Verkiezing Heinemann in drie rondes uw spaarkas- inschrijving kan u jaarlijks f100.- extra opleveren Levenslang voor leiders Londense onderwereld Hitier en Eva Chinese beschuldigingen tegen Russen duren voort Vermaard politicus sparen... verstandig en handig Staatsgreep in Guinee mislukt „Boeken der kleine zielen" op t.v. EERSTE GELUKWENS VAN RIVAAL SCHRÖDER Winkeliers in Frankrijk protesteren Sirhan pleegde aanslag alleen MEER RELIËF AAN FRANKRIJKS Sovjet- voorsprong B.C.-bewapening PRINS JU AN BIJ PAUS Sovjet-commandant sneuvelde HANDTEKENINGEN Een platenbon is altijd raak VIJF TEKORT TWEEDE RONDE OVATIE VEERTIG DAGEN ZWIJGEN Een platenbon is altijd raak Een platenbon is altijd raak Een platenbon is altiid raak DONDERDAG 6 MAART 19.9 (tan onze correspondent in Honn) HERLIJN Het geringe stemmenver- schil tussen de twee kandidaten maakte deze presidentsverkiezing tot de span- nendstemaar ook de langdurigste uit de geschiedenis van de Bondsrepubliek. I)at kwam vooral doordat de kleine groep liberale kiesmannen zeer verdeeld was. Zij konden de weegschaal naar de ene of naar de andere kant laten doorslaan. Op een besloten vergadering, die dinsdag duurde tot laat in de avond, bleken 23 van de 83 liberalen vóór Schroder. Na een lang debat brokkelde deze groep af tot er nog maar vijf man over waren, die er rond voor uitkwamen dat zij in elk geval voor Schroder zouden stemmen. Toen bleek dat noch Heinemann noch Schroder het tot een snelle politieke knock-out kon brengen, gonsde de Oost- Pruisenhal van geruchten, dat elk van de beide grote politieke partijen een be slissing wilde forceren door het pre senteren van een nieuwe kandidaat Deze lange verkiezingsdag werd een soort slijtageslag en men probeerde zo goed mogelijk door de vele uren heen te komen, met overal handjes geven, met politieke voorspellingen en met ve le kopjes koffie. In een tijdelijk inge richt postkantoor verscheen lederen, die maar meetelt in de Westduitse politiek, om brieven te laten stempelen met het filatelistische stempel tergelegenheidvan deze Bondsvergadering. En aan een grote tapkast in de gemproviseerde foyer sterkten de politieke kopstukken zich met knakworstjes, bier en coca-co- la. Presidentschapskandidaat Schroder, in een fraai donkerblauw kostuum ge stoken, hield zich teruggetrokken in de kring van zijn politieke vrienden. Zijn mededinger Heinemann mengde zich onder de menigte en zette met een kar tonnen bekertje in de hand, bereidwil lig handtekeningen voor bewonderaars. 1023 kiesmannen waren aanwezig toen parlementsvoorzitter von Hassel, om 10 uur precies gistermorgen de Bondsver gadering opende. „Wij zijn vandaag in Berlijn niet bijeen om redenen van prestige of om halsstarrig vast te hou den aan een eenmaal genomen stand punt", zei Von Hassel in een korte toe spraak. Aansluitend op een Oostduitse [V. Gustav Heinemann, de nieuwe Westduitse president, is een briljant rechtsgeleer de en econoom. Een uiterst erudiet man, die al een uitstekende poli tieke carrière achter de rug heeft •n ook op kerkelijk gebied veel verdienstelijk werk heeft ver richt. He universiteit van Bonn hono reerde zijn activiteiten ten dien ste van de Duitse evangelische kerk met een eredoctoraat in de godgeleerdheid. Oprichter De sociaal-democraat Heine mann was een der oprichters van de Christen-democratische Unie, (C. D. U. Voor deze partij Is hij afgevaardigde geweest in de landdag van Noordrijnland-West- falen, minister van Justitie van de ze deelstaat en burgemeester van Essen. In de eerste regering van bondskanselier Konrad Adenauer werd Heinemann opgenomen als minister van Binnenlandse Za ken. Een jaar later trad hy af uit protest tegen de door Adenauer aan de geallieerden gedane toe zegging om het land weer te be wapenen. Dit was zonder overleg met het kabinet gebeurd. Aanvankelijk trok Heinemann zich uit de politiek terug, maar in 1957 werd hij lid van de sociaal democratische partij. Namens de ze partij werd hij tot lid van de Bondsdag gekozen. Zijn grootste bekendheid kreeg Heinemann als minister van Jus titie in het kabinet Kiesinger- Brandt door zijn plannen tot her vorming van het Duitse strafrecht. Als deel daarvan wil hij door een speciale wet de verjaring van moord afschaffen. De fractie van de S. P. D. heeft zijn wetsontwerp met grote meer derheid aanvaard. In de C. D. U. is de zaak nog niet beslist. ADVERTENTIE „Hij houdt van muziek. Dus t" beschuldiging vervolgde hij:..Deze vijf de Bndsvergadering bevindt zich ook niet op „vreemd grondgebied". Berlijn, de hoofdstad van Duitsland, is voor geen enkele Duitser „vreemd grondge bied". De eerste stemming, die om half elf begon, was pas om 1 uur afgesloten. Re sultaat: de sociaal-democraat Heine mann stond voor op zijn christen-demo- ratische rivaal Schroder, maar hij kwam net vijf stemmen tekort om hetis kwam net vijf stemmen tekort om het presidentschap te veroveren. De vereiste absolute meerderheid be droeg 519 stemmen. Heinemann kreeg er 514. Dat betekende, dat van de 83 kiesmannen van de liberale partij naar alle waarschijnlijkheid 72 Heinemann inderdaad hadden gesteund, zoals hun partij had aanbevolen. Schroder haalde 501 stemmen, waar bij naar schatting een tiental stemmen van afvallige liberalen. Vijf kiesmannen hadden zich van stemming onthouden, drie stemmen waren ongeldig. Opnieuw zwoegden de 1023 afgevaar- Minister van Buitenlandse Za ken en vice-kanselier Willy Brandt en de afgevaardigde van de SPD, Karl Wienand (midden), drinken hier op de overwinning van dr. Gustav Heinemann, de nieuwe president van de Duitse Bondsre publiek (rechts). digden zich door de stemprocedure heen in de tweede ronde. Resultaat ditmaal: Heinemanns aan hang brokkelt licht af, Schroder haalt iets op, maar nog steeds geen be slissing. Heinemann oogstte dit keer 511 stem men, Schroder 507, bij 5 onthoudingen; kennelijk was nog een drietal liberalen naar Heinemann overgelopen. Om half vijf 's middags luidde voor zitter Von Hassel de bel voor de der de ronde. Bij deze stemming wint volgens de grondwet hij. die de meeste stemmen krijgt. Om halfzeven stond Heine- mann's overwinning vast, llij had nog één stem erbij gewonnen: in totaal 512 stemmen. Schroder had één stem verloren, in totaal 506 stemmen, bij vijf onthoudingen. De Bondsvergadering bracht Heine mann staande een langdurige ovatie. Schroder was de eerste die hem feli citeerde. Voor de eervol verslagen chris tendemocraat, die jarenlang vergeefs had gemikt op het Bondskanselierschap, betekende deze nederlaag dat ook het presidentschap, als bekroning van zijn loopbaan hem ontging. Heinemann besloot zijn korte dank woord met: „Het is nu niet het ogen blik om te zeggen wat er in mij per soonlijk omgaat. Ik dank u allen en ik groet alle Duitse burgers". In kleine kring zei hij later: „Dit overweldigt me. Ik heb er nog niet over kunnen nadenken, wat er nu allemaal te doen staat" en met een kwinkslag „Ik kan nu geen afgevaardigde meer zijn op het komende sociaal-democra tisch congres. Misschien is de partij zo vriendelijk om mij als gast te invi teren". ADVERTENTIE Wat moet u daavoor doen? Gewoon met uw vrouw deel nemen aan het Premie Spaarplan. Als u per jaar bij voorbeeld samen f 500,- betaalt als premie aan een spaarkas, krijgt u later per jaar een premie van 20% (maximaal f 100,-). Belastingvrij. U kunt met die f 100,- eventueel uitbreiding geven aan uw spaarkasinschrijving. Dat betekent later meer uit kering. Aan het Premie Spaarplan kunnen deelnemen zij die in Nederland wonen, tot de leeftijdsgroep van 21 t/m 59 jaar behoren en in het vorige jaar een belastbaar inkomen hadden van ten hoogste f 15.000,—. Het maxi male spaarbedrag is f 250,— per deelnemer per jaar en f 500,- voor een echtpaar. Vraag morgen eens inlichtingen. Spaarkassen zullen u graag helpen. U kunt ook een brochure over alle spaar- vormen van het Premie Spaarplan aanvragen bij het Ministerie van Sociale Zaken en Volksgezondheid, afde ling Voorlichting bezitsvorming, Postbus 51, Den Haag. PAKIJS Franse winkeliers en handarbeiders hebben gisteren in ver scheidene delen van het land gede monstreerd tegen het belasting- en so- clale-verzekeringssysteem. In Bor deaux braken ongeveer 7000 vertoorn de mensen door twee politie-afzettin- gen om bij de prefectuur te komen. De rust keerde terug, nadat de voor zitter van de Kamer van Koophandel wiens aftreden door de menigte werd geëist, had toegezegd dat een delega tie door de prefect zou worden ont vangen. In de Bretonse stad Vannes kwam het tot botsingen tussen politie en be togers, die de ruiten van een grote on derneming in hadden geslagen. De po litie gebruikte hier traangas. Ook in Nantes werden ruiten ver nield van winkels, die niet aan de sta king deelnamen. In het hele land wa ren gistermiddag de winkels en cafés enige uren gesloten. Het protest was gericht tegen de belasting op de toe gevoegde waarde, die begin dit jaar ook in Frankrijk is ingevoerd en als nadelig voor de winst wordt opgevat. fl ÜNDEN De tweelingbroers Ronald en Reginald kra\. die jarenlang J aan het hoofd stonden van de Londense onderwereld, zijn gisteren we gens moord tot levenslang veroordeeld. Hun terreurbewind zonder weerga oefenden zij uit met hulp van een grote bende handlangers. Moorden en afpersing waren hun specialiteit. Zij hadden zelfs plannen voor samenwerking met de Amerikaanse maffia. I)e moorden, waarvoor de Krays zijn veroordeeld, pleegden zij op twee hand langers, die in ongenade waren geval len. Zij voerden er elk één uit, Ronald de eerste. Hij daagde zijn tweeling broer van 35 jaar net zo lang uit tot ook die in koelen bloede toesloeg. Levenslang betekent in dit speciale geval in elk geval dertig jaar. zo be sliste de rechter gisteren in de Londen se rechtszaal, de Old Bailey na het langste moordproces dat daar ooit is gevoerd. Het duurde veertig dagen. Charles Kray (41), een broer van de tweeling, kreeg tien jaar wegens mede plichtigheid. Vier andere helpers levens lang, 3 kregtn gevangenisstraffen van tien tot twee jaar. De dertig jaar voor de tweeling Kray betekent de langste vorm van levens lang, die er ooit in Engeland is gege ven. De politie, die deze misdadigers vorig jaar mei inrekende, deed dit na een on derzoek van meer dan een jaar. Het liep aanvankelijk volkomen stuk op angst van allerlei belangrijke getuigen. Zij durfden geen mond open te doen. Toch wist de politie, dat deze eige naars van allerlei clubs, die veel geld inzamelden voor liefdadige ioelei«den, de gevaarlijkste misdadiger* waren van Londen. Zij opereerden van het East End uit, de volksbuurt waar zij zijn geboren. Zij begonnen hun loopbaan als be roepsboksers, maar zij merkten al spoedig, dat er met afpersing meer te verdienen was. Daarom sloten zij vriendschap met bekende filmsterren, sportlieden en politic. In de jaren vijftig werd Ronald Kray al eens veroordeeld tot drie jaar we gens geweldpleging: hij stak één van zijn vele vijanden met een mes in de nek en achterhoofd. Een voorproefje van water later dikwijls, zou volgen. Tenslotte terroriseerden de gebroeders Kray met hun bende, die „de Firma" werd genoemd, onaantastbaar een groot deel van Londen. Er komen nog meer processen tegen hen. o.m. wegens moord op een misdadiger die zij eerst hielpen ontsnappen en wegens een grootscheeps fraudekomplot. LOS ANGELES Sirhan Sirhan, die in Los Angeles terecht staal we gens de moord op senator Robert Ken nedy, heeft gisteren ontkend dat iemand of een regering hem had ge huurd om de moord te plegen. Hij zei dit naar aanleiding van een vraag van de verdediging over zijn dagboek, waarin stond: „We geloven dat Robert F. Kennedy moet sterven". Debré over bezoek Nixon: PARIJS President De Gauile heeft gisteren op een kabinetszitting verklaard er over verheugd te z(jn dat hy zün be- trekkigen met de nieuwe Amerikaanse president Nixon heeft kunnen verdiepen, „zowel wat betreft de staatsman als de persoon". De opmerking van De Gaulle werd onthuld door regeringswoordvoer der Joel le Theule. Volgens cl- woordvoerder had minis ter van Buitenlandse Zaken Michel De bré gezegd, dat door de Frans-Ameri kaanse besprekingen „reliëf was gege ven aan Frankrijks onafhankelijkheid, aan het bestaan van het Atlantisch ver bond zonder integratie en aan de hou ding van de Ver. Staten en Frankrijk tegenover de ontspanning en de Euro pese problemen. De Gaulle en Nixon hebben volgens Le Theule ook gesproken over wereld kwesties, zoals Viëtnam, het Midden- Oosten en Biafra. Inzake het Midden- Oosten had minister Debré de indruk dat Nixon het standpunt van Frankrijk goed begrepen had en ook geporteerd was voor bespoediging van besprekin gen over deze kwestie in het kader van de Veiligheidsraad, zoals door Frank rijk is voorgesteld. Le Theule verstrekte geen details over de besprekingen inzake Viëtnam. Wat betreft Biafra had generaal De Gaulle volgens hem aangedrongen op 'n „vreed zame oplossing, waarin Biafra's recht op zelfbeschikking wordt erkend". Bei de staatslieden hebben ook financiële en economische .kwesties aangeroerd, maar wilden hierover niet onthullen, aldus Le Theule. WASHINGTON De Sovjet-Unie heeft op het gebied van de ontwikke ling van bacteriologische en chemi sche wapens een zevenvoudige voor sprong op de westelijke wereld. Dit heeft generaal James Hebbeler, chef van de afdeling voor ontwikkeling van kernwapens van het Amerikaanse le ger, gisteren verklaard in een beslo ten hearing van een commissie van het huis van afgevaardigden. Uit een onderzoek van het Congres blijkt, dat de Ver. Staten jaarlijks 300 tot 350 miljoen dollar uitgeven aan de ontwikkeling van bacteriologische en chemische wapenen. ADVERTENTIE „Wat breng Ik voor de gastvrouw mee t" VATICAANSTAD Paus Paulus heeft gisteren de Spaanse troonpreten dent prins Juan, de graaf van Barce lona, in geheime audiëntie ontvangen. Het onderhoud duurde ongeveer een kwartier. Vaticaanse functionarissen wilden geen mededeling doen over de ontmoeting. De Carlistische preten dent, prins Xavier van Bourbon-Par ma, heeft op 12 februari jl. een be zoek aan de paus gebracht. ADVERTENTIE Hèt cadeau per brief liet moet voor de Amerikaanse journalist Nerin E. Gun een te leurstelling zijn geweest, dat de Rus sen het autopsierapport over de stof felijke resten van Adolf Hitler pu bliceerden ongeveer in de tijd dat hij zijn boek over Eva Braun, de maitresse en (twee dagen) de echt genote van de Führer, voltooide. Vele jaren heeft Gun getracht zo veel mogelijk gegevens over deze verhouding te verzamelen om een zo volledig mogelijk beeld op te bouwen van Eva Braun's drama tisch liefdeleven. Zijn conclusies, ge baseerd op een geheel normale li chamelijke gesteldheid van Hitler, worden nu ondergraven door de analyses in het autopsierapport, dat de Sovjet-Unie in de chaotische da gen na de tweede wereldoorlog liet opstellen. Hierin wordt namelijk ge steld, dat Hitier fysiek niet „volle dig" was. waardoor het seksuele gedrag van de Führer, en daarmee zijn verhouding t.o.v. Eva Braun, op een totaal andere wijze dan in het boek van Gun wordt beschreven, kan worden benaderd. Als men wil twijfelen aan de juistheid van de in houd van het Russische rapport, dan mag men toch niet vergeten, dat het Kremlin over het meeste feitenmateriaal uit die laatste dagen van het verwoeste Berlijn beschikt. De Russische gegevens zijn op z'n minst een reden om Gun's pseudo- psychologische beschrijving van de verhouding tussen Hitier en Eva Braun met een korreltje zout te ne men. De auteur verstrekt een groot aantal details uit het privéleven van Hitier en Eva Braun; deze aan eenschakeling van kleine gebeurte nissen geven volgens Gun een heel ander zicht op de Führer dan de ge schiedenis, die in de officiële docu menten geschreven staat. Hij vindt het image van een brallende dicta tor zeer onvolledig. Wij vragen ons af in hoeverre dat beeld van Hitier nog bestaat. Maar weinigen zullen geloven, dat de Duitse nazileider uitsluitend op een „brallende" toon kon converseren. Zijn schurkachtig heid lag immers voor een goed deel in zijn „gelegenheidsgedrag": hij wist precies wanneer hij de schreeu wende demagoog en wanneer hij de handen kussende en kinderhoofdjes strelende „vader van zijn volk" moest spelen. I^un zegt het volgende ervan: In zijn gewone omgang had Hitier beslist niet de manieren van een ro verhoofdman zoals zijn vijanden hem beschreven of zoals Berthold Brecht hem uitbeeldde in een be kende satire. Hij was bijzonder ga lant voor vrouwen, liet hen altijd voorgaan, boog voor hen op een ma nier die negentiende-eeuws aandeed en kuste hun hand bij de minste aanleiding. In tegenwoordigheid van een vrouw veranderde zijn stem, zijn schorre keelklank maakte plaats voor welluidendheid. Veel vrouwen die aldus in aanraking kwamen met een charmeur in plaats van met een lomperik, die ze verwacht hadden te zien, waren eerst stom verbaasd en vervolgens intens gelukkig. Er ging een myste rieuze, hypnotische invloed van hem uit". Het is inderdaad een feit, dat de Führer een grote aantrekkings kracht had op vele mooie (en min der mooie) vrouwen en invloedrijke mannen, maar daarvoor zijn wel meer oorzaken op te sommen dan de auteur doet. Maar afgezien daar van: geven die aantrekkingskracht en zijn hoofse maniertjes een ander zicht op Hitier? Hij was een saaie gesprekspart ner, die alleen wilde praten over de onderwerpen die hém wel lagen (meestal over het paren van zijn hond Blondie), wilde niet dat er ge rookt werd, was afkerig van dan sen, hield niet van opgemaakte da mes, had een hekel .aan cabaret en gaf de voorkeur aan banale kluch ten, avonturenfilms, Wagner-dra- ma's en melodieën van Franz Lé- har. Bij een gezelschapsspel kon hij niet tegen zijn verlies, tegenspraak duldde hij niet. was jaloers en ach terdochtig en beweerde dat nienst. die vlees aten wreed en meedogen loos waren... Zijn opvattingen wa ren die van een benepen kleinbur- gexlijke parvenu; een man waar mee niet te leven viel. Dat Eva Biaun dit alles ruim veertien jaar verdreeg en zelfs met hem de dood verkoos, kan worden verklaard door de giote liefde die Eva voor haar Adoif had opgevat (opgemerkt moet worden, dat Eva toch nog net zo veel persoonlijkheid bezat, dat zij af en toe Hitier maar liet kletsen en haar eigen zin doordreef). |Ae eigengereidheid van de nazi leider, zijn tirannie en zijn troos teloos gebrek aan humor in zijn pri véleven, maken van hem eigenlijk precies dezelfde figuur zoals die uit dt „officiële" geschiedenis tot ons komt: een naargeestige dictator, die alleen belangstelling kon opbrengen voor zichzelf en zijn verwrongen, morbide denkbeelden. Er zijn een paar historici geweest die hebben geloofd, dat Hitier voor cei kwart Joods was, een mening die was geënt op een verhaal van Hans Frank, minister van Justitie in d« regering van de Führer en la ter gouverneur-generaal van Polen. Terecht merkt Gun op, dat deze op vatting op fantasie berust. Hij voegt daar evenwel een bedenkelijke ge dachte aan toe: „Als het waar zou zijn dat Hitier voor een kwart Jood vis, dan zouden de Joden voor de monsterachtige misdaden die in Auschwitz, Maidanek, Mauthausen en Euchenwald tegenover hun ras zijn bedreven, op zijn minst enige medtverantwor rdelljkheid moeten recepteren. Dat is ondenkbaar". Aar een dergelijke gladde rede nering ligt de gelijkschakeling van de verantwoordelijkheid als ras en Je verantwoordelijkheid al3 staat ten grondslag. Een huiveringwek kende beoordelingsfout! Maar men moet het boek van de ze Amerikaanse journalist ook niet lezen om kennis te nemen van een brede visie op de wereldproblemen van die dagen. In dat opzicht heeft het boek geen waarde. Nerin Gun is een hartstochtelijk verzamelaar van anekdotes en kleine gebeurte nissen, die alles bij elkaar een aar dige indruk geven van het privé-le- ven van de Führer. Zo lezen we o.a. over Hitler's relatie met zijn nicht Geli Raubal, die zelfmoord pleegde, tot groot ongenoegen uiteraard van zijn „secretaresse", Eva Braun. De auteur vertelt van Hitler's gierig heid en zijn liefde voor de rooms- katholieke liturgie (hij zong graag een stukje Gregoriaans!). Hij leef de vrijwel als een vegetariër; op deze regel maakte hij een uitzonde ring voor de z.g. leverballetjes, waarop hij verzot was. Eva Braun was erg gesteld op Parijs onder goed; vaak werden er enige adju danten uitgestuurd om in de Fran se hoofdstad wat van die exclusie ve spulletjes te kopen. Uaar lievelingsmelodie was „Tea for two", maar zij neuriede ook wel eens „Smoke gets in your eyes", namelijk als haar minnaar weer eens tegen het roken fulmineerde. In de bunker in Berlijn huwde het paar; de stad lag toen al voor een groot deel in puin. De Russen ston den vrijwel voor de deur. De trouwringen waren te groot. Gun beweert dat ze uit de „schat kist van de Gestapo" waren ge haald en „waarschijnlijk afkomstig zijn geweest van gedeporteerde Jo den". Twee dagen later pleegden zij zelfmoord. Dan tot slot de vraag voor het damesblad: trouwde Hit- Ier Eva Braun uit liefde? Nee, zegt Nerin Gun. „Hij deed het uit burger lijke en propagandistische overwe gingen: hij wilde de Duitsers een beeld van de Führer nalaten, dat zo wel menselijk als heldhaftig was, een Adolf Hitler die krankzinnig be mind werd door een vrouw, die zijn dood met hem wilde delen", aldus de auteur in zijn rijk geïllustreerde boek „Eva Braun, maitresse en vrouw van Adolf Hitler" (uitgeverij De Forel, prijs f 12,90). NEW YORK In januari zijn In de stad New York 98 mensen vermoord. Dit getal is bijna het dubbele van het aantal moorden in januari 1968. Ook alle andere misdaden tonen een sterke stijging. Gemiddeld werden er elke dag in januari in New York 6 vrouwen aange rand, waren er 180 gewapende over vallen en werd er vijfhonderd keer er gens ingebroken. PEKING Chinese kranten en radiostations zijn gisteren onverdroten voortgegaan met het uiten van felle beschuldigingen aan het adres van de Sovjet-Unie. die de schuld krijgt van het grensincident van zondag. Ook de demonstraties in de Chinese steden gingen onverminderd verder. ADVERTENTIE „Morgen la zy Jarig. Wat moet Ik geven Sommige Chinese kranten beweerden, dat de Russen het incident aan de Noordoostelijke grens van China had den uitgelokt in geheime verstandhou ding met het nationalistisch Chinese bewind op Formosa. Het blad van de Russische vakbond schreef gisteren, dat bij het gevecht aan de grens de Russische commandant van de grenspost is gesneuveld. Het gaf de volgende lezing van het gebeur de: ONDER VVVR „Het incident deed zich voor zonlag- morgen elf uur plaatselijke tijd. Het was zeer koud. Plotseling dook van ADVERTENTIE de Chinese oever een groep gewapende mannen op, die zich onder het roepen van anti-Russische leuzen in de richting van de Russische grens begaven. Rus sische grenswachten liepen op de man nen toe om hun duidelijk te maken, dat zij de grens niet mochten over schrijden. In antwoord daarop werden onze mannen onder vuur genomen. De commandant van de Russische grens wacht sneuvelde en verscheidene van zijn militaire collega's". VERDREVEN Het blad vermeldde niet hoeveel Rus sische militairen waren gesneuveld. Te hulp geroepen Russische soldaten verdreven de Chinese indringers, zo voegde het blad er aan toe. Een christendemocratisch lid van het Italiaanse parlement heeft voorge steld, dat aan studenten geen uitstel van militaire dienst moet worden ver leend, als zij aan betogingen deelne men. MADRID President Francisco Macias van Equatoriaal Guinee heeft gisteren een staatsgreep verijdeld, zo hebben Spanjaarden gisteravond in Madrid gezegd. De Spaanse militairen die ln de pas onafhankelijk geworden Westafrikaanse republiek zijn gele gerd, hebben niet Ingegrepen. De samenzwering zou zijn geleid door de minister van Buitenlandse Za ken, Ndongo. President Macias heeft de Spaanse ambassadeur verzekerd, dat hij het land geheel in zijn macht heeft en zelf het toezicht op de minis teries van Buitenlandse Zaken en De fensie op zich heeft genomen. Hij zou Spanje er voor hebben bedankt, dat het afzijdig is gebleven. De NCRV wil in oktober van dit Jaar beginnen met de uitzending van een televisie-bewerking ln tien delen van „De boeken der kleine zielen" van Louis Couperus. De roman is voor de televisie be werkt door Yvonne Keuls. De aerie wordt geregisseerd door Joh an de Meester en Bob Löwenstein. Elke af levering zal ongeveer zeventig minu ten duren. De hoofdrollen worden gespeeld door Ellen Vogel en Jack Gimberg. Verder spelen onder andere mee Albert van Dalsum, Charlotte Kohier, Luc Lutz en Caro van Eyck.

De Vallei | 1969 | | pagina 7