Belgische keuzeheer Raymond Goethals leidt kansloos geacht team naar eindronde Bekerfinale op 8 of 11 juni Okker verslagen door Stolle 1. de meest pre vleeskracht tijdelijk extra voordelig, 2. nieuwe praktische recepten op de verpakking, 3. een feestelijke verrassing: Zwitserse koe-bellen. MAGGI goud-Vleesbouillon bovendien tijdelijk extra voordelig f 1.95 fl.00 Vleesbouillon met de meest pure vleeskracht! „l'Equipe" brengt Nederlandse pagina Geen meldingen van 13 goed in toto Zes-stedenontmoeting schaatsen Verkoop van kaarten begint 1 april a.s. Koersen Hilversum Drs. Den Uyl tegen minispelen in Zuid - Afrika ECHTE ZWITSERSE KOE BEL AAN KLEURIG BELLEKOORD NOG SLECHTS ÉÉN STAP NAAR WERELDKAMPIOENSCHAP IN MEXICO Veelzijdig Geen ingrepen Voordeel Meer talent Titel kunstrijden voor Lia Does W.K. voetbal 1970 SPORT IN 'T KORT Feestelijke verrassing: 1=4 Maggi goud-Vleesbouillon vindt steeds meer toepassingen in het moderne huishouden, want het is gemakkelijk, lekker en verbazend veelzijdig. Het pittige aroma en de pure vleessmaak maken uw gerechten pikanter en rijker van smaak. Om u op nog meer tafel ideeën te brengen, staan op de verpakkingen nieuwe praktische recepten met fraaie kleurenfoto's. (U kunt overigens ook gratis recepten aanvragen bij de Recepten Service van Maggi, Haarlemmer weg 319, te Amsterdam). Doe meer met Maggi goud-Vleesbouillon! De vleesbouillon die meer voor uw maaltijd doet door de meest pure vleeskracht MAGGI I Pagina 15 WOENSDAG 5 MAART 1969 BRUSSEL Wanneer de kandidaten voor het Belgische nationale jeugd voetbalelftal uitgetraind zijn in de Hey- sel onder Brussel zit er niets vinnigs meer in de tik, die de genopte voetbal schoen geeft op de stenen vloer naar de kleedkamer. Bezweet, ondanks de fel le koude die zich nog net niet in sneeuw heeft ontladen; gehaast, omdat je bij dit weer een longontsteking hebt voor je 't weet; met veel vraagtekens in het hoofd: de selectie bestaat uit 25 man, gemeenlijk stopt men er maar elf in een voetbalteam Je zou het als een spelletje kunnen doen: ogen dicht en dan de mensen langs horen komen: voetballer, voet baller, voetballer, en dan ineens een vent, die waarschijnlijk nog moet be ginnen: tik, tik en intussen het hoogste woord. Dat zal dan wel Raymond Goethals zijn. Klaar met het afwerken van zijn jeugd op het terrein. Vraag een Belg wat Goethals voor een man is en het antwoord zal zijn: een beste trainer. Bij het vragen naar zijn menselijk meest evidente eigenschap, zal ze ker de term zenuwachtig vallen. Mis schien zegt „iedereen" dit omdat het er nu eenmaal bijhoort. Waar is het niet helemaal. De trai ner van het Belgische elftal, dat door zijn inderdaad grote prestaties van de laatste maanden ineens zeer serieus kan gaan denken aan het wereldtoer- nooi volgend jaar in Mexico, kan men •ctief noemen. Super-actief desge wenst, maar met „zenuwachtig" zou men iets zeggen dat aangaf, dat Goet hals zijn zaken ook maar een moment niet meer bewust in de hand zou heb ben. Goethals kan veel terreinen bestrij ken. Hij is begaafd, en dat in vrij hoge mate. De Koninklijke Belgische Voetbalbond kreeg de exdoelverdedi- ger al gauw in de gaten toen hij als trainer bij de bescheiden club Bog- worm een eveneens bescheiden boter ham bijeen trainde. Goethals (45) heeft het doel verde digd in Daring en in Racing Brussel. Redelijk, maar zonder eruit te sprin gen. Hij was in het hoogste elftal ook geen vaste keus. Was de doelman van het eerste ziek dan werd Goethals er vaak ingezet. Ook wel eens niet. maar daar maakte niemand zich bijzonder druk over. Hij was een redelijk doel- verdediger, maar er waren er beter. Na het spelen en het trainen bij Bogworm kwam er een periode bij St. Truiden, de club van de Belgische Cruyff, Lon Polleunis. Daar liep hij mesmin de kijker dan bij het kleine Bogworm. Goethals bleef er een paar jaar. St. Truiden was geen hele grote onder de Belgische clubs; wèl een ploeg, die enige naam had waar het energie betrof. En dat is een lijn,die Goethals overal blijkt te kunnen door trekken: keihard werken en een wed strijd lang bij voor- en tegenspoed we ten dat er gespeeld moet worden, en ook hoe. „Wat het Belgische elftal betreft, ik heb in het jaartje dat ik nu helemaal zelfstandig de man van alle beslissin gen ben misschien een wat sterkere achterhoede gekregen en ik heb ook tactisch bekeken een iets anders aan pak dan Van der Stock. Maar denk niet, dat ik ingrijpende veranderingen heb aangebracht. Tenslotte werk ik al negen jaar voor de bond en ik heb eerst onder en daarna naast Van der Stock gewerkt. Samen met de eertijds RAYMOND GOETHALS onverwacht succes roemruchte Ceuleers ben ik hier trai ner geweest". Goethals, de man die niet ingrijpend hoefde te veranderen maar wel met een elftal, dat men vorig jaar nauwe lijks een reële kans kon geven, nu zijn poule gaat winnen, spreekt niet in ter men die tollen van pure blijde geest drift. Twee, drie jaar geleden zouden de Belgen daar is men het zeer over eens van een dergelijk Spanje hebben verloren. Nu werd afgelopen zondag in Luik gewonnen in een harde wedstrijd. Traint Goethals „op hard?" Terwijl hij in korte tijd een merk waardig groot aantal kleine, maar zeer smakelijke koekjes opeet zonder met volle mond te spreken: „Spanje begon met het harde spel. Logisch dat wij niet begonnen, we stonden voor met 1-0 toen de eerste ram werd uitgedeeld. Pas toen kort na rust Gros so het nodig vond een Belg keihard en zeer expres in zijn buik te trappen, toen pas ging België met ongeveer ge lijke munt betalen". Heeft Goethals ruimte om zijn na- tionalen op een bepaalde wedstrijd voor te bereiden? „Meestal heb ik de mannen een week tevoren bijeen. We gaan dan er gens in de Kempen of aan de kust ons wat voorbereiden. België heeft PARIJS Voor een dag zal het Franse sport-dagblad „l'Equipe", met de „Parisien Libere" organisatrice van de wielerronde van Frankrijk, als onderkop „De Ploeg" mogen voeren. Teneinde ook de tienduizenden suppor ters te informeren over de laatste ont wikkelingen rond de titanenstrijd in het Stade de Colombes heeft hoofdre dacteur Jacques Goddet besloten een ten dele Nederlandse pagina in zijn blad op te nemen. Een soortgelijke service bood „rEquine" de aanmerke lijk kleinere supportersschare van Benfica. Overigens blijft het een vraag, of veel van de ongeveer veertigduizend Nederlanders, die naar de lichtstad zijn gekomen, nut zullen hebben ge had van Goddets initiatief. Voor de meeste van hen betekende het bezoek aan Parijs een snelle gang naar het stadion in de troosteloze noordelijke stadswijk. Direct na de wedstrijd moesten de supporters in de ban van vreugde of leed al hun oriënte ringsvermogen nodig hebben om in de onoverzienbare mafsa de bus terug te vinden, die hen na een gevecht om voorrang in het spitsuur moet terug brengen naar vliegveld of vaderland. Goddet heeft echter zijn maatrege len genomen. In een in de Fr:. taal geste! 'e mededeling in „l'Equi pe" beveelt hij ook zijn landgenoten aan het betrokken nummer van zijn blad te kopen. „Immers", zo luidt zijn argumente ring, „hier is sprake van een unicum in de vierentwintig jaar dat „l'Equi pe" verschijnt". DEN HAAG Er was woensdag nog geen melding met dertien goed voorspelde uitslagen op het kantoor van de Stichting de Nederlandse Sport- totalisator. Er waren 34 meldingen voor de tweede prijs, 250 meldingen voor de derde prijs en 50 meldingen voor de extra prijs. geen sportcentrum zoals Nederland. Dat is wel jammer, maar een voor deel is dat je hier nog eens verande ring van omgeving hebt". Schijnbaar zonder na te denken om zeilt hij zaken, die hij liever niet be antwoordt of waarop hij wellicht zelf het antwoord niet weet. Met zijn spit se, schrandere gezicht en zijn fijne handen eerder die van een schaker dan van een voetbaltrainer duidt hij zeer beeldend, Frans en Vlaams soms twee, drie keer in een zin af wisselend, aan wat hij wil. Tegen een man uit een verre uit hoek van België die wat over een misschien veelbelovend spelertje van zijn streek wil weten:, ,'t Is de eerste keer hè; 't is geen slechte". Over het keepers-aanbod: „Awel, veel goe den, maar geen besten". Geheel vrijblijvend dus tegen de bui tenwacht. Maar zeer doelbewust in zijn werk. „Ik heb heel veel stage gelopen. Bij grote trainers, ook in het buitenland. Van allemaal probeerde ik wat op te steken, maar er is er geen die ik zo zeer bewonder dat ik probeer juist diè man te imiteren. Het hangt alle maal af van het materiaal, dat je in handen krijgt. In Nederland is het materiaal, is de reserve aan talent, bepaald groter dan hier". Met ingetogen blik danken wij voor het compliment aan de natie. „O nee geen compliment. Het is be slist waar: er is bij jullie meer ta lent". Weg wipt Goethals. Twaalf en een halve minuut van zijn tijd glipten naar het buitenland. Hij zal ze subiet inha len. Ongetwijfeld. ROTTERDAM De finale van de strijd om de Nederlandse voetbalbeker zal op 8 of 11 juni worden gespeeld. In eerste instantie op 8 juni, tenzij er in de halve finales, een wedstrijd, ook na verlenging, in een gelijk spel zou eindi gen. Dan wordt die betredeken wedstrijd op 8 juni gespeeld en heeft de finale plaats op 11 juni. De kwartfinales, waarvan de loting wordt verricht na af loop van de bekerwedstrijd op zondag tussen Ajax en Feijenoord, worden op 21 mei afgewerkt. Los ANGELES De Amerikaan Marty Riessen heeft de als eerste ge plaatste Australiër Tony Roche dinsdag te Los Angeles in de eerste ronde van het tennistoernooi voor profs met 6-4 6-3 uitgeschakeld. De 6000 toeschouwers beleefden nog een verrassing. De Zuid afrikaan Ray Moore versloeg de win naar van het vorig jaar, de Amerikaan Pancho Gonzales, met 6-4, 6-4. Tom Okker bereikte de volgende ronde niet. Hij verloor met 4-6, 4-6 van de Austra liër Fred Stolle. De overige uitslagen zijn: John Newcombe (Austr.) - Pancho Segura (Equador) 6-4, 6-2; Ken Rosse- wall (VS) - Earl Buchholz (VS) 6-4, 6-2. DEVENTER Op de Deventer kunstijsbaan zal morgenavond om 6 uur een zesstedenschaatsontmoeting plaatsvinden tussen Amersfoort, Apel doorn, Arnhem, Harderwijk, Lochem en Zutphen. De afstanden welke verreden zullen worden zijn de 500 meter en de 3000 meter. Uit elke stad mogen vier rij ders op deze twee afstanden uitkomen. De Apeldoomse schaatsformatie, be staande uit leden van de hardrijders vereniging „De Nieuwe Ijsbaan",, zal sterk vertegenwoordigd zijn met de B-kernploegleden Wim Borgers, Wim Hagens en Rob de Groot, terwijl als vierde Apeldoomse afgevaardigde .Olympisch kampioene Ans Schut de ploeg zal completeren. Als reserve voor de Apeldoomse ploeg is A-junior Lucas Steneker aangewezen. Ook de schaatsploeg uit Zutphen zal bijzonder sterk aan de start verschij nen met o.a. de kernploeg! eden Karei te Winkel en Aad van Leeningen. DEN BOSCH De Amsterdamse Lia Does heeft dinsdagavond in „De Vliert" in Den Bosch de Nederlandse titel kunst rijden op de schaats van Anneke Heijdt, die wegens een gebroken been haar ti tel niet kon verdedigen, overgenomen. De tweede plaats was voor haar stadge note Yvonne Brink en de derde voor de Haagse Willy de Zoet. Amout Hen- drikx, de. enige deelnemer bij de heren had geen moeite aan de limiet te vol doen om zijn titel te prolongeren. Bij de A-junioren zegevierde Elly van Don gen uit Gilze Rijen voor Mary Dotch uit Amsterdam en Mieke Chiang uit De venter. Ook in deze afdeling dong slecht één heer naar de titel. Rob Ouderkerk bleef ruimschoots boven het waarde ringscijfer vier en behaalde de Neder landse titel. ROME De eerste dopinggeval- len van het nieuwe wielerseizoen betreffen de Italiaan Boca en de Brit Harrison. MEXICO-STAD De prijzen van de kaartjes voor het wereldkampioenschap voetbal, dat in 1970 in Mexico wordt gehouden, zullen variëren van 1,65 tot 46 gulden. Het organisatiecomité heeft alle bij de FIFA aangesloten landen bestelformulieren voor toegangsbewij zen gestuurd. De voorverkoop begint reeds op 1 april van diit jaar. De uitslagen van gehouden koersen HILVERSUM de in Hilversum waren: Hockeyprys: eerste afdeling: 1. Go to War (J. Oosting) 1.31.7; 2. Guido Scotch, 3. Filius de Quinta. Winn: 3.50, pl. 1.70, 2.80, 1.40., kop 4.90, cov 2.80, trio 96.20. Tweede afdeling: 1. Gisalda J. Wa genaar jr.) 1.30.4; 2. Gambrinus, 3. Girl Hollandia. Winn 3,-, pl. 1,60, 2. 1.40, kop 5.10, cov. 6.20. Voetbalprijs: 1. Frelona (C. Koppe- jan) 1.30.9; 2. Gloriant, 3. Guy Vo- lann; Winn 63,- pl. 12.60, 2.20, 2.40, kop 23.10, cov. 6,90, trio 5.401,20. Volleybalprijs: 1. Clara Williams (P A. Strooper) 1.25.4; 2. Bruen Beer, 3. Zilvervos. Winn 9,80, pl. 4,20, 2.30, 7.40, kop 19.50, cov. 5.30. Handbalprys, eerste afdeling: 1. Dea Alkestis v. E. (J. van Leeuwen) 1.25.8; 2. Guy Hanover, 3. Cisca Scotch, Winn: 2.90, pl. 1.30, 2.00, 4.70, kop 5.90, cov. 7.50. Rugbyprijs: 1. G oldfinger (M. van Leeuwen) 1.26.2. 2. Esmoreit 3. Earl Harley. Winn f 17,80 4,50, 2,60, 5,40 kop 28,70 cov 8,60 trio f 3357,—. Leerlingen-Winterkampioenschap: 1. 1.26.9. 2. Geha de Hollandia 3. Ecce van Akerendam. Winn. 11,50, pl. 3,10, 2,50 en 2,10 kop 7,30 cov 6,0. Badmintonprijs: gewonnen door Fan Pom B. (J. Wagenaar jr.) km-tijd 1.24.1; 2. Garmanta en 3. Doriethe J. Winn 2,50, plaats f 2, f2,70 en f 1,0 Kopp 5,90, cover 10,70, trio 114,80. Handbalpr\js: tweede afdeling: ge wonnen door George van Rhea (J. van Leeuwen) km-tijd 1.25,-; 2. Fenno Silk, 3. Fabiana H. Winn 3,50, plaats f 1,60, f 1,50 en f 1,90, kopp f 6,20, cover f 6. Totale omzet f 244.393, DEN HAAG „De organisatie door Zuid-Afrika van Spelen, waarop uitslui tend blanken worden toegelaten, is stui tend". Dit heeft drs. Den Uyl, fractie voorzitter van de Partij van de Arbeid in de Tweede Kamer, meegedeeld naar aanleiding van berichten over deelne ming van Nederlandse sportbeoefena ren aan z.g. minispelen in Zuid-Afrika. Naar de mening van de heer Den Uyl moet iedere sportbeoefenaar vrij zijn in zijn beslissing over het al of niet deelnemen aan sportmanifestaties. „Maar ik wil er met nadruk op wijzen, dat rassendiscriminatie volstrekt in strijd is met het wezen van de sport, in het bijzonder met de Olympische ge dachte, die uitgaat van eerbied voor en gelijkwaardigheid van de medemens". Drs. Den Uyl hoopt dat de Nederland se sportbonden en de sportbeoefenaren zich realiseren wat deelneming aan d« minispelen in Zuid-Afrika zal beteke nen: het zich schikken in de Zuidafri- kaanse apartheidspolitiek, die strijdig is met de beste tradties en opvattingen in de sport ook als de deelnemers dat niet willen. STOCKHOLM Een bokscomité, bestaande uit afgevaardigden van Noordeuropese landen, heeft dinsdag in Stockholm een voorstel aangeno men om het professional boksen in De nemarken, Finland, Noorwegen en Zweden te verbieden. In IJsland was dit al taboe. Het initiatief tot deze ban kwam van de Zweden, die tien jaar geleden in Ingemar Johansson een wereldkampioen zwaargewicht hadden. De Zweedse regering heeft reeds bekend gemaakt een wet met gelijke strekking in behandeling te ne men. BRATISLAVA De Tsjechische volleybalkampioen bij de dames, Slavia Bratislava, heeft dinsdag in Bratislava de eerste wedstrijd voor de kwartfinales van het toernooi om de Europese beker met 3-0 (15-1, 15-4, 15- 3) van Hapoel Hamapil uit Israël ge wonnen. De wedstrijd nam slechts 35 minuten in beslag. In één klap brengt (dat u zelf kunt borduren; winkelwaarde f 30.-1 Hoe u deze verrassing krijgt? Heel eenvoudig: voor twee voorzijden Maggi goud-Vleesbouillon 3-literpak ol' één voorzijde van het 6-literpak en een bijbetaling van slechts f 9.95 (winkelwaarde f30.-). Vraag het bestelformulier aan uw winkelier. =il II II I II II II II II II II II II II II II II II II II II II II II II II II II II Voor een 6-literpak (toch al voordelig) be taalt u tijdelijk slechts iZOS' Voor een 3-literpak is de prijs tijdelijk.£-£05"

De Vallei | 1969 | | pagina 15