Veenendaals dagblad Vondeling tot PvdA- voorzitter gekozen K VP afgewezen als regeringspartner Buiten Mansholt vindt congres „een hopeloze zaak" „Grap" van VPRO-radio joeg velen de stuipen op het lijf Experiment met L.M. een succes Gelders-Utrechtse »treekcourant voor Rijn- en Gelderse Vallei Proefvaart op het droge Nog geen lente Manoeuvres hij Berlijn beëindigd Hotel gesloten: personeel en gasten plotseling op straat Mysterie rond dr. Schade nog niet helemaal opgelost Afrikaanse landen geven Jouwe steun Van Dam geen bestuurskandidaat meer HOLS VLEES écht VLEES GROENMERK Toch visa voor Vietcongleden Extra nieuwsuitzending over onlusten was nep Maanlanding stap dichterbij Melina Mercouri ontsnapt aan bomaanslag Drs. J. Boersma weg bij C.C.D. ...in het dolfinarium Harderwijk. Anti-K VP •fr Kievitslore Al zes jaar Combinatie 3 x 1,79 5,37 3x0,99 2,97 3x0,58 1,74 GELEUTER TERWIJL DE WERELD BRANDT K.V.P. zwijgt AJAX-SUPPORTER NA ONGELUK OVERLEDEN Jongereuoproer EEN JAAR VTB Harderwiik - Tel. 03410 - 2569. Bur. voor redactie en administratie Prins Bernhardlaan 28, Veenendaal, Telef. 08385-10550 (adm.). 10757 en 10955 (red Giro 1321600. Losse nummers 0,25; Abonnement 0,97 p. w„ 4,15 p. m., 12,35 p. k. VALLEI Voortzetting van het nieuwsblad „De Vallei' opgericht in 1926. Uitg.r Wegener's Couranten Concern n.v. Advertentietarieven op aanvraag. ZATERDAG 8 MAART I969 - 43e JAARGANG no. 57 DEN HAAG Oud-minister dr. Anne Vondeling is gisteravond bij enkele kandidaatstelling gekozen tot voorzitter van de P.v.d.A. De heer A. A. van der Louw (Nieuw Links) werd eerste vice-voorzittcr. Drs. H. J. Eysink tweede vice-voorzitter. De heer C. Baan is gekozen tot algemeen secretaris. Drs. M. van Dam, een van de Nieuw Linkskandidaten voor het partijbestuur, heeft zün kandidatuur gisteravond in getrokken. Drs. Van Dam maakte dit bekend na dat een tweede poging van Nieuw Links om hem aan een bestuursfunctie te hel pen was gestrand. Het congres ging niet akkoord met de instelling van een tweede secretariaat, dat drs. Van Dam zou moeten bemannen. Het eerste Nieuw LinksvoorsteT om de heer Van Dam een bestuursfunctie te geven betrof de instelling van een „speciale instantie" die de verbindingen zou moeten onderhouden tussen het par tijbestuur en de P.v.d.A.-leden. Dit voorstel verwierp het congres zónder enige moeite. Voor de Party van de Arbeid is de KVP geen regeringspartner meer en in de Tweede Kamer zaJ de socialistische fractie scherper oppositie moeten gaan voeren, zo is gisteren door het congres besloten. Fractieleider drs. J. M. den Uyi leed bovendien nog een nederlaag. zyn beleid inzake de 225 miljoen extra defensie- Dr. A. VONDELING eerste man rke goeden naam, die de kieft be zit, zoeken we tevergeefs in het verleden. In tegenstelling tot het geen verhaald wordt van zwaluw en kruisbek, vlogen nl. kieviten om de gekruisigte Christus en riepen meedogenloos ,,Pienig hem, pienig hem!" Een Zweedse legende zegt, dat een dienstmaagd eens aan Maria een schaar ontstal en dit ontkennende in een vogel werd veranderd, die altoos roept ,,stipiis ..stipits" gestolen, gestolen! We gens dit vervelende geluid noemt men in Zwitserland oude vrijsters wel kieviten. Nog wat; de volksnaam bij de Friezen is ,,Ljip" of ,,Ljeap", wat door de ongewone verbinding l/j moeilijk valt uit te spreken. In de oude tijd diende dit woord de in boorlingen in een oorlog met de Saksers als een zg. schibboleth, een wachtwoord, dat wij al op catechi satie leerden bij het behandelen door de dominee van het boek Richteren. Daar lieten de. krijgs lieden van Gilead een door hem als Efraïmiet gewantrouwde gevange ne dit moeilijke woord (dat stroom betekent) uitspreken. Zeide hij Sibboleth, dan sloegen ze hem dood. Wel, om landgenoot en vreemdeling te onderscheiden, moest zo'n verdachte onbekende zeggen: ,,Fjouwer lottre cleare Ijeap-ayen op yen genneherme yn yen nest", d.w.z. vier heldere zui vere kievitseieren op de hoek van een weide in een nest. Een ander oud volksgeloof verwacht het eer ste legsel reeds in selmaand (fe bruari) en spreekt zelfs van sel kieften en seltijd, d.i. de broedtijd van februari af 6 weken durend. Overigens staat in een Fries volks rijmpje dat op 17 mrt (Sint Geer- truida) het eerste ei gelegd dient te wezen. 8-3-1969, A. B. WIG MAN. lasten werd afgekeurd als een „Inconse quent comproinisstandpunt". De door Nieuw Links ingediende anti- KVP-motie, enigszins afgezwakt door het partijbestuur, ging er met bijna al gemene stemmen door. Deze motie-Lammers die inhield dat de P.v.d.A. geen stembusakkoord met de KVP zal aangaan voor de verkiezingen en daarna ook niet met de KVP in de regering zal gaan zitten, kreeg als toe voeging „Gelet op de politieke opstel ling van de huidige KVP en de oprich ting van de PPR". Dit beschouwde het congres echter als een wezenlijke aantasting van de de finitieve afwijzing, meer als een erken ning van de Radicalen als partner in het Progressief Akkoord. Heftige botsingen met Nieuw Links zijn gisteren uitgebleven. Wel veroor zaakte de Nieuw Links-partybestuurder A. van der Louw een incident door het woord te vragen voordat partijvoorzitter dr. J. G. H. Tans aan de verdediging van het beleid van het partijbestuur kon be ginnen. Hy snoepte enkele punten voor de neus vap dr. Tans weg met de opmer king dat er geen lekken in het party- bestuur waren geweest als dat meer openheid had betracht. Voorts dat Nieuw Links was ontstaan uit de lusteloosheid en de malaise in de P.v.d.A. Overigens vond hij de pluriforme P.v.d.A. geen partij om in te scheuren, maar om in te blijven". Hy verwierf hiermee heel wat bijval. Dr. Tans zei in zijn verdediging van het bestuursbeleid dat de uittocht van leden zes jaar geleden al was begonnen en dat een ongunstige financiële toe stand van de partij voornameiyk daar van een gevolg was. De tekorten date ren al van 1961, Op grond hiervan wees hy een voor stel om leder jaar een congres te houden af. Met het oog op de Nieuw Linksers in het bestuur zei dr. Tans dat zij het werk niet gemakkeiyker, maar ook niet onmogeiyk hadden gemaakt. In feite verdedigde dr. Tans de anti- KVP-motie. „Deze party houdt met hart en ziel vast aan de conservatieve politiek van het kabinet De Jong", zei hy onder applaus. Het ging het partybestuur slechts om het ogenblik waarop de uit spraak moest worden gedaan. „Nu, nti, nti", werd er toen uit het congres geroepen. De uitspraak was, volgens dr. Tans ook bedoeld om ener zijds de progressieve concentratie en aan de andere kant de afbrokkeling van de KVP te versnellen. De verdediging door drs. Den Uyl van het fractiebeleid bij de Tweede Kamer debatten over de 225 miljoen gulden kon niet voorkomen dat het congres zyn af keuring er over uitsprak. De party voorzitter kan ook lid van de Tweede Kamer zyn. Het congres heeft gisteravond met 782 tegen 1913 stem men een amendement van de afdeling Amstelveen afgewezen, waarin de com binatie niet wenselyk werd genoemd. Ook Nieuw-Links had zich al eerder tegen die combinatie gekeerd. De weg voor de kandidatuur van dr. A. Vonde ling was daarmee geëffend HAMBURG De manoeuvres, die Sovjetrussische en Oostduitse troepen in de afgelopen week in het gebied bij beëindigd. Het Oostduitse persbureau ADNEN en het Russische persbureau Berlyn gehouden hebben zyn gisteren Tass meldden, dat de bevelhebber van de troepen van het Warschau-pact. maarschalk Jakoehofski, die de oefe ningen leidde, naar Moskou is terugge keerd. Gisteren deelden de Oostberiynse au toriteiten nog een speldeprik uit door het verkeer op de snelweg tussen Ber lijn en Helmstedt stil te leggen. Na drie uur te hebben stilgestaan mochten de auto's weer doorrijden. De Westduitse regering heeft de hoop uitgesproken dat. nu de manoeuvres zijn afgelopen, het verkeer van en naar Ber- ïyn weer ongehinderd zal kunnen ver lopen. De burgemeester van West-Ber- ïyn, Schütz, liet weten dat de stadsre gering bereid biyft regelingen met Oost- Beriyn te treffen voor een normaal •verkeer tussen beide stadsdelen. ADVERTENTIE in de dierenspeciaalzaak DEN HAAG „Een hopeloze zaak". Zo kenschetste dr. S. L. Mansholt, vice- voorzitter van de Europese Commissie in Brussel, gisteravond het congres van de Party van de Arbeid. Dr. Mansholt, die onlangs in Amster dam al kritiek oefende op de gang van zaken in de P.v.d.A., zei dat de congres sisten de partystructuur belangrijker vinden dan de werkelyke problemen in de wereld. „Men staat te leuteren terwyl de wereld in brand staat". Kort tevoren had hij de zaal verlaten nadat partijvoorzitter dr. J. G. H. Tans had aangekondigd dat niet minder dan 26 sprekers over een verbetering van de partijstructuur het woord zouden voe ren. Later werden er dat zelfs 31. Het vertrek van dr. Mansholt was bij na demonstratief. Hij verontschuldigde zich tegenover verslaggevers met de mededeling: „Ik moet nog naar een inauguratie van een hoogleraar". Dr. Mansholt beloofde nog wel terug te ko men. De fractievoorzitter van de K.V.P. in de Tweede Kamer, drs. W. K. N. Schmeizer. heeft geen commentaar ge geven op de uitspraken op het P.v.d.A.- congres over de verhouding tot zyn par ty. Ook K.V.P.-voorzitter mr. A. P. J. M. M. van der Stee heeft zich er niet over uitgelaten. Mr. H. van Mierlo, fractievoorzitter van D'66 in de Tweede Kamer: „Het is wel duidelijk dat dit congres, zoals het zich nu ontwikkelt, niet bijdraagt tot 'n sneller beslissing over het al of niet meedoen aan een eventuele progressie ve concentratie. De animo om met de P.v.d.A. te gaan praten is er tot dusver niet groter op geworden AMSTERDAM Hoewel het minis terie van Buitenlandse Zaken gisteren aanvankelijk liet weten, dat de twee leden van het Vietnamese bevrydings- front geen toestemming zouden krygen ons land te bezoeken, werd deze beslis sing later herroepen. De twee Viëtnamezen. die deelnamen aan de vredesonderhandelingen in Pu- rijs, zullen wel een inreisvisum krijgen op voorwaarde dat ze slechts als waar nemer zullen optreden, wat inhoudt, dat ze geen politieke toespraken mogen houden. Dit is meegedeeld door mr. L. Laus van de Internationale vereniging van democratische juristen, die samen met de Asva de Vietnamezen heeft uitge nodigd. De bedoeling was dat zij op 14 maart een toespraak zouden houden op een zogenaamde Viet-in in Amsterdam. Of dit toch door zal gaan is nog niet be kend. De Franse zangeres Mireille Mathieu trad gisteravond op in het programma van "het .Grand Gala du Disque Populaire", 's Middags liet zij zie': fotograferen op het schip, dat als trekpleister voor de Hiswa- tentoonstelling voor het RAI-gebyuw ligt. TILBl'RG De Tilburgsc horecawereld is deze week opgeschrikt door de plot selinge sluiting van Hotel-restaurant ..Piet Mulders". De sluiting gebeurde zo overhaast, dat de hotelgasten letterlijk uit het hotel werden gezet en de 22 personeelsleden van de ene minuut op de andere op straat kwamen te staan. Oorzaak van deze sluiting is een boe delkwestie. De erfgenamen van de in november overleden eigenaar Jos Mul ders hebben besloten om de zaak niet voort te zetten. Er zouden grote schulden gemaakt zijn. De rente en aflossing van een hy potheek zou enkele jaren niet betaald zijn. Dit bedrag moet, naar verluidt in de honderdduizenden guldens lopen. De zoon, die tot voor kort de zaak leidde, is met onbekende bestemming vertrokken. Woegsdag leverde hij een lijst met namen van personeelsleden af bij het gewestelijk arbeidsbureau en gaf door, dat het bedrijf zou worden geslo ten. Nagenoeg het voltallige personeel heeft zich laten inschrijven bij het G.A.B. Enkelen, vooral jongeren, zijn al weer aan de slag gegaan. Het personeel van hotel Mulders be stond hoofdzakelijk uit oudere werkne mers. Voor hen zal het niet meevallen om nog ander werk te vinden. Het G.A.B. meent, dat de personeels leden niet ontslagen zijn, omdat er nie mand is die ze kan ontslaan. „Het hotel hoort in de boedel en een boedel kan niemand ontslaan", zo deelde een woord voerder mee. DELFT In een kliniek in Wasse naar is gisteren de 25-jarige C. Bakker uit Haarlem overleden. Hij was don derdagochtend met zijn auto op de rijksweg onder Delft op een stilstaande vrachtauto ingereden. Drie -andere in zittenden werden daarbij zwaar ge wond. De Haarlemmers waren op de terug reis van de wedstrijd AjaxBenfica in Parijs. BUSSUM Een „grap" van de VPRO heeft gisteravond tienduizenden men sen de stuipen op het lijf gejaagd. In een nagebootste extra-uitzending van de Radio-nieuwsdienst en een langdurige aansluitende „actualiteitenrubriek' in 'n jeugdprogramma'werd melding gemaakt van ernstige onlusten in Amsterdam en overneming van de zender Lopik door opstandige jongelui. De gevolgen van de „grap" waren: De Amsterdamse politie moest hon derden mensen uit alle delen van het land telefonisch geruststellen. Binnen een half uur na de uitzen ding waren bij de VPRO al naar schatting honderd telefoontjes bin nen van ongeruste luisteraars. Redacties van kranten en van het ANP kregen talloze ongeruste men sen aan de lijn met de vraag „of er revolutie was in Amsterdam". Later op de avond is in een wèl ech te uitzending van de Radionieuwsdienst meegedeeld dut de uitzending van de VPRO gefingeerd was. De VPRO meldde in de uitzending: 0 Jongelui hadden het huis van bewa ring bezet waarin tweehonderd jon gelui zouden zijn opgesloten wegens be zit van 'verdovende middelen, 0 Burgemeester Samkalden was al on derweg naar Den Haag voor spoed beraad met de regering. Het kabinet zou in spoedzitting bij eenkomen. De zender Lopik was in handen ge vallen van opstandige jongelui. Het programma „voor onvolwassen mensen" zoals het was aangekondigd heette „Hé" en was tussen half ze ven en zeven uur te beluisteren. Minister wachl af .Minister Klompé (C.. R. en M.) heeft de uitzending niet gehuord. „Ik kan on mogelijk commentaar geven voordal ik de volledige tekst heb gelezen. De om roepvereniging is verantwoordelijk". Ze verwacht dezer dagen de volledige tekst in handen te krygen. Van de inhoud daarvan zal het afhangen of zy de VPRO zal ontbieden. De heer D. J. Klompsma, hoofd van de afdeling radio van de VPRO, zei dat hij tevoren van de inhoud van het pro gramma op de hoogte was gesteld. „Vol gens mij had na één njinuut iedereen moeten begrijpen dat het programma een grap was. „De gefingeerde nieuwsuitzending van het ANP is een punt dat ik intern nog wel eens aan de orde zai stellen. Voor de rest sta ik helemaal achter het pro gramma". Drs. M. Malon, hoofdredacteur van de Radionieuwsdienst: „Hoewel ik niet de indruk heb dat de makers van het pro gramma dat hebben gewild, geloof ik toch dat door een dergelijke gefingeer de nieuwsuitzending de betrouwbaar heid van de Radionieuwsdienst, jiie een van de grondslagen van ons werk is, wordt geschaad". Lijnen geblokkeerd In Amsterdam moest de politie hon derden mensen geruststellen, llit alle de len van het land kwamen verontruste vragen binnen die de telefoonlijnen van het hoofdbureau blokkeerden. Veel Amsterdammers gingen direct naar de „bezette" gebouwen. Zij vonden er slechts een paar agen ten die hen geruststelden. Het programma is verzonnen door de eindredacteur van „Hé", Peter Flik, Jan Haasbroek en Wim Noordhoek. Jan Haasbroek: „Het was een hoor spel dat we niet als hoorspel hebben aangekondigd, want anders zou ieder een de knop hebben omgedraaid. We wilden een situatie scheppen zoals die zich in Amsterdam zou kunnen voor doen. We hebben zo goed mogelijk ge probeerd alles te imiteren en dat schijnt aardig gelukt te zijn". I IOUSTON Met het tot dusver gevaarlijkste, maar teilloos uitgevoerde ruimtevaartexperiment van gisteren hebben de drie Amerikaanse ruimte vaarders van de Apollo-9 de weg voor een landing op de maan geopend. Voor de eerste maal vloog het vreemd gevormde maanlandingsvoertuig (LM) met de 33-jarige Russel Schweickart, de eerste Amerikaanse burger-ruimtevaarder, en de 39-jarige overste James McDivitt aan boord, alleen door de kosmische ruimte. De LM verwijderde zich tot ongeveer 170 km van het moederschip, dat door overste David Scott werd gestuurd, en bootste met zijn manoeuvres precies de voor juli voorgenomen landing op de maan na. Precies om 13.38 uur (Ned tijd), tijdens de 59ste omwenteling en vijf dagen na de start, maakte de „spin" zich op meer dan 200 km hoogte boven de Caraïbische Zee los van de Apollo 9. Na een korte formatievlucht bij het moederschip werd de landingsmotor in werking gezet. Deze motor moet later voor een zachte landing zorgen op de maandoppervlakte. Nadat de motor voor de tweede maal werd ontstoken verwijderde de „spin" zich van het moederschip tot op 171 km. Tijdens de ze solovlucht werden landingsgestel en landingsmotor afgestoten. Daarna volg de het punt waarvoor men in Houston de adem inhield: het ontsteken van de startmotor. Van het feilloos werken van deze motor hangt de terugkeer van twee ruimtevaarders van de maan af. Doet de motor het niet, dan kunnen ze de maan niet meer verlaten. Precies om 17.58 uur (Ned. tijd) bleek de mo tor goed te functioneren. De „geamputeerde spin" keerde naar de Apollo-9 terug en koppelde weer vast om 19.59 uur, meer dan zes uur na het begin van de reis. Toen de twee ruimte vaarders zich weer bij Scott hadden ge voegd hadden zij het „retourtje maan" reeds in hun zak. „We moesten nu eigen lijk drie dagen vrij hebben", zei een van hen. Gisteravond waren de drie ruimte vaarders weer bij elkaar in de Apollo 9. Om 22.42 uur werd de „spin" weer losgekoppeld en werd de motor weer ontstoken. De rest van de brandstof werd daarna opgemaakt, wat onge veer 6 minuten duurde. Bij de proef vlucht had deze motor slechts onge veer drie seconden gebrand. De „maanlander" komt in een baan om de aarde op de „mesthoop van het heelal" terecht. Naar 'schatting zal zij over ongeveer een jaar in de at mosfeer terecht komen en verbran den. Een woordvoerder van de NASA, onder directeur Julian Scheer, zei zeer tevre den te zijn. De LM heeft bewezen aan de eisen te voldoen, „de bemanning heeft haar taak beter vervuld dan ik hoopte", zei hij. De Apollo 9 blijft nog zes dagen „in de lucht". Dé voornaam ste taak is echter volbracht. HILVERSUM Het mysterie rond om de Amsterdamse hersenspeclalist dr. J. P. Sehadé (38) is nog steeds niet hele maal opgelost. Vast staat, dat hy niet op Cape Ken nedy of in 't ruiutecentrum van Hous ton was, toen h(j zyn commentaren le verde in de N.T.S.-uitzendingen over de vlucht van de Apollo-9. Geruchten wil len, dat hy donderdag door de FBI uit Amerika zou zUn gezet. De N.T.S. heeft inmiddels de contac ten met deze in wetenschappelijke krin gen zeer gewaardeerde specialist ver broken. Of de zaak juridische gevolgen zal hebben is nog niet bekend. Prof. dr. J. Ariëns Kappers, directeur van het instituut voor hersenonderzoek waaraan dr. Schadé is verbonden, ver klaarde desgevraagd, dat dr. Schadé vrijdag uit Amerika is thuisgekomen. „Hij is wel in Houston geweest, maar het is allemaal wat anders gelopen dan we dachten", aldus de directeur. De N.T.S. heeft dr. Schadé gister avond om een schriftelijke verklaring over zijn handêlwijze gevraagd. Dr. Schadé heeft die verklaring toegezegd. GENUA. Een aanslag op de Griek se filmster Melina Mercouri is gisteren voorkomen, doqrdat de politie anderhalf uur voordat zij een tegen de Griekse re gering gerichte toespraak zou houden, een bom uit het theater verwijderde. Deskundigen brachten de kleine maar zeer krachtige bom in een nabijgelegen tuin onder zandzakken tot ontploffing. De bom had gelegen onder de micro foons. waarvoor de filmster zou gaan spreken. Volgens de politie zou niet al leen de filmster gedood zijn. maar zou den veel menseen zijn gewond wanneer de bom niet was opgemerkt. In Vercelli bij Turijn werd een zelf gemaakte bom tegen de deur van het plaatselijke hoofdbureau van politie ge worpen. Vier mannen werden gearres teerd. In Parma werd een brandbom gewor pen naar het plaatselijke kantoor van de pro-Chinese Italiaanse communisti sche partij. Toekomst West-Irian DEN HAAG. Verscheidene Afri kaanse landen willen de politieke com missie van de Verenigde Naties aandacht vragen voor de komende volksuitspraak in West-Irian. Zy hebben de heer N. Jouwe, voorzitter van het vryheids- comité West-Papoea toegezegd de kwes tie in de kortst mogeiyke tijd in de po litieke commissie te zullen aansnyden. De heer Jouwe heeft de zaak van de Papoea's bepleit tijdens een bezoek van zes weken aan een aantal Afrikaanse landen van de zgn. Brazavillegroep. De heer Jouwe beval de Afrikaanse landen aan, de volgende maatregelen aan de politieke commissie van de V.N. voor de leggen om een goede gang van zaken in West-Irian te verzekeren. De Indonesische troepenmacht In West-Irian moet worden vervangen door een internationale politiemacht; de V.N. moet er op toezien dat de Papoea's zich hoofdelijk kunnen uitspreken over de toekomst van hun land; de N.V. moet medeverantwbordelijk worden gesteld voor de volksraadpleging en de raadple ging moet door internationale waarne mers worden bijgewoond. De heer Jouwe verklaarde tenslotte dat verscheidene Afrikaanse landen hem hadden verzekerd dat zij hun hou ding tegenover Nederland zullen her zien indien de volksraadpleging inder daad een karikatuur zal blijken te zijn. DEN HAAG De voorzitter van het Consumenten Contact Orgaan, het Tweede-Kamerlid drs. J. Boersma, zal binnenkort aftreden. Drukke werk zaamheden, onder meer als lid van het Europese Parlement en als economisch adviseur van het CNV, zijn hiervan de oorzaak. Voordat de heer Boersma bij het CCO weggaat, moet eerst een opvolger wor den gevonden. Hiernaar wordt thans gezocht door het NVV, het NKV en het CNV. Deze drie vakcentrales zijn part ners in het CCO. ADVERTENTIE In het grootste overdekte Dolfijnen stadion ter wereld met 2500 zit plaatsen ziet u een unieke show van zeeleeuwen en dolfijnen in één pro gramma.Tijden: dagelijks 11.30 13.00 14.30 en 16.00 uur ENSCHEDE De verdwijning van zeshonderd gulden aan papiergeld in 1960 uit een schoenwinkel in Enschede is opgehelderd. Bij verbouwingswerk zaamheden vond men onder* de vloer een muizennest dat bestond uit snip pers van bankbiljetten. (Van onze weerkundige medewer ker). ¥Ae luchtdrukverdeling wijst nog in het geheel niet in de richting van zachter weer. Aan de achter zijde van een zich ontwikkelende depressie tussen IJsland en Noor wegen bereikt zondag een N.W.- stroming van poollucht onze omge ving. Hierin loopt de temperatuur niet hoger op t(at tot 3 a 5 graden C. en doet zich naderhand opnieuw nachtvorst voor. De kans op enke le buien neemt zondag en maandag toe, maar er komen ook opklarin gen. Britse weerkundigen verwachten dat de gehele maand maart aan de koude kant zal blijven met hooguit een of twee wat zachtere perioden.

De Vallei | 1969 | | pagina 1