Vier gemeenten willen een rapport over technische dienstkring „Resteren" Van de Brandhof op weg naar het kampioenschap De prijswinnaars: HETMDW1WARENHUIS UITZONDERLIJK AANBOD Wasautomaten Prijsstop: van ons mag het! „Top is niet te zwaar Zwart-wit TV's rrg ONDERZOEK NAAR FUNCTIONERING Reorganisatie Oud-papieractie Ons Genoegen" Bazaar in Eist Oliebollenactie voor jeugdcentrum V erkeersexa men voor scholieren Meer geld voor opruimen van boomgaarden Playboy maakte hall miljoen buit in hutten van kapiteins Bosch Koelkasten -saai V) Dammen BURGERLIJKE STAND AMERONGEN MARKTEN Amsterdam: Jac. v. Lennepstraat 125-135. tel. 020-386865 Haarlem: Lange Veerstraat 23, tel. 023-16145. Leeuwarden: Voorstreek 42, tel. 05100-23926. Volendam: Kathammerstraat 19, tel. 02993-3865. Veenendaal: Hoofdstraat 29, tel. 08385-12727. CASH CARRY - AMSTERDAM Pagina 10 WOENSDAG 12 MAART 1969 RESTEREN Er zal een onderzoek worden ingesteld naar de functionering van de technische dienstkring „Resteren*'. De vier gemeenten Dodewaard, Resteren, Echteld en Zoelen die in de kring samenwerken hebhen daartoe onlangs besloten. Naar aanleiding van het onderzoek, dat waarschijnlijk wordt Ingesteld door een bureau van de Vereniging voor Nederlandse Gemeenten, zal een rapport worden uitgebracht. Dit rapport zal eventueel als leidraad dienen bij het nemen van maatregelen, die de efficiency bij de technische dienstkring zouden kunnen verhogen. „Het is de bedoeling de technische dienstkring Kesteren optimaal te la ten functioneren. Of dit op het ogen blik het geval is weten we niet. Van daar het besluit om een rapport te la ten samenstellen", aldus de heer H. J. Knopers, burgemeester van Dode waard, die er de nadruk oplegt, dat er geen enkel wantrouwen jegens de dienst wordt gekoesterd. „Het door lichten van een bepaalde organisatie is tegenwoordig een eis des tijds. In vesteringen gaan een steeds grotere last betekenen en o.a. in dit verband is het nuttig te weten of met de huidi ge functionering een optimaal rende ment wordt verkregen." Burgemeester Knopers noemt de verdere integratie van de technische dienstkring een oud zeer. Ook voor dit probleem zal het rapport mogelijk een nuttig advies kunnen opleveren. Even als voor de vraag of de technische dienstkring groter of kleiner moet worden. De technische dienstkring „Keste ren" is in 1938 ontstaan uit een sa menwerking tussen een groot aantal Betuwse gemeenten, zoals de gemeen ten Wadenoyen, Zoelen, Ophemert, Va- rik, Hemmen, Dodewaard, Kesteren en Echteld. Later zijn verschillende gemeenten uit de kring getreden, deels tengevolge van opheffing en deels tengevolge van een mogelijkheid tot een efficiëntere samenwerkingsvorm. De heer Beekhof, burgemeester van Zoelen, vindt de samenstelling van ee rapport noodzakelijk. „Temeer, om dat het werk van de kring zich steeds meer uitbreidt, is het goed om te we ten of we het allemaal wel goed doen. Het is best mogelijk, dat het rapport uitwijst, dat de huidige werkwijze de meest ideale is, maar zeker weten we dit niet"j aldus de burgemeester, die evenals zijn collega in Dodewaard geen kritiek heeft op de huidige func tionering van de kring. Vooral na de tweede wereldoorlog heeft de technische dienst van de vier gemeenten een grote vlucht genomen. Oorspronkelijk was slechts één tech nisch geschoolde kracht in dienst van de kring. Op het ogenblik bedraagt het aantal personeelsleden al veertien. De uitbreiding van de gemeenten bracht steeds meer werk voor de kring met zich mee, terwijl ook op an dere terreinen de werkzaamheden van de technische dienst zich telkens ble ven uitbreiden. Dat dc Technische dienstkring „Kes teren" aan een reorganisatie toe is, kan burgemeester J. A. Houtkoper van de gemeente Echteld nog moei lijk beoordelen. Ook hij zal zijn be- AMERONGEN De Amerongse mu ziekvereniging „Ons Genoegen" gaat za terdag, 15 maart a.s. weer oud papier ophalen. Iedereen wordt verzocht het oude papier, zoals kranten tijdschriften e.d. zoveel mogelijk gebundeld aan de weg gereed te zetten vanaf acht uur 's morgens. ELST Op vrijdag 14 en zaterdag 15 maart organiseert de hervormde kerk-krans „Wees een zegen" in sa menwerking n.et de kerkvoogdij een bazaar. Deze bazaar wordt gehouden in de garage van de heer K. van Lien- den aan de Rijksstraatweg te Eist. De openingstijden zijn: vrijdag van 19.00-23.00 uur en zaterdag van 14.30- 23.00 uur. Er zijn tal van fraaie prijzen te winnen, alsmede zelfgemaakte arti kelen door de dames van „Wees een zegen". De opbrengst van de bazaar is bestemd voor het orgelfonds van de Nederlandse hervormde kerk. VEENENDAAL l)oor een minder goede opkomst konden slechts een zes tal partijtjes \oor de onderlinge com petitie van VDC worden gespeeld. Van de Brandhof won nu weer van Keijman en ls nu al haast onbereik baar geworden voor de andere spe lers. Of zou de Renswoudenaar Van de Vliet, die de sterke Kalter versloeg, hem nog kunnen bedreigen? Tollenaar stelde wat teleur met een verliespar- tij tegen E. de Kleuver. Het belangrij ke treffen tussen Vermeer en W. de Kleuver liep voor eerstgenoemde nog goed af, omdat De Kleuver in het be ginstadium beslist gewonnen stond. De uitslagen luidden: H. v.d. Brandhof A. Keijman 2—0; J. v. d. Vliert A. Kalter 2-0; J. Th. Tollenaar E. de Kleuver 0-2; D. Bouman G. v. Rotterdam afgebr.; W. v. d. Hor A. C. Gazenbeek 1-1; W. de Kleuver J. Vermeer 1-1. slissing laten afhangen van het rap port. „De praktijk heeft uitgewezen, dat de technische dienstkring voor de gemeenten beslist geen overbodige in stelling is. Zelfs wanneer wij een be paald werk uitbesteden aan een parti culier bedrijf blijkt dat de technische dienst in het merendeel van de geval len behulpzaam moet zijn met het verstrekken van gegevens", vertelt hij. De heer Houtkoper spreekt tegen, dat de top van de technische dienstle- ring te zwaar is. Ook zijn beide collega's van Zoelen en Dodewaard vinden dat daar geen sprake van is. Desalniettemin doen deze geruchten al geruime tijd de ronde, met name in enkele raads fracties van de gemeente Kesteren. Wanneer het rapport over de tech nische dienstkring gereed zal zijn is niet bekend. De definitieve opdracht is weliswaar nog niet verstrekt, doch aangenomen wordt, dat dit wel op kor te termijn zal gebeuren. AMERONGEN Ten behoeve van de bouw van een jeugdcentrum te Ame- rongen zal de jeugdcommissie van de hervormde gemeente Amerongen zater dag 15 maart weer een oliebollenactie houden. Men hoopt weer voor een recordbe drag aan oliebollen om te zetten. De spanten van het gebouw zijn juist deze week gesteld. Er is nog veel geld nodig. De oliebollen zijn vanaf vrijdagavond a.s. reeds verkrijgbaar achter de win kel van de fa. Weijman aan de Molen straat alhier. ELST De leerlingen van de hoog ste klassen van de school met de Bij bel en de openbare lagere school in Eist is 'gisterochtend een theoretisch verkeersexamen afgenomen. De uit slag wordt pas over enige maanden bekend gemaakt. De kinderen die voor het theoretische gedeelte slagen, mo gen deelnemen aan een praktisch exa men. Een en ander staat onder toe zicht van de rijkspolitie. Geboren: Jacob Gijsbert, zoon van G. W. Breeschoten en E. P. van Asselt; Johannes, zoon van F. Hardeman en A. van der Poel. Ingekomen: G. den Hartog, Utrecht sestraatweg 51 van Maarn; L. H. 'H. Reydon, Gasthuisstraat 22 van Utrecht; B. Reede-Roelofsen, industrieweg Zuid 30 van Rhenen; L. A. E. van Beem- Nering-Bögel, De Del 21 van Zeist; H. J. Akkerman, Bergweg 18 van 's-Gra- venhage. Vertrokken: A. E. van Herpen-Vonk, Bosweg 29 naar Driebergen-Rijsenburg; J. W. van Raamsdonk, Koenestraat 50 naar Soest; A. M. Weber, Drostestraat 2 naar Nunspeet. VEENENDAAL, 11 maart '69 Eier markt. Aanvoer ca 52.000 eieren. Prijs grote eieren f 14,00 tot f 15,00; kleine eieren f 9^)0 tot f 12,00. Alles per 100 stuks. Handel: vlug. DEN HAAG Het bestuur van dc Stichting Ontwikkelings- en Sanerings fonds voor de Landbouw heeft besloten het geldelijke maximum van de onder de rooipremieregeling voor verouderde boomgaarden aan te gaan verplichtin gen van het fonds te verhogen van vijf tot tien miljoen gulden. De rooipremieregeling maakt het mo gelijk onder bepaalde voorwaarden een bijdrage te verkrijgen in de kosten van het rooien van voor 1950 geplante appel en pereboomgaarden. De bijdrage be draagt f 15 per gerooide hoog- of half- stam en f 7,50 per gerooide struik met een maximum van f 1500 per ha. Bij de vaststelling in juli 1968 van de ze regeling heeft het bestuur een bedrag van f 5 min voor te betalen premies ge reserveerd. Het effect van de rooipre- mie is echter van dien aard, dat per 31 januari 1969 reeds voor een bedrag van in totaal f 4.8 min aan verplichtingen door het fonds was aangegaan. Gezien de grote uitwerking van de regeling heeft het bestuur het verplichtingenni veau verhoogd tot f 10 min. Per 31 januari '68 waren in totaal 4570 aanvragen om een rooipremie in gediend. Deze aanvragen hebben in to taal betrekking op 4570 ha. Van de in gediende aanvragen werden er 240 afge wezen en 3875 goedgekeurd. AMSTERDAM Op een half mil joen gulden schat de Rijkspolitie t« water in Amsterdam de totale buit van de Zweedse fotograaf Erik F., die de af gelopen twee jaar met grote regelmaat brandkasten leegroofde in de kapiteins hutten van Noorse schepen. In Amsterdam liep de Zweed na veer tien diefstallen, waarbij een ton ver dween, tegen de lamp. Nu de gegevens uit andere havensteden als Londen, Antwerpen, Rotterdam en Hamburg binnenkomen. blijkt dat Erik F. wel een half miljoen bij elkaar heeft geroofd. Na het onderzoek in Amsterdam, zal de Zweed voor het verdere onderzoek naar Rotterdam gebracht worden. Bel gië zal waarschijnlijk zijn uitlevering vragen, als hij in Nederland zijn straf heeft ondergaan. De buit is vrijwel geheel verdwenen. Als miljonairszoon van een Zweedse re der, was Erik F. bekend in Zuid-Frank rijk, waar hij een luxueus bestaan leid de. Dat leven werd regelmatig onder broken voor „zakenreizen" naar Noor se schepen. WHWARENHUIS kost aUes véél minder! De prijswinnaars van de Cash Carry prijsvraag 1968 zijn sinds enkele dagen bekend. U herinnert het zich nog wet. De vraag was, een naam te bedenken voor onze mascotte: een alleraardigst figuur naar onze mening. Deze mening wordt kennelijk door velen gedeeld, want duizenden cliënten hebben aan de prijsvraag meegedaan en de "witte warenhuis mascotte" gedoopt. De jury had er een kluif aan, mede omdat de inzenders in kreativiteit haast niet voor elkaar onderdeden. Tenslotte werden, naast de 120 andere prijswinnaars, die hierover reeds bericht ontvingen, de eerste, tweede en derde prijs toegekend aan: f 1000,- f 500,- f 250,- B. Kerkbod J. Fiolet M. Helloo Ruilstraat 50 A De Clercqstraat 41|V Seringenstraat 12 Rotterdam Amsterdam Purmerend Op de foto worden deze peetouders van onze mascotte welkom ge heten door de heer Slootmans, direkteur van Het Witte Warenhuis Cash Carry. De lijst met prijswinnaars ligt bij ons warenhuis ter inzage. Wandkofflemolen van zeer bekend merk. Groot reservoir voor 400 gr. koffie. 9 maalstanden van heel grof tot zeer fijn. Gewone prijs 65,- Uw prijs 48,- Audio-Sonic ST 101 Stereo Versterker HiFi-2 x 20 Watt. 20-20.000 Herz. Geschikt voor magneto dyna misch- en kristalsysteem. Gewone prijs 458,- Uw Iprijs 208,- 170 liter type 170 SGA 200 liter type 200 SGA 240 liter type 240 SGA Gewone Uw prijs prijs 428,- 299,- 498,- 349,- 598,- 398,- Alle koelkasten met formica bovenblad en... vanzelfsprekend met de volledige service en garantie (5 jaar op koelagre- gaat) van de importeur N.V. Willem van Rijn. Wilt u later afnemen, dat kan, be stel dan nu. Deze bijzonder lage prijzen komén nooit meer terug. Zwart/wit TV's 59 cm. Volautomatisch met voorkeuze schakelaar. Merken: Aristona - Blaupunkt - Graetz - Grundig - Loewe Opta - Nordmende - Tele- funken en Tungsram. Uw prijs 398,- 428,- 498,- 525,- 575,- etc. Vlees- en broodsnijmachine. Gewone prijs 25,- Uw prijs 15,- AEQ badkamerkachel type IW 12 1200 Watt. Uw prijs 27,50. Bosch Wasautomaat met aangebouwde 2800 toeren centrifuge en knoppenbediening. Inhoud 5 kg. Droog wasgoed. Gewone prijs 1118,- Uw prijs 748,- Edy wasautomaat Monopole Econoom. Geschikt voor 2-5 kg. 10 wasprogramma's en centrifugeer-programma. Bin- nenkuip geheel geëmailleerd, waarin roestvrij stalen trommel. Gewone prijs 745,- Uw prijs 498,- andero merken Wasautomaten: AEG - Bosch - Bauknecht - Dominent - Edy - Luxor - Miele - Rondo Uw prijs 398,- 475,- 498,- 510,- 539,- etc. De konsument heeft het in de afgelopen weken wel gemerkt. De prijzen zijn inderdaad met 3,5% gestegen. En 't wordt waarschijnlijk nog meer. Van ons mag 't, een prijsstop. Als die prijsstop niet doorgaat is het voor u een reden temeer, om bij KIM of Het Witte Warenhuis Cash Carry te kopen. Onze prijzen bleven merendeels hetzelfde en gingen in vele gevallen zelfs naar beneden. Een paar voorbeelden: Bosch Koelkasten 170 SGA 200 SGA 240 SGA Tungsram TV Bosch Vaatwasmachine Bosch Wasautomaat Edy Wasautomaat Aristona Bandrecorder 9105 Aristona Bandrecorder 9123 Uw prijs vorig jaar 384,- 438,- 534,- 475,- 798,- 875,- 498,- 209,- 349,- Uw prijs nu 299,- 349,- 398,- 398,- 775,- 748,- 498,- 175,- 329,- U vraagt zich misschien af, hoe dat mogelijk is. Het antwoord kan kort zijn; een grote omzet, een scherpe inkoop en een kleine winst. Aristona Bandrecorder 9105. 2 sporen, 1 snelheid, 13 cm spoe len. Geheel compleet met dio dekabel, microfoon, haspel en band. Gewone prijs 259,- Contante inruilkorting 84,- Uw prijs 175,- Aristona Bandrecorder 9123 4 sporen, 2 snelheden 4,75 cm en 9,5 cm./sec., 18 cm. spoelen. Ge heel compleet. Gewone prijs 529,- Contante inruilkorting 200,- Uw prijs 329,- Verkoop van de topmerken: AEG - Aristona Bauknecht Beckers - Benraad - Blau punkt - Bocal - Bosch - Do- mestic - Dru - Dual - Edy Etna Graetz - Grundig Kalorik - Lenco - Loewe Opta Nobel - Pelgrim - Philips Rondo - Siegler -Telefunken en Veile. Eventuele prijswijzigingen voorbehouden. Telefunken Bandrecorder Berolina. 2 sporen, 1 snelheid 9,5 cm„ 18 cm. spoelen. Uw prijs 285,- Küppersbusch en andere merken gasfornuizen v.a. 255,- Hanau Hoogtezon Type 111 Kwartslampbron 400 Watt, infra rood, 300 Watt ultra-violet en in frarood omschakelaar. Met tijd- schakelaar. Gewone prijs 100,- Uw prijs 77,- Raadpleeg uw arts Hanau Hoogtezon Solilux Met kwartslamp 150 Watt infra rood. Gewone prijs 36,- Uw prijs 27,50 KS Ü'l'ilMill'i— Ignis Luxe koelkast 140 liter met klein vriesvak, maat: 88 x 56 x 56 cm. Gewone prijs 269,- Uw prijs 175,- Philips transistorradio. L-M-K- en FM golf, Tevens cassetterecorder. Uw prijs 198,- Perpetuum Ebner Stereo versterker SV 18. Aansluitmogelijkheid voor radio bandrecorder-microfoon - 2 luid sprekers en Pick-Up met magneto- dynamisch of kristal-systeem. 2x8 Watt. 30-20.000 Herz. Uw prijs 248,- Rowenta haardroogkap Uw prijs kap 37,- Uw prijs standaard 12,- Bosch Vaatwasmachine Type Tophit tafelmodel. 12 norm bestekken. Breedte 60 cm. Diepte 60 cm., Hoogte 85 cm. Gewone prijs 998,- Uw prijs 775,- Met ingebouwde waterontharder f80,- extra. Alle BOSCH-artikelen met volledige service en garantie van de importeur N.V. Willem van Rijn. Haarlemmerdijk 143, tel. 020-247150. Utrechtsestraat 54-56, tel. 020 - 6 50 95. Prinsengracht 151 (vanaf de Westertoren 300 meter richting Haarlemmerstraat, t/o parkeerplaats Noordermarkttel. 020-246143*.

De Vallei | 1969 | | pagina 10