KANTONGERECHT Sinterklaas surprise kwam hard aan voor Lunterse betonwerker Edenaar stuurde Pool met wrak de weg op Vakbondsman D. Tamboer vindt in de Betuwe dankbaar werkterrein „Vechten voor kale boterham is er nu niet meer bij Gr. v. Prinsterer verdedigt de cup '/V MM 7d WEERD a Bedankt Marokkaan stak met mes Moeilijk Buitenlanders Vuist J a arvergadering van NCVB in Renswoude Meubelshow in Eist Dominee H. J. v. Schuppen overleden Legpuzzel Doorgeroest Spitsvondig Politieduim Geklungeld Toernooi maandag van start AQUAPIA EN SIERVISSEN Trots Halve competit»#1 ZATERDAG 15 MAA.'i. ,_9 WAGENINGEN INict Zwarte Piet, maar een agent van politie snapte vorig jaar op 5 december de Lunterse betonwerker L. R„ die zonder rijbewijs achter het stuur van zijn auto zat. R. deed dat wel meer; hij had geen zin om te wach ten tot hij via een rij-examen het benodigde briefje op zak had. Het klande- ftiene rijden beviel hem best, maar een nadeel bleek, dat je tegen de lamp kunt lopen. „Het was 5 december de vierde keer, dat u gesnapt werd", constateerde vrijdagmorgen de kantonrechter, nir. A. C.van den Brand. „U gaat er dus maar rustig mee door!" De betonwerker schatte de verontwaardiging van de rechter op waarde en zei: „'k Schei d'r nu wel mee uit". „En waarom zat u dan op 5 december wéér achter het stuur?" „Dat was een kwestie van een paar kilometer. Ik had de wagen verkocht en w ilde 'm naar de nieuwe eigenaar brengen", beweerde R„ die van de rechter naar de officier keek met een gezicht alsof hij wilde zeggen: U begrijpt wel. dat daarmee de kous af is. Geen auto meer, geen overtreding meer. officier kon in een spitsvondig requisi toir de rechter ervan overtuigen, dat niet v.d. Pol. maar D. eigenaar was, toen de politie de wagen aanhield. „Het is niet zo, dat het recht van we- derkoop op een later tijdstip gehono reerd zou worden. Nee. op hetzelfde mo ment, dat v.d. Pol de wagen kocht, nam D. hem weer terug en het verschil, de huurprijs, stak hij in z'n zak. D. heeft v.d. Pol dus wel degelijk doen rijden in de wagen". Mr. Pieters vroeg f 10 voor defecte handremmen en f 250 boete voor de overige technische gebreken. Er was ondermeer gebleken, dat aan de onder kant van de auto tussen de langs- en dwarsbalken ruimte met papier en gips was opgevuld, alles gecamoufleerd met zwarte verf. Rechter v.d. Brand was het ook in deze zaak geheel eens met de officier en vonniste conform. Toen hij merkte, dat zijn woorden niet het gewenste effect hadden, voegde R. eraan toe: „*t Is ook echt de laatste keer geweest". „Heeft u dat hier de eerste keer ook niet gezegd?", merkte de officier, mr. J. C. H. Pieters op. „Dat xal ik best gezegd hebben....", gaf de Lunteraan toe en maakte een veront schuldigend gebaar. Mr. Pieters wilde hem wel een hand je helpen om zijn voornemei. in de toe komst waar te maken. „Het zal u bij zonder scherp ingeprent moeten wor den, dat u zich aan de wet te houden hebt. We hebben op de weg bepaald geen behoefte aan mensen, die niet over de vereiste rijvaardigheid beschik ken. Ik eis vier dagen hechtenis, on voorwaardelijk". De rechter bepaalde zijn vonnis conform. In de aangehouden zaak tegen de Oos terbeker C., een 81-jarige automobilist, die op de kruising Utrechtseweg - Julia- naweg in Oosterbeek een echtpaar op een bromfiets zou hebben gesneden, bleef de verdachte hardnekkig volhou den, dat hij volgens de regels had ge handeld. „Toen ik rechts de Julianaweg in sloeg. heb ik voorgesorteerd en ben uiterst rechts gaan rijden. Ik heb ook niet gemerkt, dat ik piej. rp'n wagen in aanraking kwam met de bromfiets. Vol'-' Sens mij ligt de schuld bij de ander, 'ie bromfietser had op deze manièV niet mogen passeren", zei de heer C. De bromfietser had in elk geval zijn snelheid aan die van mijn wagen moe ten aanpassen". De betrokken bromfiet ser stelde daar een heel andere visie tegenover. „Ik reed daar met m'n vrouw in de richting Arnhem en bij de Julianaweg werden we plotseling gesneden door de afslaande auto. De heer C. heeft be slist niet voorgesorteerd gereden. Ik ben nog met m'n linkerschouder tegen zijn wagen aangekomen, ik reed rechts van hem". De nog moeilijk lopende echtgenote van de bromfietser, die bij de aanrijding gewond werd, legde een gelijkluidende verklaring af. „En ik blijf invalide", voegde ze eraan toe. „Mijn arm «omt nooit meer in orde". Op verzoek van de officier demon streerde ze de beperkte bewegingen, die ze met haar linkerarm kan ma ken. „M'n arm was net een legpuz zel, zei de specialist". Rekening hou dend met de ernstige gevolgen van de aanrijding, eiste mr. Pieters een boete van f 150 tegen C. „Ik heb naar eer en geweten de verkeerscode op gevolgd," was het laatste woord van de verdachte. De officier merkte op, dat in verband met de leeftijd van C. diens rijbewijs inmiddels ongeldig was verklaard. „Dat verklaart misschien ook zijn kennis van de verkeersregels..." Rechter v.d. Brand vonniste met de gevraagde boete. De Renkuiuoe iuctac*„ui S. T. v. M. die van een zekere j. een vehikel huur de, heeft niet veel plezier van zijn ritje gehad. Hij werd door de politie aange houden, die ernstige gebreken aan de wagen constateerde. „Het was zo, dat de wagen er van buiten niet zo heel best uitzag, maar als ik geweten had, dat het zo erg was, zou ik er niet mee gereden hebben. Hij liep nog fantas tisch op zichzelf". „Hoe bestaat het", liet de officier Ironisch horen. Toen hij wat details be treffende de technische staat van de wagen voorlas, waarin het woord „door geroest" met de frequentie van stop woord voorkwam, viel zijn verbazing dan ook wel te verklaren. „We zullen ons maar niet voorstellen wat gebeurd zou zijn als u plotseling had moeten remmen", zei mr. Pieters, die tegen •igenaar J. (bij verstek) f 150 boete en onttrekking aan het verkeer van het ve hikel eiste en tegen huurder T. v. M. een boete van f 50. Vonnis conform. De Edenaar G. D. stond voor de ba lie, omdat hij een zekere v.d. Pol, af komstig uit Amerika en zes weken met vakantie in Nederland, een wagen had verhuurd, die de benaming wrak ver diende. D. dacht heel slim te zijn door te verklaren, dat v.d. Pol de auto van hem had gekocht, met recht van weder- koop. Hij verklaarde v.d. Pol voor f 650 een Fiatje verkocht te hebben, dat hij be reid was voor f 400 terug te nemen. Het verschil had D. vast in zijn zak gesto ken. Een dag later had D. z'n wagentje alweer voor de deur staan, want v.d. Pol kon er niets mee beginnen, de mo tor deugde niet. D. bood hem een an dere wagen aan, die op dezelfde basis verhandeld werd. „Ik heb 'm nog zo gezegd, dat hij toen eigenaar was geworden en dat hij de papieren in orde moest laten ma ken", zei D. tegen de kantonrechter. De De Groesbeekse verwarmingsmonteur T. W. J. was op de kruising Harskam- perweg - Apeldoornseweg in Otterlo de voorrangsweg opgereden, zonder acht te geven op stopbord en stopstreep. „Ik ben er met een gangetje van dertig ki lometer zo opgereden met m'n auto. Gelukkig heeft de bestuurder van de vrachtwagen geremd.'Nb de aanrijding ben ik uitgestapt om hem te bedanken", Ifltfrumt 0#. vr> ,i Tpdt zo had J. tegenover de politie verklaard. Tijdens de zitting ontkende J. de zin snede over het stopbord. „Daat klopt niks van. Dat heeft de politie er zelf van gemaakt. Ik was een beetje de kluts kwijt en niet erg spraak zaam". „Dus u wilt zeggen, dat de po litie zoiets uit de duim zuigt?", zei mr. Pieters verontwaardigd. J. nam z'n woorden snel terug. „De vrachtwagenbestuurder verklaart, dat hij u tot op tien meter genaderd was, toen u plotseling de weg opdraaide. Dit is een bijzonder ernstige fout: f 150 boe te", aldus de eis van de officier. „U mag in 't vervolg wel wat beter op de verkeersregels gaan letten. Door een stopbord en een stopstreep heen rijden, zet bij mij het licht op rood. Ik veroor deel u overeenkomstig de eis", zei mr. v.d. Brand. Drie maanden voorwaardelijke ont zegging van de rijbevoegdheid, met een proeftijd van twee jaar, f 125 boete en onttrekking aan het verkeer van de in- beslaggenomen onderdelen, luidde het vonnis, dat de kantonrechter oplegde aan de Oosterbeekse scholier L. J. van R. Een vonnis, dat hard aankwam. De scholier had dan ook op zijn opgevoer de bromfiets het dubbele van de maxi mum snelheid gereden. Rechter v.d. Brand vroeg naar de reden. „Het wa ren bijzondere omstandigheden", kon digde verdachte aan. „Ik was 's mor gens laat en moest op tijd op school zijn. De heren achter de tafel konden er geen verzachtende omstandigheden in zien. Van R. bekende, dat hij zelf aan zijn brommer had geklungeld om hem op te voeren. Nadat de officier f 150 boete (f 50 voor de uitlaat en f 100 voor de snelheids overschrijding) had geëist, reageerde verdachte met: „Kan er niet wat af, de onderdelen zijn al zo duur geweest. Ik heb er zelf ook schade van". „Die onderdelen hebt u gekocht om er de wet mee te kunnen overtreden, u wilde har der rijden. Dacht u nu werkelijk, dat dit u recht op clementie gaf", riep de rech ter uit. „Ik heb die onderdelen gekocht om m'n brommer weer origineel te krij gen", verduidelijkte de scholier. „De carburateur kostte 45 gulden, de uitlaat 50 gulden". Wat de carburateur betreft, wilde de rechter de scholier wel tege moetkomen. Van de gevraagde boete ging f25 af. twists rtrt f e w/ TIEL ..Natuurlijk, de mensen moeten naar hun functie betaald worden, maar alle niet-functionele verschillen moeten wegvallen. Gelijke rechten, ge lijke plichten. Voor iedereen een maandsalaris bijvoorbeeld. De/e gedachte leeft nog onvoldoende bij de werkgevers in de Betuwe Vakbondsbestuurder D. Tamboer uit Tiel heeft een lijstje met (vakbondsmen sen in zijn binnenzak. Er staan er heel wat op. maar dat verlangen naar gelijke rechten binnen de bedrijven staat toch wel bovenaan. DistricLsbestuurder Tam boer van de Algemene Bedrijfsgroepen Centrale hoopt uiteraard dat het nog eens zo ver zal komen, maar anderzijds ziet hij in dat er nog heel wat water door de Waal zal stromen voordat het zo ver is. Hij vindt ook dat een vakbondsman eigenlijk nooit tevreden is. omdat het bij onderhandelingen met directies meestal een zaak van „er uit te halen wat er in zit" is. Drie jaar lang werkt de heer Tam boer nu in de Betuwe en trouwens ook in Limburg, waar hij bijvoorbeeld nauw betrokken is bij de reorganisatie in de aardewerkindustrie (de Sphinx). Hij heeft dus een uitgestrekt rayon, dat hem evenwel „goed ligt". Vooral de Betuwenaar heeft begrip voor het werk van de vakbond en de heer Tamboer trof toen hij naar het ri vierenland kwam, dan ook meestal mensen aan met wie te praten viel. Voor hem was het al gauw aanpakken geblazen, vanwege de moeilijke perio de, die de baksteenindustrie doormaak te. Achteraf is hij van mening, dat de vakbonden 't er toen niet slecht hebben afgebracht. „Er is een redelijke af vloeiingsregeling tot stand gekomen. We zijn er nog niet zo slecht afgeko men. want heel wat mensen konden el ders werk vinden, in de wegenbouw bij voorbeeld". De heer Tamboer herinnert er aan dat de vakbonden meestal, als zich ont wikkelingen voordoen die van invloed zijn op de werknemer, voor voldongen feiten komen te staan. „In de meeste gevallen worden we geconfronteerd met narigheid. Bij de reorganisatie in de steenindustrie lag' dat bij uitzondering anders; die ontwikkeling konden we tij dig zien aankomen..." De verhoudingen van de vakbonden VEENENDAAL Het schoolvoetbaltoernoei van Veenendaal, de wedstrijden- serie waar de jeugd maandenlang naar toe leeft en die elk jaar weer een zeer grote belangstelling geniet, gaat maandagavond om zes uur op het Salamander- en Panhuis-sportpark weer van start. Veertien schoolelftallen hebben dit jaar in geschreven voor het toernooi, dat wordt georganiseerd door de vereniging Oranje- dag en waarvan de leiding In handen is van de heer A. H. Derksen van v.v. Vee nendaal. Hoogtepunt van het toernooi is altUd de feestelijk getinte finale op Koninginne dag, die vorig jaar werd bijgewoond door bijna tweeduizend mensen. Voor de finale van vorig jaar tra den de finalisten zeer officieel aan. Rechts de winnaar van de cup. de Groen van Prinstererschool. In het midden burgemeester Hazenberg, die de bal aan het rollen bracht. met de directies van de bedrijven is over het algemeen redelijk goed. Er is meer begrip gekomen en het „hard te gen hard", zoals dat jaren geleden voor kwam, is „afgezwakt", om met de heer Tamboer te spreken, ook al blijft de vakbond zich beschouwen als een pres siegroep. Als de heer Tamboer zijn gedachten laat gaan over de werkgelegenheid in de Betuwe is een van de meest opvallende aspecten het grot aantal pendelaars. Mensen uit Tied en omgeving, die elke dag in de bus of de auto stappen om ver van huis hun werk te gaan ver richten. De vakbondbestuurder ziet dit als een spijtige ontwikkeling. Of er iets aan te doen is. is een vraag, die lang niet eenvoudig is. „Er zullen hier bete re voorwaarden moeten komen, zodat de mensen hier blijven. De mensen moe ten niet naar het werk trekken, maar het werk moet naar de mensen worden gebracht. Het spijtige is vooral, dat de jongens met initiatief wegtrekken..." Een ander facet vormen de buitenlan ders, met name de Turken, die in Tiel en omgeving werken. Ze hebben gelij ke rechten, zo is het standpunt van de vakbond, die dan ook bereid is hen als lid in te schrijven, ook al wordt daar maar op beperkte schaal gebruik van gemaakt. Enerzijds zijn ze hand nodig qr^.het tekort Ban werkkrachten te kunrien op vullen. ..maar anderzijds, en dat. is ook de ervaring van de heer Tamboer, heeft hun aanwezigheid hier en daar wel kwaad bloed gezet, omdat ze, zo wordt er zo vaak gezegd, „het voor de arbeiders hier kapot maken". Dat is dan de andere kant van de me daille. De gastarbeider komt hier om geld te verdienen en wil zaterdags, zon dags, wil altijd werken en is daarnaast bereid werk te doen, waar anderen de neus voor optrekken. Voor deze hele problematiek heeft de vakbond oog. maar in feite staat men tussen twee vuren. De heer Tamboer: „Als er weer buitenlanders worden aan getrokken worden wij om goedkeuring gevraagd. Dan moet je noodgedwongen wel „ja" zeggen, anders gaat een be drijf, dat zit te springen om die mensen, de soep in..." In het gebied dat onder de heer Tam boer ressorteert is ongeveer de helft ge organiseerd. Hij zegt: „Dat zou negen tig procent moeten zijn om echt een vuist te kunnen maken". De bond steunt vooral op de oudere kern van le den en het is geen geheim, dat het moeilijk is de jeugd in deze tijd voor het werk van de vakbond te interesse ren. „Het vechten voor de kale boter ham is er niet meer bij", aldus de heer Tamboer. En auJgHMttnMigesprek zegt hij resumerend; „\Vet arbeidsvoor- flfegtflen betxu/t. is de-Betuwe geen achtergebleven gebied. Goed, er kan nog heel wat verbeterd worden"... Er klinkt een spoortje van hoop in zijn stem door. EDERVEEN Ds. C. van Bart uit Putten heeft bedankt voor de toezeg ging van beroep die op hem was uitge bracht door de kerkeraad van de Her vormde gemeente te Ederveen. ADVERTENTIE VOOR FIRMR BEPTRIX5TP 74 76 - SHOWROOMS 78 80 - TEt.12965 veenendaal De Groen van Prinstererschool trad vorig jaar in de finale aan tegen De Prinses Wilhelminaschool en kwam via een 4-0 overwinning in het bezit van de cup. Trots als een pauw marcheerden de teams het strijdperk op het Sala mander-complex binnen, voorafgegaan door „Caecillia". Burgemeester Hazen berg verrichtte de aftrap in het duel. Veertien scholen hebben ingeschre ven voor het toernooi, dat vorig jaar dertien deelnemende teams telde. Nieuwkomer is de Engelenburgschool, die is ondergebracht in poule A waar in verder uitkomen de Dr. Hekster- school, Salvatorschool, Kon. Juliana- school, Chr. Nat. School 1, Groen van Prinstererschool en Chr. Nat School 3. In poule B kennen uit: Prinses Bea- trixschool, Jul. van Stolbergschool, Pr. Wilhelminaschool, Rehobothschool, Rijk van Gaasbeekschool, Patrimoniumsch. en Chr. Nat. School 2. De wedstrijden worden gespeeld op het Panhuis- en Sa lamandercomplex. Maandagavond wor den de eerste matches gespeeld en ver volgens komen de schoolteams op 21, 24 en 28 maart en 14, 18 en 21 april in actie. Wedstrijdleider Derksen, de man die- voor het vijfde jaar is belast met het wedstrijdsecretariaat, heeft een halve competitie gepland, waarvan de halve finales en de eindstrijd alle op Konin ginnedag worden verspeeld. Op het Panhuis-complex worden a.s. maandag om zes uur de wedstrijden Engelenburgschool-CNS 1 en Rehoboth school - Rijk van Gaasbeekschool ge speeld, terwijl op de Salamander de matches Salvatorschool - CNS 3, Jul. van Stolbergschool - CNS 2 (alle aan vang 6 uur), Kon. Julianaschool - Gr. van Prinstererschool en Pr. Wilhelmi naschool - Patrimoniumschool (beide aanvang half zeven) zijn gepland. De goed voorbereide schoolteams staan klaar voor de grote strijd. Met vele ouders en bekenden, schoolvrien den en familieleden zijn zij weer in de ban van het schoolvoetbaltoemooi. VEENENDAAL De in Veenendaal wonende Marokkaan A. heeft tijdens de afgelopen nacht zijn landgenoot B. met een mes verwondingen toegebracht. B. zou op zijn beurt hebben getracht zijn aanvaller over de balustrade van een flat te werpen. De politie stelt een on derzoek in en heeft beide gastarbeiders ingesloten. WAAR9ton We heen? Zaterdag 15 maart VEENENDAAL BIOSCOOP LUXOR THEATER, za. 19 uur, zo. 15 uur. „Met de pil meer mans"; za. 21.00 uur, zo. en ma. 19.30 uur „Bandolero". RENSWOUDE REHOBOTH. 19.30 uur: Muziek- en toneelavond „Ons Genoegen". RHENEN BIOSCOOP BIO. za. 20.00 uur en zo. 14.30 uur: „De onderwereld van New York"; zo. 20.00 uur: „Ik een vrouw". TENTOONSTELLING STREEKMUSEUM Rhenen, 10 t/m 29 maart: Henk Verbeek uit Eist (Gld.) exposeert schilderijen, teke ningen en litho's. Dagelijks ge opend van 11.0012.30 uur en van 14.0017.00 uur. Zo. en wo. geslo ten. UTRECHT Zaterdag 15 maart. STADSSCHOUWBURG (Lucas Bol werk): 20.00 uur: Snip en Snap Revue met Willy Walden en Piet Muijselaar m.m.v. The Garden Dancers met Simon Pot en Peter Smink. Muzeval Cabaret (Nieuwe Kamp 13 bij Tivoli) 20.30 u. „Dwars tegen de draad" m.m.v. John de Groot, piano; Bettie Akkermans, Annemarie Konings en Hennie Oliemuller. Zondag 16 maart Stadsschouwburg (Lucas Bolwerk) zie 15 maart. Maandag 17 maart Stadsschouwburg (Lucas Bolwerk) zie 15 maart. Dinsdag 18 maart Stadsschouwburg (Lucas Bolwerk) zie 15 maart. C. en W. (Mariaplaats) 20.15 uur: Theaterclub Utrecht en Vrienden kring Centrum presenteert Zuide lijk Toneel. Globe met „De zangen van Maldoror" door Jules Croiset. Sludiokelder (Oudegracht 156): Ca baret „Dan gaan we samen" met Joris Schiks en Sjef van Roosma len. Woensdag 19 maart Stadsschouwburg (Lucas Bolwerk) zie 15 maart. Tivoli (Lepelenburg) 20.15 uur: Con cert door het Utrechts Symfonie Orkest o.l.v. Paul Hupperts, solis te Maria Stader, sopraan. Werken van Stamitz, Mozart en Mahler. Donderdag 20 maart Stadsschouwburg (Lucas Bolwerk) 20.00 uur: Cabaret Pepijn o.l.v. Paul van Vliet met het program ma „Dag en nacht". BIOSCOPEN Voorst, werkdagen 14.30. 18.45 en 21.00 uur; zo. 14.15, 16.30, 18.45 en 21.00 uur. CAMERA: geprolongeerd 6e week: „Het wonder van de liefde", deel II „De liefdespartner". CITY (Voorstraat 89) dag. 14.30,18.45, 21.00 uur; zo. 14.15, 16.30, 18.45 en 21.00 uur: „Viva Django". FILMAC (Vredenburg 29) za. en zo. 14.30 en 16.30 uur: „De avonturen van Pinokkio". OLYMPIA (Amsterdamsestr.w. 350) dag. 18.45 en 21 uur; wo. tevens 14.30 uur; zo. 14.15, 16.30, 18.45 en 21.00 uur; do. t/m zo. Goed ge schoten, Matt Helm. ma. t/m wo. Bodyguard (PJ). PALACE (Vredenburg 29) dag. 12.30 14.30, 16.30 uur (doorlopend), 18.45 en 21.00 uur. za. en zo. 18.45 en 21.00 uur: geprolongeerd: Mini- poker. REMBRANDT (Oudegracht 73) dag. 14.30, 18.45, 21.15 uur; zo. 13.45, 16.15 18.45 en 21.15 uur: 3e week: Rose mary's baby. STUDIO (Oudegracht 154) dag. 14.45, 19 en 21.30 uur; zo. 14, 16.30, 19 en 21.30 uur: Rebellion. SCALA (Potterstraat) dag. 14.30-18.45 en 21 uur; zo. 14.15, 16.30, 18.45 en 21 uur. 3e week geprolongeerd: Oliemagnaat, zo. 10 30 uur: de ope rafilm Rigoletto. VREEBURG (Vredenburg 8a) dag. 14.30, 18.45 en 21.00 uur. zo. 14.15 16.30, 18.45 en 21 uur: Bullitt. NACHTVOORSTELLINGEN CAMERA (Oudegracht 156) vr. en za. 23.15 uur: Vrouw in het zand. STUDIO (Oudegracht 154) za. 23.45 uur: Le tigre aime la Chair Frai- che. PALACE (Vredenburg 29) vr. en za. 23.30 uur: 3:10 to Yuma. VREEBURG (Vredenburg 8a) vr. en za. 23.30 uur: Het geheime com mando. ARNHEM Zaterdag 15 maart. Stadsschouwburg 20.00 uur: Toneel groep Theater met „Don Juan" van Molière. Zondag 16 maart Stadsschouwburg 20.00 uur Gelders Opera- en Operettegezelschap met „Der Zigeunerbaron" van Johann Strauss. Theater aan de Rijn (Rijnstraat 42) 20.30 uur „De zangen van de Mal doror" van Comte de Lautrea- mont bewerkt en gespeeld door Jules Croiset. Gemeentemuseum (Utrechtsestraat) Muziek in de Rijnzaal op gram mofoonplaten. Maandag 17 maart Stadsschouwburg 20.00 uur: Gel ders Opera- en Operettegezelschap met „Der Zigeunerbaron" van Jo hann Strauss. Dinsdag 18 maart Stadsschouwburg 20.00 uur: Centra le Schoolfeestencommisie met „Ro mance rond artikel 17" door de Onderwijzerstoneelvereniging. BIOSCOPEN Voorst, zo. en werkdagen 14.30, 18.45 en 21.00 uur. REMBRANDT (Velperplein) 14.30 en 19.30 uur „Play time". SASKIA (Looierstraat) „Het won der van de liefde" II. PALACE (Bakkerstraat The Scal- hpunters". STUDIO A (Lange Wal) 18.45 en 21.15 uur „Vrije liefde"; za. zo. en wo. 14.30 uur „De grote parade". RENSWOUDE De Nederlandse Christen Vrouwen Band. afdeling Renswoude organiseert woensdag 19 maart de 17e jaarvergadering in ge bouw Rehoboth. De bijeenkomst staat onder leiding van de presidente, me vrouw Hosang. Na de verschillende jaarverslagen zullen onder andere en kele gedichten worden voorgedragen door mevrouw Marcus. Bovendien zul len een aantal gezelschapsspelen wor den gedaan. Voor het bestuur hebben zich kandidaat gesteld de dames Hee- rink-Bloemendaal - en Vechter-Blanken, De plaatselijke gymnastiekvereniging m Renswoude heeft vrijwillig het ge bruik van de zaal afgestaan om de NCVB in de gelegenheid te stellen d« jaarvergadering te houden. ELST De f irma Ditewig te Eist houdt houdt op vrijdag en zaterdag, 21 en 22 maart een grote meubelshow in jeugdherberg De Eikelkamp. Er zal een ruim assortiment van alle soorten meu belen te zien zijn, die met een belang rijke korting verkocht worden. VEENENDAAL Ds. H. J. van Schuppen, emeritus predikant van de Nederlandse Hervormde Kerk, is dins dag 11 maart 1969 na een ziekte van ongeveer drie maanden op ruim vijf entachtig jarige leeftijd te Lunteren overleden. De begrafenis zal plaats vin den zaterdagmiddag 15 maart 1969 om half drie op de Algemene Begraaf plaats te Lunteren, nadat vooraf om kwart over één in de Oude (hervorm de) Kerk ln de Dorpsstraat te Lunte ren een rouwdienst is gehouden, waar in zal voorgaan ds. H. P. Swets, pre dikant van de buitengewone wijkge- meente in wording binnen de hervorm de gemeente van Lunteren. Hendrik Jan van Schuppen werd op 4 augustus 1883 te Veenendaal geboren en begon op ongeveer vierentwintigja rige leeftijd te studeren. Hij bezocht eerst het stedelijk gymnasium te Amersfoort en studeerde daarna aan de Rijksuniversiteit te Utrecht, waar hij zijn kandidaatsexamen theologie en ook zijn kerkelijk voorbereidend examen aflegde. Nadat de heer Van Schuppen in mei 1918 door het provinciaal kerkbestuur van Drente was toegelaten tot de evan geliebediening in de Nederlandse Her vormde Kerk werd hij op 28 juli van datzelfde jaar (1918) door nu wijlen ds. M. Jongebreur, toen nog predikant van de hervormde gemeente van Vee nendaal, bevestigd als predikant van de hervormde gemeente van Groot Am- mers in de classis Gorinchem. Op 19 september 1926 verwisselde de thans overledene deze gemeente met die van Oudewater en op 7 april 1929 werd hij door nu wijlen ds. I. Kievit, toen nog predikant van de hervormde gemeente van Baarn, bevestigd als pre dikant van de hervormde gemeente van Lunteren. Zijn derde en laatste gemeen te diende ds. Van Schuppen tot 1 okto ber 1953, toen hem op ruim zeventigja rige leeftijd emeritaat werd verleend. Na zijn emeritaat bleef ds. Van Schup pen te Lunteren wonen. Tijdens zijn ambtsbediening als pre dikant van de hervormde gemeente van Groot Ammers en van die van Oudewa ter was ds. Van Schuppen eerst lid van het classicaal bestuur van Gouda en naderhand lid van het provinciaal kerk bestuur van Zuid-Holland. Te Lunteren was hij o.a. enige jaren praetor van het breed ministerie van de ring Wa- geningen. Van zijn hand verschenen een twee tal boeken, n.l. „De geopende fontein" en „Sterven en Leven" en verder nog tal van preken in de serie „Genade voor Genade" en in de serie „Stem men uit Jeruzalem".

De Vallei | 1969 | | pagina 3