Op circuit „De Hoer Wereld-elite van motocrossers start zondag in St.-Anthonis ADO-trainer Happel Ernst is kwaad Wieleramateurs openen morgen wielerseizoen met negende Ster van Zwolle Blessures bij FC Twente Blauw-Wit gaat over tot verlaging toegangsprijzen Italiaan Zandegu winnaar 4e etappe Parijs-Nice Weekendsport op radio en tv EVINRUOE SKF1 ontmoet produktief Vogel JENEVER DE GRAAUWE HENGST Westra weigert zijn ontslag te aanvaarden BOKSER REGIS IN LEVENSGEVAAR Cooper verdedigde met succes zijn Europese titel Nigeria dreigt met uittreding IAAF Toch ook „verlies" voor Sir Alf Ramsey Iwat een fijne echte service Concurrentie Zijspannen Renners naar buitenland Weggaan 50 cc senioren Feijenoord - St.-Truiden Winst voor Bols in Valle Hovin Merckx heeft goede kansen op zege Valeri Brumel: 2 meter Gemak Pakistan won hockeytoernooi Engelse league Tennismeisjes ook in dubbelspel uitgeschakeld 10.65 SPORT IN 'T KORT buitenboordmotoren daar staat achter! Pagina 15 VRIJDAG 14 MAART 1969 De eerste grote klassieke internatio nale motocross van het seizoen vindt aanstaande zondag weer plaats op het prachtige circuit „De Hoef" in het Bra bantse St. Anthonis. Dit eerste treffen onder de titel „Moto-cross der Azen" Is zo langzamerhand een traditie gewor den voor de motorclub SMC. De sterk ste renners van Europa komen graag naar deze eerste krachtmeting, die een puur aftesten van eikaars krachten voor het komende seizoen is. De cross van dit jaar zal meer dan ooit te voren zijn naam eer aan doen. Behalve de Oostduitse wereldkampioen Paul Frie- derichs, die alleen voor de Grand Prix een uitreisvergunning krijgt, starten alle renners uit de topklasse van Europa. Het kleine plaatsje St. Anthonis orga niseert tweemaal per jaar een cross. Naast de jaarlijkse „Cross der Azen" wordt ook elk jaar een Grand Prix ver veden. Vorig jaar trokken beide wed strijden, die tot de grootste van Neder land kunnen worden gerekend, ruim vijftigduizend toeschouwers. Naast een sterke buitenlandse deelneming komt een eveneens bijzonder sterk Nederlands veld aan de start. Aangevoerd door de Nederlandse kampioen 250 cc Frans Sigmans en Gerrit Wolsink, kampioen 500 cc, starten voor Nederland onder meer Pierre Karsmakers, Jo Lammers, Jan Keizer, Jo Roelofsen, Ton, Paul en Martien van Heugten, Stef van der Sluis, Wiebe Plötz en Frits Selling. Frans Sigmans werd in 1967 zowel als ln 1968 verrassend winnaar. Of hem dat voor een derde maal zal gelukken staat nog te bezien. Voor iedere renner is het winnen van deze eerste internationale krachtmeting van zeer veel belang voor het verdere seizoen. De Belg Joel Ro bert, die in 1965 en 1966 met de erepalm ging strijken, was er vorig jaar niet bij. Dit jaar zal hij zeker de grootste con current zijn van Sigmans. Een felle strijd tussen deze twee kemphanen staat te wachten en daar kon de tacti cus Gerrit Wolsink wel eens profijt van trekken. Frans Sigmans in een van zijn spectaculaire sprongen. Voor hem geldt „Driemaal is scheepsrecht" De vier Nederlandse kanshebbers (v.l.n.r.) Jan Keizer, Frans Sig mans, Jo Lammers en Gerrit Wolsink. Overigens telt het buitenlandse ren- nersveld zo enkele serieuze kandidaten. De Zweed Ake Johannson, vorig jaar tweede, zal zich graag op Frans Sig mans willen revancheren. Met zijn land genoten Torsten Halmann, Bengt Aberg DVFRTENTI K JONGE JONGE JONGE per hele en Christ Hammergren zal eveneens ter dege rekening gehouden moeten worden. Ook de Engelsen komen met een zeer sterke ploeg naar St. Anthonis. De Engelse kampioen John Banks wordt bijgestaan door Jeff Smith, Dave Bickers en Keith Hickman. En al is het dan een solócross, de Engelsen weten wat teamwork is en het nationale be lang speelt bij hen een grote rol. Behalve de Belg Joel Robert komen ook zijn landgenoten Frans Slechten, Jacques van Velthoven en Frans Min ne naar het circuit „De Hoef". Verder komen uit voor West-Duitsland Wolf gang Muller, Alfred Hulsmann en Jür- gen Baumgarten; voor Denemarken Finn Ingemann; voor Tsjecho-Slowakije Emil Kazda en voor Zwitserland Sa muel Wuilemin en Bernard Bussy. In deze „Azen-cross" worden drie man ches van 20 minuten en twee ronden ge reden. De eerstaankomende krijgt 25 punten, de tweede 24 punten enz. De renner, die over de drie manches de meeste punten verzamelt is winnaar. Bij een geiijk aantal punten beslist de tijd. In een bij wedstrijd komen de zijspan nen internationaal aan de start. Ook nier de gehele Europese top met voor Engeland Dave Trealeven en John Tur ner; voor Zweden Knut Koskvist; voor België Leon Liekens, Arthur Nuyts en de Gebr. Joosten; voor Denemarken Ove Larsen. Deze buitenlanders krijgen een bijzon der sterk Nederlands veld tegenover zich met de grote favoriet Broer Dirkz aan het hoofd. Verder Jan ten Ti je, Ben Snijder, Dick Muller; Dick Gijs- bersen, Stefan van Heugten, Bennie Braakhekke, Ben v.d. Goorbergh. Henk Hilderink en Ronnie Lubbers. Zij rij den twee manches van 30 minuten en DEN HAAG Zes Nederlandse ren ners zullen in de komende weken deel nemen aan twee etappe wegwedstrijden in Algerije, n.l. aan de „Pijl van Alge rije" van 2228 maart en de Ronde van Annabar van 31 maart tot 6 april. De zes renners zijn: Guus Zantingh (Aals meer), Adrie Wouters (Zundert), Piet Hoekstra (Dokkum), Bennie Groen (Steenwijk), Hans Verbeek (Poeldijk) en Bart Solaro (Den Bosch), Ploegleider is d« heer Kouwenhoven uit Den Haag. DEN HAAG In de loop van van daag zal het bestuur van de Haagse eredivisieclub ADO opening van zaken geven over een conflict tussen trainer Ernst Happel en de voorzitter van de sectie betaald voetbal, de heer Chou- foer. Dit conflict zou zijn ontstaan na afloop van de bekerwedstrijd NEC- ADO, die door de heer Choufoer als uitermate slecht werd gekwalificeerd. Ook zou de voorzitter van de sectie be taald voetbal van de Haagse club heb ben gezegd dat hij twijfelde aan een goede aanpak. Dat laatste nu heeft trainer Happel zich erg aangetrokken. Hij was ver bolgen over deze kritiek. Happel, die een contract heeft tot en met het sei zoen 1970-'71, stelde zelfs dat indien een en ander niet tot zijn genoegen zou worden rechtgezet, hij niet zou aarzelen onmiddellijk de eerstvolgende trein naar Wenen te nemen. Ernst Happel is reeds zeven jaar verbonden aan de HaagSe club. Volgens de trainer van de Hagenaars moest er in de ploeg het mes worden gezet. Indien de heer Choufoer zou hebben gezegd dat Van den Burgh - van diens kant kwamen de doelpunten - en Piet de Zoete - schoonzoon van de heer Choufoer - zowel verdedigend, als conditioneel en mentaal hadden ge faald. dan had Happel er vrede mee gehad. Maar kritiek op zijn aanpak ging hem te ver. Tot gisteravond was er van een definitieve breuk echter nog geen sprake. twee ronden. Dezelfde puntentelling als bij de 500 cc is hier van toepassing. Om precies twee uur vindt de eerste start plaats. In een voorwedstrijd komen de 50 cc senioren aan de start. Hier starten on der meer Jan Brinkhof, Bennekom; Wim van de Brink en Jem Hol uit Hars kamp, G. Lenderink uit Zelhem, G. Nijkamp uit Eefde en Joh. Braakhek ke uit Barchem. Deze wedstrijd begint om één uur. ZWOLLE Morgen wordt het wie lerseizoen 1969 officieel geopend met de 9e Internationale Ster van Zwolle, een klassieke wegwedstrijd over 150 km. Om 11 uur 'b morgens zullen bijna 170 van de beste amateur-wielrenners van Nederland door de Zwolse wethou der van sportzaken, de heer J. Hub- bers, worden weggeschoten. Ze rijden dan van Zwolle naar Wijhe, Kaalte en Heino en passeren na 58 km Zwolle weer. Men koerst dan richting Dalfsen Ommen, Balkbrug, Den Hulst, Has selt (waar de renners 107 km achter de rug hebben), via de kronkelige dij ken naar Genemuiden, Kampen weer teurg naar Zwolle, waar zo omstreeks kwart voor drie de eerste renners op de Zwartewaterallee, in de Zwolse stadswijk Holtenbroek, finishen. Het organiserende Comité Ster van Zwolle heeft de afgelopen maanden bergen werk te verzetten gehad eer dit wielersportevenement van formaat in kannen en kruiken was. Dankzij de medewerking van de rijkspolitie en niet te vergeten de politie van Kampen en Zwolle, kan deze eerste grote klas sieke wegwedstrijd van het wielersei zoen 1969 weer van start gaan. Bondscoach Joop Middelink zal ln zijn bekende gele volgerswagen onge twijfeld nauwlettend de coureurs gade slaan. In dit verband doelen we op ZEIST Vier voetballers van FC Twente worden sinds gisteren in het sportcentrum te Zeist behandeld voor blessures. Het zijn Pahlplatz, Van Dijk, Houwaart en Achterberg. Palhphlatz raakte dinsdag geblesseerd in het oefenduel tussen de Oranje-selec tie en het amateurteam. Na afloop van deze wedstrijd bleek ook Dick van Dijk last te hebben van enkele pijnlijke spie ren. Houwaart kwam geblesseerd naar de centrale training en Achterberg heeft al enige dagen last van 'n pijnlijke rug. Bondscoach Kessler en dokte Mos terd hebben Twente aangeboden de blessures van de selectiespelers te be handelen in Zeist. Hiermee ging Twente akkoord. De Enschedese eredivisieclub heeft van de gelegenheid gebruik gemaakt om ook Achterberg naar Zeist te stu ren. De vier spelers zullen vandaag naar huis terugkeren. Het elftal van Twente voor de zondag te spelen wed strijd tegen Go Ahead zal mede door deze blessures pas kort voor het begin van de oostelijke derby in Deventer worden samengesteld. AMSTERDAM De Amsterdamse voetbalclub Blauw Wit gaat met ingang van zondag zijn toegangsprijzen dras tisch verlagen. Met ingang van die da tum kost een overdekte plaats op het sportpark naast het Olympisch stadion nog maar drie gulden, 'n zitplaats langs LEEUWARDEN De heer S. Wes tra, manager van Sportclub Cambuur die zoals wij gisteren reeds berichtten door het dagelijks bestuur van de stich ting op staande voet is ontslagen, gaat gewoon door met zijn werk. Toen hem dinsdagavond het ontslag werd aangezegd is hij niettemin weer naar het Cambuurstadion gegaan om daar zijn werk te doen. Ook gister avond deed hij dat. Manager Westra heeft de elftallen opgesteld in overleg met de trainer en met de spelers gesproken. -Uit alles blijkt dat de heer Westra weigert zijn ontslag te aanvaarden. Bovendien heeft hij hiervan nog geen schriftelijke bevestiging ontvangen. De spelersraad van Sportclub Cambuur kwam gisteravond in spoedveragde- ring bijeen en ook het dagelijks be stuur van de vriendenclub Sportclub Cambuur had een spoedvergadering belegd. „Ik ga zondag beslist mee naar de uitwedstrijd tegen DFC", al dus de manager. „Tenzij het bestuur tegen mij zegt dat ik niet meer mag werken". ROTTERDAM De Rotterdamse eredivisieclub Feijenoord speelt donder dagavond een lichtwedstrijd tegen het Belgische Sint-Truiden. Sint-Truiden staat in België op het ogenblik op de zesde plaats. het veld twee gulden en één achter het doel een gulden. Die prijzen waren bij de laatste thuiswedstrijd nog respectie velijk f 6,—, f 3,50 en f 2,50. Blauw Wit wil door die prijsverlaging de belangstelling voor zijn thuiswed strijden stimuleren. Het trekt nu een gemiddelde van 2500 tot 3000 toeschou wers. Mr. R. Heukels, voorzitter van de stichting betaald voetbal van Blauw Wit: „We zijn tot dusver constant met de toegangsprijzen in het betaalde voetbal meegegaan, maar we hebben daarbij uit het oog verloren, dat Blauw Wit is voortgekomen uit een volkswijk als de Kinkerbuurt De bevolking daar heeft ons in het verleden naar succes sen opgestuwd, maar nu hebben we hen van ons vervreemd door de toegangs prijzen, die voor gezinnen met een laag inkomen te hoog zijn". Bestuurslid Lou Lap bestreed, dat be ter voetbal de eerste voorwaarde is om meer publiek te trekken. „Ajax had de zaterdag voor zijn Europa-Cup-duel met Benfica maar amper tienduizend toeschouwers, terwijl het zonder con currentie was. Wij hebben fouten gemaakt door de prijzen te hoog op te schroeven. Een aanhang van twaalf- tot dertienduizend mensen in Amsterdam hebben we daar door verspeeld". Het bestuur van Blauw Wit ziet het succes van zijn jongste maatregel ove rigens op lange termijn. Uiteindelijk koestert het de hoop nog weer eens in het Olympisch stadion te kunnen spelen, als de getrouwen hun weg naar de club hebben teruggevonden. VALLE HOVIN Jan Bols heeft donderdag tijdens internationale schaatswedstrijden in het Noorse plaatsje Valle Hovin de 5000 m gewon nen in 7 min. 34,4 sec. De Noor Per Willy Guttormsen werd in 7.49.1 tweede. Op de 500 m eindigde de Nederlander als tweede in 42,4 sec. De Noor Svein-Erik Stiansen zegevier de in 41.7 sec. De Zweed Hasse Börjes was ook nu ongenaakbaar op de 500 m sprintersklasse. Hij won in 40,6 sec. Ard Schenk werd met 41.5 tweede. LONDEN De bokser Ulric Regis uit Trinidad verkeert in levensgevaar. Dins dagavond verloor hij op punten van de Hongaarse zwaargewicht Johan Bugner. Een paar uur na 't gevecht, dat in Lon den werd gehouden, werd Regis bewus teloos in zijn hotelkamer aangetroffen. Aangkomen in het ziekenhuis bleek een spoedoperatie noodzakelijk. Men heeft een bloedprop in de hersenen verwij derd. renners als Ger Harings, Harrie Jan sen, die in 1967 de Ster van Zwolle ver rassend op zijn naam bracht, Henk Nieuwkamp, Theo v. d. Leeuw, Pop- ke Osterhof, Jan Aling, Piet Hoekstra, Bennie Groen, Rink Cornelisse, Gerrit Lieferink, Marcel Pennings, Tino Ta bak, Frans v. d. Ruit, Fred Niemeijer, Michel Bertou, Ad Duyker, Louis Westrus, Jan Peetoom, Arie Bakker, Gerrie Bruin, Jan Buis, Evert Diepe- veen enz. Er zijn ongetwijfeld nog meer renners, die proberen ln deze eerste koers hun visitekaartje af te geven. Kortom, het zal zeker weer span nend toegaan in deze eerste wegwed strijd, die een internationaal tintje krijgt omdat ook een sterke Duitse amateurformatie van start gaat met de renners Dieter Ubing uit Ennepe- tal, Axel Krause uit Dortmund, Peter Küper uit Bochum, Rof Gruthoff en Rolf Waschelenski uit Gelsenkirchen welke laatste in 1968 „Jugendmeister" van Duitsland werd en 43 overwinnin gen boekte. Rolf debuteert dus in de Ster van Zwolle. Tenslotte de ere-lijst van de Ster van Zwolle: 1961 Jan Rol, 1962 Jan Schroder, 1963 Evert Dickhof, 1964 Henk Koop mans, 1965 Harrie Stee- vens, 1966 Jan v. d. Horst, 1967 Harrie Jansen en 1968 Herman Hoogzaad. Anton Ebben is donderdagavond met Kairouan vijfde geworden in de kwalificatie voor de Grote Prijs van de Bondsrepubliek van het internationale indoor concours hippique in Dortmund. De Duitser Hans Gtinther Winkler ze gevierde met Enigk. Hij ging in 31,9 se conde foutloos rond. De Brit Sam Campbell werd met April Love tweede in 32,2 sec. Ebben, die eveneens geen fout maakte, had 34,1 sec. nodig. I ROME Henry Cooper heeft in Ro me met succes zijn Europese bokstitel in het zwaargewióht verdedigd tegen de Italiaan Piero Tomasoni. Cooper, die sterk is, maar nogal eens tot opgave wordt gedwongen omdat de omgeving rondom zijn ogen snel opengaat, ha merde zijn tegenstander in de vijfde ronde voor de volle tien tellen tegen de vloer. In Italië had men yrij zeker durven rekenen op winst voor Tomasoni, ook al heeft die een kortere reach. Cooper is namelijk niet gewend aan het boksen buiten Engeland. In de vijftien jaar dat hij in het vak is, was dit de vijfde maal dat hij in het buitenland bokste. BOLLENE Dlno Zandegu, de bijzonder rappe soldaat van Salvarani's ploeg leider, signor Luciano Pezzi, won donderdag de vierde etappe van Parys-Nice. Hy was het, die de 205 loodzware kilometers tussen Saint Etienne en Bollene het snelst aflegde. De 28-jarige Italiaan mocht er, zoals te doen gebruikelijk, een zoen tje van de plaatselijke schone voor in ontvangst nemen. Het gebaar echter dat hU naar Merckx maakte en dat zoveel wilde zeggen als dat die de sterkste was, sprak boekdelen. Ook Zandegu, de ervaren ln het wielervak doorknede Italiaan, was er dus van overtuigd: „Merckx is gewoon de sterkste". MOSKOU Valeri Brumel, wereld recordhouder hoogspringen met 2.28 meter, heeft donderdag in Moskou tij dens de training een sprong van 2,00 meter gemaakt. Zoals bekend had de Russische wereldrecordhouder twee jaar geleden een ernstig motoronge luk, waarna men veronderstelde dat zijn atletiekcarrière in ieder geval zou zijn beëindigd en het uiterst twijfel achtig achtte dat hij ooit nog goed zou kunnen lopen. De revalidatie-gym- I nastiek heeft de Russische sportman echter weer teruggebracht op het be- ginpunt van zijn carrière en nu ver wacht men in Moskou dat Brumel bin- lenkort, dat wil zeggen binnen enkel# maanden, weer in wedstrijden zal uit kamen. LAGOS „Nigeria overweegt zich terug te trekken uit de internationale atletiekfederatie (IAAF) wanneer de internationale organisatie geen straf maatregelen overweegt om te voorko men dat buitenlandse atleten zullen deelnemen aan de Zuidafrikaanse Spe len, die alleen voor blanken zijn", heeft de heer Daniel Enajekpo, secre taris-generaal van de Nigeriaanse at- letiekbond donderdag bekendgemaakt. Zoals bekend is Zuid-Afrika aangeslo ten bij de IAAF. Volgens de heer Enajekpo kunnen de spelen in Bloemfontein een eind# maken aan het vertrouwen dat de le den hebben in de IAAF en zelfs een scheuring in de federatie veroorzaken. De atletiekbond van Nigeria grondt zijn bezwaar tegen de Zuidafrikaanse Spelen op het uitgangspunt van de IAAF, dat geen discriminatie wegens ras in de atletiek mag worden toege past. LONDEN Sir Alf Ramsey, coach van het Engelse elftal, heeft woensdagavond na de 50 zege van zijn ploeg op Frankrijk niet al te lang in de roes van de vreugde geleefd. Toen de Brit, die in de adelstand werd verheven na dat Engeland drie jaar geleden onder zijn leiding wereldkampioen werd, thuis kwam bleken inbrekers van zijn afwezigheid gebruik te hebben gemaakt. Er was voor een bedrag van 1800 gulden aan juwelen, goud en me dailles gestolen. Nu had de Belg ook wel weer reden tot deze gedachte gegeven. Ontsnap pingspogingen van onder anderen Feli ce Gimondi, Gilbert Bellone, Rik van Looy en een boze Jan Janssen Wolfs- hohl heeft woensdag door zijn gejaag in de kopgroep mijn kansen de vernie ling in geholpen werden door Eddy Merckx zelf of door zijn rood-witte garde met zo'n opvallend gemak gepar- reerd, dat het hoogstwaarschijnlijk aan een onoplettendheid van de Belg was te danken, dat de slimme Bellone. op het laatste klimmetje voor de finish toch nog weg kwam. De Fransman kreeg gezelschap van zijn landgenoten Catieau en Delisle en de attente Zan degu. Het groepje veroverde snel een voorsprong van twintig seconden, maar toen Delisle moest afhaken en Merckx zich aan de kop van het peloton plaats te, liep de voorsprong zienderogen te rug. Het drietal had op de streep nog zes seconden over, zodat een wat moei lijk lachende Merckx, die verklaarde nog steeds pijn te hebben aan zijn enkel, steeds meer uitzicht begint te krijgen op een triomftocht over de Promenade des Anglais in Nice. De uitslag van de vierde etappe luidt: 1. Zandegu (It) 5.30.10 (met boni ficatie 5.30.04); 2. Catieau (Fr.) z.t. (met bon. 5.30.07); 3. Bellone (Fr.) z.t; 4. Basso (It) 5.30.16; 5. Van Rijckeghem (Belg.) z.t.; 6. Dancelli (It) z.t; 7. Stee- vens z.t.; 8. Wolfshohl (Wdld) z.t.; 9. Daler (Tsj.) z.t. 10. Samyn (Fr.) z.t.; 11. Janssen z.t.; 12. Harings z.t.; 13. Zoon tjes z.t.; 15. Wagtmans z.t.; 16. Dolman z.t.; 26. Pynen z.t.; 27. Schepers z.t.; 33. Merckx (Belg.) z.t.; 34. Pogliali (It.) en de rest van het grote peloton, waarin LAHORE Pakistan, olympisch kampioen in Mexico, is winnaar gewor den van de a-groep van het interna tionale hockeytoernooi in Lahore. De junioren van Pakistan bezetten de eerste plaats in het eindklassement van de b-groep. In de halve finales, die vandaag worden gespeeld, komt Pakis tan uit tegen Frankrijk en de junioren van Pakistan tegen Maleisië. Donderdag werden de laatste wedstrijden voor de groepen gespeeld. De jeugd van Pakistan won met 2-0 van Australië en Maleisië zegevierde met 1-0 over West-Duitsland. De eindstanden in de beide groepen zijn: A-groep: Pakistan Maleisië België West-Duitsland Spanje 15-0 4-9 2-4 3-5 1-7 B-groep: Pakistan jeugd Frankryi: Australië Oost-Duitsland Kenia 10-1 5-6 5-4 3-7 1-6 LONDEN In de eerste divisie van de Engelse voetbalcompetitie is o nsdagavond één wedstrijd ge peeld. Leicester City won op eigen veld met 2-0 van Queens Park Ran gers. zich echter niet bevond: 90. Van der Vleuten 5.30.51. Bodart (Belg.), Spahn (Zwitserland), Van Lancker (Fr.) Chemello (It.) Cre- pel (Fr.), Boons (Belg.) en Gonzales (Sp.) staakten de strijd. Het algemeen klassement: 1. Merckx (Belg.) 19.49.07; 2. Poulidor (Fr.) 19.49.36; 3. Anquetil (Fr.) 19.49.52; 4. Wolfshohl (Wdld) 19.50.33; 5. Vasseur (Fr.) 19.51.15; 6. Bellone (Fr.) 19.51.48; 7. Janssen 19.51.54;; 8. Van Springel (Belg.) 19.52.10; 9. Zandegu (It.) 19.52.16; 10. Gimondi (It.) 19.52.18; 14. Ex aequo Catieau (Fr.) en Pijnen 19.52.42; 19. Den Hartog 19.53.05; 32. Wagtmans 19.54.18; 36 Van der Vleuten 19.54.32; 39. Zoontjes 19.55.05; 41. Steevens 19.55.29; 45. Jan Harings 19.56.08 53. Ottenbros 19.59.51; 56. Van Looy (Belg) 20.00.53; 57. Schepers 20.00.56 en 59. Dolman 20.10.35. HILVERSUM In de rubriek „Sport van het week end", onderdeel van het NTS-program- ma Scala, dat zaterdag van 19.03 tot 19.30 uur via Nederland 2 wordt uitge zonden, kan men gedeelten zien van de Europa Cup-volleybalwedstrijd Parijs- Nice en de zaterdagmiddagvoetbalwed strijd WOG - Go Ahead/Kampen in Harderwijk. In het NTS-Sportprogramma, dat zondag van 19.30 tot 20.30 uur via Ne derland 1 wordt uitgezonden, wordt wijzigingen voorbehouden aandacht besteed aan: de voetbalwedstrijden Go Ahead - FC Twente en PSV - NEC; het laatste gedeelte van de ijshoc- keywedstrijd USSR - Zweden, die in het toernooi om het wereldkampioen schap in Stockholm wordt gespeeld; de laatste etappe van de wielerweg- wedstrijd Parijs-Nice (de Koers naar de zon); de basketbalwedstrijd Lions-Punch in Zand voort; de nationale kampioenschappen ge wichtheffen in Leiden; de internationale motocross in St. Anthonis. In het NRU-Sportprogramma Lang de Lijn (14.30-17.00 uur via Hilversum II en 18.10-18.30 uur via Hilversum I) wordt verslag redaan van: de voetbalwedstrijden Go Ahead - FC Twente, GVAV - Feijenoord, ADO- MVV en Fortuna/Sittardia - Volen- dam; de internationale motorcross in St. Anthonis; de paardenkoersen in Alkmaar; uitslagen en overzichten van hockey, amateurvoetbal en korfbal. In het RONO-programma „Sport voor Sport" wordt zondagavond van 18.30 tot 19.2C uur naast dc gebruike lijke reeks uitslagen verslagen en be richten uitvoerig aandacht besteed aan de wedstrijden Go Ahead - F.C. Twen te; GVAV - Feijenoord; Vitesse - Veen- dam; Heracles - Wageningen; PEC- Zwolsche Boys en S.C. Twente - De Graafschap in het betaalde voetbal en Quick Nijmegen - Ede; Emmen-Germa- nicus en GVAV/Rap—Harkema Open de bij de amateurs. De woensdagavond in Enschede gespeelde eredivisiewedstrijd voor de volleybalcompetitie (dames) tussen Vredestein/Achilles 3 en Isala werd door eerstgenoemde club met 3-1 ge wonnen. De setstanden waren: 15-6, 15-7, 15-7 en 15-13. ADVERTENTIE BARRANQÜILLA Astrid Suur- beek en Judith Salomé hebben het in het dames-dubbelspel van de open tenniskampioenschappen van Colum bia in Barranquilla niet kunnen red den. In de eerste ronde verloren zij met 1-6 en 2-6 van de Canadees-Ame rikaanse combinatie Fay Urban Pat Hogan. De voornaamste resultaten waren verder: Heren-enkelspel, derde ronde: Fillil (Chili) Battrick (GB) 6-4, 4-6, 7-5;. Bowrey (Austr) Bengston (Zwe) 9-7, 6-1; Kodes (Tsj. SI) Spear (Joeg) 7-5, 6-2. Dames-enkelspel, tweede ronde: Judy Tegart (Austr) Christina Sandberg (Zwe) 6-3, 6-4; Helga Nies- sen (W Did) Fay Urban (Can) 6-4, 6-3. Judith Salome werd met de Colum- biaan Castillo ook uitgeschakeld in de tweede ronde gemengd-dubbelspel. De Nederland-Columbiaanse combinatie verloor met 6-0, 6-1 van de Australi sche Judy Tegart en de Brit Mark Cox. VEENENDAAL De eerste uitga ve van SKF bindt morgen op eigen terrein de strijd aan met de koploper van de tweede klasse A, het ongesla gen Vogel. De Veenendaalse ploeg, die vorige week in Amsterdam teleurstel de door met 53 ten onder te gaan te gen DTV, zal waarschijnlijk ook mor gen de eer moeten laten aan de gas ten, die doorgaans uiters produktief zijn. SKF, met een achterstand van tien punten op Vogel, kan de bezoekers echter een puntje afhandig maken, wanneer het conditioneel wat sterker is dan in de laatste wedstrijd en bo vendien de mentaliteit wat verbetert. De stand in de tweede klasse A. luidt momenteel: Vogel 10 9 1 0 19 83 44 D.T.V. 11 7 0 4 14 48 37 Excelsior 11 6 2 3 14 54 47 B.F.C. 10 4 3 3 11 33 36 Tovers 12 5 0 7 10 45 65 S.K.F. 10 3 3 4 9 37 41 O.kwart. 11 3 2 6 8 39 47 Haarlem 9 2 2 5 6 36 41 S.V.K. 10 1 1 8 3 34 51 SKF 2, dat vorige week in verband met blessures niet behoefde aan te treden tegen DSV 2, gaat bij Auster- litz op bezoek, een formatie die in Veenendaal een verrassende 411 overwinning boekte. De Veenendalers zinnen morgen op wraak. SKF 3 speelt thuis tegen RDZ 3, ter wijl de vierde Veenendaalse editie als gastvrouw optreedt van Arena 3 uit Rhenen. De juniorenploegen van SKF zijn beide vrij. Het jeugdprogramma vermeldt de volgende wedstrijden: KVO A - SKF A; KVO B - SKF B; Bataven A - SKF C; pup.: Gelria 2 - SKF 1.

De Vallei | 1969 | | pagina 15