Biljarttitel anker-kader voor koelbloedige Hans 47/1 Vultink Voetbal in het buitenland Indoor-atletiektitelstrijd bood weinig perspectieven Michelotto tot einde baas in Ronde van Sardinië Zaalhandballers plukken vruchten van training Ans Heerschop nu reeds vrijwel zeker van turntitel Marynissen snelste in Joe Mann-bosloop Towler - Ford weer kampioen ijsdansen India in volgende ronde Davis-Cup Cyrille Guinard won Genua - Nice Verrassende zege van Roger de Vlaeminck Jos van der Vleuten tweede in Ronde van Belgisch Limburg Matige prestaties in Noordwijk Zaalhandbalsters maakten einde aan nederlagenreeks Voetbaltrainer van Frankrijk ontslagen Koersen Hilversum Winst en gelijk spel tegen Oostenrijk Engeland Volleybal Duitsland Italië Portugal Frankrijk Spanje België I MAANDAG 3 MAART 1969 Na een onvoorstelbaar enerverende finale heeft de 31-jarige Hans Vultink. die vorige week in het Belgische Cour- celles al de eerste Europese titel in het neo-kader 47/2 behaalde, ook het nationale kampioenschap in het veel moeilijker ankerkader 47/1 op zijn ere lijst bijgeschreven. Vultink hij woont sinds kort in Groenlo eindigde onge slagen en met het hoogste moyenne: 21.42. Maar voor het zover was hadden zich zondag in de tot de verste hoeken bezette bioscoopzaal van Royal in Noord wijk zoveel mogelijkheden voor gedaan als slechts in de dromen van theoretici opdoemen. Immers, toen Ti- ni Wijnen, Vultink's directe tegenstan der in de slotpartij met een juweel van een serie van 176 uit ogenschijn lijk verloren positie terugkwam (het BEST Rini Marijnissen van Thor Roosendaal heeft zondag in Best de twaalfde Joe Mann Bosloop gewonnen. Hij had voor de 8.000 meter 26 min 1,2 sec. nodig. Marijnissen had een zeer grote voorsprong op Jaap Smit, die als tweede over de streep ging. De uitslag luidde: 1. Marijnissen (Thor Roosendaal) 26 min. 1,2 sec.; 2. Smit (Trias, Heiloo) 26.47,2; 3. Hopman (Trias) 26.51,4; 4. Verhamme (Oss 20) 27.07,6; 5. Buiten huis (AV '34) 27.08,0. COLORADO SPRINGS Bij het ijsdansen in de strijd om de wereldtitel was het Engelse paar Diana Towler en Bernard Ford voor de vierde ach tereenvolgende keer de sterkste. Hoewel de kür van de 22-jarige blonde Lon- dense secretaresse en haar een jaar jongere partner allesbehalve vlekkeloos was, bleef het Britse duo onbereikbaar voor Ludmilla Pokomova en Alexander Gorsjov uit Rusland, die op de tweede plaats eindigden. Het Amerikaanse paar Judy Schwomeyer en James Slady klas seerden zich als derde. KUALA LUMPUR India heeft zich geplaatst voor de volgende ronde van de Aziatische zone van het tennistoernooi om de Davis Cup door in Kuala Lumpur een beslissende voorsprong van 3-0 te nemen op Maleisië. Nadat India de eerste twee enkelspelen had gewonnen, bleek ook het herendubbel, dat bestond uit Anand Amritharaj en Gaurav Misra te sterk voor Maleisië (Moses Tay en Billy Yap), dat in drie sets (6-4, 6-3 en 6-3) werd verslagen. NICE De Franse renners Cyrille Guimard heeft zondag de wedstrijd Genua-Nice gewonnen. Hij was in de eindsprint sneller dan zijn landgenoot Cattieur. De uitslag is: 1. Guimard 207 kilo meter in 4 uur 44 minuten en 11 sec., 2. Catttieur. Op 57 sec. 3. Perrin (Fr.), 4. Vasseur (Fr.), 5. Bellone (Fr.), 6. Harrison (G.-Br.), 7. Anquetil (Fr.), 8. Poulidor (Fr.). GENT Roger de Vlaeminck kwam, zag en overwon. De 21-jarige Belgische oud-wereldkampioen cyclo cross maakte zaterdag in de „Omloop van het volk" zijn debuut als beroeps renner op de weg en versloeg op in drukwekkende wijze in deze klassieke openingswedstrijd van het Belgische seizoen gerenommeerde wegrenners als Daniël van Rijckegem, Herman van Springel en Eddy Merckx. De Vlaeminck ging zeer attent mee naar voren, toen na 154 van de 193 af te leggen kilometers Eddy Merckx de beslissende slag inzette. Er vormde zich een kopgroep van 17 renners, on der wie de Nederlander Cees Zoontjes. Reeds ver voor de finish in het Zuid park in Gent werd de eindsprint inge zet en de sterke De Vlaeminck liet Van Rijckegem duidelijk achter zich. De uitslag: 1. De Vlaeminck (Belg) 193 km in 4 uur 1 min.; 2. Van Rijcke gem (Belg); 3. Van Sweefelt (Belg); 4. Schoeters (Belg); 5. Sercu (Belg); 6. Leman (Belg); 7. Zoontjes (Ned); 8. Rosiers (Belg; 9. Guyot (Fr); 10. Verbeeck (Belg) allen dezelfde tijd; 16. Dubois (Ned) op 2.25;i 36. Kosten (Ned); 40. Pijnen (Ned); 41. Van der Horst (Ned); 44. Vianen (Ned) allen z.t. als Dubois. ST. TRUIDEN Jos van der Vleu ten is zondag tweede geworden in de ronde van Belgisch Limburg. Na de rit over 190 kilometer werd hij in de eind sprint te' St. Truiden verslagen door de Belg Vekemans. De uitslag is: 1. Willy Vekemans (Belg.), 190 km in 4 uur 36 minuten 2. Van der Vleuten (Ned.). Op 40 sec. 3. Van Sweeveldt (Belg.) 4. De Wit (Ned.). 5. Boelke (W.-Dld). 6. De Geest (Belg.). 7. Adams (Belg.). 8. Buckacki (Ned.) Op 50 sec.: 9. Hoban (G.-Br.). 13. Van Katwijk (Ned.). 15. Van Seg- gelen (Ned.). De plaatsingen van de overige Ne derlanders waren: 19. John. Schepers. 22. Stevens. 32. Gerrlts. 33. Jan Harings. 35. Jan van der Horst. Zaterdag eindigde Jan Harings op de tweede plaats in de Ronde van Hannuit over 87 kilometer. H(J werd in de eind sprint verslagen door de Belg Mare Schet. John Schepers werd met een achterstand van 1 minuut negende. werd 233211 in het voordeel van de Brabander) openden zich weer per spectieven, niet alleen, voor Wijnen zelf, maar ook voor Van Nijnatten, die op de andere tafel tegen Roodenburg ver voorstond. Mocht Wijnen namelijk winnen en dat had er tot die prachtreeks van 176 helemaal niet meer ingezeten dan konden zowel Wijnen, Vultink als Van Nijnatten kampioen worden. Het werd dan een kwestie van moyenne. Wijnen bijvoorbeeld zou dan kam pioen zijn als Vultink in de nabeurt er niet in zou slagen zijn totaal op 244 te brengen. In dat geval was er echter ook een grote kans voor Van Nijnatten, die dan in evenveel beurten als Wijnen de partij moest voltooien, om zeker te zijn van de titel. Al die berekeningen werden echter overhoop gegooid door de terugval van Wijnen. Na zijn topreeks (een stijlprijs waardig) was Wijnen uitgeblust en toen hij na zijn dertiende beurt de ballen bij elkaar op de kaderlijn achterliet, nam Vultink geen risico meer. In kampioens stijl tikte de Gelderlander de resteren de 65 punten bijeen, die hem behalve de zege (266300) ook het begeerde kampioenschap opleverden. „Ik heb toch wel even angst gehad, toen Tini die serie speelde. Want hij speelde plot seling zo verschrikkelijk goed", zei Vul tink ruiterlijk na afloop. Nadat de beslissing eenmaal was ge vallen, was het voor Van Nijnatten zaak tegen Roodenburg, die inmiddels met een reeks van 108 zijn talent even had laten schitteren, te winnen. Dat lukte de boekhouder uit Steenbergen nog vrij gemakkelijk (173300 in 15 beurten) waardoor hij tweede werd en straks van 8 t/m 11 mei samen met Vultink ons land zal vertegenwoordigen in het Europese kampioenschap anker kader 47/1 in Maassluis. Inleiding tot die spannende slotdag waren de gebeurtenissen van zaterdag geweest. Toen liep Vultink onverwacht door winst op Van Nijnatten (300222 in 12 beurten) en Roodenburg (231300 in 11 beurten) twee punten op de con currentie uit, omdat Wijnen 's avonds tegen Van Nijnatten volkomen van slag bleek te zijn. (162300 in 16 beur ten). De ontmoeting tussen Vultink en Van Nijnatten werd getekend door een inci dentje in het nadeel van de Brabander. Van Nijnatten, die aanvankelijk een vri forse achterstand had opjiiopen (278142) maakte in zijn elfde beurt daarvan een flink stuk goed. Hij werd echter na 81 afgeteld op touché en die beslissing gaf aanleiding tot nogal wat discussies. De partijen bleven lijnrecht tegenover elkaar staan en toen gold het recht van de sterkste in zulk een VOORBURG Het Nederlandse dameszaalhandbal heeft een eind ge maakt aan de onafgebroken reeks ne derlagen tegen West-Duitsland. De Ne derlandse dames verloren zaterdag in Drachten nog (10-13), maar kwamen zondag in de Voorburgse sporthal De Vliegermolen tot een verdienstelijk ge lijk spel (6-6), In de eerste wedstrijd hield Nederland tot de rust, die met 5-4 inging, goed stand. Na de hervat ting gaf de betere conditie, grotere sprintsnelheid, schotkracht en routine van de Westduitse dames de doorslag. Dagmar Ziebert, nog niet lang inter national, was de motor van de West duitse ploeg. Zij speelde feilloos aan en maakte vele openingen in de Ne derlandse verdediging, die in het laatst van de tweede helft noodgedwongen van het 5-1 op het 6-0-systeem over schakelde. Bij de Nederlandse dames, die bijzondes nerveus speelden als de achterstand meer dan een doelpunt bedroeg, waren Marianne de Meuri- chy en de actieve Wil van Draanen, die de opbouw van de aanvallen verzorgde, de uitblinksters. De Nederlandse ploeg was in Voorburg dichtbij een zege. Zij speelde vooral in de tweede helft een stuk beter dan in Drachten. De Ne derlandse dames stonden bij de rust gelijk (3-3), maar liepen daarna spoe dig een achterstand van 3-6 op. Deze keer bleven zij hun zenuwen echter meester en brachten door doelpunten van Marianne de Meurichy (2 x) en Wil Aarts de stand in evenwicht. Dat de Duitse dames, die wat ongeïnte resseerder dan zaterdag speelden, geen nederlaag leden, dankten zij aan hun uitstekende doel vrouwe, die drie strafworpen, een van Carry Piller, een van Wil van Draanen en een van Thea Hendrix, stopte. affaire: de arbiter kreeg gelijk. Het ls de vraag of Van Nijnatten, die nadat Vultink in de volgende beurt de partij had uitgemaakt, de nastoqt miste en op 222 bleef staan, dat grote gat naar de finish zonder die inmenging overbrugd zou hebben. Over het algemeen zijn de prestaties in dit toernooi wat tegengevallen. In het vorige kampioenschap (anderhalf jaar geleden) werd aanmerkelijk ster ker gespeeld. Henk Scholte, nu door ziekte niet aanwezig, werd toen kam pioen met 20.57, Vultink eindigde als tweede met het recordmoyenne van 30.19. Opmerkelijk was dit keer wel het zeer goede spel van Van Nijnatten, die de vorige maal met 14.60 als zesde was geëindigd. De uitslagen van de laatste ronde wa ren: Jacobs 294 23 54 12.78 Sundquest 300 23 74 13.04 Van Leur 300 20 61 15.00 Bessems 291 20 68 14.55 Wijnen 267 13 176 20.53 Vultink 300 13 132 23.07 Roodenburg 173 15 108 11.53 Van Nijnatten 300 15 99 20,00 De eindstand luidde: hoogste alg. pnt. serie gemid. 1. Vultink 14 151 21.42 2. Van Nijnatten 12 144 20.63 3. Wijnen 10 176 20.52 4. Roodenburg 6 108 12.80 5. Van Leur 4 100 15.87' 6. Jacobs 4 121 11.77 7. Bessems 3 124 11.60 8. Sundquest 3 95 10.98 Voor de indoor-atletiek in Nederland lijken wanneer men althans de eerste offociële kampioenschappen als maat staf neemt, geen grote mogelijkheden weggelegd. Het was zaterdag en zon- in de Amsterdamse oude RAI, waar de thermometer nauwelijks boven de tien graden kwam, een koude en vrij sfeerloze bedoening. Een groot gedeel te van de nationale top waagde zich uit angst voor blessures niet op de slechte houten vloer en de prestaties waren dan ook over het algemeen zeer matig. De oude RAI, waar de koude wind door de slecht sluitende deuren huilde, is nu ook hepaald niet de meest geschikte accommodatie voor een dergelijk evenement. Het is echter de vraag, of er in Nederland wel een zaal te vinden is waar men een baan van aanvaardbare lengte kan uitleggen. In Amsterdam had men tussen de pilaren een baan van twee honderd meter geschapen, die door de slechte kwaliteit van het hout en het ontbreken van verhoogde bochten, wei nig mogelijkheden bood voor snelle tij den op de langere loopnummers. Ook het feit, dat de atleten niet op spikes met korte punten mochten lopen hetgeen clandestien toch wel werd ge daan werkte goede prestaties niet in de hand. De opvallendste deelneemster in Amsterdam was Trudi Ruth uit Hil versum, die twee titels veroverde. De 18-jarige Hilversumse die dit jaar voor het eerst bij de dames uitkomt, zegevierde zowel op de 60 meter als de 60 meter horden. Vorig jaar had de Hilversumse bij de oudere meisjes al indruk gemaakt maar haar succes bij deze indoorkampioenschappen kwam toch min of meer als een verrassing. Op de 60 meter noteerde zij 7,8 secon de, waarmee zij Corrie Bakker en Mieke Sterk, twee leden van de Olym pische 4 x 100 meter-ploeg juist voor bleef. De „Olympiërs" eindigden in dezelfde tijd op de tweede en derde plaats. Op het hordennummer waar evenals op enkele andere nummers de bezetting minimaal was, drukte Trudi Ruth haar voorsprong ruimer uit. De Hilversumse kreeg een tijd van 9,- se conden, terwijl voor Mieke Sterk 9,2 seconde werd afgedrukt. Maria Gom- mers werd uiteraard de eerste Nederlandse indoorkampioene op de 800 meter. Tot 400 meter, die in 64 se conden werden afgelegd, kon Anneke de Lange (AV '40), de Limburgse goed volgen. Toen werd ook haar het straffe tempo te machtig. Maria Gom- mers zegevierde in 2 minuten en 12,5 seconde. Anneke de Lange verloor in die laatste vierhonderd meter zes vol le seconden. Van niveau waren ook de prestaties waarmee Mary v. d. Raadt en Mieke van Rangelrooy de titels veroverden op resp. hoogspringen (1,65) em kogelstoten (14,45 m). Bij de heren bleek quick-starter Piet Tamminga met 6,8 seconden de snel ste op de 60 meter. Hans van Enkhui- De Ronde van Sardinië, door de wielertop vaak beschouwd als een nut tige training voor het komende wegsei- zoen, is zoals al zo vaak is voorgeko men beslist in een van de eerste ritten. Was het vorig jaar de toen regeren de wereldkampioen Eddy Merckx, dde na winst in de eerste ritten uiteinde lijk triomfeerde, nu was het de in Ne derland vrij onbekende Italiaan Clau- dio Michelotto, die al vroeg in de week zijn slag sloeg en zaterdag in Rome als winnaar werd gehuldigd. Michelotto. een verdienstelijk ronde renner, die echter te vaak als knecht moest optreden om veel succes te boeken, werd door zijn ploegleider, de vroegere Tour de France-winnaar Gas- tone Nencini, in de derde etappe naar voren geschoven. De 28-jarige Italiaan veroverde toen de leiderstrui, maar de voorsprong van 43 seconden op zijn landgenoot Giancarlo Polidoni, kan nauwelijks een garantie zijn op de eind zege. De slimme Nencini echter, sprak zijn poulain zoveel moed in, dat deze zelfs in de tijdrit voorin het klasse ment eindigde en zich toen uitsluitend kon gaan bepalen op het verdedigen van zijn voorsprong, die inmiddels tot 31 seconden was teruggelopen. Miche lotto, die de weersomstandigheden mee had (de vele regen en de harde wind noodden de renners nu niet di rect tot gewaagde uitlooppogingen), deed dat bekwaam. In de laatste rit, waarin vele renners afstapten met het oog op de zondag te rijden Italiaanse klassieker Genua-Nice, kwam zijn eindzege geen moment meer in ge vaar. Alleen het bericht, dat opstandi ge boeren hadden gedreigd de Ronde van Sardinië in de omgeving van de Monte Amiata op krachtdadige wijze tegen te houden, liet enige1 onzeker heid over de afloop van deze etappe koers. Een geweldige politiemacht echter voorkwam moeilijkheden, zo dat Michelotto ten volle kon genieten van zijn triomfantelijke Intocht in de Italiaanse hoofdstad. Het eindklassement luidde: 1. Clau- dio Michelotto (Ita) 30 uur 23 min 52 sec (gem. 36, 105 km/u); 2. Giancarlo Polidori (Ita) op 0.31; 3. Giuseppi Fez- zardi (Ita) op 3,23; 4. Flaviano Vicen- tini (Ita) op 4.40; 5. Pietro Guerra (Ita) op 4,46. zen (Metro) vestigde op de 60 meter horden met 8,4 seconde een nieuw na tionaal record. De lange Rotterdam mer ondervond geen tegenstand van betekenis. Een van de aardigste duels was dat op de 3000 meter waar Henk Snepvangers, vele malen nationaal kampioen op de 1500 m en Nederlands recordhouder, ondanks zijn dertig jaar zijn snelle eindsprint weer eens kon uitspelen. In de laatste ronde was de jonge Hans van Engeland, die met een hoog tempo vergeefs geprobeerd had zijn tegenstander te lossen, kansloos. Gelukkig lachend nam Maria Gommers het applaus van het pu bliek in ontvangst, nadat zij op de 800 meter een nieuw Nederlands indoor- record had gevestigd. PARIJS De trainer van het Fran se voetbalelftal, Louis Dugauguez, heeft zaterdag ontslag gekregen. Dugauguez volgde in juli 1967 Just Fontaine op. In de periode dat hij het nationale team trainde won Frankrijk slechts twee van de negen interlandwedstrijden. Bijzon der moeilijk te verkroppen voor de Fransen was de nederlaag tegen Noor wegen in de voorronden van het we reldkampioenschap. VOORBURG De Tsjechische trainer Jaroslav Mraz was zondag een ge lukkig man. Het straalde van zijn gezicht. Voor die vreugde was dan ook alle reden. Het door hem getrainde en gecoachte Nederlandse herenzajilhandbal- team had uit de twee wedstrijden tegen Oostenrijk, vorig jaar op het veld twee maal duidelijk de meerdere van de oranje-formatie, drie punten gehaald. Zater dag in Drachten was het resultaat een gelijk spel (1515)' en zondag in Voor burg een bijzonder verrassende overwinning met 17—16. Het Nederlandse zevental was in dq nagenoeg uitverkochte Drachtense sporthal in balbehandeling, snelheid en raffinement duidelijk de mindere van de Oostenrijkse ploeg. Het enthousias me van de Nederlanders hield de strijd echter in evenwicht. Piet Kivit was de uitblinker bij Nederland. De Limbur ger nam niet alleen acht doelpunten voor zijn rekening, maar had ook een belangrijk aandeel in de opbouw van de aanvallen, die in vele gevallen bij zonder fraai was, maar vaak lang niet zo effectief als die van de Oostentij- kers. Dat het Nederlandse zevental met de rust nog gelijk stond met zijn tegenstander, was te danken aan het uitstekende werk van doelman Ger Norbart en het feit, dat de Oostenrij kers twee strafworpen misten. Ook de tweede helft had een span nend verloop. Het verschil bedroeg nooit meer dan een doelpunt. Ongeveer tien minuten voor het einde gaf Mraz opdracht de spelverdeler en afstand- schutter Goeth, met Dittert (zes tref fers) de beste man bij de Oostenrij kers, een persoonlijke dekking te ge ven. Muyres en Gijsbert kweten zich goed van hun taak en daardoor wer den de aanvallen van de Oostenrijkers veel minder gevaarlijk. De Oostenrij kers speelden de laatste vijf minuten bij de stand 1415, op balbezit, zagen een zeven-meterworp door Norbart ge stopt, en moesten tenslotte genoegen nemen met een puntendeling, doordat de linkshandige Kivit gelijkmaakte. Dank zij de complete televisieuitrus ting die het Nederlands handbalver- bond onlangs in bezit kreeg, kon Mraz nog voor het begin van de tweede ont moeting de eerste wedstrijd met leven de beelden analyseren." De Tsjech lette vooral op het spel van Goeth en de vele doelpunten, die de Oostenrij kers door het midden maakten. Dat de Nederlandse spelers terdege notie van de aanwijzingen van Mraz namen, bleek in Voorburg. Het centrale blok verdedigde beter en de gladde Goeth. die reeds meer dan dertig interland wedstrijden op zijn naam heeft, werd goed in de gaten gehouden. Naast Ki vit maakten ook Cantelberg. die in het eersfe duel tegenviel, en zijn clubge noot Muyres een goede indruk. Gra- singer, Goeth (ondanks de extra aan dacht) en Peissl waren ditmaal de beste Oostenrijkers. Mraz vond, dat de ploeg zeer zeker vooruitgegaan was. „Ze hebben zelfs HEREN HML CLV - AMVJ Amsterdam 0-3; Orawi - Blokkeer 0-3; AMVJ/Rotter- dam - Valuas 0-3; Cito - Tornado 2-3; SFC - US 3-1; Hevok - Libanon '50 3-1. DAMES HML/CLV - Haag '68 0-3; SFC - Bekkerveld 0-3; PSV - Boemerang 1-3; Vred'Achilles III - Valbovol uitg.; Ra pid M - Armada 3-1; Isala - Karanoi 0-3. nog reserves", aldus de Tsjech. Pech voor Mraz is, dat de produktieve Hen- geloër Bert Meinen voor het Neder landse team heeft bedankt, wegens drukke werkzaamheden. Hij had de speler van Olympia een vaste plaats in de ploeg toegedacht. LONDEN Manchester United, hou der van de Europese beker voor lands kampioenen. is uitgeschakeld in de strijd om de Engelse FA-Cup. De 63.000 toeschouwers op Old Trafford zagen za terdag dat het zware programma (drie bekerwedstrijden in zes dagen) zijn sporen in de ploeg van Husby had na gelaten. Het doelpunt waarmee Joe Rovle in de 78ste minuut Everton in de halve eindstrijden schoot, viel dan ook niet onverwacht. De enigszins vermoei de aanval van de United had namelijk in de voorgaande periode de sterke de fensie van Everton geen enkele maal in ernstige moeilijkheden kunnen bren gen. Voor de Londen Clubs werd deze eer ste maart een zwarte dag: Chelsea ver loor op eigen terrein met 12 van be kerhouder West Bromwich Albion en Tottenham Hotspur leed in Manchester een nederlaag (10) tegen de City. De derde-divisieclub Manfield Town wacht inmiddels nog steeds wie het in de kwartfinales zal ontmoeten. De zes keer afgelaste wedstrijd tussen Leices- ter en Liverpool eindigde in een doel puntloos gelijk spel en moet maandag worden overgespeeld. In de eerste divisie, waar zes wed- strjden werden gespeeld, vergrootte Leeds United zijn voorsprong op Liver pool door een overwinning (3-;-2) op Southampton. Arsenal behield zijn ge ringe titelkansen dank zij een onver wacht grote overwinning (0—5) op Sheffield Wednesday. Las Palmas 31; Real Zaragoza - Gra nada 60. Stand na 23 wedstrijden: 1. Real Ma drid 38 punten; 2. Barce.ona en Las Pal mas 30; 4. Atletico Bilbao 24 pnt. ROME De uitslagen van de wed strijden, die zondag in de eerste klasse van de Italiaanse voetbalcompetitie werden gespeeld waren: Internationale - AC Milan 11; Lanerossi Vicenza - Gagliari 11Bologna - Fiorentina 00 Verona - Palermo 20; Atalanta Ber gamo - Pisa 11; Sampdoria - Roma 00; Napoli - Torino 00; Juventus - Varese 20. De top van de ranglijst ziet er als volgt uit: 1. Cagliari 30 pnt; 2. AC Mi lan 29 pnt (doelgemiddelde 21-7); 3. Fiorentina 29 (doelgemiddelde 20-12); 4. Juventus 23 pnt. Alle ploegen hebben twintig wedstrijden gespeeld. BONN Eintracht Braunschweig heeft zaterdag in de Duitse Bundesliga een trots record verloren. Sinds 30 ok tober vorig jaar had Eintracht geen ne derlaag meer geleden, maar zaterdag verloor het op eigen terrein met 12 van VFB Stuttgart. Bayern München zal over deze misstap van de Brunswij- kers niet inzitten, want hoewel de kop lopers bij MSV Duisburg niet verder dan een doelpuntloos gelijk spel kwa men, zagen zij hun voorsprong toch vergroot. Stuttgart rukte op naar de tweede plaats en heeft drie punten ach terstand op Bayern, evenveel als de tweede ploeg uit München 1860 dat van Kickers Offenbach won. De verdediging .van Eintracht Braunschweig toonde in de strijd tegen Stuttgart vaak bedenkelijk zwakke plekken. Stuttgart nam dan ook door zware verdedigingsfouten 'n voorsprong van 02. Weiss scoorde 20 minuten voor tijd nog wel tegen, maar meer stond het technisch beter VFB niet toe. Hertha BSC blijft op de onderste plaats, zij het dat de ploeg uit Berlijn nu al drie wedstrijden minder heeft ge speeld dan de overige degradatiekan didaten. Zaterdag speelde Hertha weer niet, evenals Max Merkel's FC Nürn- berg. Werder Bremen en bekerhouder FC Köln kwamen wel in actie, maar konden zich niet uit de gevarenzone be vrijden. FC Köln verloor bij Schalke '04 met 31 en Werder schoot in Frank fort tegen de Eintracht te kort (21). LISSABON Benfica, woensdag in Parijs voor de derde maal tegenstan der van Ajax in de kwartfinales van het toernooi om de Europa Cup I, heeft op eigen terrein gelijkgespeeld tegen Sporting (00), dat met 31 punten uit 21 wedstrijden de ranglijst van de Por tugese competitie aanvoert. Benfina, dat eenmaal minder in het veld is ge weest, staat met 30 punten op de twee de plaats. De uitslagen waren: Benfica - Spor ting 00; FC Porto - Guimaraes 2—1; Tornar - Sanjoanense 30; Setubal - Leixos 1—1; Sporting Braga - FC Var- I zim 10; Belenenses - Atletico Lissa bon 21; Academica - Cuf 11. Stand na 21 wedstrijden: 1. FC Por to 31 pnt.; 2. Benfica 30 (uit 20 wed strijden); 3. Guimaraes 29 pnt.; 4. Se tubal 27 pnt. PARIJS Landskampioen en lijst aanvoerder van de Franse voetbal competitie St. Etienne heeft zondag op eigen veld de bekerwedstrijd uit de achtste finales van nummer twee op de ranglijst, Bordeaux, verloren. De ver enigingen ontmoeten elkaar zowel in uitwedstrijd als een thuiswedstrijd. De resultaten van de wedstrijden uit de eerste ronde ven de achtste finales zijn: SL Etienne - Bordeaux 01; Red Star - Sedan 32; Metz - Strasbourg 20; Angouleme - Marseille 33; An gers - Lyon 10; Gueugnon- Nice 23; Cambrai - FC Mulhouse 01; Evreux - Saint Germain 01. MADRID De uitslagen van de wed strijden gespeeld voor de eerste divi sie van de Spaanse competitie luidden: Real Madrid - Atletico Madrid 00; Cordova - Sabadel 01; Malaga - Bar celona 03; Espanol - San Sebastian 10; Elche - Pontevedra 00; La Co- runa - Valencia 12; Atletico Bilbao - BRUSSEL De uitslagen van de wedstrijden, die in de eerste klasse van de Belgische voetbalcompetitie werden gespeeld, zijn: Waregem - FC Luik 2—r—1La Gantoise - Racing White 00; Lierse SK - Anderlecht 21; Beveren Waas - FC Mechelen 20; Daring - SC Charleroi 02; Union St. Gillis - FC Brugge 11; Standard Luik - St. Trui den 31; Beeringen - Beerschot 10. De top van de ranglijst ziet er, na dat alle clubs twintig wedstrijden heb ben gespeeld, als volgt uit: 1. Standard Luik 31 pnt; 2. Anderlecht en FC Brug ge 26 pnt.; 4. SC Charleroi 25 pnt.; 5. Lierse SK 24 pnt. HILVERSUM Uitslagen van de zondag te Hilversum gehouden koersen zijn: Giant beaty prijs 2040 m: 1. Helene Hanover, J. Geluk 2.57.9, 1.29.0; 2. Hib- ma A; 3. Handy Mac. Toto winnend 2,90 pl 1,40 2,- koppel 6,90 cover 4,20. Striped Beauty pr(js 2000 m met auto- start: 1. Flintstone V, A. G. Heskes 2.50.7, 1.25.4; 2. Ferdinandus R.; 3. Fly ing Victoria. Tot w. 23,30 pl 5,60 1,50 3,20 koppel 3,- cover 5,10 trio 1525,80. Park Beauty prjjs 1600 m met auto- strat: 1. Cilly Harvester K., W. C. Stroo- per, 2.12.6, 1.22.3; 2. Dochter van Our Bonni; 3. Adau Scotch B. Tot w. 2.90 pl. 1.40, 1,40, 4,80 koppel 3,40 cover 3,30. Scarlet Beauty pr(js 2400 m met auto start: 1. Edel Hollandia, H. A. van Ooyen, 3.32.6 1.28.6; 2. Filter; 3. Full House. Toto w. 2,10 pl. 1,20 1.40 1.40 koppel 5,- cover 4,20. Amateurwinterkampioenschap finale 2000 m voor amateurrijders: 1. Entry Volann (H. v. d. Linden), 2.49.1, 1.24.6; 2. Bosvink S.; 3. Amad Kinley. Tot w. 4,10 pl. 1,60 3.20, 6,10 koppel 7,30 cover 15,30 trio 989,-. Grote maart prijs 2900 m: 1. Dandy H. H. J. Pools 4.07.4, 1.25.3; 2. Fan Pom B.; 3. Clementina Lee. Tot w. plaats 3,- 2,20 3,50 koppel 8,70 cover 7,40. Silent Beauty prys 2000 m met auto start: 1. Dynamiet, M. Vergay 2.45.6. I.22.8; 2. Dacron, Dear; 3. Darling Hol landia. Tot w. 1.70 pl. 1.30, 1.50 3,20 kop pel 2,90 cover 3,- trio 50,30. Cerise prijs 2040 m: 1. Grenadier, J. v. Dooyeweerd, 2.59.7, 1.28.1; 2. Flama- rion; 3. Guy Volann. Tot w. 4,- pl. 1,60 2,10 1,60 koppel 12,30 cover 6,10. Totale totalisatoromzet f 287.188,50. DEN HAAG De Hilversumse turn ster Ans Heerschop heeft zondag in de Academie van Lichamelijke Opvoeding in Den Haag tijdens de halve finales van het Nederlands kampioenschap dui delijk afstand genomen van haar groot ste rivalen, Margo Natte-Klees (titel- houdster) en Femie Blunder. Een val van de evenwichtsbalk kon niet verhin deren, dat Ans Heerschop met een to taal van 71,40 punten bijna onbereik baar is geworden. Margo Natte, die na de verplichte oefenstof nog de tweede plaats bezette begint op 13 april in Alk maar de finale als derde met 69,20 pun ten. Na de vrije oefening (9.25) streefde Femie Klunder de Heemskerkse juist voorbij met 69,50 punten. De val van de evenwichtsbalk kostte Ans Heerschop weliswaar reglementair een punt (zij kwam nu uit op 8.10) maar op de brug en in de vrije oefen- ning (keuzestof) was de gebrilde Hil versumse ongenaakbaar met 9.25. Voor al haar oefening aan de brug was fraai. Van de overige dertien deelneemsters zou niemand meer boven de negen pun ten reiken op dit onderdeel. Het punt verlies van Margo Natte was voorna melijk een gevolg van een zwakke paardsprong met een schamele waar dering van 7.75. Femie Klunder kon het evenwicht op de balk ook niet bewaren en zij beëin digde haar oefening bovendien te vroeg. Het leverde haar niet meer dan 7.70 op. Met haar gedurfde vrije oefening even aarde zij echter Ans Heerschop met 9.25. Met Ans Heerschop, Femie Klunder en Margo Natte zijn in feite de enige titelkandidaten genoemd. Als vierde volgt de Friezin Atie van Veen, die met 64.40 een achterstand van ongeveer vijf punten op het tweetal Klunder - Natte heeft. Willy Gielen, die na de verplich te nummers nog vierde was, tuimelde twee keer van de evenwichtsbalk en be sloot de halve finales als zesde, nog ach ter Pini de Jong. De sterkste Nederlandse turnsters gaan zich nu voorbereiden op de tour nee door Zuid-Afrika die van 9 tot 30 maart duurt. Stand na de halve finales is: 1. Ans Heerschop (GHV Hilversum) 71,40 pnt.; 2. Femie Klunder (PSV Eind hoven) 69.50; 3. Margo Natte-Klees (Odin Heemskerk) 69,20; 4. Atie van Veen (Quick, Leeuwarden) 64,40; 5. Pi ni de Jong (Hercules Bodegraven) 62,40; 6. Willy Gielen (Amersfoort '67) 61.10; 7. Yvonne van 't Westende (Kralingen R'dam) 60,50; 8. Lenie van Rheeden (Odin Heemskerk) 59,70. Ans Heerschop in actie tijdens de vrije oefeningen.

De Vallei | 1969 | | pagina 8