Amerongen wil beslist hogere uitkeringen uit gemeentefonds v. d. Bosch: BB is nuttig, ook in lokale sfeer 0 P E L Ledental van Overberg's Belang groeit nog steeds Kelner uit Amerongen reed na aanrijding door Proef met plasticzakken start maandag in wijk „De Engelenburg" (flats) PROOST! VERHOEVEN'S KERKDIENSTEN Macro beveiligt 't Grebbe circuit Schuttingtaai JAN v. SCHUPPEN CHEVROLET AFRASTERING VAN GAAS Engelse cracks aan de start S. Laansma sprak voor bejaarden VAN DER KOLK VEENENDAAL N.V. Gemeentebegroting na rijp beraad en uitvoerige discussies vastgesteld HORLOGERIE VAN MANEN EHBO - Leersum houdt excursies Behoefte aan vergaderruimte Vier maanden ontzegging van rijbevoegdheid en f 750,- boete „Onsympathiek delict Ruimte Grondverkoop aan Stichting Vorming Bedrijfsjeugd rH Les in moderne schoonheids- verzorging V.A.B. KIRPESTEIN DUBBELE GRAANGENEVER EEN BORREL ZONDER WEERGA WAARLIJK ENIG IN NEDERLAND ZONDAGSDIENSTEN Permanent FORD-show in showroom VRIJDAG 28 FEBRUARI 1969 AMERONGEN Niettegenstaande de behandeling door een daarvoor speciaal ingestelde commissie had de ge meenteraad van Amerongen gisteravond nog ruim vier uur nodig om de begroting voor 1969 vast te stellen en goed te keuren. In die periode was ruim gelegenheid voor iedereen eens wat te zeggen en daarvan maakte men te pas en te onpas gebruik. Zo kon 't gebeuren dat de CH-er Haandrikman zijn afkeer voor het uitkeren van presentie gelden aan raadsleden ter tafel bracht; 't werd geen voor stel tot afschaffing daarvan, doch meer een suggestie. Burgemeester Van de Bosch gaf uitvoerig de gelegenheid over deze zijtak van de begroting te discussiëren. Veel tijd nam ook een resolutie van de heer Van de Veer (P.v.d.A.) in beslag (over aandrang bij de minister van B.Z. voor verhoging van de uitkeringen uit het gemeentefonds) en na wat aanvullingen werd dit voorstel aangenomen. Daarnaast lagen er nog verschillende voorstellen ter tafel ter zake verhoging van de reinigingsrechten, heffing van opcenten personele belasting, wijziging van de heffings verordening rioolafvoerrecht enz. De tarieven voor de vuilnisemmers werden vastgesteld op 24 gulden voor de le emmer, 12 voor de 2e emmer en 8 voor de derde em mer. Een en ander gebeurde op aanwijzing van het raads lid Tenge, die een verrekening bij de straatbelasting had geconstateerd, waardoor het voorstel van B. en W. terzake de reinigingsrechten kon worden ..afgezwakt". Bij de algemene beschouwingen (6 van de 9 raadsleden vertegenwoordigen een fractie) was van verschillende kan ten kritiek geuit op een post van ruim drieduizend gulden voor de organisatie Bescherming Bevolking. De voorzitter antwoordde, dat het moeilijk is via een locale sfeer inzicht te krijgen in het werk van deze organisatie. Hij memo reerde dat nogmaals een excursie zou kunnen worden gemaakt naar de BB- commandopost. Daarnaast toonde hij zich een groot voorstander van het in zetten van de BB bij vredesrarnpen. Inspraak Op een gloedvol betoog van de heer Tenge waarin hij meer inspraak be pleitte van de burgerij voor het gemeen telijk (raads->werk memoreerde de voorzitter geen pasklaar antwoord te hebben op de vraag hoe de belangstel ling in de werkbare sfeer in de con structie van het overheidsbestel is te passen. Hij vond het jammer dat juist tijdens de behandeling van de begro ting maar 2 personen als publiek aan wezig waren. Waarom is het hier niet stampvol? zo vroeg hij zich af. Daar voor moet er een rel of een andere vorm van sensatie zijn, zo stelde hij vast. De heer Van de Bosch is echter ook geen voorstander van een experi ment, zoals in een Friese gemeente werd uitgevoerd en waarbij alle burgers gelegenheid kregen mee te praten bij de behandeling van de begroting. Naar zijn mening verdient het aanbeveling bij belangrijke projecten zoals be stemmingsplannen enz. een soort hearing te organiseren. Bij zo'n initia tief wil het gemeentebestuur graag me dewerking geven. Ten antwoord op de algemene be schouwingen merkte hij ter zake op dat men op moet passen de behandeling van de begroting niet alleen als een politiek element te beschouwen. In zo'n geval komen talloze wensen naar voren en dat maakt soms het contact met de hogere overheden moeilijker. Hoewel hij voorstander is van een prognose bv. ten aanzien van de woningbouw over langer dan één jaar, wees hij erop dat de gemeente geen wetgevende mo gelijkheden heeft. Woningbouw Met de woningbouw is het in Ameron gen somber gesteld, omdat de verdeling van woningwetwoningen sterk planolo gisch wordt benvloed. Van een plano logische druk is in Amerongen nauwe lijks sprake en daarom kan het geen a a nt rekkelijke, grote bouwstromen ont wikkelen. „Wij moeten steeds weer vechten om de sociale woningbouw van de grond te krijgen en daarom komt onontkoombaar naar voren: gezamen lijke toewijzing van contingenten aan gemeenten. De verantwoordelijkheid voor de woningnood moet mede door omliggende gemeenten worden gedra gen, want dat hier in Amerongen be- hoefte schijnt te bestaan voor het bij- paalde situaties zijn, is beslist niet te wonen van openbare concerten. De op- wijten aan het gemeentebestuur of aan andere instellingen in de gemeente", aldus de burgemeester. Presentiegeld De heer Haandrikman (jongste raads lid) zat omhoog met de presentiegelden. In eerste instantie was het niet duide lijk of hij het te laag vond dan wel wilde afschaffen, maar naderhand toen ook de wethouder en een paar raadsleden zich in de discussie (die in fasen gevoerd werd) mengden maak te hij er een „suggestie-voorstel" van. De heer Tenge verleende steun aan dit niet ter zake en onofficiële voorstel, dooh naarmate er meer weerstanden kwamen vond de voorzitter het nodig in te grijpen. De CHU-er overweegt nu misschien voor welk doel hij de gelden zal bestemmen. Dat kan, zo liet de heer Van de Bosch weten. Resolutie De heer Van de Veer had uitvoerige algemene beschouwingen én tenslotte nog een resolutie, waarin hij stelde dat de uitkeringen uit het gemeentefonds te laag zijn en waardoor de uitgaven van de gemeente niet gedekt worden door de inkomsten. Hij stelde voor het epistel aan de minister van Binnenland se Zaken te sturen. Over dit onderwerp ontstond een uitvoerige discussie. De voorzatter kon zich in principe wel ver enigen met de inhoud, maar had toch liever dat bepaalde argumenten (re creatie) genoemd werden. Wethouder Van Barneveld vond dat andere ge meenten om adhesie verzocht moeten worden en ook wethouder Tiel wilde zijn mening wel geven. „Zo'n resolutie heeft weinig zin, want dan kunnen 850 van de 1100 gemeenten wel zoiets be pleiten. Daaraan heeft de minister geen boodschap; hij werkt met het gemeen tebestuur van iedere gemeente afzon derlijk. Wel heeft het zin als geargu menteerd wordt waarom de uitkering voor Amerongen hoger moet worden", aldus de heer Tiel. De heer Tenge was het niet eens met de wethouder, maar uit z'n betoog bleek dat hij hetzelfde bedoelde. Tenslotte werd de resolutie aangevuld met ver wijzing naar de toenemende kosten van de recreatie en op de oude dorpskern waarover onlangs door 't gemeentebe stuur een verzoek aan de minister is gericht om onder de kleine stedelijke kernen te worden gerangschikt. Diversen Verschillende sprekers bepleitten een voetgangersoversteekplaats over de Rijksweg, de bouw van kleinere wonin gen (zoals in de Molenstraat) en verbe tering van de Utrechtsestraat. Ook de muziektent sinds jaar en dag nooit meer in gebruik werd onderwerp van gesprek (,,'k Wou dat schooljon gens 't ding een keer in brand staken", zei de heer Van Mourik (Gem.Bel.). Min of meer officieel werd besloten de tent af te breken, omdat er geen be- knapbeurt zou bovendien onevenredig hoog uitvallen. De heer Van Doornen bal bepleitte zo'n beetje een service- dienst voor bejaarden, of tenminste wo ningen voor de ouden van dagen te bouwen in de buurt van het bejaarden centrum. Ook werd gesproken over speelplaatsen (waarvan de zandbakken bevuild worden door honden en katten) en over de woningbouw ten noorden van de geprojecteerde schoolweg in Overberg. ADVERTENTIE SOLA elite HOOGSTRAAT 28 VEENENDAAL LEERSUM Nu de EHBO-examens achter de rug zijn, wil het bestuur van de Leersumse EHBO even buiten het „Oranje-Kruis-boekje" treden en is met een aantrekkelijk programma geko men. Op woensdag 8 maart staat een be zoek aan de B.B. bunker in Doorn op het programma. Woensdag 9 april houdt Broeder Brands, die 25 jaar werkzaam is geweest bij de GGD in Utrecht, een lezing over zijn ervaringen in die periode. Op 7 mei wordt een bezoek gebracht aan het „Anatomisch Laboratorium" in Utrecht. Verder zal er eind mei voor de leden een excursie worden georgani seerd naar de GGD in Leersum. Hieruit mag echter geenszins de con clusie worden getrokken dat het EHBO- werk in Leersum bestaat uit het organi seren van excursies en lezingen. Ook het afgelopen jaar hebben leden van de EHBO afdeling bij verscheidene onge vallen eerste hulp verleend. ADVERTENTIE VEENENDAAL CITY-MOTORS - EDE OVERBERG Ook dit jaar is het ledental van de vereniging „Overberg's Belang" weer gestegen. Op 1 januari van dit jaar bedroeg het totaal aantal geregistreerde sympathisanten van de belangengroepering 115 tegen 106 op dezelfde datum van het voorgaande jaar. Dit bleek tijdens de jaarvergadering van de vereniging, die dezer dagen in de lagere school te Overberg werd gehouden. De voorzitter van Overberg's Belang wees de leden er in z(jn openingswoord op zich alvast te be raden over eventuele activiteiten in verband met het 25-jarig bestaan van de ver eniging in september. AMERONGEN „U zult wel gedacht hebben: dat is de meest veilige en voor delige oplossing", sprak de Utrechtse politierechter, mr. P. J. Klaver tot de 22-ja- rige kelner Jan J. G. uit Amerongen, die op maandag 28 oktober was doorgereden na een aanrijding te hebben veroorzaakt op het kruispunt Broekhuizerlaan-Maars- bergseweg-Rjjksweg 25 te Leersum. De kelner werd door de politierechter veroor deeld tot een boete van f 150,— subs, vijftien dagen en vier maanden ontzegging van de rijbevoegdheid, echter voorwaardelijk met een proeftijd van twee jaar. Zo wel verdachte als officier van justitie, mr. G. W. von Meyenfeldt, die f 200,-- boete subs, twintig dagen en één jaar voorwaardelijke ontzegging van de rijbe voegdheid had geëist, met een proeftijd van twee jaar, deed afstand van hoger beróep. VEENENDAAL De proef met de plastic-vuilniszakken start maandag 3 maart in twee flats (van 72 en 36 woningen) aan Boompjesgoed in de wijk Engelenburg. Voor die datum zullen aan de bewoners per flat acht zakken worden uitgereikt, plus een gebruiksaanwijzing en een enquête-formulier. Het aantal heeft betrek king op een gebruik van twee per week gedurende één maand. De proef met de zakken is een experiment van de dienst gemeentewerken waarover wij in het nummer van woensdag jl. uitvoerig schreven met als doel de vuilnisophaal dienst zo efficiënt mogelijk te laten functioneren. Sinds niet meer gebruik kan worden gemaakt van de stortplaats in Emmikhuizen (vol) moet al het vuil wor den afgevoerd naar Maarsbergen. De afvoerljjn is daardoor 30 kilometer langer geworden. Op een persconferentie ten gemeente huize werd donderdagmorgen de proef met de plasticzakken uitvoerig toege licht door de heren H. G. Wentzel en Bastmeijer. Wegens de gestegen kos ten van de vuilnisophaaldienst (lange re afvoerlijn) zoekt men naar een kos tenbesparende methode. Men meent die gevonden te hebben via de methode met de plasticzakken. Voordelen De plasticzak heeft verschillende voor delen; ook voor de gebruikers. Ten eer ste is het hygiënischer: na reiniging van de vuilnisemmer kan de zak erin gestopt worden. De royale zak wordt bij het uitvouwen min of meer met lucht gevuld, waardoor hij gemakkelijk past in de emmer en om de rand kan wor den gevouwen. Een volle maar ove rigens niet berstens volle zak kan met de bijgeleverde strip gemakkelijk worden dichtgemaakt. Vervolgens zet men de volle zak (niet een halfvolle dus) aan de weg op de dag waarop het huisvuil wordt opgehaald. De plasticzak heeft ongeveer twee keer de inhoud van een vuilnisemmer, zodat eventueel een „grote vuilnisma ker" (die normaal per week twee em mers benut) nu kan volstaan met één zak. De zak kan op dezelfde manier behandeld worden als de emmer, ech ter met dien verstande dat de scherpe voorwerpen niet tegen de randen moe ten komen te liggen. Een gescheurde zak wordt door de ophaaldienst niet meegenomen. Medegedeeld werd dat al leen de gemeente de plastic zakken uit geeft; de in de handel in omloop zijn de zakken zijn niet zo sterk (0,04 mm) Zonder op of aanmerkingen werden de jaarverslagen van penningmeester en secretaris goedgekeurd. In finan cieel opzicht viel een kleine vooruit gang te bespeuren. Tijdens de be stuursverkiezing werd in plaats van het aftredende bestuurslid, de heer J. Ulrich de heer K. van Ginkel gekozen. Na afloop van het huishoudelijke ge deelte van de vergadering kwam de gebruikelijke discussie over het wel en wee in Overberg op gang. Hierbij bleek onder andere, dat aai; een ver zoek om naamsverandering verbre ding en verbetering van De Groep voorbij de tunnel aandacht zal wor den geschonken. Het is de bedoeling de weg mettertijd door middel van een tunnel onder de dijk door te laten lo pen tot aan de Heuvelsesteeg. Tijdens de discussies werd de vraag gesteld of het mogelijk zou zijn op één van de vijf campings in Overberg een ontspanningsruimte annex vergader ruimte te creëren. Tot nu toe moeten ontspanningsavonden en vergaderin gen in de plaatselijke school worden gehouden door gebrak aan een ge schikte lokaliteit. De mogelijkheden van de suggestie zullen worden bestu deerd. De Nederlandse Spoorwegen zijn be reid om de Dwarsweg door te trekken tot aan de Slaperdijk onder de voor waarde, dat de overweg aan de Dwarsweg en Slaperdijk gesloten zal worden. Omdat de eis van de N.S. niet ingewilligd kan worden in verband met het intensieve gebruik van de spoorwegovergang door toeristen zal naar een andere oplossing worden ge zocht. Aan het eind van de vergadering zwaaide het bestuur van Overbergs Belang de heer F. Hardeman de nodi ge lof toe voor de wijze waarop deze Overberg ook dit jaar weer heeft we ten vrij te houden van sneeuw en glad heid. De kelner was die dag, komende van zijn werk in Lage Vuursche hij had dus al een flinke rit achter de rug omstreeks half zes de hoofdweg komen oprijden. Plotseling hoorde hij een klap. Hij schrok hevig en zijn eerste reactie was: doorrijden. „U bent een man van 22", aldus de officier van justitie, „ik kan me voor stellen, dat u schrikt. Maar toen u thuis was, toen had u toch zeker de poliite moeten bellen. Had u ook nog niet iets gedronken" „Ja", antwoordde verdachte, „twee glazen bier, maar die hebben geen rol gespeeld". „Misschien toch wel een beetje", meende de politierechter, „U hebt mogelijk daardoor net iets teveel risico genomen". „Kijk eens, mijnheer," hernam de officier, „er wordt van ons geen hel dendom verwacht, maar we moeten wel onze plichten tegenover onze naas te nakomen. En dat hebt u bepaald niet gedaan". „Helemaal niet", viel mr. Klaver in, „U bent zelfs uw auto gaan repareren. Zo is de politie er achter gekomen. De politie ging eens neuzen bij enkele ga rages en kwamen zodoende op 't spoor van uw wagen en dus ook op u. Duide lijk is gebleken, dat u zich wel om uw eigen schade, maar niet om die van een ander hebt bekommerd. Had u nog ei gen risico, want ik heb wel gehoord, dat inmiddels de schade is vergoed". „Ja", sprak verdachte, „ik had f 150 eigen risico". „Is dat dan misschien de reden geweest" vroeg de politierech ter, „om door te rijden" Verdachte's raadsman, die na de eis van de officier aan het woord kwam, vertelde, dat hij naarstig naar een ver klaring had gezocht voor het doorrij den, dat hij een „onsympathiek delict" noemde. Het oordeel van de advocaat was: „Het was zo, dat hij de aanrijding VEENENDAAL Burgemeester en Wethouders stellen de gemeenteraad voor aan de Stichting Vorming Bedrijfs jeugd te Veenendaal een stuk grond te verkopen voor f 176.000,Daarop kan de stichting een nieuw vormingsinsti- tuur bouwen. Reeds eerder in 1965 had de stichting welke thans on dergebracht is in een noodbehuizing aan de raad verzocht een stuk grond in de Engelenburg te mogen kopen, maar wegens de temporisering van de over heidsuitgaven kon geen geldlening voor financiering van de bouw verkregen worden. Het rijk wilde evenmin toen middelen beschikbaar stellen voor beta ling van optievergoeding, waardoor het verzoek door de gemeente werd aange houden. Inmiddels heeft het rijk medegedeeld dat voor de aankoop en voor de optie geld beschikbaar zal worden gesteld. Het gaat om 400 ca. hetgeen verkocht wordt voor f 40,— per ca. niet zag aankomen; hij hoorde alleen de klap. Dat kwam zo onverwachts, dat hij in paniek raakte. Bovendien had hij misschien zijn gedachten wel bij zijn twee zieke kinderen thuis". Geamu seerd merkte de politierechter op: „Hij had wel een hoop dingen om aan te denken!" De raadsman had tegen de f 200,- boete geen bezwaar. De langdurige voorwaardelijke ontzegging zou echter volgens hem een te zware druk leggen op zijn cliënt, die nog nooit iets met de justitie had gehad. Nadat de politierechter zich nogmaals dat „in paniek raken" had laten uitleg gen, meende hij te moeten opmerken: „U hebt misschien wel het meest ge dacht aan een veilige en goedkope op lossing, toen u er vandoor ging!". Niettemin toonde mr. Klaver zich bij zonder mild door zich te beperken tot f 150,- boete subs, vijftien dagen en slechts vier maanden voorwaardelijke ontzegging van de rijbevoegdheid. Ver dachte en raadsman waren kennelijk zeer tevreden met dit vonnis. ADVERTENTIE vermeldt dat de ingang van tijdelijk door het gangetje gaat. De collectie in Herenkleding ls deson danks bijzonder. Veenendaal Hoofdstraat 90 en scheuren gauw. Of er een kostenbesparende methode wordt gevonden hangt af van de me dewerking van de bevolking. Het en quête-formulier dat tegelijkertijd met de zakken is verstrekt is van groot belang. Men wordt dan ook ver zocht zoveel mogelijk de formulieren in te vullen (ze worden op 31 maart a.s. gehaald). Samen met de uitkomsten hiervan en de bevindingen van het ge- meentepersoneel wordt bekeken of het zin heeft de proef te herhalen (bv. bij laag-bouw in combinatie met etage- bouw), dan wel te besluiten het sys teem in te voeren. In het laatste geval zal uiteraard de gemeenteraad een be slissing moeten nemen. ADVERTENTIE het allerfijnste natuurproduct VEENENDAAL Artsen: Zaterdag 1 maart: dr. N. Rijlaarsdam, Boompjesgoed 221, tel. 10885. Zondag 2 maart: dr. S. T. Hey, De Klomp 5 te De Klomp, tel. (08387) 200. Apotheek: Zuiderapotheek, Slot. de Bruïneplein 7, tel. 10714. Wijkverpleging: Weekenddienst heeft zr. L. Vunderink, Schrijverspark 47 III, tel. 11426. SCHERPENZEEL Arts: Weekenddienst heeft dr. H. Gerritsen, Stationsweg 10 te Woudenberg, tel. (03498) 1220. AMERONGEN Arts: De praktijken van de doktoren Kars en Ossendorp in Amerongen, Bakker en Van de Burg in Leersum en Van Om meren in Eist worden tijdens het weekend waargenomen door dokter T. C. Bakker. Rijksstraatweg 172a te Leersum, tel. (03434) 1495. RHENEN Artsen: Zaterdag 1 maart: dr. Wijchers, Achter - bergsestraatweg, tel. 2328. Zondag 2 maart: dr. B. Stegeman, He renstraat 69, tel. 2315. Apotheek: Apotheek Deys, Fred, van de Paltshof, tel. 2481. EDERVEEN, RENSWOUDE en DE KLOMP: Arts: Weekenddienst heeft dr. Th. S. ter Vel de, Oude Holleweg 4, Renswoude, tel. (08387) 450. Dierenarts: Weekenddienst heeft dr. Nutma, Hoofd weg 49a, Ederveen, tel. (08387) 457. RESTEREN Arts: Weekenddienst heeft dr. M. Keur te Kesteren, tel. (08886) 201. Wijkverpleging: Weekenddienst heeft zr. C. de Jong te Ochten, tel. (03444) 257. OPHEUSDEN Arts: Weekenddienst heeft dr. Budding te Opheusden, tel. (08887) 213. W'ük verpleging: Weekenddienst heeft zr. H. Budding te Dodewaard, tel. (08885) 218. VEENENDAAL/RHENEN Tandarts: Voor spoedgevallen bellen (08385) 12945. RHENEN Het bestuur van de Macro-Khenen. organisatoren van de Leccius de Ridder inotocross op de Grebbeberg. heeft besloten roet ingang van He melvaartsdag 1969 het circuit op de Grebbeberg te beveiligen door het aan brengen van een afrastering van /.waar gaas. waarvan inmiddels 3000 nieter werd besteld. Vorig jaar Ls een proef genomen met deze afrastering van 300 meter lengte, welke proef /eer geslaagd is. Veel aandacht wordt ook besteed aan de verbreding van het circuit. Over de samenstelling van het ren- nersveld wordt nog steeds stilzwijgen betracht, hoewel in een recente uitzen ding van NTS-Sport door de commen tator werd gezegd dat de Engelse cracks John Banks en Jeff Smith op Hemelvaartsdag op de Grebbeberg in Rhenen aan de start zullen verschij nen. Dit houdt zonder meer in dat de organisatoren voor gelijkwaardige te genstanders uit de rest van Europa zullen moeten zorgen. In dit licht bezien krijgen de bevei ligingsmaatregelen die worden getrof fen. bijzondere betekenis. Dit gaat er op duiden dat bij de Macro de samen stelling van het rennersveld mede aan leiding is geweest tot het treffen van bovenomschreven maatregelen. In het verleden behoorde het Greb- be-circuit tot de veiligste in Nederland. Het besluit om een afrastering aan te brengen houdt direct verband met het gevaarlijke euvel dat vele toeschou wers tijdens de wedstrijd het circuit be treden. Hiertegen willen de organisatoren ken nelijk op niet mis te verstane wijze gaan optreden Een direct gevolg van de nieuwe b '1'gir- is weer dat op verschelde rsteekbruggen zullen moeten worden gebouwd. Kerkdiensten zondag 2 maart VEENENDAAL Ned. Herv. Kerk: Oude Kerk, 9.30 en 17.00 uur: ds. v.d. Krift. Julianakerk, 9.30 uur: ds. Van Assen berg; 17.00 uur: ds. Langerak. Vredeskerk, 9.30 uur: ds. Langerak; 17.00 uur: ds. Eysinga van Leusden Sionskerk, 9.30 uur: ds. Wisgerhof; 17.00 uur: ds. Van Assenberg. Poortkerk, 10.30 uur: ds. A. Vroeg- indewey; 18.30 uur: ds. Wisgerhof. Bejaardencentrum 9.00 uur: ds. Vroeg- indewey. Veeneind, 15.00 uur: dhr. Van Ros- sum uit Scherpenzeel. Dijkstraat 14.45 uur: dhr. Meijer. Herv. Gem. „Sola Fide": 10.30 uur: ds. Vijzelaar; 18.00 uur: ds. Visee van Geldermalsen (jeugddienst). Geref. Kerk: Ver. geb., Eikenlaan, 9.00 uur: ds. Van Strien van Woudenberg en 16.30 uur: ds. Blanken. Petrakerk, 9.30 uur: ds. Blanken en 17.00 uur: ds. Bokma van Voorthuizen. Geref. Poortkerk (vrijgemaakt) 9.00 en 16.30 uur: ds. Pool. Chr. Geref. Kerk: Bethelkerk, 9.30 en 17.00 uur: ds. Langbroek. Pniëlkerk, 9.30 en 17.00 uur: ds. Brons. Geref. Gem. (Ned.): 9.30 en 18.30 uur: Leesdienst. Geref. Gem. (syn.): 9.30 en 17.00 uur: ds. Wisse van El- speet (bed. H.A.) Ned. Prot. Bond: 10.30 uur: ds. Verstraaten. R.K.-kerk: Salvatorkerk, zat. 18.45 uur en zondag 9.00 en 11.00 uur: H. Mis. Willibrorduskerk, 10.00 uur: H. Mis. Leger des Heils: 10.00 uur: Heiligingssamenkomst en 19.30 uur: Verlossingssamenkomst. Soefi-Centrum Veenendaal, zondag 16.30 uur Universele eredienst in geb. Ned. Prot. Bond. AMERONGEN Ned. Herv. Kerk: 10.00 uur: Kand. K. Lammertsma uit Hydepark; 18.30 uur: ds. J. van Noort. Dorpshuis, 10.00 uur: Jeugdkapel. Ger. Kerk: 10.1,0 uur: ds. L. Zwaan; 17.00 uur: ds. Hoorweg. N'ed. Prot. Bond: 10.30 uur: ds. R. G. van der Voet. OVERBERG 10.00 uur: ds. Van Hunnik uit Leer sum; 18.30 uur: ds. G. Kaastra. Oud Geref. Gem: 10.00 en 18.30 uur: Leesdienst. ELST Ned. Herv. Kerk: 10.00 en 18.00 uur: ds. J. van Malestein SCHERPENZEEL Ned. Herv. Kerk 9.30 uur ds. P. Zijlstra; 6.30 uur ds. J. Vroegindewey uit Harskamp. Geref. Kerk 10 uur ds. J. C. Jonkers uit Rens woude; 6.30 uur ds. P. van Strien uit Woudenberg. Vrije Evangelische Gem. 10.30 uur de evangelist de heer F. J. Nijkamp uit Utrecht. Deze dienst wordt gehouden in het verenigings gebouw aan de Molenweg. Geref. Gemeente Syn. 10 en 6.30 uur de heer B. Roest. Geref. Gemeente in Ned. noodgebouw aan de Holevoetlaan, 10 uur en 6.30 uur leesdienst. R.K. Kerk H. Mis 9.30 opgedragen in het vereni- ginsgebouw aan de Molenweg. Vrjjz. Herv. Kerk 10.30 uur ds. L. H. de Bildt uit Utrecht. RHENEN Ned. Herv. Kerk Cunerakerk, 9 uur ds. P. P. J. Monster uit Barneveld; 10.30 uur ds. N. Koore man; 18.30 uur ds. A. Vroegindewey uit Veenendaal. Bergschool, 9 uur ds. N. Kooreman. Geref. Kerk, 10 en 17 uur ds. J. Gold- schmeding. Oud Geref. Gem. 10 en 18 uur Lees dienst. Geref. Gem. in Ned. 10 en 17.30 uur Leesdienst. Geref. Gem. Syn. 10 en 17.30 uur Lees dienst. Ned. Prot. Bond 19 uur ds. E. Voetelink uit Velp. Ned. Herv. De Bie. EDERVEEN Kerk 9.30 en 18.30 uur ds. Geref. Gem in Ned. 9.30 en 18.45 uur ds. Aangeenbrug. Oud Geref. Gem. 9.30 en 19 uur Lees dienst. KESTEREN Ned. Herv. Kerk 10 uur de heer M. Kommers uit Epe. 17.30 uur de heer W. van Oostende. OPHEUSDEN Ned. Herv. Kerk 10 en 19.30 uur ds. A. Muilwijk. Geref. Gem. Syn. 10 en 18.30 uur Lees dienst. Geref. Gem. in Ned. 10 en 18.30 uur ds. M. van Beek. RENSWOUDE Ned. Herv. Kerk 9.30 uur ds. Drent uit Ede; 18.30 uur ds. Van de Peut (Bed. H. D.). Geref. Kerk, 10 uur ds. Bokma uit Nij- kerk; 18.30 uur ds. Ytsma uit Veenen daal. EDE Oud Geref. Gem. 10 en 18.30 uur ds. Van de Poel. LEERSUM Ned. Herv. Kerk, geen opgave. Geref. Kerk, 10 uur: ds. Hoorweg; 17 U. ds. Swaan. PREDIKBEURTEN VOOR WOENSDAG 5 MAART Veenendaal Veeneind 19.30 uur ds. Wijngaarden uit Maartensdijk. Geref. Gem. Syn. 14.30 en 19.30 uur ds. P. Hoonkoop uit Kampen. Rhenen Oud Geref. Gem. in Ned. de heer Schin- kelshoek. RENSWOUDE Dezer dagen is in Renswoude de maandelijkse bejaarden bijeenkomst gehouden in gebouw „Re- hoboth". Als spreker was uitgenodigd de heer Sj. Laansma, die een uiteenzet ting gaf over de boeken Ezra tot Mat- theus uit de Bijbel. (De terugkeer uit de ballingschap tot Christus geboorte). Spreker bracht naar voren hoe het volk Israël, onder de regering van Ko ning Kores of Cyrus, nadat hij 539 jaar voor Christus, Babel veroverd had, het Joodse volk toestemming gaf om naar Kanaan, het land hunner vaderen terug te keren. Ook belichtte hij de toestand van Israël in de periode die vooraf ging aan Christus geboorte, waar het volk steeds weer met vallen en opstaan in strijd en zegepraal de terugtocht maak te, voornamelijk de stammen Juda, Le vi en Benjamin. Spreker duidde op de fouten, die het volk steeds weer maak te o.a hun gemengde huwelijken en de handel op de Sabbath. Door al de Bijbelboeken heen wordt, volgens spreker, gewezen op de leider van het volk die zou komen nl. de Mes sias, waar ook vooral in het laatste Bij belboek in het oude testament over ge sproken wordt (Maleachi 3:1). De heer Laansma heeft trachtten dui delijk te maken dat het Joodse volk ei genlijk altijd onder druk heeft geleefd veelal door eigen fouten, vaak ook door andere volken. Spreker eindigde met te wijzen op de geboorte van Christus. Er was een aandachtig gehoor. Ds. v. d. Peut beëindigde deze leerzame mid dag. VEENENDAAL De Nederlandse Vereniging van Huisvrouwen, afdeling Veenendaal, heeft tijdens een bijeen komst, die dezer dagen plaatsvond, kennis gemaakt met de geheimen van een moderne schoonheidsverzorging. De dames werden onderricht in de verzorging van het uiterlijk met de be doeling de opgedane kennis in vereni gingsverband verder uit te breiden. De avond werd verzorgd door de pro ducenten van het Amerikaanse pro- dukt „Christine Cardot". ADVERTENTIE Kerkewijk 128 Veenendaal Telefoon (08385)12244

De Vallei | 1969 | | pagina 5