P.y.d.A.-voorzitter slaat D'66 hard om de oren Bonden eisen veel hoger salaris voor musici Gelukkige ouders van een vierling „Het grootbrengen wordt een hele dobber...." Vakbeweging bemiddelt voor Surinaamse onderwijzers V&ikaêe koek „Leven in een droomwereld van ontploffingstheorie" Meeste vraag naar jonge werkkrachten IN OPENINGSREDE VAN PARTIJCONGRES In twee jaar meer dan 500 uittredingen uit kloosters Mutsomelet als feestmaal Kamer loopt niet warm voor herindeling Zuid-Beveland Door beperking investerings aftrek negentig miljoen meer BEBOET VOOR ONEERBARE FOTO'S OP POPFEEST Ook accufabriek verhuist van Rotterdam naar Zuid-Limburg Delegatie dinsdag terug naar Paramaribo Hulp voor arme vervoer bedrijven Docenten staan niet achter hun collega LIJN UITSTIPPELEN Veertig tot zeventig procent meer PEDAGOGISCHE TAAK GEEN TWEE LAAT OVERLEG Leideiiaars moesten zich verantwoorden „VERSTIKKEND" AFVLOEIEN KORTE BRAND IN BOTLEKGEBIED AF EN AAN Graanhandelaren ontstemd over oneerlijke concurrentie uit Frankrijk NIET TEVREDEN Vier concessies in Friesland verleend GROTER HUIS B. H. Wellmann overleden LIJNDIENSTEN ...maak ietsNextra's van dat zondagsontbijt! met zo'n malse en kruidige Nu zijn de Narcissen op hun mooist! Neem een paar bossen mee. Want dat felle geel staat zo apart in huis. VRIJDAG 7 MAART 1969 DEN HAAG Voorzitter dr. J. G. H. Tans heeft gisteren op het congres van de Partij van de Arbeid zijn openingsrede aangegrepen om D'66 hard om de oren te slaan. Hij verweet de Democraten dat zij niet over een progressieve concentratie willen praten omdat zij „speculeren op eigen politiek gewin." Dr. Tans zei dat D'66 leeft in de droomwereld van de ontploffingstheo rie. „Men kan slechts hopen dat deze partij spoedig de weg ontdekt die pro gressief Nederland in heit zadel kan brengen en houden". „Wie blijft wachten laadt een zware verantwoordelijkheid op zich en zal daarvoor vroeg of laat de rekening moeten betalen. De Partij van de Ar beid zal in elk geval alles op alles zet ten om te voorkomen, dat haar zoiets wordt verweten". De Partij van de Arbeid blijft vast houden aan de opstelling die zij koos op haar congres van eind 1967. Dat houdt volgens dr. Tans in: geen samen werking meer dan met die partijen die zich voor de verkiezingen uitspreken voor een progressief program. De aftredende partijvoorzitter zag geen ruimte meer voor samenwerking „met hen, die vandaag naar links, maar morgen even zo vrolijk naar rechts kunnen schuiven, en wier pro gressieve geluiden in conservatieve da den worden omgezet alsof het de ge woonste zaak van de wereld is". Hoewel het partijpolitieke toneel ver ward en chaotisch lijkt, zag dr. Tans toch perspectieven. De rol die de PvdA daarbij zal kunnen spelen hoeft niet ge ringer te zijn dan zij tot nu toe heeft gespeeld. „En dat was een hoofdrol!" Dr. Tans stippelde ook een lijn uit: „Wij moeten blijven streven naar de structurele hervorming van onze sa menleving in socialistisch perspectief, op korte en lange termijn. Wij moeten ook het apparaat van de partij omsme den dat het zo goed mogelijk is afge stemd op de behoeften van vandaag. Dat is ook met het oog op het voorbe reiden van een progressieve concentra tie even nuttig als onontbeerlijk". Met stelligheid zei de scheidende voorzitter, dat het op het congres niet alléén om de verkiezing van een nieuw bestuur gaat. Hij had de indruk dat dat DEN HAAG Het aantal klooster lingen dat de kloosters en congregaties verlaat is de laatste jaren sterk toege nomen. In 1967 en 1968 verlieten totaal 210 paters en broeders hun klooster. In diezelfde jaren traden 315 zusters uit Dit blijkt uit gisteren gepubliceerde cijfers van het Katholiek Sociaal Ker kelijk Instituut (Kaski). In de jaren 1961-1966 verlieten 322 paters en broeders en 432 zusters hun orde of congregatie. Het aantal wijdingen is de laatste Jaren sterk teruggelopen. Het totale aantal van alle ordes en congregaties is van 421 in 1957 teruggelopen tot 145 in 1968. ADVERTENTIE OLIFANT MET FRANS BLOED. Reeds vele jaren wordt door de bekende firma J. J. Melchers Wz. een Olifant gekweekt met'Frans bloed. Deze firma gebruikt voor haar hollandse Vieux een Cognac, die uit Frankrijk, nèt Cognac-land, komt. Olifant Vieux is dan ook voor de liefhebbers dé Hollandse Vieux. Tn Emmen heeft gisteren de 16- jarige Piet Doek, leerling-kok van hotel „Het Heerenhof", met lange tanden zijn koksmuts veror berd. Een karweitje dat hij zich zelf in de maag had gesplitst, toen hij een week geleden had uitgeroe pen „Als Ajax wint, verslind ik mijn muts!" Ajax heeft gewonnen en de leer ling-kok werd daar gisterochtend onmiddellijk door zijn collega's op gewezen. En Piet, doelman van de voetbalclub Drenthina uit Emmen, vervulde zijn sportieve plicht nauwgezet. Samen met zijn collega's, be reidde hij van zijn muts een kos telijk maal. Hij knipte het hoofd deksel in snippers en roerde die door een omelet. Daarna zette hij zich in de eethoek van het etablis sement onder het oog van zijn col lega's goed gemutst aan tafel. De chef-kok maakte zich ver dienstelijk door het gerecht te be titelen met: Omelette au chapeau du cuisinier, waar smakelijk om werd gelachen. En Piet merkte, wat moeilijk slikkend, op: „Ik heb vanmorgen niet gegeten. Dit hapje gaat er best in. Het is alleen een beetje laf". bij velen in de partij anders ligt. Niet temin hoopte hij dat die indruk vals is. Dr. Tans deed aan het slot van zijn rede een ernstig beroep op de congres sisten: „Leden van het congres, beseft de verantwoordelijkheid die gij draagt. Het lot van de partij, de toekomst van de partij en daarmee het perspectief voor de partijpolitieke ontwikkeling in ons land, het ligt voor een belangrijk deel in uw handen. Beseft dat het niet i alleen om de discussie, maar ook om de besluitvorming gaat". Dr. J. G. H. TANS vetwijten aan D'66 AMSTERDAM De maatschappe lijke positie van de orkestmusicus moet spoedig worden hergewaardeerd. De waardering van deze musici was tot nu toe steeds te laag. Dit schrijft de werkncmersdelegatie van de commissie van overleg belangen orkestmusici in een brief aan de minis ter van cultuur, recreatie en maatschap pelijk werk, mej. dr. M. A. M. Klompé. De kunstenaarsbonden,- die de werk- nemersdeligatie vormen, leggen als be- belangrijkste eis op tafel 'n aanbangs- salaris van 13.100 gulden oplopend in veertien periodieke verhogingen tot 25.000 gulden. Een optrekking van de huidige slarissen tot 'n dergelijk ni veau betekent 'n verhoging van veer tig tot zeventig procent van 't huidige salaris. Het gaat in dit geval om de la ger geplaatste musici. De kunstenaarsbonden zijn van oor deel, dat als hun voorstel wordt aan vaard, de rijkssubsidie voor de Neder landse symfonieorkesten dient te worden verhoogd. De werknemersdelegatie wordt ge vormd door de Algemene Bond van Kunstenaars (NVV), 't Orkestenver- bond (categoraal) de Bond van Chris telijke Kunstenaars in Nederland (CNV), de Nederlandse Katholieke Bond van musici en artiesten (NKV) en de Nederlandse Beroepsvereniging voor muziekdramatsiche kunst (cate goraal). Zij vertegenwoordigen samen ongeveer 1100 van de 1800 orkestmusi ci. De looneisen die de werknemersdele gatie stelt, komen overeen met he< sala ris van een leraar aan het conservato rium. Aangezien de opleiding va/i de or kestmusicus en muziekpedagoog van gelijk niveau is, en de orkestmusicus DEN HAAG De Tweede Kamer was gisteren niet bijster enthousiast over het ply» van minister Beernink om Zuid-Beveland in vier gemeenten her in te delen. Het zal echter wel worden aangenomen. De opmerking van de C.H.-afge- vaardigde dr. Schuring „niets is er ger dan dat er niets zou doorgaan" is beslist geen bewijs voor een grote in stemming. Hij voegde er aan toe: „Ik heb niet direct vertrouwen in het gekozen bestuurlijke model." Om een ander Kamerlid aan te ha len: „We stemmen in met de hoofd lijnen van het wetsontwerp, maar we betreuren de vele onzekerheden hier in". (Mevrouw Groensmit-van der Kallen, KVP). Plezieriger voor minister Beernink was, dat de meerderheid van de Ka mer het amendement van de socia list drs. E. van Thijn niet zal aanne men. Deze wil de vier gemeenten te rugbrengen tot twee: Goes (vijftigdui zend inwoners) en Reimerswaal (ze ventienduizend inwoners). De minister had er bezwaren tegen, hoewel sommige argumenten van de socialiteit'hem toch wel hadden aange sproken. Twee gemeenten zouden in derdaad krachtiger zijn dan vier. De nadelen wogen hem toch sterker. De antirevolutionair dr. J. A. van Bennekom had een amendement inge diend, waarin wordt voorgesteld het nieuwe Goes uit te breiden met Kat- tendijke. Mr. Beernink tilde hier niet zwaar aan. Hij wil de Kamer laten beslissen. Veel kritiek kreeg de minister om dat veel te laat met de betrokken ge meenten overleg is gepleegd. Minister Beernink trok het zich niet aan. De Kamer was ook over een ander punt gebelgd. Vlak voor de Kamer vergadering kwam nog een nota van wijzigingen op het wetsontwerp. Technische omstandigheden, was het verweer van achter de regeringstafel. Over de amendementen en het wets ontwerp wordt dinsdag gestemd. ADVERTENTIE ook een pedagogische taak heeft, achten de orkestmusici hun eisen alleszins ge rechtvaardigd. De directies van de conservatoria in Amsterdam, Den Haag, Rotterdam en Tilburg hebben zich achter de eisen van de werknemersdelegatie gesteld. In hun brief aan de minister hebben de kunstenaarsbonden, die inmiddels met fusiebesprekingen zijn begonnen, de minister verder laten weten dat de huidige vorm van overleg met de bestu ren van de symfonie-orkesten weinig mogelijkheden biedt om problemen van structurele aard tot een oplossing te brengen. Zij vragen haar om de instelling van een overleginstantie waarin recht streeks en daadwerkelijk met de over heden overleg kan worden gepleegd over de primaire arbeidsvoorwaarden voor orkestmusici. DEN HAAG Bij de Tweede Ka mer is een wetsontwerp ingediend, waarin voor investeringen in bedrijfs middelen de investeringsaftrek van tweemaal vijf procent in het algemeen wordt teruggebracht op tweemaal 2,5 procent. Het wetsontwerp moet de basis vor men voor de beschikking die minister Witteveen (financiën) in januari' van dit jaar heeft afgekondigd voor de be perking van de investeringsaftrek. Voor vliegtuigen die hoofdzakelijk het internationale verkeer onderhouden en voor schepen als woonschepen en pleziervaartuigen blijft de investerings aftrek onveranderd. De regering wil de mogelijkheid tot invoering van een regionale differen tiatie voor gebouwen opnieuw overwe gen, blijkt uit de toelichting op het wetsontwerp. Bij de investeringsaftrek zou een dergelijke differentiatie buiten de grenzen vallen van een op redelij ke beginselen gegrond belastingbeleid. De beperking van de investeringsaf trek zal dit jaar ongeveer negentig mil joen gulden meer opbrengen. Volgend jaar zal dat naar schatting 260 mil joen gulden meer zijn. Een Amerikaans vrachtschip gela den met zevenduizend ton aan raket ten, bommen en andere explosieven be stemd voor Vietnam, is gisternacht op een pier van de haven van San Fran cisco gevaren. Er volgde geen explosie, maar de kade werd over een lengte van dertig meter totaal vernield. UTRECHT De Utrechtse politie rechter mr. P. J. Klaver, heeft gisteren de Leidenaren N. N. (25) en A. C. H. (23) ieder veroordeeld tot honderd gul den boete of tien dagen hechtenis. De mannen hadden op de popmani festatie „Flight to lowlands paradise", die in de nacht van 28 op 29 december is gehouden in de Margriethal van de Jaarbeurs, voor de eerbaarheid aansto telijke prenten en foto's tentoongesteld. Het vonnis was overeenkomstig de eis van de officier van justitie mr. G. H. von Meyenfeldt. Twintigduizend jongeren van vijftien tot 25 jaar woonden 't jeugdfeest bij. De foto's waar het om ging, toonden mannen en vrouwen die alleen of samen seksuele handelingen uitvoerden. „Ze zijn zo brutaal dat ze moeten leiden tot 'n verderfelijke toestand", aldus de politierechter. „Als dit gemeengoed wordt worden we een volk van slam pampers, hoeren en souteneurs". Politierechter en officier hadden de popmanifestatie bezocht. Zij hadden de sfeer „verstikkend" gevonden. De raadsvrouwe ontkende dat de fo to's zinneprikkelend zouden zijn. Mevr. mr. Kat (hoofdbestuurslid van de NVSH) vond dat haar cliënten (leden van de NVSH) alleen een stuk voorlichting had den willen geven. Zij had vrijspraak ge vraagd. De raadsvrouw zal in hoger beroep faan. ROTTERDAM Na een borstelfa- briek, gaat nu een accufabriek Rotter dam voor Zuid-Limburg verwisselen. De Bataafse accufabriek gaat in Heerlen een nieuw bedrijf neerzetten. Over twee tot drie jaar zullen er 120 tot 150 mensen kunnen werken, van wié een groot deel oud-mijnwerkers. De produktie van accu's zal nu al worden verhoogd. Ter vrijmaking van de ruimte zal de produktie van halffa brikaten van Rotterdam naar buiten landse zusterbedrijven worden overge bracht. Het komend half jaar worden daar door 93 mensen overbodig, van wie 31 elders in het concern kunnen worden geplaatst. Bijna veertig buitenlanders en ruim twintig Nederlanders zullen moeten afvloeien. Ook een deel van de overige werkne mers in totaal telt het personeel 250 man zal overbodig werden als de fa briek naar Limburg verhuist. Verkoop- en beheersafdelingen zullen in Rotterdam blijven. De fabriek in Heerlen zal te zijner tijd bij een onge veer gelijk aantal werknemers een drie maal zo grote produktie kunnen leve ren. ROTTERDAM Op het terrein van de chemische industrie Rijnmond in het Botlekgebied heeft gisteren een korte maar felle brand gewoed in een destil latiekolom met benzolzuur. De bedrijfs brandweer van de fabriek kreeg het vuur snel onder controle. De schade is vijftigduizend gulden. ADVERTENTIE ...en bij zware of hardnekkige verkoudheid POTTER'S CATARRH PASTILLES Alleen bij apothekers en drogisten BODEGRAVEN „Ik zul er heus wel een hele financiële dobber aan hebben om deze vierling groot te brengen. Ik had al drie kinderen. Zo rijk ben ik nu ook weer niet"- Ondanks deze sombere kant van de zaak, is veehouder P. Verheul (35) uit Bodegraven erg blij met de drie zoons en de dochter, die zijn vrouw woensdag avond in een ziekenhuis in Woerden ter wereld bracht. Dc vier baby's, die elk ongeveer vier pond wegen, maken volgens de artsen een redelijke kans om in leven te blij ven. Zij werden woensdagavond alle vier binnen het half uur geboren, drie weken te vroeg. Gisteren lagen zij in twee couveuses in het Woerdense zie kenhuis. Mevrouw Verheul (34) liet gisteren, temidderi van tientallen bossen bloemen en fruitmanden (waaronder een van het gemeentebestuur van Bodegraven) bla kend van gezondheid alle belangstelling gelaten over zich heen gaan. „De dokter had gezegd, dat het een drieling zou worden. Ik wist niet wat mij overkwam toen het er vier bleken te zijn", vertelde zij. De geboorte van de vier baby's, die inmiddels de namen Peter, Rinke, Mar cel en Yvonne hebben gekregen, werd geleid door dokter A. J. Westerbeek van het Algemeen Ziekenhuis in Woerden. De heer Verheul vertelde gisteren: „Ik ben bij de bevalling aanwezig ge weest. Ik kon mijn ogen niet geloven: De verpleegsters liepen af en aan met baby's uit het kraambed". „Omdat wij op drie baby's hadden gerekend, hadden mijn vrouw en ik maar drie namen bedacht. Daar dokter Westerbeek zo zijn best had gedaan, heb ik hem een naam laten bedenken voor het meisje, dat als laatste werd geboren. De dokter noemde dat meisje toen Yvonne". De drie kinderen die het echtpaar DEN HAAG Dc Nederlandse graan handelaren zijn er boos over dat Frank rijk hun oneerlijke concurrentie aan doet. De Fransen geven bij de graan- export naar huiten de Europese Ge meenschap allerlei tegemoetkomingen die in strijd zijn met de bestaande re gels. Het Produktschap voor granen, za den en peulvruchten zal minister Lar- dinois (Landbouw) in de arm nemen als het overleg in Brussel over deze zaak geen resultaat oplevert. Volgens het Produktschap, is Nederland het enige land dat zich netjes aan de be palingen houdt. UTRECHT Terwijl er nog onzeker heid bestaat over dc houding van de nieuwe Surinaamse regering in het on derwijzersconflict, hebben de afgevaar digden van de Surinaamse onderwij zersbond vandaag 'n laatste bespreking met de drie Nederlandse vakcentrales (NVV, CNV, NKV). Dinsdag gaat de delegatie, die be staat uit drie onderwijzers, terug naar Suriname. De voorstellen van de vak beweging om de staking uit het slop te halen zullen ongetwifeld 't belangrijk ste gespreksthema zijn. De vakcentrales stonden aanvanke lijk nogal aarzelend tegenover de dele gatie die in Nederland steun kwam zoe ken. De schijn, dat de centrales zich zouden mengen in Surinaamse zaken, d nde te worden vermeden. Na de val van het kabinet-Pengel, de rechtstreekse tegenpartij van de sta kers, zagen de centrales evenwel een mogelijkheid om op te treden zonder weerstanden op te wek Ken. In overleg rhet de delegatie en de gevolmachtigd minister, mr. Lim A Po, werden voorstellen uitgewerkt, die als voornaamste inhoud hebben: 1. De regering betaalt de stakers sala rissen over februari. 2. De staking wordt opgeschort. Het demissionaire kabinet-Pengel ging met deze plannen akkoord onder voor waarde dat het uitbetaalde salaris be schouwd zou worden als voorschot op een later op te stellen definitieve rege ling. Daarmee werd voorkomen dat een volgend kabinet gebonden zou zijn aan de toezegging. Dc stakingsleiding, die sympathiek stond tegenover het plan, was niet te vreden met de toezegging van de Suri naamse regering zolang dc kans nog be stond dat hei kabinet-Pengel zou terug keren. In dat geval zou, zo werd ge vreesd. de oplossing van het conflict slechts zijn uitgesteld. Stakingsleider Rusland heeft toen ge probeerd formateur Bergen dezelfde toezegging te laten doen als het demis sionaire kabinet, maar deze voelde er niets voor om in zijn concept-regerings program een uit Nederland overgewaai de passage op te nemen. De nieuwe regering tenslotte, die haar werk deze week is begonnen, heeft in zake de onderwijzersstaking nog geen standpunt bekend gemaakt. Ook was gisteren nog niet bekend hoe het kabi- net-May tegenover het bemiddelings voorstel van de Nederlandse vakcentra les staat. „Men behoeft onze suggesties natuur lijk niet over te nemen", zo verklaarde een woordvoerder van de centrales, „wij willen de Surinaamse onderwijzers alleen maar de hand reiken in de hoop dat er weer beweging in de toestand komt." Het is de vraag of dat overal in Su riname even goed is overgekomen. De Nederlandse voorstellen zijn, volgens in gewijden, lang niet door iedereen met die mildheid ontvangen die de stakings leiding wist op te brengen. De gevolmachtigde minister van Suri name in Nederland, mr. Lim A Po, zei gisteravond te geloven dat het kabinet- May de toezegging van het demissio naire kabinet-Pengel gestand zal doen. Hij zei geen officiële reactie, van de nieuwe regering te verwachten op de suggesties van de Nederlandse vakcen trales. DEN HAAG Er zijn vier conces sies voor het winnen van aardolie en aardgas in Friesland verleend. De Petroland gaat boren in de conces sie Leeuwarden, Chevron en Texaco in de concessie Akkrum, de Nederlandse Aardolie Maatschappij in de concessie Tietjerksteradeel en de Nederlandse Aardolie Maatschappij en Mobil in de concessie Noord-Friesland. Verheul al had, Bert (7), Ine (6) en Kees (4), liepen gisteren nog wat beduusd door het huis in Bodegraven. „Nu ik die vierling er bij heb gekre gen is mijn huis veel te klein gewor den", zegt de heer Verheul. „Er zal dus een nieuw huis moeten komen, maar ik kan hier mijn veehouderij toch niet in de steek laten?" „Maar dat zijn problemen die ik later wel zal oplossen." Nadat de heer Ver heul zijn vierjarig zoontje het grote nieuws over de vierling had verteld, reageerde het joch: „Pappa heeft zeker een grapje gemaakt". Er zijn in Nederland nu drie vierlin gen in leven. In Zwolle werd in 1943 de vierling Kiffers geboren. In het Friese Deinum werd vijftien jaar later, in 1958, de bekende „Friese vierling" geboren, twee zoons en twee dochters van het echtpaar Lautenbach. AMSTERDAM Enige minuten voor hij op Schiphol in hot vliegtuig zou stap pen om een zakenreis naar de Soedan te beginnen, is gisteren de heer B. H. Wellmann op 71-jarige leeftijd, overle den. De naam Wellmann is een begrip ge worden voor allen, die in binnen- en buitenland bij de suikerverwerkende in dustrie betrokken zijn of waren. Tal van jaren heeft de heer Wellmann on ze nationale suikerindustrie als secre taris der Nevesuco ter zijde gestaan. Veel werk verrichtte hij ook in het ka der van de Association Internationale des Fabricant sde Confiserie en in EEG-verband in de Caobisco. Hij nam initiatieven bij het opzetten in Ne derland van Moederdag en Valentijn- dag. DEN HAAG Staatssecretaris Key- zer (Verkeer en Waterstaat) zal voor schotten geven aan vervoersbedrijven, die financieel moeilijk komen te zitten. Deze voorschotten worden gehaald uit de post van drie miljoen gulden, die voor dit doel op de begroting van Verkeer en Waterstaat is opgenomen. De staatssecretaris kon de socialist drs. E. van Thijn gisteren in de Twee de Kamer niet beloven dat die post, zonodig zal worden verhoogd. Drs. Van Thijn had vragen gesteld over de voorgenomen inkrimping van buslijnen door Maarse Kroon, waar door het openbaar vervoer ten zuid westen van Amsterdam slechter kan worden. Zijn partijgenoten drs. G. M. Neder- horst en dr. ir. A. P. Oele, kwamen met hun zorgen over inkrimpingen van lijnen in Oost-Gelderland en in Lim burg. De staatssecretaris heeft er op zich zelf geen bezwaar tegen dat zwak be zette lijnen onder de loep worden ge nomen. De toeneming van het aantal auto's vermindert nu eenmaal de klan dizie voor bus en trein. Er mogen echter geen onaanvaard bare dingen gebeuren, zei de heer Keyzer. Vandaar dat de pot van drie miljoen gulden nu zal worflen aange sproken. Vader Verheul kwam gisteren in het Woerdense ziekenhuis bij zijn vrouw op bezoek. ADVERTENTIE (met een likje boter mmm...) DEN HAAG De werkloosheid li vorige maand, als gevolg van de koude, met vierduizend gestegen. De vraag naar arbeidskrachten daalde in dezelfde maand met duizend. Deze voor het sei zoen gecorrigeerde cijfers heeft gisteren 't ministerie van sociale zaken bekend gemaakt. Eind februari stonden 59.900 mannen en vrouwen als werkzoekend ingeschre ven. Er werden 95.400 mensen gevraagd. Landelijk gezien was 2,2 procent van de afhankelijke beroepsbevolking zon der werk. Voor Drente lag dat percen tage op 5,3 en voor Groningen en Fries land op 4,6. In die twee laatste provin cies is het aantal werklozen afgelopen maand ook het meest gestegen. Van alle werkloze mannen zocht ze ventien procent een half jaar of langer naar een baan. D,e helft van die groep liep een jaar of langer zonder werk. Een kwart van alle werkloze vrouwen stond een half jaar of langer ingeschre ven. De vraag naar mannelijke arbeids krachten richt zich sterk op jongeren. Een kwart van de vacatures gaat uit naar jonge mannen onder de negentien jaar. Bij de vrouwen is het nog sterker: de helft van de totale vraag betreft jeugdigen. HILVERSUM -^Het docentenkorps van het Nieuwe Lyceum te Hilversum heeft, naar aanleiding van het aan de ze school gerezen conflict rondom de leraar Nederlands, drs. H. Bonset, una niem haar afkeuring uitgesproken over de handelwijze van deze collega. „Niet de to#aatbaarheid van het le zen van Campert is *hier in het geding. De docenten betreurén met name ten zeerste, dat deze docent de publiciteit heeft gezocht in plaats van zich te wen den tot het bestuur van de school, zijn de het bevoegd gezag. Tengevolge daarvan zijn tal van on juistheden gepubliceerd, die de school en de rector ten onrechte in diskrediet kunnen brengen", aldus de verklaring van de docenten, die een bijeenkomst hielden waarbij de rector en de heer Bonset ni^t aanwezig waren. ADVERTENTIE Narcissen brengen sfeer.

De Vallei | 1969 | | pagina 10