Weer enorme inschrijving voor internationaal DTTC-toernooi Australië wil terug aan top in wedstrijdzwemmen Ajax-Benfica in de Amsterdamse raadzaal Janssen draait niet best in Sardinië Franse arbiter Rogier Machin Nationaal kampioenschap 47/1 begon met bijzonder matig spel rekent op boeiende wedstrijd oor kleinere boer nog wel toekomstkansen Bob Schoutsen en Ada Kok gaan niet mee naar Bremen Gaby Seyfert wereldkampioene IJshockevteam won van Hongarije örtmeuws Stade de Colombes volledig uitverkocht DAGMEISJE MEISJE Astrid Suurbeek leed nederlaag Doedkin weer verder op hinkstapsprong Ajax nog nooit zien spelen Steeds nieuwe Geen illusies Waar je ook kijkt steeds meer mensen ontdekken Roxy 25. U blijft toch niet achter? Breznjei sprak met Dzur IR. WELLEiS TOT PACHTERS US ZWOLLE: VRIJDAG 28 FEBRUARI 1969 DEVENTER Voor zondag a.s. staat Nederlands oudste internationa le tafeltennis-evenement weer op de agenda. In de Buitensociëteit te De venter vindt dan voor de negentiende achtereenvolgende maal het interna tionale toernooi van D1TC plaats. Een duizend partijen zullen er op dit toer nooi moeten worden verwerkt in de tijd van 's morgens half negen tot *s avonds half acht op tweeëntwintig speeltafels. Ondanks het feit, dat de organisa toren op voorhand minder uitnodigin gen hebben verzonden, moesten toch ook nu weer vele inschrijvingen ge weigerd worden. Om het aantal teleur- gestelden niet te groot te maken werd besloten het gemeng-dubbelspel in de lagere klassen te laten vervallen om op die wijze ruimte te verschaffen voor meer deelnemers in de enkelspelen. Het zou zonder meer mogelijk zijn om de totaal-capaciteit van de nieuwe Deventer Sporthal zesendertig speel tafels volledig voor dit toernooi te benutten, maar dit past niet in de al gemene opzet. Niet alleen, dat het „bal na" het toernooi moet dekken, maar bovendien komen vele deelne- ADVERTENTIE SYDNEY De gouden tijd van het wedstrijdzwemmen in Australië, die in het seizoen 19541955 vlak voor de Olympische Spelen in Melbourne een top bereikte, schijnt te herleven. Verschillende topcoaches en zwem-offi- cials geloven, dat een nieuwe generatie van Australische zwemsterren hun prestaties genoeg kunnen verbeteren om tijdens de Olympische Spelen van 1972 in IMunchen een serieuze kracht meting tegen de Amerikaanse supre matie te ondernemen. De secretaris van de Australische zwembond Syd Grange zei, dat na de recent gehouden zwemkampioenschap- pen van Nieuw Zuid Wales: „Op zijn minst genomen hebben wij na een dieptepunt winst geboekt en er zijn potentiële vooruitzichten die onze kan sen verhogen voor het winnen van gou den medailles in Munchen. DEN HAAG Ada Kok en Bob Schoutsen zullen niet deelnemen aan de internationale zwemwedstrijden van Bremen die van 7-9 maart a.s. wor den gehouden. Zij treffen momenteel voorbereidingen voor hun trip naar Zuid-Afrika. Aangezien Nel Bos na haar ziekte nog niet in vorm is en daarom niet in Bremen aan de start verschijnt, zijn er drie pteatsen vrij gekomen in de door mevr. Storm en de heer Muller geleide formatie. Deze zullen worden bezet door Wilma van Beek (Zian), Frieke Buys (VZC) en Cees Uittenhout (Sleutelstad). Ada Kok zal eveneens niet kunnen deelnemen aan de internationale wedstrijden, die op 22 en 23 maart a.s. in Milaan wor den gehouden. Bij dit evenement zal schoolslagzwemster Marjan Janus (H PC) haar olaats innemen. COLORADO SPRINGS —Met een gttjlvolle en gracieuze kür heeft de 20- jarige Gaby Seifert donderdagavovond voor 4700 toeschouwers in de „World Arena" in Colorado Springs beslag ge legd op de wereldtitel kunstrijden. On danks een val in haar vrije oefening raakte de Oostduitse niet uit haar rit me en de negen juryleden wezen haar dan ook unaniem als winnares aan. De Europese kampioene had, door het op geven tengevolge van een rugblessu re van haar grootste concurrente, de Praagse studente Hanah Maskova, wei nig moeite de overige zestien deelneem sters de baas te blijven. De tweede plaats was voor de Oos tenrijkse kampioene Beatrix Schuba. De Hongaarse Zsuzsa Almassy verde digde met succes haar derde plaats, die zij na het beëindigen van de verplichte figuren bezette. De eindstand luidt: 1. en wereldkam pioene: Gabriëlle Seyfert (O-Dld)) plaatscijfer 9 2.795,5 punten; 2. Bea trix Schuba (Oostr.) 24 2.709.4; 3. Zsuzsa Almassy (Hong.) 27 2.709.6; 4. Julie Lynn Holmes (VS) 33 2.696,2; 5. Janet Lyn (VS) 44 2.663.4; 6. Lin da Carbonetto (Can.) 53 2.616,0. De Amerikaan Tim Wood kan de we reldtitel kunstrijden bij de heren nog nauwelijks ontgaan. Na het afsluiten van de verplichte figuren had hij don derdagavond in Colorado Springs met het plaatscijfer 9 en 1.300,0 punten een royale voorsprong op zijn grootste con current, de Tsjech Ondrej Nepela met plaatscijfer 19 en 1.173.3 punten. De Fransman Patrick Pera bezet de derde plaats met 27 en 1.147,1 punten. SKOPJE Het Nederlandse ijs- hockeyteam heeft woensdag te Skopje zijn derde wedstrijd voor groep C van het wereldkampioenschap gewonnen. De Nederlanders versloegen Bulgarije met 7-5 (2-2, 4-1, 1-2). Zwitserland bleef ongeslagen door een overwinning met 9-0 op Denemarken (3-0, 5-0, 1-0). Japan behaalde een zege met 6-3 (0-1, 4-1, 2-1) op Hongarije. De stand is: 1. Zwitserland 6 pnt., 2. Japan 4., 3. Nederland 4., 4. Bulga rije 2., 5. Hongarije 2., 6. Denemarken Momenteel staan wij op de tweede plaats achter Amerika, maar er is een groep jonge sterren, vooral meis jes, in de leeftijd van twaalf tot twin tig jaar die een eerste plaats in de wereld kunnen veroveren". Een van de redenen voor het opti misme van Syd Grange was dat tijdens de kampioenschappen van Nieuw Zuid Wales meer dan zestig records werden gevestigd. Diana Rickard (15) won tien indivi duele titels, terwijl haar zusje Virginia (9) elf records verbeterde in de cate gorie onder de tien jaar. Wayne Far thing (13) brak het juniorenrecord van Michael Wende op de 100 meter vrije slag met 0.1 seconde (58,5) en won maar liefst zeven individule titels. Oud-zwemcoach Forbes Carlile", die enige tijd de Nederlandse zwemploeg onder zijn hoede heeft gehad, conclu deerde, dat de huidige situatie van het zwemmen in Australië bemoedigend is voor het treffen tegen Amerika in Munchen. Junioren „Om een plaats in het wereldzwem- men te behouden is het noodzakelijk, dat men altijd een aantal junioren voor de toekomst achter de hand heeft. Ik dacht, dat het bij ons momenteel zo is". Een andere topcoach Don Talbot merkte op: „De Amerikanen in Mun chen een afstraffing geven, is te opti mistisch. De tegenstand van Australië zal echter veel hardnekkiger zijn dan tijdens de Spelen van Mexico. De voor uitgang van het zwempeil, na het diep tepunt waarin wij verkeerden, is niet alleen af te meten uit de kampioen schappen van Nieuw Zuid Wales, maar is merkbaar in alle staten van Austra lië. mers (sters) uit binnen- en buiten land speciaal ook voor dit gezellig deel, omdat men dit in andere steden vaak mist. Op de duur zal het er toch echter waarschijnlijk wel van moeten komen, dat men voor dergelijke gro te toernooien uitwijkt naar de Sport hal. In de Ereklasse bij de heren staan de kansen van Bert van der Helm ui teraard hoog genoteerd. Bovendien heeft de Leidenaar er zijn zinnen op gezet om als eerste speler in de historie van het DTTC-toernooi driemaal achtereen beslag te leggen op de eerste plaats. Zover is het echter nog lang niet, want Bert Schoofs, Mauri Colthoff en voor al Nico van Slobbe, om er enkele te noemen, zijn toernooi-spelers bij uit stek. De buitenlandse concurrentie moet van Duitse zijde komen, waarbij vooral de Qarendorfers Bernd Schleb- be en Walter Fressmann en de Esse- naar Klaus Solka tot de grote kansheb bers dienen te worden gerekend. Bij de dames start de oude en nieu we Nederlandse kampioene Mary van Ruiten als de grote kanshebster. Ellen Kort, Veronique van der Laan en Auk- je Wynia zijn echter bepaald niet van mindere klasse, terwijl voorts de Duit se dames Gisela Stratger en Heidema- rie Ehlen wel eens voor een surprise zouden kunnen zorgen. In de overige klassen zijn vooral de spelers uit de provincies Overijssel, Gelderland, Groningen, Friesland en Drente zeer sterk vertegenwoordigd en de verwachting is dan ook gerecht vaardigd, dat vele prijzen in een van de zevenentwintig verschillende klassen in deze contreien terecht komen. Aan gezien in de lagere klassen de Duit sers echter ook op alle nummers ver tegenwoordigd zijn, kunnen zij echter wel eens roet in het eten strooien. AMSTERDAM De gemeente raad van Amsterdam zal woensdag zijn vergadering schorsen om via de televisie de beslissende voetbalwed strijd tussen Ajax en Benfica te kunnen volgen. Om toch niet in tijd nood te komen, wordt overwogen de vergadering vroeger te laten be ginnen dan op het gebruikelijke aan- vangstijdstip van half twee. Burgemeester en wethouders be slissen vandaag hoe de gang van zaken precies zal zijn. De kans dat groot, dat in de vergaderzaal van Amsterdams gemeenteraad televi sietoestellen zullen worden opge steld. Op de dag van Ajax-Benfica houdt de raad 's middags en 's avonds zijn slotoverleg over de gemeentebegroting, die in commis sievergaderingen al is uitgepluisd Bij het Ajax-stadiion in Amster dam-oost stonden gisteren drom men mensen die hun bestelde kaart jes voor de wedstrijd in Parijs kwa men afhalen. Ze kwamen uit het he le land, tot uit de verste hoeken van Groningen, Zeeland en Lim burg. Enkelen hadden er een nacht wake bij het stadion voor over ge had; de meesten waren er vroeg voor uit bed gekomen om toch voor al niet te laat te zijn. Op een bij- veld van het stadion kregen de wachtenden in de ochtend een voor proefje: training van Ajax' matado- ren die straks voor de derde keer Benfica zullen bekampen In hoog tempo gingen de duizen den kaartjes - voor de ware liefheb ber het kostbaarste kleinood dat thans bestaat - over in de handen van de gelukkigen. Veelal ging men met stapels toegangsbewijzen voor mede-supporters weer op huis aan. Duizenden kaarten ook kwamen bij reisbureaus terecht, die volgende week voor een complete voetbal- volksverhuizing zullen zorgen. Wie niiet voor zondag had besteld, maakte geen schijn van kans. Ajax kan immers „slechts" beschikken over 28.000 van de 55.000 plaatsen, die het stadhui in Colombe bij Pa rijs heeft. ïïet aantal aanvragen om toegangsbewijzen lag bij de Amster damse club in de buurt van de veer tigduizend. En nog steeds zijn er mensen, die een vertwijfelde po ging wagen in de hoop dat er mis schien toch nog een kaartje over is. Het lange wachten in Parijs werd beloond. Opgewonden zwaaien twee supporters van Ajax met de kaartjes, die zij zojuist hebben veroverd. SASSARI Het eerste gedeelte van de zesde etappe van de Ronde van Sardinië is door de meeste renners ge bruikt als een rustige aanloop naar de belangrijker geachte tijdrit van don derdagmiddag. Pas in het laatste ge deelte van de rit werden er serieuze ontsnappingspogingen gedaan en Ole Ritter had daarmee succes. De Deen houder van het werelduurrecord WILLEMSTAD De Amerikaanse Nancy Richey heeft op de derde dag van het internationale tennistoernooi te Willemstad Astrid Suurbeek met 6-2, 6-3 uitgeschakeld in de tweede ron de van het damesenkelspel. Astrid Suurbeek met 6-2, 6-3 uitgeschakeld in de tweede ronde van het damesenkel spel. Astrid Suurbeek is ook in het dub belspel uit de strijd. Zij verloor, samen met Judith Salomé, met 1-6, 5-7 van het Amerikaanse duo Aschner-Bartkowicz. De uitslagen zijn verder: Herenenkelspel: George Andrew (VS) - Ilye Nastase (Roem) 3-6, 6-1, 1-6. Damesdubbelspel Niessen/Sturm (W Did) - Kodes/de So to 6-0, 6-2. Herendubbelspel Alvarez - Buding (Col/Wdld)/Kodes/ Kukal (Tsj. SI) 1-6, 5-7; Pimentel - Hen nep (Col ./Curacao) - Richey/Edlefsen (VS) 3-6, 1-6. werd spoedig achterhaald door Zande- gu, Bellone, Motta, Durante, Dancel- li, Swerts, Bitossi en Polidori, die iede re kans aangrijpt om wat van zijn se conden-achterstand op Michelotto weg te werken. Nadat de finishfilm was ontwikkeld, bleek Zandegu zijn naaste belagers, Motta en Durante, een band dikte te zijn voorgebleven. Janssen kwam 10 seconden na de winnaar binnen. Het tweede gedeelte van de vijfde etappe een tijdrit over een afstand van 19 kilometer werd gewonnen door de Deense werelduurrecordhouder Ole Ritter in 24 minuten en 12 secon den. De Italianen Vittorio Adorni en Franco Bitossi legden met geringe achterstand beslag op de tweede resp. derde plaats. Claudio Micheletto be houdt de leiderstrui. De uitslag van de tijdrit luidt: 1. Ole Ritter (Denemarken) 24.12 (gemiddelde van 48.341 km/uur), 2. Vittorio Adorni (It.) 24.33, 3. Franco Bitossi (It.) 24.43, 4. Aroldo Spadonl (It.) 24.48, 5. Roger Swerts (Belg.) 25.54, 24. Jan Janssen (Ned.) 25.57. Algemeen klassement na de vijfde etappe: 1. Claudio Michelotto (It.) 18.30.20, 2. Ginacarlo Polidori (It.) op 31 sec., 3. Fezzardi (It.) op 3.23. 4. Vicentini (It.) op 4.40, 5. Guerra (It.) op 4.46,... 68. Janssen (Ned.) 34.20. MOSKOU De Rus Nikolai Doedkin heeft in Moskou tijdens internationale indoor-atletiekwedstrijden het officieu ze wereldrecord hinkstapsprong ver beterd en gebracht op 16,86 meter. Het oude record was met 16,77 meter in be zit van de Westduitser Michael Sauer. De 21-jarige Doedkin, die biologie stu deert, brak zijn persoonlijk record met vijftien centimeter. NOORDWIJK Wat praat men toch over neo-kader 47/2 als een zo broodnodig moeilijker spelsoort. Wie donderdagmiddag in de bioscoopzaal van „Royaal" in Noordwijk-Binnen getuige was van de openingsronde van het nationale kampioen, schap anker kader 47/1, is zeker aan de noodzaak van dat nieuwe kader gaan twijfelen. Want de prestaties waren over vrijwel de gehele linie bedroevend slecht. Zelfs Hans Vultink, die de eerste Europese kampioen in het nieuwe kader is en die het toernooi in Courcelles mede als training voor het 47/1 had be schouwd. kwam niet tot een redelijk niveau. Dank zU een goed gespeelde reeks van 105 middenin de partij won Vultink van Jacobs. Maar dat de Achterhoeker pas in de 16e beurt zijn superioriteit over de voor Scholte (de titelhouder heeft wegens ziekte verstek moeten laten gaan) Ingevallen Jacobs kon uitdrukken, was bepaald teleurstellend. Nu Scholte er niet is, zou het kam pioenschap op papier een aangelegen heid moeten zijn tussen Vultink en Wij nen. De laatste echter heeft te kampen met moeilijkheden in de privésector en dat drukte een stempel op zijn spel in de eerste ronde. De Ossenaar mocht van geluk spreken, dat zijn plaatsge noot Lambert van Leur het in de slot fase van de partij geheel liet afweten, zodat Wijnen nog dank zij series van 41. 42. 37 en 45 een achterstand van ruim 100 punten (het was na 17 beurten 237-135 in het voordeel van Van Leur), kon overbruggen: 280-300. „Ik heb sinds december geen keu meer aangeraakt", was Wijnens veront schuldiging voor zijn moyenne van 14.28. „Eigenlijk had ik voor dit toer nooi bedankt, maar op aandringen van het bondsbestuur ben ik toch gekomen", zo zei de ook uiterlijk door zorgen ge tekende Brabander. Veruit de beste winnaar van de eer ste ronde was de Westbrabantse boek houder Lambert van Nijnatten, die met een goed gespeelde slotserie van 112 (de hoogste van de middag) de Lim burger Jean Bessems in elf beurten ver achter zich liet: 50-300. Met Van Nijnatten, Wijnen en Vul tink, schaarde ook Joop Roodenburg, de favoriet van het organiserende dis trict, zich onder de eerste winnaars. Maar zijn partij van 24 beurten tegen Hans Sundquest (255-300) is geen re sultaat om trots op te zijn. Diezelfde Roodenburg is echter een gevaarlijk man voor iedereen, zoals hij weinig later toonde. Tegen Van Leur sleepte de Zuidhollander uit ogenschijn lijk hopeloze positie (282-139) toch nog de winst uit het vuur. Roodenburg, die in twintig beurten dus met een gemid delde van nog geen 7.00 had staan spe len, bracht de toch al nerveuze Van Leur, die dit keer een slecht finisher is, eerst met een serie van 53 nog meer van zijn stuk om vervolgens in een slotreeks van 106 te exploderen „Die eerste twintig beurten kon ik niets Wat ik ook probeerde, het mislukte" zo zei de stralende Roodenburg na zijn beurt. Herstel was er van Tiny Wijnen, aan wiens keuvoering in de partij tegen Jacobs het niet was te zien, dat hij zo lang niet serieus gebiljart zou hebben. In de reeksën van 114, 74 en 73 bril- leerde Wijnen als vanouds en na negen beurten kon hij de keu los schroeven. Het devies „lief zijn voor elkaar" beheerste de ontmoeting tussen Van Nijnatten en Sundquest. Deze twee lie ten voor elkaar om strijd de fraaiste posities op het biljart achter, waarvan Van Nijnatten het meest en het best profiteerde. De lange Steenbergenaar liep in zijn vierde beurt van Sundquest weg met een serie van 144, opgebouwd deels met gaaf lijnwerk, deels ook met haast onfeilbaar geplaatste ballen. Het liep zó gesmeerd, dat Van Nij natten in een reflexbeweging uit teleur stelling bijna zijn keu op zijn knie in tweeën brak, toen een rappel iets te zacht was ingezet en de arbiter de reeks moest afbreken. Iets dergelijks kan men van de impulsieve Brabander altijd verwachten. Enkele jaren gele den trouwens ging zijn keu inderdaad in stukken toen hij in het kampioen schap 71/2 in Roelofsarendsveen in de nastoot aardig op weg was naar een remise en een eervolle plaats achter Scholte en vlak voor het einde faalde. Van Nijnatten, die hier in Noordwijk eerder in elf beurten van Bessems had gewonnen zegevierde nu in zeven beur ten, waardoor hij met een moyenne van 33.33 onbetwiste lijstaanvoerder bleef. Ook Hans Vultink handhaafde zich in de kopgroep door een zeer moeizame zege op Bessems. De jonge Limburger liep eerst een grote achterstand op (95-179 in zeven beurten), maar toen Vultink geen eindstoot kon plaatsen, werd het verschil steeds kleiner. Met een serie van 55 maakte hij in de twin tigste beurt een einde aan alle onzeker heid. J. Bessems (Cadier en Keer) 50 11 11 4.54 L. van Nijnatten (Steenbergen) 300 11 112 27.27 H. Sundquest (D. Haag) 255 24 J. Roodenburg (Voorhout) 300 24 L. van Leus (Oss) T. Wijnen (Oss) J. Jacobs (Amsterdam) H. Vultink (Groenlo) 53 10.62 45 12.50 46 13.33 45 14.28 86 14.68 300 16 105 18.75 280 21 300 21 235 16 Jacobs Wijnen Van Leur Roodenburg Sundquest Van Nijnatten Bessems Vultink 99 300 285 300 131 300 261 300 9 9 22 22 7 7 20 20 40 114 44 106 59 144 51 82 11.00 33.33 12.95 13.63 18.71 42.85 13.50 15.00 De stand na de eerste dag is: alg. pnt. h.s. gem. 1. Van Nijnatten 4 144 33.33 2. Wijnen 4 114 20.00 3. Vultink 4 105 16.66 4. Roodenburg 4 106 13.04 5. Jacobs 0 86 13.36 6. Van Leur 0 46 13.13 7. Sundquest 0 50 12.45 8. Bessems 0 51 10.03 PARIJS „Neen, Ajax heb ik nooit zien spelen en ik moet eerltfk zeggen dat ik bijzonder weinig over het elftal weet. Daarentegen heb ik een wedstrijd van Benfica bijgewoond. Dat is nu vier jaar geleden. Het was de wedstryd te gen Borussia Dortmund, óók voor de Europese beker. By die gelegenheid was ik grensrechter". Dit vertelde gistermiddag Rogier Ma chin (42), die woensdag 5. maart de wedstrijd Ajax Benfic-a in Parijs zal leiden. Hij heeft bepaald ervaring met dit soort wedstrijden. Als scheidsrech ter heeft hij er 25 geleid en bij tien an dere was hij grensrechter. Op zijn in ternationale staat van dienst komen verder voor de wedstrijden West-Duits- land Bulgarije, Rusland Zwitser land, België B Luxemburg en de amateurontmoeting tussen Engeland en Spanje voor de Olympische Spelen te Mexico. Als men in Frankrijk woont, verwon dert men zich bepaald niet over deze collectie. Want Machin staat bekend als een van de voortreffelijkste Franse voetbal arbiters, die bij voorkeur naar die wedstrijden wordt gestuurd, waar de strijd spannend belooft te worden en de hartstochten bijzonder hoog dreigen op te lopen. Hij is een geboren leider en tot nu toe heeft hij nog nooit moeilijk heden gehad met clubs, met spelers of met het publiek. Zijn werk aan de socia le dienst van een grote staalindustrie te Nancy, waar hij woont, heeft hem ge leerd om te gaan met mensen. Vooral met mensen, die in spanning verkeren en die vaak zichzelf niet meer zijn. „Beschouwt u het niet als een na deel, dat u Ajax nooit heeft zien spe len?" „Ik geloof het niet. Op internationaal gebied ontmoet men vrijwel steeds nieuwe ploegen. Zelfs Benfica, dat ik vier jaar geleden zag, is ongetwijfeld niet meer dezelfde ploeg van toen. Wel acht ik het voor een scheidsrechter noodzakelijk, dat hij het type spel van beide tegenstanders kent. In dit opzicht heb ik het geluk gehad het vorige jaar november kennis te kunnen maken met het Nederlandse speltype. Dat was bij de bekerwedstrijd ADO FC Köln in november in Den Haag. Ik mag u wel zeggen, dat ik toen zeer gunstig ver rast ben geweest door de goede wed strijd, die in de beste geest werd ge speeld en met zeer goed voetbal". „Kunt u een vergelijking trekken tus sen het Portugese en het Nederlandse speltype?" „Benfica, zoals ik het zag, was een voortreffelijke ploeg, die een uitermate aangenaam soort voetbal speelde. Mis schien wat gekunsteld, maar uiterst handig, mogelijk wat zachtzinnig, maar ajtijd zeer snel en gevaarlijk. In het al- gemeëïi 'iètten' de spelers ^föjizelve in, rfiaar proberen döor in het bezit te blij ven van de bal de tegenstanders af te matten. Daardoor maakt het de indruk, dat het zich verliest in oneindig doorlo pende combinaties". „Speelt Ajax hetzelfde type spel als ADO het vorig jaar, dan is dit spel veel directer waarin de speler veel sterker geëngageerd is en wat daardoor de in druk vestigt veel harder te zijn. Om dit type te kunnen spelen dienen de spelers over een welhaast volmaakte techniek te beschikken, anders ontaardt het in ruw spel. Maar bezitten de spelers de ze techniek, dan is hun voetbal veel ge- acheveerder dan dat van Benfica. Daarom moet men de wedstrijd Ajax Benfica beschouwen als een botsing tus sen twee totaal verschillende speltypen, PARIJS De Franse voetbalbond heeft vanmorgen bekend gemaakt dat de plaatskaarten voor de wedstrijd tus sen Ajax en Benfica voor woensdag zijn uitverkocht. Er zijn 60.881 kaarten verkocht en die brachten een recette op van 637.985 frank (f 452.969,35). Van de recette is tien procent voor de Franse voetbalbond, tien procent voor de Europese voetbalunie en het restant, na aftrek van belastingen, zal worden verdeeld tussen Ajax en Benfica, die beide op ongeveer een kwart van de inkomsten uit de entreegelden kunnen rekenen. In het stadion de Colombes, dat in 1924 werd gebruikt bij de Olympische Spelen van Parijs, zijn slechts één keer meer toeschouwers geweest, namelijk op 21 oktober 1956, toen de voetbalwed strijd Frankrijk-Rusland door 62.145 mensen werd bezocht. waaruit vaak de mooiste ontmoetingen ontstaan". Wat hij van de wedstrijd van woens dag dacht. „Helemaal niets. Het is niet goed voor een scheidsrechter, als hij zich van tevoren illusies gaat maken over een wedstrijd of zich aan voorspellingen waagt, wat de uitslag betreft. In het laatste geval is de kans groot dat hij niet meer objectief staat tegenover bei de partijen". „In het eerste geval riskeert hij de wedstrijd zelf te verminken. Want zo als een scheidsrechter een wedstrijd kan maken en breken, zo kan een wed strijd ook een scheidsrechter doen sla gen of mislukken. Daarom prefereer ik fris en onbevooroordeeld tegenover el ke wedstrijd te gaan staan die ik moet leiden. Dat zal ik ook proberen woens dag te doen". MOSKOU De Russische partijlei der Breznjef heeft gisteren in Moskou gesproken heeft een Tsjechoslowaakse militaire delegatie onder leiding van de minister van Defensie, generaal Dzur. Volgens een officieel communiqué verklaarde Breznjef, dat zijn land grote betekenis toekent aan een verdere ver sterking van de gevechtskracht van de Tsjechoslowaakse strijdkrachten. Voorts zou bij het onderhoud gebleken zijn, dat beide partijen de „traditionele vriendschap" tussen de strijdkrachten willen versterken. ZWOLLE „Wie er als boer aan twij felt of hij in de komende jaren nog wei rendabel kan werken, doet er beter aan met boeren op te houden, liever nog vandaag dan morgen. Maar wie op een betrekkelijk klein bedrijf zit en zijn zaakjes goed in orde heeft, behoeft echt niet bang te zijn dat hij spoedig met zijn werk moet stoppen. Want voor de goede boer is er in de eerstkomende ja ren echt nog wel wat plaats in ons land, ook in de EEG." Dat verklaarde de di recteur-generaal van de landbouw, ir. J. W. Wellen, dinsdagmiddag in een re de over landbouwproblemen, gehouden tijdens de algemene vergadering van de Bond van Landpachters en Hypotheek- boeren in Nederland die in hotel Van Gijtenbeek te Zwolle plaats vond. In zijn openingsrede tot de vergade ring, die door een kleine tweehonderd pacht- en hypotheekboeren uit het ge hele land werd bijgewoond, noemde de voorzitter van de Bond, de heer G. J. de Boer, de stijgende grondprijzen, de hoger w"*rtende rente de steeds maar hoge - >rdende pachtprijzen grote problemen, vooral voor de jonge boer die een pachtbedrijf wil gaan be ginnen. Hij keerde zich fel tegen de politiek van de rijksdienst der domei nen, die doorgaans 'n slechte verpach ter is. Maar verlaging van de pach ten en terugkeer van de prijsbeheer- sing der gronden, waarnaar de Bond al vele jaren straaft, is niet te ver wachten. Daarover liet de heer Wellen overi gens niets aan duidelijkheid over toen hij verklaarde dat een terugkeer van de Wet Vervreemding Landbouwgronden beslist niet meer tot de mogelijkheden behoorde. Alhoewel de directeur-gene raal van de landbouw het eenmansbe drijf, sociaal gezien, niet het meest aan trekkelijke vond, zag hij voor het kleine bedrijf, en met name het tweemansbe- drijf ook, voor de toekomst nog echt wel mogelijkheden. In Amerika, dat ons in vele opzichten toch zeker tien jaar voor uit is, heeft de groei van het kleine en middelgrote bedrijf tiaar superbedrijven toch ook niet zo'n gewe'^^e v'ucht ge nomen. Maar we moe we1 af van bedrijven met n .coe, waarvan er in 1966 in as land nog zo'n tienduizend waren en ook van de bedrijfjes met twee of vier koeien, waarvan er toen ook zeker 25.000 in dat jaar waren. Zelfs voor de boeren met vijf tot tien dieren, waarvan er nog meer dan 30.000 zijn, is niet veel toekomst meer. We behoeven nu niet direct naar de hele grote Mansholt-be- drijven toe te gaan, maar een 30 tot 40 melkkoeien zullen zeker nodig zijn om de melkveebedrijven rendabel te maken, aldus de heer Wellen die een dergelijke ontwikkeling voor de akker bouwbedrijven ook in deze geest zag. Tijdens de vergadering deelde voor zitter De Boer mede dat het bestuur van de bond een schrijven aan de mi nister van landbouw heeft gestuurd waarin een aantal wijzigingen van de Pachtwet 1958 worden voorgesteld die ten gunste van de pachter zouden kun nen komen. Overigens bleek het een grief van het bondsbestuur, dat de or ganisatie van pachters die nu al ruim 45 jaar bestaat via het landbouwschap nog weinig of geen inspraak heeft in het landbouwbeleid met name het voe ren van de grondpolitiek. Dat kan nu alleen nog maar via een achterdeur waar het ministerie van landbouw en de grond- en pachtkamers adviezen aan de l>->nd vragen. Wegens huwelijk van onze tegenwoordige hulp ge vraagd per 1 april a.s. een of voor de morgenuren. S.v.p. aanmelden 's avonds tussen 7-8 uur, mevr. van Schuppen-Kamsteeg, Bergweg 20, Rhenen.

De Vallei | 1969 | | pagina 13