Merckx won tweede etappe Parijs-Nice Geselecteerden wonnen met 1-0 van nationaal amateurteam Ajax' voorzitter Van Praag: „Cruyff nog door niemand benaderd" AC Milan voor moeilijke opgave QuUH De praktijk bewijst het. PHILIPS Finalisten voor titelstrijd bandstoten Verlies voor DOS Debutant Van Dijk scoorde doelpunt yortnieuws PAS ÉÉN MELDING MET 13 GOED Tsjecho-Slowakije te sterk voor de Y.S. Koersen in Hilversum Nationale auto-stertocht BONDSCOACH KESSLER ZEER VOLDAAN Ook tekortkomingen Kregelig Jimmy Wilde overleden IJshockey Op 19 en 20 april: Bitossi snelste sprinter Wat is een goed scheerapparaat? Een apparaat dat lekker glad scheert, zonder de huid te irriteren. Philips maakt zo'n apparaat. De Philishave 3. Maar.wat is het béste scheerapparaat Vraag het aan de fabrikanten en ze komen stuk voor stuk aandragen met "papieren bewijzen". Gelukkig, dat u net even te nuchter bent om u daardoor te laten overtuigen. Het enige immers waar het op aankomt, is de praktijk. Uw scheerpraktijk. En de praktijk van al die andere mannen, die zich dag-in dag-uit tevreden scheren met een Philishave. Gewoon omdat de Philishave 3... goed is. Vanaf f 65.-. Iedere dag kopen ongeveer 17.250 mannen over ae nele wereld een nieuwe Philishave 3. Die is daardoor het meest gekozen elektrische scheerapparaat Voor de man met belangstelling voor techniek. WOENSDAG 12 MAART 1969 LE CREUSOT De tweede wleler- etappe van Par(js-Nice Is gewonnen door Eddy Merckx. De Belg reed de 211 km van .Joigny naar Le Creusot in 6 uur, 16 min. en 8 sec. De Fransman Raymond Poulidor werd tweede in de ZEIST Drie van de zeventien geselecteerde betaalde voetballers zijn in Zeist niet of nauwelijks in actie geweest tijdens de eerste centrale training van dit jaar. Van Hanegem en Houwaart verschenen licht geblesseerd op het Sport centrum, waar Pahlplatz na vijf minuten in het oefenduel met het nationaal amateurteam reeds door een enkelblessure de strijd moest staken. EDDY MERCKX ...ritzege... O zelfde tijd en Jan Janssen bezette met twee seconden achterstand de derde plaats. Door de bonificatie, die Merckx voor zyn ritoverwinnig kreeg, nam hU de leiderstrui over van Poulidor. De uitslag van de tweede etappe was: 1. Merckx (Belg) 6.16.8; 2. Pouli dor (Fr) z.t.; 3. Janssen (Ned) 6.16.10; 4. Bellone (Fr) z.t.; 5. Dancelli (It) 6.16.16; 6. Theillere (Fr) z.t.; 7. Basso (It) z.t.; 8. Zandegu (It) z.t; 9. Del isle (Fr) 6.16.23; 10. Inzier (It) z.t.; 11. An- quetil (Fr) z.t.; 18. Den Hartog (Ned) 6.16.32. 21 Pijnen (Ned) 6.16.44; 30 Zoontjes (Ned) 6.17.35; 39 Krekels (Ned) 6.18.08; 45 Hiddinga (Ned) 6.18.43; 47 Jan Ha- rings (Ned) 6.19.12; 50. Steevens (Ned) z.t.; 51. Van der Vleuten (Ned) z.t.; 55. Ottenbros (Ned) z.t.; 56. Duyndam (Ned) 6.19.30; 57. Wagtmans (Ned) z.t.; 62. Wim Schepers (Ned) 6.20.18; 72. Van Looy (Belg) 6.24.17; 73. Dolman (Ned) 6.24.18. Het algemeen klassement luidt: 1. Merckx (Belg) 10.21.48; 2. Pouli dor (Fr) 10.21.51; 3. Janssen (Ned) 10.22.14; 4. Bellone (Fr) 10.22.16; 5. Anquetil (Fr) 10.22.17; 6. Raymond (Fr) 10.22.32; 7. Delisie (Fr) 10.22.34; 8. Aimar (Fr) z.t.; S. Dancelli (It)%. 10.22.35; 10 Wolfshohl (W. Did) 10.22.36. De overige semiprofs, die allen door bondscoach Georg Kessler werden ge test, behaalden in een rustig partijtje dat vijftig minuten duurde, een zege van 1-0 door een treffer van de debutant in dit gezelschap, Dick van Dijk. Kessler toonde zich na afloop van dit eerste samenzijn van de nieuwe selec- tiegroep overeenkomstig zijn gewoonte zeer voldaan. „Ik ben tevreden over de inzet van alle spelers, die toch vrijwel allemaal een zware bekerzondag achter de rug hebben". Hij had ook tekortkomingen gesigna leerd. „De wijze waarop de linies aan eensloten was nog niet perfect, terwijl ik ook nog veel aandacht zal besteden aan de aanvallende taak, die de vleugel- verdedigers zullen krijgen". Hij doelde daarbij op de eerstvolgen de interland in de voorronde van het wereldkampioenschap op 26 maart te Rotterdam tegen de Luxemburgers. Ge zien de gereduceerde kans van Oranje de eindronde in Mexico te halen na de nederlaag op 27 oktober van het vo rig jaar tegen Bulgarije zou hij voor zijn spelers een tactiek moeten uitstip- AMSTERDAM De finalisten voor het kampioenschap van Nederland bandstoten, dat van 27 t/m 30 maart in Goirle wordt gespeeld, zijn na het hou den van voorwedstrijden bekend ge worden. Op grond van hun prestaties van vorig jaar waren titelhouder Henk de Kleine (Mierlohout), Hans Vultink (Groenlo), Jaap Ligthart (Alkmaar) en Hans Sundquest (Den Haag) automa tisch in de eindstrijd geplaatst. Bij hen hebben zich nu gevoegd: Joop Rooden- burg (Voorhout), Bert Teegelaar (Rot terdam) en de jonge Limburger Jean Bessems (Cadier en Keer). Voor de acht ste plaats was geen geklassificeerde speler meer beschikbaar, daarvoor wordt nu Lambert van Leur (Oss) uit genodigd, die evenals de Amsterdam mers Janus Jacobs en Toon Mol en de in België wonende Pierre Duysens in de voorwedstrijden beneden de grens van 4.00 was gebleven en was gedegra deerd. AMSTERDAM Johan Cruyff, veelbesproken idool van voetbalmin- nend Nederland, is hevig in het nieuws. Zijn weergaloze acties op de voetbal velden van Lissabon en Parijs hebben zijn naam in dikke letters op de voor pagina's van vele kranten op deze aardbol gebracht en dat blijkt nog al tijd een aardige manier om talentenja gers in actie te brengen. „De wakkere Batavier met de wap perende haren",, zoals hij door het Franse sportblad l'Equipe wordt ge noemd, heeft de aandacht getrokken van voetbalclubs in Italië en Zuid- Amerika. Volgens Cruyff, die blijkens uitspraken op de televisie niets op heeft met de Nederlandse belastingin- ners, is er zowel in Zuid-Europa als in Zuid-Amerika stevig met de geldbui del gezwaaid. Internazionale en Juventus, zouden, zo zegt de 21-jarige Amsterdammer, reeds bedragen genoemd hebben die dicht rond de twee miljoen zweven of daar ruimschoots overheen schieten. Ajax' voorzitter Van Praag, enigs zins kregelig geworden van al deze geruchten, zegt: „Er is helemaal abso luut niets aan de hand. We zijn nog door niemand benaderd. Ze zeggen al lemaal maar wat." MILAAN Voor de wedstrijd in de kwart-finales van de Europese be ker voor landskampioenen Celtic AC Milan, die vanavond in Glasgow wordt gespeeld, is het team van AC Milan in vergelijking met de voorgaan de ontmoeting tussen beide clubs op vier plaatsen gewijzigd. Deze eerste wedstrijd eindigde in een doelpuntloos gelijk spel. Maldera is linkshalf in plaats van Trapattoni, Folgi speelt rechtsbinnen i.p.v. Lodetti, Prati keert terug i.p.v. Sormani en Scala komt in het veld als linksbuiten. AC Milan staat voor de moeilijke opgave Cel tic op eigen terrein tot overgave te dwingen. Dat is dit seizoen slechts weinig clubs gelukt. Celtic won tien thuiswedstrijden, speelde er 1 gelijk en verloor er ook 1. De Schotse club heeft volgens de prognoses een goede kans de halve finales (waarvoor Ajax zich reeds heeft geplaatst) te bereiken. Men baseert die verwachting onder meer op 't feit dat Bobby Lennox' enkelblessure vrijwel over is. De opstellingen: Celtic (waarschijn lijk): Fallon, Craig. Gemmell, Mur doch, MC Neill, Brogan, Johnstone, Wallace, Chalmers, Lennox en Hugh es. AC Milan: Cudicini, Anquilletti, Schenellinger, Rosarto, Malatrasi, Mal dera, Hamrin, Fogli, Prati, Rivera en Scala. Op de vraag of Ajax, waar Cruyff nog een jarenlang contract heeft, de talentvolle speler laat vertrekken als inderdaad miljoenen o ptafel komen antwoordt Van Praag: „Als je het mij vraagt, dan zeg ik nee, maar dat wordt een zaak van het bestuur. Zoals 't er nu voorstaat kan ik alleen maar zeggen, dat Cruyff zeker voor de duur van zijn contract nog bij Ajax de gril lige patronen, die zijn patent zijn, op de groene grasmat blijft leggen." UTRECHT Hoewel DOS tegen MSV Duisburg veel meer in de aanval is geweest wonnen de Duitsers met 1-0. DOS kreeg legio kansen en er werd veel jnaar bijzonder onnauwkeurig ge schoten. Vooral door goed werk van halfspeler Van Stijn leek het maken van een doelpunt na rust slechts een kwestie van tijd, maar het beslissende tikje van Van Veen, Kaminke en Nieu- wenhuys bleef uit. Bij een uitval tenslotte schoot Budde 24 minuten na rust wèl raak. ADVERTENTIE Top- Talenten staan op voetbalschoenenw light - flexible - strong 10 top-modellen In diverse prijsklassen Vraag Uw winkelier CARDIFF Jimmy Wilde, de eerste wereldkampioen vlieggewicht, van 1916 tot 1923 is maandag op 76-jarige leeftijd in Cardiff overleden. Wilde, die als der tienjarige al de kolenmijnen van Pon typridd inging, werd als bokser ont dekt in „kermiswedstrijden", waarin hij ooit op een dag 25 tegenstanders knock out sloeg. In zijn loopbaan kwam hij uit in 864 gevechten en verloor vier keer, de laatste maal in 1931 toen hij door knock out in de zevende ronde zijn wereldtitel kwijt raakte aan Pancho Villa van de Phillippijnen. Daarna is hij nooit meer in de ring verschenen. Jimmy Wilde, die in zijn loopbaan nooit zwaarder woog dan 46,2 kilo, schreef een groot deel van zijn succes sen toe aan zijn echtgenote, waarmee hij als tiener was getrouwd en die in het begin van zijn carrière, een schild voor haar lichaam dragend, als zijn sparringpartner optrad. pelen die primair is gericht op het ma ken van doelpunten. Daarom ook had hij de gelegenheid benut om het amateurteam, dat is ge wikkeld in de strijd om de Europese be ker voor amateur-landenteams, een speelwijze voor te schrijven zoals Kess- DEN HAAG Tot gistermiddag had zich nog slechts één winnaar aange meld van de rond achthonderdduizend deelnemers aan sporttoto 30 voor de hoofdprijs van 233.608 gulden. Voor de tweede prijs van 155.378 gul den zijn totnogtoe 26 meldingen binnen gekomen. Voor de derde (233.068 gul den) en extra prijs (155.378 gulden) waren dat respectievelijk tweehonderd en 44. PRAAG Het Tsjechische ijshockey- team heeft dinsdagavond in Praag met 11-0 gewonnen van de Verenigde Staten. De score kwam als volgt tot stand: 2-0, 3-0, 6-0. APELDOORN Gestimuleerd door het overweldigende succes van de vorig jaar gehouden Nationale Auto-Stertocht organiseert de Stichting Sportief Toeris- h in bet weekeinde van 19-20 april I960 de Internationale Auto-Stertocht. Het wordt een groot-toeristisch evene ment voor ervaren en sportieve automo bilisten. De tocht, die bulten de aan loop een lengte heeft van ongeveer 500 kilometer, voert de deelnemers door de mooiste gedeelten van het Zuid-Lim burgse heuvelland, het Elfelgebergte e«i de Ardennen. De Internationale Auto-Stertocht wordt gereden tussen zaterdag 19 april 1969 15.00 uur en zondag 20 april 1969 lkOO uur. Met dien verstande dat ded eelne- mers al naar gelang hun vertrekplaats niet eerder (wel later) kunnen vertrek ken dan de minimum-vertrektijden: 15.00 uur voor Leiderdorp, Zaandam, Oud-Leusden, Beekbergen en Zevenaar: 16.00 uur voor Utrecht en 17.00 uur voor Heerlen. De bedoeling van de tocht is, dat hij in zijn geheel gereden wordt. Het volgen van de alleszins sportieve route is zeer eenvoudig, omdat in het route- boek een uitvoerige routebeschrijving is opgenomen. Er worden niet mis te ver stane routegegevens verstrekt, zodat foutrijden feitelijk niet mogelijk is. Er is geen wedstrijd aan de tocht verbon den en de deelnemers kunnen him eigen rijsnelheid bepalen. Aan alle equipes, die de tocht volbrengen, worden twee fraaie verzilverde herinneringsplaquet tes uitgereikt. De kosten van inschrij ving bedragen 30,— per auto. De in schrijftermijn sluit op 12 april 1969, of zoveel eerder als de 500ste inschrijving wordt geboekt. FIUGGI De Italiaan Franco Bitos si heeft dinsdag de eerste rit van de vierde „Tirreno-Adriatico", een etappe wedstrijd voor beroepsrenners, die als Italiaanse tegenhangers geldt van Pa rijs-Nice, gewonnen door in de eind sprint onder anderen de Belg Martin Vandenbossche (tweede) en de winnaar van de Ronde van Sardinië van dit jaar, Claudio Michelotto (vierde) te verslaan. Bitossi reed de 209 kilometer tussen Brancciano en Fiuggi in 5 uur, 17 mi nuten en 13 seconden. HILVERSUM De uitslagen van de op de renbaan van Hilversum gehouden koersen waren: MereveldprUs: 1. Granit Hollandia (E. de Visser) 1.29.6; 2. Girl Hollandia; 3. Flaemingsgold. Win. 10.50 pl 1.70 1.20 1.70 cov 4.40 kop. 6.60 trio 160.30. Nootdorpprijs (le afd.): 1. Furie van Liktor (J. W. Hoeienbos) 1.29.8; 2. Hovi Lady; 3. Gidoni Carbonari. Win. 2.60 pl 1.50 2.00 1.80 cov 6.90 kop. 9.10. WolvegaprUs: 1. Edel van Dobra (M. van Leeuwen) 1.29.9; 2. Flamarion; 3. Full House. Win. 5.70 pl. 1.50 1.40 1.50 cov 4.20 kop. 9.10 trio 135,40. Nootdorpprijs (2e afd.): 1. Gladiool (M. L. v.d. Togt) 1.31.8; 2. Gay West- landia; 3. Gunsta H. Win. 2.80 pl 1.60 3.50 2.10 cov. 9.70 kop. 11.70. GroningerprUs (le afd.): 1. Gillia van Amstel (N. Schouten) 1.26.4; 2. Gravin Riata W; 3. Erik Kinley. Win. 3.60 pl 1.90 1.90 kop. 7.70 cov. 3.20. Leerlingen-winterkampioenschap: 1. Zevenklapper (G. Schol ten) 1.22.2; 2. Dazy H.; 3. Baren Kinley. Win. 2.70 pl 1.80 3.30 11.80 kop. 20.40 cov. 3.50 trjo 1196.10. AlkmaarprUs: 1. Amad Kinley (M. Bouwhuis) 1.23.6; 2. Bosvink S; 3. C. H. van Rood en Nood. Win. 7.50 pl 3r 2.50 kop. 14.80 cov. 5.10. Ier die van de Luxemburgers verwacht. „Erg vast kan ik daarop niet reke nen", gaf de bondscoach overigens toe. „omdat ik nog niet weet of Luxemburg zijn in het buitenland spelende profs zal laten meedoen". Zelf stelt hij omdat er voor zondag 23 maart geen competitievoetbal op 't programma staat en dus de kans op blessures niet aanwezig is het natio nale elftal volgende week donderdag al samen. Dat gebeurt aan het einde van een driedaagse bijeenkomst der geselec teerden. De gekozen voetballers mogen de daaropvolgende zondag van de bond niet uitkomen in vriendschappelijke wedstrijden. De plannen, die Kessler met betrek king tot de voorhoede heeft, lijken dui delijk na de oefenwedstrijd van gisteren Deze linie bestond tegen de amateurs aanvankelijk uit Rensenbrink, Cruyff, Van Dijk en Pahlplatz. De bondscoach zal trouwens zijn selectie nog uitbrei den, mede omdat hij deze week 22 man moet opgeven aan de Internationale Voetbalfederatie met het oog op de ko mende interland. Hoewel dit gedeelte lijk een formaliteit betreft, denkt Kess ler nog wel over selectie van drie extra aanvallers. „Op mijn lijstje staan Klijn- jan, Van der Kuylen en Roggeveen". Volgende week woensdag spelen de Oranjekandidaten nog een oefenwed strijd tegen Elinkwijk en donderdag mo gelijk tegen het nationale elftal voor spelers van zestien tot achttien jaar. Maandag 24 maart komen zij vervol gens weer bijeen in Zeist, vanwaar zij twee dagen later vertrekken naar Rot terdam voor het duel met de Luxembur gers. V.l.n.r. de FC Twente-spelere Drost, Pahlplatz, Van Dijk en Houwaart na de training van de selee- tiegroep voor het Nederlands elftal in Zeist. In het midden bondscoach Kessler. Uw Philishave heeft 3 ronde scheerhoofden, waarin de 18 stalen beiteltjes met constante snelheid kannen draaien. Niet alleen is draaien een logischer oplossing dan "heen-en-weer" bewegen van de scherende onderdelen, óók geeft dit minder trilling, das minder slijtage èn rustiger scheren. De ronde scheerhoofden zjjn vliesdun, spiegelglad gepolijst. Dat scheert soepel, zonder dat irritant schrale gevoel. Philips ontdekte, dat scheerhoofden met in alle richtingen liggende sleuven de haartjes beter "vangen" (óók die lange) dan ronde gaatjes. De 3 ronde, platte scheerhoofden zijn verend. Zelf regelen is overbodig. De automatische aanpassing zorgt; dat ze steeds met hun volle oppervlak tegen de huid liggen. Bij een bolle of gebogen vorm van het scheerhoofd lukt dat niet. De 3 ronde, verende scheerhoofden met hun slim bedachte sleuven zijn genadeloos voor elke baard. Philishave 3 de Luxe en Philishave 3 Oplaadbaar hebben een echte tondeuse voor correct, strak bjjwerken ven snor en (bakkejbaard.

De Vallei | 1969 | | pagina 13