Lading hout viel op straat Automobilist aan de dood ontsnapt Representatieve mode Vergadering Veilig Verkeer Parkeren vrachtwagens nog probleem in Rhenen bij Hein van Schupp en Chr. Mavo in Amerongen uitgebreid met 3 lokalen NIÉUW GYMLOKAAL EN UITBREIDING BERGING VOOR FIETSEN WENSEN Op modeshow „Bij een vereniging als de onze moet bestuur tdoen I n ee stijlen Feestelijke opening: VAN DER KOLK VEENENDAAL N.V. Schuttingtaai JAN V. SCHUPPEN Bekendmaking A. de Kievid voor zes weken naar Zuid-Afrika Ruim 3 mille voor „de InstuiF* Prijs in verloting Drukkerij gaat verhuizen Donors hieven niet thuis voor voetbalmatch Moedercursus Groene Kruis Mantels tegen Candia '66 Sparta '57 oefent „Plataantje" gaat open Reserve Stalling Permanent FORD-show in showroom ZONDAGSDIENSTEN VRIJDAG 7 MAART 1969 RHENEN Gisteravond omstreeks kwart over zes is van de aanhanger van een vraehtwagen de lading hout gaan schuiven in de bocht onderaan de Achterbergsestraatweg. Het gevolg was dat de touwen, waar mee de houten balken waren vastge sjord afknapten en dat de complete la ding op de linkerweghelft terecht kwam precies vóór de ter plaatse staande ver- keerszuil, die intact bleef. De automobilist R. L. uit Rhenen, die juist uit de tegenovergestelde richting de Achterbergsestraatweg afreed, zag tijdens het passeren de bui aankomen. Hij gaf wat meer gas en zag in zijn spiegel de lading hout vlak achter zich neervallen. Het verkeer was geruime tijd ge stremd. Persoonlijke ongelukken deden zich niet voor. VEENENDAAL De huis-aan-huis collecte, die eind vorige maand door het jeugdwerk „de Instuif" werd gehouden, heeft *n bedrag opgebracht van 3327.20. Dit is ruim f 600,meer dan vorig jaar. De hogere opbrengst van deze jaar lijkse collecte weerspiegelt de stijgende populariteit van het jeugdwerk de In stuif, zo is de mening van het Stich tingsbestuur. SCHERPENZEEL. Opnieuw heeft een trekking plaatsgevonden van de door de Scherpenzeelse padvinders ge organiseerde verloring. Deze maal viel de prijs van f 50,op lot nr. 1862, dat in het bezit is van de heer P. Veer. Lin- denlaan 39 te Scherpenzeel. Van de 10 trekkingen van f 50.zijn er nu drie geweest. Als alle 10 kleine trekkingen hebben plaats gevonden, komt de eind verloting waarbij o.a. een personenauto te winnen is. Er zijn voor deze verloting destijds 800 loten van f 25,verkocht. SCHERPENZEEL. Na jarenlang in het centrum van Scherpenzeel, tegen over het gemeentehuis, gevestigd te zijn geweest, gaat drukkerij Stolp het cen trum verlaten. Het oude houten gebouw zal namelijk worden afgebroken. Er is een geheel nieuwe drukkerij gebouwd aan de Stationsweg, hoek Pluimenweg. Hier zal de geheel nieuwe drukkerij vanaf 10 maart gaan draaien. VEENENDAAL De heer A. de Kie vid, lid van de Veenendaalse gemeente raad voor Binding Rechts en tevens lid van provinciale staten van Utrecht voor deze politieke groepering, hangt zijn po litieke aspiraties voor zes weken aan de kapstok. Hij gaat voor anderhalve maand naar Zuid-Afrika, waar hij een van zijn kinderen hoopt te bezoeken. Tevens maakt hij van die gelegenheid gebruik zich wat meer te verdiepen in het Zuidafrikaanse rassenprobleem. RHENEN Voorzitter G. B. Runge van de afdeling Rhenen van het Neder landse Roode Kruis heeft de balans op gemaakt van de bloedafnameavond die woensdag in gebouw „Irene" werd ge houden. „Er was er maaréén minder dan vorig jaar," zei hij gistermiddag. „Het waren er om precies te zijn 181. Maar dat is me allemaal meegevallen, want de voetbalwedstrijd Ajax-Benfica* had lelijk roet in het bloed kunnen gooien, wanneer de heer J. Drost niet had ge zorgd voor de nodige tv-toestellen, dat iedereen in de gelegenheid was in „Ire ne" de wedstrijd op de voet te volgen." Ook voor de colonneleden van Rhenen en Veenendaal had de heer Runge veel waardering. Voor burgemeester mr. L. Bosch rid der van Rosenthal was deze avond een mijlpaal. De burgervader gaf voor de twintigste keer bloed! ELST Op initiatief van de afde ling Eist van het Groene Kruis zal er binnenkort weer worden gestart met een moedercursus. De cursus die tradi tie getrouw in het wijkgebouw van de kruisvereniging aan de Veenendaalse- straat worden gehouden start op woens dagavond 26 maart. Belangstellende dames wordt verzocht zich vooraf op te geven bij zuster Terwey. RHENEN De afdeling Rhenen van het verbond voor Veilig Verkeer heeft gisteravond tijdens de jaarlijkse algemene ledenvergadering in hotel „De Koning van Denemarken" een nieuwe secretaris gekozen in de persoon van de heer G. B. Runge, hoofd van de openbare Halschool, die de heer J. Horst als zodanig opvolgt, die om studieredenen moest bedanken. Voorzitter Wijnands noemde de slech te opkomst van de leden, 583 wanneer ze er allemaal zouden zijn, een kwaal van veel vergaderingen. Maar hij nam 't de thuisblijvers beslist niet kwalijk. „We constateren steeds weer dat er een heel andere visie komt op het ver enigingsleven", aldus de heer Wijnands. „De leden zien het bestuur als een werkgroep. Zelf beschouwen zij zich als donateurs, die de vereniging financieel steunen en het daardoor mogelijk ma ken dat allerlei activiteiten kunnen ont plooid worden. Feitelijk zou er maar eenmaal in de drie jaar een ledenver gadering moeten worden gehouden, an ders loop je de kans dat het bestuur helemaal een onderonsje wordt. Dat vereist een wijziging van de statuten, die nu eenmaal voorschrijven dat er eenmaal per jaar de jaarlijkse alge mene ledenvergadering moet worden uitgeschreven. Toch moeten we niet mopperen. We moeten met de tijd meegaan. Wij zul len ons bij deze nieuwe visie moeten neerleggen. Ik kan me voorstellen dat het bij een voetbalvereniging wat an ders ligt, maar bij een vereniging als VEENENDAAL B. en W. van Veenendaal; maken bekend: I. dat zij bij hun besluit van 24 februari 1969, nr. 57.279, hebben besloten de volgende verkeerstekens op borden te plaatsen: a. op de Valleistraat, voorzover gelegen tussen de Gilbert van Schoonbekestraat en de ter plaatse aangelegde parkeer havens, borden model 49 van bijlage II van het Reglement verkeersregels en verkeerstekens, waardoor het ver boden is aan de noord- en zuidzijde van dit weggedeelte te parkeren; b. op de oostzijde van de in het Verlaatte- legen verkeersheuvel (middenberm) bord model 16 van bijlage II van het Reglement verkeersregels en verkeers tekens, waardoor het aan alle verkeer behalve voetgangers is verboden die vluchtheuvel (middenberm) vanaf de Valleistraat aan de linkerzijde voorbij te rijden of te gaan; II. dat hun onder I. genoemd besluit in werking zal treden, zodra dit onher roepelijk is geworden; III. dan hun onder I. genoemd besluit gedurende 30 dagen na heden voor een ieder ter inzage ligt' in het Raadhuis (kamer 1.7) en dat gedurende deze ter mijn eventueel beroep kan worden in gesteld bij H. M. de Koningin, in te dienen bij de Commissaris der Konin gin in deze provincie; IV. dat afschrift van hun meergenoemd besluit is gezonden aan: 1. gedepu teerde staten van Utrecht; 2. de hoofd ingenieur-directeur van de Rijkswater staat te Utrecht; 3. de Koninklijke Nederlandse Automobielclub KNAC, So- phialaan 4 te 's-Gravenhage; 4. de Koninklijke Nederlandse Motorrijders Vereniging, Bezuidenhoutseweg 185 te 's-Gravenhage; 5. de Koninklijke Ne derlandse Toeristenbond ANWB, Was- senaarseweg 220 te 's-Gravenhage. Veenendaal, 10 maart 1969. B. en W. voornoemd de secretaris, Van Manen. de burgemeester, P. Bode. ADVERTENTIE de onze komt het toch maar aan op wat het bestuur doet". Het jaarverslag werd uitgebracht door de waarnemend - secretaris de heer G. B. Runge, die later op de avond werd gekozen als secretaris in de plaats van de heer Hörst, waarvoor de voorzitter bijzonder veel waardering had vanwege zijn grote werklust voor de vereniging. „Wij moeten zijn be sluit om af te treden respecteren", aldus de heer Wijnands, „Omdat de heer Hörst om studieredenen heeft be dankt, waardoor hij wellicht zijn posi tie kan verbeteren". Uit het jaarverslag bleek dat het parkeren van vrachtwagens in diverse straten nog steeds een zorgenkind is, maar er schijnt een lichtpuntje in de lucht te zitten, want voorz. Wijnands zinspeelde op maatregelen die door het gemeentebestuur zullen worden geno men. Overigens noemde hij het een be leidskwestie, waarin de vereniging zich niet mag mengen. Het ledental van 570 met 13 jeugdle den had méér kunnen zijn, wanneer de mensen, die zich tijdens een teechni- sche controle of een verlichtingscontro le als lid hadden opgegeven ook de kwitantie, die achteraf werd aangebo den, hadden betaald. De vereniging is met twee bestuurs leden vertegenwoordigd in de verkeers- commissie, die burgemeester en wethou ders van advies dient omtrent ver keerszaken. Het verheugde de voorzit ter, dat deze commissie bij B en W steeds meer in aanzien komt te staan en dait vele adviezen worden overgeno men. De heer Runge had buitengewoon veel waardering voor de NBM, waar niet alleen de keuringen plaats vinden, maar waar ook een sleutelcursus kon worden gegeven. Van de 34 cursisten behoefden er maar drie te worden af gewezen. Aan het verkeersexamen namen 286 leerlingen deel. Van dit aantal werden er 12 afgewezen. Van het examen voor de leerlingen van het voortgezet onder wijs kwam de uitslag eveneens op ta fel. Er namen 85 leerlingen aan deel, van wie er 63 het diploma behaalden. De heer Runge prees dé grote me dewerking van de plaatselijke overheid op dit gebied. Penningmeester de heer Boskaljon was door werkzaamheden verhinderd aanwezig te zijn. De voorzitter bracht financieel verslag uit, waaruit naar vo ren kwam dat de vereniging een batig saldo had en een behoorlijke reserve op de,bank. De heren Van Wijk. Kooien en Van Ingen (Eist) werden gekozen in de kas- commissie. De heren Van Wijk en Koo ien hadden al zitting. Zij brachten bij monde van laatstgenoemde een uitvoe rig verslag uit met op menig punt op bouwende kritiek. De bestuursleden C. Wijnands, A. Boskaljon en A. G. Hulshof werden bij acclamatie herkozen. VEENENDAAL Als wc de fir ma H. v. Schuppen uit de Veenen daalse Hoofdstraat mogen geloven, krijgen wc een stralende zomer, waarin veel wit gedragen wordt. Op de shows, die het modehuis giste ren in hotel Hupkes in De Klomp hield, paradeerden de mannequins tenminste in allerlei witte creaties, van mantel tot deux-pièces en cock tailtoilet. Nog een paar kenmerken van de collectie; Korte rokken. Cha- nelpakken. double-face mantels, bij zonder vlotte, modieuze manteltjes, extravagante modellen in het jeug dige genre, interessante stoffen en natuurlijk veel lakceintuurs. Er was gisteren dus heel wat te be wonderen in de Van Schuppen-col- lectie en daarvan hebben de dames ait de omgeving dan ook gretig ge- btuik gemaakt, want voor beide presentaties bestond een grote be langstelling. Over de gehele linie heeft de col lectie Van Schuppen een verrassend hoog niveau. Dit is klassekleding, waaraan men de hoogste eisen mag stellen. De vrouw, die chique ge kleed wil gaan, zal zich bij Van Schuppen thuis voelen. Dit is de in ternationale lijn, geïnspireerd op Parijs, waar de elegantie nog steeds zegeviert over de hippe ten- denzen. Voor de jeugdigen heeft deze Vee nendaalse firma de modellen van een meer op Londen gerichte con fectionair aangetrokken: een totaal andere stijl, die gericht is op de progressieve vrouw, die er van uit gaat te willen opvallen met een beetje extra-vagantie. Voor beide categorieën dames zagen wij inte ressante mode. Om te beginnen de mantels: vlot, kwiek, dikwijls gemaakt van impri- méstoffen, of lelieblank (besmette lijk, maar mooi), of van het teerste rose, wat u ooit zag, de nieuwste modetint... Zo'n modieuze mantel heeft dit seizoen een gérende lijn, die net on der de heup veelal door horizontale stiksel of een geïncustreerde cein tuur extra accent krijgt. Opvallende koperen knopen, een Napoleonkraag met de typische re vers, plooien of een ceintuurtje in de rug, opgestikte zakken en voor de slanken brede ceintuurs, zijn daarbij veel gebruikte details. Het materiaal is echter net zo be langrijk. om het manteltje van 1969 soepeler, speelser dan ooit tevoren te maken. Bijvoorbeeld geen glad de kamgarens, maar losse, kleuri ge tweed in ruit dessin, of een ge breide witte orlon, veelkleurig ge streepte jersey en zelfs stoffen met gobelin-effect. De double-facemantels zijn veelal van geruite scheerwol en gebiesd a la Chanel: ideaal voor op reis en voor dat doel onovertroffen chic, wanneer er een japonnetje in de hoofdtint van de ruit onder gedra- gen wordt. Er waren veel smaakvolle japon netjes te zien, maar bijzondere aandacht verdienen de zuiver zij den chemisiers, die nu de weel debelasting op zijde vervallen is niet meer zo kostbaar behoeven te zijn. De voorjaarsjapon is óf mouw loos óf voorzien van een lange mouw met brede manchet en de taille wordt in de meeste getallen gemarkeerd door een lakceintuur. Afgezien van de echt zomerse modellen, onder andere in de en- veloppe-lijn, eindigend op de heup in een kwiek plooirokje, zijn de deux- en trois-pièces bij Van Schup pen in de meerderheid. Zomerjersey en scheerwol zijn veel toegepaste materialen. Dank zij de prachtige pasteltinten, naast rood en donkerblauw, doen die com binaties inderdaad zeer zomers aan. Chanel is de belangrijkste in- spiratrice geweest: biezên en inge weven randen ook hier veel wit! lange Chanelkettingen, blouses met strik onder de kin en natuur lijk de manchetten met veel knoop jes, vormen hier de „beproefde" charme. Een nieuwe kleurcombinatie, waarop u eens moet leggen, is blauw-geel. En wilt u nog een ex tra modieus accent aan het geheel geven, sla dan zo'n dunne, soepe le lange sjaal om de hals. Nog een paar voorbeelden uit het jeugdige genre: natuurlijk de broekpakken, hét modenieuwtje van dit seizoen. U komt zo uit de musical „Hair" gelopen met een witte pantalon met wijde pijpen en een lange blauw-witte casaque, ge heel doorgeknoopt. Maar er zijn op dit gebied nog veel meer mogelijk heden. bij,/yan,Schyppen. Veel ap plaus kreeg ook een spencer met gérende rok, uitgevoerd in Chinees rode suède. Het spencertje had een ceintuurtje in de rug en Het een roodwitte imprimé overhemdblouse zien. Tot slot nog iets over de meest spectaculaire hoed van de gehele show: een groot clochemodel, over dekt met grote ronde gaten. Een speels ideetje met als praktisch ef fect, dat men een heerlijk luchtig gevalletje op 't hoofd heeft. Over het algemeen heeft de firma Van Schuppen veel cloches, ook van glanzend grof stro. Velourshoeden blijven in de mode en er zijn voor de liefhebsters van een kleinere hoed onder meer charmante baret modellen. De fleurige parade heeft heel wat dames enthousiast ge maakt voor het nieuwe modesei- zocn! Mirjam Spiering AMERONGEN Door een „simepele" verplaatsing van toiletten is de Chr. MAVO-school in Amerongen (Tabakslaan) uitgebreid met drie lokalen, twee toiletten en een hal. In vijf maanden is deze verbouw gerealiseerd en dat gaf gisteren aan het schoolbestuur redenen een en ander feestelijk te vieren. Tijdens een korte bijeenkomst in een der nieuwe lokalen, werd aandacht geschonken aan de snelle start van de school en in het bijzonder aan de fantastische mede werking die men heeft ontvangen voor de noodzakelijke uitbreiding. Behalve de vele genodigden uit de onderwijswereld, was als speciale gast aanwezig bur gemeester jhr. mr. O. R. van den Bosch. Ook het college van wethouders en kerkelijke leiders waren present. De Chr. MAVO is uitgebreid met 2 lokalen en één vaklokaal. De school telt nu 187 leerlingen; voor het nieuwe cursusjaar verwacht men een aantal van onge veer 180. Zoals bekend is. zijn de semi-permanente gebouwen neergezet op grond waarop oorspronkelijk de katholieke kerk zou worden gebouwd. In zijn gelukwensen sprak pastoor Andriessen dan ook van „heilige grond". In zijn openingswoord memoreerde ds. Kaasstra, dat bij de opening van de school in 1967 toen al bekend was dat deze te klein zou zijn. De toevloed van leerlingen liet hierover geen twij fel bestaan. Maar hoe moest 'n uitbrei- spreker zich af. „We moeten ons beper ken tot 't terrein en daarbij rezen vra gen i.v.m. de in de buurt staande constructiewerkplaats. Het idee van burgemeester Van den Bosch om de toiletten weg te halen, waardoor ruim* te ontstond voor twee lokalen, was een goede gedachte. De nieuwbouw is dan ook zeer doelmatig geworden". De predikant betuigde zijn hartelijke dank aan het gemeentebestuur en daar naast was hij zeer erkentelijk voor de snelle financiële hulp van het rijk. In zijn dankwoord betrok hij allen die hebben meegeholpen aan de bouw. „Wij hopen dat de school aan het doel be antwoordt; dat de leerlingen hier wijs heid met een kleine w zullen ontvan gen. De wijsheid met een grote W moe ten we van boven ontvangen. God zelf heeft ook een gebouw gesticht met een grote W als Jezus Christus; dat is de grondslag voor dit onderwijs. Tegen woordig horen we veel over inspraak. In Amerongen heb ik daarover nog nooit iets gehoord, maar laat het zo zijn dat de leraren van deze school zich laten leiden door inspraak van boven. Dat Gods wijsheid hier mag heersen", aldus dominee Kaasstra. Burgemeester Van den Bosch bracht zijn felicitatie over niet zozeer met de uitbreiding van de school al is dit wel als zodanig de aanleiding maar meer vanwege het feit dat de school zo enorm snel een vaste plaats in Ame rongen heeft verworven. „Ik zie de MAVO niet meer vertrekken uit Ame rongen; de beginfase is duidelijk ach ter de rug. In de omgeving zijn uitstekende in richtingen van dezelfde soort en als men daar eenmaal de lucht van heeft, weet men deze instellingen snel te vin den. Dat het aantal leerlingen van de ze school steeds toeneemt bewijst dat dit instituut een goede naam heeft. Ik hoop overigens niet dat het bestuur bin nenkort weer met een uitbreiding voor de deur staat", aldus de burgemeester. Ds. Kaasstra antwoordde dat de school 120 rijwielbergplaatsen heeft, doch er zijn er 180 nodig. „Wat zijn 60 stuks tussen u en mij", zei hij. Spre ker memoreerde ook even het verlan gen van het schoolbestuur naar een eigen gymnastieklokaal. Alvorens di verse andere sprekers aan het woord kwamen, o.a. juffrouw Scholten en de heer De Gruyter, bood pastoor Andries sen het boek „Nieuwe kijk op het oude boek" aan (met het oude boek wordt de Bijbel bedoeld). De directeur der school, de heer A. N. Maris, dankte alle sprekers. Hij be klemtoonde dat de uitbreiding met in spanning van allen tot stand is geko men en had speciaal waardering voor het tempo waarin gewerkt is. Tenslotte konden de aanwezigen de uitbreiding bekijken. De schoolentree en enkele lo kalen zijn voorzien van Firet-Bullback 5000 naaldvilttapijt. Een produkt van de Veenendaalse fabriek Firet NV. De bedekking is gratis geleverd. ADVERTENTIE Kerkewijk 128 Veenendaal Telefoon (08385) 12244 VEENENDAAL Zaterdag 8 maart: H. E. G. Pilon, Ker kewijk 82, tel. 12481. Zondag 9 maart: W. Remme, Markt 10, tel. 12061. Apotheek: Zuidersma, Hoofdstr. 53. tel. 12123. Amerongen, Leersum en Eist Arts: Weekenddienst heeft dokter L. W. S. van de Brug uit Leersum, telefoon 03434-1388. SCHERPENZEEL Arts: Weekenddienst heeft dokter W. C. v. Vulpen, Dorpsstr. 192, Scherpenzeel. Tel. 03497-1220. RHENEN Artsen: Zaterdag 8 maart dokter Alme- kinders. Herenstraat 59. tel. 2432. Zondag 9 maart, dokter Wijchers, Ach terbergsestraatweg, tel. 2328. Apotheek: Voor spoedgevallen wende men zich tot de dienstdoende apotheek in Wageningen. EDERVEKN. RENSWOUDE. en DE KLOMP Arts: Weekenddienst heeft dokter Rade- makers. Hoofdweg 50 te Ederveen, tel. 08387-201. Dierenarts: Weekenddienst heeft dokter Nutma in Ederveen (Hoofdweg 49a), tel. 08387-457. KESTEREN Arts: Weekenddienst heeft dokter K. C. Eikelenboom te Ochten. tel. 03444-220. Wijkverpleging: Weekenddienst heeft zr S. Westerhof te Kesteren, tel. 08886- 210. OPHEUSDEN Arts: Weekenddienst heeft dokter Van de Veen te Lienden, tel. 03443-220. Wijkverpleging: Weekenddienst heeft zr. E. de Winter te Opheusden, telef. 08887-220. AMERONGEN cn LEERSUM 'ijkverpleging: Weekenddienst heeft zr. A. Schreuders te Amerongen, tel. .03434-1576 (tot zaterdag 12 uur) en zr. 'P. Mosterd te Leersum, tel. 03434-1423 (tót maandag 8 uur). OPHEUSDEN De eerste uitgave van Sparta '57 uit Opheusden benut de vrije zaterdag om in Rhenen een vriend schappelijke wedstrijd te spelen tegen Candia '66 (zaterdag). Candia draait uitstekend mee in de tweede klasse A van de afd. Utrecht en het zal de Betuwenaren beslist' goed partij geven. De wedstrijd begint om drie uur. RHENEN Het bestuur van de stich ting christelijke kleuterschool „Irene" is voornemens de reeds in gebruik zijn de kleuterschool „Het Plataantje", ge legen aan de Oude Veenendaalseweg, woensdag 19 maart om drie uur 's mid dags officieel te openen. De genodigden zullen worden ontvangen in de naast gelegen christelijke lagere school aan de Platanenlaan en'na de officiële ope ning in de gelegenheid worden gesteld de kleuterschool te bezichtigen. ADVERTENTIE vermeldt dat de ingang van tijdelijk door het gangetje gaat. De collectie in Herenkleding is deson danks bijzonder. Veenendaal Hoofdstraat 90 v.

De Vallei | 1969 | | pagina 4