C. G. van Hall (P.v.d.A.)„Sfeer in raad wordt vertroebeld door wantrouwen99 Gunnen van werk aan Elster wegenbouwer in discussie «IP*44TST0tV AANNEMERSBOND RECIPIEERDE IN Opnemen Eerlij ns kind is een daad van naastenliefde Prins Bernhardlaan en Hoogstraat krijgen status voorrangsweg P E L Meisjes zijn meest in trek Vordering Kans Geintje CHEVROLET Doorstroming Gezag Verloren en DE KORENBEURS gevonden Over vier maanden komen ze weer Omroej] Beroepen Royale «ift Benoemingen Open jeugdwerk Scholen in Molenbrug Dankdag Samenspreking Folder Hulp IKOK en CVK Vandalisme beneden peil Jeugdwerk- leider lwee Conferentie VAN WOUT BLAUWKOUS V.A.B. KIRPESTEIN VRIJDAG 7 MAART 1969 Een enkele uitzondering daargelaten, rekent een mens altijd op zichzelf aan. De sombere tijding, dat de Ko ninklijke VSW het maken van het witte goed van de hand doet, kwam bij mijn Driek en buurvrouw Mijntje een beetje anders aan dan bij de meeste mensen het geval zal zijn ge weest. Mijntje en Driek betrokken namelijk van een bij het bedrijf werkende be vriende relatie nogal 'es 'n zendinkje lakens en slopen uit de personeels- winkel. Officieel zal dit door de lei ding van het bedrijf niet kunnen wor den toegestaan, maar het is nu een maal ondoenlijk om na te gaan of het aldus verkregen beddegoed uitsluitend terecht komt op de matrassen van degenen die de als „grote fabriek" be kend staande als broodheer hebben. „Daar zitten we mooi mee in de boot" was de reactie van Driek, na het le zen van het bericht over het afstoten van het witte goed. En Mijntje be aamde dat volmondig. Tot eigen ge ruststelling konden beide vrouwen vaststellen, dat ze nog aardig in de slappe beddewas zaten, maar daar zou een keer een eind aan komen. Een mens houdt in dergelijke gevallen geen rekening met z'n leeftijd en dat is maar gelukkig. Je kunt er beter maar niet stil bijstaan dat je wel 'es onder de laatste verschoning zou kun nen liggen. Misschien zou volgens het vrouwvolk de markt nog enige compensatie kun nen bieden in het verlies, omdat van de standwerker nog wel 'es wat aan trekkelijke tweede keur goed te be trekken valt. Maar niettemin zou de slag in de portemonnee wel iets'har der aankomen en dat juist op 'n mo ment dat de btw forse slachtingen in het huishoudbudget aan het aanrich ten is. Bram en ik, die het gesprek met mid delmatige belangstelling volgden, misten toch wel iets in de dialoog van onze vrouwen. Iets dat belangrijker is dan of men nu privé 'n daalder meer of minder voor 'n laken en een sloop moet neertellen. We hebben ons er over verwonderd, dat mensen als ze iets op zichzelf betrekken over de meest belangrijke dingen heen kun nen lezen. In dit geval, dat er drie honderd medewerkers aan de pro- duktie van het witte goed de laan uit gaan. Of men daar het betrokken bedrijf een verwijt voor kan aansmeren is op dit moment nog niet te zeggen. Als we ons van de taal der vrijgestelde vak bondsmannen bedienen mogen we zeggen: „er is nog niets bekend over een afvloeiingsregeling". Met ande re simpele woorden gezegd: men weet nog niet wat men voor de mensen kan* doen die met het witte goed het heilige kruis al of niet op een zalige manier nakrijgen. „Volgens de berichten lopen de hon derd vijf en zeventig buitenlanders de meeste kans..." zei Bram zonder er overigens enige conclusie of me ning aan te verbinden. Toch proefde ik de gedachte die Bram op de ach tergrond van deze opmerking had liggen. En eigenlijk dacht ik precies hetzelfde. Het hemd is nader dan de rok en het meest voor de hand liggende zou zijn om in de gerste plaats het uitheemse volk een kaartje voor de trein of voor het vliegtuig te geven, zodat ze zich weer bij hun eigen soort konden voe gen. Hup, om te beginnen alles maar weer naar Spanje, Marokko, Italië of waar het dan ook vandaag gekomen Is. Dan zijn we die in ieder geval kwijt. Meer dan de helft van de af vloeiingsproblemen geregeld. Toch moeten we ook over die gastarbei ders even nadenken. En een lijn vol gen. En dan één die toch wel enigs zins onder onze principes thuis te brengen is. We kunnen niet zeggen, dat we ze ooit geroepen hebben. Er mogen er enke len zijn, die uit zichzelf op de melk en de honing van ons land afgekomen zijn, maar we hebben ze zeer beslist ook gehaald. Geworven, zoals dat heet. We hebben ze in het verleden zeer beslist de worst van werkgele genheid en loon, waarvan ze nog nooit gehoord hadden, voor de neus gehou den. Dat er daar later meer op afge- zoemd zijn valt niet te verwonderen. De meesten hebben er hard voor ge werkt om het thuisfront in den vreemde een enigszins redelijk be staan te verschaffen. Éaten we dat niet vergeten. Binnenhalen van dat vreemde volk is gemakkelijk, maar laat het moeilijker zijn om ze zan der meer weer in hun schamele be staan terug te smijten. Wout Blauwkous ADVERTENCE VEENENDAAL Humaniteit, een voordelige aanneeinsoin en goede ga ranties was het geschut dat door wethouder M. Bastmeijer gisteravond tijdens de zitting van de gemeenteraad in stelling werd gebracht om het voorstel er door te slepen aan de firma Van Spanje te Eist het onderhoud en herstel van enige wegen en trottoirs op te dragen. Uit de raad kwam van twee leden fel verzet om dit Elster bedrijf daarmee te belasten. De bezwaren kwamen van mevrouw Budding-De Vries Lentsch (VVD) en van de heer A. de Kievid (Bin ding-Rechts). Het liberale raadslid had bezwaren tegefl een persoon die bij dit bedrijf in dienst is. terwijl de heer De Kievid twijfelde aan de kundigheid van dit bedrijf. De wethouder won het pleit maar kon noch mevr. Buddingh. noch de heer De Kievid overtuigen die dan ook tegenstemden. De heer De Kievid vond de gang van zaken rond de inschrijving voor deze werken maar een duistere zaak. „Wij zijn voor openbare aanbesteding, maar het verwondert ons wel, dat het opnieuw bestraten van enige wegen en het repareren van trottoirs aan een bedrijf wordt opgedragen dat op het gebied van wegenbouw geen enkele er varing heeft", aldus de heer De Kie vid. De Kamer van Koophandel had hem bevestigd dat door de firma Van Spanje pas begin februari van dit jaar een verzoek was ingediend om in het Handelsregister te worden opgenomen als een firma die zich bezighoudt met wegenbouw. „Waarom werd dit bedrijf gevraagd aan de aanbesteding deel te nemen toen er van inschrijving in het Han delsregister nog geen sprake was en welke werkzaamheden heeft dit bedrijf op het gebied van de wegenbouw uitge voerd", zo luidden de vragen van de heer De Kievid. 1 Mevrouw Buddingh-De Vries Lentsch had andere bezwaren waarmee zij pas in tweede instantie op de proppen kwam. „Ik ben niet tegen dit voorstel als zodanig maar wel tegen het feit, dat de heer Kosters als uitvoerder bij dit bedrijf werkzaam is. Zo lang er nog talloze mensen in Veenendaal zijn die een vordering van duizenden guldens op deze persoon hebben na diens failli- sement wil ik niet aan dit voorstel meewerken", aldus mevr. Buddingh. Wethouder Bastmeijer had informa ties over het Elsterse bedrijf ingewon nen en daaruit was hem gebleken dat de firma Van Spanje financieel draag krachtig genoeg is om de verbeterings werkzaamheden uit te voeren. „Boven dien kunnen we er van dag tot dag mee stoppen als blijkt dat er ondeug delijk werk geleverd wordt, aldus de wethouder, die verder had vernomen dat de firma Van Spanje tot volle te vredenheid van de opdrachtgevers wer ken had uitgevoerd in Rhenen, Res teren en Utrecht. Wat betreft de bezwaren van mevr. Buddingh voerde de wethouder aan, dat iemand die eens failliet is gegaan de kans moet krijgen met een schone lei te beginnen. Hij slaagde er evenwel niet in beide raadsleden te overtuigen ook niet toen hij aanvoerde dat de fir ma Van Spanje bij de aanbesteding veruit als laagste uit de bus was ge komen, met gevolg dat beiden tegen stemden om de herbestrating van een gedeelte van de Achterkerkstraat, de Vendelseweg en de Fluitersstraat en het hertegelen en het opnieuw stellen van trottoirbanden aan de firma Van Spanje op te dragen. Verschillende andere wegen in Vee- nendaal-zuid zullen van een nieuw as- faltslijtlaag; worden voorziet Dit zal worden opgedragen aan een nader te bepalen firma. De totale kosten worden geraamd op f 53.500,-, waarvoor de raad een krediet beschikbaar stelde. Wat betreft de Fluitersstraat werd door de heer B. Vrieling (AR) ge vraagd of er eens een onderzoek kan worden ingesteld hoe het komt dat bij een flinke regenbui deze straat telkens weer blank komt te staan. Wethouder Bastmeijer deed deze be lofte, maar zag de kwaal niet zo erg omdat overstroming pas voorkomt bij een grote toevloed van regenwater die gelukkig voor de bewoners van de Fluitersstraat maar hoogst zelden voorkomt. Het probleem zou uit de weg geruimd kunnen worden met een ander riole ringsstelsel van de Zandstraat maar daarvoor ontbreken de financiën. „Mogelijk helpt in dit verband ook het aanbrengen van een rioleringsver- C. G. van Hall (P.v.d.A.) sfeer O binding tussen Fluitersstraat en Molen straat en dit zal bekeken worden", al dus de wethouder. Dat de Leinweberstraat binnen af zienbare tijd van een trottoir zal wor den voorzien kosten f 6000,- had al ler instemming. VFENENDAAL CITT-MOTORS CV» De heer M. G. H. Hendriks (KVP), kreeg de wind van voren van de heren C. G. van Hall (PvdA) en P. G. van Ojik (CH) omdat hij gekscherend de afwezigheid van enkele raadsleden bij een commissievergadering in ver band bracht met het feit, dat voor deze commissie geen presentiegeld wordt uitgekeerd. De heer Van Hall meende, dat een dergelijke opmerking in de raad niet thuis hoorde. „Ik ben bang dat we in dé raad de verkeerde weg opgaan als mede-raadsle den suggereren dat veel raadsleden zit ting hebben terwille van de financiën", zo reageerde de heer Van Ojik. De voorzitter maande de heer Hen driks voorzichtig te zijn met het lan ceren van „geintjes" in een vertegen woordigend lichaam als de raad. De heer Van Hall Was trouwens de mening toegedaan dat de hele sfeer in de raad gedurende de laatste vergade ringen wordt vertroebeld door wantrou wen. „Komt dat door de politieke sfeer waarin we verkeren", zo vroeg hij zich af. Toch waren er in deze raadsvergade ring nog andere geluiden te horen. Dat was onder meer bij de start van de ver gadering toen het punt doorstroming ter tafel kwam. Hiervoor is in 1967 een bedrag van f 89.000,- uitgekeerd. De he ren D. van Enk (AR), B. van Remmer den (PvdA) cn G. v.d. Berg (SGP) wa ren blij, dat de doorstroming vorig jaar zo'n succes was geweest. Wethouder E. C. Diepeveen zag ech ter weinig nut in de suggestie van de heer Van de Berg om een circulaire met de „doorstromingsregels" op te stellen. „Men kan hierover altijd bij bestuurszaken aankloppen en alle in lichtingen inwinnen", aldus de wethou der. Het voorstel van het college van B. en W. om een krediet beschikbaar te stellen om een aaptal verkeersborden te vernieuwen, die door de inwerking treding van het nieuwe Verkeersregle ment per 1 januari geen wetskracht meer hebben werd eveneens verleend. De kosten die hiermee gemoeid zijn kunnen worden verlaagd door de hui dige borden te beplakken met speciaal daarvoor bestemd materiaal voorzien van het desbetreffende verkeersteken. mij van groot nut dat onderwijsinstel lingen mensen kunnen afleveren die goed wegwijs zijn in moderne talen", aldus de heer Van de Berg. Mevr. Byddingh vond het niet zo erg dal het talenpracticum er niet komt. „Misschien komt dat wel omdat ik visueel en niet auditief ben ingesteld", zo overwoog zij bij zichzelf. Nog min der noodzakelijk vond zij het verzoek van het bestuur van de Ichtus-MAVO om de twee-persoons leerlingensets te vervangen van één-persoons sets. Over het hoofd van het college heen wees zij het bestuur van de school op het feit, dat het idee van de twee-persoons sets nog lang niet verouderd is, en dat het geld uiteindelijk door de belastingbeta ler op tafel gelegd moet worden. Tenslotte ging de raad in geheime zit ting over om de schadeloosstelling aan de heer W. de Gooijer te bespreken die zijn pand Hoofdstraat 30 moet verlaten omdat het door zijn gedeeltelijke sloop afbreuk doet aan het esthetische schoon van de gemeente. ELST Verloren: bruin lederen damesportemonnee, gouden schakelarm band, dames portefeuille met inhoud en damesbril. Gevonden: damespols horloge en blauw kinderfietsje. Wegge lopen: dwergpoedel. Inlichtingen Rijks politie Eist. VEENENDAAL Vijl' stemmig in het zwart gestoken heren, samen het bestuur vormend van de Vee- nendaalse Aannemersbond, reci pieerden donderdagmiddag in de bovenzalen van hotel „De Koren beurs" ter gelegenheid van het 40- jarig bestaan van hun organisatie. Van heinde en verre waren collega's en leveranciers naar Veenendaal geko men om het vijftal de vijf te geven met vanzelfsprekend de beste wensen voor de toekomst. De Veenendaalse Aanne mersbond, kortweg VAB, telt in Vee nendaal 19 leden, die periodiek bijeen komen om problemen te bespreken, die betrekking hebben op alles wat er zo omgaat in de bouwwereld. Van de mensen die veertig jaar gele den aan de wieg stonden van de VAB zijn de heren J. Boers, T. Nieboer en W. Nieboer nog in leven. Behalve door collega's en relaties werd de receptie ook nog bezocht door het college van B. en W. van ^Veenendaal. Namens de Algemene (landelijke) Bond Onderne mers Bouwwereld was ondermeer het bestuurslid de heer Kuiper aanwezig. Na afloop van de receptie zat het be stuur, en leden met hun dames aan een diner aan. Op de foto v.l.n.r. de heren J. van Doorn, A. Nieboer, secr.; G. Croes, voorz.-; G. van Stuyvenberg, penningm. en (half zichtbaar) de heer G. Veen- vliet. Makelaar Vermeulen was een van de velen die zijn gelukwensen kwam aanbieden. Mevr. Buddingh-de Vries Lentsch (V.V.D.) faillissement „Is het beplakken van de huidige borden wel afdoende", zo wilde de heer Vrieling weten. Nadat de voorzitter hem verzekerd had er geen bezwaren kleven aan deze methode was de heer Vrieling overtuigd. De voorzitter merkte nog op dat de politie met gezag moet kunnen optre den. In dit verband kan niet langer worden gewacht met het nemen van maatregelen. Uit de besprekingen die volgden op het voorstel de reconstructie ter hand te nemen van het Zwaaiplein bleek dat Hoogstraat en Prins Bernhardlaan de status van voorrangsweg zullen krijgen. Bij het nemen van een aantal beslui ten ten dienste van het onderwijs werd het nut van een talenpracticum door de raad breed uitgemeten. De heer G. v.d. Berg betreurde het, dat men geen medewerking kon verlenen om een ta len prakticum aan te schaffen voor de Ichtus - MAVO „Voor Veenendaal als handels- en industriecentrum lijkt het De naamloze groep Nederlandse pleegouders van Berlijnsc kinderen wordt elk groter. Vorige zomer spoorden ruim dertienhonderd Berlijnertjes over de zevenhonderd kilometer rails naar de Nederlandse grens. Als de tekenen niet bedriegen kan het getal achttienhonderd dit jaar worden gehaald. Een indi catie was reeds het groot aantal Nederlandse gezinnen (500) dat ook met Kerstmis een kind uit de vroegere Duitse hoofdstad drie weken verwend. Voor deze kerstreizen betalen de pleegouders een deel van het reisgeld voor de kinderen, die reeds eerder in Nederland zijn geweest. In de zomer neemt Berlijn zelf deze kosten voor haar rekening. gramma „In aanraking met ds. Jan Wit", dat eind januari werd uit gezonden. Ds. Wit gebruikte schut tingwoorden en de mededelingen die hij verstrekte waren volgens prof. van Itterzon bepaald onaan vaardbaar en zonder enige fatioen. Hij stelt daarop een aantal indrin gende vragen, die de Veenendaalse ds. J. Overduin, hoofdredacteur van het gereformeerde Centraal Week blad in dit blad heeft overgenomen. In een p.s. voegt ds. Overduin daaraan toe: „Al enkele malen heb ik er op gewezen dat IKOR en CVK zich schuldig maken aan een „ge vaarlijk uithollingsproces" van de Kerk. Telkens vertegenwoordigen zij niet de Kerk, die met hart en ziel verbonden is aan het Evange lie van Christus. Hoe lang moeten mensen de dienst uitmaken, die tel kens slechte zaakwaarnemers van de Kerken blijken te zijn?", zo vraagt ds. Overduin zich af. Het bestuur van de Stichting Evangelische Omroep is van plan om een zendmachtiging aan te vra gen omdat het vereiste aantal van 15.000 leden bijna is bereikt. Ver wacht wordt dat de omroep in het najaar kan gaan uitzenden. Tot voorzitter van het bestuur van de raad van advies is gekozen de heer J. J. Rippen te Ede. Langzamerhand verspreidde de actieradius van de organisatie zich vanuit de Achterhoek over de rest van Nederland. Centrum blijft de St. Willibrordsabdij in Doetinchem. De „staf" wordt gevormd door Pa ter Ant. Otten, dhr. G. Mooren en mevr. T. Peters, die bijgestaan wor den door een groep van elf regiona le hoofdcontactpersonen. Deze stel len op hun beurt een kader samen dat bestaat uit medewerkers en be geleiders. Eerste werk bij een nieu we vakantie is 't uitnodigen van die gezinnen die reeds eerder een Ber- lijns kind te gast hebben gehad, ook dit keer weer hun pleegkind uit te nodigen. Daarna worden nieuwe adressen aangeboord. Wordt een pleeggezin ingeschreven dan worden eerst de persoonlijke omstandighe den van dat gezin nagegaan om de Berlijnse gast 'n onbekommerd ver blijf in Nederland te kunnen bieden. Meisjes tussen de vijf en zeven jaar zijn sterk favoriet. Vorig jaar konden zeshonderd jongens niet wor den uitgezonden, omdat zij niet ge plaatst konden worden. Vraagt men naar de reden van deze voorkeur voor meisjes dan krijgt men als ant woord „ze zijn liever en gemakke lijker" „Dit jaar moeten wij ons uiterste best doen om ook de jongens een goed vakantie-adres te geven, die knapen zijn ne1 zo lief als de meisjes", is de overtuiging van Pater Ant. Otten. De voorkeur gaat uit naar gezinnen op het platteland, in kleine steden en steden waar vol doende speelmogelijkheden in de buurt zijn. Voor hoge kosten komen de pleeg ouders, die de kinderen tot hun acht tiende jaar kunnen uitnodigen niet te staan. De Berlijnse jongens en meisjes zijn WA verzekerd, evenals voor ziektekosten en andere me dische hulp. Voor de pleegouders ko men alleen de kosten van het ver blijf van het kind in hun gezin, al is de mogelijkheid dat sommige kinde ren slecht gekleed zijn niet uitgeslo ten. „Het opnemen van zo'n kind voor enige weken acht ik een daad van naastenliefde. Het heeft weinig te maken met van welk geloof je bent of van welke politieke kleur. Drie kwart van de Berlijnse kinderen heeft „Evangelisch" op z'n aanmel- dingslijst staan, dertien procent is katholiek en de rest is „niets", ver klaart actiesecretaresse mevrouw Peters. „Zelden moeten wij een Hol lands gezin afwijzen. „Neen", heb ben wij moeten zeggen tegen iemand die zei dat hij wel een kind van „on ze vijand" wilde opnemen. Een do minee vond dat er nog zoveel te doen was voor onze Nederlandse kinderen. Natuurlijk, we zijn altijd bereid met andere acties mee te werken als men liever een Neder lands kind heeft dan zorgen we er ook voor". „Er is wel begripsverwarring over deze actie ontstaan. Bijvoorbeeld waar de kinderen precies vandaan kwamen. Het zijn geen Oostduitse kinderen dat kan helaas nog niet ook geen Berlijnse weeskinderen, waarvan er echter ook wel enigen zullen meegaan, en ook geen kin deren uit tehuizen, al zitten er veel onder", legt Pater Otten uit. „Wij hebben voor de zomer reeds 2 trei nen besteld. Deze komen op 8 juli in Nederland aan en vertrekken w.eer op de vijftiende augustus". De hoofdcontactpersoon voor Vee nendaal en Ede is de heer Haak, Tooroplaan 97 te Ede, telef. 08380 - 13500. Een medewerker zal na de aan melding het pleeggezin bezoeken om iets te vertellen over het doel van de actie. Voor meer informaties kan men zich wenden tot bovenstaand adres of tot de afdeling voorlichting van de actie Vakantie Berlijnsq Kinde- re, Zwaluwstraat 34. Barneveld. Tel. 03420—3880. In de vacature ds. J. C. de Bie heeft de hervormde kerkeraad van Ederveen een beroep uitgebracht op ds. C. van Bart te Putten. J De hervormde ds. A. Vroeginde- weij te Veenendaal ontving een gift van duizend gulden met de restric tie dat voor tien verschillende doel einden honderd gulden moest wor den bestemd. Dat heeft dominee dan ook gedaan. Tot leden van het hervormde be jaardencentrum „De Engelenburgh" te Veenendaal werden door de cen trale kerkeraad herkozen de heren H. Oudhuizen en J. Turkesteen. Ds. A. Vroegindeweij werd herko zen als afgevaardigde van de cen trale kerkeraad naar vergaderingen van notabelen en kerkvoogden. Tot leden van de jeugdraad wer den gekozen mej. Oosterbeek en de heer Minderhoud, in de plaats van de heren Jonker en Van Bruggen die om verschillende redenen als zodanig bedankten. Het open jeugdwerk zoals dat op zaterdagavonden wordt bedreven in de kelder onder de Sionskerk te Veenendaal is breed besproken in een vergadering van de centrale kerkeraad der herv. gemeente. De jeugdraad van de hervormde ge meente te Veenendaal zal de zaak overnemen en met de betreffende commissie bespreken op welke wijze dit werk zinvol kan worden voort gezet. De stokoude hervormde Beatrix- school wordt binnenkort vervangen door een nieuwe, aldus het verslag van de laatstgehouden vergadering van de centrale kerkeraad van de hervormde gemeente te Veenendaal. Een nieuwe Beatrixschool zal worden gebouwd in de Molenbrug, waar tevens nog behoefte is aan een ruimte voor een tweede school. In de kerkeraad kwam daarbij de vraag naar voren of die school met een ander schoolbestuur (bedoeld wordt waarschijnlijk: het bestuur van de chr. nationale scholen, red.) kan worden geëxploiteerd. De kerkeraad machtigde het be stuur van de hervormde scholen om dit verder uit te werken en de raad voorstellen te doen. Evenals in andere Veenendaalse kerken zal ook in de Ned. hervorm de kerken de dankdag in 1970 naar landelijke gebruik op de eerste woensdag in november worden ge houden: Tot nu toe neemt Veenen daal een uitzonderingspositie in en houdt de dankdag nog op de tweede woensdag van die maand. De raad van de gereformeerde kerk te Veenendaal heeft de cen trale kerkeraad van de hervormde gemeente gevraagd om een bespre king die mogelijk zou kunnen leiden tot samenwerking tussen beide kerk genootschappen. De hervormde kerkeraad staat daar in principe niet afwijzend te genover, maar wil ook de kerkera den van de chr. geref. kerken en de gereformeerde gemeenten bij deze samenspreking betrekken. Er zal geen „gezamenlijke fol der", uitgaande van de hervormde buitengewone wijkgemeente „Sola Fide" en de hervormde gemeente te Veenendaal worden gezonden aan degenen die zich in Veenendaal ves tigen. De centrale kerkeraad van de „grote" hervormde kerk voelt er nie( voor. Er zijn vanuit de generale synode van de Ned. hervormde kerk ver schillende bezwaren geuit tegen de programma's, zoals deze voor de televisie worden gebracht door het IKOR en het CVK. Als gevolg daar van heeft de vroegere Veenendaal se predikant dr. C. Graafland, thans te Amsterdam, zich aanvankelijk te ruggetrokken al? lid van het be stuur, welk bedankje na nadere in formatie weer werd teruggenomen. Na dit gesprek zijn er weer enke le uitzendingen geweest waartegen bezwaren zijn ingebracht, o.a. door prof. dr. G. P. van Itterzon en wel speciaal tegen het televisiepro- In Huizen N.H. staat een houten hulpkerk die per 1 april van het vo rige jaar is verkocht aan de her vormde gemeente te Éde. In Ede kan men het kerkje echter niet „kwijt" omdat achteraf blijkt dat de - burgerlijke - gemeente niet zo veel voor hulpkerken voelt. Uitein delijk is er een stuk grond aange wezen, maar dat vond de kerkvoog dij ongeschikt. Intussen heeft de Huizer jeugd zich van het gebouwtje op een ergerlijke manier meester gemaakt. Er worden vuurtjes in ge stookt en het klokje werd gestolen, maar inmiddels door de politie ach terhaald. Het gebouwtje heeft nieuw een ton gekost. De kerkvoogdij van Ede zit er maar mee. De kosteres van de gereformeer de kerk te Leersum kan niet alleen elk kwartaal het kerkgebouw' e«n grote beurt geven. De commissie van beheer vraagt daarom aan de mannelijke en vrouwelijke gemeen teleden de kos.teres hierbij een handje te helpen. De hervormde gemeente Veenen daal kijkt al enkele jaren uit naar een jeugdwerkleider in vaste dienst. De centrale kerkeraad heeft er weer over gesproken en hierbij kwam de vraag naar voren of een toekomstige zevende predikant ook een gedeeltelijke opdracht in die richting zou kunnen krijgen. De kerkeraad is er nog niet over uitge praat. De Veenendaalse heer W. J. C. van Rennes, kandidaat-predikant bij de Ned. herv. kerk heeft twee be roepen ontvangen. Een uit Streef kerk en één uit Waspik. Tijdens de jaarlijkse conferentie van predikanten van de christelijke gereformeerde kerken zal o.a. ds. C. Langbroek té Veenendaal spre ken over „Bijzondere diensten voor gehandicapten".

De Vallei | 1969 | | pagina 3