Veenendaals dagblad Apollo-10 wordt wellicht overgeslagen Buiten hij Tiel Brief van artsen aan minister Israëlische luchtaanval op bases van El Fatah union elektra PvdA-jonjjeren achter bestuur mét v. d. Louw Gelders-Utrechtse streekcourant voor Rijn- en Gelderse Vallei Voorjaar 1970 begint houw van Waalbrug „Gelden voor Suriname komen goed terecht" JAMIN Geleerden tegen Sentinel Opnieuw inbraak bij V en D in Groningen Studentenrel in Leuven Vrijspraken in Brocades-zaak Vrouw leefde weken met dode zuster Na landing begonnen de moeilijkheden Verworpen model SCHRAPPEN OP DE VADER VIEL NIET TE REKENEN OVERSLAAN Brand in Leiderdorp: half miljoen schade NA LANGE VERGADERING OVER STANDPUNT INZAKE TARIEVEN MEISJE KILOMETERS MEEGESLEURD MINISTER RAKKER: Egyptische olietanks weer in brand gescholen Wapen U tegen vocht en kou met een verwarminqs-matros Volgens een recent vergelijkingsonderzoek: ERKEND DE BESTE melkhazelnootjes Kans op regen Bur. voor redactie en administratie t Prins Bernhardlaan 28. Veenendaal, Teief. 08385-10550 (adm.). 10757 en 10955 (red.), Giro 1321600. Losse nummers 0,25; Abonnement 0,97 p. w., 4,15 p. m., 1 12,35 p. k. VALLEI Voortzetting van het nieuwsblad „De Vallei' opgericht in 1926. Uitg.: Wegener's Couranten Concern n.v. Advertentietarieven op aanvraag. VRIJDAG 14 MAART 1969 - 43e JAARGANG no. 62 ii uw li ill——»» gawiM .ss* - nMiMi in—w—iiwin a HOUSTON Het Amerikaanse ruimteschip Apollo-9 heeft gisteravond een perfecte landing in de Atlantische Oceaan gemaakt, na een succesvolle tien daagse ruimtevlucht, die de weg opent voor een landing op de maan later dit jaar. De cabine kwam slechts anderhalve km uit de „roos" in zee, en binnen 50 mi nuten stonden de ruimtevaarders James McDivitt, David Scott en Russell Schweickart op het dek van het helikoptermoederschop „Guadalcanal", toege juicht door de bemanning. Duidelijk zichtbaar vanaf het ber gingsschip was de Apollo-9 precies op de vastgestelde tijd, een minuut over zes, met de goede kant boven op het water neergekomen. De vorige beman de Apollo's waren ondersteboven ge land en moesten door speciale inge bouwde drijvers worden opgericht. Kikvorsmannen waren snel ter plaat se en lieten de astronauten na de noodzakelijke routinehandelingen over stappen in rubberbootjes, van waaruit ze door een helikopter werden opge pikt. Dit ging nogal moeilijk. Het langzij brengen van de rubberboten vereiste veel moeite. Af en toe kap seisden de rubberboten en de „kooi" van de helikopter die de astronauten CV wordt tegenwoordig nogal aan- dacht geschonken aan de op nieuw in de handel gebrachte aar dewerk nestkast van een vroegere generatie en ik heb daar in dit ru briekje van enkele weken geleden ook aan meegedaan, ja zelfs heb ik er destijds ergens een opgehan gen. Het blijkt echter, dat we dit model moeten wantrouwen; in Duitsland werden er reeds jaren geleden proeven mee genomen en toen brachten de spreeuwpotten of -kruiken het er slecht af. Vooral in natte zomers bleek de onbruik baarheid, want 47'U der jongen stierven, terwijl in een nabij bos- gedeelte opgehangen 25 houten kastjes 23 gezonde huishoudinkjes opleverden; in eentje zaten mui zen. De sterfte wordt veroorzaakt door de snel wisselende tempera turen in zulke urnen en door de regen. De neststoffen worden klam en schimmelig, het gevederte der jongen is vuil en vochtig. Broed sels kunnen op het natte, rottende nestmateriaal niet leven. Door de zorgvuldige experimenten kwam tevens naar voren, dat de nagels der jonge vogels afschuurden aan de ruwe, harde wanden. Ook bij de oude spreeuwen werd dit euvel ge constateerd; door de voortdurende aanraking met de harde steenwo ning worden de nagels allengs stomp. Van de vogels zijn vleugel en staartveren niet zelden ver kleefd, het glansloze gevederte ver toont vroeg slijtage en de dieren zijn duidelijk weinig fit. Wat er ten slotte van uitvliegt zal moeilijk te gen de strijd om 't bestaan opge wassen blijken, wegens allerlei vuil en ongerechtigheid aan poten en veren, die een vrij verkeer be lemmeren. Het is tenslotte niet zo, dat de kruiken des zomers te heet worden, doch wel komt de narig heid door de uitwaseming van de inhoud der warme, door vocht ver zadigde lucht. Houten kastjes zijn slechte warmtegeleiders, evenals de houtbeton-modellen, waarin veel zaagsel is verwerkt. Beide hebben geen onaangename nasleep. 14 maart 1969 A. B. WIGMAN L Een Amerikaanse ruimtevaart-func tionaris, dr. George Müller, heeft op een persconferentie meegedeeld, dat de datum voor de eerste maanlanding op 24 maart zal worden bekendge maakt. De NASA zou bij het schrap pen van de generale repetitie met de Apollo-10 een vlucht en de daaraan verbonden kosten en risico's besparen, zei dr. Müller, er echter aan toevoe gend: „de mogelijkheid hiertoe bestaat altijd maar ik geloof dat de waar- A De drie astronauten van de Apollo- 9. Op de foto (v.l.n.r.): Schweikert, Scott en Mc Devitt stappen uit de helikopter aan boord van de Guadal canal", die het ruimteschip ook zal bergen. A De Apollo-9 is terug op aarde. Op de foto verlaten de ruimtevaarders de capsule, die even daarvoor geland is in de Atlantische Oceaan. Links Scott in de reddingsboot en rechts Schweikert, die zich voorbereidt op de sprong naar de rubberboot. Het wilde weer, die gierende heli kopters en de wind lieten de astro nauten nog al eens een nat pak halen (foto onder). TIEL In het voorjaar van 1970 zal begonnen worden met de bouw van de brug over de Waal bij Tiel. Vol gen de plannen zal de vaste oeverver binding eind 1972 gerealiseerd kunnen zyn. Met de bouw is een bedrag van ongeveer 40 miljoen gulden ge moeid. De brug komt halverwege Oehten en Tiel te liggen en zal in de toekomst een schakel vormen in de aan te leg gen rijksweg Utrecht-Oss. Het type van de brug is uniek voor ons land. Het wordt een „kokerllg- ger", die steunt op twee zuilen. De overspanning van 270 meter lengte wordt opgehangen aan spandraden. Volgens een prognose van de ANWB, zullen er in het jaar van de officiële opening dagelijks 6250 auto's over de brug rijden; dit aantal zal in het jaar 2000 gegroeid zijn tot 21500. Het gaat een tolbrug worden. De ta rieven zijn te vergelijken met die van de huidige veren in de Betuwe, waar van het veer Tiel-Wamel in de toe komst nog slechts als „voetveer" dienst zal doen. DORDRECHT. De ZwUndrechtse po litie heeft op verzoek van een verlos kundige assistentie verleend bij het spoed vervoer van een pasgeboren ba by naar een ziekenhuis. Het kind moest in een couveuse wor den opgenomen omdat het ademha lingsmoeilijkheden had. De vader, die tijdens de bevalling rustig had liggen slapen, bleek voor het wel en wee van zijn kind weinig belangstelling te heb ben. Hij bleef in bed. Een wieg was voor de baby niet aanwezig. oppikte zwaaide vervaarlijk. De ruimtevaarders waren de inspan ningen van de vlucht nauwelijks aan te zien. Zij hadden het de laatste vijf da gen ook betrekkelijk rustig gehad na het ruimte-uitstapje van Schweickart en vorige week vrijdag het hoogtepunt; de geslaagde solovlucht met het maanlandingsvaartuig, dat mogelijk in juli al met twee astronau ten aan boord op de maan zal landen. Het weer in het landingsgebied, ten noorden van Porto Rico, was goed. Oorspronkelijk zou de Apollo-9 onge veer 500 km noordelijker bij de Ber muda's landen, maar daar stond een ruwe zee. De ruimtevlucht is zo'n succes ge weest, dat nu alleen nog maar de vraag is, of het maanlandingsvaartuig (LM) nog in een baan om de maan moet worden beproefd voordat de fei telijke landing plaats heeft. Op het programma staat nog een vlucht van de Apollo-10, waarbij de LM zich moet losmaken van het moederschip en het maanoppervlak tot op 15 km moet na deren, alvorens terug te keren en weer vast te maken aan de Apollo-cabine. Er bestaat echter een kleine kans, dat de NASA deze generale repetitie overslaat, nu de ontkoppelings- en ren- dezvous-operaties met de Apollo-9 zo 'eilloos zijn verlopen. Vluchtleider Eugene Kranz zei donderdagavond, dat de vlucht had uitgewezen, dat de voor bepaalde handelingen uitgetrok ken tijd wat ruimer moest worden ge nomen. President Nixon wenste de astro nauten donderdag telegrafisch geluk en nodigde ze uit voor een diner op het Witte Huis over twee weken, „re kening houdend met het feit, dat de maaltijden aan boord van de Apollo-9 weliswaar voedzaam waren, maar toch sommige genoegens misten die maaltijden op aarde bieden". Secretaris-generaal Oe Thant van de Ver. Naties bestempelde in een tele gram aan Nixon de Apollo-vlucht als een schitterende prestatie. De verba zingwekkend snelle vooruitgang in het ruimte-onderzoek vormt een aanspo ring voor degenen die op aarde blij ven en met aan de aarde gebonden problemen moeten worstelen, verklaar de Thant. De Tsjechoslowaakse televisie zond de landing van de Apollo-9 recht streeks uit. Tijdens de uitzending be antwoordden drie commentators tele fonische vragen van weetgierige kij kers. Daarbij werd meegedeeld, dat Tsjecho-Slowakije als enig socialistisch land de landing rechtstreeks uitzond. De Sovjet-Unie nam de beelden welis waar over, maar zond ze niet direct uit. Op de Oostduitse televisie was omstreeks die tijd een documentaire over de successen van de Russische kosmonauten te zien. schijnlijkheid maar klein is". In ieder geval was de vlucht met de Apollo-9 „zo geslaagd als iemand van ons ook maar kon wensen". Nu zag men uit „naar de succesvolle voltooiing van het Apollo-maanlandingsprogram in de ko mende maanden". Er lagen twee zeer inspannende we ken voor de boeg waarin de gegevens van de jongste vlucht en de ervarin gen van de astronauten moesten wor den geanalyseerd. Aan de hand daar van zou beslist worden of de Apollo-10 eenvoudig wordt overgeslagen en ver vangen door de Apollo-11, die haar voltooiing nadert. De LM van de Apollo-10 is volgens dr. Müller niet helemaal berekend op een maanlanding, al zou ze misschien wel op het maanoppervlak kunnen neerdalen en vervolgens weer opstijgen zonder dat de ruimtevaarders uitstap ten. Dat zou echter niet worden gepro beerd. Bij een eerste medisch onderzoek ble ken de drie astronauten in goede geond- heid te verkeren. Vandaag vliegen ze naar het ruimtevaartcentrum in Hous ton. LEIDERDORP. Het verhuis- en transportbedrijf van de gebroeders Meyer N.V. te Leiderdorp is vannacht totaal uitgebrand. Het bedrijfspand, een oud stenen gebouw, is onherstelbaar beschadigd. Tot de verloren gegane goederen be hoorden drie verhuiswagens en grote partijen in bewaring gegeven goederen, voornamelijk meubelen. Over de oorzaak van de brand is nog niets bekend. De schade, die door me dewerkers van het bedrijf op meer dan een half miljoen gulden werd geschat, wordt door de verzekering gedekt. DJAKARTA Oud-president Soe- karno is voor het eerst sinds hij verle den jaar huisarrest kreeg opgelegd en later instortte, in het openbaar ver schenen. Zwaar bewaakt door militai ren en agenten van de veilighedsdienst in burger heeft Soekarno de bruiloft van zijn dochter Rechma Wati bijge woond. De 68-jarige Soekarno droeg een donker kostuum. UTRECHT Ongeveer 175 artsen uit alle delen van het land hebben gister avond en vannacht in Utrecht acht uur lang vergaderd. Een woordvoerder van de Landelijke Huisartsen Vereniging, dokter Salomé. deelde na afloop mee, dat „met algemene stemmen" was besloten de minister van Economische Zaken vanochtend een brief te laten overhandigen, waarin het standpunt van de L.H.V. inzake de artsenhonoraria wordt uiteengezet. Dokter Salomé zei zich niet te kunnen uitlaten over de inhoud van de brief. Dr minister had de Landelijke Huis artsen Vereniging eind vorige week la ten weten dat hij 'n prijzenbeschikking overweegt uit te vaardigen, indien de artsen niet bereid zouden zijn hun tarie ven tot het peil van medio december 1968 terug te brengen. Minister De Block heeft laten weten, dat hjj de ta rieven voor consulten en visites, zoals die in sommige plaatsen zijn gehan teerd (resp. f 10 en f 15), onaanvaard baar vindt. De minister dreigt met een prijsstop indien de artsen genoemde tarieven, die inmiddels zijn geredresseerd, toch zou den willen doorvoeren. De spoedvergadering van de artsen werd voorgezeten door de Arnhemse huisarts J. F. A. van Rijn. De huisart sen hadden gisteren een gesprek ge voerd met de leden van de Tweede-Ka mercommissie van Sociale Zaken en Volksgezondheid In dat onderhoud heeft de L. H. V. inzicht gegeven in de ware situatie, zoals woordvoerder dokter Sa lomé het uitdrukte. Hij herhaalde de inhoud van het ge sprek: Vroeger kenden de huisartsen ne gen tariefsklassen, een dat als een soort liefdadigheidstarief gold en acht tarieven voor inkomensklassen. In 1962 viel de uitsluitingsregeling van de zie kenfondsen weg en in '66 heeft de LHV geadviseerd een tarief, gebaseerd op de aard van de verrichting en gecom bineerd met de daarvoor benodigde tijdsduur, in te voeren. De honoraria zijn de loop van de tijd op basis van het niveau van de rege lingslonen (een CBS-gegeven), opge hoogd van f 6 en f 9 via f 8 en f 12 tot CAMBRIDGE (Mass.) Meer dan 100 leden van de Amerikaanse nationa le academic van wetenschappen, onder wie *év>n Ntol^lprijSwinnaars, hebben donderdagavond aan president Nixon een telegram gezonden, waarin zij ver- klar n, dat ontwikkeling vin het anti raketsysteem (AMBScntlnelsystem) „slechts kan leiden tot een nieuwe en misschien rampzalig spiraal In de be wapeningswedloop". TURNHOUT Een Tilburgse automo bilist heeft gistermiddag in het Belgi sche Turnhout, enkele kilometers over de grens, de achtjarige Thadea Arnouts uit Turnhout overreden en vervolgens drie kilometer onder zijn auto meege sleurd. Het meisje kwam op de fiets uit school, toen zij door de Nederlandse auto werd gegrepen. De bestuurder P., die onder invloed van alcohol zou heb ben verkeerd, reed na het ongeluk snel door, maar zowel het kind, dat de aan rijding niet heeft overleefd, als het fiet sje bleven onder zijn auto haken. Pas drie kilometer verder raakte het meisje los. In Mol zag een veldwachter het fiets je nog onder de auto hangen, hij zette een achtervolging in en wist even later de weg te blokkeren. Er ontstond nog een vechtpartij, waaraan al snel een paar woedende Belgen deelnamen. Met P. werden nog drie inzittenden van de wagen gearresteerd. f 19 en f 13,50 resp. voor een consult en een visite. In oktober 1967 heeft de minister een prijsstop ingevoerd, die nadat de artsen uitleg hadden gegeven over de opbouw van de honoraria weer werd ingetrokken. „Op basis van de CBS-cijfers 1968, zijn we nu toe aan honoraria van f 10,50 en f 15,75 voor resp. een consult en een visite. De L.H.V. heeft dit advies overi gens nog niet gegeven", aldus dr. Salo mé. GRONINGEN Voor de tweede maal binnen veertien dagen is bij Vroom en Dreesman in Groningen de horlogerie- en juweliersafdeling leeggeroofd. De waarde van de buit wordt voorlopig ge schat op enige duizenden guldens. Van de dader(s) ontbreekt elk spoor. De diefstal werd vannacht omstreeks drie uur ontdekt, waarna de politie een kordon om het warenhuis legde en alle vijf verdiepingen grondig doorzocht, echter zonder resultaat. Evenals bij de vorige inbraak, waren de toonbankvitrines van de afdeling, op de parterre, leeggeroofd, terwijl de in houd van de schuifladen op de grond was gestrooid. De twee nachtwakers in het gebouw hebben niets van de roof gemerkt. Het warenhuis ondergaat een uitbreidings verbouwing, waardoor het voor 'n groot deel in de steigers staat en zelfs 's nachts een open deur onbelemmerd toegang verschaft tot de winkelruimte. Het enige spoor van de vorige roof, waarbij de buit ongeveer drieduizend gulden bedroeg, was de vondst van eni ge ringen in een stadsbus. Men ver moedt. dat de dader in Groningen of on middellijke omgeving woont. SCHIPHOL „Surinaamse jongeren in Nederland, die beweren dat de Ne derlandse ontwikkelingshulp aan Suri name alleen in de zakken van Pengel en diens kornuiten stroomde, zijn te kwader trouw of op z(|n minst onwe tend". Dit verklaarde vice-premier Bakker gisteren op Schiphol bij zijn terugkeer uit de West. De minister noemde het volslagen on zin, dat van de jaarlijkse dertig mil joen gulden ontwikkelingshulp alleen de grote Nederlandse en Amerikaanse on dernemingen de vruchten zouden pluk ken. „De lijst van het Surinaamse vijfja renplan bevat vele projecten, die open baar worden aanbesteed en van het grootste belang zijn voor de bevolking", aldus de minister. TEL AVIV Israëlische vliegtuigen hebben vanochtend stellingen van de Pa lestijnse verzetsorganisatie El Fatah op Jordaans grondgebied tegenover het zui den van het dal van Beisan gebombardeerd en met mitrailleurvuur beschoten, zo is in Tel Aviv vernomen. Israëlische voltreffers hebben gisteren opnieuw branden veroorzaakt in de Egyp tische olie-installaties in Suez. Dat gebeurde tijdens een negentig minuten durend artillerieduel over het Suez- Kanaal dat gisteren tegen zes uur 's avonds begon. Door tussenkomst van VN-waarne mers werden de beschietingen ander half uur later gestaakt. Aan Egyptische zijde waren toen een tank en verscheide ne stellingen vernietigd. Bovendien werden de olie-installaties in Suez, die bij eerdere beschietingen al zwaar wa- aoVertentie thermostatisch behaaglijk veilig-gezond ren beschadigd, weer getroffen. Egyptisch geschut zou twee Israëli sche hefschroefvliegtuigen hebben neer gehaald. Geen van de partijen maakte melding .van doden of gewonden. Zoals steeds beschuldigden de twee landen el kaar ervan dait ze het vuur hadden ge opend. Het was de vierde maal in zes dagen dat Israëlische en Egyptische strijd krachten slaags raakten. Het duel van gisteren viel samen met verklaringen in de Egyptische pers dat het volgende „incident" tot een volledige oorlog zou leiden. Israël heeft al herhaaldelijk laten weten dat het niet gelooft dat de be schietingen die zich van afgelopen za terdag af met tussenpozen hebben voorgedaan tot een oorlog zullen leiden. De Israëlische VN-vertegenwoordiger osef Tekoah heeft donderdag de Vei ligheidsraad ingelicht over het artille rieduel van donderdag langs het Suez- Kanaal en Egyp<e ervan beschuldigd, met het schieten te zijn begonnen. Volgens Tekoah schendt Egypte voortdurend het bestand, en blijkt ook uit de rapporten van de VN-waarne- mers ter plaatse, dat zij steeds het initiatief tot de strijd nemen. Dit optreden wordt bevestigd door re geringsverklaringen dat Egypte een po litiek van preventieve militaire actie zal voeren, aldus Tekoah. Ook beweerde hij dat Algerijnse troe pen deel genomen hebben aan de ge vechten die sinds het weekeinde iedere dag weer oplaaien. De rol van de Al gerijnse troepen wordt volgens hem be vestigd door het Algerijnse persbureau, dat meldde dat landgenoten zaterdag hadden deelgenomen aan het artillerie duel. Van onofficiële zijde in Cairo is ver nomen dat de Egyptische VN-vertegen- woordiger opdracht heeft gekregen een klacht in te dienen tegen Israël wegens het beginnen van de schietpartij van cJQnderdag. mórgen 150 gram van 139 voor 125 niet te geloven voor die prijst UTRECHT Het dagelijks bestuur van de Federatie van Jongerengroepen in de PvdA (FJG) heeft gisteravond In Utrecht z(jn vertrouwen uitgesproken in het nieuwe partijbestuur. „Daarvan dient André van der Louw als eerste vice-voorzitter deel uit te ma ken". De FJG heeft een beroep op hem ge daan in geen geval gevolg te geven aan „via geruchten uitgeoefende pres sie af te treden". Nieuw Links gaat zaterdag in Utrecht praten over een eventuele afkoelings periode. BRUSSEL Politie en Rijkswacht heb ben <tot diep in de nacht in Leuven moeten optreden tegen demonstreren de studenten, die op enkele punten In de stad barricades probeerden op te werpen en brandjes te stichten. In to taal is een zestigtal van de demon stranten, die betoogden voor democra tisering van het onderwijs en protes teerden tegen het politie-optreden, op gebracht. De afgelopen dagen was het in Leuven reeds woelig geweest, met betogingen van zowel Franstalige als Nederlands talige studenten, die financiële waar borgen verlangen voor de voorgeno men overplaatsing van de Franse af delingen der universiteit naar Wallo nië. Donderdagavond begonnen de rellen na een vergadering van circa 500 studen ten. Een honderdtal jongeren met hel men op en gewapend met stokken van een halve meter lang, sloot zich bij hen aan en begon bij een collegege bouw een barricade op te werpen. De Rijkswacht kwam tussenbeide met waterkanonnen en traangas, waarna de studenten het collegegebouw bezet ten en de politie binnendrong om hen te verwijderen. ASSEN De rechtbank in Assen heeft de 58-jarige algemeen bedrijfs leider K. G. P, de 58-jarige fabricage- leider E. A. H. J. van P. en de 55-jariga afdclings-chef A.S. vrijgesproken, allen apothekers in dienst vati "(té If.V. Ko ninklijke Pharmaceutische Fabrieken v/h Brocades Steehman in Meppel. Veertien dagen geleden had de offi cier van Justitie, mr. C. J. van Olden- beek, wegens dood door schuld een boete van f 2000.- of 20 dagen, f 3000.- of dertig dagen en f 1000 of tien dagen geëist. De officier achtte bewezen dat voor hun grove nalatigheid in mei en juni 1966 vier vrouwelijke patiënten in het „Diakonessenhuis" te Eindhoven overleden, nadat hun door Brocades ge leverde infuusvloeistof was toegediend, die onder leidng van de verdachten was gefabriceerd en verzonden. De raadsman van de verdachten, mr. H. Schootstra uit Leeuwarden, kwam veertien dagen geleden oot de conclusie, dat zijn clienten dienden te worden vrijgesproken. De rechtbank achtte grove nalatigheid en onachtzaam heid niet wettig en overtuigend bewezen UTRECHT Ten minste drie weken heeft de 65-jarige Johanna A. het lijk van haar 71-jarige zuster Geertruide in huis gehad zonder dat iemand het wist. Pas woensdag ging een ongeruste buurvrouw bij de in Utrecht wonende zusters kijken. Zij zag de oud9te zuster in een lig stoel zitten. Het lijk was al in verre gaande staat van ontbinding. De jong ste zuster vertelde dat Geertruide in februari ziek geworden was en beslist van niemand hulp wilde. Johanna had haar in de ligstoel gezet. Een paar da gen later overleed ze. Uit angst voor het bevel van haar zuster heeft Johanna toen ook nie mand gewaarschuwd. Zij is in overspannen toestand in de Willem Arntzhoeve opgenomen. De gemeente-arts, die sectie op het lijk verrichtte, verklaarde dat de vrouw een natuurlijke dood was ge storven. (Van onze weerkundige medewerker) j plaatselijk zijn vanmorgen in i Nederland grote hoeveelheden neerslag afgetapt. Op de Veluwe i is hier en daar in drie dagen 35 mm gevallen. De temperatuur liep vanmorgen in Gelderland op tot acht graden. Groningen gaf toen nog niet meer dan nul graden. De bomen in Noord-Friesland en de provincie Groningen waren in de ochtenduren zwaar beijzeld. Aan de andere kant was het gistermiddag in Maastricht en Eindhoven al dertien graden geworden. Een sneeuwstorm woedde in Noordwest- Duitsland. De weerkaart van vanmorgen doet verwachten, dat het wissel vallige weer zal aanhouden. Ook in ons gebied zal het zaterdag en zondag van tijd tot tijd weer tot i regen komen, afgewisseld door enkele opklaringen. De tempera- i tuur blijft op een middagniveau van vijf tot en met acht graden. MORGEN: Zon op: 06.55 Maan op: 06.18 onder: 18.44 onder: 15.12

De Vallei | 1969 | | pagina 1