Doorstroming functioneert in Veenendaal uitstekend Gemeente stortte bijna f 40.000,- in het doorstromingsfonds Leersum krijgt een 7-klassige o.l.-school Trakteer Koninginnedag op kaas, worst of appels, maar niet meer op snoep Programma al in grote lijnen gereei eed VEILING SEPTER TIEL Meer wooncomfort belangrijk argument voor deelname Euroflats gaan vlot van de hand Oliebollen voor bouw clublokaal G. Moesbergen 35 jaar controleur Excursie naar Blauwe Kamer Gemakkelijke zege van DSA-ploeg op Jeugddorp VERGOEDING BURGERLIJKE STAND RHENEN NORMEN VOORWAARDEN Lokalen van de huidige o.l.-school werden zeer waarschijnlijk afgekeurd MOOD SI TV AT IE TOTAAL EUROFLATS Schoolraad adviseerde vereniging Oranjedag SCHORSING DONDERDAG 27 FEBRV'ARI 1969 VEENENDAAL De doorstromingsregeling functioneert uitstekend in de gemeente Veenendaal. Uit het verslag over 1968 blijkt dat in niet minder dan 85 gevallen een financiële tegemoetkoming werd gegeven. Hiermee was in voornoemd jaar een bedrag gemoeid van f 88.952,--. In 1968 werden in totaal 135 verzoeken om een financiële uitkering uit het doorstromingsfonds inge diend en in behandeling genomen. In vijftig gevallen werd afwijzend beschikt, omdat niet werd voldaan aan de voorwaarden. De doorstromingsverordening is op 1 mei 1967 door de gemeenteraad vastge stelde. Om voor doorstroming in aanmer king te komen moet men of verhuizen van een woning die een maximale ba- sishuur van f 99,per maand heeft haar een woning die een minimale basis- huur van f 110,per maand heeft, ter wijl het huurverschil tenminste 50 pro cent moet zijn, óf verhuizen naar een woning die tenminste twee kamers klei ner is (dan welke men thans bewoont) en waarvan de huurprijs gelijk of hoger is. Uit een gemeentelijk overzicht blijkt, dat van de 85 personen die in 1968 een uitkering ontvingen er 16 naar een klei nere woning verhuisden (van wie 12 naar een be jaarden woning), 8 naar een grotere woning en 61 naar een woning ning van gelijke grootte. De meeste ge zinnen gingen van een woning in een huurklasse vanaf f 750,tot f 1000, per jaar naar 'n woning gelegen in de huurklasse vanaf f 1800,tot f 2100, per jaar. Geconcludeerd kan worden, dat b.v. het wooncomfort een belang rijker rol speelt. De 61 gevallen hebben betrekking op doorstroming naar hui zen van gelijke grootte, waarvoor men echter een relatief hogere huur moet betalen. Wooncomfort, ligging enz. spe len hierbij uiteraard ook een rol. Zoals bekend is, kan men bij deelne ming aan de doorstromingsregeling in Geboren: Dirk, z. v. D. van Dam en E. van Dam; Arjan Hendrikus, v. M. van Ravenhorst en M. van Veldhui zen; Gerritje Johanna, d. v. J. van Doorn en G. J. Verkerk. Ondertrouwd: F. Heugens, 27 jr., en J. W. Henzen. 22 jr.; A. J. Wildeman, 23 jr., en W. C. H. van Dam, 21 jr. Gehuwd: C. Meijer, 24 jr. en H. G. Buma, 21 jr.; H. R. van de Pieterman 23 jr. en E. E. A. Ariesen 20 jr. Overleden: Jan Willem Waiboer, 70 jr.; Hendrikus Everhardus Seising, 72 jr.; Johannes Lambertus Marinus Ho- vestad, 50 jr.; Jan van Dijk 73 jr.; Casper van Wessum, 80 jr.; Johan nes Heimei, 63 jr.; Dirk Takes. 70 jr.; Geusje van den Berg, 86 jr.; Gijsbert - je Keijman, 70 jr. Ingekomen personen Ingekomen: Margrit L. Strahl met gezin van Rijswijk Z.H.; Willem van der Steen met gezin van Rotterdam; Marinus Hietveld met gezin; Jaco bus van Appeldoorn met gezin van Resteren; Dirk Brouwer van Ede; Bastiaan Bastiaanse met gezin van Schijndel; Bernardus J. Vink met ge zin van Gouda; Dirk P. de Bruin met gezin van Lienden; Erna J. van de Wardt van Voorburg; Gerardus A. J., Kroon met gezin van 's-Gravenhage; Gijsbert Klaassen met gezin van Wa- geningen; Bastiaan Th. van Nuss met gezin van Rilland-Bath. Vertrokken: Herman F. J. Belmer naar Doorn; Metje van Laar naar Veenendaal; Rijk Bellart met gezin naar Veenendaal; Jannetje de Leeuw naar Wageningen; Francona A. C. Prins naar Bloemendaal; Mohamed Abdellaoui met gezin nnar Veenen daal. RESTEREN Geboren: Geertrui- da H. d. v. P. C. Engelaar en G. Mid del; Gerritje E. d. v. D. G. Kleef, en E. Bolderman; Evertje d. v. H. W. van Eldik en H. E. Verwoert. Overleden: Gijsbert Anthonie van de Wardt, oud 53 jr. te Resteren; Jan Jansen, oud 93 jaar, te Resteren. RESTEREN Zaterdagmorgen om precies 10 uur start in Resteren een grootscheepse oliebollenactie, die wordt georganiseerd door de sportvereniging ..Resteren". De opbrengst van de olie bollen, die huis-aan-huis zullen worden aangeboden, wordt gestort in het fonds t.b.v. de bouw van het clublokaal op het sportcomplex. Voor het bakken van de oliebollen is maar liefst 200 pond meel aangekocht. Als alles volgens plan verloopt zullen 's ochtends om 6 uur de bakwerkzaam- heden beginnen. RHENEN Onder auspiciën van de Vereniging voor Vreemdelingenverkeer wordt op zaterdag 15 maart een ex cursie gehouden naar het vogelreser vaat „De Blauwe Kamer". Degenen die daarvoor belangstelling hebben dienen met eigen vervoer naar de Grebbesluis te komen, vanwaar men naar het ex cursieterrein vertrekt. aanmerking komen voor een financiële tegemoetkoming in de kosten. Om in aanmerking te komen moet worden voldaan aan een aantal voor waarden. Zo moet de huur van de te be trekken woning ten minste f 110,per maand zijn. Iemand die verhuist van een woning met een huur van f 80, per maand naar een huis met een huur van f 150,per maand komt in principe in aanmerking voor een premie. Een gezin dat verhuist van een woning met een huur van f 45,per maand naar een woning met een huur van f 90, komt echter niet in aanmerking voor 'n premie, alhoewel het verschil in huur honderd procent bedraagt. Wanneer men verhuist van een wo ning met een maximale basishuur van f 99,per maand naar een huis met een minimale basishuur van f 100.per maand bedraagt de vergoeding 15 keer het verschil in huur per maand van de betreffende woningen met een maxi mum van f 500,In zo'n geval wordt een tegemoetkoming in de verhuis- en inrichtingskosten van maximaal f 500, gegeven. Wanneer men verhuist naar een woning die tenminste twee kamers kleiner is en waarvan de huurprijs ge lijk of hoger is, wordt een tegemoetko ming gegeven van steeds f 1000,In dien de gevallen betrekking hebben op het verlaten van een eengezinswoning en het betrekken van een etagewoning worden de eerdergenoemde bedragen met f 500,verhoogd. Hiermee beoogt men het vrijmaken van eengezinswo ningen, welke doorgaans in lager huur liggen. In de doorstromingsverordening zijn enkele voorwaarden vastgelegd, zoals: de te verlaten woning moet voldoen aan redelijke eisen van bewoonbaarheid en als huurwoning ter beschikking komen van B en Wde ontruimde woning moet de functie in het doorstromingsproces blijven vervullen (geen verkoop, af braak e.d.); de aanvraag voor een pre mie moet zijn gedaan binnen twee maanden na de verhuizing en er mag geen sprake zijn van woningruil. Ver der komt men niet in aanmerking wan neer men heeft moeten verhuizen van wege een gerechtelijk vonnis tot ont ruiming. Een andere voorwaarde voor een pre mie-uitkering is: men mag niet volgens een andere regeling van overheidswege in de gemaakte kosten van de verhui zing en her-inrichting een uitkering hebben ontvangen (of alsnog ontvan gen). Voorts bestaat er geen recht op een uitkering indien men verhuist van een etagewoning naar een eengezinswo ning, tenzij deze woning 'n eigen huis is met een minimale economische huur waarde van f 1320,per jaar. In de te verlaten woning mag geen ander gezin achterblijven. Wordt een huis door drie LEERSUM De gemeenteraad van Leersum heeft gisteravond besloten over te gaan tot de stichting van een 7-klassige openbare lagere school. Voorts zal men medewerking verlenen aan de totstandkoming van een 4-klassige lagere school voor bijzonder onderwijs in Leersum-zuid-oost. Het besluit werd geno men na een amendement van zes raadsleden op het voorstel van het college. Men had voor dit onderlinge beraad een half uur schorsing nodig. Burgemees ter en wethouders namen de motie over. Er was geen hoofdelijke stemming voor nodig. Tegen het voorstel van B. en W. een drieklassige school voor bijzonder la ger onderwijs in semi-permanente uit voering te laten bouwen te zijner tijd, rees bezwaar omdat men liever een 4-klassige zag verrijzen (de heer Dell). De heer Benink (VVD) was het hiermee eens en pleitte voor een 7-klas- sige openbare school. Het extra lokaal kan dan in reserve worden gehouden. Burgemeester C. M. Jacobs' vertelde dat de huidige lagere school aan de Schermlaan in zeer slechte toestand verkeert. Er is onlangs een enorme lekkage opgetreden, waarvan het her stel niet opweegt tegen de kosten. De inspecteur heeft kennis genomen van deze deplorabele toestand. Verwacht wordt, dat tenminste drie lokalen wor den afgekeurd. De voorzitter deelde mee dat een ur gentie-verklaring is aangevraagd voor de bouw van drie lokalen aan de Schermlaan, maar die verklaring zou ook te gebruiken zijn voor de stichting van een nieuwe permanente school. Ten aanzien van de stichting van een bijzondere school voor lager onderwijs, bepleitte hy een drieklassige school: School-technisch gezien is dit heter dan een 4-klassige. De heer Homan (AR) deelde via een uitgebreid betoog mee dat ten aanzien van het bijzonder onderwijs een nood- De in de volksmond van Veenen daal geheten „dureflats in het plan Molenbrug, waarvan de verhuur overigens tot nu toe geen problemen heeft opgeleverd. gezinnen bewoond, dan komt bij gelijk tijdige ontruiming alleen de hoofdbewo ner in principe in aanmerking voor een premie. Sinds de inwerkingtreding van de Doorstromingsverordening heeft de ge meente Veenendaal in totaal f 128.328.,15 uitbetaald. Door het rijk werd een be drag van f 90.617,50 in het doorstro mingsfonds gestort, terwijl de gemeen te zelf uit eigen middelen f 37.710,65 in dit fonds stortte. Uit het rapport over 1968 blijkt ook dat ten opzichte van het jaar daarvoor meer goedkopere wonin gen door middel van doorstroming be schikbaar zijn gekomen. De verhuur van de zg. „Euroflats" in het plan Molenorug verloopt uitstekend, zo werd van de zijde van het Make laars- en Assurantiekantoor A. H. van Wagensveld meegedeeld. In bedoeld project worden in totaal 238 flatwonin gen gebouwd, verdeeld over twee blok ken van twaalf hoog en vier flats an zes hoog. De huizen kennen een z.g. bungalow-indeling (met. o.a. schuif wand, waardoor de royale woonkamer te splitsen is; drie slaapkamers) en ko men op f 275,huur per maand. Hier in is begrepen een bedrag van f 60, voor verwarming, onderhoud enz. In sommige gevallen kan 'n garage bij-ge huurd worden, waardoor de huur komt op f 300,of op f 305,per maand. De flats worden hoofdzakelijk ver huurd aan gegadigden buiten Veenen daal. Uit de gemeente zelf is praktisch geen animo. De nieuwe bewoners zijn veelal afkomstig uit de grotere steden; zij zoeken hhierin de buurt een nieuuwe werkkring of willen rustiger wonen. De woningen zijn gebouwd in de betrekke lijk rustige omgeving van de sportvel den en het zwembad, waarop men te vens het uitzicht heeft. De flats in het Vijverplan, die on der andere voor doorstroming in aanmerking komen. RHENEN Onder voorzitterschap van notaris S. J. Vleer kwam de vereni ging „Oranjedag" gisteravond in hotel „Sonvillier" in jaarlijkse algemene le denvergadering bijeen. Onder de aanwezigen bevond zich het erelid de heer Th. v.d. Willik, jarenlang secretaris van „Oranjedag". Het gemeentebestuur was vertegenwoordigd door wethouder inr. J. Deen wegens verhindering van burge meester jhr. mr. L. Bosch ridder van Rosenthal. Ook de ere-voorzitter, de heer W. A. van Hoogdalem, had bericht van verhindering gezonden. Het bestuur had inmiddels niet stil gezeten en kwam al met een in grote lijnen opgezet pro gramma voor de viering van de komende Koninginnedag op 30 april te voor schijn. De dag wordt geopend met kloklui den, daarna wordt in de Cuneratoren een beiaardconcert gegeven en bij het gemeentehuis vindt de gebruikelijke aubade plaats. Voor de kleuters wor den poppekastvertoningen verzorgd met een goochelaar en evenals vorig jaar wordt weer een grote feesttent opgebouwd, waarin 's middags een ca baretgezelschap zal optreden met on der anderen het trio Ted de Braak, ge assisteerd door vele andere bekende artiesten, 's Avonds wordt in diezelfde feesttent een beat-evenement georga niseerd met medewerking van ..The Jumps" uit Tilburg. De dag wordt be sloten met een taptoe, te geven door de harmonie „Ons Genoegen" en met een groot vuurwerk aan de Veerweg. Uit de vergadering werd de sugges tie gedaan een oriëntatierit te houden voor automobilisten. De Macro werd bereid gevonden deze rit te organise ren. Een andere suggestie betrof een dropping voor de leerlingen van het voortgezet onderwijs. De heer Boskal- jon beloofde voor de organisatie daar van te zullen zorgdragen. Er werd vanuit de vergadering ook aangedrongen wederom het voorheen zo geslaagde ganzebordspel in de openlucht te organiseren en wanneer dat niet mogelijk zou zijn iedere school voor eigen leerlingen op de betreffen de schoolpleinen kinderspelen te laten organiseren. Anderen waren van me ning dat de viering van Koninginne dag in eenheid moet geschieden en dat de kinderen niet moeten worden ver deeld over de diverse in de gemeente aanwezige speelpleinen. Opnieuw zal getracht worden een commissie nieuw leven in te blazen om te gaan werken aan nieuwe liederen. Daartoe zullen afgevaardigden van de muziekverenigingen worden aange zocht. Er werd uitgebreid gesproken over een ontvangen schrijven van de schoolraad, waarin de medewerking werd ingeroepen om in het kader van de strijd tegen tandbederf bij de jeugd op Koninginnedag niet meer te trakte ren op snoep, maar bijvoorbeeld op kaas, harde zuurtjes, worst, sinaasap pelen of appels. De meningen waren nogal verdeeld. De secretaris van de schoolraad, de heer J. Litz die ter ver gadering aanwezig was, zette nader uiteen wat de bedoeling van de sugges tie eigenlijk was. Hy was van mening dat niet alleen op de scholen maar ook door de gemeente en door „Oranjedag" 'iet voorbeeld moest worden gegeven. Notaris Vleer voelde veel voor een ktatie in de geest van het feest. Maar >ch zal het bestuur van „Oranjedag" ïog bespreken welke vorm van traktatie dat dan wel zal zyn. De bestuursleden S. J. Vleer, W. C. Pieters, J. W. Zijlstra, C. H. Nedorost, A. J. Meijer- Eikema en F. J. Mijns- sen werden bij acclamatie herkozen. Er waren geen tegenkandidaten. Nadat secretaris W. C. Pieters zijn jaarverslag had uitgebracht, waaruit bleek dat de jeugd vorig jaar achteraf bijzonder gunstig had gereageerd op het ook toen gehouden beatfestijn, gaf penningmeester R. C. A. van Voort- huisen zijn financieel verslag. Door drie feesten in 1968 was de vereniging ongeveer f 800,- ingeteerd, hetgeen dus nogal meeviel. De heren J. Litz en Kappeteyn vormden de kascontrole commissie. Zij konden mededelen dat alle bescheiden in orde waren bevon den. Bij de rondvraag werd aangedron gen de ledenwerfactie niet te verwaar lozen. Wethouder Deen tenslotte sprak namens het gemeentebestuur zijn gro te waardering uit aan het bestuur van „Oranjedag" voor de betoonde activi teiten in het verleden en voor de toe komst en vond het een positief geluid dat de vergadering zal trachten ook een grote groep volwassenen bij de feestelijkheden te betrekken (autoral ly) en dat de nodige aandacht zal wor den besteed aan de werving van nieu we leden, omdat zaveel mogelijk Rhe- nenaren „Oranjedag" moeten steunen in haar werk. Voorzitter Vleer dankte op zijn beurt het gemeentebestuur voor de finan ciële steun en allen die op een of an dere wijze hun medewerking verlenen tot het welslagen van de festiviteiten. RENSWOUDE De Fok- en Contro levereniging Renswoude en omstreken hield dezer dagen de 35ste jaarvergade ring. Deze avond stond onder leiding van de heer D. A. Verbeek. Nadat het zakelijke gedeelte aan de orde was ge weest, sprak de ere-voorzitter J. T. Wolleswinkel, enkele waarderende woorden tot bestuur en leden van de vereniging. Hierbij werd vooral de heer G. Moesbergen lof toe gezwaaid, voor zijn werk als controleur. De heer Moes bergen is 35 jaar in dienst van de Fok- en Controlevereniging. Jubilaris (rechts) ontving uit handen van ere-voorzitter, de heer Wolleswinkel, een doos sigaren (zie foto). situatie is ontstaan, welke een climax krijgt bij het begin van het nieuwe schooljaar. Hij zag geen andere moge lijkheden in deze situatie verande ring te brengen dan door de bouw van een noodschool. De AR-woordvoerder memoreerde dat op de plaats in Leer- sum-zuid-oost geen bestemming moet worden gegeven aan welke school ook. Er zouden daar volgens hem eerst noodscholen moeten worden gebouwd (voor beide groeperingen) en van de groei en ontwikkeling zou moeten af hangen welke school daar definitief gevestigd moet worden. De voorzitter deelde hierop mee dat, wanneer de raad besluiten zou tot stichting van een openbare lagere school ook de plaats bekend moet worden. Dat is wettelijk verplicht. De heer Homan had moeite dit te volgen en discussieerde nog geruime tijd verder over zijn denkbeelden. Hij filosofeerde over gelijke monniken en gelijke kappen, hetgeen aan de heer Dell de opmerking ontlokte: „Als de monniken gelijk zijn, in dit geval, dan de kappen toch niet, want in de huidige opzet komen er meer lokalen voor het bijzonder dan voor het openbaar on derwijs". Na de uitvoerige samenspraak had de heer Van Doorn (CHU) behoefte aan schorsing van de vergadering, waarop de voorzitter gretig inging. Burgemeester Jacob voorzag kenne lijk een goede oplossing, want toen na het beraad van ongeveer een half uur de heren weer om de geïmproviseer de raadstafel gingen zitten, lag er een amendement van de heren Dell (LB), Lubbc (idem), mevr. Roelofse-Ploeg en de heer Takken (beiden PvdA) en de heren Slijkhuis en Benink (beiden VVD) Men stelde voor tot stichting van een 7-klassige lagere school voor openbaar onderwijs over te gaan in Leersum- zuid-oost (zo dicht mogelijk bij Leer- sum-zuid-west) en tot het geven van medewerking aan de realisering van een 4-klassige lagere school voor bij zonder onderwys. Het gaat hier om se>- mi-permanente gebouwen. Na een kor te discussie ging de raad hiermee zon der hoofdelijke stemming akkoord. RENSWOUDE DSA trad deze week aan tegen de ploeg uit jeugddorp de Rudolph-Stichting in clubgebouw „Rehoboth". Beide ploegen hadden el kaar dit seizoen al ontmoet en DSA werd in de uitwedstrijd kansloos door de Jeugddorpers verslagen. Ditmaal was het precies andersom en de op revanche beluste DSA-ploeg boekte een gemakkelijke zege op de tegenval lende gasten. De eerste wedstrijd, een auiz, werd gespeeld aan 10 tafels. De DSA-ploeg behaalde een totaal aantal punten van 42 tegen de Jeugddorpers 33 (270). De volgende ontmoeting leverde meer span ning op. DSA kon in de laatste partij de winst grijpen want Evert v. Garde ren, Henk v.d. Broek, Dirk Ham en Henk Vink wisten precies op tijd een fles meer om te schieten dan de Ach- terveldse Jeugddorpploeg (4-0). Schijnbaar werd de Jeugddorp-ploeg zenuwachtig want na een gelijk op gaand begin in de wedstrijd Kegel voetbal moest men de eer wederom aan DSA laten (6-0). Ook de kangoeroe-race werd een DSA-overwinning, waardoor de stand 8-0 werd. In de volgende wedstrijd „Twister" behaalde A. v. d. Berg het eerste punt voor Jeugddoro door H. Rijnders te kloppen, maar ondanks het feit dat de Jeugddorpploeg zich ten volle gaf, lag er weer een royale zege voor DSA in het verschiet. Bij het boogschieten werd de stand echter ge lijk en het startspel leverde ook een draw op. In de laatste partij was ech ter DSA net iets beter (13-1). Na de pauze volgde de laatste partij zaalvoetbal. DSA speelde met E. v. Garderen als keeper en K. Eskes en E. J. v. Ginkel als verdedigers een goede partij en zij wisten hun doel schoon te houden. D. Ham zorgde voor een doelpunt en daar de ploeg van het Jeugddorp geen treffer wist te plaat sen werd hierdoor de eindstand 15-11, een monsterzege, die niet verwacht was. H. v.d. Broek van DSA had in de individuele score de meeste punten behaald en ontving de eerste prijs. J. Eijsink van Jeugddorp werd 2e met 22 punten. Opgave na klasse mm maat Appelen Eisdener Klumpkes Goudreinette k.2 Golden Delicious k.2 Jonathan Lombarts Calville k.l Lombarts Calville k.2 Laxtons Superb k.2 Pomme rose k.2 Kroet per 100 kg zuur 10,10; rood 8,10. Fabrieksfruit per 100 kg blank 10,10, rood 8,10. Stip en stek per 100 kg 6,20. Peren Conference k.2 Doyenne du Cornice k.l 7783 Brederode 1532 1620 Winterjan 1932 St. Remy 1118 Gieserwildeman 3872 2029 Perenkroet per 100 kg 3,60. Groenten Knolselderij per stuk 5052, 2427; Prei 7386, 2973; Spruiten 4851, 4145; Uien 18—26, 10—13. Alles in ets per kg tenzij anders vermeld. 75/opw 70/75 65/70 60/65 55/60 1 S 16—32 87—89 79—84 63—68 57—60 48—56 46—51 29—32 58 18—45 58—60 47—49 44—52 43—49 3642 60—63 59—61 50—55 30—34 27—52 31—33 25—27 28—30

De Vallei | 1969 | | pagina 3