen emmers is per dag per man aan normen gebonden. Wanneer de proef een gunstig effect oplevert ligt het in de bedoeling alle stratep die daarvoor in aanmerking komen op dezelfde wijze te bewerken. Flats welke zijn-, voorzien van een stortkoker vallen hier uiteraard bui ten. De plastic zakken kunnen elke nor male behandeling verdragen. Ze zijn De vertrouwde" vuilnisemmer zal misschien een vaste staanplaats krijgen in huizen en flats. Misschien zelfs in een uitgekiend hoekje. De straten en pleinen zullen niet meer op gezette tijden ontsierd worden door halfgeopende, niet goed gesloten en omgevallen emmers en bovendien zullen de exemplaren niet urenlang in de hallen van flats staan te wachten, totdat de heer des huizes thuis komt en het ding mee naar boven neemt. De plasticzakken pas sen precies in deze standaardemmers en kunnen om de rand worden heen- gevouwen. Het deksel kan normaal dicht. Of het ooit zover komt in Vee nendaal, hangt af van het experiment. VEENENDAAL Op de door de Veenendaalse lawn-tennisclub VLTC be legde ledenvergadering zijn enkele verrassende dingen gebeurd. Vrijwel het ge hele bestuur werd vernieuwd en voor het merendeel jonge leden namen hierin nu zitting. Het nieuwe bestuur maakte direct al nieuwe plannen bekend, waar onder de deelneming van meer teams aan de competitie, een hernieuwde op zet van de clubkampioenschappen en meer vriendschappelijke ontmoetingen met andere verenigingen. Al met al lijkt een frisse wind te gaan waaien'door de VLTC-gelederen. De op deze vergadering aanwezige leden waren het er roerend mee eens dat de hele zaak een andere aanpak moest krijgen. Derhalve onderging het bestuur een rigoureuze wijziging. Tot voorzitter werd gekozen de heer H. de Ruiter, tot secretaris H. van Schuppen jr. en tot penningmeester M. de Kleu ver. Het bestuur werd gecompleteerd door de verkiezing van mevr. De Rui- ter-Bakker en de heer J. Bekker. De nieuwe voorzitter bedankte het afgetredende bestuur bestaande uit de heren H. van Schuppen, W. Versteeg en Rüter, en kondigde enkele nieuwe plan nen aan. De sfeer in de VLTC-gelederen zal aanmerkelijk verbeterd worden door vele activiteiten te ontplooien. De club- kampioenschappen krijgen een heel andere aanpak, waardoor elk inge schreven lid niet direct al na een ne derlaag zal zijn uitgeschakeld. Het jaarlijkse „invitatie-toernooi" zal wederom worden georganiseerd, maar dan in wat grotere omvang. Tevens zal veel werk worden gemaakt van het organiseren van vriendschappelijke wedstrijden tegen naburige verenigin gen en meer inschrijvingen op andere toernooien elders in het land. Het meest drastische besluit lag op het terrein van de competitie. Men nam het laatste jaar helemaal niet deel aan de competitie, en de jaren daar voor alleen met enkele jeugdteams in de zaterdagmiddagcompetitie. Hier aan komt nu een etnde. Men gaat in schrijven met een senioren- en een ju niorenteam in de zaterdagcompetitie en tevens met een zondagteam. Hier mee gaat voor veel leden een lang ge koesterde wens in vervulling. Men is er wederom in geslaagd een goede trainer aan te trekken, namelijk de voor VLTC geen onbekende Te Wechel uit Ede. De banen aan de Den- nelaan gaan op zaterdag 22 maart open en men is van plan van meet af aan hard te gaan werken om de komende zomer goedgetraind aan de start van diverse evenementen te kunnen ver schijnen.

De Vallei | 1969 | | pagina 3