Panelcraft n.v. Resteren met produktie gestart Brandvrije panelen Verdachte blijft diefstal in Dodewaard ontkennen Chauffeur reed portier kamp Stroe bijna omver n C rode bieten netjes 89 boeren kaas muurverf 90 670 verfroller 98 BRILLO EUROPESE PRIMEUR Burgemeester beschermheer van „Caecilia" Topconcours in Arnhem KEURKAAS a 10 stuks Brand Bij debitant staatsloterij f 2275.- weggegraaid Verpleging van langdurige zieke bejaarden wordt duurder Belt u dan even a.u.b. Vrouwenbond in „Irene Liefhebber van gehakt gepakt Keurko frankfurter Stan Laurel Olivier Hardy leverkaas VB casselerrib f AA boerenworst centra per post de nieuwe catalogus is uit 245 295 makreel m oiie KjO slasaus appelsap a vr,3o"; 11079 Korsten wellichl burgemeester in kleine gemeente Utrechtse politierechter Frisco pot 0,75 liter of miniatuur. Unox fijne vleeswaren 150 gram van 87 voor m ^9 100 gram van 125 voor per stuk van 109 voor grote pot (400 gram) 500 gram geen 285 maar keuze uit goudse en edammer 500 gram echte van 330 voor japanse blikje a 210 gram Brillant fles 0,6 liter Dr. Siemer 2flessen a 700 cc. discountprijs veegvaste witte emmer a 4 kilo grootpak van 110 voor Een wasmiddel dat ook inweekt! Ter kennismaking: voordeelpak van 770 voor n-tll/J 10 soap pads voordeelverpakking iu tijdelijk 169 WOENSDAG 5 MAART 1969 KESTEREN Onlangs is de nieuwe fabriek Panelcraft N.V. op het in dustrieterrein in Resteren met de pro duktie begonnen van lichtgewicht (brandvrije) gevelpanelen. Hierdoor heeft de Nederlandse bouwwereld de beschikking gekregen over een nieuw soort gevelelement van Amerikaanse herkomst Het geoctrooieerde procédé b afkomstig van Architectural Re search Corporation in Detroit (USA). Behalve licentiehouder is Panelcraft in Resteren ook de vertegenwoordiger van A.R.C. voor Europa. De panelen, het produkt van het Resterense bedrijf, bestaan in hoofdzaak uit een gewapen de kunsthars, afgewerkt met een toe slagstof voor de zichtlaag. Het Interessante van de Panelcraft- panelen een Europese primeur is. dat er met betrekking tot kleur, textuur en vorm nauwelijks beperkin gen bestaan en dat ze tot grote afme tingen kunnen worden vervaardigd. Panelcraft NV maakt panelen in drie uitvoeringen: bekledingspanelen, geïsoleerde en ingegoten panelen. De bekledingspanelen, die 20 mm dik zijn en slechts 55 kg per vierkante meter wegen, kunnen worden toegepast voor de afwerking van gevels in de nieuw bouw. Voorts bieden zij mogelijkheden voor de momen teel actute vernieu wing van gebouwen. Belangrijk hier bij is, dat de panelen op maat en des gewenst anders dan in plaatvorm kun nen worden gemaakt en dat de keuze van deze zichtlaag vrijwel onbeperkt is. Panelcraft maakt geen standaard- produkt maar vervaardigt de panelen uitsluitend volgens opdracht en vanaf tekening. Van belang b(| een kunststof paneel is het gedrag bij brand. De Panel- craft-panelen zijn bij het Centrum van Brandveiligheid getest en in het uitge brachte rapport staat dat de panelen niet gemakkelijk ontvlammen, niet bijdragen tot vlamoversiag, niet vlam- uitbreidend zijn en dientengevolge tot klasse I behoren. Het eerste in Europa vervaardig de paneel verlaat de fabriek in Kesteren en is bestemd voor het nieuwe A.G.M.-gebouw in Utrecht. VEENENDAAL Burgemeester P. Bode heeft er in toegestemd het be schermheerschap te aanvaarden van de muziekvereniging „Caecilia". Hij volgt als zodanig mr. dr. J. Hazenberg op, die vorig jaar wegens pensionering, zijn ambt als burgemeester van Vee- nendaal neerlegde. r ARNHEM „De mensen die loten kwamen kopen, kwamen altijd achter om. We hadden op de voordeur een bordje gezet: Loten achterom. Om kwart over negen liet ik de laatste klant uit, toen ik mijn man hoorde roe pen: Ma, waar is de sleutel van de voordeur. Die zit erin, riep ik terug. Maar dat bleek niet zo te zijn en toen is mijn man buiten gaan zoeken. In eens zie ik een man met een ijsmuts •p en een sjaal over zijn gezicht, in gebogen houding de trap aflopen en de keuken inrennen, maar de achterdeur was dicht. Ik snap nog niet hoe ik het durfde, maar ik probeerde hem te pakken te krijgen. Bij de worsteling kreeg ik Zijn sjaal te pakken, die man los natuurlijk. Toen rende hij ineens de woonkamer binnen waar hij de tas met hert loten- geld weggriste. Mijn man probeerde hem bij de voordeur te overmeesteren, maar kreeg alleen de ijsmuts te pak ken. Ik weet niet of het deze meneer is. ik heb zijn gezicht helemaal niet ge zien. Mijn man heeft er een hartaan val van gekregen". Zo luidde gisteren voor de Arnhemse rechtbank de ver klaring van de 54-jarige mevr. E. uirt Dodewaard, in de zaak tegen de 37-ja- rlge P. uit Afferden. De man werd er van verdacht op 6 januari jl. een be drag van f 2275 gestolen te hebben van de debitant van de Staatsloterij, de heer J. v. E, te hebben gestolen. „Het is niet waar, ik ben die avond niet ten noorden van de Waal geweest", zei P. kalm. President, mr. B. W. v. Houten: „De pontschipper en de kaart jesverkoper hebben u die avond twee maal op de pont gezien, de eerste maal tussen zeven en acht uur en de tweede maal om ongeveer half tien. Er zijn trouwens meer dingen: u had die nacht bij uw moeder in Arnhem geslapen. Bij haar aan de kapstok werd een donkere overjas gevonden waar de bovenste knoop ontbrak. Die knoop is in de keu ken van v. E. gevonden. De vezels die aan de draadjes hingen waren iden tiek aan die van uw jas". P. bleef ech ter ontkennen, zelfs toen de president de uitslag van de sorteer proef met een politiehond vertelde: De hond had op overtuigende wijze verband gelegd tus sen de sjaal en de verdachte. P. beweerde die avond pech te heb ben gehad met zijn wagen, ruim drie kwartier zou hij eraan gesleuteld heb ben. Daarna was hij naar kennissen ge gaan, waar hij een filmpje gedraaid heeft. Ondanks het ontbreken van een dui delijk signalement van de verdachte achtte de officier van justitie de zaak bewezen. De recherche was hem op het spoor gekomen toen rij P's naam in het register bij v. E. hadden gevonden. (De verdachte had de vorige dag een lot ge kocht). Toen herinnerden ze zich een drietal diefstallen die de verdachte eni ge jaren geleden op een vrijwel eende re manier had gep. „Op het moment dat hij naar rijn zeg gen de waterpomp had gerepareerd was hij op de pont. Als je zit te sleute len loop je altijd vieze handen op. Maar toen hij bij die familie kwam had hij schone handen, hij heeft ze ook niet gewassen, verder heeft hij met geen woord over pech gerept". De officier was er van overtuigd dat P. geweld gebruikt zou hebben als het was misge gaan, doelend op het feit dat hij het ge wicht van een antieke klok mee naar boven had genomen. „Hij is een tweeslachtig mens; aan de ene kant hulpvaardig en vriendelijk en aan de andere kant bijzonder gevaar lijk, in principe gaat hij geweld uit de weg, maar het is niet uitgesloten dat hij in grote moeilijkheden wel geweld gebruikt". Hij eiste een jaar en acht maanden gevangenisstraf met aftrek. De raadsman, mr. Peters, achtte een vergissing in de datum van de schipper en kaartjesverkoper, niet uitgesloten. De dag tevoren was P wel overgesto ken. De sorteerproef verwierp hij ais waardeloos: „Voordat Nero verband heeft gelegd tussen de sjaal en P. heb ben twee andere honden het ook gepro beerd, zonder resultaat. Trouwens Ne ro bracht er de eerste keer ook niets van terecht. Dit is geen schijn van be wijs. Waarom zou P. zoiets doen; Hij is arrivé, hij heeft geen schulden". „Verdachte is een hartstochtelijk gok ker, het staat vast dat hij hoge bedra gen heeft verspeeld", repliceerde de of ficier. De rechtbank doet over 14 dagen uit spraak. AMSTERDAM De ziekenfonds raad verwacht, dat 65-jarigen en oude ren. die voor rekening van de algeme ne verzekering bUzondere ziektekosten langer dan een jaar in een inrichting verblijven, per 1 januari 1969 meer moeten gaan betalen. Ongehuwde bejaarden zullen waar schijnlijk 207 gulden per maand moeten betalen in plaats van 197 gulden. Om dat de regering de a.o.w.-pensioenen heeft verhoogd, houdt deze groep be jaarden dan zelf nog 102 gulden per maand over. De bijdrage van een bejaard echt paar zal waarschijnlijk van 232 gulden per maand tot 235 gulden per maand worden verhoogd. Dit echtpaar zal per maand 203,50 gulden voor zichzelf mo gen houden. De bijdrage zal maandelijks door de Sociale-Verzekeringsbank op het AOW- pensioen worden ingehouden. voor Veenendaal ,7.30 Tu°: 10550 's Zaterd. v. 16.30-17.30 u. Voor Rhenen 3328 Nwe Veenendaalseweg 159 RHENEN Voor de afdeling Rhe nen van de NCVB spreekt dinsdag 11 maart in gebouw „Irene" de heer Zou tendijk van „Heimerstein" over het an- derwerp „de verstandelijk misdeelde als maatschappelijk probleem." DEN HAAG Premier De Jong heeft de heer B. S. Korsten desgevraagd laten weten het niet onmogelijk te vin den, dat deze in aanmerking komt voor een burgemeesterplaats in een kleine gemeente. De heer Korsten zal dan de normale weg moeten volgen van de sollicitatie. Minister Beernink (Binnenlandse Za ken) heeft dat geantwoord op vragen van het Tweede-Kamerlid Nuijens (b.p.). Deze had gevraagd naar de juistheid van berichten, dat de heer Korsten te lefonisch zou zijn benaderd voor het burgemeesterschap van Gouda. Minister Beernink ontkent dit. Zaterdag zal in Musis Sarum te Arn hem weer het jaarlijkse Topconcours van de Kon. Fed. van harmonie- en fanfaregezelschappen gehouden worden. Alleen de korpsen die in het afgelopen concoursseizoen in de Vaandelafdeling voor elk gespeeld nummer minstens 55 punten hebben behaald, mogen aan dit concours deelnemen, en tevens zijn daartoe gerechtigd de korpsen die in 1868 in de sectie harmonie of fanfare het kampioenschap hebben behaald. De beoordeling geschiedt volgens het Engelse systeem, nJ. door een geblin deerde jury, die dus niet weet welk korps aan de beurt van optreden is. Twee maanden voor de concoursdatum krijgen de korpsen die hebben inge schreven het verplicht gestelde werk toegezonden. Voor de sectie fanfare, waarin 8 korpsen zullen deelnemen w.o. de Deventer Postfanfare te De venter, fanfarekorps Eendracht, Eer beek en Ons Genoegen, Hattem, (kam pioen 1968) is verplicht „A Downland Suite" van John Ireland. Voor de sec tie harmonie „Newsreel" van Wil liam Schuman. Kampioen 1968 werd Kon. Harmonie Oefening en Uitspan ning te Beek en Donk. Twee korpsen uit Ede, De Harmonie v/h EFC en de Edese Harmonie behoren in deze sectie tot de deelnemers. Voor dit concours bestaat ook in het buitenland grote belangstelling. Zeer zeker zullen de korpsen a.s. zaterdag wper optreden voor een uitverkocht huis. Aanvang van het concours 11 uur. STROE Het klonk allemaal erg gevaarlijk, toen de Utrechtse officier van justitie, mr. F. G. Wüstenberg, de dagvaardiging voorlas. De 51-jarige Apeldoornse chauffeur M. A. V. zou op 26 september vorig jaar zo hard en plotseling het militaire kamp te Stroe hebben verlaten, dat de dienstdoende portier bij de ingang, J. Bouwman, met een sprong zijn leven moest redden. „Het klinkt loodzwaar", sprak de of ficier in zijn requisitoir, „bedreiging met doodslag en zware mishandeling. Het zal bepaald niet de bedoeling van de verdachte zijn geweest om Bouw man werkelijk dood te rijden; hij zal best hebben geweten, dat de portier nog best opzij kon springen." Wat was er die dag gebeurd? De chauffeur was al de hele dag met be stellingen op weg geweest. Het was hier en daar nog wel eens zoeken ge weest en dat was uiteindelijk niet be vorderlijk geweest voor 's mans goe de humeur. Hij moest ook een pakje bezorgen in het militaire kamp te Stroe. Daar kwam hij niet voor de eer ste keer. Een pasje had hij meestal niet nodig, omdat ze hem wel kenden. Ook op de 26ste september kwam hij zonder moeite het kazerneterrein op. Toen hij zijn boodschappen had ge daan en naar de uitgang reed om huis waarts te keren, kwam portier Bouw man hem de weg versperren. Hij zet te het stopbord voof de uitgang en vroeg naar het pasje. Dat was uiteraard helemaal niet naar de zin van de chauffeur, die een opmerking maakte in de geest van „niets met dat pasje te maken, sode mieter liever op". Nu was de portier op rijn beurt niet van die opmerking gediend. Hij bleef erbij, dat hij het pasje wilde zien, maar dat kon de chauffeur met geen mogelijkheid tonen. Het resultaat was, dat hij zich flink kwaad ging maken, gas gaf en door reed. Of dat nu hard of zacht ging, kwam helemaal niet vast te staan. Er was door iemand wel flink ..gas ge ven" gehoord, „maar dat kan ook met de koppeling op de plank", aldus de officier. Toch moest Bouwman zich wel even uit de voeten maken; hij sprong over een muurtje heen. De chauffeur reed het bord nog half omver en reed zon der commentaar uit het kamp. De por tier vertelde de Utrechtse politierech ter, mr. P. J. Klaver, die het geval moest behandelen, dat de sprong voor hem een uiterste noodzaak was ge weest om het vege lijf te redden. „Hij voerde zijn snelheid op door flink gas te geven", verklaarde hij. „Ik zag hem wegrijden in de richting Garde- ren. Het bord reed hij omver en ik kwam niet helemaal vast te staan. Er die sprong." Hoewel het ernstig bleef klinken, zag mr. Wüstenberg het allemaal niet zo zwaar in. „Ik zie het meer", sprak hij, „als een uitbarsting van geïrriteerd heid. Natuurlijk is hij te ver gegaan en zal hij daarvoor bestraft moeten worden." De officier eiste een geldboete van f 100, subs, twintig dagen. Maar de politierechter vond de zaak „uitein delijk is het toch bedreiging met zwa re mishandeling" ernstiger. Te ernstig om te volstaan met een geld boete. Mr. Klaver wijzigde dan ook de boete in een gevangenisstraf voor de tijd van drie dagen. VEENENDAAL Op aanwijzing van het winkelpersoneel van een Veenen- daalse supermarkt in Veenendaal-zuid rekende de politie de 14-jarige N. V. in. De jongen had uit de supermarkt een kilo gehakt ter waarde van f 3,75 mee genomen. Er werd tegen de knaap pro- ces-verbaal opgemaakt I li MfiK of puut» De nieuwe Centra-per-Post catalogus is uniek, 36 pagina's, met ca. 340 artikelen. Van een nuttig takenpakket tot een vol ledig ingericht tropisch aquarium, van een nuchtere fluitketel tot een luxueuze vliegreis naar de Costa Brava. En dat alles tegen prijzen die soms ongeloof waardig laag zijn, dankzij het Centra spaarsysteem met de bekende „meer waarde" voor een volle spaarkaart. Want u weet het toch! Als u bij Centra voor f 10,spaart, wordt dat voor Cen- tra-per-Post minstens f 15,waard. Dat betekent een spaarvoordeel van 50% e" dal vindt u terug in de voor delige prijzen in deze nieuwe catalogus. Pak de grootste en meest kleurrijke pre mie-artikelen catalogus van ons land hij is er voor u bij uw Centra-Winke lier. Aanbiedingen geldig t/m 8 maart 125 98

De Vallei | 1969 | | pagina 4