Verdediging van AC Milan te sterk voor nerveus aanvallend Celtic Glasgow Blunder in Schotse defensie bracht de beslissing: 0-1 De weg naar de halve finales Manager Westra van Cambuur ontslagen Plan gaat alleen door als gemeente steun verleent Spartak T rnava bij laatste vier EVINRUDE Eddy Merc.... handhaafde zich aan de top Prognose betaald voetbal Nederlandse tennismeisjes uitgeschakeld Vier clubs voor intertotocompetitie FC Köln bereikte de halve finales Danielsson geeft voorkeur aan Milan ENGELAND SPEELDE MET FRANKRIJK Anderlecht won van Benfica3-2 Hasse Boerjes39,8 op 500 meter Canadese selectie voor DC-wedstrijd tegen Nederland Lilian Board ook niet naar Z.-Afrika Wil Burgmeyer en Bazen kampioen Mogelijk interland tegen Frankrijk REE VERLOOR ITALIANEN IN HALVE FINALE Ruggesteun Sensationeel Geen officieel bericht Onverwacht DOS en Velox willen fusie echte service Europa Cup II buitenboordmotoren daar staat achter! Parijs-Nice DONDERDAG 13 MAART 1969 Een van de weinige, maar niettemin gevaarlijke, aanvallen, van AC Milan in de wedstrijd tegen Celtic Glasgow. De Schotse doelman Fellow in actie om het gevaar te bezweren. BARRANQUILLA In de eerste ronde van de tenniskampioenschappen van Columbia in Barranquilla zijn Ju dith Salomé en Astrid Suurbeek allebei uitgeschakeld. Judith Salomé werd verslagen dooi de Amerikaanse Kristy Pigeon (64, 63) en Astrid Suurbeek moest capi tuleren voor de Westduttse Helga Nies- sen: 62, 62. EERSEL De Tsjechische groot meester Kavalek heeft gisteren de der de partij van de Agio-tweekamp tegen de schaakkampioen van Nederland. Ree, gewonnen. Kavalek leidt nu met 2 V» - De uitslag mag een verrassing ge noemd worden omdat Ree, die zich te gen de Spaanse ruilvariant moest ver dedigen, verdienstelijk spel had gekre gen. In het verre eindspel, toen de ver wikkelingen vrijwel waren opgeklaard, maakte hij evenwel een simpel foutje en kwam aldus in een verloren toren eindspel. Na de 41ste zet werd afgebro ken, doch daarna gaf Ree zonder ver der te spelen op. Vandaag is er een rustdag. GLASGOW Toen AC Milan enkele weken geleden in het eigen San Siro-stadion Celtic Glasgow een 00 gelijk spel moest toestaan, geloofde zelfs de meest aanhan. keljjke Milan-supporter niet meer, dat zgn club de halve finales van het toernooi om de Europese beker zou halen. Celtic was zo geloofde men algemeen op het eigen Ibroxpark niet te verslaan. Ruim 75.000 toeschouwers zjjn er getuige van geweest, hoe AC Milan dank zij zgn ijzersterke en prachtig georganiseerde verde diging toch nog doordrong tot de laatste vier van het Europa Cup-toernooi. Pietro Prati, AC Milan's topscorer, velde in de 12e minuut het vonnis over Celtic toen hjj door een dekkingsfout in de Schotse defensie alleen voor doelman Fallon kwam en scoorde: 01. Dat ene doelpunt is voor de Italianen voldoende gebleken om de halve eindstrijden te bereiken. Onder aanvoering van Gianni Rivera hebben de Italianen hun spel en, gezien 't spelbeeld op dat moment tegen de ver houding in verkregen voorsprong be kwaam verdedigd. Wanneer de vaak nerveus en te gehaast aanvallende Schotten eens een gaatje vonden in de hechte Italiaanse verdedigingsmuur stuitten zij op de boomlange Cudicini, die zijn doel voortreffelijk verdedigde. Pas tegen het einde van de ontmoeting, toen Celtic zichtbaar ook al niet meer in een beslissingswedstrijd geloofde, kreeg de Schotse aanval, doordat de Italiaanse doelman op lage ballen toch wel kwetsbaar was, nog enkele goede kansen. Op het besneeuwde veld van het Ibroxpark begon Celtic, fanatiek ge steund door zijn supporters, direct aan vallend. De Schotten leidden vooral in het begin hun aanvallen over de lin kervleugel, waar Hughes zich met en kele fraaie dribbels goede kansen schiep. In de achtste minuut trof een schot van Hughes buiten bereik van de Italiaanse doelman het zijnet. AC Milan had de grootste moeite om het wervelende Schotse aanvalsspel te ont regelen. De Italianen kregen een uitstekende ruggesteun toen Prati in de twaalfde minuut een van de eerste Milanese aanvallen dank zij een dekkingsfout van de Schotse defensie met een doel punt kon afronden. Die treffer bracht de hoognodige rust in de Italiaanse formatie, terwijl aan de andere kant het zelfvertrouwen van de Schotten lelijk werd aangetast. AC Milan kreeg na een kwartier nog een kans. Hamrin schoot echter juist naast. Celtic bleef aanvallen, maar de Schotten liepen elke keer vast op de hechte Italiaanse DEN HAAG Na Manchester Uni ted en Ajax hebben woensdag ook de Tsjechische kampioen Spartak Trnava en het Italiaanse AC Milan de halve finales van de Europese voetbalbeker voor landskampioenen bereikt. Spartak schakelde in Athene AEK uit (1-1) en AC Milan hield Celtic uit de halve eind strijden door in Glasgow met 0-1 te winnen. De vier ploegen bereikten de halve finales op de volgende wijze: Ajax: Eerste ronde: Ajax - FC Nürnberg (W-Dld) 1-1, FC Nürnberg - Ajax 0-4; tweede ronde (achtste finales): Ajax - Fenerbahce (Turk) 2-0, Fenerbahce - Ajax 0-2; kwart-finales: Ajax - Benfi- ca (Port) 1-3, Benfica - Ajax 1-3, be slissingswedstrijd in Parijs: Ajax - Benfica 3-0 na verlenging. Manchester United: Eerste ronde: Waterfond (Ierland) - Manchester United (Eng) 1-3, Man chester United - Waterford 7-1: twee de ronde: Manchester - United - An- derlecht (Belg) 3-0, Anderlecht - Man chester United 3-1; kwartfinales: Man- chestei United - Rapid Wenen (Oost) 3-0, Rapid Wenen - Manchester United 0-0. Spartak Trnava: Eerste ronde. Steaua Rosso (Roem.) - Spartak Trnava (Tsj-Sl) 3-1, Spartak Trnava - Steaua Rosso 4-0; tweede ronde: Spartak Trnava - Reipas Lahti (Finl) 9-1, Reipas Lahti - Spartak Trnava 1-7; kwartfinales: Spartak Trnava - AEK Athene (Griek) 2-1, AEK Athene - Spartak Trnava 1-1. AC Milan: Eerste ronde: Malmö FF (Zweden) - AC Milan 2-1, AC Milan - Malmö FF 4-1; tweede ronde: AC Milan vrijge loot; kwartfinales: AC Milan - Celtic (Schotl) 0-0, Celtic - AC Milan 0-1. defensie, waarin Anquiletti, Malatrasi en Rosato de steunpunten waren. Na bijna een half uur schonk de mee naar voren gekomen middenspeler Bro- gan zijn ploeggenoten een goede kans met een scherpe voorzet, maar geen van de Schotten zette zijn hoofd tegen de bal. Celtic bleef aandringen, maar echt gevaar dreigde er, vooral van rechts, waar Johnstone een weinig op vallende rol speelde, niet. Pas een mi nuut voor het rustslgnaal van de Spaanse scheidsrechter Ortiz de Men- dibil leek Celtic toch nog gelijk te ma ken. De voorzet van Clark bleek voor Hughes echter iets te scherp. De tweede helft begon senationeel toen Malatrasi binnen het strafschop gebied na een Schotse aanval de bal met de hand speelde. Terwijl het Schot- LEEUWARDEN Het dagelijks be stuur van de voetbalclub SC Cambuur heeft manager Sietse Westra op staan de voet ontslagen. Als reden gaf de voorzitter, de heer drs. A. J. A. Prange, op dat men slecht te spreken is over de uitoefening van de functie van de heer Westra. De heer Westra zou zijn verplichtin gen niet zijn nagekomen. Hij was tij dens de kantooruren niet bereikbaar en woonde ook niet altijd de trainingen bij. De heer Westra, die een contract heeft tot 1 juli 1973, is het niet eens met dit ontslag. Hij zei, dat hij in be roep zal gaan bij het bureau Arbeids recht van 't NVV en de VVCS (Verenir ging van Contractspelers). „Ik heb", aldus manager Westra, „nog steeds geen officieel bericht van mijn ontslag op papier gekregen". „Ik ben mij ervan bewust, dat het in Leeuwarden gonst van geruchten, maar ik heb de kas niet geplunderd of andere dingen gedaan. Ik heb be sloten een advocaat te nemen. In over leg met mijn advocaat wil ik bepalen wat er voor publikatie kan worden vrijgegeven". „Ik wil de stichting geen trap na ge ven maar onder onze leiding hebben we toch een derde plaats in de com petitie bereikt. Er is een soort kort sluiting ontstaan, waardoor ik aan de kant ben gezet". Trainer Jan Bens: „Dit ontslag is voor mij volkomen onverwacht geko men. Ik verlies niet alleen een goed leider, maar tevens een goede vriend Dit ontslag is een kwestie van het stichtingsbestuur en daar kan ik mij niet mee bemoeien". De functie van de heer Westra wordt nu waargenomen door de voorzitter van Cambuur, de heer Prange, en het bestuurslid, de heer Van Dijk. ROTTERDAM Door de Koninklij ke Nederlandse Voetbalbond zijn voor de intertotocompetitie 1969 ingeschre ven Go Ahead, NEC, GVAV en MVV. se publiek om een penalty smeekte, liet Ortiz de Mendebil gewoon door spelen. Celtic bleef aanvallen en op nieuw kwam AC Milan onder druk te staan. Jimmy Johnstone, de kleine rechtsbuiten, die twee jaar geleden in Lissabon in de Europa Cup-finale tegen Inter zo'n opvallende rol speelde, werd nu wat meer in het spel betrokken, maar ook hij vormde geen echt gevaar voor de solide Italiaanse defensie. Toch speelde AC Milan niet louter defensief. Met snelle tegenacties bleven de Itali anen, die vorig jaar door een overwin ning op HSV Hamburg in Rotterdam de Europese beker voor bekerwinnaars veroverden, voortdurend gevaarlijk. Uit één zo'n aanval ontstond na een kwar tier nog een tweede doelpunt van Prati, dat echter werd afgekeurd, omdat de Italiaan de bal met de hand in het doel had geslagen. RANDERS FC Köln, dat in de tweede ronde het Haagse ADO uit schakelde, heeft de halve finales bereikt van het toernooi om de Europese voet balbeker voor bekerwinnaars. In Ran- ders wonnen de Duitsers de tweede wedstrijd tegen Freja, winnaar van de Deense cup, met 3-0. De eerste ontmoe ting tussen beide clubs had een zege van 2-1 voor de Duitsers opgeleverd. Gemakkelijker dan verwacht plaatste FC Köln zich voor achttienduizend toe schouwers in de voorlaatste ronde. Bis- kup gaf zijn ploeg na een klein half uur de leiding. Twintig minuten voor tijd maakte Rühl een einde aan de Deense illusies. Een kwartier later bracht hij de eindstand op 3-0. Newcastle Uriited heeft in de eerste wedstrijd voor de kwartfinales van het voetbaltoernooi om de Jaarbeursbeker een ruime zege op het Portugese Vitoria Setubel behaald. De Engelsen zegevier den op eigen terrein met 5-1. De rust stand was 2-0. AMSTERDAM Ajax' Zweedse scherpschutter Inge Danielsson hoopt ondanks die verrassende overwinning van AC Milaan dat Ajax in de hal ve finale de Italianen zal tref fen. „Celtic heeft weinig geluk gehad dit keer," sprak hij gisteravond. „Natuurlijk heeft Milan een zeer sterke verdediging, maa- ik geloof dat het offensieve voetbal van een ploeg als Manchester United voor Ajax gevaarlijker is. Daarom geef ik de voorkeur aan Milan LONDEN Het Engelse voetbal team heeft in het Londense Wembley- stadion een overtuigende zege op Frankrijk behaald. De wereldkampioe nen, die bij de rust met 1-0 de leiding hadden, zegevierden met 5-0. Ruim 85.000 toeschouwers waren ge tuige van de wedstrijd. Aanvalsleider Geoff Hurst had een voornaam aandeel in de overwinning. Hij scoorde drie van de vijf treffers, twee maal doelpuntte hij uit een straf schop. Mike O'Grady gaf de Engelsen na een goed half uur de leiding. Kort na de hervatting Denutte Hurst een straf schop. In de 5e minuut na de rust scoorde Hurst opnieuw. In de slotfase voerden Hurst en Francis Lee de stand op tot 5-0. BRUSSEL In het met vijftiendui zend toeschouwers gevulde Astrid-park te Brussel heeft Anderlecht het Portu gese Benfica in een vriendschappelijke wedstrijd met 3-2 verslagen. Het was een vrij matte vertoning. Benfica speelde in de eerste helft be ter voetbal; Anderlecht was na rust feller. Voor rust scoorden Van Himst en Nordahl /oor de Belgen en Graca voor de Portugezen. Na de hervatting bracht v. Himst de stand op 3-1 alvorens Tor res Benfica's tweede treffer kon laten noteren. Terwijl het „Celtic, Celtic" steeds smekender van de tribunes kwam ver streken de minuten. Gemmell mocht nog een vrije schop nemen en Hughes zag een harde schuiver na een solo 'van Chalmers door Cudicini gestopt In die fase van de strijd, toen er nog ruim een kwartier moest worden gespeeld, werd de Schotse druk bijzonder zwaar. Dertien minuten voor het einde kreeg Hughes opnieuw een goede kans na een misverstand in de verdediging, maar de gelijkmaker bleef uit. De Schotse kampioen ging steeds zenuwachtiger spelen en toen invaller Auldin de 85e minuut na een fout van Cudicini ook niet kon scoren, was het wel duidelijk, dat AC Milan met Ajax, Manchester United en Spartak Trnava, de laatste vier clubs van het Europa Cup-toernooi 1968 - 1969 zou gaan vormen. De opstellingen: CELTIC: Fallon; Craig, Gemmell, Clark, Mc Neill; Brogan (Auld) en Murdoch; Johnstone, Wallace, Chalmers, Hughes. AC Milan: Cudicini; Anquiletti, Schnel- linger (Santin),. Maldera, Malatrasi; Rosato en Lodetti; Hamrin (Rognoni), Prati, Rivera en Scala. UTRECHT De Utrechtse vereni gingen DOS en Velox zijn het eens ge worden over eenfusie, die aan het eind van dit voetbalseizoen kan wor den aangegaan. Het doorgaan van de ze fusie is echter afhankelijk van de medewerking, die door de gemeente Utrecht zal worden verleend. Voornaamste voorwaarde bij deze eventuele fusie is, dat de gemeente Utrecht he* terrein en een deel van de opstallen vap Velox zal overnemen. Hiermede is een bedrag tussen de hon- VALLE HOVIN In het Noorse plaatsje Valle Hovin heeft de Zweed se stersprinter Hasse Boerjes woens dag tijdens internationale schaatswed strijden de 500 meter gewonnen in de goede tijd van 39,8 seconden. De Noor Ivar Eriksen werd met 40,6 tweede en Per Björnag, eveneens uit Noorwegen, bezette de derde plaats (eveneens 40,6). De Olympisch kampioen Erhard Keiler klasseerde zich met een tijd van 41,0 als vierde voor onder ande ren Ard Schenk, die met een tijd van 41,8 op de zesde plaats belandde. In de allround-klasse liet de op de zevende plaats eindigende Jan Bols een tijd van 42,6 voor zich afdrukken. Göran Claesson werd hier eerste in 41,5. Op de 3000 m was Bols ongenaak baar. Hij won in de voortreffelijke tijd van 4.21.6 voor Göran Claesson (tweede in 4.22.2.) en Per Willy Gut- tormsen (derde in 4.24.7). De duizend meter werd gewonnen door Ivar Erik sen (1.22.6). Ard Scrienk, die 1.24.9 no dig had voor deze afstand, klasseerde zich als tweede. MONTREAL De Canadese tennis- bond heeft vier spelers geselecteerd voor de wedstrijd tegen Nederland voor de eerste ronde (Europese zone) van het Davis-Cuptoernooi. De ontmoeting wordt vrijwel zeker op 9, 10 en 11 mei op de Scheveningse Metsbanen ge speeld. De Canadese afvaardiging be staat uit de 23-jarige Mike Belkin, de drie jaar oudere Harry Fauquier, de 25-jarige Tony Bardsley en John Sharpe, een speler van Australische origine, die 29 is. Fred Bolton is niet- spelend aanvoerder van de ploeg. Spelmoment uit de wedstrijd tussen AEK Athene en Spartak Trnava. ATHENE Het Tsjechische Spartak Trnava heeft zich geplaatst voor de halve finales van het voetbaltoernooi om de Europese beker voor landskampioenen. Spartak speelde in Athene in de tweede wedstrijd voor de kwartfinales met 11 gelijk tegen AEK Athene. De eerste ontmoeting, die enkele weken geleden in Trnava werd gehouden, had den de Tsjechen met 21 gewonnen. Spartak, dat na de magere zege in de thuiswedstrijd de ontmoeting met AEK te Athene met de nodige zorg te gemoet had gezien, bleef in de Griekse hoofdstad prachtig overeind. De ruim veertigduizend toeschouwers in het Philadelphia-stadion moedigden AEK fanatiek aan. De Tsjechen, die nogal wat moeite hadden met het harde, oneffen veld, namen desondanks in de 23e minuut van de door de Italiaanse scheidsrech ter Lo Bello goed geleide ontmoeting door een treffer van middenvoor Svec verrassend de leiding. Spartak concentreerde zich na dit doelpunt voornamelijk op de verdedi ging waarbij vooral de sterke mandek king van de Tsjechen voor de Grieken vrijwel onoverkomelijk bleek. Door het uitstekende werk van doelman Geryk, die vele mbalen prachtige reddingen verrichtte, duurde het tot dertien mi nuten voor het einde, eer Papaionnou AEK op gelijke hoogte kon brengen. Spartak trok zich daarna geheel in de defensie terug en gaf het gelijke spel, dat voldoende was om de halve eindstrijd te halen, niet meer uit han den. derd vijftigduizend en tweehonderddui zend gulden gemoeid. Het terrein zou dan weer in huur moeten worden ge geven aan de amateurclub Velox. Gezien de precaire financiële situa tie, waarin de gemeente Utrecht ver keert, zal dit nog een groot knelpunt worden. Alle bijzonderheden en voorwaarden om tot een fusie te komen worden thans door het Utrechtse gemeentebe stuur bestudeerd en binnenkort zal een standpunt worden bepaald. Kan de ge meente niet aan deze voorwaarde vol doen, dan gaat ook de fusie niet door. In afwachting hiervan hebben DOS en Velox zelf al maatregelen genomen. Alle contracten met trainers, verzor gers en spelers voor zover die aan het eind van dit seizoen aflopen, zijn of worden opgezegd, zodat het nieuwe be stuur na een fusie de handen vrij zal hebben. Jhr. mr. C. J. A. de Ranitz, burge meester van Utrecht, was bijzonder enthousiast over de eventuele fusie tussen DOS en Velox. „Ik hoop, dat het voor elkaar komt. Het is de enige mogelijkheid om het eredivisievoetbal voor Utrecht te kun nen behouden". Burgemeester De Ranitz sprak wel de verwachting uit dat de zaak voor elkaar zou kunnen komen zonder dat de gemeente te grote offers zou moeten brengen. Hoever men intussen was ge vorderd kon hij nog niet zeggen. „De voorbereidende onderhandelin gen worden gevoerd door de wethou der van sportzaken, mr. Looten, die in dezen volledige vrijheid is gegeven", al dus Utrechts burgemeester. De heer H. A. Burgwal, secretaris- penningmeester van de Koninklijke Ne derlandse Voetbalbond, was met de plannen van DOS en Velox erg geluk kig. „Het spijt mij alleen, dat het niet al een jaar of vijf geleden tot een fusie is gekomen. Dan was er nu in Utrecht een club geweest, die bij de sterkste van Nederland zou behoren". „Ik hoop overigens, dat het niet te laat is om de naam van Utrecht als voetbalstad te herstellen". LONDEN Lilian Board, tweede op de 400 meter bij de Olympische Spelen van Mexico, heeft besloten niet deel te nemen aan de Zuidafrikaanse Spelen, die aan het eind van deze maand in Bloemfontein worden gehouden. Lilian Board, die in Zuid-Afrika is geboren, heeft haar besluit aan de leidster van de Britse dames-atletiek- ploeg, Marea Hartman, telefonisch meegedeeld. De atlete vertelde dat zij lang had nagedacht over haar besluit en dat het haar toch beter leek op haar aanvankelijke beslissing terug te komen en niet naar ZuidAfrika te gaan. HEERENVEEN Wil Burgmeyer en Jan Bazen zgn op de kuistgsbaan in Hcerenveen langebaan schaatskam pioen van het gewest Zuid-Holland ge worden. Wil Burgmeyer ondervond al leen tegenstand van Stien Kaiser. De overige rgdsters bleven ver b(j dit tweetal achter. De uitslagen: Dames 500 meter: 1. Wil Burgmey er, 47.8, 2. Stien Kaiser, 48.8; 1.000 meter: 1. Kaiser, 1.40.0; 2. Burgmeyer 1.41.0.1500 meter: 1/2 Burgmeyer/Kai- ser, beiden 2.42.7. Totaal: 1. Burg meyer 152.533, 2. Kaiser 152.633 pnt. Heren, 500 meter: 1. Bazen 42.5, 2. Augustinus 42.8, 3. De Vries 44.6. 1500 meter: 1. Bazen 2.16.0, 2. Augustinus 2.19.7, 3. De Vries 2.19.8. 5.000 meter: 1. Ravenbergen 8.43.1, 2. Van der Meijden 8.45.3, 3. Bazen 8.55.0. Totaal: 1. Bazen 141.083, 3. Augustinus 142.987, 3. De Vries 145.040 ptn. ROTTERDAM De Franse Voet balbond heeft contact gezocht met de Koninklijke Nederlandse Voetbalbond om te komen tot een interland tussen het Oranjeteam en Frankrijk. O Pakistan heeft woensdag in het in ternationale hockeytoemooi, dat in Lahore wordt gehouden, met 2-0 ge wonnen van Spanje. Maleisië speelde voorts in een wedstrijd waarin niet werd gescoord gelijk tegen België. De junioren van Pakistan versloegen Oost- Duitsland met 3-1 en Frankrijk kwam tot een verrassende 2-1 zege op Kenya. ADVERTENTIE De eerste voetbalwedstrijd tussen de nationale elftallen van Israël en Grie kenland sedert negen jaar, woensdag in Tel Aviv voor 15.000 toeschouwers ge speeld, is geëindigd in een gelijk Spel: 3-3. Bij de rust leidden de Grieken met 2-1. ST. ETIENNE Eddy Merckx heeft zich woensdag op prachtige wijze ge handhaafd aan de top van het alge meen klassement van Pargs-Nice. Na dat de Belgische vedette maandag in de eerste tijdrit genoegen had moe ten nemen met een derde plaats, won hij woensdagavond in Saint Etienne op grandioze wijze de tweede rit tegen de klok, die in deze etappewedstrijd voor beroepsrenners is opgenomen. Merckx legde het 6% kilometer lange parcours zo snel af, dat hij op zijn als tweede eindigende landgenoot Her man van Springel een voorsprong had van niet minder dan 15 seconden. Jac ques Anquetil, nog steeds „monsieur Chrono" genoemd, werd derde met 16 seconden achterstand. In het algemeen klassement had dat tot gevolg, dat Merckx zijn voorsprong op Raymond Poulidor, die n de tijdrit als zesde eindigde, heeft vergroot tot bijna een halve minuut en dat de 35-jarige An quetil, die in de algemene rangschik king op de derde plaats staat, nu een achterstand heeft van 45 sec. Jan Jans sen, die in het eerste gedeelte van de derde etappe, die door Franco Bitossi werd gewonnen voor onder anderen Riny Wagtmans (vierde), de slag had gemist, zakte ondanks een redelijke tijdrit naar de zesde plaats op bijna drie minuten van Merckx. De Braban der dankte deze eervolle plaats vooral aan zijn goede tijdrit van woensdag avond. De uitslagen waren: 1. Leman (Belg.) 145 km in 3.48.31 (met bon. 3.48.24); 2. Vasseur (Fr.) z.t. (met bon. 3.48.28); 3. Julien Stevens (Belg.) z.t; 4. Rini Wagt mans (Ned.) z.t.; 5. Merckx (Belg.) 3.48.40; 6. Wolfshohl (W.-Dld.) z.t; 7. Ani (It) z.t; 8. Anquetil (Fr.) z.t.; 9. Van Looy (Belg) z.t.; 11. Van der Vleu ten (Ned.) z.t; 19. Pijnen (Ned.) 3.50.34; 21. Jan Harings (Ned.) z.t.; 22. Steevens (Ned.) z.t.; 23. Dolman (Ned.) z.t; 28. Den Hartog (Ned.) z.t.; 31. Gimondi (It.) z.t.; 46. Janssen (Ned.) z.t; 61. Zoon- tjens (Ned.) z.t.; 68. Ottenbros (Ned.) 3.53.53; 69. Wim Schepers (Ned.) z.t; 73. Hiddinga (Ned.) z.t. en Jan Krekels (Ned.) staakte de strijd. Tijdrit over 6'/2 km: 1. Merckx (Belg.) 8.23.6; 2. Van Springel (Belg.) 8.38.0; 3. Anquetil (Fr.) 8.39.3; 4. Gimondi (It.) 8.45.0; 5. Grosskost (Fr.) 8.48.0; 6. Pouli dor (Fr.) 8.48.5; 7. Bellone (Fr.) 8.48.6; 8. Janssen (Ned.) 8.50.0; 9. Hiddinga (Ned.) 8.53.0; 10. Pijnen (Ned.) 8.57.8; 20. Van der Vleuten (Ned.) 9.14.0; 22. Steevens (Ned.) 9.14.3; 23. Den Hartog (Ned.) 9.14.6; 29. Duyndam (Ned.) 9.17.5; 42. Jan Harings (Ned.) 9.29.4; 55. Wagt mans (Ned.) 9.35.8; 62. Dolman (Ned.) 9.44.0; 65. Ottenbros (Ned.) 9.45.0; 82. Zoontjens (Ned.) 9.58.8; 95. Vianen (Ned.) 10.21.2; 102. Van Looy (Belg.) 10.44.0. Wim Schepers verscheen niet aan de start. Hij staakte de strijd. Algemeen klassement: 1. Merckx (Belg.) 14.18.51; 2. Poulidor (Fr.) 14.19.19; 3. Anquetil (Fr.) 14.19.36; 4. Wolfshohl (W.-Dld.) 14.20.17; 5. Vasseur (Fr.) 14.20.59; 6. Janssen (Ned.) en Bellone (Fr.) 14.21.38; 8. Van Springel (Belg.) 14.21.54; 9. Gimondi (It.) 14.22.02; 10. Raymond (Fr.) 14.22.09; 14. Pijnen (Ned.) 14.22.27; 18. Den Hartog (Ned.) 14.22.49; 30. Van der Vleuten (Ned.) 14.23.41; 33. Wagtmans (Ned.) 14.24.02; 39. Zoontjens (Ned.) 14.24.49; 41. Steevens (Ned.) 14.25.13; 45. Jan Harings (Ned.) 15.25.52; 51. Hiddinga (Ned.) 14.27.442; 54. Otten bros (Ned.) 14.29.35; 58. Duyndam (Ned.) 14.30.28; 59. Van Looy (Belg.) 14.30.37; 60. Dolman (Ned.) 14.31.09; 100. Vianen (Ned.) 14.44.23. EREDIVISIE 0 FSCVolendam SpartaHolland Sport,v 0 NACTelstarj O Go AheadFC Twente2 0 GVAVFeijenoordj ADO—MVV AZ '67—DWS3 PSV—NECi ERSTE DIVISIE Blauw WitEindhoveni 0 RCHHelmond Sport3 O DFO—SC Cambuur2 VitesseVeendam HeraclesWageningenj FC Den BoschRBC1 SVV-HVCI 3 HaarlemDe Volewijckers1 0 ElinkwijkWillem II1 TWEEDE DIVISIE Roda JC—ZFC 3 Fortuna VI.Edo1 ExcelsiorHermes DVSI NOADAGOW1 0 PECZwolse Boys 2 SC DrenteDe Graafschap3 HeerenveenFC VVV1 O GooilandLimburgia3 Velox—Baronie1 De wedstrijden met ervoor komen voor op de toto van deze week.

De Vallei | 1969 | | pagina 17