Ans Schut: „Eerst eens lekker luieren en dantoch maar weer flink trainen" Ruiterelite naar Den Bosch DICK VAN DIJK: EERLIJK GEZEGD HAD IK EEN BEETJE OP MIJN SELECTIE GEREKEND Rotterdam adopteert Tulpenrally Sterke start van Duyndam in Parijs-Nice Charlton en Greaves niet in Engelse selectie KNVB REAGEERDE OP PROTESTEN Engelse league Margaret Smith won zonder te spelen HANS REE BEGON MET NEDERLAAG Ben Bril leidt Europees titelgevecht STANDPUNT KNAU TEN AANZIEN VAN „ZUID-AFRIKA" Koersen Hilversum Tafeltennisscores Snelle 5000 meter van Rus Alanov ortnieuws BEST TEVREDEN OVER AFGELOPEN SEIZOEN Vergeten Tevreden Openhartig Blessures bij AC Milan Nonsens Goede naam Grote kans Keihard werken Eenmaal Voor lange tijd Beperkt Piet de Wolf naar HRC SAMENWERKING VAIN SCHEEPSWERVEN AAN WAAL EN RIJN DINSDAG II MAART 1969 APELDOORN „Lekker een poosje niks doen. Een beetje bijkomen en niet denken aan trainen. Er was van de week iemand die zei: „En nu ga je dus een beetje vakantie houden". Dat heb ik nog nooit iemand horen zeggen na afloop van het seizoen als ik weer aan het werk ga bij de zaak waar ik op kantoor zit. En toch had ie wel ge lijk. Natuurlijk moet ik nu weer aan mijn dagelijkse werk, maar de tijd van voorbereiding op het winter- en schaatsseizoen zijn toch wel erg iwaar". Breeduit, lekker lui in een fauteuil waarin je zo heerlijk wegzakt ver klaarde ons dat drievoudig, wereldre cordhoudster schaatsen Ans Schut. Ge zellig thuis, nabomend met vader en moeder en verloofde Jacques Boeke- ma, in de heerlijke rust van een huis kamer, waarin een temperatuur heer ste, die een aardappel binnen een dag zou doen uitlopen. „Lekker tempera- tuurtje", volgens Ans, die op de win terse banen in Europa natuurlijk wel wat kou heeft geleden. Maar volgens verloofde Jacques precies geschikt om er nog een pilsje op te vatten. De taltijke bloemstukken en boeket ten in de kamer zijn zo ongeveer aan hun laatste dagen. De bloemen gaan bruine randen vertonen en de bladeren beginnen te verwelken. Ze lijken het einde van het schaatsseizoen te sym boliseren. Een seizoen, dat Ans vele hoogtepunten heeft gebracht en waar op ze met tevredenheid terugziet. Drie wereldrecords: een resultaat om met recht trots op te zijn. En wat nu? Ermee stoppen en se rieus gaan denken aan de huwelijks plannen? „Och", met een steelse blik naar Jacques, „we hebben nog geen huis. Ik heb, stom genoeg, bij de hul diging op het gemeentehuis vergeten aan de burgemeester te vragen of er een kansje is. In elk geval ga ik in mei wel weer beginnen met de voorberei dingen op het nieuwe seizoen. Rustig naar het nieuwe seizoen toe leven en tegen die tijd zien we wel verder". Er komt een brede glimlach op het ge bruinde gelaat van de wereldrecord houdster: „En als je je dan zo hebt voorbereid, dan zeg je natuurlijk zo tegen de tijd, dat de wedstrijden weer gaan beginnen, tegen jezelf, dat je toch eigenlijk al die moeite niet voor niets hebt gedaan". Jacques heeft er niet veel op te zeggen. Hoogstens een „Och, ik heb wat dat betreft weinig te vertellen". Zodat we de blijde conclu sie mogen trekken, dat Ans er in het komende seizoen wel weer bij zal zijn. Terugkomend op het nu voorbije sei zoen verklaarde ze met nadruk bijzon der gelukkig en tevreden te zijn met dlb behaalde resultaten. „Vielen de re sultaten bij de wereldkampioenschappen dan niet wat tegen?" „Natuurlijk, ie dereen had erop gerekend, dat de strijd in Grenoble een volkomen Ne derlandse aangelegenheid zou worden. Kauniste heeft ons allemaal verrast. Maar of je nu tweede of derde wordt, dat maakt niet zo gek veel uit. De to tale resultaten over het afgelopen sei zoen zijn voor mij veel beter geweest dan het jaar daarvoor. Je verwacht eigenlijk aan het begin van een sei zoen niet, dat je zover kunt komen. In het begin word je nog wat afge remd, maar wanneer je dan goede tij den maakt komt vanzelf de gedachte op, dat het misschien nog wel sneller kan". We dachten, dat we een wat moeilij ke en pijnlijke vraag stelden, toen we informeerden naar de voorbereidingen op het afgelopen seizoen en naar de geruchten, dat er ook nu weer, onder de nieuwe coach Kees Broekman, wat moeilijkheden waren geweest in het dames-kerngroepje. Zoals ze met open vizier strijdt op het ijs, zo beantwoord de ze die vraag openhartig en eerlijk. „Natuurlijk, er zijn altijd wel moei lijkheden. Je bent tenslotte gespannen en dan ontstaan er wel eens botsingen. Maar in feite zijn die van geen beteke nis. Ik geloof echter wel, dat ook de trainings- en voorbereidingsomstandig heden daaraan debet zijn. We zijn in het afgelopen seizoen, voordat de be langrijke wedstrijden begonnen, een hele tijd in Hamar geweest. En de sfeer daar was niet zo erg prettig. Er valt niets te beleven, je ziet nauwelijks zon en alleen maar sneeuw en het ijs is er hobbelig en bobbelig. Bovendien was het een misrekening, dat we er leuke wedstrijden zouden kunnen rij- LONDEN Sir Alf Ramsey, mana ger van het Engelse nationale voetbal elftal, heeft ondanks de op hem ui'.ge oefende druk Jimmy Greaves niet op genomen in de ploeg van 22 spelers, waaruit hij het elftal kiest, dat mor gen op Wembley tegen Frankrijk speelt. Maar ook Bobby Charlton is er niet bij. De nu 29-jarige Greaves is de top scorer in de Engelse competitie en had gehoopt voor Frankrijk te worden gekozen. Charlton, een van de helden van de Engelse wereldkampioenschaps- ploeg en aanvoerder van Manchester United, houder van de Europa-beker, zei onlangs: „Ik vraag me af waar te genwoordig de doelpalen staan". Ramsey bereidt Engeland voor op de verdediging van de wereldtitel in Mexico volgend jaar. Engeland hoeft zich als wereldkampioen automatisch geplaatst en behoeft geen voorwedstrij den te spelen. Frankrijk speelt in een groep met Zweden en Noorwegen. Na Frankrijk speelt Engeland tegen Wales, Ierland en Schotland in het internationale toer nooi van het Verenigd Koninkrijk. Dan reist de ploeg naar Zuid- en Centraal- Amerika om gewend te raken aan sfeer en klimaat in die landen. Enge land speelt 1 en 3 juni tegen Mexico. 8 juni tegen Uruguay en 12 juni tegen Brazilië. DEN HAAG De Koninklijke Ne derlandse Voetbalbond (KNVB) houdt vast aan de omzettingen DFC Sparta en Feyenoord NEC voor de kwartfinales van het toernooi om de Nederlandse voetbalbeker. NEC en Sparta hebben zondagavond protesten aan het bestuur van de sec tie betaald voetbal gericht. De bestu ren van beide verenigingen meenden dat de KNVB slechts een thuiswed- in een uitwedstrijd mocht omzetten als er sprake was van twee wedstrij den in dezelfde omgeving. De secretaris-penningmeester van de KNVB, de heer H. A. Burgwal: „Er wordt geloot conform het reglement voor de bekercompetitie. Hierin wordt uitdrukkelijk bepaald dat het bestuur van de sectie betaald voetbal de thuis- spelende club aanwijst. De KNVB heeft deze bepaling letterlijk gehan teerd. Na zo'n loting als die van zon dag hadden we bij wijze van spreken alle wedstrijden kunnen omdraaien". MILAAN AC Milan zal het woens dagavond in de returnwedstrijd voor de kwart-finales van het toernooi om de Europese beker voor landskampi oenen tegen Celtic waarschijnlijk zon der spitsspeler Sormani en halfspeler Trapattoni moeten doen. Sormani is geblesseerd aan de schouder en Tra pattoni is eveneens geblesseerd. Voorts is het niet zeker of Prati, die herstel lende is van een beenblessure, van de partij zal zijn. LONDEN De uitslagen van de maandag gespeelde wedstrijden voor de eerste divisie van de Engelse lea gue waren: Chelsea - Coventry City 21; Ever- ton - Manchester United 00; Sunder land - West Bromwich Albion 01. Zo trots en gelukkig stond Ans Schut in het afgelopen seizoen ver schillende malen onder het uitslagen bord. den. De Russische en Finse meisjes waren er niet. Die waren dit keer op de plaats, waar wij het jaar daarvoor wa ren, in Davos. Dat is geloof ik ook een van de redenen, dat het in Grenoble niet allemaal zo best ging. We kwa men daar, zonder wedstrijden te heb ben gereden, op spiegelglad ijs, waren wat bang voor schuivers en hadden daardoor al direct een achterstand". 'S-HERTOGENBOSCII De elite van de internationale ruitersport zal zich op vrijdag 21, zaterdag 22 en zondag 23 maart ter gelegenheid van het derde interna tionale concours hippique „Indoor Brabant" in de Brabanthallen te 's-Hertogen- bosch aan paardesportminnend Nederland presenteren. Niet minder dan 42 spring ruiters en amazones uit 12 landen staan ingeschreven voor de internationale spring concoursen, waarvan de hoogtepunten ongetwijfeld zullen zijn het puissance springconcours op zaterdagavond, het jachtspringconcours op zondagmiddag en het uit twee manches bestaande zware springconcours om de grote prijs van de stad 's-Hertogenbosch op zondagavond. Het was even stil en toen merkte ze op: „Maar al die smoesjes, dat Stien Kaiser nergens meer is zijn onzin. To tale nonsens. Stien heeft op alle afstan den, behalve de 500 meter, haar per soonlijke records verbeterd. Dan kun je toch niet zeggen, dat ze nergens meer is..." „Lekker, die rust", verklaarde ze daarna nog eens met nadruk, „maar 't valt toch niet mee om op kantoor te zitten als buiten zo heerlijk de zon schijnt. Maar wat moet je? Je moet toch nog iets verdienen. Het schaats seizoen is een dure liefhebberij. Ilt krijg wel verlof, maar de baas betaalt natuurlijk niet door. Gek eigenlijk, dat j je in je sport niet mag verdienen. Waarom krijgt een kunstenaar of ar tiest wel financiële steun en wij niet?" Het was maar een klein overstapje in haar gedachtenwereld toen ze lachte: „Maar als ik niet meer aan de grote wedstrijden meedoe, dan ga ik met Jacques de kleine wedstrijden in de pro vincie af. Dat lijkt me hartstikke ge zellig en je kunt er nog een leuke cent mee verdienen ook..." CARACAS Margaret Court-Smith heeft zonder te spelen de dames-en- kelspeltitel van het internationale ten nistoernooi in Caracas gewonnen. De finale, waarvoor de Australische en de Braziliaanse Maria Esther Bue- no zich hadden geplaatst, kon niet worden gespeeld omdat Maria Bueno een pijnlijke rechter arm had. De titel in het herenenkelspel ging naar de Brazilaan Thomas Koch. In de eindstrijd versloeg hij de Brit Cox in vier sets: 8-6, 6-3, 2-6, 6-4. Bij de ruiters, van wie de meesten de laatste dagen zijn uitgekomen in Hannover en aan het einde van de ze week zullen starten in Dortmund, zijn er met grote namen, zoals de oud- Olympisch kampioen, de Italiaan Rai- mondo d'Inzeo, de Engelse Marion Coa- kes, die bij de Spelen in Mexico de zil veren medaille won, de oud-Olympisch kampioen, de Duitser Hans-Güenter EERSEL De Nederlandse schaak kampioen Hans Ree is in de traditione le Agio-tweekamp begonnen met een nederlaag tegen zijn Tsjechische ri vaal Kavalek. Hans Ree sloeg aanvankelijk een re miseaanbod af en verloor vervolgens door een fout. In dezelfde omgeving eersel, bij de Belgische grens duelleerden de Deen Bent Larsen en de Russische oud-wereldkampioen Tal voor de eer ste keer. Bij hen gaat het om iets heel anders. De inzet is de vierde plaats voor het kandidatentoernooi, het geen gelijktijdig betekent dat de win naar het recht verwerft uit te komen in het interzonale toernooi 1970 de kortste weg naar het kandidatentoer nooi 1971. Zij kwamen na voortzetting van hun afgebroken partij na vier zetten al tot remise. Larsen en Tal zullen acht partijen spelen. Er wordt bij gelijk spel ver volgd met maximaal vier partijen, ten zij een hunner eerder tot winst komt. Bij het eindigen in 6-6 moet de wed strijdleiding het lot laten beslissen. Winkler, de vermaarde Brit Harvey Smith, zondag jl. winnaar van de Gro te Prijs van Hannover, en de niet min der vermaarde Ierse ruiter Seamus Hayes, die zich vooral in de jacht- springconcoursen onderscheidt, de Franse Charles Moizard en Jerome Chabrol, alsmede de Nederlandse top met o.a. de in Hannover in het voorste gelid strijdende Harry Wouters van den Oudenweijer, Antoon Ebben, Hans Brugman, Tjeerd Velstra en Jan Maat huis. Maar ook onder de overige, soms van heel ver gekomen ruiters, tot uit Australië, Bolivia en Brazilië toe, zijn er met een goede, reputatie, die de „kampioenen" niet zonder meer de geld- en ereprijzen zullen laten. Met Sönksen, Wiltfang, Merkel, Steenken. Snoek en Winkler is West-Duitsland heel sterk vertegenwoordigd, maar ook Ierland, dat behalve Hayes afvaardigt de amazones Iris Kellet en Marian McDowell en de ruiters Lesley Fitzpa- trick, Tommy Brennan en Brian Henry, staat „op scherp". Indoor Brabant heeft in zijn korte be staan internationaal een goede naam LONDEN Het gevecht om de Euro pese bokskampioenschap in het zwaar gewicht tussen titelverdediger Henry Cooper (Gr. Brittannië) en de Italiaan Piero Tomasonl, dat donderdag in Ro me plaatsvindt, zal worden geleid door de 56-jarige Nederlandse scheidsrech ter Ben Bril. ENSCHEDE Twente's spectaculai re zegetocht in de hoogste regionen van het vaderlandse voetbal heeft in elk geval al geleid tot persoonlijke succes sen van vier Enschedese spelers. Bondscoach Kessler inviteerde vier man voor de zeventien leden tellende nationale selectie, die vandaag voor het eerst in nieuwe samenstelling bijeen komt in het sportcentrum te Zeist. On der hen de gevreesde spitsspelers Theo Pahlplatz en Dick van Dük. die geza menlijk 35 van de 56 Enschedese tref fers produceerden. „Eerlijk gezegd", bekent Van Dijk (23) „had ik een klein beetje op mijn selectie gerekend. Ik wist van onze trainer Kees Rijvers dat ik in het boek je van Kessler stond en als je dan zo veel doelpunten maakt.... Uiteraard ben ik er erg blij mee. Als amateur wil je tenslotte naar het betaalde voetbal en als je daarin mee draait kijk je uit naar een eredivisie club, uitverkiezing in vertegenwoordi gende elftallen. Zoals Jong Oranje, waarvoor ik een paar keer speelde". De kans dat Dick van Dijk op 26 maart in het duel met de Luxembur gers mag debuteren lijkt groot, omdat de bondscoach in de voorronden voor het wereldkampioenschap gedwongen is opdracht te geven sterk aanvallend voetbal te spelen. Van Dijk zou. spelend naast Pahlplatz, voor treffers kunnen zorgen. „Voor mij is Pahlplatz een vaste keus", overweegt Van Dijk, „en ik zou het natuurlijk geweldig vinden als ik naast hem in het Nederlands elftal zou kunnen spelen. Hij zou mij zeker stimuleren en dat lijkt me juist tijdens een debuut van groot belang. Ik zie er trouwens helemaal niet tegenop. Vooral niet als je bedenkt dat even- tueel ook Cruyff in die voorhoede zal staan. In alle bescheidenheid geloof ik dat ik ook wel een goede pass kan ge ven". Dick van Dijk heeft zich lang geleden al voorgenomen keihard te werken om te slagen als voetballer. Hij rookt en drinkt niet, traint vlijtig, schaaft aan zijn niet geringe techniek. Samenwerking in het nationale elftal zou voor Van Dijk en Pahlplatz bete kenen dat zij nog intensiever dan voor heen met elkaar te maken krijgen. Niet alleen in Twente's eerste elftal, maar ook bij allerlei gelegenheden daarbuiten gelden zij als eikaars vrien den. Van hen lijkt Pahlplatz vrij zeker van zijn plaats in het Nederlandse elf tal. Daarmee is dan voor hem een eind gekomen aan een nogal vervelen de periode als international. de achtergrond gebleven dan men op grond van zijn talent had verwacht. Tijdens Twente's competitieduels blijkt dat hij snel aan hardheid wint. Die ontwikkeling zou hem weieens voor lange tijd een vaste plaats in het Ne derlandse elftal kunnen opleveren. Hij verwierf zich vorig jaar de naam van de man, die alleen in de laatste twintig minuten Oranje mocht steunen. Eenmaal slechts heeft hij een volledi ge wedstrijd mogen spelen. Dat was tegen Rusland door Nederland ver rasend met 3-0 gewonnen nadat de Ajacicden hadden geweigerd om voor het nationale team te spelen. Theo Pahlplatz heeft die tegenslagen wat moeilijk kunnen verwerken. Hij bedankte voor de eer nog langer deel uit te maken van de selectie, maar een gesprek tussen bestuurders van Twente en de KNVB heeft onlangs de plooien glad gestreken. De kans dat Oranje er een begaaf- i de aanvn"-r zal bijkri.igen is hierdoor gestegen. Theo Pahlplatz namelijk is dOor zijn bescheidenheid wat langer op gekregen, zoals uit de inschrijving, die niet onderdoet voor die van het aan zienlijk oudere internationele con cours hippique van Rotterdam en van het ook meer uit de kluiten gewassen Jumping Amsterdam, blijkt. Want zel den had deze kwalitatief zoveel niveau. Den Bosch rekent er op ook nationaal die belngstelling te krijgen, die het on getwijfeld verdient. Hier zal ook op zon dag de ruiter van het jaar 1968 worden gehuldigd. Het is de jonge Rotterdam se dressuurruiter Cees Vellenga. (Mt\ DEN HAAG Het bestuur van de Kon. Nederlandse Atletiek Unie (KNAU) heeft, bij monde van voorzit ter F. Jutte, verklaard dat Nederland se atleten, indien zij hiervoor worden uitgenodigd normaal aan wedstrijden in Zuid-Afrika kunnen meedoen, om dat dit land lid is van de Internationa le Amateur Atletiek Federatie (IAAF. „Wij weigeren echter toe stemming", aldus de heer Jutte, „als onze atleten en atletes willen deelne men aan de demonstratieve mini-Olym pische Spelen, die in Bloemfontein DICK VAN DIJK .in Kessler's boekje... ROTTERDAM Het Rotterdamse bedrijfsleven heeft de 21e internationa le Tulpenrallye geadopteerd. De ster- rit, die telt voor het Europese rally kampioenschap, zal maandagmorgen 28 april in de Ahoyhal beginnen en niet, zoals gebruikelijk, in Noordwyk- aan-Zee. Donderdag 1 mei worden de deelnemers, na 3485 kilometers te heb ben afgelegd, terugverwacht bij het Rotterdamse tentoonstellingsgebouw. De wedstrijd wordt op zaterdag 3 mei besloten met een slotklassementsproef over een vijftal ronden op het circuit van Zand voort. Het organisatiecomité, dat de groot ste moeite heeft gehad financiers voor het evenement van de RAC-West te vinden, mikt bij de 21e Tulpenrallye voor een belangrijk deel op jeugdige rijders. Men hoopt door een verlaging van het inschrijfgeld van 600 tot 275 gulden en het geven van geldprijzen aan degenen die op de eerste, tweede en derde plaats in een klasse eindigen resp. 750, 500 en 275 gulden de geldelijke problemen van jeugdige as pirant rijders te hebben opgelost. Voor het eerst is het voorts toegestaan re clameteksten op de auto's te laten aan brengen. Het parcours wijkt vrijwel niet af van de route, die vorig jar werd ge volgd. Opnieuw is Annecy bij Grenoble het meest zuidelijke punt. De rijders hebben daar een rust van negen uur. Het traject door Nederland is zowel op de heen- als de terugweg geneutra liseerd. Het aantal klassementsproeven is drastisch beperkt. Slechts op het cir cuit van Zolder bij Hasselt, op de vlasakkers bij Soesterberg en op het circuit van Zandvoort moeten proeven worden afgelegd. Het accent is dit maal gelegd op de tijdcontroles. Door in het bijzonder trajecten, waarop veel van rijder en wagen wordt gevraagd, af te grendelen door tijdcontroles krij gen de fabrieksrijders minder moge lijkheden reparaties aan hun wagens te laten uitvoeren. Piet Nortier, die vanaf 1949 zeer dui delijk zijn stempel op de sterrit heeft gedrukt, heeft zijn functie van wed strijdleider overgedragen aan RAC- West-voorzitter Ton Zwikstra. Wel zal Nortier, die tot erepresident van het organisatiecomité is benoemd, als ad viseur blijven optreden. LEEUWARDEN Piet de Wolf, oefenmeester bij Sportclub Cambuur uit Leeuwarden, gaat per 1 juli over naar het Helderse HRC. De laatste drie jaar was de heer De Wolf hoofd trainer bij de club uit Leeuwarden: op 2 juni 1968 zond het bestuur van Cam buur hem met ziekteverlof. Dit sei zoen werkte de heer De Wolf als scout voor Cambuur; Jan Bens volgde hem als trainer op. ROTTERDAM In Hilversum heb ben vanavond de leerlingpikeurs de fi nale van hun winterkampioenschap. Er zijn er zestien in de baan te verwach ten. Wij hebben een lichte voorkeur voor Dea Alkestis van E en Dox van Rood en Noot. Om half zeven is de eerste start. Het programma: Mereveldprijs (2040 m., met trio): Godslieve - Girl Hollandia - Flëmings- gold. Nootdorpprijs (2000 m., - eerste afd., autostart): Halla Hollandia - Hovi La dy - Furie van Liktor. Wolvegaprijs (2420 m., met trio): Go Away Gerda - Goeam - Gonda Mac. Nootdorpprijs (tweede afdeling): Goldrose - Gladiool - Gineke G. Groningerpry» (2020 m., eerste afd.): Edel Hollandia - Gravin Rita W - Etoile de Quinio. Leerlingen winterkampioenschap (fi nale, 2000 m., met trio): Dea Alkestis van E - Dox van Rood en Noot - Da- nielia Prelesjnik. Outsider: Fan Pom B. Alkmaarprijs (1600 m., autostart): Erica - CH van Rood en Noot - Amad Kinley. Duindigtprijs (2000 m., autostart, met trio): Ferdinandus R - Fair Play - Fabiana H. Outsider: Fenno Slik. Groningenprijs (tweede afdeling): Friscoline Mac - Good Luck S - Empe- reur CH. Ereklasse A: NedlloydHunter '25 9-1; AMVJ—Wibats 10-0; Maasbree— Scylla 1-9. Ereklasse B: SwiftHunter 25-2 3-7; SVENedlloyd 2 4-6; Steeds HoogerI TSBBelcrum 3-7. Hoofdklasse A: Wibats 2Xerxes 3-7; Scylla 2Ons Vermaak 8-2; Een drachtNever Despair 4-6. Hoofdklasse B: Irene—21 Up 6-4; TSF De Treffers 8-2; JCV—STV/Cimax 8-2. Overgangsklasse A: ArgusSla Raak 5-5; Sla Raak 2Olympia 2-8. Overgangsklasse B: Effect '61Lemmer 9-1. Overgangsklasse C: Torpedo 2Torpe do 1 4-6; TIOS—Swift 2 2-8; Blauw Wit—DTTC 7-3. Overgangsklasse D: ArenaKolping 2 6-4; EntacSwift 3 6-4; De Brug Wijhe 3-7. Overgangsklasse E: Ons Vermaak 2 Red Star 5-5; St. AloysiusAvio- landa 8-2; KolpingRTTC 2-8. AFDELING IJSSELSTREEK lste klasse B: Flits—De Brug 2 3-7. 2e klasse C: Bequick 3Zendijk 9-1. 2e klasse D: Flits 3—NON 2 4-6. 2e klasse E: PV PTT 2—Terwolde 2 4-6. 2e klasse F: De Hoven 2—ATTC 3 6-4. 3e klasse A: GOWOTorpedo 8 5-5; Torpedo 8—CTVA 5 1-9. 3e klasse B: DOSTorpedo 9 9-1. 3e klasse C: ZTV '62—Bequick 5 10-0. 4e klasse C: Nieuw Veldzicht—GOWO 5 6-4; Torpedo 15De Brug 11 4-6. 4e klasse E: Genie 3—DEV 7-3. 4e klasse J: 't Harde 3Ervea 3-7. 4e klasse K: Zevenhuizen 5PCI 3 1-9; Torpedo 13Zevenhuizen 2 0-10; DOS 3—De Brug 13 9-1. 4e klasse M: Torpedo 12—DEV 2 6-4. JUNIOREN lste klasse A: Torpedo aDe Brug a 8-2; DTTC a—CTVA b 9-1; MTC b Wijhe a 4-6. lste klasse B: Torpedo bWijk 16-a 8-2; DTTC b—CTVA a 5-5; GTC a—Be quick a 5-5. 2e klasse A: Torpedo dDe Brug b 9-1; CTVA cDe Brug d 10-0. 2e klasse B: Torpedo cDe Brug c 8-2; Zevehuizen aDe Brug E 10-0. 2e klasse C: Wijhe d—DTTC e 10-0; Swift c—Wijhe b 2-8; Wijk 16-b wolde b 3-7. 2e klasse D: Wijhe c—DTTC c 0-10; ATTC b—Swift a 0-10; Terwolde a— Wijk 16-c 7-3. Adsniranten: Torpedo FMTC c 1-9; Wijk 16-d—MTC d 4-6; Wijhe e— DTTC g 4-6; Swift d—DTTC f 1-9; Staphorst dStaphorst c 4-6; Swift f —Swift e 2-8; Swift f—Swift d 1-9. SWERDLOVSK De Rus Vatske- lav Alanov heeft maandag tijdens in- doorwedstrijden in Swerdlovsk het of ficieuze wereldrecord op de 5000 me ter ruim vier seconden scherper ge steld. Op een 200 meter lange kunst- stofbaan liep Alanov een tijd van 13 min 45,2 sec. Het oude wereldrecord was met 13.49,8 in handen van zijn landgenoot Anatoli Makarov. DEN HAAF Drie scheepswerven aan de Waal en de Rijn hebben beslo ten tot een nauwe samenwerking. Het zijn de werf van H. H. Bodewes in Millingen aan de Rijn, de scheeps werf De Waal in Zaltbommel en het bedrijf van de gebroeders Van der Werf in Deest. Zij hebben een co ite ratieve vereniging opgericht onder de naam Rijn-Waal Scheepswerven. De vereniging zal opdrachten ver garen en zorgen voor een billijke ver deling van de orders over de drie werven. Bij de uitvoering van de op drachten zullen de bedrijven op alle terreinen samenwerken. De samenwerking is het resultaat van besprekingen die zijn gehouden op ini tiatief van de stichting Nederlandse Scheepsbouwindustrie. De stichting is belast met de uitvoering van de aan bevelingen in het rapport van de Com- missie-Keyzer. worden gehouden. Deze spelen zijn duidelijk tegen 't Internationaal Olym pisch Comité gericht en wij kun nen niet gedogen dat leden van onze organisatie aan dergelijke wedstrij den meedoen." De heer Jutte ver klaarde verder dat de KNAU de be slissing heeft genomen na overleg met de Europacommissie van de interna tionale Atletiek Federatie en een aan tal buitenlandse atletiekbonden. Anneke de Bruin, Els van Noorduyn, Tilly van der Made en Rijn van der Heuvel zullen dus niet naar Zuid-Afri ka gaan omdat zij uitsluitend uitgeno digd waren voor de zg. mini-Olympi sche Spelen in Bloemfontein. Ten aanzien van Maria Gommers ligt het anders omdat zij behalve voor de mini-Spelen in Bloemfontein ook uitnodigingen voor enkele andere wed strijden in Zuid-Afrika had gekregen. De heer Jutte zal vandaag nog over leg plegen met Maria Gommers over het starten in Zuid-Afrika. Ook de Kon Nederlandse Zwem Bond (KNZB) zal zijn leden geen toe stemming geven deel te nemen aan de Zuid-Afrikaanse spelen die in Bloemfontein zullen worden gehou den. Maandagavond gaf de zwembond een communiqué uit met de volgende inhoud: „Het bestuur van de KNZB heeft in een vergadering maandag avond besloten, de uitnodiging van de Zuidafrik aanse zwembond voor deelne ming van Ada Kok en Bob Schoutsen aan de South-African games alsnog af te wijzen." JOIGNY Leo Duyndam, de jonge Nederlandse profwielrenner, is sterk gestart in de etappewedstrljd Parijs-Ni ce. Nadat de Fransman Raymond Pou- lidor een tydrit over 4 kilometer had gewonnen zegevierde Duyndam na een geslaagde solovlucht in het tweede ge deelte van de eerste etappe. Leo Duyndam kon al ver voor de eindstreep de armen juichend omhoog brengen. Vele groten had hy ruim ach ter zich gelaten. Het begin van deze eerste belangrijke etappekoers van dit seizoen verliep ove rigens nogal rustig. De enige serieuze ontsnappingspoging in de 153 kilometer lange rit van Villebon naar Joigny kwam A Leo Duyndam gaat juichend als eerste over de finish. behoudens de vlucht van Duyndam van de Luxemburger Eddy Schutz. Diens rush reikte echter niet verder dan dertig kilometer. Vlak voor het einde sprong Duyn dam weg en toen zijn voorsprong snel opliep tot 25 seconden werd bij dc finish de leiderstrui reeds voor hem klaar gelegd. In de laatste fase van de strijd echter knabbelde een woedend strijdende Poulidor nog vijftien secon den van zijn achterstand af, zodat de Fransman vandaag in de 196 kilometer lange rit van Joigny naar Le Creusot toch in het wit mag rijden. Resultaten: Tijdrit over 4 km: 1. Pou lidor (Fr.) 4 km in 6 min. 11,6 sec.; 2. Merckx (Belg.) 6.12.0; 3. Anquetil (Fr.N dam 6.35,7; 17 e.a. Steevens 6.37,1; 19. son 6.28,8; 11. e.a. Pünen 6.35.0; 16. Duyn- Gimondi 4.06,11; 17. Steevens 4.06,13, 19. Hiddinga 6.37.4. Rit over 153 km: 1. Duyndam 3.59.26 (met bonificatie 3.59.16); 2. Reybrouck (Belg.) 3.59.36 (met bonificatie 3.59.31); 3. Basso (It.) z.t.; 4. Leman (Belg.) z.t.; 5. Merckx (Belg.) z.t.; 6. Planckaert (Belg.) z.t.; Van Rijckeghem (Belg.) z.t.; 8. Ottenbros z.t.; 9. het peloton z.t.; 111. Vianen 4.03.50. Algemeen klassement: 1. Poulidor 4.05.47; 2. Merckx 4.05.48; 3. Duyndam 4.05.51; 4. Anquetil 4.05.54; 5. Gross- kost 4.05.59; 6. Janssen 4.06.04; 7. Bel- lone 4.06.06; 8. Harrison 4.06.09; 9. Ray mond z,t,; 10. Van Springel 4.06.10; 12. Gimondi z.t.; 17. Steevens 4.06.13; 19. Hiddinga z.t.; 48. Wagtmans 4.06,26; 53. Den Hartog 4.06.28; 63. Dolman 4.06.33; 68. Van der Vleuten 4.06.35; 71. Jan Ha- rings 4.06.37; 76. Schepers 4.06,38; 83. Zoontjes 4.06.42; 89. Ottenbros 4.06.45; 95. Krekels 4.06.52; 97 Van Looy 4.06.56; lll.Vianen 4.11.04.

De Vallei | 1969 | | pagina 11